Zevendorpentocht met bolus en 'kokkiene' voor deelnemers Comité blij met 232 wandelaars Haflinger J. de Boer Zeeuws kampioen Teleurstellend EK voor Jochem Kuzee L. Bijnagte wint titelstrijd KNJV kleiduivenschieten Ruucstoppelen kampioen bij de 35-plus mix-teams Van den Hoek uitgeschakeld Grootste wandelevenement in regio toe aan tweede lustrum Vossenkuil vertrekpunt EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Donderdag 9 juli 1998 Over twee dagen is het zover. Voor de tiende keer nemen honderden wandelaars bezit van Tholen als zaterdag morgen in Oud-Vossemeer de Zevendorpentocht van start gaat. Bijna 1100 deelnemers trok dit evenement vo rig jaar en daarmee is het - met afstand - de grootste wandeltocht in Zeeland en West-Brabant. Dat het organi seren van zo'n gebeurtenis geen sinecure is, blijkt als het bestuur van wandeslportclub Vosmeer tijdens een verga dering alles nog eens doorneemt. Bolus en 'kokkienen' Badges Rode Kruis Voor Nijmegen Rabotocht op de fiets met prijzen voor verenigingen Het eerste weekeinde van juli staat altijd in het teken van wedstrijden kleiduivenschieten van de KNJV-afdeling Tholen-Sint-Philipsland. Ook nu weer. Er werd op twee plaatsen geschoten. Vrijdag werd de ledenwedstrijd ge houden op het perceel van de familie Maas te Sint-Anna- land en zaterdag was er de grote open wedstrijd op de of ficiële schietbaan Trapke Op te Huybergen. Het 35 plus mix-team van de Ruucstoppelen heeft af gelopen zaterdag een in haalwedstrijd gewonnen in Axel. Het kampioenschap in deze klasse hadden de Fluplanders vorige week al veilig gesteld in de uitwed strijd tegen Zaamslag, waar een overwinning van 4-2 werd geboekt. Open toernooi Koningsverschieting Dressuurproef Derde Nederlander Het bestuur van de wandelsportclub Vosmeer is klaar voor de tiende zevendorpentocht. V.l.n.r. penningmeester Fred Janmaat, Toon Brusselaars, Cato Havermans-Etienne, secretaris Leo Hovermans, Leen Plandsoen (geen bestuurslid, maar contactman Rode Kruis), voorzitter Koos Bosters en Leo van Wezel. De elfde juli moet, als het even kan, vlekkeloos verlopen. Dus zet de or ganisatie op de kop af drie weken voor de 'grote dag' alle finesses nog eens op een rij. De kantine van het bedrijf van voorzitter Koos Bosters fungeert als vergaderlokaal. Hij houdt het tempo in de bespreking, want er moet heel wat aan de orde komen. De organisatie van de Ze vendorpentocht lijkt een geoliede machine dankzij de vele vrijwilli gers die vaak al jarenlang een hand je toesteken. Maar tevoren komt er achter de schermen heel wat voor kijken. Routes moeten worden uit gezet, vrijwilligers aangezocht, de verzorging voor zowel deelnemers als vrijwilligers geregeld, parkeer ruimte gezocht, om maar eens enke le dingen te noemen. De voorbereidingen beginnen dan ook al in het najaar. Dit keer wat la ter dan normaal, door het plotselin ge overlijden van penningmeester Johan van Meer. Hel noopte tot een gewijzigde taakverdeling binnen het bestuur. 'Johan heeft gelukkig nog mee mogen maken dat we bij een tocht meer dan duizend deelnemers konden verwelkomen en dat we daar samen op mochten klinken', schreef Bosters in het programma boekje van de Zevendorpentocht. Van Meer was vanaf het eerste uur bij de organisatie betrokken. In de loop der jaren heeft de Zeven dorpentocht een prima naam opge bouwd bij wandelend Nederland. Niet alleen vanwege de fraaie rou tes, maar bovenal door de goede verzorging onderweg. Wie 50 kilo meter langs alle zeven Thoolse plaatsen wandelt, krijgt op tien plaatsen iets te eten of te drinken