De koning eren, maar niet ten koste van alles Zeeuws woordenboek op een cd-rom gezet Verburgh u Meermarkt Stavenisse over naar nieuwe eigenaar J. de Koster uit Oosterland Boekenmarkt voor gehandicapten in Ons Huis levert 1388 gulden op Meer toezicht, anders hebben maatregelen Voorstraat geen zin Drank, drugs en dreigend gedrag in Sint-Annaland Geen uitleg over fouten in Tholenderwijs RPF tegen kosten 4e wethouder Donderdag 22 oktober 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Evangelist Versteeg bij SGP-studievereniging „Vreest God, eert de koning, maar let wel op die volgor de." Zo opende evangelist dhr. Versteeg uit Tilburg zijn betoog donderdagavond in Scherpenisse voor studiever eniging Calvijn. „Een bevel dat in strijd is met Gods ge boden, moet dus absoluut niet opgevolgd worden", al dus Versteeg. Motorrijder Dialectdag in Kapelle behoorlijk bezocht In de Vroone in Kapelle werd zaterdag de jaarlijkse Zeeuwse dialectdag gehouden door de Zeeuwse vereeni- ging voor dialectonderzoek. Het Sint-Annalandse be stuurslid W. Boogaard spreekt van een geslaagde dag met een behoorlijke opkomst. Naast het huishoudelijke deel en lezingen door deskundigen, waren ook Zeeuwse liedjes, gedichten, cabaret en een echte Zeeuwse maal tijd in het programma opgenomen. specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling Volgend jaar nieuwe huisstijl waar de nadruk op versheid komt te liggen De twee jaar geleden door J. Aarts geheel nieuw ge bouwde Meermarkt aan de Voorstraat in Stavenisse heeft een nieuwe eigenaar. J. de Koster uit Oosterland heeft de winkel overgenomen. De keten Meermarkt krijgt begin volgend jaar een nieuwe huisstijl. Verder valt er voorlo pig aan de winkel weinig te veranderen. Moeilijk, maar leuk Verse worst De een zoekt dat ene ontbrekende exemplaar van Arendsoog, de ander tast een doosje vol met streekro mans, weer een ander is geïnteresseerd in de geschie denis van de Tweede Wereldoorlog, in boeken over Oranje, het kweken van goudvissen of in het vroege werk van Harry Mulisch. Op de boekenmarkt van de stichting ontspanning gehandicapten in Ons Huis aan de Langeweg in Scherpenisse maakt iedereen een kans. Ook zaterdag toen er in drie uur voor 1388 gul den werd verkocht. In de roulatie Pantserglas Verruwing Oplossingen Eigen politiepost Het onderwerp van deze avond was 'De vuurproef doorstaan', een the ma naar aanleiding van Daniël 3 waarin het gaat over de drie jonge lingen in de vurige oven. Versteeg legde uit dat in het 'nogal liberale Babel' iedereen in z'n waarde werd gelaten, maar er kwam toch een bot sing. „Het feest ter inwijding van het 35 meter hoge beeld van heerser Nebukadnezar (in feite de tweede Babylonische koning met die naam die regeerde van 605-562 voor Christus - red.) mag misschien een stukje cultuur worden genoemd, maar het is slechts tot eer van de mens. Niet buigen voor het beeld had verstrekkende gevolgen en dat bleek. De drie jonge mannen wer den in de zevenmaal heter gestookte oven gegooid", aldus Versteeg. „Maar terwijl heel Babel vol ontzet ting toekeek, beleefden de drie jon gelingen een hemel op aarde. Zo zorgt God voor hen die voor zijn naam durven uitkomen." De evangelist stelde dat er ook nu nog beelden worden opgericht en ovens gestookt worden. „De vijan den hebben er echter geen erg in, dat God zijn liefdevuur zeventig maal zevenmaal heter stookt", zei de Tilburger die na de pauze ant woord gaf op enkele vragen. Hij vertelde over zijn evangelisatiepost in Tilburg waar hij onder de Rooms- Katholieke bevolking evangeliseert. Versteeg vond het moeilijk om aan te geven of hij vrucht had van zijn werk. „Dat zou misschien ook niet goed zijn voor ons hoogmoedig hart", zei de Brabander. Toch kon hij nog een aantal opmerkelijke ge beurtenissen vertellen, zoals over iemand die al vijf jaar de kerk pro beert vaarwel te zeggen, terwijl dat maar niet lukt. Of over een ontzag wekkende