Aparte vriendenstichting beheert sponsorgeld van Tholense Boys is spaarweek bij de REGIO jUf BANK 7 Lage opkomst tijdens sportdag voor 55-plussers in Meulvliet NIEUW Gratis DE BANKIER DIE ]E KENT Sportverenigingen benadrukken belang beweging ouderen Beloning voor tip over gestolen gereedschappen Onderzoek naar hennepkwekerij in smalstad is voorlopig gestopt Donderdag 22 oktober 1998 EENDRACH ÏBODE, DE THOOLSE COURANT 13 „En nu zijwaarts. Armen naar voren!" Een tiental oudere dames van gymvereniging Olympia, gehuld in de witte T-shirts van 55 plus in beweging, danst op muziek van Michael Jackson, die uit een kleine box bij de muur van de gymzaal klinkt. De bewegingen zijn niet meer zo soe pel als die van begeleidster Anja Lindhout en in chore ografisch opzicht valt er ongetwijfeld ook wel wat aan te merken, maar ze doen het toch maar. De weinige man nen die zich hier vanochtend vertonen, blijven angsvallig aan de kant. Communicatiestoornis Concentratie Nieuwe voorzitter SPS Dronken achter stuur J. de Groen winnaar bij de Knorhaan Thea Demming terug Geslaagd De Makreel Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Waarnemend voorzitter P. van der Vlies (tweede van rechts) en kandidaat-notaris A. Schot toosten met het bestuur op de nieuwe stichting. Voetbalclub Tholense Boys heeft een stichting opgericht waarin de in komsten uit sponsoring worden ondergebracht. „Tot nu toe vloeide dat geld rechtstreeks in de clubkas, maar ongemerkt verdwijnt het dan in de normale exploitatie." Een ongewenste situatie, aldus secretaris J. Suijkerbuijk van de nieuwe stichting Vrienden van Tholense Boys. „Sponsors zien hun geld graag naar een bepaald doel gaan." Maandag is de stichting officieel opgericht. Een honderdtal sponsors legt op dit moment jaarlijks enkele tienduizen den guldens op tafel voor de Thool- se voetbalvereniging. Door deze geldstroom in een afzonderlijke stichting onder te brengen, ontstaat volgens het bestuur een overzichte lijkere situatie. „Deze opzet is abso luut niet bedoeld om voetballers te gaan betalen", onderstreept Suij kerbuijk. De stichting zal het groot ste deel van de inkomsten spende ren aan de accommodatie van de club. „Wat we voor ogen hebben, vergt financieel nogal wat", meent waarnemend voorzitter P. van der Vlies. Hij is blij met 'de nieuwe club in de club'. Blij ook dat oud bestuursleden bereid zijn een bij drage te leveren aan het uitbouwen van Tholense Boys. Oud-Voorzitter H. Nieuwenhuis is voorzitter van de nieuwe stichting, A. Quist penning meester, G. v.d. Rijsen en J. Hop mans bestuurslid. Hopmans maakt, samen met Suijkerbuijk, tevens deel uit van het clubbestuur. In de statu ten van de stichting is opgenomen dat van de bestuursleden er twee worden aangewezen door het be stuur van Tholense Boys. „Op die manier is de koppeling van de stich ting met de vereniging gewaar borgd", licht kandidaat-notaris A. Schot toe. Wanneer de stichting zou worden opgeheven, komt een even tueel batig saldo ook aan Tholense Boys ten goede. De stichting stelt zich als doel het steunen van het doel van de vereni ging Tholense Boys. Dat kan door geldelijke steun, maar ook door ad viezen of voorlichting. Verzoeken om een bijdrage van de stichting kunnen alleen via het bestuur van de voetbalclub worden ingediend, zegt Suijkerbuijk, om de nauwe band tussen beide organisaties te il lustreren. Door het sponsorgeld af zonderlijk onder te brengen, kan het volgens hem concreter besteed wor den en dat schept duidelijkheid naar zowel de sponsors als de vereni ging. Dat laatste vindt ook Hop mans, terwijl Nieuwenhuis aanvult dat de vereniging door deze con structie minder zorgen heeft. Hoe wel dat niet zwart op wit is staat, zal de stichting jaarlijks financiële ver antwoording afleggen