Goedhart bereikt voor het eerst omzet van 40 miljoen Van Kempen en mevr. Frigge grossieren in nevenfuncties Zevenhuizen: menselijke factor maakt bedrijf in Sint-Maartensdijk succesvol Scherpenisse met een witte hoed P.W. Moerland professor op een nieuwe leerstoel Werkgevers willen geen geboden en verboden Met 150 medewerkers zit bedrijf aan plafond Zes jubilarissen bij koeltechniek goed voor 117,5 jaar ervaring Donderdag 14 januari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Goedhart uit Sint-Maartensdijk heeft een prima jaar ach ter de rug. In 1998 is de grens van 40 miljoen gulden omzet overschreden, nadat er een jaar eerder voor 35,2 miljoen gulden aan koelinstallaties werd verkocht. Nu het ideaal van een onderneming met 150 medewerkers is bereikt, zal de fabriek in de smalstad niet verder toene men, behalve dan nog de bouw van een nieuwe opslag ruimte. Goedhart wil in het buitenland nog wel groeien door middel van bedrijfsovernames, maar dan moet eerst de vestiging in Tsjechie goed op de benen staan. Kornaat heeft een commisariaat, Ravensteijn niets Trouwe medewerkers worden bij Goedhart in Sint-Maar tensdijk elk jaar in het zonnetje gezet en vrijdagmiddag was de zaal gevulder dan ooit. Maar liefst 117,5 jaar be drijfservaring zat er aan de kant van de zes jubilarissen, vertelde algemeen directeur H. Zevenhuizen trots. Hij zwaaide de met een corsage getooide medewerkers lof toe en overhandigde ze een gratificatie. Oud-Tholenaar hoogleraar corporate governance Twee voorzitterschappen Kerkenwerk Heel sober In vuur en vlam Burgemeester Twee keer zilver Onbegaanbaar Drie maal koper Zeeland promoten Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Voorzitter BZW sceptisch over milieumaatregelen De Brabants-Zeeuwse werkgeversvereniging BZW is er tegen dat de overheid geboden en verboden oplegt aan het bedrijfsleven inzake het milieu. De BZW denkt dat economische groei en een niet verdere toename van de uitstoot van schadelijke stoffen niet samen gaan. Dat zei voorzittter M.J. van Nunen op de nieuwjaarsbijeenkomst van de werkgeversorganisatie. Hij noemde 1999 econo misch interessanter dan het veelbesproken jaar 2000. Naast de recordomzet waren er ook en in Potsdam, bij Berlijn. „We willen nog zes jubilarissen bij Goedhart, zo- onze omzet daar in drie jaar vcrdrie- dat er vrijdagmiddag een feestelijke voudigen", vertelt Matthijssen. stemming heerste in de gebouwen De, in 1995 verworven fabriek in aan de Nijverheids weg. De groei Tsjechie is vorig jaar voor het eerst uit werd in het eerste halfjaar van 1998 al de rode cijfers gekomen. „Er is zoveel verwezenlijkt, want het tweede half- eigen omzet gehaald in het land zelf, jaar had Goedhart last van de crisis in maar ook in Polen, Hongarije, Slowe- Zuid-Oost Azie wat minder verkopen nie en Bulgarije, dat we over een re in het Verre Oosten en Zuid-Amerika delijk winstgevend 1998 kunnen tot gevolg had. „Onze omzet halen spreken", aldus Zevenhuizen, we steeds dichterbij", zeggen alge- Per 1 april wordt de nieuwe fabriek in meen directeur H. Zevenhuizen en di- gebruik genomen: een gebouw van recteur J.P.C. Matthijssen. „In Duits- bijna 3000 m2 op totaal 14.000 m2 land. Engeland en Ierland zijn we grond, zodat er nog uitbreidingsmo- gegroeid, maar de verre export is aan gelijkheden zijn. De capaciteit wordt het afnemen. Er is sprake van een ver- daardoor sterk uitgebreid, want het schuiving in het klantenbestand naar huidige huuipand is maar 1000 m2 de middelgrote ondernemingen. Voor groot. In het nieuwe bedrijf komen er het halen van een constante bezetting twee lamellenpersen bij, wat ook tot is dat ook beter. De echte superpro- een uitbreiding van de productie zal ducten zijn te conjunctuurgevoelig." leiden. De 25 personeelsleden in het