aangeboden. Dat varieert van een beker bouillon tot een stuk meloen. Wegens het tweede lustrum worden dit jaar twee typisch Zeeuwse lek kernijen uitgedeeld: mini-bolussen en 'kokkienen'. Om voldoende in te kopen gaat men uit van 1200 deel nemers: „We groeien jaarlijks met zo'n tien procent", zegt Bosters. Wat er dan zoal nodig is? Vier kilo boter, 75 peperkoeken, 40 liter li monadesiroop, 80 meloenen, 600 bananen en 1100 appels. De verzorging - tegen een inschrijf geld dat in al die jaren nauwelijks is verhoogd - levert de tocht volop mond-op-mondreclame op. Daar naast doet de organisatie veel aan p.r. Een stencil met alle relevante informatie wordt ruimschoots tevo ren toegestuurd aan alle deelnemers van de voorgaande twee jaar. En le den van de wandelsportclub nemen deze stencils mee als ze ergens een tocht gaan lopen en leggen ze neer in de startbureaus. Daarnaast wordt al vanaf de eerste keer een program maboekje samengesteld. Via adver teerders levert dat de organisatie sponsor-inkomsten op. Ook dit boekje wordt naar tochten overal in het land en in België meegenomen. Naast alle gegevens over de Zeven dorpentocht staan in het boekje re acties van deelnemers en informatie over alle zeven plaatsen die de wan delaars op hun tocht aan doen. En dit jaar ook een terugblik op de voorgaande tochten. Uit alle provincies - behalve Fries land - heeft de organisatie al deelne mers kunnen begroeten. De nadruk ligt op Zeeland, de Zuid-Hollandse eilanden en West-Brabant. Maar ook uit België komen jaarlijks zo'n honderd wandelliefhebbers naar Tholen. En uit de eigen gemeente trekken inmiddels ook al meer dan honderd inwoners de wandelschoe nen aan. Iedere keer weer probeert de organi satie iets aan de tocht toe te voegen. Een ander - fraaier - stukje in de route, een optreden van een straat orkest onderweg. En dit keer zijn in de routebeschrijving bijzonderhe den opgenomen over wat men on derweg tegenkomt. Sinds een aantal jaren wordt er met een draaiboek gewerkt. Daarin staat precies aangegeven wie wat moet doen, op welke plaats en welke ma terialen daarvoor nodig zijn. Het wordt op de vergadering nog maar eens helemaal doorgelopen, om te zien of alles klopt. „Hoeveel auto's hebben we eigenlijk beschikbaar?" wil Bosters weten. Het wordt op een rij gezet, met erbij voor wie ze bedoeld zijn. Zoals de marsleiders en de bezemwagen. Maar ook ver leent de organisatie al sinds jaar en dag de service dat deelnemers bij het NS-station in Bergen op Zoom worden opgehaald. Bussen doen het dorp namelijk op zaterdag mondjes maat aan en zeker niet op het vroe ge tijdstip dat er gestart wordt. Jaar lijks maken een kleine twintig mensen er gebruik van. Heel praktische zaken komen aan de orde. Is er nog voldoende kalk om de route met pijlen aan te ge ven? Zijn er kwasten? Wie regelt de dranghekken en parkeerverbodsbor den? En wie plaatst de verwijzings borden naar het startbureau? Vorig jaar is er aan de Oesterdam een ge stolen) Afgesproken wordt dat er badges komen zodat de vrijwilligers voor de deelnemers herkenbaar zijn. Mensen die op drukke punten staan - zoals de splitsing Postweg/Rei- merswaalseweg - krijgen een veilig heidshesje aan. Op de dag zelf is het een drukte van belang in Oud-Vossemeer. De mid denstandsvereniging verplaatste na melijk zes jaar geleden de braderie naar de datum van de wandeltocht. Daardoor is het plein voor het dorpshuis niet beschikbaar als par keerruimte. Alle straten in het dorp staan dan ook tjokvol en er wordt gebruik gemaakt van de grasstroken op het sportpark. Vanaf 's