aan het be stuur van de club. Dat werd maan dagavond duidelijk bij het ondertekenen van de akte. Het voornaamste doel van stichting en vereniging op dit moment is een grondige verbouwing van de ac commodatie. Een nieuwe bestuurs kamer staat al jaren op het verlang lijstje. Vergroting van de kantine met verplaatsing van de ingang, vernieuwing van de keuken, een jeugdhonk en een ruimte voor het wedstrijdsecretariaat maken ook onderdeel uit van het plan, dat vorig jaar aan de leden is gepresenteerd. „En een ontmoetingsruimte voor de sponsors. Daar is duidelijk behoefte aan, het is door een sponsor zelf aangezwengeld", vertelt Suijker buijk. Tholense Boys is de eerste Thoolse voetbalclub die de constructie met een stichting toepast, maar in voet balland is deze niet ongewoon. „Bij de algemene ledenvergadering leef de in het verleden de wens om een beter overzicht te krijgen van wat er uit reclame en sponsoring wordt ontvangen. En daar is dit nu uitge komen", vertelt Van der Vlies. De ledenvergadering heeft overigens geen bemoeienis met de stichting. Pak even uw zakboekje THOLEN 24 okt. Beurs tweedehands kinderkle ding en speelgoed, Wingerd 9.30- 12.30 u. 27 okt. Spelmiddag Anbo, Schutters hof, 14 u. 28 okt. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 4 nov. Creatieve avond NCVB, Het Visnet, 19.45 u. 5 nov. Verkiezingsbijeenkomst RPF met Kamerlid A. Rouvoet, Meulvliet 20 u. 6 nov. Toneelstuk 'Het MUZtheater', Meulvliet 20.15 u. 10 nov. Bingo Anbo, Schuttershof, 14 u. 11 nov. Oecumenisch avondgebed, Ichtuskerk, 19.30 u. 14 nov. Orgelconcert Martin Mans, Grote Kerk, 20 u. OUD-VOSSEMEER 24 okt. Theatervoorstelling Freek de Jonge, Vossenkuil, 20.15 u. 28 okt. Najaarsvergadering Anbo, Vossenkuil, 14 u. 6 en 7 nov. Vogeltentoonstelling, Vos senkuil. 28 nov. Theatervoorstelling 'De Door werkers' met Bert Klunder, Vossen kuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND t/m okt. 'Nog nooit vertoond', 7 expo sities in streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 28 okt. Natte-laarzentocht, vertrek eind Sluispolderdijk, 13 u. 28, 29 en 30 okt. Vakantie-bijbelclub, Het Trefpunt 9.30 u. 31 okt. Senioren Smash steengrillen te Putte, vertrek 19.15 u. 17 nov. Uitstapje plattelandsvrouwen naar jeneverstokerij, vertr. 13 u., Ring. STAVENISSE 28 okt. Verkoping vrouwenver. 'Niet in eigen kracht', Schuilplaats 14.30- 17.30 u. en v.a. 18.30 u. SINT-MAARTENSDUK 26 okt. Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 14 u. 28 okt. Vergad. comm. algemeen be stuur en welzijn 19.30 u. 31 okt. Presentatie Ons Boeregoed, Haestinge 19.30 u. 3 nov. Voorlichtingsbijeenkomst over 'slechter horen', Maartenshof 14 u. SCHERPENISSE 11 nov. Bijeenkomst plattelandsvrou wen, mevr. Boxhoorn vertelt over Beatrix Potter. SINT-PHILIPSLANI) 23 okt. Bloedafname-avond, de Wim pel 18.30-21 u. 5 nov. Plattelandsvrouwen naar Hoeve Nooitgedacht. 9 u. BERGEN OPZOOM t/m 25 okt. Tentoonstelling schilderij en Jozef v. Ruyssevelt, Markiezen hof. t/m 1 nov. Expositie 'Engelen', Mar kiezenhof. 23 okt. t/m 1 nov. Kermis, Plein 13. 25 okt. Familievoorstelling door Jeugdtheater 't Appeltje 'De Prinses en de Tuinmansjongen' 27 okt. Theaterconcert 'De terugkeer van een rattenvanger', De Maagd. 27 okt. Theatervoorstelling Tom Oos terhuis, 'Langzaam Haasten', de Maagd, 20.15 u. 30 en 31 okt. Musical 'Fab of a Slice of Saturday Night', De Maagd. 7 nov. Grote Bergse filmnacht met 3 excl. voorpremières, Roxy 21 u. 7 nov. Opera 'Turandot', De Maagd. 10 nov. Tineke Schouten 'S-miles ka- do', De Maagd. 14 nov. Poppen- en berenbeurs, De Stoelemat 10.30-16.30 u. 14 nov. Folkloreshow met het Geor- gisch Staatsensemble Rustavi, De Maagd. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Dr. Dolittle - do 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u.,za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.30 en 20.30 u.,ma t/m wo wo 14 en 18.30 u. Halloween H 20 - ma t/m wo 20.30 u. ROXY 2: Jacht op de kleintjes (Ned. gespr.) - za en ma t/m wo 14 u., zo 16.45 u. Godzilla - vr en ma t/m wo 18.45 u., za 15.45 en 18.45 u., zo 14 u. Halloween H 20 - do 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.30 en 20.30 u., ma t/m wo 20.30 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Saving private Ryan - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.15 u., za en zo 18.30 en 21.15 u. Dubbel en dwars (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Dr. Dolittle - do 20 u., vt 18.45 en 21.30 u., za en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14,16.30,18.45 en 21.30 u. Het magi sche zwaard - za en wo 14 u., zo 16.15 u. Godzilla - vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma en di 14 en 18.45 u., wo 18.45 en 21 u. Ver rassingsvoorpremière - do 20 u. Cine ma Paradiso: Chinese box - ma 20.30 u. On connait la chanson - di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (ka bel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). HERFSTVAKANTIE Gisteren werd in de grote gymzaal van Meulvliet een demonstratie en 'doe-dag' gehouden in het kader van de actie 55 plussers in bewe ging. Dit evenement heeft als doel ouderen kennis te laten maken met sport en beweging. Allerlei spor ten die geschikt worden geacht voor hen, werden woensdag in Meulvliet gedemonstreerd. De ac tie, die in heel Zeeland wordt ge houden, is een initiatief van de Zeeuwse sportraad en de betrok ken gemeenten, in samenwerking met het NOC-NSF, de Hartstich ting, de Nederlandse kankerbe strijding en Yakult Nederland bv. De organisatie en de aanwezige verenigingen kampten ondanks hun zichtbare enthousiasme met een teleurstellende opkomst. De bus van NOC-NSF en Yakult bv, die dinsdagochtend al op de Markt van Tholen stond ter promotie van de dag, werd ook niet direct be stormd. Het begin van de dag in Meulvliet verliep volgens mevrouw T. Pro voost uit Terneuzen nog wel enigszins problematisch, door een kleine communicatiestoornis tus sen de beheerders. Toen de eerste deelnemers aan de actie arriveer den, bleek de zaal verhuurd en moesten ze wachten op de sporters die daar bezig waren. De Terneu- zense is hier om de Kanoclub Zee land te promoten. Ze vindt het jammer dat ze hier in een sporthal staat; een demonstratie van het kanovaren zit er voor haar niet in. Voor ouderen is deze sport bij uit stek geschikt, vindt de Terneuzen- se.' „Bij de teams die aan zee kanovaren doen zijn ook 60 en 70-jarigen. Dat zijn natuurlijk wel zeer geoefende roeiers." De leden van de koersbalvereni- ging Tholen-stad zien deze och tend als een prettige aanvulling op hun gebruikelijke onderlinge com petitie. Van tijd tot tijd komen be langstellenden een balletje wer pen. Deze sport, waarbij men met de koersbal zo dicht mogelijk in de buurt van een klein wit balletje moet zien te geraken, vereist veel beheersing en concentratie, vertelt mevrouw Y. Verkamman-Boers- ma. De verrichtingen van een man die het spel duidelijk nog nooit eerder heeft beoefend, kunnen hierbij ter illustratie dienen. Twee van de sterspeelsters van de ver eniging mevrouw R. Burrows en mevrouw R. Nagtegaal laten ver volgens zien hoe het wel moet. Kalmpjes laten zij de koersballen op de kleine bal af rollen. „Maar het gaat ons vooral om de fijne sfeer en gezelligheid, al speel je natuurlijk om te winnen. De mooi ste wedstrijden heb je wanneer al le ballen rond de witte liggen, dat is het spannendst. Koersballen is concentratiewerk. maar we zitten ook vaak te ginnegappen." Over belangstelling heeft de vereniging geen klagen, volgens mevrouw