m Kleuters huldigen juf De Korte Plaatselijk nieuws VISSER 0166-612435 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 juli 1998 Bemaling Welgelegen Boekhandel "OOSTDIJK" Ten Anker derde VERF NODIG? a\ Laban Suzanne Cornelisse weer de beste van Olympia Wandelaars in zonnetje Pleinfeest deed het goed 4 Verkiezing ambtsdragers Motorrijder gewond Kamp in de Ardennen Zorgcoördinator Schutse Schoolkamp in Hoeven Waterijsje voor peuters Bezoek aan boerderij Dijkoprit achter de vis Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen T- J.A. Geilings, St. Philipsland Bezoek aan speeltuin V rachtwagentrekken Record-opbrengst zwemvierdaagse Loterij braderie Bromfietser gelanceerd Goede beurt Burgers Botsing op de Kadijk Aansprakelijkheid uitgesloten voor leden Rabobank Sint-Annaland DAG EN NACHT 2 Tholen Aannemer Van Gelder uit Zierikzee heeft toestemming gekregen van ge deputeerde staten voor grondwater onttrekking of sleufbemaling. Dit is nodig ten behoeve van het bouwrijp maken van het industrieterrein Wel gelegen. Er mag niet meer grond water worden onttrokken dan strikt nodig en de bemaling mag ook niet langer duren dan noodzakelijk is. Het chloridegehalte moet worden vastgelegd en ook de hoeveelheid opgepompt water dient te worden geregistreerd. Kerkstraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 (privé 603511) Wij zijn wegens vakantie gesloten van D.V. 28 juli t/m 10 augustus Advertentie I.M. Tijdens de vijftiende zeskamp van regionale zorgcentra is de ploeg van Ten Anker op de derde plaats geëin digd. Organisator huize St. Cathari- na in Bergen op Zoom liet de brand weer voor een spectaculair openingsnummer zorgen, waarna 18 teams aan de slag gingen. Een fraaie kaars, gemaakt door de bewo ners van de Lambertijnenhof was de beloning voor de zeskampers van Ten Anker. Tweede werd St. Elisa beth uit Halsteren en Onze Stede uit Steenbergen organiseert als winnaar de zeskamp in 1099. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Ramho, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KL EU RAI) VISERING Sch i Iderspeciaalzciak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie LM. Gymnastiekvereniging Olympia heeft onlangs het seizoen afgeslo ten. De groepen I, 2 en 3 gingen een middag naar de speeltuin Vrij en Blij in Sint-Annaland, waar ze zich een middag lang konden uitle ven. 's Avonds werden de clubkam pioenschappen voor kinderen vanaf groep 4 van het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs gehouden. De leden hadden zelfoefeningen in elkaar gezet voor op de turntoestel- len. De turnsters werden elk op hun eigen niveau beoordeeld. Bij elke groep was voor de besten een me daille weggelegd. Suzanne Corne lisse wist voor de tweede keer de ti tel te halen met een totaal aantal punten van 34,25. Uitslagen groep 4: 1 Malissa Rijnberg 27.65 p. 2 Justine van Veen 27.15 p. Groep 5- 6: 1 Lidewey van Dijk 33.15 p. 2 Debby Wouters 31.60 p. 3 Joëlle Lock 31.10 p. Groep 7-8 1 Erika Burger 34.15 p. 2 Malou de Bruin 31.90 p. 3 Kawin Chang 31.05 p. Groep voortgezet onderwijs: 1 Mar- cella Moeliker 34.10 p. 2 Rianne van Dis 32.45 p. Groep training ba sisonderwijs: 1 Karima Verkamman 34.10 p. 2 Clarissa Dons 32.50 p. 3 Colette Deurloo 31.80 p. Groep training voortgezet onderwijs: 1 Su zanne Cornelisse 34.25 p. 2 Anne- lies van Broekhoven 32.55 p. 3 Dianne Geuze 32.00 p. Twee initiatiefnemers van de Ze- ven-dorpenwandeltocht zijn vrij dagavond in het zonnetje gezet. Dat gebeurde op een avond die het be stuur van wandel sportclub Vosmeer de vrijwilligers aanbood. L. Haver- mans en A. Brusselaars zijn in het bestuur de twee die