fraai aan de Elbe gelegen Nymburk Last Crisis Azie kunnen er op termijn maar liefst der tig collega's bij krijgen, waardoor de Goedhart had niet alleen last van de totale werkgelegenheid zal toenemen crisis in Azie, ook de situatie in de a- tot 55. In Tsjechie is Albert Heijn een grarische sector speelde het koeltech- van de klanten. Er zijn koelinstallaties nisch bedrijf parten. Er wordt daar geleverd voor de opslag van artikelen minder geinvesteerd in slachthuizen voor de supermarkten van AH. en gekoelde opslagruimten. Daaren tegen verrijzen er meer distributiecen- Nieuwbouw 1100 m2 tra voor supermarkten die voor het bewaren van verse producten juist In Sint-Maartensdijk wordt er ge weer meer koelapparatuur nodig heb- werkt met 150 vaste mensen en 30 ben. inleenkrachten. Goedhart denkt ero- Per 1 januari zijn er twee verkoopkan- ver om dit jaar 5 tot 8 vaste mede toren geopend in Duitsland: in Bor- werkers aan te trekken om in korte ken, net over de grens bij Winterswijk tijd meer koelers te kunnen maken. CDA-wethouder W.C. van Kempen en VVD-fractievoorzitter mevr. E. Frigge-Hogesteeger spannen met respectievelijk 16 en 14 nevenfuncties de kroon in de gemeenteraad van Tholen. Van Kempen is echter met R. Ravensteijn een 80% wethouder, zodat hij op papier meer tijd over heeft dan de collega's K.A. Heijboer en I.C. Moerland, die voor de volle honderd procent aan de gemeente vast zitten. Gebak hoort bij een jubileum, dus wordt dat bij Goedhart ook geserveerd, maar jubilaris Piet Nuijten (30 jaar bij het koeltechnisch bedrijf) laat deze lekkernij aan zich voorbij gaan. Mevr. Van der Zande rechts) wil wel proeven, terwijl links mevr. Nuijten haar corsage recht zet. De directeur concludeerde, dat zijn specifieke wensen van onze klanten bedrijf erin geslaagd was om zowel kennen. Dat we daarmee succesrijk afwisseling in het werk als ook een zijn, blijkt uit de groei van de omzet redelijk plezierige werksfeer te en de verschuiving in het klantenbe- scheppen. „Vooral je thuis voelen stand naar de middelgrote onderne- met je collega's. Door fusies en mingen", aldus Zevenhuizen, daarmee gepaard gaande schaalver groting bij een deel van onze klan- Piet NllVten ten dreigt daar de menselijke factor steeds minder belangrijk te worden. Als eerste werd Piet Nuyten uit Sint- Met mensen als u, die al vele jaren Maartensdijk gehuldigd, die al der- direct of indirect voor onze klanten tig jaar bij Goedhart werkt. Hij be werken, kunnen wij een tegenwicht gon destijds in het magazijn, toen de vormen. Uiteraard met vernieuwing kippenren geheten omdat het een in het aantal producten, maar wel gesloten afdeling was. Nuyten runt met mensen in de organisatie die de echter al heel veel jaren het expedi- Van Kempen, ondernemer in zijn fruitteeltbedrijf, is voorzitter van de fruittelersorganisatie NFO-kring Zeeland en bestuurslid van de lan delijke NFO in Den Haag. Hij is verder taxateur van de onderlinge fruitteelt hagelverzekeringsmaat- schappij te Den Haag, secretaris van de onderlinge verzekeringen Zuid- West te Goes, vice-voorzitter van de vereniging voor bedrijfs- en agri- hulp Zeeland te Goes en penning meester van de kring Zeeland van de WLTO. Negen functies vloeien uit zijn wethouderschap voort, zoals lid van de bestuurscommissie van het Scheldecollege, de Zeeuwse muziekschool en de algemene ver gadering van aandeelhouders van Delta Nutsbedrijven. Niet vermeld is zijn nevenfunctie van organist in de Gereformeerde Kerk van Tholen. Mevr. Frigge, directie-secretaresse bij Bruijnzeel keukens en kasten te Bergen op Zoom, heeft ook aardig wat om handen naast haar fractie voorzitterschap van de Thoolse VVD en de bijbehorende gemeente lijke commissies. Ze is ouderling van de protestantse kerkgemeen schap Halsteren en