Unieke hittegolf met IJsheiligen Verburgh u Meer speelgelegenheden en open ruimtes in Muijebos Rio Tholen van start gegaan 'Subsidie aan Zuudwest 7 is precedent' Indicatie-orgaan is verplaatst naar Maartenshof WEERPERIKELEN v.*Crusio 70 hardrijders Donderdag 4 juni 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het dorpsbos dat ten noor den van Sint-Maartensdijk wordt aangelegd, grijpt te rug in de geschiedenis. Het bos volgt de lijnen van de tuinen rondom het slot van Jacoba van Beieren. Dat heeft de voorkeur van de meerderheid van de twaalf aanwezigen op de 'mee denkavond' in Haestinge van de dienst landelijk ge bied (DLG) van het minis terie van landbouw. In het bos van 10 hectare in de Muijepolder zouden open plekken en speelruimte voor kinderen moeten ko men omdat dit dicht tegen de woonkern aanligt. Vrijdags en zaterdags GEOPEND Akkerdistel Mei zonniger, droger en warmer Mei is naar men zegt de mooiste maand van het jaar. Al les komt tot bloei en het ziet er allemaal fris uit. Het weer maakte die indruk niet. Toch kwam de lente eraan. De eerste dagen was daar nog niet veel van te merken en bleef het aan de frisse kant. Daarna twee weken tropisch dan wel zomers warm, en de laatste tien dagen onstabiel met veel buien en normale temperaturen. De zon heeft meer geschenen dan we kunnen verwachten: 237 uren tegen normaal 211De regenmeter bleef op 35 mm ste ken waar 44 mm voor mei gewoon is. En de gemiddelde maandtemperatuur lag ruim twee graden hoger - 15,5 graden - dan we gewend zijn. Oostelijke wind Minder warm Mei Niet alleen ouderen specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audio(speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Voorkeur voor historisch Slotbos ten noorden van Sint-Maartensdijk Infectiehaard Strakke lanen Hangplek jeugd In woonzorgcoplex Maar tenshof te Sint-Maartens dijk is vrijdagmorgen het regionaal indicatie-orgaan (Rio) Tholen geopend. De ze instelling gaat centraal en objectief beoordelen welke zorg iemand nodig heeft. Niet alleen voor op name in een verzorgings- of verpleeghuis, maar ook via wijkverpleging en ge zinsverzorging. Voorheen zat het indicatie-orgaan in het Centrum thuiszorg, maar ondanks vraagtekens die door de Thoolse ge meenteraad werden ge plaatst, is het Rio verhuisd. Bezwarencommissie Het Slotbos en het Muijebos, daar ging het woensdagavond om. Hoe moet het er uit. zien, welke bomen en planten moeten er komen, moet het een dicht of een open bos wor den, wat voor speelgelegenheden voor kinderen zijn er wenselijk en wat voor paden moeten er aange legd worden? De belangstellenden mochten hun wensen uiten. Net als in Stavenisse viel de opkomst tegen. Bij de pre sentatie van het Slotbos tussen zorgcentrum Maartenshof en de ri oolwaterzuivering bleek dat een deel van het dorpsbos ten noorden van de Oudelandseweg was ingete kend. Het betreft ruim vier hectare grond van het bureau beheer land bouwgronden die nu nog gehuurd wordt door A. Pot als schapenweide en door Iz. Hage als bietenland. Dit komt in de plaats van de grond in het oorspronkelijke plan die niet geruild kon worden. Wandelaars zullen nu de weg over moeten om in dit deel te kunnen komen. Het totale gebied van bijna tien hectare wordt toegankelijk vanaf Maartenshof en loopt langs de oude slotgracht met windsingel naar de Provincialeweg. Het gebied wordt door een dijkje (van veehouder Beeke) en een sloot gescheiden van het stuk dat noordelijker ligt. Via de dreef naar het oude voetbalveld (de toegangspalen staan er nog) is dit dan te bereiken. Via een pad langs de zuivering in westelijke richting komt men weer in een ander stuk dat grenst aan de Oudelandseweg. Het openbaar groen wordt op deze manier in drie stukken gehakt, maar met het dijkje en de weilan den van Beeke blijft het wel