a NIEUW Gratis Sint vindt Poortvliet mooiste dorp Plaatselijk nieuws VISSER Massaal naar de hoorzitting 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 december 1998 Toch vergunning Destina Deurloo Accordeontrio Winst Hage en Swarthoff Uitwisselingsconcert Verkeersbrigadiers tekort Boekenbeurs M K. Hommel hoogste serie Potappel in prijzen Naar tuincentrum Intrekken vergunning Verlenging Bronsgeestweg Prijzen winkelactie Buschauffeur in de vut Rook in de Wellevaete Nieuwe klinkers Hoenderweg Sint bij WHS Vol verwachting Keutjesavond Iters vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St.-Philipsland C. Slager, St.-Annaland BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE Sint bij voetballers Kerstzangavond Sint brengt 49 prijzen Kerstkaarten maken J. van Gorsel winnaar Bunny's klopt Hoop Met lof afgestudeerd Opgemaakte salades De Bruin en Kaat viskampioenen Kerstmiddag ouderen Bestrating Oostdijk 1 V rijheidsmedailles en de bevrijding tegelijk vieren DAG EN NACHT Tholen De gemeente heeft besloten eigenaar H. Serinkan van shoarmazaak Desti na alsnog een drank- en horecaver- gunning gegeven. De vergunning was aanvankelijk ingetrokken omdat deze sinds april 1996 op naam stond van de voormalige bedrijfsleidster A. Kaymak, die inmiddels niet meer bij het bedrijf werkzaam is. Gedeputeer de staten verzoeken Serinkan het be zwaarschrift dat hij hiertegen bij de provincie heeft ingediend, terug te nemen nu de gemeente heeft beslo ten een voorlopige vergunning te ver-strekken. Dit omdat mevrouw M. Serinkan-Sevimli zich als ven noot voor een cursus sociale hygiëne heeft ingeschreven. Mossel- en zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 0166-602799 Maak van pakjesavond een feest met onze: Overheerlijke rijkelijk ge vulde koude schotels (vis-, vlees- en kaasschotels) Borrelgarnituur met vis-, vlees- en kaashapjes Gourmet- of steengrillschotels Levende en gerookte paling Aanbieding van de week: Verse Zeeuwse mosselen, super- en jumbokwaliteit met gratis kruiden. Emmertje Hollandse nieuwe ca. 25 stuks van 22,50 voor 19.50 Bakje kibbelingen met gratis saus voor 5,- Cadeautip: Stokvis, gezond en smakelijk! Advertentie I.M. De Zonnebloemafdeling houdt woensdag een ontspanningsmiddag in Meulvliet. Aan deze bijeenkomst werkt het Zeelandtrio mee dat be staat uit drie accordeonisten en een slagwerker, en vrolijke Nederlandse liedjes ten gehore brengt. De mid dag begint om twee uur en duurt tot vier uur. Klaveijasclub stad Tholen heeft twee competitiewedstrijden ge speeld. Bij de eerste wedstrijd won C. Hage met 5125 punten en bij de tweede werd P. Swarthoff met 5502 punten de winnaar. Uitslag 19 no vember: 1 C. Hage 5125 p; 2 M. Verkerke 5025 p; 3 K. Leijdekkers 4992 p; 4 H. Snepvangers 4951 p; 5 S. Schot 4938 p. Uitslag 26 novem ber: 1 P. Swarthoff 5502 p; 2 C. Ha ge 5286 p; 3 H. Oldenburg 5169 p; 4 M. Verkerke 5049 p: 5 A. Aar-noud- se 5023 p. Het jeugdorkest van muziekvereni ging Concordia had zaterdag een uit wisseling met het C-orkest van het Harmonieorkest Roosendaal. Diri gent P. Rampaart had van beide or kesten een aardig programmavoor- stel, hetgeen door J. van der Velde was vastgelegd in een overzichtelijk werkje voor het publiek. Concordia beet het spits af met 'Contrasto Gros- so'. gevolgd door 'Song for lovers'en de muziek van de musical 'Joseph and the amazing technicolor dream- coat'Tot besluit speelde men 'Te quila', 'Oye como va' en 'La Bam ba' Na de pauze volgde het optreden van het Harmonieorkest Roosendaal met 'The return of the cat", 'Three bagatelles' en 'Earth song' van