Erehaag Kwiek voor bruidspaar Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 oktober 1998 Kleding- en speelgoedbeurs Wilgen weg Activiteitenbegeleidster Engelse avond K. Leij dekkers eerste Thjos herfst-activiteiten Borrel teveel Eben Haezer pakt uit A. Spapen wint laatste wedstrijd Pieterman Rommelmarkt Concordia Zangavond kerkkoor Vierde plaats voor A. Rijnberg bij 't Scharretje Biljarten Herfststukjes maken Predikant bedankte Activa boert goed t Bestuurslid S.J. Vermaas stopt na dertien jaar Tien jaar VBK Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St.-Philipsland C. Slager, St.-Annaland Batig saldo Wezen Armen Kees Slager leest uit eigen werk E. van Poortvliet beste Ruilverkaveling Motorcruiser gezonken Verkoping Natuur- en groengebieden Slecht horen Geen rijbewijs H. Özmen beste biljarter bij Smerdiek C. Weeland wint ruim Fancy-fair Rehoboth Leo Vroegop beste visser DAG EN NACHT Actie zuiniger stoken Tholen Ten behoeve van een woonboerderij voor gehandicapten wordt zaterdag morgen een beurs van speelgoed en tweedehands kinder(winter)kleding gehouden. Van half tien tot half een kan het publiek terecht in vereni gingsgebouw De Wingerd. Van de opbrengst gaat de helft - na aftrek van de onkosten - naar hofstede Su zanne in Borssele, een instelling die uitgaat van de Gereformeerde Ge meenten. Het gemeentebestuur voelt niet voor de suggestie van de PvdA-fractie in de gemeenteraad om te onderzoe ken of de levensduur van de wilge bomen in de Kon. Julianastraat ver lengd kan worden door gericht onderhoud. Bij harde wind vallen regelmatig takken uit deze bomen en bovendien achten b. en w. het niet uitgesloten dat ze van binnenuit aan het rotten zijn. Daarom wil het college het plan om de bomen vol gend jaar te vervangen - waarvoor in de investeringslijst 60.000 gulden is opgenomen - doorzetten. Hedwig Mulders is aangesteld als nieuwe activiteitenbegeleidster van de Stelberg in Ten Anker. Zij is de opvolgster van Angeliena Huis- Wetsema. die haar werk nu in Maar- tenshof doet. De plattelandsvrouwen hadden don derdag een avond in Engelse stijl. De kerkzaal van de Protestanten bond was versierd met artikelen en afbeeldingen die betrekking hadden op het thema, de Engelse schrijfster Beatrix Potter. Gastspreekster was mevrouw A. Boxhoom-Urbanus, die zeer onderhoudend vertelde over het leven en werk van de ta lentvolle schrijfster, die in haar boe ken onder meer Peter Rabbit tot le ven bracht. Mevrouw Boxhoorns had ook een dia-serie meegenomen om het verhaal te illustreren. De volgende bijeenkomst van de platte landsvrouwen is op 16 november. Het wordt dan een 'doe-avond' on der leiding van Greet Hoogedeure. Aan de competitie van donderdag van klaveijasvereniging Tholen- stad in de Kroon deden 22 spelers mee. K. Leijdekkers won deze avond met ruime voorsprong. Uit slag: 1 K. Leijdekkers 5348 p; 2 S. Schot 5155 p; 3 A Volwerk 5092 p; 4 H. Oldenburg 5050 p; 5 M. Noor- dijke 4975 p. Jeugdsoos Thjos houdt gedurende de herfstvakantie in Meulvliet een drietal activiteiten voor kinderen van de basisschool. Dinsdag is er van 14.00 tot 16.00 uur een disco middag met een limbodans-wed- strijd. Donderdagmiddag is er bingo en een grote playbackshow, waar voor de kinderen zelf een cd mee moeten nemen. Zaterdag is er ten slotte een vrijmarkt, waarbij kinde ren zelf hun spulletjes kunnen ver kopen. Hiervoor moet wel telefonisch worden gereserveerd: 603809. Een 43-jarige inwoner werd vrij dagavond om omstreeks 22.45 uur aangehouden op de Postweg omdat hij met een borrel teveel op achter het stuur zat. Met een rijverbod van twee uur en een boete van 390 gul den mocht hij het politiebureau weer verlaten. Een 40-jarige inwoner werd in de nacht van vrijdag op zaterdag aan gehouden op de Oud:Vossemeerse- dijk. Hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken en kreeg een rij verbod en een dagvaarding uitge reikt omdat hij kortgeleden ook al een keer was aangehouden. Vanavond om zeven uur kan iederen belangstellende in de Eben-Haezer- school kennis nemen van het euro project. Er zijn ook spelletjes en is er van alles te koop om te snoepen en te lezen. Vanaf vorige week maandag tot vandaag hebben de leerlingen aan een project over de nieuwe Europese munt gewerkt. Aanleiding hiervoor was het 100-ja- rig bestaan van de Rabobank. De groepen werkten aan een tentoon stelling over de verschillende lan den die deelnemen aan de nieuwe munteenheid. De school heeft ook een werkstuk voor een tentoonstel ling in de bank gemaakt. Daarnaast werd er ook een actie voor een goed doel gehouden. Dit jaar was dat voor Winterhulp Oost-Europa van de stichting Kom over en help. Zen deling Otte, wiens kinderen nog op de Eben Haezerschool les hebben gehad, werkt voor de Gereformeer de Gemeenten in Albanië. Met prik- kaarten en statiegeldflessen hoopt de school veel geld binnen te krij gen voor dit zendingswerk. A. Spapen heeft zondag met bijna acht meter aan gevangen vis de laat ste wedstrijd van dit seizoen van hengelsportvereniging de Pieterman gewonnen. De grootste vis, een bot van 35 cm. werd echter gevangen door H. Kok. Aan de wedstrijd die vanaf het schip de Salamander 1 bij de Dorsman werd gehouden, deden 22 vissers mee. De einduitslag wordt 7 november tijdens het jaar lijkse clubfeest in café de Kroon be kendgemaakt. De uitslag van zon dag: 1 A. Spapen 791 p; 2 H. Hachmer 778 p; 3 C. Schot 640 p; 4 mevr. C. Schot 597 p; 5 P. Stokkers 588 p; 6 A. van Dijk 577 p; 7 A. Broeren 558 p; 8 mevr. M. Verkerke 557 p; 9 R. van Laar 519 p; 10 L. Verkerke 512 p. Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 31 oktober van 14.00 tot 17.00 uur haar jaarlijkse rommel markt in het repetitielokaal aan de Oudelandsepoort. De vereniging is nog op zoek naar bruikbare spullen voor de verkoop. Tot en met 30 ok tober kunnen deze nog worden af geleverd bij de familie de Rijke in de Verbrandestraat 11 Kerkkoor Oud-Vossemeer houdt za terdagavond 31 oktober een .'.ang- avond in de Nederlandse hervormde kerk. Naast de samenzang kan er worden geluisterd naar koorzang van gastkoor Rehoboth uit Sint- Maartensdijk dat onder leiding staat van M. van GorseL en naar het kerkkoor Oud-Vossemeer zelf, dat geleid wordt door mevr. M. van Dij- ke-Douw. De avond begint om 19.30 uur. A. Rijnberg van hengelsportvereni ging 't Scharretje heeft tijdens de internationale viswedstrijd in de Westerschelde van zaterdag een vierde plaats weten te veroveren, op de voet gevolgd door clubgenoot K. van Loenhout die vijfde werd. F. v.d. Zande werd 13e. R. Geuze !6e, T. Rijnberg 17e, Th. Bosters 18e, M. Minheere 20e en J. Gorissen 33e. Bij de korpsen behaalden 't Scharretje 1 en 2 respectievelijk de eerste en tweede plaats. Uitslagen De Treffers. C. Burgers-J. Hommel 10-9,34; D. van Driel-P. Vis 10-4,54; K. Hommel-B. den Hollander 6,14-10; J. Etienne-M. Hendrikse 8,9-10; H. Hommel-P. Hommel 10-5; P. de Leeuw-L. van Wezel 10-10; P. Hommel-D. van Driel 10-7,85; L. van Wezel-C. Bur gers 7,08-10; P. de Leeuw-D. van Driel 6.42-10; N. Rooyakkers-J. van Daalen 10-3,45; K. Hommel-P. de Leeuw 10-6,14. Kortste partij (21 beurten) D. van Driel, hoogste serie (16 caramboles) J. Hommel en beste gemiddelde (2,32) C. Burgers. De plattelandsvrouwen hebben don derdagavond herfststukjes gemaakt. Het was de bedoeling om met be hulp van oase, hortensia, kalebassen en appeltjes pompoenen op te ma ken. Het bleek niet eenvoudig, maar de dames Stoutjesdijk en Vermaas hadden verschillende voorbeelden meegebracht en zij konden de 19 deelneemsters met raad en daad ter zijde staan. Uiteindelijk keerde ie dereen tevreden met het bereikte re sultaat huiswaarts. Op maandag 26 oktober wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Ds. J. Harteman uit Wezep heeft be dankt voor het beroep dat de Her vormde Gemeente op hem had uit gebracht. Het was het eerste beroep na het vertrek van ds. W.C. Meeuse naar Wilnis. „Nuttig en positief", was de eind conclusie van voorzitter W.J. Mos selman aan het einde van de 44ste algemene vergadering van midden standsvereniging Activa. Een mara thonzitting, die woensdagmiddag om drie uur in Havenzicht'begon en pas 's avonds na elf uur eindigde. Tussen de nabespreking van de zo- meractie en de huishoudelijke za ken zat er echter nog een maaltijd, zodat het ook gezellig was. De voorzitter vond, dat de nieuwe for mule een verrassend grote opkomst opleverde met 's avonds 28 aanwe zigen. De zomeractie was voor de 25 deelnemers zeer succesvol, ver telde de voorzitter. De acht weken durende actie met telkens een prijs van 1000 gulden, sloeg aan. leder een was enthousiast voor een herha ling, maar dit keer in het voorjaar. De voorzitter hoopte ook dan weer de steun van de Rabobank te krij gen. Volgens hem heeft het goede winkelbestand mede voor een goe de uitstraling gezorgd. „We hebben hier tal van pluspunten", zei Mos selman. Een verzoek van de middenstands federatie om in 1999 een eilandelij- ke actie te houden, werd afgewezen. Activa is ervan overtuigd beter op eigen benen te kunnen draaien. Van 16 november tot 19 december wordt er een vijf weken durende winkel actie gehouden rond Sinterklaas en Kerst. Op 21 november komt de Sint in de haven aan. In 1999 zullen er fietsroutes worden opgezet, waarin niet alleen het mu seum, de haven en de bloemenvel den worden opgenomen, maar ook de winkels. In de Voorstraat zal op beperkte schaal sfeerverlichting worden aangebracht. Hier wordt al jaren over gesproken, maar nu be sloten de leden toch om de knoop door te hakken ömdat de Rabobank financiële steun verleent. De contri butie werd gehandhaafd, hoewel de vereniging nog met een geschil met de gemeente zit over betaling van de leges voor de kennisattracties. In het bestuur werd mevr. R Wegge- mans-Vermaas gekozen als opvolg ster van de niet herkiesbare mevr. C.P.J. van Winkelen-van Vossen. Mevr. Weggemans kreeg 11 stem men. Miranda Pleune 5. Het perio diek aftredende bestuurslid P. Dek ker werd bij acclamatie herkozen. In de kascommissie maakte D. Bruijnzeel plaats voor mevr. S. Sla ger. Voetbalvereniging WHS heeft na dertien jaar afscheid genomen van wedstrijdsecretaris S.J. Vermaas. Wegens steeds drukker wordende werkzaamheden vond hij het welle tjes. Vermaas trad destijds na de be stuurscrisis toe en leverde als (wed strijdsecretaris en bestuurslid sponsoring een waardevolle bijdra ge aan de vereniging, zei voorzitter S. Westdorp Mzn. in zijn dank woord tijdens de recente algemene ledenvergadering. In de vacature werd Chr. van 't Hof unaniem geko zen. De periodiek aftredende voor zitter Westdorp en penningmeester S. Westdorp Hzn. werden herkozen. In de kascommissie kwam C. Koop man als opvolger van P. Wielaard. Bode M. Heijboer werd herbe noemd met zijn assistenten C.M. Noorthoek en J. Vroegop. WHS telt 279 leden (209 spelend waarv an meer dan de helft jeugd en 70 ondersteunende leden). Ten op zichte van vorig jaar is dat een groei van 15. De club telt 80 donateurs. Financieel was het een minder goed jaar met een verlies van 12.044 gul den. Meer contributie aan de KNVB, een hogere huur van de vel den en een flinke stijging van de ac tiviteiten- en consumptiekosten werden onvoldoende opgevangen door contributie, sponsoring en sub sidie. De lasten waren meer dan 138 mille tegenover de baten maar 126 mille. Toch bleef de contributie ge handhaafd en in de kantine is on langs nog een afzuiginstallatie aan gebracht. En vanuit de leden kwam er een voorstel om de fietsenstalling uit te breiden. Er werd ook