SNOWBOARDS Afscheid van een mooie, diepe stem Hoger ziekteverzuim in Lievensberg Politie-uitbreiding is mondjesmaat Kinderen 'Zonnebloem nog in de knop' sturen geld naar goede doelen Kaartenactie voetbalclubs Boards v.a. 699,- Bariton Siem Schot stopt na 22 jaar bij mannenkoor Adventsproject volwassenen Collecte voor brandwonden 'Huur voor dorpshuizen onbetaalbaar' Ruim helft van fietsen in orde Nieuwe afdeling vrijwilligersorganisatie officieel van start Minder geld bieb en Wimpel Donderdag 22 oktober 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Daarvoor gaat u naar DE Speciaalzaak Grote Kade 42a - Goes Burton, Nitro, Oxbow, Hammer, Sims, K-Loop Ziekteverzuim Klachten B. en w.: Nauwelijks meer blauw op straat Als de eerstkomende jaren aan diverse regio's meer agenten worden toegewezen, moet niet verwacht worden dat in het Zeeuwse de politie daarmee ook duidelijker in het straatbeeld zal verschijnen. Burgemeester en wet houders schrijven dat in hun antwoorden op de algemene beschouwingen van de raadsfracties. VVD en D66 heb ben daarin gepleit voor een actievere rol van het gemeen tebestuur bij het streven naar 'meer blauw op straat'. De RPF/GPV is bezorgd over de sterkte van de werkeenheid Tholen. Opvolger Het Smalstads mannenkoor dunt uit. Zaterdagavond werd na 22 jaar afscheid genomen van Siem Schot uit Sint-Maartensdijk. Het intensieve bestaan als bakker valt niet langer te combineren met de repetities op woensdag en zaterdag, alsmede de verschillende uitvoeringen. Voorzitter A.P.M. van Gurp onderscheidde de vertrek kende bariton tijdens het jaarconcert in de Vossenkuil met de verenigingsspeld. Hij kreeg ook een tinnen bord met inscriptie mee en voor mevr. Schot waren er bloe men. Zeer gevarieerd In de vergaderzaal van de Rabobank in Sint-Anna land had het gebruikelijke tweedelig grijs woensdag middag even plaats ge maakt voor een dertigtal kinderen uit Sint-Anna land en Poortvliet en hun ouders. Het waren de win- naartjes van de kleur- en opstelwedstrijd die de Ra bobank Sint-Annaland- Poortvliet had uitgeschre ven als één van de activiteiten rond het 100- jarig bestaan van de Rabo- bank-organsatie. „De Zonnebloemafdeling Scherpenisse en omstreken is nog in de knop. Ik hoop dat ze verder uit zal groeien, ui teraard met de nodige adviezen vanuit Breda en van de andere afdelingen in Tholen." Met deze woorden besloot de kersverse voorzitter mevrouw N. van Vliet maandag middag de oprichtingsvergadering van de nieuwe afde ling van deze vrijwilligersorganisatie in Haestinge. Sa men met de al bestaande afdelingen Oud-Vossemeer en Tholen kan nu het hele eiland worden bestreken. Opbouw Ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom heeft 1997 afgeslo ten met een negatief saldo van 870.000 gulden. Grootste boos doener was de nieuwe CAO. Ook de zogeheten patiëntgebonden kosten, waar onder meer de kos ten van geneesmiddelen en medi sche apparatuur onder vallen, vielen meer dan 624.000 gulden hoger uit dan was begroot. Dit staat in het jaarverslag over 1997 van het ziekenhuis. Al in het voorgaande jaar was dui delijk dat de nieuwe 'duurdere' CAO een zware druk op het budget zou gaan uitoefenen, zo blijkt uit het jaarverslag. In het kader hiervan werd de 36-urige werkweek inge voerd en moesten de vrijgekomen plaatsen opnieuw worden bezet. Ook zagen de parttimers hun posi tie verbeteren. Al met al lagen de personeelskosten van Lievensberg over 1997 774.00 gulden hoger dan in de begroting, die was gebaseerd op de oude CAO, werd