Integreren clubs onontkoombaar, maar fusie zou slechte zaak zijn Bij Vosmeer scoort Vroegop er op los Emergo speelt met pieken en dalen Denk en Zet verliest zijn eerste punt in competitie Judotoernooi in Haestinge KNVB houdt vast aan straf Groenewegen Voorzitter Thoolse voetbalfederatie wil meer samenwerking Strijdvaardig voor sportgala? Donderdag 21 januari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal Uitslagen „Wij zijn nog lang niet toe aan het vormen van één Thools voetbalteam. Het zou voor de voetbalsport in onze regio ook een slechte zaak zijn als er zo iets kwam." Voorzitter J.L. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie neemt duidelijk stelling te genover het plan dat voet baller Erwin de Nijs lan ceerde en door diverse spelers werd gesteund. Dat er een discussie op gang is gekomen over de toekomst van het Thoolse voetbal, juicht de Poortvlietenaar toe. Ook voor hem is dui delijk dat er meer samen werking nodig is. Tegenwind Strijden voor speelveld Utopie Gevoelig Jeugdvoetballers spelen in zaal Tegen tien man een ruime 1 -6 zege Met vier doelpunten had John Vroegop zondag een be langrijk aandeel in de 1-6 overwinning van Vosmeer op Vivoo. Na twintig minuten kwam de thuisclub met tien man te staan toen een verdediger de bal met de hand uit het doel sloeg. Uit de toegekende strafschop opende Vroegop de score voor de Tholenaren, die na de zege op een gedeelde vijfde plaats staan. Zaterdag werden de in- haalduels van de Thoolse clubs afgelast in verband met het slechte weer. Zesde klasse Gas terug Paardensport Eerste prijs Reinerman Het eerste team van Emergo heeft zaterdag met pieken en dalen toch nog met 13-11 gewonnen van Ado 4. De ploeg uit 's Gravendeel staat onderaan, zodat Emergo - dat voorlaatste is - eigenlijk aan haar stand verplicht was om te winnen. Twee keer winst Hectische slotfase Nipte overwinning Strafworpen Merkwaardig slot "MEULVLIET" THOLEN Wedstrijd afgelast vanwege ramadan Bedrijven Zaterdag 23 januari uur SPS-WHS(Wintermans) 14.30 Thol.Boys-Capelle(vdWerff) 14.30 Noad-Neo(Collé) 14.30 Smerdiek-Dosko(Lisseveld) 14.30 Unitas-Stavenisse(Staring) 14.30 Terneuz.B.2-Thol.B.2(Nieuwenhuize) 14.30 Dauwendaele 2-WHS 2(Wisse) 14.30 WHS 3-GPC 2(Schipper) 14.30 Zwaluwe 3-Noad 2(Hobo) 14.30 SPS 2-Dinteloord 2(Bosters) 13.00 Apollo 2-Smerdiek 2(Arrebout) 14.30 Pelikaan 3-WHS 4(Huyser) 14.30 Thol.B.3-Kloetinge 4(Nuijtemans) 14.30 Rillandia 3-SPS 3 14.30 Stavenisse 2-DVO 3 15.30 FSV 3-Thol.B.4 14.30 Noad 3-Halsteren 2 13.00 Thol.B.5-Waarde 2 12.30 WHS 5-VVC 5 14.30 Halsteren 3-Smerdiek 3 15.00 Yerseke 6-SPS 4 12.45 Noad 4-Rillandia 4 12.30 Noad 5-lntemos 3 15.00 Smerdiek da.-Oostkapelle 14.30 Wemeldinge-Noad da. 14.30 Zondag 24 januari uur Vosmeer-Rimboe* Bolier) 14.30 Meto 5-Vosmeer 2 10.00 Welberg 3-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Schutters 3 10.00 Derde kl.: SPS-Zwaluwe, Thol.Boys- FSV en Noad-Klundert afgelast. Zesde kl.: Vivoo-Vosmeer 1-6. Dames: Nieuwland-Smerdiek 0-8, Noad- Wemeldinge afgelast. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Good Luck 2 afgelast. Tweede kl. res.: WHS 3-AZVV 2 afge last. SPS 2-WC 2 afgelast. Vijfde kl. res.: Halsteren 3-Noad 4 2-4, Rillandia 4-WHS 5 2-5. Zesde kl. res.: Oudenbosch 3-Vosmeer 4 afgelast. Jeugd: Thol.Boys A-VES 16-1, Thol.Boys C-Unitas 5-2, Thol.Boys Dl- Steenbergen 0-3, Odio-Thol.Boys D2 5-1. De Thoolse judovereniging Katame- Waza organiseert zaterdag in sportzaal Haestinge te Sint-Maartensdijk een toernooi, waaraan ruim 200 judoka's uit Nederland en België zullen deelne men. De wedstrijden worden gehou den onder auspiciën van de judobond CJJF en de sportbond NCS. Het is voor de zevende keer dat de judover eniging een dergelijk toernooi organi seert. De wedstrijden worden gehou den vanaf tien uur 's morgens. Om ongeveer vijf uur 's middags zijn de winnaars bekend. „Het is een goede zaak dat er aan de vooravond van een nieuw millenium niet alleen wordt teruggeblikt, maar dat er ook vooruit wordt gezien en de clubs samen nadenken en discussië ren over de toekomst van de voetbal sport. En voor mij staat het als een paal boven water, dat de voetbalsport toekomst heeft. We doen de vele vrij willigers tekort als we een vraagte ken achter de voetbalsport zetten. Wel zullen we ons beleid waar nodig moeten bijsturen of aanpassen en on ze ogen niet moeten sluiten voor de problemen die er zijn. Zeker nu di verse clubs een signaal afgeven dat er behoefte is voor meer samenwerking, moet daar werk van gemaakt worden. Er wordt steeds meer beseft dat wij ons sterk moeten maken voor de ja ren die voor ons liggen. Volgens Ko Stoutjesdijk is er een cultuuromslag nodig, maar ik spreek liever van een gezamenlijk doordrongen zijn dat er voor de toekomst dingen moeten ver anderen", aldus de voorzitter van de Thoolse voetbalfederatie. Van Nieuwenhuijzen pleit voor meer samenwerking, maar vindt dat deze absoluut niet moet leiden tot een ge zamenlijk Thools team. „Daar zijn we zeker nog niet aan toe en dat zou voor het Thoolse voetbal ook geen goede zaak zijn. Iedere vereniging heeft zijn eigen identiteit en sfeer. Men komt op voor het eigen belang. Een fusie van de Thoolse voetbalver enigingen is in de komende twintig jaar onmogelijk en niet wenselijk. Wij moeten daar ook geen energie aan verspillen, maar als voetbalbe stuurders ons wel beraden over ande re vormen van samenwerking." „De jeugd van diverse clubs binnen één team onderbrengen, kan zeker voor de oudere jeugdspelers een op lossing zijn. Bij kleine verenigingen ontbreekt nu vaak een team van A- en B-junioren, zodat deze spelers nood gedwongen voortijdig bij een senio renteam worden geplaatst. Het zou een goede zaak zijn om juist bij de jeugd de krachten te bundelen. Het plan dat nu weer door Smerdiek- voorzitter Rien Vroegop is geopperd, is enkele jaren geleden al door Vos meer gelanceerd, maar ook toen is gebleken hoe moeilijk het is om alle verenigingen op één lijn te krijgen." „Iedere club komt natuurlijk op voor zijn eigen belang en niet iedere ver eniging beschikt over evenveel mo gelijkheden om ambities te verwe zenlijken. De verschillende invals hoeken zorgen ervoor dat de besluit vorming binnen de federatie lang kan duren. Bestuurslid Draaijer van Tholense Boys zegt dat het eilandelijk overleg niets oplevert, maar de meeste tegen wind komt juist vaak van deze ver eniging. De lat bij Tholense Boys ligt nu eenmaal hoger dan bij een club als Stavenisse. Het is dan ook begrijpe lijk dat Tholense Boys haar beleid af stemt op de mogelijkheden die er binnen de vereniging zijn en in fede ratief verband dragen zij dit clubbe lang uit en dat mag ook. Ik wil echter maar aangeven, hoe moeilijk het is om tot een gezamenlijk besluit te ko men." Een