motorrijder die in Ver- steegs winkeltje een bijbeltje kocht. In een kort persoonlijk gesprek met de man, vertrouwde deze Versteeg toe dat zijn leven verschrikkelijk was. Daarop wees de evangelist hem op Gods genade, juist voor hen die in zichzelf geen. goeds meer kunnen vinden. Volgens Versteeg liepen de tranen bij de grote man over zijn wangen. „Bij het weggaan kreeg ik twee keer een hand." Ver steeg zag deze man die dag voor het eerst en voor het laatst. Boogaard was zelf al om zo'n ne- in het Nedersaksisch, hield een le gen uur 's ochtends aanwezig, hoewel het programma pas van start ging om half tien. Maar hij ziet de jaarlijkse dialectdag als een soort reünie. „Het is iets waar ik echt naar uit zie. Die vergade ring is een aanleiding om elkaar weer te kunnen zien. Ik vind het leuk om al die Zeeuwen die je een jaar niet hebt gezien, weer te ont moeten." Tijdens de vergadering werd, naast het huishoudelijk gedeelte, stil gestaan bij het overlijden van onder meer twee gewaardeerde le den tijdens het afgelopen jaar. De ze mensen, ir. M.A. Geuze en me vrouw E.J. v.d. Broecke-de Man, hebben zeer veel gedaan voor de Zeeuwse vereeniging voor dialect onderzoek. Een van de andere zaken die aan de orde kwamen was het Zeeuws woordenboek op cd-rom, dat be gin december moet verschijnen. Hiervoor zijn in onder andere de Wellevaete te Sint-Annaland tek sten in dialect ingesproken. S.J.H. Reker van de Rijksuniversiteit Groningen, die gespecialiseerd is zing met als onderwerp 'dialect in Noord-Oost en Zuid-West'. Ook het streven om het Zeeuws offi cieel als streektaal erkend te krij gen, kwam aan bod. Vervolgens trad Anja Kopmels uit Noord-Beveland op met liedjes in haar eigen dialect. Haar optreden werd gevolgd door een lunch 'van de Zeeuwse taefel'. „Een goede Zeeuwse maaltijd", zegt Boog aard. „Ik heb een heleboel mensen zien smullen van stroopvet en ko mijnekaas. Al moet je dit soort dingen niet elke dag eten, want anders moet je de stoelen al snel verder uit elkaar schuiven." Na de lunch was de beurt aan de cabaretier Adrie Oosterling uit De Groe, die conferences, liedjes en gedichten in het West-Zeeuws- Vlaams ten gehore bracht. Frans de Schepper kwam nog met verha len in het dialect van het land van Hulst, waarna de troubadour En gel Reinhoudt met liedjes in het Zuid-Bevelands dit gedeelte van de dag afsloot. De dag werd ge heel in stijl afgesloten met het Zeeuwse volkslied. B. en w. zijn niet van plan om meer uitleg te geven over het uitstellen van een raadsvergadering en drie commissievergaderingen omdat de aankondiging daarvan in de ge meentelijke voorlichtingsrubriek Tholenderwijs was vergeten. „Het was duidelijk te wijten aan ambte lijke miscommunicatie", aldus b. en w. in een brief aan de commissie al gemeen bestuur en welzijn. Het col lege ziet geen aanleiding in het ma ken van een evalutatie-notitie. Met name PvdA-raadslid mevr. M. Vel thuis pleitte in de laatste commis sievergadering voor opheldering omdat woensdag 23 september al bekend was, dat de vergaderingen voor 28, 29 en 30 september verge ten waren om aan te kondigen. De fracties van RPF/GPV en D66 steunden de PvdA daarbij. Inmiddels is gebleken dat het op schorten van de vergaderingen ook gevolgen heeft voor de uitbreiding van het gemeentehuis. Er moest een tweede publicatie komen voor het bestemmingsplan en de termijn van ter inzagelegging is met een week opgeschoven. Bij de vaststelling van de eerste bestuursrapportage in de gemeente Tholen per 1 september heeft de RPF/GPV-fractie tegen de kosten voor de vierde wethouder ge stemd. Bij de 21ste wijziging van de gemeentebegroting ging het om een bedrag van 20.000 gulden we gens uitbreiding van de wethou dersformatie met 0,6. Voorheen waren er drie wethouders van 100%, nu twee van 100% en twee van 80%. D66-raadslid J. van den Donker was verrast toen zijn colle ga P. van Belzen die opmerkingen maakte omdat hij er evenmin voor was, maar zijn beurt was toen al voorbij. De raad trok unaniem nog 43.000 gulden uit voor voormalige be stuurders. Abusievelijk was ver zuimd die kosten eerder op te ne men. De SGP-fractie stemde om principiële redenen tegen een aan tal posten, zoals 5000 gulden voor het inrichten van verstrooiingsvel- den bij begraafplaatsen en uitga ven voor activiteiten (bijvoorbeeld de opening van zwembaden) waar bij de zondag ontheiligd wordt. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 70 Jaar Advertentie I.M. J. de Koster rechts) met twee van zijn personeelsleden achter de vleeswarenvitrine in de Meermarkt te Stavenisse. Het mocht niet lang duren. De Meermarkt die door het slagers echtpaar Aarts werd overgenomen, hield het drie jaar uit. Grossier Prisma Foods uit Kapelle ging op zoek naar een nieuwe eigenaar en vond die in de persoon van J. de Koster uit Oosterland. De Koster dreef daar de laatste vijf jaar ook al een (kleinere) Meermarkt. „Er waren twee supermarkten in Oosterland. Eén Meermarkt en een winkel van het Schuitemaconcern. Dat was teveel. Die zijn nu in el kaar geschoven en ik was al op zoek naar uitbreiding. Die was er niet te vinden in Oosterland. Dus toen ik hier de zaak over kon ne men, heb ik dat gedaan", zegt de 30-jarige De Koster. „Het betekent voor mij ongeveer een verdubbe ling qua grootte." Het vaste perso neel van de Meermarkt ging mee over. De Koster heeft een overeenkomst met de vorige eigenaar van de Meermarkt in Stavenisse, hij is na melijk slager van origine. Hij volgde de slagersvakopleiding, maar koos bewust voor een super markt en niet voor de ambachtelij ke slagerij. „Ik ben eerst nog chef slager geweest en daarna begon ik pas voor mezelf. Het ondernemer schap trekt me wel. Het is span nend, want je weet nooit wat de volgende dag je brengen zal. En vooral ook het omgaan met men sen trekt me heel erg. Er moeten mensen om me heen zijn, anders is er niets aan", vertelt De Koster die de overstap van Oosterland naar Stavenisse niet zo moeilijk vindt. „Ik heb geen familie in Ooster land, dus daarvoor hoef ik er niet te blijven. Er was tot mijn plezier wel een goede klantenbinding. Dat bleek wel uit de reacties toen men wist dat ik weg zou gaan." Het ondernemerschap gaat lang niet altijd over rozen. Dat weet De Koster ook wel. „Het is zeker niet gemakkelijk en het kost veel tijd, maar het is wel leuk om te doen. Je moet proberen om aan alle wensen van de klanten te voldoen. Dus ze kunnen bij mij ook gerust vragen naar een artikel dat niet in het as sortiment zit. Het moet al gek zijn, wil ik er niet aan kunnen komen." Een hrede sortering is ook iets dat in de formule van de Meermarkt past. „Het is een echte buurtsuper. Je moet er in principe alle dage lijkse boodschappen kunnen krij gen. Dus een ruim assortiment en service zijn belangrijk. Die service moetje bij wijze van spreken tot in de keuken geven. 'Nee' verkopen, doen we niet graag. En natuurlijk zijn de sfeer en gezelligheid ook een belangrijk onderdeel van zo'n winkel", aldus De Koster. Woensdag ging de zaak voor het eerst open. Zonder veel poeha, maar wel met een gratis sneeuw- ster voor het winkelende publiek en een grabbelton voor de kinde ren. „Begin volgend jaar krijgt de Meermarkt een andere huisstijl. Dan gaat er wel heel wat verande ren in de indeling van de winkel. De nadruk komt dan te liggen op versheid, natuurlijk voor een scherpe prijs", zegt De Koster die vooral wat het vlees betreft (hoe kan het ook anders voor een sla ger) op die versheid let. „Ik wil een gofd stuk vlees aanbieden. Als de grossier iets zou leveren dat me niet aanstaat, gaat het ogenblikkelijk terug. Maar ze we ten zo langzamerhand wel wat ik wil. Ik probeer ook nog zoveel mogelijk vlees zelf klaar te ma ken. Rollade en Zeeuws spek bij voorbeeld. Maar je kunt gewoon weg niet alles meer maken, vanwege de strenge eisen die ge steld worden bij het bereiden van bepaalde