voorzien. Verder overschreden de algemene kosten de begroting met 478.000 gulden. Het ziekenhuis was aan di verse lidmaatschappen 88.000 gul den meer kwijt en de ingebruikna me van een nieuw computersysteem en een naheffing van de verontreinigingsbelasting kostten respectievelijk 166.000 en 74.000 gulden. De 'patiëntgebonden kosten' vielen 624.000 gulden hoger uit dan was begroot. De post geneesmiddelen was goed voor een overschrijding van het budget met 234.000. kunst en hulpmiddelen voor 118.000, on derhoud van de medische appara tuur voor 116.000 en onderzoeken voor derden voor 104.000 gulden. Kleinere overschrijdingen van het budget kwamen voor rekening van de posten hotelkosten, waaronder voeding, en terrein- en gebouwge bonden kosten. Lievensberg voert al enige jaren een actief arbeidsomstandighedenbeleid, zo valt in het jaarverslag te lezen. Goede arbeidsomstandigheden ko men de kwaliteit van de zorg- en dienstverlening. Op gebied van vei ligheid, gezondheid en welzijn van personeel zijn maatregelen genomen. Desondanks lag het ziekteverzuim vorig jaar met 6.22 procent toch ho ger dan in 1996 toen dat op 6,12 pro cent lag. Het was overigens niet lou ter kommer en kwel in 1997. Vorig jaar vierden vijf medewerkers van Lievensberg hun 25-jarig jubileum en 32 hun 12,5-jarig dienstverband. Naar verwacht wordt kan het Bergse ziekenhuis vanaf 1999 een aanvang maken met een grondige renovatie van het beddenhuis. Normaal wordt r een ziekenhuis na 20 jaar gereno veerd, maar Lievensberg bestaat reeds 29 jaar in deze vorm. Er is vol gens de opstellers van het jaarverslag sprake van een achterstand op het ge bied van privacy voor de patiënten. De kamers tellen zes bedden en één toiletgroep voor de afdeling op de gang. De commissie melding incidenten patiëntenzorg kreeg 114 meldingen binnen, wat ongeveer hetzelfde is als het in het voorgaande jaar. Het ging in 70 gevallen om medicatiefouten en 54 keer om uit-bed-vallen. Val- meldingen en een aantal medicatie fouten werden overigens niet door de commissie geregistreerd. De commissie klachtenbehandeling patiëntenzorg behandelde 50 klach tenbrieven. De aard hiervan was uit eenlopend. maar ging meestal over medisch-technisch handelingen. Omdat het vaak samengestelde klachten betrof, waren er meer klachten dan klagers. De meeste klachten gingen over informatie. Klagers waren van mening dat hen onvoldoende was verteld over de ge stelde diagnose, het te verrichten on derzoek of over de behandeling. An dere klachten betroffen de organisatie van het ziekenhuis, de verhoudingen tussen arts en patiënt en in mindere mate die tussen ver pleegkundige en patiënt. Vrijwel alle klachten werden schriftelijk afge handeld, terwijl in een aantal geval len werd besloten tot een gesprek. Diverse keren deed de commissie klachtenbehandeling patiëntenzorg aanbevelingen aan de directie of aan bij de klacht betrokken personen, om verbeteringen te bewerkstelligen. De klachtencommissie-voor mede werkers had aan 1997 een rustig jaar. Deze commissie, die klachten be handelt met betrekking tot de werk situatie en seksuele intimidatie, kreeg vorig jaar geen enkele melding binnen. ve ton subsidie gevraagd, waarbij rekening is gehouden met de ver bouwing van De Wimpel. Maar ge zien de onzekerheid daarover wil het gemeentebestuur die kosten bui ten beschouwing laten. De bijdrage is daaarom bepaald op 97.600 gul den. 