voorbeeld van een langlopende kwestie is het besproeien van de speelvelden, waarover de Thoolse voetbalverenigingen al ruim twee jaar in gesprek zijn met de gemeente. „Wij kregen eerst van de gemeente een sigaar uit eigen doos aangebo den", meent Van Nieuwenhuijzen. „Wij ontvingen immers een potje met geld, maar als het op was zouden de clubs weer zelf geld moeten stor ten in deze voorziening. Als ik met dat voorstel akkoord was gegaan, zouden de clubs mij hebben afge schoten. Wij zijn opnieuw rond de ta fel gaan zitten en met een nieuw plan gekomen, waarin de clubs zich wel kunnen vinden. Ik verwacht dat er binnen een maand duidelijkheid komt van de gemeente", aldus de voorzitter van de voetbalfederatie. Wat de toekomst betreft, pleit Van Nieuwenhuijzen voor meer samen werking op bestuurlijk en sportief ni veau. „Iedereen zal meer aan het ge meenschappelijk belang moeten denken en iets minder gericht moeten zijn op het eigen clubbelang. Graag zie ik stap voor stap een verdere inte gratie van de clubs, wat ook voor de komende jaren onontkoombaar zal zijn. Naast overleg tussen de eilande- lijke voetbalclubs zou ook samen werking met andere verenigingen zinvol zijn. Een samenwerkingsver band van een kleine voetbalvereni ging met een grotere club mag echter nooit tot gevolg hebben dat er een speelveld in een dorp verdwijnt. Dat zou een enorme verarming zijn. Om deze velden in dorpen als Stavenisse en Poortvliet te krijgen, heeft men in het verleden moeten vechten. Nooit mogen we die prijs gaan geven." Van Nieuwenhuijzen noemt het ge zond om sportief te zien zo hoog mo gelijk je ambities te leggen, maar in een Thools team gelooft hij niet. „Of de Thoolse voetballiefhebbers hierop zitten te wachten, is te betwijfelen. Een echte supporter van Smerdiek zal de voorkeur geven aan een wed strijd van zijn eigen ploeg dan dat hij naar Tholen moet rijden om daar een eilandelijk team te zien spelen met bijvoorbeeld drie Smerdiekenaren in het team. Het is ook een utopie om te verwachten dat de betere Thoolse voetballers niet meer over de brug gaan spelen. Het is zinvoller om ons af te vragen hoe het komt dat we nu in de kelder zitten. Hoewel ik het zelf nog niet zo somber zie. Drie seizoe nen terug stonden SPS, WHS en Tholense Boys nog hoog geklas seerd. Tholense Boys loopt al enkele seizoenen achter elkaar net de pro motie mis. Het zijn vaak kleine facet ten die het verschil maken nissen winst en verlies. Bij SPS hadden we jaren terug met ondermeer de broers Hage de beste generatie die we na de bloeiperiode van WHS op de Thoolse velden hebben gehad. Toch is het niet gelukt om de stap voorwaarts te ma ken, waarna uiteindelijk de groep uit elkaar is gevallen. Het is het onvoor spelbare van het voetbal, dat is juist voor mij wat de sport zo aantrekke lijk maakt. Daarnaast zijn clubs op een lager ni veau gekomen door het vertrek van spelers. Waar had Tholense Boys ge speeld als de jeugdspelers de club trouw waren gebleven? De vereni gingen doen er alles aan om spelers aan de club te binden. Ondanks al de ze inspanningen zie je dat de clubliefde er steeds minder is. Het is een ontwikkeling in de maatschappij, die zijn weerslag heeft op het vereni gingsleven." De federatievoorzitter geeft aan, dat men nu vaak om meningsverschillen of om het geld een vereniging ver laat. „Het geven van betalingen maakt een club vaak