tegelijk ook voorzitter van de jury van de stich ting Alters carnaval. Diezelfde functie heeft mevr. Frigge ook bij de carnavalsvereniging Oud-Vosse- meer. Verder is ze gids van de VVV Zeeland, de streek VVV eiland Tho len en Staatsbosbeheer, voorzitter van de demonstratiecommissie van de vereniging De aangespannen haflinger, secretaresse van de stich ting Platform leefbaar platteland Tholen en lid van de provinciale boomfeestdagcommissie. SGP-wethouder Heijboer wijdt zich volledig aan zijn nieuwe baan. De vier functies op zijn lijstje kan hij in gemeentetijd doen, want ze vloeien uit het wethouderschap voort, zoals het bestuurslidmaatschap van de vereniging van Zeeuwse gemeen ten. Niet vermeld is zijn voorzitter schap van de SGP-kiesvereniging Sint-Annaland, dat wel een neven functie is, zij het niet betaald. Dat is wel hel geval bij PvdA-raads- lid A.P. Kornaat, de financiële man van de oliemaatschappij Texaco, die commissaris is bij Texaform b.v. in Heinenoord. Dat is echter ook het enige dat hij aan zijn hoofd heeft. Zijn fractievoorzitter M.A.J. van der Linde heeft meer nevenfuncties. De monteur bij Waco Liesbosch beton is lid van de raad van toezicht van de stichting Beter Wonen en be stuurslid van FNV Bondgenoten. Partijgenote M.A.E. Velthuis, coör dinator van het inmiddels opgehe ven jongeren advies- en informatie bureau, is adviseur van de stichting Jeugdzorg Zeeland en secretaris van het bestuur van de Roncalli scho lengemeenschap te Bergen op Zoom. PvdA-wethouder Moerland heeft meer vrije tijd, al heeft hij - voortvloeiend uit zijn wethouder schap - twee voorzitterschappen: GGD Zeeland en Indicatieorgaan Tholen. Het laatste PvdA-raadslid, M.A.H. den Haan, machinaal hout bewerker bij timmerfabriek de Pluumpot, heeft een aantal neven functies bij de vakbond FNV. Zo is hij voorzitter en klachtenman van de afdeling Tholen van de hout- en bouwbond, alsmede belastingin- structeur en organisator van de be lastingservice van de FNV. Bij de SGP'ers is kerkenwerk een belangrijke nevenfunctie. Zo is fractievoorzitter M. Dijke diaken en kerkvoogd van de Hervormde Ge meente Scherpenisse en lid van het dagelijks bestuur van bejaardencen trum de Schutse. Zijn bestuursfunc ties binnen de SGP worden niet ge noemd. Fractiegenoot M.J. Klippel is secretaris van het bestuur van de Schutse. Hij heeft ook nog een vol ledige baan: toezichthoudend amb tenaar milieuzaken bij het water schap Zeeuwse Eilanden. Verder is Klippel ouderling van de Gerefor meerde Gemeente Scherpenisse, tweede voorzitter van de plaatselij ke kiesvereniging en contactper soon dovenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten. P.W.J. Hoek verdient zijn brood als projectcoör dinator bij de vereniging Gerefor meerd schoolonderwijs. Het enige dat hij naast zijn raadslidmaatschap om handen heeft, is het lidmaat schap van de werkgroep Tholen van de Bond tegen het vloeken. Het nieuwste SGP-raadslid, J.C. Koop man, werkt als coördinator bij bouwbedrijf Uijtdewilligen en is daarnaast diaken van de Hervormde Gemeente Sint-Maartensdijk. VVD-wethouder R. Ravensteijn heeft alle tijd voor het uitoefenen van zijn 80% baan bij de gemeente. Zijn lijst vermeldt geen enkele ne venfunctie die niet uit zijn wethou derschap voortvloeit, al valt het be stuurslidmaatschap van de regionale scholengemeenschap 't Rijks op omdat onderwijs niet tot het taken pakket van Ravensteijn behoort. Fractiegenoot P.K.M. Stouten, eige naar van een landbouwbedrijf en de groot- en kleinhandel P.S.S.P. is ook heel sober met nevenfuncties. Hij is alleen ambtelijk secretaris van de VVV eiland Tholen. CDA-fractievoorzitter M.A. van Beek, hoofd administratie van het constructiebedrijf van zijn zoon, heeft nevenfuncties bij het water schap Zeeuwse Eilanden. Hij is daar