'De zon keert zich om' is het thema van een catecheseproject voor vol wassenen, dat gedurende vier avon den wordt gehouden in het pa rochiecentrum van de r.k. kerk aan de Markt in Tholen. In het advents project wordt de relatie tussen men sen, God en de kosmos onder de loep genomen, wordt geprobeerd de winterzonnewende te verbinden met het kerstfeest. De bijeenkomsten - op 19 en 26 november en 3 en 10 december - duren van acht tot tien uur. Belangstellenden kunnen zich tot 30 oktober aanmelden bij pastor Verlijsdonk in Tholen of mevr. A. Heydra in Oud-Vossemeer. B. en w. melden dat de politieregio Zeeland, als gevolg van een onder zoek van het ministerie van binnen landse zaken, met dertig fulltime ba nen wordt uitgebreid. Maar ondanks alle inspanningen in het verleden blijft Zeeland een krimpregio. Via al lerlei overleg is tevergeefs geprobeerd om de betreffende bewindslieden er van te overtuigen dat het schrappen van banen bij de Zeeuwse politie ten gunste van de grote steden niet ver antwoord was. De nu toegestane uit breiding is in de ogen van het Thoolse gemeentebestuur 'mondjesmaat'. Binnen de politie-organisatie wordt momenteel gestudeerd op gebiedsge bonden werken. Een aanpak die vol gens b. en w. past in het uitgangspunt om 'te kennen en gekend te worden'. De bedoeling is om bij agenten een grotere betrokkenheid voor hun werk gebied te kweken dan nu aanwezig is. Maar de dorpspolitieman komt niet terug. D66 had geconcludeerd dat de politiesterkte nog altijd onvoldoende is om de kleine criminaliteit een halt toe te roepen. Het bevreemdt b. en w. dat de nacht surveillance in de basiseenheid oost (waaronder Tholen valt) niet door twee agenten zou worden uitgevoerd: 'Van politiezijde is ons namelijk ver zekerd dat duo-surveillance tijdens de nachtelijke uren een veiligheidsver- eiste is'. De RPF/GPV-fractie had de ze informatie gelezen uit een artikel waarin de voorzitter van het politie district Oosterscheldebekken (burge meester Van der Zaag van Goes) aan het woord komt. Volgens de aan b. en w. verstrekte informatie wordt bij eventuele ziekte een zodanige rege ling getroffen dat een surveillance tóch met twee agenten uitgevoerd wordt. Overdag komt surveillance door één agent vaker voor, maar dat wordt niet als onaanvaardbaar gezien. De problematiek tijdens het weekein de in het uitgaanscentrum Sint-Anna- land wordt door meerdere fracties aangekaart. Dat in Goes tijdens de weekeinden een dubbele politiebezet- ting mogelijk is, doet de RPF/GPV vragen naar eenzelfde regeling voor Sint-Annaland. Maar volgens b. en w. gaat elke vergelijking hier mank ge zien het verschil in grootte tussen bei de plaatsen. Overigens geeft het col lege toe dat een succesvolle aanpak yan het probleem meer politie in het weekeinde zal vergen, maar het is de vraag of het district Oosterschelde bekken agenten beschikbaar kan stel len. De SGP pleit voor nu al daadwer kelijk ingrijpen door de politie in Sint-Annaland, maar b. en w. stellen dat het probleem alleen met een geïn tegreerde aanpak bestreden kan wor den. SC Stavenisse, SPS en WHS heb ben samen met de Cl000 super markt in Sint-Annaland een kerst- kaartenactie opgezet. Jeugdleden van de voetbalclubs bieden vanaf deze week kerstkaarten te koop aan. De voetballertjes kunnen daarmee trainingspakken verdienen, die de deelnemende elftallen van de super markt krijgen. Het idee is besproken door de Thoolse voctbalfederatie. Van 25 t/m 31 oktober wordt er ge collecteerd voor de Nederlandse brandwondenstichting. Deze orga nisatie zet zich sinds 1971 in voor slachtoffers van verbranding. Men doet aan onderzoek om te