Aftocht Noad-spelers voorkomt gezichtsverlies Tholense Boys Probleem SPS is ook zorg voor WHS Stavenisse doorbreekt reeks met nederlagen Smash 1 blijft nog in top meedraaien na gelijkspel Smerdiek 3 klopt Stavenisse 3 na matige wedstrijd Vosmeer komt na rust op gang Sint-Philipslanders eindigen met acht man streekduel Donderdag 22 oktober 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT WHS 5 speelt gelijk in lastige wedstrijd Noad 4 wint voor vijfde keer op rij Beker voor crosser Kevin v.d. Hoek in MON-wedstrijd Met een mooie 4-0 score verbloemt Tholense Boys de onmacht die de thuisploeg liet zien in het streekduel te gen Noad '67. Pas na de rode kaarten voor Kees van Tig- gele en Jaap van Oudenaarde wisten de Tholenaren af stand te nemen van de Sint-Philipslanders. Met acht spelers haalde Noad het einde van de wedstrijd. Cenny van Splunter moest in de slotfase met een zware blessure de strijd staken. Twintig minuten na de wedstrijd werd hij op een brancard in de ambulance gedragen. De trieste aftocht van de Noad-verdediger was kenmerkend voor de dramatisch verlopen wedstrijd voor de Sint-Philips- landers. Niet accepteren Woede in de rust Bevrijdende treffer Geen knock-out Stavenisse kon zaterdag weer eens een overwin ning vieren. De neer waartse lijn werd door broken met een 1-3 zege tegen Vrederust. Ook Smerdiek herstelde zich van de teleurstellende ne derlaag tegen Chrislan- dia. Het team van trainer Ard Beurkens won met 4- 0 van Unitas uit Etten- Leur. Ook Smerdiek herstelt zich met zege ff* Smerdiek scoort op rij Streekclubs komen moeizaam tot scoren WHS zonder vertrouwen WHS-Klundert 2-2 Trefzeker Topscorer De spelers van Smerdiek blijven aan de kop van het Eendrachtbode topscorer- klassement. Leider Niels Hage trof za terdag opnieuw doel en bracht zijn totaal op negen doelpunten. Hij moet zijn kop positie echter weer delen met ploegge noot Alex van der Reest, die met twee doelpunten tegen Unitas weer op gelijke hoogte kwam. Achter de Smerdiek-spe- lers vormt Jacco Vaders van Vosmeer de eerste serieuze bedreiging. De aanvaller van de zondagclub scoorde twee keer en bracht daarmee zijn tótaal op zeven treffers. Een aantal dat enkele weken ge leden ook al door Smerdick-speler Jacky op den Brouw was bereikt. Adrie Smits (Stavenisse) staat met zes doelpunten op de vijfde plaats. Arno Deurloo (Vos meer), A.R v.d. Belt (SPS) en Johan Sturris (WHS) maakten hun eerste sei zoenstreffer. Voetbal programma Zaterdag 24 oktober uur BEKER: Devo-Thol.Boys 14.30 Thol.B.2-Halsteren 2(Hieftje) 14.30 Schijf-Smerdiek da. 16.15 COMPETITIE: Smerdiek-Duiveland(Koole) 14.30 Stavenisse-ZPR(Heyt) 14.30 Meeuwen 3-WHS 3(Bakker) 14.30 Rijsoord 4-WHS 4(vDonge) 14.30 Kats 2-SPS 3(dBruine) 14.30 Thol.B.3-Cortgene 2(Schipper) 14.30 Stavenisse 2-VVC 4(Allali) 15.30 Noad 3-DVO 3(vOosten) 13.00 Dinteloord 4-Thol.B.4( Schouteren) 14.30 Stavenisse 3-SPS 4 13.30 Thol.B.5-Noad 4 12.30 WHS 5-Rillandia 4 12.30 Smerdiek 3-VVC 5 14.30 Noad 5-Klundert 5 15.00 Terneuz.B.2-Noad dames 12.45 Zondag 25 oktober uur Vosmeer-WVV(Marinissen) 14.30 Borgvliet 4-Vosmeer 2 13.00 Bergen 6-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Oudenbosch 3 10.00 Voetbal \'*Z. I Uitslagen Derde ld.: Thol.Boys-Noad 4-0, SPS-'s- Gravendeel 1-3, Rillandia-WHS 7-1. Vierde kl.: Vrederust-Stavenisse 1-3, Smerdiek-Unitas 4-0. Zesde kl.: Moerstraten-Vosmeer 1-4. Dames: Smerdiek-DFS 4-1, Veere-Noad 3-1. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Bruse Boys 2 3-6, Good Luck 2-WHS 2 5-1. Tweede kl. res.: Meeuwen 2-WHS 3 4- 2, SPS 2-Klundert 2 3-3. Derde kl. res.: Yerseke 3-Smerdiek 2 8- 2, Olympia 2-WHS 4 4-1. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Wolfaarts- dijk 2 afgelast, Mevo 3-SPS 3 9-4, DVO 4-Thol.Boys 4 2-4. Vijfde kl. res.: Stavenisse 3-Smerdiek 3 0-5, Thol.Boys 5-Yerseke 6 5-3, WHS 5- Halsteren 3 3-3, Krabbendijke 4-SPS 4 1-2, Noad 4-WC 5 6-1. Zesde kl. res.: Halsteren 5-Vosmeer 2 0- 8, Vosmeer 3-NSV 5 9-0, Steenbergen 6- Vosmeer 4 3-5. Jeugd: Kruisland-Smerdiek C 1-5, Noad El-Smerdiek El 6-4, Smerdiek E2-FC Bergen 10-2, Thol.Boys Fl-Smerdiek F1 4-2, Smerdiek F2-Moerstraten 0-2; Vo smeer A-Nw.Borgvliet 2-4, HSC-Vo- smeer C 0-9, Vosmeer D-Smerdiek D 3- 4, Vosmeer El-Welberg 2-10, Alliance-Vosmeer E2 2-5, HSC-Vosmeer F 1-13; Kaaise B.