morgens vroeg wijst een aantal vrijwilligers de auto's naar een plekje. Bewoners van enkele straten die autovrij moe ten blijven om zonodig ambulance of brandweer doorgang te verlenen, krijgen een briefje in de bus. Vrij willigers halen hun spullen voor de controleposten in de Vossenkuil op voor ze vertrekken. Het dorpshuis is in al die drukte echter gaandeweg de dag met een auto moeilijk te be reiken. Daarom is afgesproken dat de posten al hun materiaal dit keer bij de laatste controlepost - de boomgaard aan de Langeweg - brengen. Daar wordt het dan door het bestuur opgeladen. Een voor beeld van het praktisch inspelen op de knelpunten die voorgaande keren zijn geconstateerd. Twee dagen voor de tocht is er een bijeenkomst voor de vrijwilligers. Daar krijgt ieder te horen wat de taak zal Zijn en worden eventuele vragen beantwoord. Een groot deel van de zestig mensen die in de weer zijn, helpt al vele jaren. En het is ook een bont gezelschap, dat in leeftijd varieert van twintig jaar tot achter in de zeventig. Daarnaast zorgt het Thoolse Rode Kruis sinds drie jaar voor de 'blarenprikkers' en via hen ook voor de verbindingen, met een commandopost in het Vos- semeerse dorpshuis. „Ik heb 22 mensen", meldt Leen Plandsoen die als contactpersoon optreedt. Voor al deze vrijwilligers regelt de organi satie zaterdag een lunchpakket; er zijn er bij die van 's morgens zes tot 's avonds na zessen in de weer zijn. En voor het eerst - in verband met het tweede lustrum - wordt de vrij willigers een feestavond aangebo den. Wat de organisatie deugd doet is de medewerking die men al die jaren van iedereen krijgt.' Moet er een ontwerp komen voor een sticker of voor de herinneringstegel, tekst ge schreven worden voor het program maboekje, 'kokkienen' gebakken of een lied geschreven, steeds zijn mensen bereid om dat te doen. Secretaris Leo Havermans was des tijds de initiatiefnemer voor de Ze vendorpentocht. Hij was de wandel sport gaan beoefenen en kreeg het idee om weer een tocht over Tholen in het leven te roepen. „Bestuursle den van de afdeling West- Brabant/Zeeland van de KNBLO (koninklijke Nederlandse bond voor lichamelijke oefening) zijn toen bij me thuis komen praten", zegt Ha vermans. „Er moest een datum ge zocht worden en alleen de zaterdag anderhalve week vóór de Nijmeeg se vierdaagse was in deze regio vrij. Ik zei: dat wordt het dan, maar de bondsbestuurders raadden dat af. Niemand organiseerde op die datum een grote tocht, want men vreesde dat dit te kort voor Nijmegen was." Tóch werd voor deze datum in juli gekozen en dat is een succes geble ken. Heel veel wandelaars zien de Zevendorpentocht als een prima voorbereiding op de vierdaagse van Nijmegen. Havermans zocht contact met de ac tiviteitencommissie van voetbalver eniging Vosmeer en die pakte het idee enthousiast op. Samen met Jos Hommel, Johan van Meer en Toon Brusselaars tekende Leo Haver mans voor de organisatie van de eerste tocht op 8 juli 1989. Er kwa men 268 wandelaars op af en dat was meer dan men had durven ho pen. In ieder geval voldoende om door te gaan. Het vierde jaar bete kende de grote ommekeer; er meld den zich 678 deelnemers en dat vergde die zaterdag in juli het uiter ste van de creativiteit van de organi satie. Het werd beloond met de J. van der Lans wisselprijs van de wandelbond KNBLO. Die enorme groei was mede de aanleiding om de tocht in een speciale organisatie onder te brengen en daarom werd een stichting - wandelsportcomité Vosmeer - opgericht die los stond van de voetbalclub en aansluiting zocht bij de KNBLO. Het