komen tot betere behandelingsmethoden - in Beverwijk staat het brandwonden centrum. Verder houdt men zich be zig met voorlichting gericht op het voorkomen van brandwonden. Advertentie LM. i - - - in", grapte de voorzitter. Hij noemde de vertrekkende bariton een enthousiast en plezierig koor lid, dat een hele waardevolle bij drage leverde, want behalve zanger was hij ook vele jaren secretaris van de vereniging: van 1978 tot 1993. Twee jaar, van 1976 tot 1978, zong Schot onder leiding van dirigent Izak Riedijk, de laatste twintig jaar onder Jan Wesdorp. Van Gurp wees erop, dat de winkel 22 jaar geleden aanleiding was tot zijn komst, maar nu ook tot het vertrek van Siem Schot. „De repe tities vallen vaak samen met je werk en de leuke reisjes naar het buitenland kon je niet meemaken. Jammer, want je was medebepa lend voor de .schwung' in het koor, maar je blijft donateur voor het le ven en we zullen je zeker niet uit het oog en het hart verliezen", al dus de voorzitter. Naast die woorden zorgde het man nenkoor vanzelfsprekend voor een muzikaal afscheid, waarbij het echtpaar Schot namens de colle ga's werd bedankt met een bon voor een mosselmaaltijd. Izak Quist uit Sint-Maartensdijk, lid van een gemengd en een jeugd koor alsmede blazer bij muziekver eniging Euterpe, zal Siem Schot als eerste bas (bariton) opvolgen. Aangezien echter ook bas Dick de Groen uit Tholen zaterdagavond gestopt is (als internationaal chauffeur moet hij de woensdagre petitie en soms ook de zaterdagre petitie missen) blijft het mannen koor op tien zangers staan. Voor Siem Schot (53) aan de ene kant nog een geruststelling, dat er een opvolger klaar staat, maar hij nam node afscheid. „In verband met mijn werk was het echter niet meer te combineren. Gezien het ni veau van het koor kun je je niet permitteren om maar half mee te doen. Bovendien word ik een dagje Als de werkelijke kostprijs het uit gangspunt zou moeten zijn, zou de huur van een ruimte in een dorps huis voor onder meer particulieren onbetaalbaar worden. Burgemees ter en wethouders antwoorden dat op een vraag van de SGP in de al gemene beschouwingen. De staat kundig-gereformeerden vinden dat bij niet-commercieel gebruik van deze gebouwen de kostprijs bere kend zou moeten worden. Al vele jaren hanteert de gemeente 1% van de kapitaallasten en 10% van de stichtingskosten als grondslag voor de huurberekening aan particulie ren en verenigingen. Het beleid is er de laatste tijd nadrukkelijker op gericht om de bezettingsgraad te verhogen en zo de exploitatie finan cieel te verbeteren. Vorig jaar is over privatisering gesproken, maar dat ging toen niet door. Het functio- De fietsen van de 135 leerlingen van klassen 2 en 3 van het Calvijncolle- ge in Tholen zijn dinsdag gekeurd. Van de rijiwielen waren er 74 in or de, terwijl aan 61 iets bleek te man keren. „Dat beeld verschilt niet zo veel van vorig jaar", meldt voorzitter H. de Wit van Veilig Ver keer (VVN), dat de controle uit voerde. Fietsenmaker G. Vis en po litieman P. Voorwinden waren daarbij ook aanwezig. „Uitgangs punt bij de controle was de verlich tingsactie die momenteel gevoerd wordt, maar natuurlijk neem je de bel en de remmen meteen mee", al dus De Wit, die het resultaat 'niet hopeloos' noemt. Vooral het achter licht blijkt een punt waarmee vaak iets mis is, zo wees ook de keuring op het Schelde college in Sint- Maartensdijk - vorige week - uit. En meisjes verzorgen hun fiets over het algemeen beter dan jongens, heeft de VVN-voorzitter ervaren. VVN keurt