producten." De Koster merkt op dat met name op Tholen de 'vette, verse worst' iets is dat nog veel aftrek vindt. „Een typi sche streekgewoonte die je verder in Zeeland niet zoveel meer tegen komt." Het ging allemaal heel snel voor De Koster. De wagen die nog voor de deur staat, draagt nog de belettering van de Meermarkt in Oosterland en daar woont De Koster nu ook nog. „Het woonge deelte moet hier eerst nog ver bouwd worden. Maar we komen uiteindelijk wel boven de zaak wonen." Bezoekers hadden zaterdag weer een ruime keus op de boekenmarkt in Ons Huis aan de Langeweg in Scherpenisse. Enkele duizenden boeken liggen rug aan rug op de lange tafels en in dozen onder de tafels. Sommige zijn stukgelezen, anderen ogen nog nieuw en nauwelijks ingezien. De keuze is groot; tussen de afdanker tjes van de openbare bibliotheek zitten grote namen uit de Neder landse en buitenlandse literatuur, zoals werk van Simon Vestdijk en de Colombiaan Garcfa Marquez. Voor één piek kun je uren zoet zijn, maar de meeste bezoekers gaan met meer dan één boek naar huis. De twintig vrijwilligers die de ta fels hebben gevuld, helpen graag bij het vullen van een kartonnen doos - liefst ook een tweede - en kijken op het eind van de middag wat ruimer tegen de verkoopprijs aan, zoals dat op een echte markt ook gebeurt. De voorraad is aardig geslonken, maar lang niet uitverkocht. Er zijn zelfs boeken bij die elk jaar weer te koop worden aangeboden omdat ze na lezing teruggegeven worden aan de stichting. Zo blijven de boeken in de roulatie en pikt de stichting daar jaarlijks een graantje van mee. De boekenmarkt in Ons Huis is net als de jaarlijkse rommelmarkt een begrip geworden, al is de rommel markt een stuk ouder dan de boe kenmarkt en wordt de rommel markt drukker bezocht. Jaarlijks brengt het gezamenlijk rond de 7000 gulden in het laadje voor het ontspanningswerk van de stichting. Van het geld worden onder meer handwerkartikelen gekocht, prijs jes voor de bingoavond, reisjes be taald, sinterklaas gevierd en een barbecue gehouden. Vorig jaar is de boekenmarkt niet gehouden omdat toen aan het nieu we gebouw werd gewerkt. Voorzit ter M. Moerland uit Stavenisse is zeer tevreden met de opbrengst. „We zitten meestal tussen de 1000 en 1200 gulden. Dit was dus weer een mooi resultaat." Na de verko ping worden de boeken door de vrijwilligers uitgezocht; slechte exemplaren gaan bij het oud pa pier, de rest wordt opgeslagen tot volgend jaar. Flinke klus voor gemeente, politie, horeca, bewoners „Er ligt een flinke klus op ons te wachten", concluderen b. en w. van Tho len over de aanpak van de overlast in de dorpskom van Sint-Annaland op zaterdagavonden. De werkgroep 2duizend uit Amersfoort heeft hierover een rapport opgesteld na gesprekken met verschillende belanghebbenden. De communicatie met de bewoners, de horeca en de politie moet verbete ren en er dienen daadwerkelijk maatregelen genomen te worden. Het lijkt b. en w. raadzaam om dit door een bureau te laten begeleiden. Niet alleen gezien de hoeveelheid werk, maar ook omdat het verstandig is om bij der gelijke projecten een onafhankelijke gespreksleider aanwezig te laten zijn. „De bewoners zijn de overlast meer dan beu", schrijft het collega in het voorstel aan de raadscommissie al gemeen bestuur en welzijn, die woensdagavond a.s. de problema tiek bespreekt. „De schuldigen zijn in de ogen van de bewoners horeca, slijterijen, politie en gemeente. Voor de horeca en de politie bestaat echter meer begrip. De bewoners zijn van mening, dat de gemeente de mensen in de steek laat; er moet eerst een ongeluk gebeuren, voor dat de gemeente actie onderneemt. Communicatie naar de burgers lijkt dan ook de eerste prioriteit." In het rapport van de werkgroep 2duizend worden diverse maatrege len genoemd. „Het belangrijkste is, dat wij dat als gemeentebestuur niet alleen kunnen, maar dat we dit sa men met de bewoners, maar vooral ook met de