ge klaagd over de slechte verzorging van de velden in de zomer door de gemeente. De voorzitter blikte met genoegen terug op de wandelvier daagse, zeskamp en actie clubkas. Sportief gezien hoopte hij op betere resultaten, maar desondanks is de sfeer in de vereniging goed. zei de WHS-voorzitter. Voor de kinderen van groep 3 t/m 8 van de basisscholen wordt in de herfstvakantie voor de tiende keer een vakantie bijbelclub georgani seerd. Van woensdag t/m vrijdag worden de kinderen iedere morgen om 9.30 uur verwacht op de zolder van verenigingsgebouw Het Tref punt aan de Ring. Het morgenpro gramma duurt tot 12 uur en wordt gevuld met een Bijbelvertelling, zingen en knutselen. Het thema van de VBK is dit jaar: Beloofd is be- Donderdag, vrijdag en zaterdag 22, 23,24 oktober HAASKARBONADE 1 kg9,50 RIBKARBONADE 1 kg8,50 KIPFILET 500 gram6,95 GEGR. KIPFILET 100 gramf 2,45 SCHOUDERHAM 150 gram1,75 RUNDERROLLADE 100 gram2,50 VLEESSALADE 150 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 26, 27 en 28 oktober RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 VET SPEK 1 kg6,50 SPEKJES 200 gram1,25 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M loofd. Vrijdagmiddag wordt er vanaf drie uur een groot spel georganiseerd. In verband met het 10-jarig bestaan is er een extra feestelijke afsluiting met ondermeer het gezamenlijk eten van friet. Alle oud-medewer kers van de vakantie bijbelclub wor den hiervoor vanaf vijf uur ook uit genodigd. In de kerkdienst van zondag 1 november zal aandacht worden geschonken aan het thema van de vakantie bijbelclub. De deel nemers van de VBK mogen dan sa men in de voorste banken van de kerk zitten. Na afloop van de kerk dienst wordt er nog gezongen in Het Trefpunt en krijgen de kinderen met hun ouders en andere belangstellen den iets te drinken. Deelnemers kunnen gratis en zonder opgave vooraf deelnemen aan de activitei ten. De stichting de Wezen Armen boek te over 1997 een batig saldo van ƒ25.780,61. Het bedrag is toege voegd aan het eigen vermogen. De gemeenteraad keurde maandag avond zonder enige discussie de jaarrekening goed. B. en w. hadden ook geen opmerkingen gemaakt. Schrijver Kees Slager (geboren in Scherpenisse en nu wonachtig op Zuid-Beveland) kwam dinsdag avond voor de plattelandsvrouwen iets vertellen over zijn werk en hoe hij tot het schrijven gekomen was. Ook las hij voor uit eigen werk. Na de opening door voorzitter mevr. J. van den Broek-Bakker was Slager aan de beurt. De verhalen van de mensen die op Tholen gewoond en gewerkt hebben, trekken hem nog steeds. Dat staat in zijn boeken ook centraal. Hij laat de mensen hun ei gen geschiedenis vertellen. Slager las stukjes voor uit zijn boeken 'Landarbeiders' en 'Vissersverha- len' (door Slager en Paul de Schip per. In 1984 verscheen Slagers boek over de hongerwinter (toen precies veertig jaar geleden). In 1992 bracht hij het boek 'De Ramp' uit waar ve le exemplaren van verkocht werden. Slager vertelde de plattelandsvrou wen na de pauze ook nog iets over zijn boek '7 Zeeuwse vrouwen' en las er tevens een stuk uit voor. Het Zeeuwse boekenweekgeschenk 'Sakke de zeeratte' was ook van Slagers hand. Hierin staan jeugdhe rinneringen uit het begin van deze eeuw, verteld door mensen uit wes telijk Zeeuws-Vlaanderen. Het geeft een beeld van het plattelands leven tussen 1900 en 1940. Hoewel de opkomst onder de plattelands vrouwen niet erg groot was, werden de woorden van Slager goed beluis terd door de 26 aanwezigen. De schrijver begon zijn carrière in 1956 bij Het Vrije Volk. Hij is momenteel eindredacteur van het VPRO-radio- progratnma Onvoltooid Verleden Tijd dat gewijd is aan de Nederland se geschiedenis. De gesproken ge schiedenis speelt een belangrijke rol in het programma. Slager combi neert dit werk met het schrijven, want - zo vertelde hij - van schrij