Provincie Zeeland Geld voor Zeeuwsch-Vlaanderen Intergratie gehandicapten 0 Alleen twee jeugdteams van Emergo boeken winst ■Officiële Mededelingen Koersballen Donderdag 22 oktober 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 ms Prinses Christina Commissies Er liggen nog ettelijke miljoenen guldens Europees geld klaar voor investering in Zeeuwsch-Vlaanderen. Wie wil nagaan hoe daarop een beroep te doen kan een gratis brochure aanvragen. Windenergie Ruimtelijke Ordening Kennisgeving Neder land MER lokaties voor groot schalige opwekking van windenergie Batho derde met overwinning op Shot 4 Thol.Boys A goede zaken tegen Dosko Amazones rijden in de prijzen te Bruinisse Sfeer Noad dames goed ondanks verlies Ruime winst na moeilijk begin dames Smerdiek Springen Het eerste team van korf balvereniging Emergo had pech. In een spannend duel tegen Vios 2 uit Willem stand gingen de Tholena- ren tenonder. De A-jeugd van Emergo moest de kampioensaspiraties laten varen. Vosmeer 4 wint met een man minder Mank WHS 4 geklopt Abdij Nieuws De Zeeuwse Prijs voor het bevor deren van de integratie van ge handicapten, de Bronzen Etoile, is dit jaar gegaan naar Ben Scher- beijn uit Oostburg, secretaris van de Werkgroep Gehandicapten-be- leid in West Zeeuwsch-Vlaan-de- ren. Scherbeijn ontving de prijs vanwege het vele werk dat hij heeft verzet als belangenbeharti ger. De Oostburgse burgemees ter G.H.W. Noordewier, die dit jaar bij toerbeurt de prijs mocht uitrei ken, kon de onderscheiding over handigen aan een inwoner van zijn eigen gemeente. In de zesjarige traditie van deze Zeeuwse prijs is het nog niet eerder voorgekomen dat overhandiger en ontvanger af komstig zijn uit dezelfde gemeen te. Genomineerden De jury onder leiding van oud ge deputeerde W. Don heeft zich ge bogen over twaalf personen en organisaties die zijn voorgedra gen. Drie ervan zijn uiteindelijk ge nomineerd. Behalve de prijswin naar waren dat de Stichting Zorg Lichamelijk Gehandicapten (ZLG) en de vrijwilligers die als WAO- specialisten werkzaam zijn bij de FNV in Zeeland. De ZLG was genomineerd voor het Aanwijsboek voor mensen die moeite hebben met spreken. Het boek is samengesteld door mede werkers en cliënten van de ZLG. De WAO-specialisten van de FNV zijn genomineerd vanwege hun plan, en de resultaten ervan, voor 15 arbeidsplaatsen in het midden- en klein bedrijf. De organisatie van Midden- en Kleinbedrijf in Zee land (MKB) zegde door dit initia tief toe aan nog eens 35 plaatsen voor gedeeltelijk arbeidsgeschik- ten te werken. Bronzen Etoile Het Klaverblad/ZSG heeft de prijs zes jaar geleden ingesteld en wil op deze manier haar erkentelijk heid uitdrukken naar degenen die zijn voorgedragen en aan de ge nomineerden en de prijswinnaar in het bijzonder. Tegelijker-tijd is het uitreiken van de prijs een gelegen heid aandacht te vragen voor pro blemen waar gehandicapten mee te maken kunnen krijgen. Scheidend Juryvoorzitter W. Don drukte dit in het Juryrapport zo uit: "Mensen met een handicap kunnen door dergelijke resultaten Zeeuw zijn met de Zeeuwen". Het dagelijks provinciebestuur wil volgend jaar 687.500,- be schikbaar hebben voor de ms Prinses Christina, een van de reserveschepen van de Provin-cia- le Stoomboot Diensten (PSD). Dat geld is nodig voor het vervangen van een set hulpgeneratoren. Vaarklaar houden De PSD heeft het schip nodig om in te kunnen zetten als een van de andere schepen uitvalt. Een ver