horeca moeten doen. Naast de te treffen maatregelen is meer toezicht onontbeerlijk. Ster ker nog: zonder meer toezicht heb ben maatregelen geen zin", aldus b. en w. De werkgroep 2duizend heeft voor beelden uit Delft, Noordwijk, Leeuwarden en Renesse, waar vei ligheids- of horecabeleid extra aan dacht heeft gekregen en vruchten afwerpt. De onderzoekers hebben tijdens een bewonersavond met 35 aanwezigen ook de ervaringen van de mensen uit de Voorstraat en om geving vastgelegd. „Opvallend is, dat er steeds minder geklaagd wordt over overlast omdat men van mening is, dat er toch niets met de klachten wordt gedaan of dat ze niet serieus worden genomen door de politie en de gemeente. Ook zijn bewoners er steeds meer toe over gegaan om zelf oplossingen te zoe ken. Ze gaan bijvoorbeeld het weekeinde weg, ze parkeren de au to ergens anders en ze plaatsen pantserglas of luiken. De oplossin gen die met de bewoners zijn door gesproken, blijken volgens hen voor- en nadelen te hebben. Opval lend is, dat men meldt dat Sint-An naland nog steeds een leuk dorp is, maar dat de overlast echter steeds meer de overhand krijgt. In dit ka der heeft men forse kritiek voor ho reca, slijterijen, politie en gemeen te. Men is bereid mee te werken aan oplossingen, maar men wil door de gemeente wel serieus geno men worden." De conclusie van werkgroep 2dui- zend is verder, dat er in de afgelo pen jaren in het uitgaansleven (in Nederland en in Sint-Annaland) een verruwing heeft plaatsgevon den. De situatie in Sint-Annaland is tot nu toe niet uit de hand gelo pen, maar daar wordt door omwo nenden wel voor gevreesd. Opval lend is, aldus b. en w., dat de horeca forse kritiek krijgt, maar niet als zondebok wordt gezien. De bewoners voelen zich juist in de steek gelaten door de gemeente en de politie. Er worden zeven aanbevelingen gedaan: 1Het probleem kan niet door de gemeente alleen worden opgelost. Er is samenwerking nodig tussen alle betrokken partijen. Hiervoor moet een regulier overleg worden gestart tussen horeca, politie, ver schillende afdelingen van de ge meente, snackbars, slijterijen, winkeliers en bewoners. In dit brede overleg moeten breed ge dragen oplossingen tot stand ko men. 2. De in het brede overleg tot stand gekomen maatregelen moe ten neergelegd worden in een con venant. 3. Een aantal concrete voorstellen uit het onderzoek (verkeersdrem pels, afvalbakken, betere verlich ting) moeten nader uitgewerkt worden. 4. De voorstellen betreffende de horpca moeten in. overleg met de horeca tot stand worden gebracht, bijvoorbeeld spreiding in de slui tingsuren, een afkoelingsperiode, vervoer na sluitingstijd. 5. Lik-op-stuk-beleid. Hiervoor is consequente handhaving een voor waarde en dit betekent voor Tho len direct meer capaciteit van de politie. De vraag is dan ook, of dit in de gemeente Tholen haalbaar is, maar los daarvan is meer (poli tie )toezicht nodig. 6. Duidelijk wordt gesteld, dat de andere maatregelen geen zin heb ben, als ze niet vergezeld gaan met meer toezicht dan in de huidi ge situatie. Het gaat dan echter niet meteen om politietoezicht, maar er kan ook gedacht worden aan toezicht door de horeca zelf, bijvoorbeeld in de vorm van extra portiers aanstellen of experimen teren met susploegen. Daarnaast is extra politie-toezicht nodig. De politie stelt een tijdelijke post op zaterdag in Sint-Annaland voor. 7. De laatste aanbeveling stelt, dat het van groot belang is, dat de be woners van de Voorstraat en de omliggende straten tijdig geinfor- meerd worden over de aanpak, maar ook actief betrokken wor den bij deze aanpak. Het begint al om half acht zaterdagavond en het duurt tot drie uur of langer zondagochtend: de overlast van uitgaande jongeren in de dorps kom van Sint-Annaland. Met name de Voorstraat, het Havenplein en de Spuistraat. ,Op een goede zaterdag', zegt de werkgroep 2duizend die in opdracht van de gemeente de problemen in kaart heeft