Mi chael Jackson. Tot besluit speelden beide orkesten gezamenlijk 'The mil lennium song' en 'Fredes theme' Hierna werd dirigent P. Rampaart nog in het zonnetje gezet en kreeg hij van voorzitter Kitty Provoost gele tulpen overhandigd, die het voorjaar van 1999 symboliseerden. Dan zul len de Tholenaren acte de présence geven in Roosendaal. Na afloop volg de een gezellig feest voor de leden van beide verenigingen. Door het vertrek van enkele mensen is er een tekort aan vrijwilligers ont staan bij de verkeersbrigadiers op de Molenvlietsedijk. Hierdoor kunnen niet alle zebrapaden volledig worden bezet en komt de veiligheid van de schoolgaande kinderen in gevaar. Daarom hebben de verkeersbri gadiers dringend behoefte aan enkele nieuwe vrijwilligers. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij Jolanda van Zetten, 604021 In het Calvijn college wordt zaterdag 12 december een tweedehandsboe kenbeurs gehouden. Deze richt zich speciaal op religieuze werken en kin derboeken. Voor deze dag is W. van Gent uitgenodigd. De auteur van 'Bi bliotheek van oude schrijvers' heeft zich bereid getoond om gratis oude (theologische) boeken en bijbels te komen taxeren. Inkoop of inruil van oude boeken is ook mogelijk. De boekenbeurs is gratis toegankelijk van tien tot vier uur. Anti-racisme. De provincie betaalt de Zeeuwse sportraad ƒ13.701,- subsidie voor het project vrijheid, verdraagzaamheid en anti-racisme. Oud- Vossemeer In de competitie van biljartvereni ging de Treffers heeft B. den Hol lander met 23 beurten de kortste partij gespeeld, terwijl K. Hommel met 12 caramboles de hoogste serie maakte. D. den Hollander had het met 2,92 het beste gemiddelde. Uit slagen: B. den Hollander-P. de Leeuw 10-7.14; C. Burgers-N. Rooyakkers 7,23-10; H. Hommel- D. van Driel 7,36-10; P. Vis-J. Etienne 6,16-10; J. Hommel-K. Hommel 7,7-10; N. Rooyakkers-J. Hommel 5,28-10. Kwartfinale be ker: K. Hommel-M. Hendrikse 10- 8,15; H. Hommel-D. van Driel 7,71-10; J. van Daalen-D. den Hol lander 4. 96-10. I. Potappel van de Vogelvrienden is op de bijzondere tentoonstelling in Bruinisse kampioen geworden met zijn borderkanarie. Hij kreeg 90 punten. Er waren 340 vogels inge zonden. Ook op de bijzondere ten toonstelling in Fijnaart. waar 400 vogels waren ingezonden, wist Pot appel goede resultaten te bereiken met zijn kanaries. Hij behaalde met zowel zijn isabelgeel intensief als met zijn border 91 punten en zilver. De leden van de Algemene vrou wenbond hebben donderdagmiddag een bezoek gebracht aan een tuin centrum in Halsteren. Op deze doordeweekse dag was het niet zo druk, zodat de dames op hun gemak kerst- en winterinkopen konden doen. Na anderhalf uur te hebben rondgekeken, kwam de inwendige mens aan de beurt in de koffiehoek. Hier konden de dames ook eikaars aangeschafte spulletjes bewonde ren. Omdat het ledenaantal van de AVB nog steeds toeneemt, zouden dit soort uitstapjes vaker op het pro gramma gezet moeten worden, zo werd na afloop geconcludeerd. Sint-Annaland Mevrouw T.M. Goedegebuure-van den Berge heeft beroep ingesteld bij gedeputeerde staten tegen het be sluit van de gemeente om de drank en horecavergunning van cafetaria 't Toaverkot, dat zij en haar man hebben, in te trekken. Zij beroept zich hierbij op onjuiste informatie van de kant van de gemeente. Voor dat het echtpaar Goedegebuure het pand aan de Voorstraat kocht, begin dit jaar, heeft het geïnformeerd bij de gemeente welke papieren hier voor nodig waren. Daar werd haar verteld dat er alleen een diploma so ciale hygiëne nodig was, maar niet dat beide echtelieden daarover