groen. Mevr. W. Pot-Beeke van het Stene pad toonde zich verbaasd over het opnemen van het stuk ten noorden van de Oudelandseweg in het dorpsbosplan. „Wanneer is dat be sloten? Hier hebben wij niks van gezien. Het komt rauwop ons dak vallen. Nu krijgen we een bos voor onzeneus." Secretaris P. van Kleef van de landinrichtingscommissie- Stavenisse lichtte toe dat een deel van het geplande gebied niet ver worven kon worden en dat de com missie daarop besloten heeft om dat hier te compenseren. Volgens Van Kleef moet het bestemmingsplan er nog voor aangepast worden. Er kan bezwaar tegen gemaakt worden. Alleen als de bezwaren gegrond verklaard worden, gaat de aanwij zing niet door, zo antwoordde hij op een vraag van fruitteler P. Alke- ma. H. van Gurp-Polderman van het Stenepad grenst met haar ter rein (20 ha) aan dit nieuwe gebied, dat aan de westkant begrensd wordt Het eenmalige subsidiëren van de stichting Zuudwest 7 betekent af wijken van het tot nu toe gevoerde beleid. Die conclusie hebben zowel D66 als de SGP getrokken in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Beide fracties stelden dat de bijdrage van een cent per inwo ner in feite een waarderingssubsidie is. Tot nu toe wijst de raad nieuwe aanvragen om zo'n waarderingssub sidies categorisch af. "U schept hiermee een precedent en dat wil ik in de toekomst best benutten", re ageerde J. van den Donker (D66). De democraat kreeg bijval van M. Dijke, nadat wethouder I.C. Moer land had betoogd dat de meeste af wijzingen betrekking hadden op jaarlijks terugkerende aanvragen en er dus van een precedent geen spra ke is (dat laatste betoogde ook CDA'er M.A. van Beek). De SGP- 'er stelde dat er nooit een aanvraag is afgewezen omdat het een eenma lige zaak betrof, maar omdat het om een waarderingssubsidie ging. De pot daarvoor is een aantal jaren ge leden 'bevroren' in verband met be zuinigingen. Zuudwest 7 vraagt de bijdrage om de kosten te dekken van de uitgave van het dialecttijdschrift Noe. Hoe wel Dijke meende dat dit eigenlijk een zaak is voor de Zeeuwsche Ver- eeniging voor Dialectonderzoek, stemde hij niet tegen de bijdrage. Dat deed ook Van den Donker niet, evenmin als de overige commissie leden. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. meer ingangen dan de voorgestelde entree via de nieuwbouwwijk. Zij zag liever een ingang bij de Groe- nedijk om aan te kunnen sluiten op hel voetpad achter de Bloemenlaan. Op die manier zouden voetgangers een 'rondje' kunnen maken langs de rand van het dorp, van het ene naar het andere groengebied. Alkema vreesde dat het bos een hangplek voor de jeugd zal worden. „Die ellende kennen we. De jeugd zal er ook met bromfietsen gaan crossen. Breng de open plek zoveel mogelijk bij de bebouwing." Om de sociale controle te verhogen werd voorgesteld 'assen' naar de open stukken in het bos aan te bren gen. Van 't Slot toonde zich wat milder ten opzichte van zijn jongere dorps genoten. „Je kunt toch een veilige hangplek creëren. Je moet wat voor de jeugd doen." Den Engelsman vroeg aandacht voor de dreef die als verbindings pad van het bos naar de Kastelijns- weg was opgevoerd. „Dat pad loopt over agrarische grond. Wat gaat er gebeuren als er tarwe of bloemetjes staan? Mensen gaan erin rondlo pen. De dreef is al in eigendom." Van Kleef moest toegeven dat er nog niet over gesproken was met de eigenaar. „Het is de bedoeling dat het een openbaar pad wöïdt.'" Voorzitter L.C.J. Potappel van de landinrichtingscommissie zag er geen heil in. „De grond is toebe deeld. Als de eigenaar er niet mee akkoord gaat, gaat het niet door. Het is vragen om overlast." Van Kleef vond twee ingangen naar de Pluimpot veel. „Het maakt de zaak wel complexer en duurder. Eén overgang zou kunnen als staatsbosbeheer daar geen bezwaar tegen heeft." J. Goedegebuure