al tien jaar bij dit wandelevenement betrokken zijn. Reden voor voorzitter J. Bos- ters om hen te huldigen. Ze kregen een geplastificeerd exemplaar van het aanplakbiljet voor de eerste tocht in 1989 en een klokje. Na mens de wandelbond KNBLO Bra bant/Zeeland bood voorzitter L. Ha verman het tweetal een stropdas aan. Voor de dames waren er bloe men. Bosters keek terug in de histo rie van de wandeltocht en kwam tot de conclusie dat deze zonder de in zet van de tientallen vrijwilligers niet te organiseren valt. De avond werd gevuld met muziek, een drankje en een hapje en ook trad dweilband De Neutekraekers op. Het pleinfeest van de Die Heene- trechtschool heeft ondanks de som bere weersomstandigheden een suc cesvol verloop gekend. Het thema was het 'wilde westen' en het beeld werd dan ook bepaald door cow boyhoeden en indianentooien. Er werden ook spelletjes als cowboy- hoeden- en hoefijzers werpen, geld zaksjoelen en schatgraven gespeeld. Daarnaast waren er traditionele spe len als het rad van avontuur, de vro lijke keuken en de prikplank. De kraampjes werden per toerbeurt door de kinderen bemand, terwijl hulpouders een oogje in het zeil hielden. De opbrengst van het plein feest bedroeg 1500 gulden en komt ten goede aan de school. De leden van de Hervormde Ge meente hebben I. Roggeband geko zen als ouderling in de vacature E. Troost. In de vacature van ouder ling-kerkvoogd G. van Driel werd A. Metske gekozen. Geen van bei den nam de benoeming aan. De ker kenraad gaat zich in september op de situatie beraden. Op de Bartelmeetweg raakte zon dag een 29-jarige motorrijder uit Sommelsdijk gewond, toen hij on deruit ging in een bocht. Rijdend in de richting Sint-Annaland in gezel schap van een andere motorrijder gaf hij te vroeg gas bij het uitkomen van de bocht, waardoor het motor rijwiel onder hem vandaan schoot. De Sommelsdijkenaar schoof over een behoorlijke afstand over het as falt. om uiteindelijk in de linker berm tot stilstand te komen. Hij moest met een gebroken rechterpols en een gebroken linkerhand worden afgevoerd naar het ziekenhuis in Dirksland. De motor was geheel vernield. Uitgewuifd door hun ouders en an dere leerlingen vertrokken de leer lingen van groep 8 van de Sint An- thoniusschool en drie leerkrachten woensdag naar de Ardennen voor een schoolkamp. In Brussel maak ten ze een tussenstop om het Atomi- um te bezoeken en de lunch te ge bruiken. Daarna ging het naar de Auberge van Champion, waar het kamp was. Na aankomst in deze jeugdherberg konden de leerlingen eerst buiten spelen, om vervolgens met de auto op weg te gaan naar de watervallen van Coo. Daar ging het gezelschap in de kabelbaan om van het uitzicht te genieten, 's Avonds maakte de groep nog een wandeling voor het slapen gaan. De volgende ochtend werden de grotten van Remouchamp bezocht, terwijl 's middags een bezoek aan het oorlogsmuseum in Bastogne op het programma stond. Tegen de avond gingen de kampeerders nog naar La Roche om souvenirs te ko pen. Na het avondeten was het nog bonte avond. Vrijdag moesten de koffers alweer worden gepakt. Voordat de thuisreis werd aanvaard, brachten de leerlingen nog een be zoek aan Huy, waar ze per kabel baan over de stad vlogen en later over de stadsmuren liepen. Ook het fort, waar materiaal uit de oorlog staat, werd nog bezichtigd. Aan de oever van de Maas werd de lunch gebruikt, waarna het gezelschap zich nog naar Waterloo begaf om het panorama te aanschouwen. Daarna werd, na drie leerzame da gen, de terugreis aanvaard. Gisteravond was er een kunstmarkt op de school. De werkstukken die de kinderen tijdens de creativiteits- dag hadden