de fietsen op de middelbare scholen sinds enkele jaren. „Dit jaar waren de scholen ons zelfs voor; ze vroegen om de keuring eer wij hen benaderd hadden." Subsidie doven. B. en w. van Tho len zijn alsnog bereid om 1 cent per inwoner subsidie te geven aan de stichting welzijn voor doven. Dit be drag stond niet in de begroting 1999. Siem Schot. Dankzij een klant in de bakkers winkel, de blinde Willem de Korte, trad Siem Schot in 1976 toe tot het mannenkoor. Hij vond dat Siem en zijn broer Chris mooie, diepe stem men hadden. „Sindsdien ging het veel beter met het Smalstads man nenkoor, want er zat meer schot ouder." Schot noemt het ook frus trerend. dat hij bijna de hele voor bereiding van optredens kon bijwo nen, maar het eigenlijke concert niet. „Dat was zo met de reis naar Letland en de concerten in Frank rijk. Je hebt dan het gevoel van ie mand die wel het eten klaarmaakt, maar niet mag mee eten. Ik blijf het mannenkoor echter, van nabij volgen", aldus Siem Schot. Het jaarconcert in de Vossenkuil was zaterdagavond zeer gevarieerd van opzet. Het eerste deel omvatte twee optredens van het mannen koor met daar tussen door sopraan Nel van den Broeke-Lensen met haar lerares, alt-mezzo Nelleke Duiser uit Rijswijk o.l.v. pianist Jos Vogel en een solist uit de eigen gelederen, bariton Kees van Dis uit Tholen. Drie zangers, die op zeer ontspannen wijze de luisteraars wisten te boeien. Na de pauze was er een soortgelij ke afwisseling, maar nu begonnen de dames, afgewisseld door Kees van Dis met een drietal stukken uit musicals en de Minstrel medley van het mannenkoor. Na .Gruss' en .Abendlied' van de dames sloot het mannenkoor af met een werk van Schubert waarbij Nelleke Duiser als soliste fungeerde. De finale was ,Ein Freund, ein guter Freund' en dat sloeg op de trouwe luisteraars die weer voor twee volle tribunes zorgden en andersom beschouwen de donateurs hun mannenkoor als een goede vriend, al is er met het vertrek van Siem Schot nu ,ein gu ter Freund' minder. Jan Fondse leidde de muziekstukken in en Ton van Gurp v.s.o.p. (voorzitter speelt op piano, aldus Fondse) begeleidde enkele nummers. Hij gaf, samen met solist Kees van Dis, tussentijds al een toegift, zodat die aan het einde achterwege bleef. De solis ten, dirigent en pianisten werden tenslotte in de bloemetjes gezet. neren van de dorpshuizen wordt nog steeds onderzocht. B. en w. kunnen nog niet zeggen waartoe dat leidt. De SGP vindt dat privati sering heroverwogen zou kunnen worden. De RPF/GPV-fractie maakt zich ongerust over de bezuiniging die b. en w. (met instemming van de poli tiek) verlangen op het verbouwplan voor dorpshuis De Wimpel in Sint- Philipsland. Omdat het gemeente bestuur van de stichting Dorpsbe langen nog geen informatie heeft ontvangen over de verbouwings- kosten, kan het college op deze op merking niet ingaan, schrijft het in zijn antwoord aan de fractie. Elna Westdorp nam namens de ja rige bank de prijsuitreiking voor haar rekening, terwijl Esther den Engelsman en Jessica van Ast voor limonade zorgden. De kinderen waren afkomstig van de Eevliet en de School met de Bijbel te Poort vliet en De Casembrootschool en de School met de Bijbel te Sint- Annaland. Voor de leerlingen van de groepen 1 tot en met 3 was er een kieurwedstrijd. In groep 1 wa ren Jacintha Lindhout, Marlon Tuitert, Sharon Heijboer en Sophie Droogendijk de winnaars. De laat ste moest overigens wegens vakan tie verstek laten gaan. Armand Ha- ge, Davey Visser, Anna de Graaf en Jhoney le Doux waren