van staatsbosbeheer antwoordde dat dit geen probleem op zal leveren. Het eerste jaar zal de DLG het ge bied onderhouden. Volgens Van Kleef blijft er langs het bos een schouwpad, gevolgd door laag stru weel en dan pas bomen. Het eerste jaar zullen er witte klavers worden ingezaaid om onkruiden te onder drukken. Op die manier kan voor komen worden dat er onkruidzaden overwaaien op landbouwgrond of boomgaarden, zo antwoordde hij op een vraag van Alkema die waar schuwde voor de akkerdistel. Mevr. Bentschap Knook vond het bos te dicht. „De recreatieve ele menten zijn nu doorgeschoven naar de Muije, maar het is te veel bos. Daar moeten we wat aan doen. Breng er open plekken in, een pick nicktafel en een zandbak. Er zijn te weing speelterreinen voor kinderen in de buurt." Daar waren Van 't Slot ('leg een trapveldje aan') en Visser ('leg een trimbaan aan') het mee eens. Maar Van Kleef temperde die voorstellen. „Met recreatieve zaken moeten we de eerste jaren terug houdend zijn. Later zou het mis schien kunnen." De conclusie was in ieder geval dat er meer recreatie in het Muijebos moet komen. Eind juni of begin juli komt de DLG terug naar Haestinge met aangepaste plannen. Dan kun nen de betrokkenen hun eindoor deel vellen. Op dezelfde avond zal ook het definitieve plan voor het dorpsbosje van Stavenisse getoond worden. Na de vakantie moet het bestek voor de gebieden gereed worden gemaakt. De aanleg is be gin volgend jaar gepland. In het voorjaar van 2000 zal de overdracht aan staatsbosbeer en de gemeente plaatsvinden. Mei was aanvankelijk somber met op zaterdag de tweede fikse buien met onweer. Ook de eerste dag van de maand onweerde het. En de tem peratuur bleef ook achter, waaraan de overwegende noordenwind debet was. Maandag de vierde was een aardige dag met boven verwachting veel zon. De temperatuur bleef met 13 graden aan de magere kant. Dins dag begon ook zonnig, maar later op de dag werd het meer bewolkt. De temperatuur liep wat op, maar door de vrij krachtige noordwesten wind was daar weinig van te merken. Woensdag trok een frontale zone, met af en toe regen, over ons heen. De wind nam flink toe uit westelijke richtingen. Maar na de frontpassage werd het een stuk beter. Donderdag de zevende was een overgangsdag naar fraai lenteweer. De temperatuur boekte al wat winst. Dit was te dan ken aan een hogedrukgebied boven zuid- en later midden-Europa; de zuidelijke wind voerde warmere lucht aan. Vrijdag was de eerste dag in een reeks warme zomerse dagen, met heel veel zon en een tempera tuur oplopend tot 25 a 26 graden. Het leek of we het voorjaar over sloegen en direct in de zomer terecht kwamen. Op moederdag werd moe der dan ook flink in het zonnetje ge zet. De temperatuur liep op tot 29,8 graden. We waren er nog lang niet. Het werd tropisch warm. Maandag de elfde - het begin van de IJsheiligen (11 t/m 14 mei) - werd een tropische dag met een temperatuur van 31,6 gra den. De dag daarop werd het met 32,2 graden nóg warmer en woens dag bereikte het kwik nog de 30,1 graden. Dat betekende drie dagen achtereen temperaturen van 30 gra den of meer en dan kan er gesproken worden van een hittegolf. Voor mei is dat uitzonderlijk en het is zelfs - zolang de weergegevens geregis treerd worden - niet eerder voorge komen. De IJsheiligen zijn berucht om de zware nachtvorsten. Later in de week gingen de scherp ste tropische kantjes er wat af door dat de oostelijke wind toenam tot vrij krachtig. Maar het bleef prach tig weer, wat te danken was aan een hogedrukgebied boven Scandinavië dat stevig in het zadel zat en met re gelmaat werd vervangen door nieu we gebieden. Toch waren er aanwij zingen op de weerkaarten dat aan het zonnige, droge en warme weer een einde kwam. Vanaf maandag de achttiende was dat al te merken doordat de bewolking