Verkamman. „We hebben zelfs een tijdje een ledenstop moeten instellen." Vanuit zijn stand slaat Joop van Huizen van de Anbo-Tholen de heen en weer drentelende koers ballen» op zijn gemak gade. Hij staat hier met folders over de acti viteiten van deze ouderenbond. Hij meent dat de geringe opkomst te wijten is aan het weer en het feit dat Meulvliet niet in de loop van de meeste ouderen ligt. Dat het niet snel te laat is om nog aan een sport te beginnen, laten twee tennissers zien. „Deze sport is volgens hen absoluut niet leef tijdsgebonden. Tot mijn 64ste had ik geen tennisbal aangeraakt, al heb ik wel altijd veel aan andere sporten gedaan", vertelt één van hen, J. Fiktorie van tennisvereni ging Eegedima. mevr. Terörde (links) en mevr. M. Radevenjic stonden namens Yakult met folders over meer bewegen voor ouderen op de Markt in Tholen. Het liep echter geen storm. De meeste gestelde vraag die ze kregen, was wat ze hier eigenlijk deden, vertelt Terörde. De firma Van Houte uit Sint-Maar tensdijk heeft een beloning van 1000 gulden uitgeloofd voor dege ne die de gouden tip geeft die leidt tot het terugvinden van diverse ge stolen gereedschappen van het be drijf. In de nacht van woensdag op donderdag werd er vanuit een be stelbus van Van Houte Systeem bouw (geparkeerd aan het Bos 47 in Stavenisse) een grote hoeveel heid gereedschappen gestolen. Het gaat om een zaagtafel, een kap- en verstekzaagmachine, een inval-cir- kelzaag, twee gewone en één klop boormachine, een schaafmachine, een nietapparaat en diverse kleine gereedschappen. Verbetering Tuttelhoek. Medio no vember zal de verbetering van de af watering en inrichting van de groen- compostering van de voormalige stortplaats Tuttelhoek bij Scherpenisse worden aanbesteed. De gemeenteraad trok maandagavond hier zonder enige discussie 665.000 gulden voor uit. De politie heeft het onderzoek naar aanleiding van de ontmanteling van een professionele hennepkwekerij in Sint-Maartensdijk voorlopig af gesloten. Inmiddels zijn twee ver dachten aangehouden. Het laatst be trof het een 41-jarige man uit Gouderak die de loods in het be drijfsverzamelgebouw in Sint- Maartensdijk onder valse naam en met valse papieren huurde. Bij zijn aanhouding werd op zeven plaatsen in Rotterdam en Gouderak huiszoe king gedaan en daarbij werden vier vuurwapens, 100 gram cocaïne, handelsvoorraad softdrugs (weed en hasj) in beslag genomen. Direct na de inval (op 24 juni) werd al een 39- jarige man uit Gouderak bij de ro tonde in Poortvliet ingerekend. Er worden nog steeds drie verdachten gezocht. De recherche heeft in af wachting van hun aanhouding het onderzoek stopgezet. VERVOLG VAN PAGINA 2 Poortvliet Advertenite I.M. Kees Wessels is de nieuwe voorzit ter geworden van voetbalvereni ging SPS. Hij volgt mr. J.A. de Boe, die wegens zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Ouderkerk zijn functie moest neer leggen. Op de ledenvergadering stemden alle aanwezigen in met de voordracht van het bestuur. Op ver zoek van Wessels werd er een stemming gehouden, waarbij de nieuwe voorzitter het volle vertrou wen kreeg van de ruim 20 aanwezi ge leden. Wessels verzorgde al voor SPS de administratie. Deze werkzaamheden worden overgeno men door Corné Polderman uit Sint-Maartensdijk, die tevens de nieuwe penningmeester is gewor den van SPS. Hij neemt deze func tie over van Hans van Dijke, die nog wel als vice-voorzitter zitting blijft houden in het bestuur. De accommodatie bij SPS is be hoorlijk verbeterd. De nieuwe be stuurskamer is inmiddels in ge bruik genomen. Op de plaats van de vorige ruimte zijn nu vrijwilli gers bezig om een nieuwe toilet groep te maken. Ook heeft de ver eniging plannen om de keuken te vernieuwen. Tijdens de vergade ring werden'er weinig op- en aan