ven alleen kun je niet leven. In de eerste partij van de onderlin ge competitie, vrijdag, van biljart vereniging de Hoop zette E. v. Poortvliet het beste gemiddelde (1.6) op haar naam in haar partij tegen D. Bult die 7.11 punten be haalde. Ook speelde Van Poort vliet met 25 beurten de kortste par tij, hoewel W. Elenbaas evenveel beurten nodig had om B. Goedege- buuré met ruim verschil te ver slaan 10-5,14. M. Elenbaas en W. v. Oudenaarde speelden een niet zo beste partij, maar met een serie van 10 caramboles schreef Van Oudenaarde de hoogste serie op zijn naam en won hij de partij: 7,89-10. Ook de partij tussen J. Keur en L. Menheere liep niet zo lekker, maar na 37 beurten was het uiteindelijk Menheere die Keur nipt versloeg met 9,69-10. L. Blom speelde 2 partijen. De eerste tegen H. Keur was er een om snel te vergeten; in 27 beurten haalde hij slechts 8 caramboles en kreeg hij een flink pak slaag met 3,2-10. Blom's tweede partij verliep beter en hij won met 10-8,54 van G. Rijnberg, die al heel lang op een succesje zit te wachten. Morgen speelt De Hoop weer tegen de Treffers en hoopt de eerste de ach terstand van twee weken geleden kleiner te maken. Gedeputeerde staten hebben met ingang van 18 oktober de landin richtingscommissie voor de ruil verkaveling herbenoemd. De leden zijn G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vos semeer, tevens voorzitter, J.H. Ak kermans, plaatsvervangen4 voor zitter en J.L. Goedegebuure, beiden uit Sint-Annaland. Drs. A.G.M. Sauter uit Tholen is na mens de particuliere natuurbe scherming tot adviserend lid be noemd. Stavenisse De 11 meter lange motorcruiser Jolene werd vrijdagmorgen om 11.00 uur in bijna geheel gezonken toestand aangetroffen in de haven. Alleen het achterschip stak nog boven water. De sleepboot Zephy- rus arriveerde kort daarop. Door een ruitje van de achterroef in te slaan, kon de bemanning de mo torcruiser leegpompen, waarna de ze naar scheepswerf Busman in Sint-Annaland werd gebracht. Daar bleek dat het schip niet lek was. Hoe het vol heeft kunnen lo pen, is dus nog een raadsel, waar de politie te water en de verzeke ring zich nog over moeten buigen. De Hervormde vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' houdt woensdag de jaarlijkse verkoping. In het verenigingsgebouw De Schuilplaats kan iedereen terecht 's middags van half drie tot half zes en 's avonds vanaf half zeven. De gemeenteraad heeft maandag avond unaniem een voorberei- dingsbesluit genomen voor het in richten van natuur- en groengebieden in het ruilverkave- lingsblok. De dienst landelijk ge bied uit Goes heeft hierom ver zocht omdat de plannen in strijd zijn met bestemmingsplan buiten gebied. Via een artikel 19 procedu re kan de zaak geregeld worden. Raadslid P.K.M. Stouten viel ero ver, dat de gemeenteraad 21 sep tember een brief kreeg om binnen zeven dagen te reageren over deze zaak, terwijl hij constateerde dat het raadsvoorstel al 15 september was gedateerd. Volgens wethouder Van Kempen gebeurt dat meer bij artikel 19 procedures. Hij vond het een normale zaak, maar Stouten zeker niet. „Kijk er nog maar eens goed naar!", hield het VVD-raads- lid de wethouder voor. f '"xt IlliiiliiiiiiV Sint-Maartensdijk Met als titel 'Slechter horen....doe er iets aan!' wordt op 3 november in Maartenshof een voorlichtings bijeenkomst georganiseerd door de Nederlandse vereniging voor slechthorenden en de stichting Klaverblad Zeeland. Doel van de middag, die om twee uur begint, is om mensen die slechter kunnen horen, te informeren over moge lijkheden om dit euvel op te van gen en zo mogelijk te verzachten. Een 32-jarige inwoner werd zater dag bekeurd omdat hij zonder in het bezit te zijn van een geldig rij bewijs achter het stuur van een personenauto zat. Bij de onderlinge competitie van biljartvereniging café Smerdiek