-SPS Dl 2-11, SPS D2- Vivoo 6-0, SPS El-Thol.Boys El 1-5, SPS F2-Welberg 0-11, Stavenisse F-SPS F2 7-1Thol.Boys A-Dosko 3-2. Reserve vijfde klasse WHS 5 had het zaterdag opnieuw lastig tegen een ploeg uit Halsteren, en wel te gen een heel jong derde elftal van Hal steren. Zelf kwam WHS al snel op voor sprong door Nico Hage die na een diepe bal van Marco Elenbaas fraai de keeper omspeelde: 1 -0. WHS ging daarna tegen zichzelf voetballen en liet Halsteren te rug in de wedstrijd komen. Door goed keepwerk van Patrick van Hooff behield WHS echter de voorsprong tot aan de rust. Na de thee kwamen Mare West dorp. Merien Snoep en Bram Bevelander in het veld voor Kees Koopman, Bram Gunter en Anco Fase. WHS kwam op een 2-0 voorsprong door opnieuw Hage die na een misverstand in de Halsterse verdediging de bal in het doel tikte. Op het zware veld kwam Halsteren nog te rug tot 2-2, maar enkele minuten later was het een voorzet van Wim van Vossen die slecht weggewerkt werd en voor de voeten van Peter Scherpenisse belandde die vervolgens met een hard schot WHS weer op voorsprong bracht: 3-2. Door - volgens WHS - onsportief gedrag van Halsteren leek het opnieuw uit de hand te lopen, maar zover kwam het niet. Halste ren - dat wind mee had in de tweede helft - voerde de druk op, maar omdat van Hooff goed in vorm was, lukte het de Brabanders niet om gelijk te maken. Tot kort voor tijd, want door een misverstand in de verdediging van WHS werd het toch nog 3-3. Reserve vijfde klasse Het weer was zaterdagmiddag bij aanvang van de wedstrijd Smerdiek 3-Stavenisse 3 niet het enige dat slecht was. Smerdiek be gon niet best aan het duel door een laag tempo en slecht overspelen. Er werden 2 ballen op de paal geschoten en menig doelpoging ging naast. Na ongeveer dertig minuten scoorde Antwan Smits de ope ningstreffer met een moeilijke kopbal uit een voorzet van Karim Blair. Vlak voor rust bracht Robbie van der Jagt - die alleen doorging op de keeper - de stand op 0-2 voor de blauw-zwarten. Stavenisse kwam hierop nog bijna terug in de wedstrijd met een fraaie lob die echter net naast ging. Na de rust werd het spel van de Smerdiek- se voetballers wat beter. Er zat een hoger tempo in en er werd beter overgespeeld. John van Houdt scoorde na een paar minu ten 0-3 en weer tien minuten later nam hij ook de vierde treffer van Smerdiek voor zijn rekening. Een treffer van Eddy op den Brouw uit een voorzet van C.D. Tran werd afgekeurd wegens buitenspel. Vlak voor tijd bepaalde Jurgen op dén Brouw met een fraaie kopbal (uit een goede voorzet van Merien Joppe) de eindstand op 0-5 Zesde klasse Vosmeer heeft tegen Moerstraten een nuttige 1-4 zege geboekt. Die over winning kwam niet zo eenvoudig tot stand, want bij de rust keken deThole- naren nog tegen een 1-0 achterstand aan. Moerstraten bleek niet meer de zwakke tegenstander die het een paar seizoenen geleden nog was. Er ont wikkelde zich in de eerste helft een gelijkopgaande wedstrijd met voor geen van beide ploegen uitgespeelde kansen. Doordat Vosmeer op het mid denveld de bal voortdurend verloor, had de thuisclub zelfs een licht over wicht. Donald van Dam was voor Vos-meer nog het dichtst bij een treffer, maar zijn rush liep op niets uit. Bij de Tholenaren ontbrak de gebles seerde Richard Voshol, maar Michel van Leeuwen en Arno Deurloo waren weer van de partij. Twee minuten voor de rust had de Thoolse defensie het nakijken en opende Moerstraten de score. Meteen daarop ging een schot van Marcel Havermans aan de andere kant maar rakelings over het doel. Na de hervatting stond binnen een mi nuut de gelijkmaker op het scorebord. Joost Hommel zette uit een aanval de bal voor en Jacco Vaders schoot van dichtbij in. Het tweetal was net in het veld gekomen voor Donald van Dam en Arjan Hommel (wiens rode kaart van twee weken eerder door de KNVB is kwijtgescholden). Vosmeer bleef nu de gevaarlijkste ploeg, maar John Vroegop en opnieuw Vaders schoten naast en over. Aijen Verkam man kwam