lenging van het vaarcertificaat zal de Christina in 2000 naar ver wachting alleen krijgen als er nieu we hulpgeneratoren in komen of de huidige grondig worden geren oveerd. Dat laatste is niet alleen duur maar zal ook in de jaren daarna extra hoge onderhouds kosten en dure onderdelen mee brengen vanwege het verouderde type motor. Een deel van de kosten van de aanschaf van nieuwe generatoren wordt als het ware terugverdiend door de besparing op onderhoud. Provinciale Staten nemen vrijdag 13 november een besluit over dit voornemen van GS. Maandag 26 oktober, aanvang 13.45 uur, vergadert de Staten commissie Algemeen Bestuur. De bijeenkomst is openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: najaarsnota en be schikbaarstelling krediet voor aan schaf Arbo-bureaus. De vergadering vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda van de vergadering en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het Europese geld voor Zeeuwsch-Vlaanderen is beschik baar in het kader van de zogehe ten Doelstelling 5b. Na 2000 ver anderen de regels en komt er een overgangsregeling. De hoogte van de bedragen die daarmee zijn gemoeid, is nog niet bekend. Regionaal De steun aan Zeeuwsch-Vlaan-de- ren geldt voor een deel van de streek. Het gaat om de gemeen ten Axel, Hontenisse, Hulst, Oost burg en Sluis/Aardenburg. Tot nu toe zijn ruim 60 landbouw- of ont wikkelingsprojecten gehonoreerd. De Kanaalzone Zeeuwsch Vlaan deren (de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent) valt vanwege de aanwezige industrie buiten de re geling. Bedragen en fondsen tot 2000 Het Europees Landbouwfonds (EOGFL) stelt bijna 1,5 miljoen gulden beschikbaar. Het geld is verdeeld over drie sectoren. Zo is voor duurzame verbreding van de agrarische markt 4,5 ton beschik baar; voor de verbetering van de productiestructuur en het milieu in de landbouw 3,5 ton en voor het ontwikkelen van natuur en land schap 7 ton. De Zeeuws-Vlamingen mogen uit het Fonds Regionale Ontwikkeling (EFRO) ruim 1,8 miljoen gulden te gemoet zien. Dat geld is als volgt verdeeld: 9 ton voor investerin gen in de ontwikkeling van pro ducten en voor het verbeteren van de kwaliteit in vooral de toe ristische sector; 1,38 ton voor het opknappen (valorisatie in het ambtelijk jargon) van dorpskernen en 8 ton voor wegen, veiligheid en riolering. Voor bij- en omscholing van werk nemers in het midden- en kleinbe drijf en voor scholing van werklo zen als voorbereiding op een baan zit 1,5 miljoen gulden in de knip. Dat geld is afkomstig van het Europees Sociaal Fonds (ESF). De procedure in het kort Wie voor een bijdrage uit het EF RO of EOGFL in aanmerking wil komen moet de aanvraag en het projectvoorstel toesturen aan Ge deputeerde Staten van Zee-land. Het Projectbureau Doelstel-ling 5b geeft een eerste beoordeling. De aanvraag voor een bijdrage op grond van het ESF moet naar Ar beidsvoorziening Zeeland. Arbeidsvoorziening verricht een eerste beoordeling. Een ambtelijke werkgroep (provin cie, arbeidsvoorziening, gemeen ten, waterschappen en rijk) buigt zich vervolgens over de aanvraag en keurt het, in de vorm van een advies, goed of af. Via een Stuurgroep (zeg maar de bestuurders van de ambtenaren) en GS (voor EFRO en EOGFL) en de directeur Arbeidsvoorziening (voor het ESF) valt uiteindelijk het antwoord op een verzoek om subsidie bij de aanvrager in de bus. De procedure van afhande ling van de subsidie-aanvraag duurt een