jaar daar op deed de computer zijn intrede; alle deelnemers worden sindsdien daarin geregistreerd. Voor de p.r. werd een speciaal T-shirt ontworpen en dat vindt nog altijd aftrek. De stichting is begin 1995 omgezet in een vereniging, die een veertigtal leden telt. Jaarlijks groeide de deel name en vorig jaar werd voor het eerst de duizend gepasseerd. De organisatie van de Zevendorpen tocht wil van het evenement jaar lijks een gezellige dag in het dorp maken. Daarom ook de combinatie met de braderie in Oud-Vossemeer. En dit jaar is er zelfs een dweil bandfestival in de open lucht ge pland. Tien keer Zevendorpentocht; er zijn veertien mensen die, als ze Voor alle vijf de afstanden die zaterdag over Tholen ge wandeld kunnen worden, is dorpshuis de Vossenkuil in Oud-Vossemeer het verirek- en aankomstpunt. Wie kiest voor de 50 kilometer kan 's morgens tussen 7 en 9 uur vertrekken en wandelaars voor de 30 kilometer tussen 7 en 10 uur. Voor de drie korte re afstanden - 15, 10 en 5 ki lometer - kan van 8 uur 's morgens tot 3 uur 's middags gestart worden. Vóór 6 uur 's avonds moeten alle deelne mers zich afgemeld hebben. zaterdag meedoen, de tocht ook voor de tiende keer wandelen. Zij krijgen een speciale herinnering van de organisatie. Eén van hen is de 70-jarige Jos van Thillo uit het Bel gische Ekeren, die in het program maboekje zijn ervaringen op rijm heeft neergeschreven: "Deze tocht is zeker niet te versmaden en ook aan iedere stapper aan te raden. De in richters krijgen tien op tien omdat er toch vanalles is te zien'. De Rabobank Tholen organiseert op 12 september een fietstocht waarbij voor met name verenigingen een leuk centje te verdienen valt. Deze zogenaamde Raboroute is een tocht met verschillende opdrachten. Ver enigingen kunnen voor deze fietsrit sponsors zoeken en voor tien ver enigingen die de opdrachten het beste uitgevoerd hebben, heeft de bank prijzen van 250 gulden ter be schikking gesteld. De Rabobank schreef de verenigingen in haar werkgebied (Tholen, Oud-Vosse meer, Stavenisse, Sint-Maartens dijk, Scherpenisse en Sint-Philips- land) aan. Ook individueel kan men meedoen met de tocht en ook daar bij zijn prijzen te winnen. Inschrijf formulieren zijn bij de bankfilialen te verkrijgen. Startpunten voor de tocht zijn de Rabobankkantoren in Tholen en Sint-Maartensdijk en er wordt gestart tussen één en twee uur en onderweg krijgt men enkele ver snaperingen. De tocht die ongeveer 25 km lang is, wordt georganiseerd in het kader van het 100-jarig be staan van de landelijke Rabobank- organisatie. Motorsport Kevin van den Hoek uit Sint-Maartens dijk heeft zaterdag en zondag bij de M.O.N.-wedstrijd in Wanroy een ver geefse greep naar het Nederlandse kampioenschap in de 125 cc junioren klasse gedaan. Hij stond er aanvanke lijk vrij goed voor, maar zag zich na een valpartij genoodzaakt de strijd te staken. Zijn start van de eerste manche was matig, maar de 16-jarige Van den Hoek wist op te klimmen naar een vijfde plaats. De tweede manche ging hem be ter af; hij werd als vierde afgevlagd. De beker voor de vierde plaats in het dag klassement was voor Van den Hoek. De volgende dag eindigde Van den Hoek wederom als vierde na de eerste manche, dus stond hij er goed voor bij de tweede manche. Bij de tweede man che ging het echter mis. Toen de voor ste groep crossers zijn eerste ronde had gemaakt, bleek de Smurdiekenaar te ontbreken. Hij was van de baan gereden door een collega en gevallen, waardoor zijn stuur en de voorvering waren be schadigd. Hierdoor veerde de motor niet