toenam. Een lagedrukgebied bij IJsland was voor onze streek belangrijk. Vanaf Hemelvaartsdag (21 mei) werd het behoorlijk minder warm. Uit de dikke bewolking viel wat lichte regen, maar die was van geen enkele betekenis voor de heersende droogte. Later klaarde het op, de zon kwam af en toe tevoorschijn. De wind nam behoorlijk toe, waardoor het vooral 's avonds koud aanvoelde. Noordelijke winden voerden koude re lucht aan met veel bewolking. Het vroege, warme zomeerweer was hiermee voorbij. De temperatuur deed een flinke stap terug en bleef, afhankelijk van de zon, steken tus sen 13 en 17 graden. De avonden en nachten waren behoorlijk koud, met soms minima van vijf graden. En dat eind mei. Voor de laatste week van de maand waren de verwachtingen op mooi voorjaarsweer niet hoopge vend. De regenkansen namen toe. Zondagmorgen (24) regende het licht, daarna klaarde het op maar te gen de avond viel er opnieuw wat regen. Ook de dagen daarna was de atmosfeer uiterst onstabiel. Dage lijks vielen er de nodige flinke bui en, gepaard gaande met onweer. De temperatuur bleef eerst aan de mati ge kant, maar vertoonde later in de week dagelijks een stijging. In het pinksterweekeinde werd het op nieuw rond de 20 graden of iets ho ger. St.-Philipsland Temperatuur Gemiddelde temperatuur 15,5 Gemiddelde maximum temperatuur 20,7 Gemiddelde minimum temperatuur 10,9 Hoogste maximum temperatuur 32,2(12) Laagste maximum temperatuur 10.8 (2) Hoogste minimum temperatuur 17,4(13) Laagste minimum temperatuur 4.6 (23) Tropische dagen vanaf 30 °C 3 Zomerse dagen vanaf 25 °C 8 Warme dagen vanaf 20 °C 17 Aantal uren temperatuur vanaf 18 °C 218 Aantal uren zonneschijn 237 Warmtegetal 24,6 Warmte-etmalen 8 Neerslag Aantal dagen met neerslag 9 Aantal dagen met hagel - Aantal dagen met neerslag v.a. 10 mm 1 Hoogste etmaalsom 14.4(26) Totaalsom 35 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1016 Hoogste luchtdruk 1028(19) Laagste luchtdruk 1003 (6) Laagste luchtvochtigheid 33 Dagen met onweer 4 Dagen met weerlicht - Aantal dagen met mist 1 Gemiddelde windsnelheid 3,4 m/sec Hoogste windsnelheid 15.2(6) De getallen tussen haakjes zijn de data. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. OI64 - 237940 fax 24S360 7 Ojw! E.N. Mellema, de zorgverzeke raars door E. Vrijsen van de VGZ, de aanbieders van zorg door direc teur mevr. 1. Dekker van Ooster- schelde thuiszorg en de gehandi captenraad door L. Prins uit Tholen. Aanvragen moeten schriftelijk of telefonisch gebeuren via de huis arts. Een medewerker van het Rio legt vervolgens een huisbezoek af en stelt een indicatie op. Wanneer iemand het niet eens is met dat ad vies, is een beroep bij de bezwa- rencommissie mogelijk. De medewerkers van het Rio die de indicatie gaan verzorgen, heb ben nogal uiteenlopende achter gronden. Coördinator Pinxteren is avond- en nachthoofd van het ver pleeghuis Maria ter Weel in Goes. Hij is elf uur per week werkzaam voor het Rio. Pinxteren is sociaal- psychiatrisch verpleegkundige. Catherine Schless is coördinator van de stichting Welzijn voor ou deren Tholen en Sint-Philipsland. Ze heeft een achtergrond als maat schappelijk werkster. Quinta Nieuwenhuizen heeft eet) hbo-op- leiding verpleegkunde gevolgd en Klazina Hanselman de opleiding mbo sociale dienstverlening. Bei den zijn afkomstig uit de gecom bineerde gezinsverzorging/wijk verpleging. Naast deze vier men sen werkt Joke Kloet nog als -ad ministratief medewerkster bij het Rio. Zij is ook werkzaam bij Wel zijn voor ouderen. Arie Pinxteren wil er nadrukkelijk op wijzen, dat het Rio niet uitslui tend voor ouderen is bedoeld. Het gaat om alle leeftijden: ouderen en gehandicapten. Binnenkort ver schijnen er ook posters waarop op het bestaan van het Rio wordt ge wezen. Deze zullen onder andere in de wachtkamers