paar maanden. Hoogte van de bijdrage De bijdragen vanuit EOGFL en EFRO variëren van 25% tot 50% van de subsidiabele kosten. Projecten die voortvloeien uit sa menwerking of een grote samen hang vertonen met andere beleidsvelden genieten de voor keur. Het percentage subsidie bij dit soort projecten valt als regel dan ook hoger uit dan bij 'enkel voudige' projecten. Voor bijdragen uit het ESF gelden andere regels. Het bedrag dat voor subsidie in aanmerking komt bestaat voor 45% uit Europees geld en voor 55% uit zogeheten publiek geld: overheden en stich tingen, veelal ook de aanvragers van scholingsprogramma's. Sleutelwoorden Sleutelwoorden om voor subsidie in aanmerking te komen zijn: ver nieuwing, ontwikkeling, verbete ring, kwaliteit. Voor met name het midden- en kleinbedrijf en de land bouw liggen er kansen in de sfeer van vernieuwing van diensten en producten en productiemethoden. Gratis brochure In een kleurrijke brochure staat de werking van de fondsen nog een uitgelegd. Ook staan er voorbeel den in genoemd en adressen en telefoonnummers voor verdere in formatie. De brochure is verkrijgbaar in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. De provincie heeft het gebruik van windenergie hoog in het beleids- vaandel staan. Op twee manieren geeft ze daar vorm aan. Zelf ge bruikt de provincie zogeheten groene stroom, net zoals iedere gebruiker (huishoudens, industrie, kantoren) dat kan doen. De twee de manier is het plaatsen van windmolens om het produceren van windenergie mogelijk te ma ken. Dat gebeurt dan in het kader van het ruimtelijk beleid door een verdere uitwerking van het streek plan. Ook het milieubeleid is van belang bij het plaatsen van windmolens. Daarbij gaat het om zaken als ontsiering van het landschap, ver vuiling van de horizon, geluid, hin der voor onder meer vogels. Kort om: wat voor effect hebben de windmolens op het milieu. Om daar achter te komen is een mi lieueffectrapportage (MER) nodig. Streekplanuitwerking en MER In de streekplanuitwerking ontvou wen Gedeputeerde Staten (GS) hun gedachten over gebieden die in aanmerking kunnen komen voor klein- en grootschalige wind- projecten. Bij kleinschalige projec ten gaat het om vijf tot tien wind turbines. Wat de grootschalige projecten betreft gaan de ge dachten uit naar twintig turbines of meer. Plekken die in aanmer king komen zijn: Willem-Annapol- der (Kapelle), Eendrachtpolder (Terneuzen), Beoostenblijpolder (Axel) en de Anna-Mariapolder (Reimerswaal). Ook is ondertussen een milieu-ef- fectonderzoek verricht. Ter inzage en inspraak Het ontwerp van de streekplanuit werking en de MER liggen ter in zage in het kantoor van de provin cie aan Het Groene Woud 1 (directie ruimte, milieu en water) en in de gemeentehuizen. Wie schriftelijk wil reageren kan schrijven aan GS, afd. r.o., post bus 165, 4330 AD Middelburg. Wie liever mondeling reageert kan bellen met nummer 0118- 631794. Donderdag 12 november, aan vang 19.00 uur, kunnen belang stellenden terecht op het Het Groene Woud 1 voor een zogehe ten hoorzitting. De termijn om te reageren duurt toten met 19 november. Gratis samenvatting Bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400, is gratis een samenvatting van de MER ver krijgbaar. Wie het hele rapport wil hebben moet daarvoor tien gul den betalen. Activiteit: Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben als beleid mogelijkheden te bieden voor het realiseren van