De Rabobank, al 100 jaar uw partner in zaken Machines draaien op volle toeren Stickers 'Slik op de weg' Donderdag 22 oktober nadert met rasse schreden. Dan zijn de ondernemers in de detailhandel en hun personeelsleden massaal aanwezig in de Wellevaete te Sint-Annaland. Op uitnodiging van de gezamenlijke Rabobanken vertelt trainer en entertainer Bart van Luijk u in een verrassende show hoe u het in uw zaak met uw hele team nog beter kunt doen. Hoe u zich kunt onderscheiden van de concurrentie. Hoe u met aandacht voor details het enthousiasme van uw klanten kunt vergroten. Deze bijeenkomst mag u niet missen, want het gaat over de toekomst van üw bedrijf! Er zijn nog slechts vijftien plaatsen beschikbaar. Heeft u interesse, bel dan direct met uw plaatselijke Rabobank. Dus tot ziens op donderdagavond 22 oktober in de Wellevaete te Sint-Annaland. U bent van harte welkom! Zorg dat u op tijd aanwezig bent voor deze grootse manifestatie die om 20.00 uur begint. Na het optreden van Bart van Luijk kunt u zich in alle zalen van de Wellevaete nog vermaken bij de diverse stands. Het wordt reuze gezellig en u en uw personeelsleden steken er ook nog wat van op. Lichte achterstand bij jaarlijks slootonderhoud De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Er zijn nog slechts 15 plaatsen! Terugblikken op de wateroverlast bete kent in eerste instantie terugdenken aan de mensen die overrompeld werden door het noodweer en voor het harde feit kwa men te staan dat hun bezittingen en oogst schade opliepen. Op de eerste dag al werd ik geconfronteerd met agrariërs die op het punt stonden te gaan oogsten en hun oogst verloren zagen gaan. Vervolgens de tweede dag met een zaal vol burgers die opgewonden hun emo ties uitten. Ik had daar begrip voor, evenals ons hele bestuur. Bestuursleden werden na tuurlijk ook voortdurend benaderd en ge confronteerd met de onmacht van de gedu peerden. Begrip ook bij onze medewerkers, zowel bij hen die buiten aan de slag waren als bij degenen die van maandagochtend tot vrijdagavond continu de telefoontjes beant woordden. Begrip dus van alle partijen, maar wat koopt iemand met schade daarvoor? Wel, onze doelstelling was de wateroverlast zo snel mogelijk te bestrijden. Door begrip te tonen in plaats van in paniek te raken, konden we die doelstelling het beste bereiken. Alle op merkingen zijn geregistreerd. En wat doen we daar dan mee? Zoals ik nu terugblik, kijkt ook onze hele or ganisatie terug op de overlast, ledereen die er wat mee te melken heeft gehad op het vlak van organisatie, techniek, waterbeheer enz. zet zijn bevindingen momenteel op pa pier. Uit het rapport dat daaruit ontstaat, trekken we onze conclusies voor de toe komst. Die conclusies laten we vervolgens bekijken door een deskundige van buiten het waterschap. Daarna spreken we de re sultaten ook nog door met Rijk, Provincie en de betrokken gemeentes om te zien wat er aterstand in de samenwerking verbeterd kan worden. Het is nog te vroeg om over de conclusies te filosoferen. Waarom te vroeg? Stel dat de conclusie zou zijn dat meer materiaal ge kocht moet worden. Dan is het aan de be sturen om uit te maken van welke risicobenadering je uitgaat. Met andere woorden: moet je je indekken tegen een ca lamiteit die eens in 100 jaar of eens in de 50 jaar voorkomt? Niet los hiervan te zien zijn de financiële consequenties van zo'n besluit voor de burger. De burger is immers voor 90% onze inkomstenbron. Eén condusie is echter nu al helder. De sluiting tot tweemaal toe van de Oosterscheldekering heeft de nuttige capaciteit van onze gemalen aanzienlijk vergcoot. Die condusie zullen we zeker uitdragen. Terugblikken op dit moment betekent dus in ieder geval vooruitkijken om toekomstige overlast zoveel mogelijk te beperken. W.A. Gosselaar, dijkgraaf Door de ernstige regenval en de daarmee gepaard gaande wateroverlast van half sep tember heeft het waterschap wat vertraging opgelopen bij het uitvoeren van de jaarlijk se maaiwerkzaamheden aan de sloten. Het zelfde geldt voor de waterlopen waaraan groot onderhoud plaatsvindt in de vorm van uitbaggeren en opnieuw in profiel bren gen. Ab Hanse, hoofd van de afdeling Be heer S. Onderhoud Oppervlakte-water: "We liggen tussen de twee a drie weken achter op het schema. Dat geldt voor ons hele ge bied. enerzijds omdat het domweg overal te nat was om te maaien en anderzijds om dat alles en iedereen nodig was om de wa teroverlast weg te werken." Inmiddels is het werk hervat. Momenteel wordt er zes dagen per week tien uur per dag met man en macht gewerkt om de opgelopen ach terstand zoveel mogelijk in te halen. Het volledige machinepark wordt ingezet en waar nodig en mogelijk worden extra ma chines en menskracht ingehuurd. Hanse: "We begrijpen dat de agrariërs door moe ten met hun werk. Daarom proberen we toch om medio november de slootkanten in ieder geval vanaf de landzijde gemaaid te hebben. Dat heeft prioriteit. De slootkanten die vanaf de weg bereikbaar zijn. kunnen la ter aan bod komen. Of we die termijn ha len, kan ik niet voor de volle honderd pro cent garanderen. Dat is mede afhankelijk van het weer. Gezien onze inspanningen verwacht ik echter, dat de mensen uit de landbouw daar begrip voor kunnen opbren gen." Het waterschap stelt stickers ter beschik king die dienen als waarschuwing voor de weggebruiker dat de weg glad is als ge volg van slik veroorzaakt door landbouw- verkeer. Mogelijke veroorzakers van slik vragen wij deze waarschuwingsstickers te plaatsen. U kunt de stickers afhalen bij de receptie van het hoofdkantoor in Goes (Piet Heinstraat 77), bij de districtskantoren in Zierikzee (Kerkhof 1) en Grijpskerke (Baay- enhovenseweg 4) en het steunpunt in Sint Maartensdijk (Onder de Linden 5). Bij het hoofdkantoor kunt u elke werkdag zo te recht. Wilt u naar Zierikzee, Grijpskerke of Sint Maartensdijk komen, wilt u uw komst dan even telefonisch aankondigen? Het te lefoonnummer is (0113)241000. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u te recht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 9