moe ten beschikken. Omdat op dat mo ment alleen mevrouw Goedege buure dit papier bezat, besloot het college van burgemeester en wet houders per 30 juni de drank- en ho recavergunning in te trekken. Me vrouw Goedegebuure voert daar naast aan, dat haar man inmiddels aan de cursus sociale hygiëne is be gonnen. C.W. van Haaften uit Stavenisse was de laagste inschrijver met 147.000 gulden, exclusief btw, voor het verlengen van de Bronsgeest weg. Een en ander houdt verband met uitbreiding van het bedrijven terrein, met name voor de verplaat sing van slopersbedrijf Jeroense van de Hoenderweg. Verder hebben Ardi keukens en drankenhandel Rijnberg grond bijgekocht, waar langs de nieuwe weg komt te lig gen. Het karwei wordt begin vol gend jaar uitgevoerd. Bij de aanbesteding schreef de plaatselij ke aannemer Moerland in voor 149.800 gulden, HWZ uit Goes voor 152.000 en Van Gelder uit Zierikzee leverde dinsdag bij de ge meente een briefje in met 154.600 gulden. Vijftien prijswinnaars waren er bij de tweede trekking van de winkel actie van middenstandsvereniging Activa. Ton van Nieuwenhuijzen won een werkbank, A.C. Gaakeer uit Stavenisse een keuken, S.W. Thijssen uit Sint-Maartensdijk een horloge, M. Geluk-Hage een schoolbord, J.W. de Wilde uit Sint- Maartensdijk een keyboard, Gino de Wilde een walkietalkie, C. Koopman een spel. J. Akkermans een föhn, J. v.d. Heuvel-van As een dartbord, J. de Graaf-Hoogeveen een hobbypakket, mevr. Scherpe- nisse-Bosch een dam- en schaak bord, Chr. van 't Hof een jongens horloge, J. Moerland een videoband en cd-rom, Th. den En gelsman scrabble en buurman Ard Dieleman een fototoestel. Oud-inwoner W. Scherpenisse Jzn. heeft op 61-jarige leeftijd gebruik gemaakt van de vut-regeling. Hij begon destijds als chauffeur bij het plaatselijke transportbedrijf Heij- boer en stapte later over naar de stadsdienst in zijn huidige woon plaats Bergen op Zoom en vervol gens naar Argo Tours, waar hij nu afscheid heeft genomen. Beheerder H. van Maaren van de Wellevaete slaagde er maandag avond zelf in om een brandje te blussen. Achter het gebouw hadden jongeren een stapel kranten in brand gestoken bij het rooster waardoor normaal verse lucht in het gebouw kan. De rook werd de sportzaal in gezogen, waardoor gymnastiekver eniging WIK deze moest verlaten. De politie werd nog gebeld, maar die had geen tijd om te komen. Het stuk Hoenderweg tussen de Stoofweg en de Wellevaete zal door N. de Rijke uit Sint-Maartensdijk worden voorzien van nieuwe beton- klinkers. Het karwei maakt deel uit van een groter bestek van totaal 193.000 gulden, inclusief btw, met nog ander straatwerk in Sint-Phi- iipsland. Daar is inmiddels begon nen, zodat het de vraag is, of De Rijke dit jaar nog aan de Hoender weg toe komt. Zeker niet als het gaat vriezen. De jongste jeugdspelers van voetbal vereniging WHS kregen Sinterklaas en Zwarte Piet over de vloer. In to taal 31 F-pupillen waren op het feest afgekomen. Om hen alvast in de stemming te brengen was er een Sin terklaas drive-in show georgani seerd, die goed aansloeg. Na het zin gen van enkele sinterklaasliedjes was het wachten op de goedheilig man en zijn gevolg. Zwarte Piet kwam echter alleen omdat de Sint trainer was geworden bij Real Ma drid en geen tijd meer had. Ook Piet liet zien dat hij goed kon voetballen, maar nadat hij de prestaties van en kele jeugdspelers had gezien, wist hij Sinterklaas toch nieuwsgierig te maken. De Sint kwam toch en bracht voor iedereen wat moois mee. Ook wist hij van elke pupil wel iets moois te melden. Na dit alles werden Sint en Piet toegezongen