gemaakt, werden daar te koop aangeboden aan ouders en belangstellenden. Sint-Annaland Maartje'van Herk uit Anna Jacoba- polder is benoemd tot zorgcoördi nator van het substistutieproject in de Schutse. Dit is samen met Ten Anker opgezet als voorbereiding op de komst van een verpleegafdeling. Mevr. Van Herk was één van de drie teamleidsters in de Schutse, zodat ze in hetzelfde gebouw blijft wer ken, maar dan in een nieuwe func tie. Ze heeft 26 bewoners en 15 me dewerkers onder haar hoede. Voor het substitutieproject is ook een ac- tiviteitenbcgeleider benoemd: Paula Schoonderwoerd uit Bergen op Zoom. L.C. Duine-de Jonge is per 1 augus tus benoemd tot ziekenverzorgende in de Schutse en C.M. Vroegop-Ba- zen per 15 augustus. Op maandag 27 juli wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Schoolreisje Drievliet De groepen 3, 4 en 5 van de De Ca- sembrootschool zijn woensdag per dubbeldeksbus op schoolreis ge weest naar Rotterdam. De kinderen en hun begeleiders vertrokken om acht uur. Na te zijn getrakteerd op limonade, koffie, thee en cakejes, kwam het gezelschap aan bij het Volkenkundig museum. Na daar een uur te hebben doorgebracht, konden de kinderen en hun begeleiders zich uitleven in de attracties van Drie- vliet zoals de botsauto's, het reu zenrad, de Old MacDonaldsfarm, de achtbaan en het spookhuis. Aan de wildwaterbaan hield menigeen een natte broek wer. De dag werd besloten met friet, snacks en ijs. Bij terugkomst kregen de kinderen nog een vrijkaartje voor Drievliet, zodat ze in hun vakantie hun vriendjes of vriendinnetjes kunnen laten zien, waar ze zo'n fijne dag hebben be leefd. De leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 van de Casembrootschool zijn vo rige week op schoolkamp geweest naar Hoeven. De 77 leerlingen, drie onderwijzers en vijf begeleiders gingen maandag om kwart voor ne gen per fiets naar Hoeven waar ze, na een pauze te Oud-Gastel, om kwart over twaalf arriveerden. Na het inrichten van de slaapzalen ver trok het gezelschap naar het bosbad. 's Avonds aten de kinderen pannen koeken, waarna de groepen 6 en 7 het bos in trokken voor een sprook jesspeurtocht, terwijl groep 8 een verklede voetbalwedstrijd speelde. Deze werd gewonnen door het team van Jeroen de Haan. Dinsdagmor gen kregen de kinderen ski-onder richt in het ski-dome te Rucphen en de middag werd wederom doorge bracht in het bosbad. "s Avonds werd er gebarbecued, waarna een disco, een play backshow en een quiz voor vertier zorgden. De vol gende morgen werd de terugtocht aanvaard. Onderweg deed het gezel schap achtereenvolgens Ouden bosch en Nieuw-Vossemeer aan, om tegen de avond de thuishaven te be reiken. Alle groepen van peuterspeelzaal Olleke Bolleke vierden deze week de laatste schooldag. Zoals inmid dels traditie is geworden, kwamen de peutrs verkleed als cowboy. Pi- pi Langkous, marinier of verpleeg ster naar de speelzaal. Na het vrij spelen, de verschillende wedstrij den zoals de loopauto- en de blok- kenrace, konden ze aanschuiven aan de mooi gedekte tafel. Daar wachtte het peuterdiner met frites, salade en worstjes. En een water ijsje en een bellenblaas bij het af scheid maakten het feest compleet. Veel peuters gaan na de zomerva kantie naar de basisschool. Op ze ven september zwaaien de deuren van Olleke Bolleke weer open. Nieuwe peuters kunnen dan aange meld worden vanaf achttien maan den. Schoolmelk, waar komt dat eigen lijk vandaan? Om dat uit te vinden, brachten de leerlingen van groep 5 van de De Casembrootschool een bezoek aan het melkveebedrijf Van Liere aan de Noorddijk. Ze moch ten ook de kalfjes zien en kregen een rondleiding