halverwege in het veld voor Theo van Eekelen. Na een half uur spelen verkeek de Brabantse doel man zich op een afstandsschot met veel effect van Amo Deurloo. De bal verdween in het doel en dat betekende 1 -2. Tien minuten later werkte invaller Verkamman het leer prima langs de uitkomende doelman uit een lange ho ge bal van Vaders. In het vervolg kreeg Vroegop opnieuw een scorings kans, maar weer ging het leer net naast het doel. In de blessuretijd be paalde Vos-meer de eindstand op 1 -4. Jacco Vaders rondde een hoekschop van Peter Moerland prima af. WW '67 7 6 1 0 19 26-5 Ouwerkerk 7 5 1 1 16 22-11 Val Aan 7 4 2 1 14 28-7 NVS 7 4 1 2 13 20-13 Schijf 7 4 1 2 13 15-8 Vosmeer 6 3 2 1 11 12-10 Nw.Borgvliet 7 3 1 3 10 31-15 Rimboe 7 3 1 3 10 18-17 Vivoo 7 3 0 4 9 15-16 Kruisland 6 2 1 3 7 7-14 Oudenbosch 6 1 1 4 4 6-35 Moerstraten 7 1 1 5 4 14-26 TPO 7 1 1 5 4 8-20 Welberg 6 0 0 6 0 5-30 Noad 4 heeft ook zijn vijfde wedstrijd van het seizoen gewonnen. VVC was zaterdag de tegenstander in Sint-Philipsland en de Halsterse ploeg verloor met 6-1. Leiders Chiel v.d. Est en Kees Filius konden de eerste helft maar beschikken over precies elf spelers. Ike Verwijs begon in de spitspo- sitie naast Rini Scherpenisse. Dit omdat Verwijs' broer Jarco op vakantie was en Jan Kot met een blessure aan zijn hoofd niet kon spelen. Toch bleek de combinatie niet slecht. Al in de vijfde minuut scoorde Rini Scherpenisse uit een pass van Ike Ver wijs. VVC pakte de draad echter goed op en had verder het beste van het spel in de eerste helft. Toch kwamen de Brabanders niet tot scoren, omdat de lat en doelman Ligtendag in de weg stonden. Scherpenisse kreeg in de 20e minuut de mogelijkheid om de score uit te breiden uit een voorzet van André Fonteijne, maar hij schoot net naast. Zijn medespits Verwijs benutte zijn kans wel. Uit een steekpassje van Wim v.d. Ree, maakte Verwijs er 2-0 van. Tien mi nuten voor rust kwam VVC nog terug tot 2-1. Direct hierna wilden de Halsterenaren de buitenspelval openzetten toen doelman Ligtendag de bal kreeg teruggespeeld van laatste man Kees Verstrate. Maar dat mis lukte. Ligtendag schoot over alle spelers heen en Scherpenisse tikte 3-1 binnen. Na rust verscheen Edwin Hage in het veld voor Jan v.d. Bergh. Leon Hoek schoof hierdoor op naar het middenveld. In de eer ste minuut zette Hage al een een-tweetje op met Verwijs, sprintte de verdediging van VVC eruit en scoorde 4-1. Noad drong weer aan en kreeg meer vat op de wed strijd. Met name Wim v.d. Ree en Joes Huijsmans waren conditioneel sterk. VVC kreeg halverwege de kans om te scoren, maar laatste man Edwin Hage redde op de lijn na een foute inschatting van doelman Ligtendag. Na een half uur spelen, zette Kees Reijngoudt een aanval op in combi natie met Ike Verwijs, maar deze laatste werd onderuitgehaald op de rand van het 16-metergebied. Aanvoerder André van Westen nam de vrije trap en scoorde 5-1. Uit een aanval van VVC onderschepte keeper Ligtendag de bal en schoot ver uit naar Rini Scherpenisse die in de slotminuut 6-1 scoorde en zijn derde treffer van de wedstrijd liet noteren. WHS 5 speelde ge lijk tegen Halsteren 3 waardoor Rillandia 4 op dit moment de grootste concurrent is voor Noad. Motorsport Motorcrosser Kevin v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk reed zondag de voorlaatste wedstrijd van de MON. In de 125cc- klasse verschenen er 20 crossers aan de start. In de le manche begon Kevin goed en op de zware baan reed hij naar de 4e plaats. In de 2e manche reed een mede crosser tegen de arm van de Smurdieke- naar aan en die verloor daardoor zijn evenwicht. Kevin slingerde veel. maar wist toch overeind te blijven. Hij begon wel als laatste aan de race, maar hij zette de achtervolging in en toen hij op de fi nish werd afgevlagd, reed hij alweer als vijfde. Bij de prijsuitreiking was er dan ook een beker voor Kevin weggelegd. Zondag staat de laatste race om het Ne derlandskampioenschap op het pro gramma in Meyel. Een spits van Tholense Boys ziet zijn aanval stranden in de handschoenen van Noad-keeper Comé de Frel. Derde klasse De mooie sportaccommodatie van Tholense Boys maakte