windenergievermo gen binnen de provincie Zeeland. Onderzocht is op welke wijze het ruimtelijk beleid mogelijkheden kan bieden aan middelgrote en grote windprojecten. Daartoe is tevens een milieu-effectonderzoek verricht. Het ruimtelijk beleid ten aanzien van windenergie staat verwoord in de ontwerp-streëk- planuitwerking: het betreft het be leid voor kleinschalige windprojec ten (5-10 turbines) en de lokaties voor grootschalige windpro jecten (in principe 20 turbines of meer of 20 Megawatt of meer) zijn aangeduid: Willem-Annapolder (Kapelle), Eendrachtpolder (Ter neuzen), Beoostenblijpolder (Axel) en de Anna-Mariapolder (Reimers waal). Zienswijzen en opmerkingen: Schriftelijke zienswijzen/opmer kingen over de ontwerp-streek- planuitwerking en het milieu-effec trapport tot en met 19 november 1998 richten aan Ge deputeerde Staten, afd.ro, post bus 165, 4330 AD Middelburg; hierbij bestaat de mogelijkheid om te vragen de persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Mondelinge zienswijzen/opmerkin gen tel. 0118-631794. De op merkingen inzake het milieu-ef fectrapport kunnen slechts betrekking hebben op het niet vol doen van het rapport aan de in Wet milieubeheer gestelde eisen voor een milieu-effectrapport dan wel op onjuistheden die het rap port bevat. Ook kunnen monde ling zienswijzen worden doorgege ven 0118-631794. Er zal tevens op donderdag 12 novem ber 1998 om 19 uur een openba re zitting worden gehouden in het gebouw van de Directie ruimte, milieu en water, Het Groenewoud 1 te Middelburg. Ter inzage: De ontwerp-streek- planuitwerking, het milieu-effec trapport en de achtergrondrap porten, de richtlijnen, de adviezen en opmerkingen inzake de start notitie liggèn van 23 oktober tot en met 19 november 1998 ter in zage bij de Directie ruimte, mi lieu en water, op werkdagen van 8-17 uur, en bij de gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden. Na de bovengenoemde termijn tot eind van de procedure liggen de stukken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot de afdeling ro tel. 0118-631794 (procedure) en 0118-631928 (in houdelijk). Opvragen MER bij 0118-631400 (kosten f 10). Badminton Het vlaggenschip van badmintonvereni ging Batho uit Tholen doet het goed. In de 3e wedstrijd tegen Shot 4 uit Dongen wa ren er nauwelijks problemen. De dubbel- partij van Erik Otïermeijer en Richard Schippers ging met 15-11 en 15-9 naar Batho. Anja Lindhout en Jeanet van Dui- vendijk wonnen ook met 15-3 en 15-10. Het gemengd dubbel van Ofïermeijer en Lindhout kwam met 15-6 en 15-9 simpel naar Batho en ook Schippers en Van Dui- vendijk pakten de winst met 15-9 en 15-8. In de enkelspelen was er voor Schippers winst met 15-8 en 15-7, terwijl Lindhout haar opponente versloeg met 11 -5 en 11-1. Offermeijer had 3 sets nodig om het punt te pakken: 7-15, 15-1 en 15-6. Van Dui- vendijk kwam niet goed in haar spelritme en moest met 5-11 en 7-11 als enige haar partij aan Shot geven. Dat betekende (och een goede 7-1 winst voor Batho dat daar mee de 3e plek op de ranglijst bezet. Voor lopig speelt de ploeg even niet. De eerst volgende wedstrijddag is 15 november. De A-jcugd van Tholense Boys deed za terdag goede zaken. In een spannend du el werd Dosko (de nummer twee) met 3- 2 verslagen. Vanaf het begin was Dosko meer in balbezit, zonder echt gevaarlijk te worden. Tholense Boys had moeite de bal in de ploeg te houden. Na 24 minuten kwam Dosko op een 1-0 voorsprong