van huisartsen worden opgehangen. Het Rio is op werkdagen te berei ken van half negen tot half twee. Voor spoedgevallen kan men zich wenden tot de thuiszorg. In geval van acute hulp springt deze orga nisatie in. Het Rio bepaalt vervol gens welke hulp vereist is. Advertentie I.M. Dit perceel ten noorden van de Oudelandseweg wordt voor een deel afgegraven. Links op de achtergrond de bomen en struiken van de rioolwaterzuivering. door de Zoetemelkseweg. Zij wilde weten hoe het met het onderhoud en beheer van het, gebied gaat. In het stukje openbaar groen langs het Stenepad dat door de gemeente wordt onderhouden, groeit volgens haar al veel onkruid. „Er staat al zoveel winde. Het is één drama. Als het daar ook zo wordt en ze komen er niks aan doen, vind ik dat wel droevig, hoor." Volgens Van Kleef moet er bij de inrichting van het ge bied rekening gehouden worden met 750 gulden per ha die jaarlijks aan onderhoud door de gemeente wordt besteed. Ontwerper J. Simonse van de DLG toonde een recreatief model waarin zoveel mogelijk activiteiten kunnen plaatsvinden. Kinderen hadden daar enkele jaren geleden sugges ties voor gedaan bij de wedstrijd om een bos te ontwerpen. Er was een fruittuin, een doolhof, een speelweide, een trapveld en een waterwandelpad in opgenomen. Te gen het dorp aan was het bos 'com pact' met open ruimtes, ten noorden van de Oudelandseweg was het ter rein zoveel mogelijk open gelaten met een natuurpad door een drassig gebied. Een deel van het terrein was afgegraven voor een waterpar tij waar kinderen vlotten zouden kunnen bouwen. Alkema stelde voor om voor fruit bomen (hoogstam) rassen te ge bruiken die resistent zijn tegen ziekten: „Fruittelers zitten niet op een vervelende infectiehaard te wachten." In het natuurmodel was vooral groen opgenomen, dicht bos op de hogere delen en open stukken op de lagere delen. Essen en iepen zou den het hoofdbestand kunnen wor den. met een rijke onderbegroeiing. Wandelpaden langs waterpartijen, en ook een deel afgegraven waar plaats is voor riet en wilgen. Mevr. Pot was bang dat 'de jeugd van al les en nog wat' het bos in zal slepen en achter zal laten. „Gaat er dan ook een beheerder rondlopen?" A. Bentschap Knook-Slootweg van de Bloemenlaan miste er een speel weide in. Ze pleitte voor een pick nickplaats en zag het recreatieve model als een 'uitbreiding' van haar achtertuin. Van Kleef benadrukte dat de jeugd behoefte heeft aan groenvoorzieningen waarin ze ac tief bezig kan zijn. H. van 't Slot van de Oudelandseweg zei dat bou wen van hutten wel kon, maar niet ongebreideld. Volgens Pot was het beter dat kinderen naar de kinder boerderij in de Muijpolder gaan om daar actief te zijn. „Bovendien is een picknickplaats of een speelwei de geen goede combinatie met de zuivering. Die stinkt. Daar ga je niet zomaar zitten." Van 't Slot vond dat de recreatieve elementen meer pasten in de Muijepolder. „Je kan er dan ook meer mensen vanuit de nieuwbouw bij betrekken." Het historische model had bij de meeste belangstellenden de voor keur. De elementen uit de slottuin worden opnieuw zichtbaar ge maakt. Simonse had zich daarbij la ten inspireren door een kaart uil 1700 waarop strakke lanen met bo men voorkomen. De opzet van het bos tegen het dorp krijgt een wat statige opzet. Via een stelsel van la nen kunnen wandelaars van het ene naar het andere gebied. Het stukje ten noorden van de Oudelandseweg zou ook in dit ontwerp een open ka rakter krijgen. Oud-molenaar W. Robbe maakte zich samen met vrijwillig molenaar J. Guequièrre zorgen over de aan plant in het nieuwe groengebied vlakbij molen de Nijverheid. Zij willen geen hoge bomen die de wind uit de wieken houden. Robbe wees erop dat de bomen rond de ri oolwaterzuivering, hoger dan vijf meter, al voor minder windaanbod zorgen. „Tachtig