voor aan vang van het duel bij diverse sup porters van Noad '67 indruk. Een programmaboekje in meerkleuren druk, een lichtbak boven de kleed lokalen en rondom het speelveld talrijke reclameborden tonen dat de club een groot draagvlak heeft bij de sponsors. Daarnaast was er de mogelijkheid om zonder extra kos ten een zitplaats te nemen op de tribune. De Thoolse derdeklasser heeft een uitstraling waarop vele clubs uit de omtrek jaloers kunnen zijn. In de streekderby tegen Noad '67 stond echter het mooie visite kaartje niet in verhouding met het geleverde product. De voetballief hebbers kwamen er bekaaid vanaf met een wedstrijd die nauwelijks het aanzien waard was. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Spek klonk als mu ziek in de oren. Na ruim 20 minu ten extra speeltijd kwam er pas te gen kwart voor vijf een eind aan het duel en kon Noad de negatieve balans opmaken. Een 4-0 nederlaag, rode kaarten voor Kees van Tiggele en aanvoer der Jaap van Oudenaarde, enkele gele kaarten en een ernstige bles sure bij Cenny van Splunter. De verdediger moest na de wedstrijd per ambulance naar ziekenhuis Lievensberg worden vervoerd, waar hij direct in het gips werd ge zet. De speler liep een scheur in het bot van zijn onderbeen op. „Is er nog meer ellende mogelijk", vroegen spelers en begeleiders zich vertwijfeld af. Jaap van Oudenaar de stelt in de bestuurskamer de fa milie van Van Splunter op de hoog te van de ziekenhuisopname, maar slaat een aanbod voor een bakje koffie af. Zijn ongenoegen is te groot om nu al bij de arbiter plaats te nemen. „Dit kan ik absoluut niet accepteren", aldus de aanvoerder van Noad. „Wij zijn ouderwets door de scheidsrechter gepakt. Dit doet veel meer zeer dan de ruime nederlaag tegen Zwaluwe. Toen konden we de hand in eigen boe zem steken, maar nu heeft de scheidsrechter een beslissende rol gespeeld." Zelf ziet Jaap van Ou denaarde zich als één van de slachtoffers van het handelen van de arbiter. „De twee gele kaarten waren veel te zwaar gestraft. Volle dig onterecht dat ik met rood het veld moest verlaten", aldus de Sint-Philipslander, die bij zijn tweede gele kaart zelf een behoor lijke blessure opliep. Opnieuw werd er na afloop van een streekduel meer over de scheidsrechter dan over het voetbal gesproken. Het niveau van de voet ballers kon echter geen hogere waardering krijgen dan de onvol doende die de arbiter kreeg toebe deeld. Noad nam voor rust een zeer afwachtende houding aan, terwijl Tholense Boys geen moment de in druk kon maken dat de angst van de Sint-Philipslanders terecht was. „Het was niet best wat Tholense Boys liet zien", erkent trainer Paul van Buuren. „Doordat ik Johan Schot in de voorhoede liet spelen, was de opbouw bij ons minder goed verzorgd. Ik had René v.d. Berge op de reservebank geplaatst om hem scherp te houden", ver klaarde de trainer van Tholense Boys. De positie van Johan Schot verras te Noad, waardoor in de openings fase de Thoolse routinier enkele keren voor dreiging kon zorgen. Zonder grote problemen bereikte Noad bij een 0-0 stand de rust. Nog voordat de Sint-Philipslanders in de kleedkamer waren, sloeg de te vredenheid over de tussenstand over in woede en teleurstelling. Bij het verlaten van het veld kreeg spits Kees van Tiggele het aan de stok met Erik van Gorsel. De aan valler van Noad maakte een slaan de beweging en hoefde met een ro de kaart na rust niet meer terug te komen. Het gezicht van trainer Kees Stout- jesdijk stond op onweer toen hij als laatste het veld verliet. „Ik was in de rust woedend over dit inci dent", erkent de trainer van Noad. „Tot dit voorval liep de wedstrijd zoals wij dat vooraf voor ogen had den. Als je dan een spits voor de tweede helft moet inleveren, zet dat een streep door de plannen." Met tien spelers gaf Noad zich in de tweede helft nog niet zo maar gewonnen. De Sint-Philipslanders deden er een schepje bovenop; ter wijl Tholense Boys niet bij machte was om van de numerieke meer derheid te profiteren. Na vier mi nuten spelen, kregen de bezoekers zelfs een scoringskans, toen Erik Fonteyne op links doorbrak en Ar jan Moerland in kansrijke positie