meer en moest Van den Hoek de strijd staken. In een ontspannen sfeer werd er in Sint-Annaland geschoten om de wisselbeker voor de beste Thoolse schutter. Met 29 treffers van de 30 werd de jachtschietcommissaris Leen Bijnagte uit Scherpenisse de nieuwe kampioen als opvolger van Wim van Doorn. Door omstandig heden was deze niet in de gelegen heid zijn titel te verdedigen. Er was voor de liefhebbers ook nog de mo gelijkheid om een vrije baan te schieten, waar veel gebruik van werd gemaakt. Onder begeleiding van het Eerste Zeeuwse Jachthoornkorps werden de uitslagen bekend gemaakt. A-klasse: 1 L. Bijnagte -Scherpe nisse 29-2; 2 R op den Brouw-Sint- Maartensdijk 28-2; 3 R. Quist-Sint- Philipsland 28-4; 4 E. Nelisse-Sint-Maartensdijk 26-2; 5 H. Quist-Sint-Philipsland 26-6; 6 H. Fontijne-Sint-Philipsland 25-1; 7 H. van Vossen-Sint-Annaland 25-2; 8 B.v.d. Male-Sint-Maartensdijk 25- 4; 9 J. Bolier Scherpenisse 24-1; 10 R. Kooyman-Sint-Annaland 24-1; 11 D. Hage-Poortvliet 24-3; 12 J. Poot-Scherpenisse 24-3 B-klasse: 1 R. Mulder-Steenber gen 23; 2 M. Punt-Oud-Vossemeer 23-1; 3 P. Verwijs-Sint-Philipsland 23-14 A. Elenbaas-Stavenisse 23- 4; 5 M. Poot-Scherpenisse 22-3; 6 R. Fontijne-Sint-Philipsland 22-3; 7 W. Geluk-Scherpenisse 21-3; 8 J. Quist-Sint-Philipsland-20-2; 9 R.. v.d Jagt-Sint-Annaland 18; 10 J. Verwijs-Sint-Philipsland 17-1; 11 Ph. Verdult-Tholen 16; 12 J. van Vossen Sint-Annaland 15-1; 13 J. den Engelsman-Sint-Anna- land 12-1. Vrije baan: 1 L. Bijnagte 235 punten; 2 M. Punt 220; 3 P. op den Brouw 220; 4 H. van Vossen 205; 5 B. v.d. Male 205; 6 D. Hage 205; 7 R. v.d. Jagt 190; 8 R. Fontijne 190; 9 E. Nelisse 175; 10 R. Scherpenisse 165; 11 H. Quist 165; 12 P. Verwijs 135; 13 T. van Vossen 135; 14 W. Geluk 125; 15 R. Kooyman 105; 16 J. van Vossen 105; 17 M. Poot 90; 18 A. Elen- baas 90; 19 P. Poot 75; 20 A. Bij nagte 75; 21 B. den Braber 75; 22 J. den Engelsman 50; M. Koop man 30. Zaterdag werd de grote open wed strijd in Huybergen gehouden. De voetbalwedstrijd Nederland-Ar- gentinië gooide echter roet in het eten. Hierdoor bleven er de nodige mensen thuis. Ook werd er minder geschoten omdat veel deelnemers eerder klaar wilden zijn. In de A-klasse eindigde L. Bijnagte op de 4e plaats, M. Punt als 17e, J. Poot als 18e, P. op den Brouw als 20e en M.B. Quist als 23e. B-klasse: M. v.d. Jagt 5e plaats, J. Bolier 6e, A v.d. Male 7e, H. van Vossen 10e. M. Poot 12e, P. Verwijs 17e, A. Elenbaas 18e, B. den Braber 21e, W. Geluk 22e, D. Bolier 25e en G. Bolier 26e. Op de vrije baan haalden L. Bij nagte, M. Poot en M. v.d. Jagt re spectievelijk de 3e, 4e en 5e plaats. Tennis Het damesdubbel Betsie Huysmans en Maddy Filius hield de traditie hoog met twee 1-6 overwinningen. Het herendubbel Jan Kot en Joes Huysmans verloor vervol gens de eerste set met 7-5, waarna de tweede set heel snel aan zijn neus voorbij ging met 6-0. Jan Kot en Betsie Huys mans kregen het heel zwaar, maar won nen met 5-7. De tweede set lieten ze lig- gen met 6-0, maar in de derde herstelden ze zich met een 2-6 overwinning. Betsie Huysmans en Kees Filius wonnen daarna vrij gemakkelijk met 3-6 en 4-6, al lieten ze hun tegenstanders nog behoorlijk te rugkomen van een 1-5 achterstand. Mad dy Filius en Joes Huysmans verloren ver volgens in twee sets met twee maal 6-3. Kees en Maddy Filius wonnen na een met 7-5 verloren eerste set met 4-6 en 1 -6. Uit eindelijk ging de Ruucstoppelen naar huis met een overwinning van 4-2 en het kam pioenschap op zak. Op de banen van tennisvereniging de Ruucstoppelen te Sint-Philipsland zijn van