de win naars van groep 2 en John van Dij- ke, Corné van Dijke, Anncrie Hof land en Jolita Elenbaas van groep 3. De opdracht van de opstelwed strijd voor kinderen uit de groepen In Haestinge is de Zonnebloem-vlag overhandigd aan bestuur en vrijwilligers van de nieuwe afdeling Scherpenisse en omstreken. Vrijwilligers van dc Zonnebloem zetten zich in voor langdurig zie ken, gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen. Ze bezoeken deze mensen thuis, waarbij het persoon lijk contact voorop staat. Daarnaast organiseert de Zonnebloem vakan tiereizen, uitstapjes en ontspan- ningsdagen. Het is niet voor de eerste keer dat er een afdeling Scherpenisse en omstreken van de Zonnebloem is opgericht. De vori ge incarnatie ging echter zo'n ze ven jaar geleden ter ziele. Een van de toenmalige vrijwilligsters was er maandagmiddag ook weer bij. Zij gaf aan dolgelukkig te zijn met dit initiatief. De afdeling gaat zich behalve op Scherpenisse, ook op Sint-Maartensdijk. Stavenisse en Poortvliet richten. Districtshoofd A.W.M. Dickens van de vrijwilligersorganisatie was uit Breda overgekomen om de offi ciële stukken te overhandigen aan het nieuwe bestuur. Mevrouw R. Bijl kreeg in haar hoedanigheid als penningmeester de Zonnebloem handleiding hiervoor evenals me vrouw N. Neele, die eerste secreta ris is geworden. Mevrouw D. Snijders is tweede secretaris ge worden. Bij de oprichting van de nieuwe afdeling hoorde ook de overhandiging van de officiële Zonnebloemvlag aan voorzitter Van Vliet. Behalve de eerste vrij willigers, de dames M. van Leent, J. van der Vlies en L. de Viet, wa ren onder meer ook voorzitster E. Geluk van de afdeling Oud-Vosse- meer en mevrouw A. Bastiaanse, die de regio Bergen op Zoom van de Zonnebloem vertegenwoordig de, aanwezig. Aan de oprichting van de afdeling Scherpenisse en omstreken ging in april dit jaar een ledenwerfactie in het westelijke deel van Tholen vooraf. Daaruit kwam naar voren dat zo'n 26 mensen wel geïnteres seerd waren om als vrijwilliger voor de Zonnebloem te gaan wer ken. Maar daarvoor was wel een bestuur nodig. Na een paar infor matie-bijeenkomsten kon er een voorlopig bestuur worden ge vormd. Dickens benadrukte, dat de Zonne- .bloem er met de vorming van een bestuur nog niet is. „Het zal niet ge makkelijk worden", waarschuwde hij. „Het is niet zo dat je kunt zeg gen 'we bestaan nu, dus we kunnen beginnen'. Dit is een periode van opbouw. We zullen aan de weg moe ten timmeren en de afdeling lang zaam laten groeien, voordat we met het bezoekwerk kunnen beginnen." Hij zegde toe de nieuwe afdeling met raad en daad bij te zullen staan. De oprichting van de afdeling Scherpenisse en omstreken betekent dat de mensen die gebruik maken van de diensten van de Zonnebloem ook deel mogen nemen aan dc acti viteiten van dc organisatie, zoals boottochten met het schip de Zonne bloem, winkeldagen en ontspan- ningsbijeenkomsten. Mevrouw Bas tiaanse kon de kersverse afdeling al namens de regio Bergen op Zoom uitnodigen voor een speciale kijk en koopochtend bij V D in haar woonplaats. Wanneer er geen be langstelling onder leden van de doelgroep van de Zonnebloem voor dit uitstapje zou zijn, is het bestuur van de nieuw opgerichte afdeling van harte welkom, benadrukte zij. Mevrouw Geluk van de afdeling Oud-Vossemeer kon daarnaast al een toneelmiddag in januari of fe bruari aankondigen. Ook voorzitter Van Vliet had nog een heuglijke tijding. Maandagmor gen was ze bij de bakker spontaan aangesproken door iemand die graag vrijwilliger wilde worden bij de Zonnebloem. „Ik dacht: die moe ten we vast zien te houden." Winnaars van de opstel- en kieurwedstrijd van de Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet (Advertentie I.M.). 