aanspeelde. De inzet van Moerland werd echter door doelman Alex Hogendoorn gekeerd. Zes minuten later viel de bevrijdende treffer voor de thuisploeg. Arie Draaijer ging stevig in duel met Jaap van Oudenaarde, waarna France! Kou semaker de bal onhoudbaar in het doel plaatste. Zowel Draaijer als Van Oudenaarde bleven na het doelpunt lange tijd geblesseerd op het veld liggen. „Arie Draaijer kwam met gestrekt been in, dus had de scheidsrechter moeten in grijpen", meende Jaap van Ouden aarde. Bij Tholense Boys werd Arie Draaijer vervangen door René v.d. Berge. De invaller ging, nog maar net in het veld gekomen, een stevig duel aan met Van Oudenaar de, waarbij de scheidsrechter de aanvoerder van Noad bestrafte met een tweede gele kaart. Na de rode kaart te hebben gezien, moest hij zwaar geblesseerd van het veld worden gedragen. Met negen spe lers bogen de Sint-Philipslanders definitief voor de thuisploeg. Uit de mooiste aanval van de wedstrijd scoorde Johan Schot op aangeven van Michael de Jong de tweede treffer. Vervolgens nam spits René v.d. Ber ge revanche op zijn trainer, door als wisselspeler met twee kopballen de score voor zijn ploeg op te voeren tot 4-0. Ver in blessuretijd moest Cenny van Splunter per brancard het speel veld verlaten. Doordat Sander Kot als derde wisselspeler tijdens de rust ziek naar huis was gegaan, beëindig de Noad met acht spelers het duel. „Dit is een grote domper", aldus Noad-speler Arjan Moerland bij het verlaten van het veld. „Maar wij krijgen nog voldoende kansen om in deze klasse onze punten te pakken. De duels tegen SPS en FSV wachten ons nog. Door blessures en schorsin gen zullen andere spelers zich waar moeten maken." Tholense Boys-speler Michael de Jong vindt de winst voor zijn ploeg het belangrijkste. „Ik ben redelijk tevreden, al kan het spel nog verbe teren. Tegen tien of negen spelers is het niet altijd gemakkelijker voet ballen. Het gevaar is, dat je te veel voor elkaar de gaten gaat dichtlo- pen", meent de aanvoerder van Tholense Boys. Bij trainer Kees Stoutjesdijk van Noad bleef de te leurstelling na afloop groot. „Tegen dit Tholense Boys hadden wij een goed resultaat kunnen behalen. Met elf tegen elf hadden wij minimaal de punten gedeeld. Helaas worden we weer geconfronteerd met een scheidsrechter, die de voetbalsport niet dient. Maar dit is geen knock out voor Noad. Wel een zeer zware klap. Wij krijgen veel voor onze kiezen, maar we komen terug", stelt trainer Stoutjesdijk. Dat ook de supporters de moed nog niet hebben verloren, blijkt uit een op merking die werd gemaakt bij het verlaten van sportpark De Bent: „De kans dat Noad degradeert, is net zo klein als de mogelijkheid dat Tholense Boys kampioen wordt." Opstelling Tholense Boys: Alex Hogendoorn, Arie Draaijer (René v.d. Berge), Erik van Gorsel, Has san El Jilali (Carlo Heijboer), Piet den Boef, Roy Streng, Arjan van Dijke, Michael de Jong, Ali Oum- hamed, Francel Kousemaker en Jo han Schot. Opstelling Noad: Comé de Frel, Jaap van Oudenaarde, Iwan Geen- se, Cenny van Splunter, Anthony Verwijs, Dennis Kot, Patrick Kot, Menno Fonteyne, Kees van Tigge le, Arjan Moerland, Erik Fonteyne. 's-Gravendeel 6 5 1 0 16 20-6 Tholense Boys 7 4 2 1 14 16-9 Baronie 7 4 2 1 14 20-17 Rillandia 7 4 1 2 13 27-16 Capelle 7 4 1 2 13 21-11 Zwaluwe 6 4 0 2 12 25-11 Klundert 6 2 3 1 9 13-11 Neo '25 6 2 1 3 7 7-11 Noad'67 7 1 1 5 4 8-22 FSV 7 I 1 5 4 12-31 SPS 7 1 0 6 3 5-15 WHS 7 0 3 4 3 5-19 Vierde klasse Stavenisse speelde in Halsteren een goede wedstrijd, maar kwam tegen het laag geklasseerde Vre derust moeizaam tot scoren. In de eerste helft kreeg het team van trainer Jaap Knop al een reeks doelrijpe kansen, maar Martin Neele, Bernard de Rijke en Adrie Smits lieten het in de afwerking afweten. Vlak voor het rustsignaal leek eindelijk de eerste treffer te vallen, maar voor open doel faalde Jermey Gierman. Voor de tweede helft werd Jermey Gierman - die inmiddels al een ge le kaart had opgelopen - vervan gen en liet de trainer Bennie de Ruiter in de voorhoede spelen. Het bleek een gouden greep, want de gelegenheidsspits bracht bin nen een kwartier Stavenisse op een 0-2 