zaterdag 20 tot en met zondag 28 juni voor de zevende keer de finales van het open toernooi van de vereniging gehou den. In totaal werden er 130 partijen ge speeld. Toernooileider J. Walpot roemde in zijn dankwoord de vele mooie partijen die er gedurende de voorgaande week waren ge speeld. Hij nam ook de gelegenheid te baat om zijn ongenoegen uit te spreken over het feit dat twee naburige tennisver enigingen, die van Dinteloord en Nieuw- Vossemeer. zonder nader overleg hun toernooi hadden verplaatst naar dezelfde week als die waarin de Ruucstoppelen speelde. Walpot duidde dit aan als •broe dermoord' en zei een klacht te hebben in gediend bij de Koninklijke Nederlandse tennisbond. Niettemin was het toernooi goed gevuld met 155 betaalde inschrijvin gen. Uitslagen heren enkel D2: A. Arkestein- D. Verwijs 7-6, 6-3. Heren dubbel D2 Vonderstei n/Ruthman-Grootegoed/Kop- pelaar 6-2, 7-5. Dames enkel D2 poule winaar K. v.d. Sanden. Dames dubbel D2 L. Buijs/L. van Dijke-M.Steijn/A. Jansen 4-6,6-3,6-3. Gemengd dubbel D2 B. Ver- wijs-J. Plekkenpol/P. Bazen 6-4, 6-4. He ren enkel Dl J.P. Fleurbaay-C. de Frel 6- 1,7-6. Heren dubbel Dl J. Kot/C. de Frel- P. de Blok/E. Kalau 6-7, 7-5, 6-3. Dames dubbel Dl M. Reijngoudt-L. van Dijke 7- 5, 7-6. Dames dubbel Dl R. Baauw/A. Everaers-E. Krepel/J. Groeneveld 6-4, 6- 4. Gemengd dubbel Dl J.P. Fleurbaay/B. Koopmans-M. Wielaart/J. Huyser 6-1,6- 2. Heren enkel C2 D.Stevense-L. Goede- gebuure 4-6,6-16-4. Heren dubbel C2 A. de Wael/J. de Ronde-A. van Dijke/J.P. Fleurbaay 6-1 6-7,6-3. Dames dubbel C2 B. HuijsmansAV. van Iwaarden-R. Fontij- ne/F. Westerweel 7-5, 6-7, 6-0. Gemengd dubbel C2 C. de Frel/M. Filius-J. en W. van Dijke 4-6, 6-1, 6-3. Heren enkel Cl R. Ooms/R. Booy 6-4, 1-6, 6-2. Heren dubbel Cl P. Vrij/R. van Dijke-G. v.d. Est/R. Booy 6-1,6-7,6-4. Gemengd dub bel Cl G. v.d. Est/L.Kot poule winnaar. De schuttersvereniging van het Clove- niersgilde uit Scherpenisse houdt zaterdag haar jaarlijkse 'koningsverschieting' Het evenement vindt plaats op het Pluimpot- terrein te Scherpenisse. Aanvang 14.30 uur. De schuttersvereniging staat alleen open voor leden van het Cloveniersgilde, maar publiek is zaterdag welkom. Een lange rij wachtenden bij de controlepost Eerste Dijk/Poppenoordweg, waar behalve stempels ook koek en water was te krijgen. Aan de wandelavondvierdaagse van het evenementencomité Smal- stad doen dit jaar 232 wandelaars mee. I)at zijn er 47 meer dan vo rig jaar toen het slechte weer spel breker was. Maandagavond schreven zich voor het cafetaria aan de Haven bij het comité 192 deelnemers in voor de vijf kilome ter en 29 voor de tien kilometer. Dinsdag kwam er nog eentje op de lange afstand bij en nog eens tien op de korte. Het comité is niet on tevreden over de opkomst. „Zeker niet, de animo loopt overal wat terug. De tochten in de andere dorpen trekken ook wat minder. We zitten toch nog ruim boven de 200," zegt voorzitter J. de Feijter van het comité. De eerste avond gingen de wandelaars richting de Oudelandpolder en Middelland polder. Het weer bleef goed, het was bewolkt, maar het regende niet. Korfbalvereniging Emergo loopt gewoontegetrouw met een flinke groep mee: 24. Maar ook de jonge voetballertjes van sv Smer- diek waren met 20 wandelaars present. Ook acht personeelsleden van de Spar supermarkt hadden de wandelschoenen aangetrokken. De tweede dag stond in het teken van de voetbal. Vanwege de wed strijd Brazilië-Nederland op het wereldkampioenschap in Frank rijk - die later op de avond werd gespeeld - had het comité een prijs beschikbaar