van de boerin, waarbij ze onder andere mochten toekijken bij het machinaal mel ken van de ruim 60 koeien. Na af loop kregen de kinderen nog een pakje drinkyoghurt, waarna de te rugtocht werd aanvaard. In het kader van de ruilverkaveling komt er achter 'de vis' (het monu ment in de bocht van de Provincia- leweg dat de herinnering aan de februariramp van 1953 levend houdt) een nieuwe, halfverharde dijkoprit. Gedeputeerde staten hebben hiervoor toestemming ver leend om een boer gelegenheid te geven zijn percelen te bereiken. Elders worden er weer dammen verwijderd, maar ook aangelegd en verbreed. De dijkoprit bij de vis krijgt een kruinsbreedte van maxi maal 12 meter en reikt niet hoger dan de aansluitende berm, zodat de afwatering van de weg niet wordt belemmerd. In de dam komt over een lengte van maximaal 15 meter een betonbuis van inwendig 0,40 of 0,50 m. Er komt een 8 me ter brede asfaltverharding op van 6 cm. op een (schoon)puin- of slak- kenfundering van 20 cm en een zandbed van 40 cm. Donderdag, vrijdag en zaterdag 23, 24 en 25 juli MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gramƒ9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN COBURGER HAM 100 gram2,50 LEVERKAAS 100 gramƒ1,15 SCHOUDERHAM 150 gram1,75 SELLERIE-SALADE 150 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 27, 28 en 29 juli MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kgƒ15,00 RUNDERGEHAKT 1 kg ƒ10,50 VET SPEK 1 kg6,50 SPEKBLOKJES 200 gram1,25 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk De groepen l en 2 van de Rieburch zijn op schoolreisje geweest naar een speeltuin in Roosendaal. Bege leid door vijf juffen en twaalf moe ders vertrokken de 83 kleuters per bus vanaf school, uitgezwaaid door ouders, oma's en tantes. In de speel tuin konden de kinderen alle klim- glij-, draai- en klautertoestellen pro beren. De hoge glijbaan was favo riet, waarbij de juffen en moeders zich ook niet onbetuigd lieten. Na twee speelrondes en een koffiepau ze stonden friet en ijs klaar, waarna de bus weer moest worden opge zocht. Taxibedrijf De Jonge Wij staan 7 dagen per week voor u klaar; voor al uw personen-, rolstoel- en groepsvervoer. Advertentie I.M. Krachtpatsers kunnen zich nog in schrijven voor het vrachtwagentrek- ken tijdens de braderie op 1 augus tus. De competitie staat open voor zowel mannen als vrouwen. De teams kunnen bestaan uit vier man nen, twee mannen en drie vrouwen, of zes vrouwen/meisjes. Inschrij ving kan gebeuren bij recreatiecen trum Haestinge, bakkerij S. Schot, Sparmarkt Groffen, de VVV en ca fetaria Bunny's corner. Het vracht- wagentrekken zal plaatsvinden tus sen 19.00 en 21.00 uur. De opbrengst van de zwemvier daagse, die van 29 juni tot en met 3 juli werd gehouden in Haestinge, bedraagt 3467,70 gulden, wat bijna een verdubbeling betekent van die van vorig jaar, ondanks dat er dit jaar ongeveer 40 deelnemers minder waren door het tegenvallende weer. „Kennelijk hebben enkele volwas senen goed hun best gedaan om sponsors te vinden", meent beheer der Ko Stoutjesdijk van het zwem bad. De opbrengst is bestemd voor het Ronald McDonald kinderfonds. Om het bezoek aan de braderie op I augustus te stimuleren, geven de le den van middenstandsvereniging Smalstad loten bij elke aankoop op dondefdag 30 en vrijdag 31 juli. Deze loten geven recht op deelname aan een prijzentrekking 's avonds om half negen op de Markt. Als de eigenaar van het getrokken lotnum mer niet aanwezig is, wordt er een volgende getrokken. „We gaan net zo lang door, tot alle prijzen ver deeld zijn onder het aanwezige pu bliek", aldus voorzitter R Groffen. Scherpenisse Een