voorsprong. Eerst kopte hij een voorzet van Erik Post ach ter de doelman, waarna hij vier minuten later zijn tweede doel punt kon aantekenen door te pro fiteren van een fout in de verdedi ging. Bij de 0-2 score maakte Stavenis se het zich nog onnodig lastig. Door onoplettendheid in de verde diging scoorde Vrederust de aan sluitingstreffer. Vlak voor tijd nam Adrie Smits al de twijfel weg door de eindstand op 1-3 te bepa len. In de slotfase ontstond er veel tumult, toen de arbiter floot we gens een overtreding op Bernard de Rijke. Twee spelers van Vrede rust kregen voor de tweede keer de gele kaart te zien en konden voortijdig gaan douchen, terwijl vier spelers van de thuisploeg met geel werden gestraft. In de eerst volgende competitiewedstrijd speelt Stavenisse tegen koploper ZPR. In deze speelronde valt de beslissing over de eerste periode- titel. Wanneer Stavenisse voor een verrassing weet te zorgen, kan Smerdiek nog kans maken op deze prijs. Na de verrassende nederlaag te gen Chrislandia behaalde een ge motiveerd Smerdiek een 4-0 over winning tegen Unitas '30. Na enkele mooie kansen in de ope ningsfase opende Erik van Haaf- ten de score voor de thuisploeg. Bij de 1-0 voorsprong bleef Smer diek aanvallend spelen, maar het veldoverwicht kon niet in meerde re doelpunten worden omgezet. Een sterke start van de tweede helft resulteerde in drie doelpun ten in nog geen vijf minuten. Alex van der Reest werkte in de 52ste minuut een voorzet rechtstreeks in het doel. Nog geen twee minuten later bracht spits Niels Hage met zijn negende seizoenstreffer de stand op 3-0. In dezelfde minuut kon ook Alex van der Reest weer de felicitaties in ontvangst nemen. Met het mooiste doelpunt van de wedstrijd bepaalde hij de eind stand op 4-0. In de slotfase pro beerden de bezoekers uit Etten- Leur nog iets terug te doen, maar doelman Corné van Haaften hield zijn doel schoon. Door de 4-0 overwinning blijft Smerdiek op de tweede plaats staan en maakt de ploeg met nog één wedstrijd te spelen kans op het veroveren van de periodetitel. ZPR '84 Smerdiek Brouwershaven DSE Alliance Halsteren Unitas '30 Duiveland Mevo Chrislandia Stavenisse Vrederust Dosko Internos 6 0 0 21 1 18 1 16 2 15 1 13 3 12 2 10 4 9 32-3 36-8 24-15 24-13 23-14 27-25 18-14 13-18 18-19 16-21 14-26 8-21 13-47 5-27 Sluitingstocht wandelsport. De Zeeuwse wandelsportbond houdt op 7 november haar jaarlijkse slui tingstocht in Middelburg. Vanaf tien uur kan er gestart worden bij sporthal De Zandkuil voor de af standen 5, 10, 15 en 30 km. Voor de langste afstand kan men tot elf uur starten en voor de overige tot een uur. SPS uit PoortvlietyScherpenisse en WHS uit Sint-Annaland delen sa men de laatste plaats in de derde klas. Beide voetbalclubs degradeer den vorig seizoen uit de tweede klas en moeten oppassen om geen vrije val naar beneden te maken. WHS kreeg zaterdag met 7-1 klop van Ril landia, terwijl SPS een 1-3 nederlaag leed tegen 's Gravendeel. Het grootste probleem bij beide ploegen is het maken van doelpunten. Derde klasse Trainer Mare de Weerd had zich een andere start van de competitie voorgesteld. De oefenmeester van SPS moet na zeven duels de doel stelling voor zijn team bijstellen. „Duidelijk is, dat wij in de tweede klas redelijk boven ons kunnen hebben gespeeld. Wij hebben ons toen vastgeklampt aan het niveau van de tegenstander. Nu is SPS weer terug op het niveau van twee seizoen geleden, maar heeft daar voor wel zes spelers minder tot zijn beschikking", concludeert de trai ner van SPS. „Wij moeten dit ac cepteren en zorgen dat wij ons handhaven op dit niveau. Juist als we als een team in een dip zitten, vraagt dat van iedereen extra inzet. Er zijn diverse spelers die dat ook beseffen, maar er zijn er ook die de kopjes te snel laten hangen en mentaal zwakker zijn", meent Mare de Weerd, die door zijn vrij smalle selectie weinig met spelers kan gaan schuiven. Het grootste manco bij SPS is het scoren. In zeven duels heeft de Poortvlietse club slechts vijf keer het doel weten te vinden. Tegen 's Gravendeel hield SPS zaterdag lang stand. De bezoekers, die een week eerder nog een forse over winning behaalden tegen Noad, moesten nu meer strijd leveren voor de overwinning. Pas vlak voor rust kwam 's Gravendeel uit een omstreden strafschop op voor sprong. Met een mooi genomen vrije trap maakte A.P. v.d. Belt in het begin van de tweede helft de gelijkmaker. Na de 1-1 stand drong 's Gravendeel sterk aan. De bezoe kers lieten zien over meer kwaliteit te beschikken en profiteerden van concentratieverlies bij de verdedi gers van SPS. Nadat 's Gravendeel weer op voorsprong was gekomen, probeerde SPS met een slotoffen- sief alsnog een puntendeling te be halen. 