gesteld voor de best uitgedoste Oranjefan. Dat werd Mirella Joppe die zich van top tot teen (van haar tot schoenen) in het oranje had gestoken. Ze kreeg een taart in de vorm van een half voet balveld. Ruud Schot eindigde als tweede, hij kreeg een rugzak. Heel veel deelnemers liepen oranjege- tint mee, een feestelijk gezicht maar het heeft niet kunnen ver hinderen dat Nederland de halve finale verloor. De kleine tocht ging via de Pluimpot, langs de Goris- hoeksedijk terug naar de smal- stad, de lange tocht via de zeedijk richting Tuttelhoek en Scherpe nisse. De groep laatste wandelaars kregen onderweg met regen te maken, de meesten hielden het echter droog. Gisteravond staken de wandelaars bij de Veerhoekse- weg de Provincialeweg over om via de Eerste dijk en Veerdijkse- weg naar Scherpenisse te lopen (5 kilometer). De tien kilometer ging eerst een stuk richting het oosten via de Krokkeweg om uit te ko men op de Engelaarsdijk. Van avond verschijnen de verenigin gen in sportenue aan de start. Vanwege werkzaamheden aan de Kastelijnsweg is de route verlegd. Om tegelijk met de deelnemers van de tien kilometer om acht uur terug te zijn bij Maartenshof, is de start van de vijf kilometer een half uur later. Bij het woonzorgcom plex worden de medailles uitge reikt, daarna is er een rondgang door het dorp achter muziekver eniging Euterpe. De 4-jarige Haflinger merrie Am ber van Stalland van J. de Boer uit Sint-Annaland is op de Zeeuwse dag van het paard in Vrouwenpolder dag- en erekam- pioen geworden. Het dier komt uit een succesvol geslacht. De Boer houdt Haflingers als hobby. „Voor ons is de inspanning (dat is de aan spanning) ontspanning. We houden zwart- blesschapen en Haflingers. Het fokken is daarbij een uitdaging. We hebben blijkbaar een goede bloed- en foklijn. Want ook de moeder, oma en overgrootmoeder én een tante van Amber zijn al kampioen gewor den. En toch blijft fokken gokken", zegt De Boer. „Tot nu toe zijn merries het meest gewild bij de Haflingers. Bij warm- bloedpaarden speelt dat niet zo'n rol. Daar is een hengst evenveel waard als een mer rie. En je hebt per slot van rekening 50 procent kans dat het een hengst wordt.De laatste twee jaar hebben wij een hengst veulen gefokt. Daar kun je nu eenmaal iets minder mee." Een tweede Haflinger van De Boer (Lotte van Stalland) zou ook meedoen, maar was niet erg goed. Ze is drachtig, net als Amber. Een eveneens succesvol paardenfokker is A.L.C. Brooijmans uit Steenbergen (oud- Tholenaar) wiens trekpaarden onder meer door zijn zoon J.F.M. Brooijmans uit Tho len worden geleid op het kampioenschap. Charlotte van Hooidonk werd kampioen bij de 3-jarige merries. Winnie van Bleijendaal behaalde een lC-premie bij de 6- tot 9-jarige merries middenmaat en Ga minne uit de Bredeweg kreeg eveneens een lC-premie in dezelfde leeftijdscatego rie, maar dan grote maat. Bij de vierspan nen eindigden Vera van de Doornstraat, Charlotte van de Hooidonk, Winnie van Bleijendaal en Gaminne uit de Bredeweg als vierde. Winnie van Bleijendaal werd eveneens vierde bij de trekpaarden enkel- span. Vera van de Doornstraat en Gaminne uit de Bredeweg werden derde bij het dub belspan. Ook L.A.M. van Dijke uit Sint- Annaland bracht een trekpaard in. Joke van 't Leningshof kreeg een lC-premie bij de tweejarige merries kleine maat. Bij de Shetlandpony's deed A.C. Geluk uit Sint-Maartensdijk mee met drie pony's. Fanny van St.Patricia sleepte een Ie pre mie in de wacht bij de merries midden maat vanaf 7 jaar. Gerda van het Stalletje kreeg bij de 5- en 6-jarige merries