hoofdingeland voor de catego rie bedrijfsgebouwd en lid van de commissie middelen en de gebieds- commissic Tholen. Fractiegenoot J.P. Bout, afdelingschef bij Timpa foundations, heeft alleen een neven functie bij het CDA Zeeland. RPF/GPV-fractievoorzitter P. van Belzen, leraar-schooldecaan bij het Calvijncollege, heeft alleen neven- i Bij pieken blijkt er namelijk te wei nig vaste capaciteit te zijn en gezien de gespannen arbeidsmarkt wil het bedrijf dan meer zekerheid. Ter uit breiding van de capaciteit komt er in 1999 een derde geautomatiseerde uitzetmachine bij. De begin vorig jaar uitgestelde nieuwbouw in Sint-Maartensdijk is na het gunstige eerste halfjaar in de tweede helft van 1998 toch nog ver wezenlijkt. Installateurs leggen de laatste hand aan de productiehal van 1100 m2, waardoor er o.a. meer ruimte geschapen kan worden voor de productie van grotere condensors. De nieuwbouw sluit naadloos aan op de bestaande gebouwen. De ge meente eiste in eerste instantie wel een tussenmuur wegens de brandvei ligheid, maar daar voelde Zevenhui zen niets voor. „Toen hebben we wel voor 130.000 gulden rookmelders in de totale fabriek moeten installeren met een rechtstreekse koppeling naar de brandweer", aldus de algemeen directeur. De nieuwe hal heeft een geluidsabsorberend plafond. Voor de toekomst denkt Goedhart aan het fabriceren van de speciale producten in Sint-Maartensdijk en de meer serie-achtige producten in Tsjechie en eventueel in Spanje. „Maar dan moet eerst Tsjechie hele maal klaar zijn, wil je een volgend project kunnen aanpakken. En aan gezien helemaal van niets opbou wen moeilijk is, proberen we een bedrijf over te nemen", zegt Mat thijssen. Voor 1999 signaleerde hij vrijdag donkere wolkjes. „Onze orderporte feuille is namelijk te laag voor dit jaar, maar ik ben niet pessimis tisch", zegt de directeur. Goedhart heeft nog voldoende grond voor eventuele uitbreidings mogelijkheden. In 2000 wil men een kleine 1000 m2 aan opslagruimte bijbouwen. Daarvoor wordt nu ruimte gehuurd in het bedrijfsverza melgebouw in Sint-Maartensdijk. functies bij de RPF: tweede voorzit ter van de provinciale contactraad Zeeland en bestuurslid van de kies vereniging Tholen/Sint-Philipsland. De jongere fractiegenoot drs. A.L. Piet heeft nog meer energie. Het hoofd personeelszaken bij Vitrite in Middelburg is in zijn vrije tijd be stuurslid technische zaken en trai ner van volleybalvereniging DKV 95, penningmeester van de stichting vrienden IFES derde wereld en lei der van de hervormde jeugdclub ,In vuur en vlam' te Sint-Philipsland. D66-raadslid J. van den Donker ten slotte spendeert zijn vrije tijd in wa tersportvereniging de Kogge in Tholen, waarvan hij penningmees ter en vice-voorzitter is. Het openbaar maken van de neven functies is verplicht volgens de arti kels 12 en 67 van de Gemeentewet. Ook van burgemeester H.A. van der Munnik is een lijst met zestien ne venfuncties gepubliceerd, maar het overgrote deel vloeit voort uit het burgemeesterschap, zoals vice- voorzitter van het politiedistrict Oosterscheldebekken en lid van het dagelijks bestuur van de stuurgroep Oosterschelde. Echte nevenfuncties zijn het voorzitterschap van de in terkerkelijke stichting diaconaal va kantiewerk, het lidmaatschap van de raad van toezicht van het psycho therapeutisch instituut de Vier sprong te Halsteren en het bestuurs lidmaatschap van de stichting Gaude Mater Polonia. Oud-inwoner van Sint-Annaland prof. dr. P.W. Moerland (49) uit Oister'wijk is aan de Katholieke universiteit Brabant benoemd tot professor 'corporate governance'. I)it is een nieuwe leerstoel voor de Tilburgse universiteit. „Ik beschouw deze benoeming als een eer, maar het is ook een interes sant onderwerp voor wetenschappe lijk onderzoek", zegt Piet Moer land, die