stiekem ritje op een 'geleende' bromfiets is een 13-jarige inwoner donderdag slecht bekomen. In de Laban Deurloostraat zag hij geen kans het gemotoriseerd rijwiel de baas te blijven, waarna hij met de stoeprand in aanraking kwam. Hier door werd hij als het ware de voor tuin van een bewoner in gelanceerd, ploegde daar door een bloembak, schoot door een tuinhekje, om bij een volgende woning tegen een raam te vliegen. Dat ging dan ook aan diggelen. Uiteindelijk kwam de jeugdige brokkenpiloot tegen de ge vel van een derde woning tqt stil stand. Hij moest met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Poortvliet In een van de laatste partijen van de biljartcompetitie in Tolrust zag A. Burgers nog kans om zijn gemid delde flink te verbeteren. In 15 beurten, de kortste partij, versloeg hij M. Uijl en scoorde ook nog eens de hoogste serie van negen caram boles en het beste gemiddelde van ruim 3. De uitslagen: A. Schot-L. Bijl 12- 4.88; A. Schot-M. Uijl 8.21-12; M. Uijl- A. Burgers 5.17-12; Chr. Bal- L. Bijl 12-8.78; Chr. Bal-A.Schot 12-7.14. Op de Kadijk vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen een be stelbusje en een personenauto. De 40-jarige bestuurder van het bus Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 25 juli Expositie fotowerken over Tholen en werkstukken van ke ramiek, Gasthuiskapel, do 14.30-17 u.,vr. 14.30-20 u„ za 10-16 u. 28 juli Sluitingsbingo Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 15 aug. Orgelconcert André Knevel, Grote KerlT20 u. 24, 25, 26 en 27 aug. Thoolse fiets vierdaagse, start markt 18.30-19.30 u. 15 en 25 km. 28 en 29 aug. Braderie. SINT-ANNALANI) t/m okt. 'Nog nooit vertoond', 7 ex posities in streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 5 aug. Natte-laarzentocht, vertrek 19 u. eind Sluispolderdijk. 8 aug. Braderie. STAVENISSK 25 juli Braderie 10-20.30 u. SINt-MAARTENSDIJK 1 aug. Braderie 10-21 u. 4 t/m 6 aug. Fietspuzzcltochten. POORTVLIET 15 aug. Zomermarkt. 14-21 u. BERGEN OPZOOM t/m 25 okt. Tentoonstelling schilderij en Jozef v. Ruyssevelt, Markiezenhof. 23 t/m 25 juli Bourgondische Krab- benfoor. do en vr 14-22 u., za 10-21 u. 9 aug. t/m I nov. Expositie over enge len, Markiezenhof. 17 okt. Optreden Guus Meeuwis, De Raayberg. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Armageddon - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Jacht op de Kleintjes (Ned. gespr.) do en ma t/m wo 20 u., vr 14 en 18.45 u., za 14, 16.15 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u. ROXY 2:Grease - do 14 en 20 u„ vr 14 en 21.30 u.. za 16.15 en 21.30 u„ zo t/m wo 20 u. Het magische zwaard (Ned. gespr.) - za t/m wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The X Files Movie - do t/m za en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. Arma geddon - do t/m za en ma t/m wo 18.45 en 21 u., zo 14, 18.45 en 21.00 u. Het Magische Zwaard (Ned. gespr.) - do t/m wo 14 u. De Kleine Zeemeermin (Ned. gespr.) - do t/m za en ma t/m wo 14 u., zo 16.45 u. The Blues Brothers 2000 - do t/m za en ma t/m wo 18.45 u., zo 16 en 18.45 u. Hard Rain - do t/m ma en wo 21.30 u. Cinema Paradi- so: Great Expectations - di 21 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz, Omroep Zeeland ra dio op 101,9 MHz (ether) en via de kabel op 87,6 MHz. Omroep Zeeland televisie is te zien op 182.25 MHz. (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). je, afkomstig uit Bergen op Zoom, wilde draaien op de Kadijk, maar zag daarbij de auto van een 59-jari- ge inwoonster van Oud-Vossemeer, die achter een vrachtwagentje met glas reed, over het hoofd. De schade was aanzienlijk, maar