en kreeg ieder een nog wat de drinken en een zak chips. De kinderen van de kleutergym en groep 3 (vervolggym) van WIK kre gen de Sint maandag op bezoek. On geduldig zaten 55 kinderen in de Wellevaete te wachten, toen drie Zwarte Pieten binnen kwamen maar géén Sinterklaas. De pieten begon nen hem overal te zoeken, totdat de hoofdpiet zich herinnerde dat de Sint gezegd had dat hij wilde uitrusten vóór de kinderen kwamen. Daarop gingen 55 kinderen met de pieten op zoek en ze vonden de goedheiligman in een zaaltje, waar hij zat te slapen. De kinderen riepen Sinterklaas wak ker, deze strekte zijn stramme benen en ging mee naar de gymzaal. Daar hoorde hij de ingestudeerde liedjes aan, waarna de kinderen hun kunsten lieten zien op de toestellen als wie- belbank, touwen, ringen, brug onge lijk en rekstok. De pieten probeerden ze ook, maar bakten er volgens de jeugd niet veel van. Op hun handen lopen konden de knechten echter wel en dat leverde applaus op. Na nog een paar liedjes haalden de pieten de meegebrachte cadeaus voor de dag, waarna afscheid werd genomen op de klanken van 'Dag Sinterklaasje'. Stavenisse Zo'n 35 mensen namen donderdag- Donderdag, vrijdag en zaterdag 3, 4 en 5 december HAMLAPPEN 500 gram MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram samen voor maar 9,98 VERSE WORST 500 gram GEBRADEN ROSBIEF 100 gram2,75 LEVERKAAS 100 gram0,98 BOTERHAMWORST 100 gram0,98 VLEESSALADE 150 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 7,8 en 9 december GEHAKT 1 kgƒ10,50 SCHNITZELS 500 gram7,50 NASIVLEES 500 gram4,50 SLAVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. avond deel aan de 'keutjesavond' in Elenahof. Bewoners, vrijwilligers en bezoekers deden zich te goed aan alles wat het varken te bieden heeft, zoals worst, spek, kaantjes en smul len. Het menu was verzorgd door de Schutse te Sint-Annaland. Acht vrijwilligers waren aanwezig om de mensen van al het lekkers te voor zien. Om half negen was de gezelli ge avond weer afgelopen en keerde iedereen voldaan huiswaarts. Gisterenmiddag werd het eerste lus trum van het woon-zorgcentrum ge vierd. Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Ook dit jaar bracht Sinterklaas weer een bezoek aan voetbalvereni ging Smerdiek. Vergezeld van de hoofdpiet, de wegwijspiet en twee barpieten arriveerde hij vrijdag avond in de kantine, waar de kinde ren al ongeduldig zaten te wachten. Sint riep enkele kinderen bij zich en gaf hen na enkele mooie woor den een cadeau. Omstreeks kwart over acht hadden alle kinderen hun cadeau gekregen en konden ze naar huis. Zaterdag zijn de E- en D-pupillen en de C-junioren naar de bioscoop in Bergen op Zoom geweest. De E- pupillen gingen naar de Nederland se film Abeltje en de anderen naar Dr. Dolittie. De gezamenlijke verenigingen van de Hervormde Gemeente houden vrijdag 11 december om half acht een kerstzangavond in de Maartens kerk. Hieraan wordt meegewerkt door de meisjesclubs Eben Haezer en Sola fide, zangvereniging Met hart en stem onder leiding van I. Riedijk en met begeleiding van or ganist P. Quist, jeugdvereniging So la Scriptura en de jongensclub. De samenzang wordt begeleid door de organisten A. Scherpenisse en V. Verkamman. Voorganger is ds A. den Hartog. Sinterklaas bracht voor de mid denstandsvereniging smalstad 49 prijzen mee: 10 bossen bloemen, 10 flessen wijn, 10 banketletters, 10 vleespakketten en 10 manden met boodschappen. Daarvan ble ven er 38 in ons dorp, maar 4 prij zen gingen naar Sint-Annaland, 3 naar zowel Poortvliet als Scherpe nisse en 1 naar Stavenisse. De plattelandsvrouwen