4 en 8 luidde: je krijgt 100 gulden van de Rabobank, aan welk goed doel zou jij dit geven? Uit elke groep van de vier deelnemende scholen werd één leerling winnaar. Hel geldbedrag wordt ook daad werkelijk aan het beoogde goede doel geschonken. Van de School met de Bijbel van Poortvliet stuurt Ruben Griffioen (groep 5) het geld naar een project dat de otter moet terugbrengen in de Nederlandse binnenwateren en Ronald Elen baas groep 6) naar de organisatie Kids for animals. Cees de Graaf (groep 7) heeft het geld bestemd voor City of hope, waar kinderen die hun ouders hebben verloren, worden ondergebracht en Leon Hage (groep 8) steunt het Sophia kinderziekenhuis te Rotterdam. Jasper Slooten (groep 4) van de Eevliet schenkt de 100 gulden aan de Kankerbestrijding, Rowin Ko- nings (groep 5) aan het Wereld na- tuurfonds, Marlien Kaat (groep 6) aan Unicef, Majanca van Dijke aan het Ronald McDonaldfonds en Klarina Schot aan de Novib. Melanie Hage (groep 4) van de School met de Bijbel van Sint-An naland steunt met het geld de ge handicapten, terwijl Lucile Fase (groep 5) Mappa Mondo zal ver blijden. Dit is een huis van het Ne derlandse Rode Kruis, waar kinde ren die ongeneeslijk ziek zijn, kunnen verblijven. Hans van Poortvliet (groep 6) heeft de Die renbescherming uitverkoren, Her man Brons (groep 7) Roemenië en Caroline van Driel de stichting Woord en Daad. Colinda Quaak (groep 4) van De Casembrootschool steunt ook de gehandicapten, Miranda Snoep (groep 5) ziekenhuis Lievensberg en Michelle Bolier (groep 6) Kids for animals, terwijl Erik Neef en Didier van Ewijk (beiden groep 7) respectievelijk Unicef en Green peace met 100 gulden willen ver blijden. Ook Joyce van Leeuwen (groep 8) steunt Greenpeace. Het gemeentebestuur wil vijf instel lingen samen bijna 135.000 gulden minder subsidie geven dan ze heb ben gevraagd voor 1999. Het gaat om kinderopvang, slachtofferhulp, de openbare bibliotheek, maat schappelijk werk en dorpshuis De Wimpel. Ze krijgen weliswaar meer dan dit jaar (totaal iets meer dan 30 mille) - met uitzondering van het maatschappelijk werk - maar had den nog aanmerkelijk meer ge vraagd. Dat blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, waarover maandag een besluit wordt geno men. Kinderopvang heeft 150.000 gulden gevraagd, maar moet het doen met 98.500 gulden, een verhoging ten opzichte van dit jaar met 2%. De kindplaatsen die de gemeente in koopt zijn in dat bedrag niet begre pen. Slachtofferhulp vraagt 79 cent per inwoner, maar krijgt niet meer dan twee kwartjes. Door het vervallen van projectsubsidies stijgen de kos ten voor deze organisatie, maar b. en w. vinden het niet redelijk dat die op de gemeenten worden afgewen teld. Hoewel een groot deel van de kos ten van de openbare bibliotheek door het bestuur niet te beïnvloeden zijn, willen b. en w. de bijdrage met maximaal 3% verhogen tot 957 mil le. Daardoor blijft de bieb met een gat van 11.485 gulden zitten. Direc teur Niederer liet eerder al weten dat bezuinigen ten koste zal gaan van de dienstverlening. Ook het maatschappelijk werk krijgt een kleine 13 mille minder dan het heeft gevraagd: 341.109 gulden. Tenslotte zal ook de stichting Dorpsbelangen de hand op de knip moeten houden. Dat heeft anderhal-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 7