's Gravendeel hield echter vrij eenvoudig stand en besliste met een derde treffer de wedstrijd in zijn voordeel. WHS stelde zwaar teleur tegen Ril landia. De Sint-Annalanders kregen met 7-1 klop en mochten nog blij zijn dat de score niet hoger uitviel. Trainer Moerland was voor de wed strijd nog vol vertrouwen op een goed resultaat. Rillandia had im mers een week eerder fors verloren, terwijl op de training WHS klaar leek voor de partij tegen de Zuid- Bevelanders. De oefenmeester werd echter volledig in zijn vertrouwen beschaamd. „Totaal geen beleving en overtuiging bij de spelers", con cludeert Theo Moerland. De verde diging speelde een bijzondere zwakke wedstrijd. Bij het eerste doelpunt van Rillandia kon een spe ler simpel door het centrum van de defensie lopen en doeltreffend af ronden. Na de 1 -0 achterstand kreeg WHS nog enkele kansen op de ge lijkmaker. Peter Saarloos schoot in het zijnet, terwijl een vrije trap van Rien Fase via de doelman tegen de lat ging. Leon de Witte probeerde de terugspringende bal alsnog in doel te koppen, maar zijn poging ging over. Een duwfout van verdediger Leo Vroegop werd enkele minuten later door de scheidsrechter zwaar be straft met een strafschop. Rillandia verzilverde de strafschop. De thuis ploeg kwam nog voor rust op een 3- 0 voorsprong door te profiteren van slecht ingrijpen door de verdedigers van WHS. In de tweede helft bleef WHS veel te tam spelen. Rillandia troefde de Sint-Annalanders volledig af en voerden de score op tot 7-0. Johan Sturris, die eerder twee kansen on benut had gelaten, maakte in de slotfase de enige treffer voor WHS. De Sint-Annalanders spelen zater dag een vriendschappelijk duel te gen Middelburg. WHS had zaterdag 10 oktober thuis de eerste overwinning van deze competitie binnen bereik tegen Klundert, maar uiteindelijk kon men na een 1-2 achterstand tevreden zijn met een 2-2 gelijkspel. In de 40ste minuut kwam de thuisclub via Peter Saarloos op 1-0, maar Klundert had' bijna uit een hoekschop voorge-J staan, wanneer Ivan Hage niet op dej doellijn gered had. In de 20ste mi-« nuut van de tweede helft kwam de' gelijkmaker toch en na een halfuur liepen de bezoekers zelf uit tot 1-2. Vijf minuten voor het einde slaagde Leon de Witte erin om met een kop bal uit een vrije trap in de uiterste hoek 2-2 aan te tekenen. WHS benutte te weinig kansen. Hal verwege de tweede helft viel spits Hans Leune uit nadat hij bij een kopduel aan zijn wenkbrauw was gekwetst. Zijn vader bracht hem naar huisarts Panis in Sint-Maar tensdijk. Leune werd te weinig aan gespeeld om veel gevaarlijk te kun nen worden. In de beginfase schampte er een kopbal richting het Klundert-doel, maar de kracht was onvoldoende. Dat was wel het geval bij een halve voorzet van Leune, maar de Brabanders bleken over een uitstekende doelman te beschikken: hij kon de bal nog net tot hoekschop verwerken. De andere spits, Saar loos, deed van zich spreken met goede schoten in de openingsfase. De eerste liet de keeper zelfs los, maar hij herstelde op tijd. Na te non chalant uitgooien, probeerde Harm Moerland met een schot de keeper te verschalken, maar ook dit keer red de hij ten koste van een comer. Klundert, die al twee hoekschoppen had gekregen, schitterde met een snelle aanval over links, waarbij een aanstormende aanvaller in het cen trum met een vallende kopbal de ge lijkmaker leek te gaan scoren, maar de bal ging over. Rien Fase, die de doelman al had getest met een schot, gaf in de 40ste minuut een prima pass door het centrum, die Saarloos prachtig afrondde: 1-0. In de tweede helft leek