een 2e premie en die was er ook voor Kalie van het Mallewegje bij de 3- en 4-jarige mer ries middenmaat. Leo Dorst uit Stavenisse deed op de Zeeuwse dag van het paard mee aan het springconcours. Zijn paard Jamour wei gerde echter en met 3 strafpunten haalde hij de barrage niet. In het progressief ging het beter en ondanks de slechte weersomstandigheden en een spekglad terrein won Dorst de derde prijs. Carmen van den Hoek reed zaterdag in Oudenbosch met Undercover een B- dressuurproef. Deze combinatie reed een prachtige proef maar kreeg uiteindelijk maar 154 punten. Op een concours in Bruinisse behaalde John Veniet met zijn merrie Isanca de derde prijs. Zijn proef werd met 159 punten en één winstpunt beoordeeld. Zijn andere proef leverde 150 punten op. Mies Knop uit Anna Jacobapolder kwam zaterdag voor het eerst sinds 3 maanden (haar paard was geblesseerd) weer uit op een onderlinge wedstrijd van haar ver eniging de Sasruiters in Dirksland. In de M2-dressuur werd ze eerste met 162 Jochem Kuzee is er niet in geslaagd om zich bij het Europees kampioen schap triathlon in de top te nestelen. In het Oostenrijkse Velden eindigde de Sint-Annalander bij de junioren op de 31ste plaats. Dezelfde klasse ring die hij vorig jaar behaalde bij het EK in Finland. Zijn achterstand op de Spaanse winnaar Alonso Clemente bedroeg ruim vier minuten. Volgend seizoen moet Kuzee zijn krachten gaan meten met de senioren. „Ik had er meer van verwacht", zo kijkt Kuzee terug op zijn laatste Eu ropese titelstrijd bij de junioren. „Het zwemmen ging niet goed, zodat ik op het eerste onderdeel een behoorlijke achterstand opliep." De 20-jarige triathleet kwam pas als 52ste uit het water. De afstand van 1500 meter werd in 21 minuten en 11 seconden overbrugd. „Ik was eerst goed weg, maar wegens een valse start moesten we opnieuw vertrekken. Daardoor had ik al 300 meter extra gezwom men. Bij de tweede start was ik door het gedrang van de 87 deelnemers minder goed weg. Met het fietsen wist ik mij weer goed te herstellen. Eerst maakte ik de aansluiting met de tweede groep, waarna we ook de eer ste groep inhaalden, zodat een kleine 60 triathleten bijna gelijktijdig be gonnen aan de loop over 10 kilome ter", vertelt Kuzee, die bij het fietsen een zevende tijd noteerde. Hij liet na 40 kilometer de klokken stil staan op 1 uur en 1 minuut en 59 seconden. Voor zijn krachtsinspanning moest Jochem Kuzee de tol betalen bij het lopen. Op het slotonderdeel van de kwart-triathlon liep hij de veertigste tijd: 36 minuten en 38 seconden had de Sint-Annalander nodig om de 10.000 meter te lopen, waarmee zijn eindtijd 2 uur en 1 minuut en 5 se conden werd. „Als het zwemmen be ter was gegaan, had ik mij bij de eer ste 15 kunnen klasseren. Nu moest ik bij het fietsen eerst een grote achters tand goed maken. Bij dit onderdeel heb ik mij in dienst gesteld van de andere Nederlandse deelnemers. Mijn opdracht was om de goede lo pers van ons team in een goede posi tie te brengen.", zo wijst Kuzee op het teambelang. Berk Sander eindig de als beste Nederlander op de 24ste plaats en was bijna een minuut snel ler dan Jochem Kuzee. die als derde Nederlander over de finish kwam. Kuzee volgt momenteel in het Lim burgse Heerlen een opleiding ergo therapie. Voor zijn deelname aan het EK moest hij enkele tentamens voor zijn studie opschuiven naar het vol gende cursusjaar. Dicht bij zijn school hoopt hij zaterdag in het Lim burgse Stein revanche te nemen voor zijn tegenvallend optreden op het EK.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 13