beide auto mobilisten kwamen met de schrik vrij en konden zelfstandig hun weg vervolgen. Geld voor dorpsvernieuwing. De oorspronkelijk geraamde bijdrage van de provincie ten behoeve van de stads- en dorpsvernieuwing van drie ton is dit jaar verhoogd met 93.327 gulden. De raming voor de bijdra gen aan particuliere woningverbete ring is echter verlaagd met 12.703 gulden tot 287.297 gulden. Daaren tegen is de reserve voor kleine aan kopen in het kader van dorpsver nieuwingsactiviteiten voor 1998 op 106.030 gulden gebracht. Kleuters van de School met de Bijbel uit Sint-Annaland staan met erehagen voor juf De Korte en haar man Johan Maljaars. Vrijdag reden in een stoet van maar liefst 19 auto's de kleuters en hun ouders van de School met de Bijbel te Sint-Annaland naar Aagtekerke, om daar de huwe lijksbevestiging bij te wonen van juffrouw De Korte. De lerares, die ruim twee jaar geleden begon als kleuterjuf in Sint-Annaland, trad in het huwelijk met Johan Mal jaars, een jonge veehouder uit Grijpskerke. Na de dienst in de kerk van de Gereformeerde Ge meente te Aagtekerke o.l.v. ds. J.J. Tanis, wachtten de kleuters bruid Martha de Korte en haar bruide gom op met bogen en heel veel rijst. Ook hadden zich veel inwo ners van Aagtekerke verzameld bij het kerkgebouw, onder wie veel kinderen van de toekomstige groep vier van de Jonker Willem Versïuysschool. Zij kwamen kij ken naar hun nieuwe onderwijze res, want juffrouw Maljaars neemt afscheid van de collega's en de leerlingen van de school in Sint-Annaland. Volgens de bruid was het overi gens altijd traditie om, als er een stel trouwde in de kerk, na school tijd te gaan kijken. Want dan werd er in plaats van rijst met snoepjes gestrooid en gingen ze dus snoepjes rapen. De jonge gasten kregen een ver- snapering op de kinderreceptie. Daar verrasten zij de juf en haar echtgenoot niet alleen met een aantal cadeau's maar ook met een spel en een lied. De kleuters van de §int-Anna- landse school raken zodoende hun juffrouw al snel kwijt. In hun lied zongen ze er van: „Jan neemt haar mee als boerin!" Johan Mal jaars neemt haar wel mee, maar voorlopig nog als onderwijzeres. Zondag 26 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Donken. Wil- sum. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Poldervaart. Breda. GERF.F. KERK 10 u. ds. Van Krimpen. 17 u. mevr. Zwaag. CHR. GERF.F. KERK 10 u. ds. Van Beek, Eemdijk. 18.30 n. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Snijder. 18.30 u. kand. Geerlof, Alphen a/d Rijn. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. v.d. Ham. 18.30 u. ds. Van Beek. GEREF. GEM. IN NED. 10 en 18.30 u. kand. Schultink. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en commüniedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Hoek, Arnemuiden. 18 u. dr. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 28/7 19.30 u. ds. Van Gelder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schaap, Rijssen. 18 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Veen- endaal. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Rouw, Axel. 19 u. ds. Sinke, Oost-Souburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 23/7 19.30 u. ds. Kort, Rijssen. do 30/7 19.30 u. dhr. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Egas, Poortvliet. 14.30 u. ds. Van Eckeveld, St.-Phi- lipsland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Jongejan, Schoonrewoerd. 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. mevr. Balder, Willemstad. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. SINT-PHII.IPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Meulen. Als één van de eerste in Nederland heeft de Rabobank Sint-Anna- land/Poortvliet donderdagavond besloten tot wijziging van de sta tuten. De letters b.a. kunnen ver dwijnen uit de naam van de coö peratie. De toch al beperkte aansprakelijk heid van de leden in situaties dat het fout mocht gaan bij de bank, is nu volledig uitgesloten, zodat er voor taan ii.a. achter de officiële naam komt. De leden besloten daartoe tij dens de extra ledenvergadering in de Wellevaete te Sint-Annaland. In fei te was dat een formaliteit omdat 1 juli niet de statutair vereiste drie kwart meerderheid van de leden aanwezig was. Een tweede vergade ring was binnen een maand nodig, waar driekwart van de dan aanwezi ge leden hoe dan ook een besluit zou kunnen nemen. Voorzitter J. de Boer kon maar 10 van de 692 leden wel kom heten en die waren unaniem voor de statutenwijziging. Naast de afschaffing van de aansprakelijkheid en het verplichte lidmaatschap is nieuw, dat de algemeen directeur be noemd, bestuurder wordt. A. Geluk jr. vroeg zich af, of dat geen proble men kan opleveren bij het staken van de stemmen omdat de directeur met de drie gekozen bestuurders een even aantal vormt. De voorzitter zei dat in de vier jaar dat hij deel uit maakte van het bestuur, altijd het harmoniemodel is toegepast. En mochten de stemmen in de nieuwe situatie een keer staken, dan zou de raad van toezicht een rol kunnen vervullen. Geluk vreesde, dat ook het personeel nu lid zou kunnen worden en bij een fusievoorstel met zo'n dertig stemmen een doorslag gevende rol zou kunnen hebben. Voorzitter M. Bijl van de raad van toezicht bracht na enige discussie duidelijkheid, dat dit ook bij de ge wijzigde statuten uitgesloten is. Van bestuursvoorzitter De Boer had het overigens gemogen. Een betekenis volle relatie met de bank was voor hem het uitgangspunt. Hij meende Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 25 en zondag 26 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts J. van Dort. St. Maartens dijk, tel. 0166-663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch, tel. 604969. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 663511 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113- 251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma 't/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Zorgloket Tholen Tel. 0166-664196. Stichting welzijn voor ouderen Tel. 662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. KAMER VAN KOOPHANDEL ma. 27/7 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 t/m vrijdag 31 juli donderdag 23 4.07-16.32 vrijdag 24 4.57-17.17 zaterdag 25 5.37-17.57 zondag 26 6.17-18.37 maandag 27 6.57-19.17 dinsdag 28 7.37-19.47 woensdag 29 8.12-20.17 donderdag 30 8.42-20.57 vrijdag 31 9.22-21.32 do 23/7 15.45 u. NM vr 31/7 14.05 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. ook, dat deze statutenwijziging het begin is van meerdere veranderin gen bij de coöperatieve bank in de toekomst. „Statutair wijzigt er nu een heleboel, maar in de praktijk ei genlijk niets, want de directeur deed al volop mee in het bestuur", zo kapte betuurslid M.D. Geuze de dis cussie na driekwartier af. De leden zullen allemaal nog van een nieuw statutenboekje worden voorzien. De heren J. van Dieren en A. Geluk jr. werden aangewezen om de notulen van deze extra ledenvergadering voorlopig vast te stellen. De Rabo bank Sint-Annaland/Poortvliet houdt in september een activiteiten- maand met een fietstocht, kleurwed- strijd, opstelwedstrijd, een Zeeuwse middag voor de vijftig plussers en een lampionoptocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 2