Saarloos uit een hoekschop weer te gaan scoren," maar de keeper keerde prima. En die doelman trad ook goed op bij een» uitval van Comé van Tilbeurgh. Met een paar individueel sterke spelers bleef Klundert uitstekend partij ge ven en bij een uitbraak was het aan de jeugdige Francois Bliek te dan ken, dat WHS de voorsprong vast hield. In de 20ste minuut was dat echter voorbij. De Sint-Annalandse verdediging werd uitgespeeld en via een mooie aanval maakte Klundert gelijk. Kees Goedegebuure was kansloos: 1-1. De voor Leune ingevallen Arie Fase leek op links gevaarlijk te worden, maar hij speelde de bal te ver voor zich uit. En het schot van Corné van Tilbeurgh was weer voor de prima doelman van Klundert. Balverlies van Rien Fase leidde na een halfuur tot een 1-2 voorsprong voor de be zoekers en het leek nog erger te worden, wanneer de lat een volgen de treffer niet in de weg had gestaan. Zo leek het kansrijke WHS nog met lege handen achter te blijven. Harm Moerland probeerde meer felheid in het spel te brengen, maar dat leverde hem een gele kaart op. Trainer Moerland bracht routinier Sander Westdorp Hzn. nog in de spits in plaats van Bliek. Dat zorgde voor meer gevaar omdat Saarloos al moe gestreden was, maar de vervaarlijke dribbels van weleer kwamen er bij Westdorp ook niet zo vlot meer uit. Uit een voorzet van hem kon Leon de Witte wel prima inkoppen, maar de keeper stond opnieuw op de juis te plaats. Rien Fase maakte tenslotte zijn fout bij het tweede doelpunt van Klundert goed door met een vrije trap Leon de Witte te bedienen, die in de uiterste hoek de gelijkmaker inkopte: 2-2. Daar hadden beide ploegen uiteindelijk vrede mee. Het eerste team van tafeltennisvereniging Smash '76 speelde zaterdag de laatste wedstrijd in de eerste helft van het seizoen. Ondanks het gelijkspel te gen hekkesluiter Belcrum 3, blijft Smash nog aan de top van het klassement meedraaien. Tafeltennis De ploeg was tot nu toe nog ongeslagen en wilde dat uit tegen Belcrum 3 uit Breda ook zo houden. De Brabanders stonden op de laatste plaats, maar had den het weekend daarvoor flink uitge haald naar de koploper uit de eerste klasse Brabant. Smash was dus gewaar schuwd. Het begin van de wedstrijd was voor Belcrum. Marco Saarloos en Ad Verhage verloren beiden hun eerste par tij. Christian won echter wel in een spannende partij (24-22 en 21-19). Het dubbelspel ging eveneens naar de Sint- Annalanders door goed spel van Van 't Hof en Verhage. Daarna liep Belcrum weer uit, want Saarloos en Verhage ver loren ook hun tweede partij. Van 't Hof bracht de stand weer op 4-3. Verhage zag ook zijn derde partij verloren gaan en Smash zag het eerste verlies van het seizoen snel dichterbij komen. Maar op nieuw liet de ploeg zien over veel veer kracht te beschikken. Saarloos bracht de stand op 5-4 en Van 't Hof zorgde voor de gelijkmaker. Daardoor blijft Smash in de top van de sterke eerste klasse meedraaien. Smash 2 (koploper in de vijfde klasse) speelde thuis de topper tegen Smash '70 uit Noordhoek dat tweede in de ranglijst staat. De Sint-Annalanders stonden zes punten voor op hun rivalen en wilden die voorsprong uitbouwen. Dat lukte ook heel goed, want de Tholenaren speelden sterk. Adrie Aarnoudse maakte er een goede openingspartij van en won in drie sets. Rafael Fructuoso en David van Driel verloren echter beiden. Maar door sterk spel liepen de Sint-Annalan ders uit naar een 7-3 eindstand. Aarn oudse won nog tweemaal, net als Fruc tuoso en Van Driel boekte nog één keer winst. Met de helft van de competitie achter de rug, staat Smash '76 2 ruim aan kop met tien punten voorsprong op Smash '70. Het derde team van Smash speelde uit tegen Hotak 10 uit Hoogerheide. De Sint-Annalanders - die het zonder de ge blesseerde Jos Bakker moesten stellen - verloren met 7-3. Johan Geluk speelde sterk en zorgde voor twee winstpartijen. Samen met Chris Hage won hij ook het dubbelspel. Individueel bleven Hage en Piet van Dijke echter op nul steken. Programma 24 oktober jeugd: Smash meisjes-Tanaka, Smash 3- Smash 2, Smash 4-Back Hands 2, Smash 5-Witac 2.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 15