kapot. Als de mogelijkheden er zijn, heb ik er geen bezwaar tegen dat spelers per wed strijd een premie kunnen verdienen. De clubs die het niet doen, brengen weer een krat bier in de kleedkamer. Vaak wordt ook het premiegeld ge bruikt voor een gezamenlijke activi teit. Ik ben niet principieel tegen be talingen, mits de continuteit ge waarborgd is en er een bijna profes sionele aanpak is. Als een sponsor meer dan een ton in een club wil in vesteren voor een langere periode kan ik mij niet voorstellen dat er een vereniging is, die daar geen gebruik van maakt. Binnen deze streek zijn deze middelen echter niet voorhan den." Van Nieuwenhuijzen acht het wel mogelijk dat Tholense Boys - wan neer het zou promoveren - aantrek kingskracht uitoefent op spelers van de andere verenigingen. „In de perio de dat WHS landelijk tweede klas speelde, gingen ook spelers uit ande re plaatsen bij deze club voetballen. Dat werd zeker niet in dank afgeno men. Als jonge voorzitter van SPS heb ik destijds geprobeerd om te be middelen tussen de voorzitters van Smerdiek en WHS. Er ligt nu binnen de federatie een afspraak dat besturen elkaar vooraf inlichten als een speler bij een andere eilandelijke club wil gaan spelen. Het ligt nog altijd ge voelig, maar men gaat er nu wel op een volwassener manier mee om. Als een speler binnen het eiland op een hoger niveau wil spelen, moet dat be spreekbaar zijn.", aldus de voorzitter van de Thoolse voetbalfederatie. Tholense Boys speler Jan Groene wegen blijft voor zes maanden ge schorst, waarvan de laatste drie maanden voorwaardelijk. De Thoolse aanvaller kreeg deze straf door de tuchtcommissie van de KNVB opgelegd wegens het geven van een kopstoot aan WHS-trainer Theo Moerland na afloop van de wedstrijd Tholense Boys-WHS in de kantine. De straf is op 16 no vember vorig jaar ingegaan. Groe newegen besloot in beroep te gaan en mocht in afwachting van de uit spraak weer voetballen. Bij het streekduel tegen SPS maakte de Thoolse aanvaller weer deel uit van de basis. Onlangs was hij bij zijn vereniging nog de uitblinker in het bekerduel tegen Luctor. Vol gens de KNVB worden de weken die Groenewegen in actie is ge weest, weer opgeteld bij de straf, zodat Tholense Boys niet per 16 februari over de aanvaller kan be schikken, maar pas in maart. De uitspraak is nadelig voor Tholense Boys, want nu tellen de weken van de winterstop niet voor de schor sing mee en kan de ploeg pas later in de competitie over Groenewe gen beschikken. Voor de F-pupillen van de gezamelijke Thoolse voetbalverenigingen is er za terdag een 4 tegen 4 zaalvoetbaltoer nooi georganiseerd in Haestinge. Vanaf 's morgens half negen tot kwart over vijf 's middags kwamen ruim 125 voet ballertjes in actie. Voetbalvereniging Smerdiek had de organisatie in handen en ziet terug op een geslaagde dag. Wanneer door de weersomstandigheden de jeugdteams worden afgelast, wil men ook voor de E-pupillen en D-pu- pillen een dergelijk toernooi organise ren. De eindstanden bij de F-pupillen waren: Poule 1: 1. SPS Fl. 2. Tholense Boys Fl, 3. Smerdiek Fl, 4. Noad Fl en 5. WHS Fl. Poule 2: 1. SPS F2, 2. WHS F2, 3. Tholense Boys F2, 4. Tholense Boys F3, 5. Smerdiek F2. Poule 3: 1. Tholense Boys comb., 2. Tholense Boys F4, 3. WHS F3, 4. Smerdiek F3, 5. SPS F3, 6. Stavenisse Fl. Poule 4: 1. Smerdiek comb., 2. Tholen se Boys F6. 3. SPS F4. 