door een fraai afstandsschot in de krui sing. De geel-zwarten bleven echter rus tig. Bij een hoekschop (Tholense Boys kreeg er een aantal op rij) werd een spe ler weggeduwd en daarvoor kreeg Dosko een penalty tegen. Geert Hettema benutte deze buitenkans: 1-1. Er werden nog wat kleine kansen gemist, maar tot aan rust bleef de stand ongewijzigd. Tholense Boys begon beter aan de tweede helft. Er kwamen twee kansen die echter niet wer den benut. Na drie minuten kreeg Dosko een penalty die eveneens benut werd: I - 2. Maar de geel-zwarten toonden veer kracht en in de 67e minuut scoorde Said Oumhamed de gelijkmaker uit een pass van Simon Jansen. Even later volgde op nieuw een kans, maar de bal ging naast. In de slotfase bleef Tholense Boys ge vaarlijk door de snelle Oumhamed en de ze besliste ook de wedstrijd. Geert Hette ma stuurde Oumhamed diep weg en die schoot de bal langs de uitkomende keep er: 3-2. In blessuretijd werd het nog even spannend voor het Thoolse doel en Dos ko schoot nog een keer op de lat. Maar de winst bleef voor de geel-zwarten. Door dit resultaat neemt Tholense Boys A de tweede plaats op de ranglijst over van Dosko met 10 punten uit vijf wed strijden. Aan kop gaat Moe uit Bergen op Zoom met 10 punten uit 4 wedstrijden. Paardensport Drie Thoolse amazones zijn zondag op een indoorconcours in Bruinisse in de prijzen gevallen. Carmen van den Hoek uit Sint-Maartensdijk deed in Bruinisse mee in de B-drcssuur. Twin tig combinaties verreden elk twee proeven. In de eerste (die binnen werd gereden) maakte Undercover een klein foutje, maar de combinatie kreeg toch nog 160 punten. Twintig minuten later moest Carmen in de buitenbak laten zien of ze Undercover goed onder con trole kon houden op het spekgladde zand. En dat lukte met 173 punten. Voor de prijsuitreiking werden de der tien combinaties naar voren geroepen Onder slechte weersomstandighe den moesten de dames van Noad '67 hun uitwedstrijd tegen Veere af werken. Gezien de stand op de ranglijst was van tevoren op een moeilijke partij gerekend. Die ver wachting kwam ook uit, want de da mes van Veere begonnen sterk aan de wedstrijd. Via een goed uitge speelde aanval werd de verdediging van Noad opengespleten en Veere scoorde 1-0. Ook na dit doelpunt bleven de Walcherenaren het beste van het spel houden, maar door goed keepwerk van Janita Kaashoek konden de Sint-Philipslanders de schade beperkt houden. Langzaam maar zeker groeide Noad in de wed strijd. Met name door goede acties van Miranda Fonteijne werd de ver dediging van Veere op de proef ge steld. Maar door een snelle counter werd het toch nog voor rust 2-0. Na de thee was Noad de betere ploeg en via een snelle spelhervatting van Kaashoek, bekroonde Fonteijne het goede spel met haar eerste doelpunt in deze competitie. Daarna drongen de geel-groenen sterk aan, maar wis ten de kansen niet te benutten. Kort voor tijd bepaalde Veere de eindstand op 3-1 toen een doorschietende bal in de verdediging niet meer onder con trole gebracht kon worden. Volgens de leiding is de damesploeg van No ad ondanks deze nederlaag toch op de goede weg. De sfeer in het team is goed en op de trainingen wordt hard gewerkt. Noad denkt dan ook dat de dames nog een rol van betekenis zul len vervullen in het klassement. Patrijzen 5 5 0 0 15 32-1 1 bracht. Meeuwen 2 6 4 2 0 14 18-3 Veere 6 3 1 2 10 20-12 Smerdiek 7 6 0 1 18 26- 7 Dauwendaele 5 2 2 1 8 11-9 Meeuwen 6 5 1 0 16 39-3 SVD 