nog regelmatig in Oud-Vossemeer komt, waar zijn schoonmoeder (mevr. Van Dijke) woont. De nieuwe leerstoel vergt 1 dag per week. Corporate governan ce kan volgens Moerland het best vertaald worden met het besturen van voornamelijk beursgenoteerde ondernemingen. „De coöperatiedis cussie bij de Rabobanken (Moer land is lid van de raad van beheer van Rabobank Nederland) valt in feite ook onder corporate gover nance' en woningbouwcorporaties en nutsbedrijven zijn er eveneens mee bezig." De nieuwe leerstoel vloeit volgens Moerland voort uit het werk van de commissie Peters, waarvan hij in 1997 zelf één van de leden was. Die commissie bracht 3 december een evalutatierapport uit, of er in de praktijk wat terecht komt van het meer transparant besturen van on dernemingen, zoals de commissie Peters bepleitte. De bedrijfsleiding moet meer verantwoording afleggen aan de kapitaalverschaffers. Om via wetenschappelijk onderzoek een vervolg aan de commissie Peters te geven, werd de nieuwe leerstoel in gesteld en Tilburg en Moerland vie len die eer te beurt. De Faculteit der Economische We tenschappen aan de Katholieke Uni versiteit Brabant heeft de nieuwe leerstoel in kunnen stellen dankzij de Amsterdam Exchanges (AEX), vereniging effecten uitgevende on dernemingen, de stichting corporate governance onderzoek voor pen sioenfondsen, en een aantal bedrij ven waaronder veel pensioenfond sen en verzekeraars. De leerstoel is tot stand gekomen doordat zowel Nederlandse bedrij ven als beleggers en de beurs het belang van goede 'corporate gover nance' in Nederland onderkennen. Corporate governance heeft te ma ken met de besturing en financie ring van en verantwoording door ondernemingen. De leerstoel moet bij uitstek een centrum van econo misch onderzoek worden via het tiewerk, het transport van de koelers die naar de klanten kunnen of naar andere bedrijven voor een bewer king. „Wat vakkennis betreft, ben je meegegroeid met het bedrijf; van toen 30 naar huidige 40 miljoen gul den omzet. Ernstige hijsfouten ko men alleen maar voor'als jij vrije da gen neemt. Dus als je je snipperdagen opspaart tot het jaar 2007 kunnen we optimaal gebruik maken van je kennis en kunde", grapte de directeur. Daarnaast waren er twee zilveren ju bilarissen: Adrie van der Zande uit Tholen en Digni van der Zande uit Tholen, beiden van de verkoopafde ling. De eerste begon in de fabriek en stroomde door naar de tekenka mer. Die lag niet zover van de admi nistratie, waar hij zijn vrouw Carla leerde kennen. Gesterkt door het Goedhart-huwelijk kon Adrie ver- Prof. dr. P W. Moerland. werk van een groep wetenschap pers. Het initiatief wordt onder meer door minister Zalm van finan ciën toegejuicht Moerland heeft vele wetenschappe lijke en opiniërende publicaties over het onderwerp op zijn naam staan. Moerland promoveerde in 1978 aan de Erasmus universiteit in Rotter dam. Zijn proefschrift 'Firm beha viour under taxation' werd in 1982 beloond met de Winkler Prins prijs. In 1979 werd hij stafmedewerker van Rabobank Nederland. Van 1980 tot 1988 was hij aan de universiteit in Groningen professor in de 'busi ness administration' en sinds 1988 is hij aan de KUB in Tilburg ver bonden als "hoogleraar onderne mingsfinanciering. volgens de uitdaging aan van pro ductontwikkelaar om daarna zijn kennis aan te wenden op de ver koopafdeling Benelux. Aanvankelijk was het even wennen voor hem, maar inmiddels levert Van der Zande daar uitstekend werk. „Mede door jou hebben wij de. laatste jaren daar de grootste omzetstijging bereikt", vertelde Zevenhuizen. Ook bij Digni van der Zande was er in 25 jaar sprake van afwisseling. Ook hij begon in de fabriek en stroomde via het bedrijfsbureau door naar de verkoopafdeling. Sa men met Janus Verbogt vormde hij een succesvol