4. Stavenisse F2,5. Tholense Boys F5 en 6. WHS F4. De A- en C-junioren en de D-pupillen van Smerdiek bezoeken zaterdagavond de wedstrijd tussen NAC en het Russi sche Rotor Wolvograd. Ook jeugdleden van Vosmeer zullen dit duel in Breda bijwonen. Wanneer de E- en F-pupillen van Smerdiek zaterdag niet kunnen voetballen gaan de jeugdleiders met de spelertjes naar het bos. Eigenlijk zou Vosmeer op de vier de plaats in de rangschikking moe ten staan, maar er is nog geen uit spraak van de KNVB over de een kwartier na rust gestaakte wed strijd tegen Oudenbosch. Daarin leidden de oranje-zwarten met 1-5 (die stand is niet in de standenlijst verwerkt), dus het moet al raar gaan als dat duel geen drie punten oplevert. In Huijbergen ging de strijd aan vankelijk gelijk op, zonder dat er serieuze doelkansen waren. Maar in de twintigste minuut trapte John Vroegop de bal hoog voor het doel. Een Brabantse verdediger kreeg het leer wat ongelukkig op zijn hoofd, zodat het richting doel ging waar een medespeler niets anders wist te doen dan de bal over de lat te tikken. Het leverde hem een rode kaart op en Vosmeer een straf schop, die door Vroegop werd be nut. Vijf minuten later probeerde Vivoo wat terug te doen, maar de bal belandde in het zijnet. De aan val die hierna werd opgezet, resul teerde in een vrije trap voor Vos meer. Met een strak schot joeg Vroegop het leer in de touwen. Een minuut later stond de 0-3 op het scorebord. Jacco Vaders probeerde de bal over de doelman te lobben, maar die sloeg de bal weg. Ze kwam voor de voeten van Vaders, die opnieuw lobde en dit keer met succes. Ergernis bij Vivoo over en kele beslissingen van de scheids rechter leidde tot fikse overtredin gen tegen Vosmeer-spelers. Het leverde de thuisclub twee gele kaarten op. De gemoederen bleven een kwartiertje verhit en deden bij de Vosmeer-aanhang de angst rij zen dat het duel niet uitgespeeld zou worden. Maar de scheidsrech ter trok de touwtjes strakker aan. Toen in de blessuretijd van de eer ste helft een foute uittrap van de Vivoo-doelman door de vrijstaande Jacco Vaders werd afgestraft, bete kende dat de genadeklap voor de ploeg uit Huijbergen. Na de pauze nam Vosmeer duide lijk gas terug, om zo het harde spel van de thuisclub te ontlopen. Arjen Verkamman en Leon van Treijen kwamen in het veld voor Donald van Dam en Rini Plom pen. De oranje-zwarten kregen kansen om de score op te voeren, maar een slim balletje van Theo van Eekelen in de bovenhoek werd door de keeper gestopt en Van Treijen schoot uit een hoek schop net naast. Vivoo kreeg enke le spaarzame kansen, maar vond dan doelman Daan Lobbezoo op zijn weg. Met nog zo'n twintig minuten te gaan maakte van Eeke len plaats voor de van een bles sure herstelde Richard Voshol. Vosmeer kreeg een hoekschop, die werd afgeslagen, maar het leer be landde voor de voeten van Vroeg op en met een strak schot maakte deze er 0-5 van. Vijf minuten daarna was de Thoolse defensie even wat minder attent en daar door lukte het Vivoo om tegen te scoren. Maar in de laatste minuut van het duel rondde Vroegop een aanval goed af en bepaalde - met zijn zevende seizoentreffer - de eindstand op 1-6. Meteen daarop werd een schot van Jacco Vaders door de Brabantse doelman ge stopt, zodat hij nu in het topsco rerklassement met elf treffers al leen op de derde plek staat. WW '67 10 9 1 0 28 34-7 Val Aan 11 8 2 1 26 38-8 NVS 