gebracht, zijn er wel 700 tot 800 jongeren in het dorp. Uit vraaggesprekken met betrokke nen komt het agressief gedrag van het uitgaanspubliek naar voren. Het heen en weer lopen tussen de twee disco's 1' Esperance en Havenzicht en de drie snackbars levert overlast op. Het rondhangen in portieken en op raamlijsten in de Voorstraat en omliggende straten, op het Haven plein en in de stegen (van de Voor straat naar de Ooststraat). Later op de avond wordt er gekotst en ge plast, met glas gegooid. Auto's rij den hard heen en weer door de Voorstraat, met harde muziek en dreigend gedrag en dat is gevaarlijk. Er worden drugs verhandeld vanuit auto's: ecstasy, heroïne en softdrugs en die worden in steegjes en portie ken ook gebruikt. Blowen in trap penhuizen, net buiten de loop, lek ker rustig, is geconstateerd. Er wordt veel gedronken door jon geren. De slijterijen aan het Haven plein, aldus het rapport, verkopen alcohol (na winkelsluitingstijd) aan jongeren: hele kratten bier en ande re drank worden buiten gedronken. Glas komt op straat terecht. Er wordt ook drank meegenomen van thuis, achter in de auto. Er wordt geschonken aan minderjarigen en er wordt doorgeschonken, aldus het rapport. De bushalte bij de Cl000 was een hangplek, maar doordat die verdwenen is, gaat de jeugd elders hangen. In de Voorstraat en op het Havenplein zijn er te weinig afval bakken. Bij het komen en gaan van bezoekers is er te weinig vervoer. Daardoor duurt het erg lang, voor dat het rustig wordt na sluitingstijd. Werkgroep 2duizend noemt een aantal oplossingen, die door de on dervraagden zijn aangedragen. Het autovrij maken van de Voorstraat op zaterdagavond. In ieder geval zijn de hard rijdende en intimiderende auto's dan weg. De verlichting in de Ooststraat, in de steegjes en achter Havenzicht moet vebeterd worden. Er wordt ook gepleit voor het af sluiten van de steegjes. Een lik-op-stuk beleid zoals in Re- nesse, waar uitgaanders die worden aangehouden een bekeuring krijgen die ze ter plekke moeten afrekenen. Vechten in het openbaar kost bij voorbeeld 150 gulden, evenals bal dadigheid, openbare dronkenschap, belemmering van het verkeer, hin derlijk volgen en geluidsoverlast. En wie een bevel tot verwijdering negeert, moet ook 150 gulden beta len. Hinderlijk drankgebruik is goedkoper: 100 gulden, evenals plassen, beschadiging van bomen en plantsoenen, wegwerpen van af val en grote schreeuwen geven. Dat alles vergt meer politie: een pa trouille van 4 tot 6 mensen met ach- terwacht. Daarvoor zou een politie bureau in Sint-Annaland gewenst zijn. Desnoods een keet. Als die huisvesting er is, een auto, fiets, scooter en een computer, kan de po litie ter plekke veel beter uit de voe ten. De rest van de week kan deze politiepost gebruikt worden voor wijkzorg, die zo hoog in het vaandel staat. Op het bureau moeten op za terdagavond 2 agenten en 2 reser visten aanwezig zijn. Op maandagochtend moet als eerste de Voorstraat schoongemaakt wor den. Op straat dient er een alcohol verbod gehandhaafd te worden en op de wegen van en naar Sint-Anna land moet er een scherpe alcohol controle zijn. De horeca moet beter controleren op teveel drinken en de prijzen van alcohol verhogen. In ieder geval geen .happy hour' of .meters bier' meer: geen kwantumkorting op al coholische dranken. Door verrui ming van de sluitingstijden zou de overlast gespreid kunnen worden, maar daar verschillen de meningen over. Meer sociaal-cultureel werk, dus een soos voor 12-16 jaren en meer aanbod door de week, met inscha keling van een jongerenwerker, zou de concentratie van de overlast op zaterdagavond kunnen verminde ren. En als uitsmijter noemt de werk groep 2duizend een uitgaansgele genheid op een plek waar geen overlast ontstaat: een schip in de ha ven, een schuur in de polder of op een industrieterrein, met een hek er omheen en goede begeleiding. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 5