5 2 1 2 7 15-23 Oostkapcllc 2 7 4 1 2 13 21-16 Zeelandia 6 2 1 3 7 22-16 ZSC '62 5 3 0 2 9 26-15 Terneuz. B. 2 5 2 0 3 6 12-15 Kloetinge 2 5 2 0 3 6 31-20 Zeeland Sport 2 5 1 2 2 5 6-16 DFS 5 2 0 3 6 16-29 Noad '67 4 I 1 2 4 6-12 SKNWK 6 2 0 4 6 17-31 Wemeldinge 5 1 1 3 4 6-17 Nieuwland 5 1 0 4 3 9-28 Kloetinge 3 6 0 1 5 1 4-28 Bevelanders 6 0 0 6 0 3-39 Dames vierde klasse De dames van Smerdiek speelden zaterdag thuis tegen DFS. Met de wind mee, kreeg Smerdiek een paar mooie kansen, maar de ballen werden vaak te ver meegevoerd. De dames moesten met deze wind een paar keer van ver uithalen. Jos- ca Jansen was dicht bij een treffer, maar ze had geen geluk en de bal ging net naast. Ramona van Tigge- le was niet in goeden doen wat be treft het benutten van haar kansen. Jansen ging na een kwartier echter goed door en scoorde de openings treffer. DFS was met uitvallen ge vaarlijk en een fraaie aanval werd maar net gered door doelvrouw Connie Gulden die zich op de bal wierp. Uit een voorzet van DFS maakte Anke de Jong echter hands in het strafschopgebied en dat bete kende een penalty waaruit de be zoekers 1-1 scoorden. Smerdiek liep tegen zichzelf te voetballen en tot de rust was er aan beide zijden geen gevaar meer voor het doel. Na de thee waren er een paar om zettingen die de zaak wat beter lie ten lopen. Josca Jansen ging op links alleen door en haaldehard uit: 2-1. Smerdiek werd sterker. Angela v.d. Klooster (die in goede vorm was) ging op snelheid door en gaf een fraaie voorzet aan Ramona van Tiggele die deze keer wel scoorde: 3-1. Er kwamen nog veel meer kansen voor de blauw-zwarten, maar deze werden slecht afgerond. Vlak voor tijd ging Jansen echter weer aleen door, passeerde drie DFS'ers en gaf een voorzet aan Van Tiggele die de eindstand op 4- die 60 procent of meer hadden gere den. Men begon met de laagste prijs. Carmen van den Hoek bleef echter staan tot het laatst. Toen er nog twee combinaties over waren, werd het spannend. De speaker maakte de twee de prijs bekend en Carmen had gewon nen. De Smurdiekse reed 64.4 procent en met een stralend gezich reed ze de ereronde. Voor Undercover was er een nieuwe deken voor over zijn rug. Willemien Baauw van de Eendrach- truiters reed met Nikita twee L-proe- vcn. Ze behaalde 155 en 163 punten. Die twee scores werden bij elkaar op geteld. Zodoende behaalde ze de twee de prijs en een winstpunt. Suzanne Rcinerman (eveneens van de Eendrachtruiters) kwam met Nomar uit in de hoogste dressuur klasse (Z2) voor pony's. Bij de eerste proef behaalde de combinatie 206 punten en een winst punt, terwijl de tweede proef met 173 punten eveneens goed was voor een winstpunt. In totaal behaalde Suzanne Rcinerman de derde prijs. In Vlissingen reed Leo Dorst uit Stavc- nisse mee in de B-categorie van een springconcours. De combinatie bleef binnen de tijd. maar tikte één balkje uit de lepels en dat kostte vier strafpunten. Het eerste team van Emergo speelde thuis tegen Vios 2 uit Willemstad. Het werd een spannende wedstrijd, maar bij rust keken de Tholenaren al wel tegen een 2-4 achterstand aan. In de tweede helft kwam de ploeg uit Sint-Maartens dijk goed terug tot 5-5, maar uiteinde lijk sleepte Vios nipt de winst in de wacht met 7-8. Voor Emergo scoorden Ad Farla en Marco v.d. Hoek elk twee keer, terwijl Irene Farla, Kristian van Heemskerk en Maddy Muis ieder één treffer voor hun rekening namen. De wedstrijden van Emergo 2 en 3 gin gen