11 7 2 2 23 35-14 Ouwerkerk 10 5 3 2 18 27-18 Schijf 10 5 2 3 17 19-12 Vosmeer 10 5 2 3 17 19-15 Kruisland 10 5 2 3 17 13-17 Rimboe 11 4 3 4 15 29-26 Nw.Borgvliet 11 4 2 5 14 34-19 Vivoo 11 4 0 7 12 25-28 Oudenbosch 9 3 1 5 10 12-39 TPO 10 2 1 7 7 12-29 Moerstraten 11 1 1 9 4 17-40 Welberg 11 0 0 11 0 6-48 Suzanne Reinerman van de Eendracht- ruiters heeft met haar pony Ryethem's Nomar een eerste prijs gehaald op een concours in manege Reigershof. In de Z2-dressuur werd haar proef door de jury beoordeeld met 165 punten, wat haar tevens een winstpunt opleverde. Een Ado-speler probeert Marco van den Hoek vooraan met bal) van Emergo het afspelen te beletten. Een week eerder verloor Emergo ook in Meulvliet met 1 punt verschil van Oranje Zwart uit Mijnsheeren- land: 6-7. In de leuke, felle wedstrijd nam de thuisclub een 3-1 voor sprong, maar bij de rust waren de rollen omgedraaid: 4-6. Het werd 4- 7, maar in een zeer hectische slotfase kwam de ploeg uit Sint-Maartens dijk terug tot 6-7. Daar bleef het ech ter bij. De Emergo-treffers waren van Ad Farla, Kristian van Heems kerk, Marco v.d. Hoek, Jessica de Rijke, Martijn Spruijt en Manon Ter louw. In Meulvliet zorgden de Tholenaren al heel snel voor 4-1, maar blijkbaar ging dat te gemakkelijk, want door concentratieverlies kon Ado het evenwicht bij 4-4 herstellen. In de tweede helft nam Emergo weer een 6-4 voorsprong, maar ook dit keer kwamen de bezoekers door onoplet tendheid van de thuisclub weer dich terbij. Na 6-6 en 8-8 nam Ado zelfs een 8-9 voorsprong, maar de korf ballers uit Sint-Maartensdijk pakten de draad weer op bij 11 -9, maar op nieuw snoepten de Zuid-Hollanders een puntje van de achterstand af: 11- 10. Via 12-10 en 12-11 maakte Jaco van Dis met 13-11 tenslotte het win nende doelpunt. De verdediging van Emergo had teveel fouten gemaakt. In de voorhoede klopte het wel met vier treffers van Marco van den Hoek, drie van Kristian van Heems kerk, twee van zowel Martijn Spruijt als Manon Terlouw en één doelpunt van Jaco van Dis en Jessica de Rijke. Emergo 2 won met 14-6 van Togo 4 door zes doelpunten van Adri de Frel, drie van Gerrie Anthonisse, drie van Jaco Rip en één van Marian Ba zen en Arie Jansen. De uitwedstrijd werd ook al met 5-9 gewonnen en Emergo ging dan ook goed van start. De verdediging deed het prima, de aanval goed gezien de 5-0 ruststand. Emergo liep uit naar 9-0 voordat de ploeg uit Goes iets kon terugdoen. Een week eerder speelde Emergo 2 uitstekend tegen KVK 3 uit Kapelle. dat met 15-5 werd verslagen. In een hoog baltempo was het bij de rust al 7-3. In de tweede helft ging de ploeg uit Sint-Maartensdijk vrolijk verder. Via een 10-4 voorsprong werd het uiteindelijk 15-5. Invaller Marco v.d. Hoek (5), Gerrie Anthonisse (3), Dicky v.d. Linden (3), Marian Ba zen, invaller Jaco van Heemskerk, Arie Jansen en Maria Martin zorg den voor de productie. Emergo 3 verloor zaterdag met 6-3 van Scheldevogels 5. Hoewel Emer go redelijk tegenspel bood, kwam men er uiteindelijk tegen de buren uit Bergen op Zoom niet aan te pas. Humphrey Bosheuvel, Marco v.d. Hoek en Ruben Steketee maakten de Emergo-treffers. Emergo C speelde een zeer spannen de wedstrijd tegen Luctor C uit Ter- neuzen, dat een 0-2 voorsprong nam. Met veel inzet en wat geluk kwam Emergo echter in de laatste minuut van de hectische slotfase nog langs zij: 2-2. Invaller Dominic