koppel. Na wat jaren chef tekenkamer te zijn geweest, is Digni van der Zande nu weer terug op de plaats waar zijn kennis en kunde het best tot zijn recht komen: de verkoop. „Met jou als chef bin nendienst voorkom je niet alleen fouten, maar door je ervaring en productkennis geef je onze klanten het veilige gevoel dat hun specifieke Van Nunen refereerde in zijn nieuwjaarstoespraak aan de invoe ring van de euro in het onderlinge bancaire verkeer en op de beurs. „In feite is de gulden als onafhankelijke munteenheid al afgeschaft en be staat ze voorlopig alleen nog als één van de elf verschijningsvormen van de euro. Een briefje van honderd gulden is dus eigenlijk niet meer dan een soort VVV-geschenkbon van ongeveer 45 euro. Maar met het voordeel dat het wel overal geac cepteerd wordt", maakte de voor zitter een kwinkslag. Van Nunen denkt dat vanwege deze financiële wijziging 1999 bedrijfseconomisch interessanter wordt dan het jaar 2000 waar volgens hem voorname lijk aandacht aan wordt besteed uit mystieke overwegingen en vanwege de verwachte computerproblemen. De BZW heeft een commissie mi lieu die onder meer samen met de provincie overlegt over beleidsvor ming op milieugebied. Van Nunen was sceptisch over de sterke nadruk die op het milieu wordt gelegd. ..Begrippen als duurzaamheid wor den tegenwoordig veel gebruikt, zonder dat erg duidelijk is wat hier nu mije bedoeld wordt", zei de voorzitter. „Als dat zou betekenen dat groei van de economie gepaard moet gaan met geen enkele toename van emissies, dan is dat voor ons een onbegaanbare weg. Wij zijn voor overleg om te komen tot haal bare oplossingen, maar tegen het opleggen van geboden en verboden van bovenaf." Van Nunen riep de provincie Zeeland op bij het verle nen van vergunningen op hoofdza ken vooral praktisch te werk te gaan en niet te formeel. Hij vond bijvoor beeld dat lSO-gecertificeerde be drijven niet meer door de provincie op de certificering hoeven te wor den gecontroleerd, omdat de certifi cerende instelling dat al doet. De Brabants-Zeeuwse werkgevers vereniging is ook niet erg blij met de ontwikkeling van centra voor werk en inkomen (CWI). De huidi ge arbeidsbureau's moeten daarvoor worden gesplitst in een deel dat net als een uitzendbureau gaat werken en een deel dat samen met onder meer de gemeentelijke sociale dienst één loket gaat vormen. „Wij zijn bang dat dit laatste aanleiding kan geven tot een vergroting van de afstand tot de arbeidsmarkt. Het hangt van de bestuurlijke opzet af, of de BZW in Zeeland nog verder verantwoordelijkheid voor het be- wensen bekend zijn", aldus de alge meen directeur. Drie koperen jubilarissen sloten vrijdagmiddag de rij. Lasser Frans Heijboer uit Oud-Vossemeer is 12,5 jaar geleden herbegonnen in de au togeen lasserij van Goedhart. Een rustige doorwerker die Zevenhuizen tot zeven jaar geleden nooit was op gevallen. maar dat veranderde toen er in Sint-Maartensdijk nieuwe pro ducten kwamen: aluminium en later roestvrij staal/aluminium. „Jij was degene die onmiddellijk interesse toonde, je erin verdiepte en met goe de ideeen kwam. Ik ben nogal kri tisch, maar naar jouw werk kijk ik altijd met plezier. Gelukkig hebben wij deskundige klanten die dit be amen en mede daarom bij ons blij ven kopen", zei Zevenhuizen. De tweede koperen jubilaris die hij toesprak was Eric van Peer uit Zun- dert, die al 12,5 jaar op de verkoop afdeling werkt en inmiddels tot de staf is opgeklommen. „Jij geeft het voorbeeld, dat het niet strikt noodza kelijk is van afdeling te veranderen om succesrijk te zijn. Van beginnend verkoper tot vcrkoperleider Benelux in tien jaar, is een fraaie prestatie. Onder jouw leiding is de verkoop de laatste jaren zeer sterk gestegen. In de stafvergadering merk ik, dat je je steeds verder