merkingen gemaakt over het beleid van het bestuur. Ontevredenheid heerst er wel over de sportieve prestaties van het hoofdteam, waar door het gebrek van een scorende spits de resultaten beneden ver- wchting blijven. Een 25-jarige inwoner van Sint- Annaland werd in de nacht van za terdag- op zondag in de Molen straat aangehouden omdat hij omstreeks 3.50 uur met teveel drank op achter het stuur zat. Bij nader onderzoek op het politiebu reau werd vastgesteld dat hij een alcoholgehalte van 565 ug/1 had. Bij 570 ug/1 dient het rijbewijs te worden ingenomen, hetgeen bete kent dat de automobilist hier nog slechts enkele slokken van verwij derd was. Hij zal zich in elk geval moeten verantwoorden bij de rech ter en kreeg een rijverbod van zes uur opgelegd. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. Uitbreiding De Jonge Auto- en taxibedrijf de Jonge mag van de provincie zijn taxibestand uitbreiden van 11 tot 15 auto's. Het bedrijf verzorgt op dit moment het leerlingenvervoer naar de mythyl- school in Roosendaal in het kader van het WVG-vervoer en naar ver schillende scholen in Bergen op Zoom. De Jonge moet onder meer een extra rolstoelbusje inzetten. Het taxibedrijf mag daarvoor zijn capaciteit uitbreiden met twee au to's tot aan het einde van het huidi ge schooljaar, met één tot het einde van het schooljaar 1999-2000 en met één voor onbepaalde tijd. Johan de Groen is zaterdag win naar geworden van de zevende klassementswedstrijd van hengel sportvereniging de Knorhaan, met twee botten met een totale lengte van 71 cm. Mark Kaat werd win naar bij de jeugd met een bot van 38,4 cm, die tevens de grootste platvis van de dag was. In totaal namen 24 vissers deel aan de wed strijd. Zij vingen gezamenlijk ruim 3 meter vis. Uitslag: J. de Groen 100 p; 2 J. Hage 99 p; 3 M. Kaat 98 p; 4 J. Gebraad 97 p; 5 L. Beze- mer 96 p; 6 R. Lisseveld 95 p; 7 J. Buuron sr. 94 p. De laatste klasse mentswedstrijd is zaterdag 14 no vember om 10.30 uur bij camping Stavenisse. Bij Tolrust heeft Thea Demming, die vanwege haar gezondheid twee jaar verstek moest laten gaan. de keu weer opgepakt. Daarnaast kon de biljartvereniging een nieuweling ver welkomen in de persoon van H. Cor- nelissen, zodat er nu 14 leden zijn. Tijdens de onderlinge competitie waren J. Niemantsverdriet en C. Na- gelkerke niet op dreef. De laatste had 34 beurten nodig om de tegenstander te verslaan. A. Schot verging het be ter. Hij won alle drie partijen en speelde met 21 beurten ook nog de kortste partij. W. Bijl had de hoogste serie met 31 caramboles, maar verl oor toch nog net van Schot. Uitslag: W. Bijl-A. Schot 9.22-10; G. de Jon- ge-A. Schot 5.14-10; H. Rensink-A. Schot 8,14-10; A. Demming-T. Demming 10-7; A. Burgers-M.Uijl 10-8,93; J. Niemantsverdriet-C. Na- gelkerke 6,91-10. Sint-Philipsland Carola Quist is in Rotterdam geslaagd voor het examen assistent-drogist. Ze werkt bij drogisterij Jansen. Praktijk van dr. Van Doesburg OPROEP voor uw jaarlijkse GRIEPVACCINATIE Uw medische indicatie geldt ook dit jaar. Griepvacein bij Rachella, assistente, elke morgen tus sen 9.00 en 12.00 uur. Dinsdagavond tussen 18.45 en 19.15 uur tot 15 nov. 1998 Advertentie I.M. J. van Moort heeft met 2035 punten de viswedstrijd gewonnen van zee- hengelclub De Makreel. Tweede werd K. v.d. Berg met 1415 p, 3. J. v.d. Maas 465 p, 4. L. van Sas 425 p, 5. RC. Kleppe 355 p, 6. A. van Oeve- ren 345 p en 7. A.M. Kosten 255 p. Bij de jeugd werd A.C. Reijngoudt eerste met 1125 p, vóór P. Verwijs met 355 p. De volgende wedstrijd wordt 14 november van een lot vier uur gehouden aan het Zijpe. Middel ham Is HeUevoetsiuis Zietlkzee Oud-Beijeriand Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 TeL 0186-613624 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 13