v.d. Berg en Gerdie Dorst zorgden voor de doelpunten van Emergo. Een week eerder was in een prima wedstrijd Scheldevogels C met 10-2 verslagen na een 4-0 ruststand. In de tweede helft viel er een Bergenaar uit en toen was het verzet gebroken, waardoor het een ruime 10-2 over winning werd. Bas Vroegop (3),' in valler Dominic v.d. Berg (2), Robert v.d. Laan (2), Gerdie Dorst, Karina Meijer en Joyce v.d. Ree scoorden. Emergo D won zaterdag nipt van Good Luck D: 6-5. In de eerste helft had de thuisclub nog een 4-0 voorsprong geboekt, maar de twee de helft werd ongemeen spannend. De bezoekers uit Middelharnis kwamen terug tot 5-5, maar net voor het einde sleepte Marmen van Heemskerk de winnende treffer binnen: 6-5. Zij maakte drie doel punten, Dominic v.d. Berg 2 en Gi- nio Wijngaarde 1. Tegen DSO D werd eerder een 3-1 overwinning geboekt na een stroef begin, wat re sulteerde in een 0-1 ruststand. In de tweede helft ging het stukken beter en met goed rondspelen en zuiver gooien, werd de buit binnenge haald: 3-1. Dominic v.d. Berg, Har- men van Heemskerk en Clarissa Wijngaarde maakten de doelpun ten. Emergo F zegevierde zaterdag roy aal bij ELKV in Etten Leur met 0-6 na een 0-1 ruststand. Ondanks goed overspel bleef in de eerste helft de score beperkt. Na rust vond Emer go beter de korf, maar de uitslag had veel hoger kunnen zijn. Doel punten van Ricky Bazen (3), Mat- thijs Geuze (2) en Bart de Wilde beslisten de partij. De strafworpen verloor Emergo echter met 10-9. Tegen het veel sterkere Springfield F2 uit Hoeven gaf Emergo, on danks veel nieuwkomers in het team, zeer goed partij. Uiteindelijk verloren de korfballers uit Sint- Maartensdijk met 2-0, maar de lei ding vond toch dat Emergo F een prima prestatie had geleverd. De terugkeer van een sportgala blijft een grote wens van J.L. van Nieuwen huijzen. De oud-voorzitter van de in middels opgeheven gemeentelijke sportcommissie volhardt in zijn strijd, maar vindt maar weinig mede-strij ders. Op initiatief van de voormalige sportcommissie werden eind vorig jaar alle Thoolse sportverenigingen aangeschreven om mee te denken over het organiseren van een sportgala. Op de avond die in de Wellevaete te Sint- Annaland werd gehouden, meldde zich echter maar één vereniging. Voor Van Nieuwenhuijzen is de zaak echter nog niet verloren. Inmiddels zijn er een zestal personen gericht benaderd die bereid zijn om te kijken of het or ganiseren van een sportgala mogelijk is. Wil het initiatief een kans van sla gen hebben, dan zal het Thoolse be drijfsleven zich strijdvaardiger moeten tonen als de sporters en bestuurders. Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse heeft tegen het derde team van Souburg het eerste puntverlies opgelopen. Ondanks dit ge lijkspel blijft de Thoolse schaakvereniging op de tweede plaats staan. In de volgende speelronde moeten de Tholenaren het opnemen tegen kop loper de Zwarte Dame uit Kruiningen, dat vorig seizoen nog in de Zeeuwse hoofdklasse speelde. Het Thoolse team begon verzwakt aan de wedstrijd tegen Souburg, doordat Jan de Graaf, Albert Muskee en Sebastian Koedoot verstek moes ten laten gaan. Daardoor viel William de Rooij in op het zesde bord. Hij moest het opnemen tegen een ervaren tegenstander. Met zwart kreeg hij de koningsgambiet tegenover zich. Aan vankelijk koos hij de juiste theoreti sche voortzetting, maar toen hij in het