hebben woensdag kerstkaarten gemaakt onder leiding van mevrouw Breu- re. Na een aarzelend begin, kwam bij de meesten een ongekende handigheid aan het licht en kon den de 26 dames uiteindelijk allen over een fraaie set kaarten be schikken. Mevrouw Sturris be dankte de dames Breure en Kop- penhol na afloop voor hun begeleiding en wenste alle aanwe zigen wel thuis. Klaverjasvereniging de Pende laars heeft vrijdag weer een com petitiewedstrijd gespeeld. J'. van Gorsel werd met ruime voor sprong winnaar. Uitslag: 1 J. van Gorsel 5512 p; 2 G. de Hond 4805 p; 3 G. Kampman 4803 p; 4 J. Guiljam 4650 p; 5 R. Waasdorp 4382 p; 6 C. Meijer 4374 p; 7 M. den Haan 4027 p; 8 J. van Splun- ter 3924 p; 9 J. van der Werf 3903 p; 10 K. van de Hoek 3840 p. Op 18 december om acht uur houdt de Pendelaars een kerstkla- verjastoernooi in café Smerdiek. Inschrijven vanaf half acht. Biljartvereniging Bunny's Corner heeft onlangs tegen de Hoop uit Sint-Annaland gespeeld. De eind stand werd 116,63-81,31 in het voordeel van Bunny's Corner. Jo- han Bijl maakte met tien carambo les de hoogste serie en haalde het beste gemiddelde met 2,91. Uit slagen: L. Veijgen-W. Elenbaas 10-8; K. van Zundert-M. Bazen 10-8,5; J. Oostdijk-J. van Vossen 8,93-10; C. van Dorp-B. Goedege buure 9,44-10; K. Konijnenburg- S. Vroegop 10-8,29; J. Bijl-A. van Vossen 10-1,71. Anneke Abrahamse is met lof afge studeerd aan de Landbouwuniversi teit Wageningen in de studierichting levensmiddelentechnologie, met als specialisatie proceskunde. De plattelandsvrouwen hebben on langs in het Holland Huis van A.J. Slager de fijne kneepjes van het op maken van saladeschotels geleerd. De 40 dames leerden hoe ze met wat eenvoudige ingrediënten leuke creaties konden ontwerpen, zoals rozen van aardappelen en padde stoelen, mandjes van tomaten ge vuld met garnalen, en andere sma kelijke ideeën. Na afloop mochten de dames de zojuist vervaardigde schotels gezamenlijk verorberen, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. De voorzitter bedankte de heer Slager en overhandigde hem een kleine attentie. Tijdens de jaarlijkse mosselavond van visclub De Knorhaan in café 't Centrum zijn H. de Bruin en M. Kaat vrijdag uitgeroepen tot respec tievelijk algemeen kampioen en kampioen bij de jeugd. René Lis- seveld ving dit jaar de grootste plat vis (44,7 cm). In totaal werd er 42 meter aan vis gevangen tijdens de klassementswedstrijden. Uitslag kampioenschap: 1 H. de Bruin 480 p; J. Buuron sr. 471 p; 3 M. Buuron 469 p; W. Quist 468 p: 5 J. Buuron jr. 461 p; 6 C. Bolier 458 p; 7 R. Ko- nings 457 p; 8 B. Rijnberg 455 p; 9 R. Lisseveld 453 p; 10 M. Lisseveld. Uitslag jeugd1; 1 M. Kaat 441 p(15e plaats); 2 J. Gebraad 439 p (17e plaats); 3 M. Poot (19e plaats). Het seizoen wordt zaterdag 12 de cember afgesloten met een bout wedstrijd. Sint-Philipsland De commissie ouderenbeleid houdt woensdag 16 december om twee uur de jaarlijkse kerstmiddag in de Wim pel. Ds. O. Boersma zal hierbij een korte meditatie verzorgen. Het pro gramma zal worden afgewisseld door samenzang, declamaties en koor zang. Mevrouw W. van Duuren-Kos- ten zal voor orgelbegeleiding zorgen en zingen met dameskoor de Lof- stem. Mevrouw Quist-van der Male zal het kerstverhaal vertellen. Be langstellenden kunnen zich voor 12 december aanmelden bij mevr. J. Quist-van Dijke (572390) of mevr. L. Verwijs-Faasse (572345). Zij kunnen eventueel ook voor vervoer zorgen. De Korte Schoolstraat wordt gedeel telijk voorzien van nieuwe klinkers en een nieuw trottoir. Straatmakers- bedrijf N. de Rijke uit Sint-Maar tensdijk voert voor 