procent van de wind komt uit die richting, het zuidwesten. Vele mensen vinden groen mooi, maar iedereen wil een molen zien draaien. Graag aan dacht voor de afstand ten opzichte van de molen." Mevr. Van Gurp bleef zich zorgen maken over het onderhoud. M. den Engelsman (lid van de landinrich tingscommissie) vond het net als Van 't Slot verstandiger om voor kinderen meer ruimte te scheppen in de Muijepolder. „De meeste kin deren gaan nu ook al die kant op, richting het strandje. Het historisch model spreekt mij wel aan." Ook Van Gurp sprak dit model wel aan, zei ze, maar H. Visser van de Noordpoort vond deze opzet voor kinderen niet aantrekkelijk genoeg. Volgens Van Kleef is het mogelijk om door de vorm van de paden het gebruik van het gebied te 'sturen'. „Het actieve zou je zo dicht moge lijk bij Sint-Maartensdijk moeten laten plaatsvinden, ten noorden van de Oudelandseweg zou je met een klaphek kunnen volstaan. Bezoe kers moeten daar dan zelf de weg maar zien te vinden. Dan leg je geen pad aan." Het Muijebos zou volgens Simonse een besloten geheel moeten wor den. Met wandelpaden en de entree aan het eind van de Westpoort. Daar zou een weiland omringd door notenbomen kunnen komen. Een dijkje zou de wandelaar diago naal het bos in kunnen voeren. Via een 'knik' in het pad zou de wande laar uit kunnen komen in een dreef in het akkerland (van M. Schot - red.) die naar de Kastelijnsweg leidt, zodat de wandelaars gemak kelijk naar de kinderboerderij en de heemtuin kunnen die nu worden aangelegd bij camping de Muie. Het Muijebos wordt 10 ha groot en dat komt overeen met het oorspron kelijke plan van de landinrichtings commissie. Het is niet gehalveerd zoals vorige week abusievelijk in deze krant werd gemeld. Er is vol doende grond voor uitgeruild. Be heer en onderhoud gaan naar staats bosbeheer, dat ook de Pluimpot onder zijn hoede heeft. Mevr. Bentschap Knook pleitte voor twee aansluitingen met het na tuurgebied de Pluimpot en voor Bij het Rio Tholen werken vijf mensen. De coördinator is Arie Pinxteren, die aangeeft dat onaf hankelijkheid en herkenbaarheid hoog in het vaandel staan. Zeeland kent nu vier Rio's. De an dere werken op Walcheren, Schouwen-Duiveland en in de Be- velanden. De overheid wil dat de beoordeling van welke zorg er no dig is en door wie die moet wor den verleend, op een zo onafhan kelijk mogelijke wijze geschiedt. De oprichting van het Rio past in dit streven. Doelmatigheid en kostenbespa ring waren andere overwegingen, volgens Pinxteren, hoewel voor heen het indicatie-orgaan in het centrum thuiszorg onder hetzelfde dak als de hulpverleners zat (het zorgloket sinds maart 1996). In Maartenshof komen, aldus het Rio, de thuiszorg, verzorging, be jaardenalarm en maaltijdbezor ging onder één loket te vallen. In het verleden kon het voorkomen dat mensen met vijf verschillende instellingen hadden te maken, al dus Pinxteren. Het Rio Tholen heeft gekozen voor een stichtingsvorm, waarin verschillende organisaties en in stellingen zitting hebben. De ge meente is vertegenwoordigd in de persoon van wethouder I.C. Moer land, de Thoolse huisartsen door Drie van de vijf medewerkers van het Rio. V.l.n.r. mevr. C. Schless van Welzijn voor ouderen, coördinator A. Pinxteren en mevr. J. Kloet, eveneens van Welzijn voor ouderen. Bij snelheidscontroles maandag en donderdag heeft de politie 6,4% van de bestuurders bekeurd: 70 van de 1087 die passeerden. Op de Provin cialeweg bij Sint-Maartensdijk reed iemand liefst 133 km/u. Op die weg werden maandagmiddag 4 en don derdagmiddag 32 overtreders ge flitst. Op de Broekseweg te Tholen reden maandag 19 bestuurders te hard. Donderdag gingen op de Oud- Vossemeersedijk acht en op de Poortvlietsedijk zeven hardrijders op de bon.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 5