middenspel zijn paard in een dubbele penning zette, werd hem dat noodlot tig- Op het vijfde bord verkeerde Hans Dijke lange tijd in problemen, maar nadat zijn tegenstander een toren weggaf, keerden zijn kansen. Door tijdsdruk kon hij echter niet de winst binnenhalen en moest hij berusten in remise. Zijn broer Gilles Dijke was ook ingevallen en speelde voor de tweede keer dit seizoen mee. Op het zevende bord had hij een licht over wicht, maar hij kon dit niet uitbuiten, wat mogelijk te maken had met het gebrek aan wedstrijdritme. Ook deze partij eindigde in remise. Theo Blonet had in zijn partij het meest merkwaardige slot. In een Si- ciliaanse verdediging had hij met zwart licht voordeel opgebouwd. In het eindspel met ieder nog twee to rens en een loper kon hij zijn torens verdubbelen op de tweede lijn. Na een van de torens afgeruild te heb ben, dacht zijn tegenstander nog steeds dat hij door een toren mat ging op h2 en gaf op. Door deze inschat tingsfout won Blonet zijn partij en werd de stand 2-2. Dig de Graaf won zijn partij vrij een voudig. Hij kreeg op zijn bord een Spaanse partij en had twee ver opge rukte pionnen. De Graaf kon een paard veroveren. Na nog enkele tacti sche zetten gaf zijn tegenstander zich gewonnen. Op het tweede bord gaf Eniz Kustura zijn Souburgse oppo nent prima tegenspel, maar door on nauwkeurige zetten in het eindspel verloor hij twee pionnen en uiteinde lijk de partij. Op het eerste bord speelde Vincent Fructuoso een mooie partij. Met een tactische manoeuvre veroverde de Sint-Annalander een pion, wat hem op voordeel bracht en uiteindelijk de overwinning bezorgde. Hierdoor kwam Denk en Zet op een 4-3 voor sprong te staan, zodat Kees Wilsing op het achtste bord voldoende had aan remise om de Thoolse schaak club de overwinning te bezorgen. Het was echter al snel duidelijk dat Wil sing er minder goed voorstond. Doordat zijn tegenstander in tijds druk kwam, gloorde er even hoop, maar de Souburgse speler gaf de par tij niet meer uit handen, zodat de wedstrijd eindigde in een 4-4 gelijk spel. Door deze uitslag blijft Denk en Zet de tweede plaats innemen. Vin cent Fructuoso en Dig de Graaf zijn de enige spelers die alle wedstrijden hebben meegespeeld en deze ook hebben gewonnen. Ook Sebastiaan Koedoot is ongeslagen, maar hij heeft een wedstrijd minder gespeeld. In de Meulvlietcompetitie heeft l'Espe- rance zondag in de A-poule een grote slag geslagen tegen Hof van Holland. De ploeg won met 11 -2. Pinocchio won eveneens. De wedstrijd tussen De Poort en Sporting Maroc ging niet door in ver band met de ramadan. In de B-poule boekten Destina en Bunny's Boys een even grote winst, terwijl Noordpoort en Calella's het op een gelijkspel hielden. De uitslagen waren in de A-poule: Smit Boys-Pinocchio 3-6, l'Esperance-Hof van Holland 11-2. B-poule: Destina-Van Meer Boys 4-1, Bunny's Boys-The Pub 4-1Noordpoort-Calella's 2-2. In de bedrijvencompetitie werden er dinsdagavond twee wedstrijden in de B- poule gespeeld. L&E klopte Elon met 9- 4 en Delta Nuts won met 4-1 van Stan daard Tholen. In poule C verloor Bravi Boys maandag avond nipt met 6-7 van Prince. Insulcon won iets ruimer van Rombouts met 6-9. J.L. van Nieuwenhuijzen, hier tijdens de laatste uitreiking van de Tholencup (aan Jacco Jansen van SPS), voetbalverenigingen niet zitten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15