193.000 gulden, inclusief btw, het bestek uit. Dat omvat ook de gedeeltelijke herbe strating van de Oostdijk - onderaan de dijk - vanaf de Rabobank naar de molen'. Verder wordt het trottoir in de Eendrachtstraat tussen de Gladio len- en de Krabbenkreekstraat ver beterd. De driejarigen Sharona van Akkeren en Sanne van Leysen krijgen van de Sint en de hoofdpiet een cadeautje nadat ze met de andere Zwarte Pieten een dansje hebben gemaakt. Nadat Sinterklaas al in vrijwel alle plaatsen van Tholen was ge arriveerd, kwant de goedheilig man zaterdag ook aan in Poort vliet. „Lest best, zegt het spreekwoord en Poortvliet is het mooiste dorpje van Tholen, dus daar komen we ook als laatste", verklaarde de Sint zijn latere aankomst. Eerst maakte hij sa men met zijn pieten een rond gang door het dorp onder muzi kale begeleiding van OVM uit Oud-Vossemeer. Daarna vulden de kinderen de feestzaal van 't Ouwe Raed'uus waar J. van Dij ke als spreekstalmeester optrad. Het kostte de muziekpiet aanvan kelijk wat moeite om de juiste melodie van het lied 'Sinterklaas je, kom maar binnen met je knecht' te vinden. Maar toen dat er goed in zat, kwam de Sint dan toch samen met de hoofdpiet bin nen. Van Dijke w ilde nog van Sin terklaas weten waarom hij in de ze tijden waarin vliegtuigen toch heel gewoon zijn, nog steeds met de stoomboot naar Nederland komt. „Poortvliet heeft nog geen vliegveld, net als zoveel plaatsen. En Schiphol heeft nogal moeite met al die vliegtuigen, dus wij blijven voorlopig gewoon met de stoomboot komen.", verklaarde de sint. Een piet voegde daar nog aan toe dat het paard van Sinter klaas niet van vliegen houdt. Ge zeten in een grote stoel sloeg de Sint vervolgens het grote boek open en riep de prijswinnaars van de teken- en doewedstrijd bij zich. Als eerste mochten de 3-ja- rige Sanne van Leysen en de even oude Sharona van Akkeren naar voren komen. Zij maakten samen met de zwarte pieten een dansje op het lied 'Kedeng, kedeng' van Guus Meeuwis. Arno Rottier (4 jaar), Arjan Hage (5) en Mario van der Jagt (6) wonnen met hun tekeningen ook een prijs, net als Minke van Leysen (5) die een schoorsteen had gemaakt, Anne de Boer (7) die een Zwarte Piet in elkaar knutselde en Jeffrey van Akkeren (6) die een televisie ver zon. Joyce (8) en Youri (6) v.d. Kastele maakten een groot schil derij waarmee ze in de prijzen vielen. Een tekening van Jurgen Vogel (9), een Zwarte Piet van Ja- nine Schot (8) en de open haard van Erik Boer (9) werden even eens beloond. Overigens ging geen van de aanwezige kinderen met lege handen naar huis, ze kregen allemaal een attentie mee. Predikbeurten Zondag 6 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. v.d. Hout, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Middelkoop, Rijnsburg. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. drs. v.d. Kloot-Meyburg, Voorburg. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleeuwijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kot, Borssele. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Vliet, Papendrecht. 18 u. ds. Van Kooten, Nieuwerkerk a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30., 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Reijnders, Rijssen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Groot, Bleskens- graaf. 18 u. kand. Vernooy, Waarder. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Hout, Werkendam. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Snoek, Putten. 17 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9/12 19.30 u. dhr. Gerritsen. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. Stemmen van lezers Inwoners van Oud-Vossemeer: we moeten massaal naar de hoorzitting gaan op donderdag 10 december in het gemeentehuis in Sint-Maartens dijk! Dit om te protesteren tegen de vergunning om een varkensstal te bouwen in de Roolandseweg buiten het dorp. Het grootste deel van het jaar komt de wind uit het westen, dan komt de stank van die stal dus naar Vossemeer toe. Daar de afstand tot het dorp hemelsbreed maar een paar honderd meter is, zal het er vaak erg stinken, 's Zomers bijvoor beeld zal het niet fijn meer zijn om buiten te zitten, 's Nachts kunnen we geen ramen meer openzetten, want 's dan stinkt het het meest. Vraag dat maar aan de inwoners van Tholen-stad. Bij ons dorp is het een heel jaar door aangewind, dus kom alsjeblieft protest aantekenen. De stal komt te dichtbij!Bezoek de hoorzitting (over de aangevraagde milieuvergunning), aanvang elf uur 's morgens, nu het nog kan. Als de stal er eenmaal staat, is het te laat. A, Aarnoudse Molenweg 26 Oud-Vossemeer. De uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg moet in het jaar 2000 samenvallen met de viering van de bevrijding, vinden gedeputeer de staten. Het provinciebestuur denkt daarbij aan een groots bevrijdings feest. De Amerikaanse onderschei dingen voor 'excellente wereldbur gers' zullen voor de tiende keer in de Zeeuwse hoofdstad worden uitgereikt en bovendien is het 55 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. De Four Freedoms Awards worden toegekend door het Franklin and Ele anor Roosevelt Institute, aan perso nen die zich verdienstelijk hebben ge maakt op de terreinen vrijheid van meningsuiting en godsdienst, en vrij- Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 5 en zondag 6 decem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 0166- 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schaffer, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. Van Heesch. tel. 604969. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(roistoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118-' 469869. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOG WATERSTA N DEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 dec. donderdag 3 2.42-14.57 vrijdag 4 3.32-15.47 zaterdag 5 4.17-16.37 zondag 6 5.07-17.27 maandag 7 5.52-18.12 dinsdag 8 6.37-18.57 woensdag 9 7.17-19.47 donderdag 10 8.07-20.37 vrijdag 11 8.57-21.37 do 10/11 18.55 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. waring van vrees en van gebrek. Dit vooijaar was vooral de bijdrage die de Zuid-Afrikaanse bisschop Desmond Tutu leverde een hoogtepunt. Sinds enkele jaren wordt geprobeerd de sa menleving nauwer bij de uitreiking te betrekken, onder meer door een wed strijd voor scholieren die de laureaten een vraag mogen stellen. Dit keer was er nog een muziekavond, een film avond en een kerkdienst met Tutu. In het Zeeuws Tijdschrift pleitte hoofd redacteur Paul v.d. Velde voor een minder formeel en minder elitair ge beuren: 'een feest van de democratie dat niet alleen voor genodigden be-1 doeld zou moeten zijn, maar juist voor iedereen'. De uitreiking kostte dit jaar ruim 23.000 gulden. Ze vindt afwisselend in Middelburg en de Ver enigde Staten plaats. In 2000 zal de uitreiking van de 'awards' één van de aspecten zijn van het feest dat men dan wil opzetten. G.s. betrekken daar ook het feit bij. dat dan een nieuwe eeuw en een' nieuw millennium zouden beginnen. Maar dat klopt niet: de 21ste eeuw en het derde millennium beginnen op 1 januari 2001.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 2