niet door. De A-jeugd van Emergo moest in de uitwedstrijd tegen Keep Fit A3 in Roosendaal minimaal een gelijkspel behalen om nog een kans te houden op het kampioenschap. Bij rust was het echter al 3-1 voor Keep Fit waarbij Ja- co van Heemskerk voor Emergo scoor de. In de tweede helft kwamen de Tho lenaren nog wel dichterbij, maar met 4-3 ging de winst toch naar de Braban ders. Emergo dat vele kansen niet be nutte, zag wederom Van Heemskerk, maar ook Ruben Steketee scoren. Emergo C speelde uit een goede wed strijd tegen gelijkwaardige Juliana C3. Ondanks de stromende regen werd er goed gespeeld en kwamen er veel kan sen voor de ploeg uit Sint-Maartens dijk. Na de 1-1 ruststand, kwam Emer go in de tweede helft beter in het spel en wist het team de gelijke stand om te buigen naar een 1-2 overwinning. Ro- ber v.d. Laan en Bas Vroegop scoorden aan Thoolse zijde. Emergo D speelde een zeer goede wed strijd tegen DSO D. Het team uit Sint- Maartensdijk kreeg vele kansen en wist dan ook te winnen. Na de eerste helft was het al 0-3 door treffers van Domi nic v.d. Berg, Charlotte Weijenberg en Clarissa Wijngaardc. Na rust scoorde Charlotte Weijenberg nog een keer zo dat Emergo niet een 0-4 overwinning naar huis kon. Gezien de kansen had 0- 10 echter ook niet misstaan. Kampioen Springfield F2 bleek een maatje te groot voor Emergo F. Eerder verloren de Tholenaren op eigen veld al met 0-10. Toch ging het deze keer beter en het werd een leuke en spannende wedstrijd. Desondanks kon Emergo niet tot scoren komen. Springfield deed dat wel en won met 2-0. De strafwor- pen gingen met 23-20 wel naar Emer go. Ook Emergo W speelde een prima wed strijd zonder dat dit in het eindresultaat zichtbaar was. Thuisploeg PKC W3 uit Papendrecht scoorde eenmaal, terwijl het goed verdedigende Emergo dat niet deed. Het werd 1-0. De strafworpen eindigden in 6-2 voor PKC. Programma 24 oktober: Korbatjo 2- Emergo, Good Luck 5-Emergo 2. Tegen Steenbergen 6 kwam Vosmeer 4 te fel uit de startblokken. Men liep met te veel spelers richting het doel, geen enkele verdediger bleef achcrin en de thuisclub strafte dat al snel af uit een counter. Maar binnen twee minuten tekende Frans Ha- vermans de gelijkmaker aan. Tóch bleef Vosmeer met teveel mensen aanvallen. Opnieuw greep Steenbergen de counter aan om te proberen op voorsprong te ko men, maar doelman Fred Janmaat greep Reserve zesde klasse in. De scheidsrechter beloonde diens actie met een rode kaart en een vrije trap, waar uit het 2-1 werd. Na een kwartier stond Vosmeer zodoende met tien man, waarbij Arie Hage de plaats onder de lat overnam van Janmaat die er voor het eerst weer bij was na een blessure. Ondanks de nume rieke minderheid kwam Vosmeer halver wege de eerste helft opnieuw langszij. Jan Burgers zette, in het zestien-metergebied - een tegenstander en de keeper op het ver keerde been. Vlak voor rust nam Steen bergen voor de derde keer de leiding. In de tweede helft speelde Vosmeer na drukkelijk vanuit de verdediging. Nadat doelman Hage enkele Brabantse counters goed had gepareerd, schoot Henk Potap- pel de gelijkmaker binnen. Tien minuten later bracht Joop Kouwen zijn team op voorsprong uit een pass van Potappcl. En twee minuten voor het einde stelde Vos-, meer de zege delinitief veilig. Uit een hoekschop kopte Potappcl 3-5 binnen. Reserve derde klasse Vorig seizoen miste Olympia 2 uit Dongen op een haar na het kampioenschap. De ambitieuze tweede