ontplooit met een in breng in het totale bedrijf." De directeur richtte zich tenslotte tot Marco Suurlant uit Dinteloord. Voor hem is Goedhart een echt fa miliebedrijf, want door zijn geboor te moest zijn moeder het koeltech- niscj) bedrijf een aantal jaren verlaten. Zij kwam later weer terug en werkte er samen met haar zoon, die vanuit de fabriek op de afdeling productontwikkeling zich verder kon ontplooien. Met zijn praktische intelligentsie gaat het ontwerpen en detailleren van standaardseries hem goed af. „Door je oog voor uitvoer baarheid en kostprijs gaat dat uitste kend. Je interesse in je werk gaat ook zover, dat je je computerhobby gebruikt om thuis, op je gemak, ma nieren uit te denken om hier je werkmethode te verbeteren. Dat zal de reden zijn, dat je productiviteit gepaard gaat met weinig fouten", concludeerde Zevenhuizen. Voorzitter J. Bolier van de perso neelsvereniging bood de jubilaris sen nog een attentie aan. Met koffie, thee en gebak bleef men nog gezellig napraten, want ook de dames van de jubilarissen waren meegekomen, evenals de directe chefs. Aan de hand van de foto-al bums over de historie van Goedhart werd nog verder gesproken over de voorbije 30, 25 en 12,5 jaar. Tijdens de nieuwjaarsreceptie in de kantine werden de jubilarissen door de col lega's gefeliciteerd. leid kan en wil dragen." Van Nunen noemde scholing als be langrijk instrument om de arbeids markt te bedienen. De BZW ver sterkte de banden met de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Er wordt geprobeerd een samen werking tussen de school en bedrij ven op te zetten waar beide partijen voordeel van hebben. Zo moet er een project komen waarbij leerlin gen 20 bijeenkomsten met een Zeeuws bedrijf volgen. Hiervoor kunnen ze dan studiepunten krijgen. De voorzitter riep de leden op om aan dit project medewerking te ver lenen als daarom gevraagd wordt. De Zeeuwse economie boekte het afgelopen jaar wisselende resulta ten, volgens de BZW-voorzitter. Zo hadden de staal- en chemische in dustrie (inclusief kunstmest) te lei den van recessies in Oost-Europa. Azië en Latijns-Amerika. Maar gro te investeringen zullen volgens Van Nunen een positieve invloed hebben op de Zeeuwse economie. De groei van banen in Zeeland zet door, al wordt die voornamelijk door handel en dienstverlening veroorzaakt. Vol gens Van Nunen is dat echter een in direct gevolg van het feit dat de in dustrie steeds meer zaken uitbesteedt. De BZW pleit er ook voor dat de provincie samen met het bedrijfsleven haar uiterste best gaat doen om Zeeland te verkopen als vestigingsplaats voor bedrijven. De voorzitter vindt verder dat gedepu teerde staten meer als eenheid moe ten fungeren op dit gebied en dat ook de deelname van Zeeland in sa menwerkingsprojecten zoals Eure- gio Scheldemond, het Schelde-Rijn- Delta-overleg, Zeeland Seaports en Mainport Rotterdam moet worden voortgezet. Dat alles is nodig - vol gens Van Nunen - om te voorkomen dat het Zeeuwse 'wij zijn klein'-ge- voel bewaarheid zal worden. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Het kwakkelt al de hele winter. Veel regen en wisselvalligheid, maar zo af en toe deelt koning Winter een speldeprikje uit. Dat was ook dinsdag het geval. Aanvankelijk met een fragiel laagje sneeuw, maar in de avond met forse sneeuwbuien. Hoewel het voor veel overlast zorgde op de wegen en ook bij de elektriciteitsvoorziening van Deltan, was het wel een fraai zicht. Zoals op deze foto die een blik biedt op een wit Scherpenisse vanaf de Bakkersdijk met in het midden het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente en links achteraan het voormalige gemeentehuis. Rechtsvoor staat het boerderijtje van J.J. van Houdt aan de Noordstraat. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 7