heeft H. Özmen de hoogste serie van 9 caramboles en het hoogste gemiddelde van 1,68 gescoord. Ook speelde hij met B. Zwagema- ker de kortste partij. Uitslag: A. Aldus-E. Van Tilburg 10-3,91; H. Özmen-B. Zwagemaker 10-7,5; M. Wesdorp-W. Zwagemaker 10- 3,33; J. van den Berg-C. van Gink 10-9,79. In de onderlinge competitie van biljartvereniging Bunny's corner heeft J. Bijl donderdag met zeven caramboles de hoogste serie ge maakt. K. van Zundert had het hoogste gemiddelde. Uitslag: J. Bijl-R. van Kampen 10-6,82; C. van Dorp-N. Konijnenburg 10- 8,24; K. Konijnenburg-L. Veijgen Constance Bijnagte en Adrie Smits banen zich een weg onder de stokken en hoepels van de kinderen van de gymnastiekvereniging nadat ze in de echt waren verbonden. De meisjes en jongens van gym nastiekvereniging Kwiek uit Sta venisse wachtten vrijdagmiddag hun leidster Constance Bijnagte op die in het huwelijk was getre den met Adrie Smits. Met ver sierde stokken en hoepels vorm den de 28 kinderen een erehaag toen het bruidspaar het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk ver liet. Voor de kinderen duurde het wel lang voordat het bruid spaar verscheen ('wanneer ko men ze nou?'), maar het wach ten werd beloond toen het stel in bruidskleding naar buiten kwam. Adrie en Constance moesten bukken om onder de 'erebogen' door te kunnen van de jeugdige gymnasten. Vriendinnen van de bruidegom gooiden bovendien met rijst naar het stel om de feestvreugde te verhogen. De 25-jarige bruid komt uit Scherpenisse, gymde al als meis je bij SHF en werd er leidster, ging in Stavenisse wonen en pak te daar anderhalf jaar geleden de draad weer op. Ze geeft op dins dagavond les aan twee groepen meisjes en jongens; van 6 tot 9 jaar en van 9 tot 12 jaar. Over dag werkt ze bij Goedhart Cool ing Equipment in Sint-Maartens dijk. De 25-jarige bruidegom die bij Combi-Isolatie werkt, is ook sportief: Smits voetbalt bij Sta venisse. Na de ontvangst op de Markt, to gen de kinderen naar de Stove in Stavenisse om daar samen met de familie van het bruidspaar een welkomstlied te zingen. Zondag 25 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Maas. Oud-Bcijerland. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. (H.A.)ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. past. Hondius. 17 u. zangdienst. CHR. GERF.F. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Wallet, Leerdam. GEREF. GF.M. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo II u. woord-, gebeds- en com muniedienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Postma, Den Haag. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Heijden. Heinenoord. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. dr. mr. Egas. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN N^p. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Blom, Melissant. 18 u. ds. Groenendijk, Dussen en Hank. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kreuk, Stolwijk. 18 u. ds. Den Hartog, St.-Maartens- dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u.(H.D.) ds. Den Har tog. 29/10 19.30 u. ds. Den Hartog (her denkingsdienst reformatie). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Gardenier, Wemeldinge. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 14.30 u. ds. Simons, Goudswaard. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 28/10 19.30 u. ds. Heemskerk, Garderen, tijdrede S.G.P. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Simons, Gouds waard GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. 30/10 15 u. ds. Klok (huw.bev.). ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma. 10-6.86; K. van Zundert-A. Konij nenberg 10-4,21 p. Bij de wedstrijd van vrijdag van klaverjasvereniging de Pendelaars is C. Weeland met 5400 punten eerste geworden. J. Guiljam volg de op ruime afstand met 5068 pun ten. Uitslag: 1 C. Weeland 5400 p; 2 J. Guiljam 5068 p; 3 L. Kamp man 5051 p; 4 P. van Bloppoel 5024 p; 5 P. Bazen 4988 p; 6 R. Waasdorp 4609 p; 7 M. den Haan 4305 p; 8 G. de Hond 4287 p; 9 J. van Splunter 4235 p; 10 A. Koet sier 4088 p; 11 J. van der Werf 3908 p; 12 J. van Gorsel 3836 p; 13 K. van de Hoek 3645 p. De hervormde gemeente Rehoboth houdt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een fancy-fair ten bate van de kerk. Om 14.00 uur wordt er ook een sponsorloop gehouden aan de Westvest. De opbrengst hiervan is bestemd voor het project 'Dak op de school' in Ghana. Jeugdlid Leo Vroegop werd zater dag met 730 punten de verrassende winnaar van de negende bekerwed strijd van hengelsportvereniging de Zeebaars. Onder toch wel barre weersomstandigheden wisten de 34 deelnemers slechts iets meer dan zes kilo vis boven water te halen. De overige prijswinnaars waren: 2 H. Dijke 605 p; 3 J. Vriens 580 p; 4 D. Opree 565 p; 5 R. van Tiggele 500 p; 6 H. van Tiggele 485 p; 7 J. van As 380 p; G. Boogerd 380; 9 mevr. T. Deurloo-Bos 370 p; 10 H. van Popering (jeugd) 320 p; 11 J. Bijl 305 p; 12 mevr. A. Bijl-Jansens 300 p; 13 M. Bijl 290 p; 14 D. Bijl 285 p; 15 J. Suuriand 150 p. De vol gende bekerwedstrijd is op zaterdag 31 oktober van 10.30 tot 13.30 uur. ZIE VERDER PAGINA 13 HUISARTSEN Zaterdag 24 en zondag 25 oktober Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Schoolstraat 33, Poorvliet, tel. 612400. St.-Maarten.sdyk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panls): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot. tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wouters, Tholen, tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-6625%. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskun dige (voor Tholen en Oud-Vosse meer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reserveringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartensdijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuis vest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vra gen en hulp 24 uur per dag tel. 0113- 251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Oosterschel- deregio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-6641%. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klach ten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 602507 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166- 664585. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551,0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 65%285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbureau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. KAMER VAN KOOPHANDEL ma. 26/10 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 okt. donderdag 22 5.37-17.47 vrijdag 23 6.02-18.17 zaterdag 24 6.32-18.47 zondag 25 6.02-18.17 maandag 26 6.32-18.47 dinsdag 27 7.02-19.32 woensdag 28 7.52-20.27 donderdag 29 8.52-21.42 vrijdag 30 10.17-23.07 wo 28/10 12.48 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Wethouder K.A. Heijboer zal van middag om 14.00 uur op het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk een beloning uitdelen aan alle deel nemers aan de actie 'zuinig stoken' van vorig jaar. Hij zal ook de nieu we meterkaartcn uitreiken. Dit ge baar geldt als startsein voor de nieu we actie, die tot doel heeft om aan de hand van het bijhouden van het eigen energieverbruik tot een bespa ring te komen. De actie werd vorig jaar voor het eerst gehouden. Het was toen een zodanig groot succes dat besloten is dit jaar ook weer mee te doen. De inzenders van vo rig stookseizoen bespaarden gemid deld tien procent op hun gasver bruik. Sommigen zagen zelfs kans om nog zuiniger te stoken. Een op de acht huishoudens kwam tot een besparing van 20 procent. r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 2