keus van Olympia wil dit seizoen echter een en ander rechtzetten. Alle vorige duels werden met overmacht winnend afgesloten. Een moeilijke opgave dus voor het vierde elftal van WHS. Tc meer omdat een groot aantal vaste krach ten nog geblesseerd zijn. Dies de Witte, Theo Fase. Ko Vcrkerke, Abbie Hommel, Piet Fase en Theo van 't Hof zijn nog niet lit. Van meet af aan probeerde Olympia het initiatief naar zich toe te trekken. WHS was hierop voorbereid. Vanuit een geslo ten verdediging en een behoudend mid denveld werd geprobeerd de wedstrijd on der controle te krijgen. Het veldoverwicht van Olympia leverde nauwelijks kansen op in de eerste helft. Invaller Danny Moer land speelde een belangrijke rol in de voorhoede. Vaak kon hij de bal, ondanks de korte mandekking, voldoende hing in bezit houden, tot de aansluiting vanaf het middenveld geregeld was. Opkomende man op het middenveld was Henk Ver maas. De linkermiddenvelder glipte diver se keren door de Dongense verdediging. Halverwege de eerste helft rondde hij een prima rush al" met een doelpunt. Kort voor rust werd Danny Moerland weggestuurd en ging alleen op de doelman af. Er werd gevlagd voor buitenspel en dat leverde een vrije trap op voor Olympia. Via een korte combinatie scoorde 'de thuisploeg de ge lijkmaker. Na rust was het spelbeeld hetzelfde. Met name de WHS-verdediging hield prima stand. Invaller Ad Lindhout speelde ver dedigend een goede partij. De druk van Olympia werd echter opgevoerd. De scheidsrechter hielp volgens WHS nog een handje door te gemakkelijk rond het 16-meter gebied de ene na de andere vrije trap te geven aan Olympia. Te scherpe kritiek op de arbiter leverde Moerland een gele kaart op. Zijn gebaar daaropvol gend bezorgde hem vervolgens een rode kaart. Dat kon WHS niet gebruiken. In middels was de moegestreden Erwin Meijnders vervangen door André van Poortvliet. De volgende 15 minuten wer den het kwartier van Theo den Engels man. De aanvallen bleven konten op het WHS-doel. Met onwaarschijnlijke red dingen, soms op schoten vanaf anderhal ve meter, hield Den Engelsman zijn doel schoon. 10 Minuten voor tijd moest Henk Vermaas geblesseerd het veld ruimen voor de nog licht gcblesserde Sander Goedegebuure. Vijf minuten voor tijd viel het doek. Een corner werd slecht wegge werkt en belandde voor de voeten van de Olympia-aanvoerder. Met een keiharde knal in de uiterste hoek was het pleit be slecht. Daarna werd het nog 4-1 voor Olympia. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. R. Nagtegaal en A. Verkamman 19 p; 2 mevr. C. Wilsing en L. Soomers 17 p; 3 mevr. D. Pigntans en mevr. F. Schellinger 16 p; 4 mevr. J. Moerkerken en J. Bal 14 p; 5 M. v.d. Hou ten en J. Geuze 13 p: 6 mevr. C. Praai en mevr. Y. Verkamman 8 p; 7 mevr. R. Bur rows en N. Moerkerken 7 p; 7 ntcvr. R. van Driel en D. Schellinger 7 p. Meulvliet: 1 F. Leemrcijzc 28 p; 2 mevr. T. Goode 26 p: 3 mevr. R. Vroegop 25 p; 4 mevr. L. van Bale 24 p; 5 mevr. T. Soomers 17 p; 6 J. Vroegop 14 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. T. Goode en A. Leemreijze 39 p: 2 mevr. C. van Mier- lo en mevr. W. Lutt 31 p: 3 C. van Gorsel en mevr. M. Dane 27 p; 4 J. v.d. Klooster en A. van Splunter 26 p; 5 mevr. N. van Driel en mevr. R. van Driel; 6 C. van Haaften en M. v.d. Klooster 15 p: 6 mevr. Verwijs-C. van Splunter 15 p; 8 mevr. L. Verschoor en mevr. L. v.d. Klooster 12 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 17