Rotonde Grindweg krijgt al vorm Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 juni 1998 Geen voorrang Lichtgewond na val scooter Lichtbak gestolen FIETS STUK? U belt, wij komen! Tweewielers D. BRUIJNZEEL Eerste fase verkeersplan Bijbelgenootschap Psalmzangavond Try-out sportavond Andy Kubista exposeert Raku en glas De Veste op reis Vandalisme scholen Caritasbestuurder Bus raakt auto Koploper bedreigd Kerk met andere ogen Biljarten Prijzen vierdaagse verdubbeld I/Iers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland c. Slager, St. Annaland Ouderling voor bejaarden Cafébaas naar rechter Smithstraat is klaar School naar concert Vergissing Natte-laarzentocht schor Geen geluk Tentenkamp voetbal Opknappen riool Vriens beste visser 1 Gastgezinnen Sponsorloop SPS Kortste partij DAG EN NACHT Thole.n Een 73-jarige inwoner was maan dag betrokken bij een aanrijding te Colijnsplaat. De man wilde op de provinciale weg, komend uit de richting Goes, met zijn auto links afslaan de Noordlangeweg op. Een aantal tegenliggers die richting Kats wilden, verleenden de Tholenaar voorrang. Maar de man zag een te gemoet komende auto die rechtdoor wilde, over het hoofd. Deze werd bestuurd door een 27-jarige inwo ner van Bruinisse. Een botsing was het gevolg, met alleen materiële schade. Beide auto's moesten weg gesleept worden. Vrijdagmiddag omstreeks half vier raakte een meisje uit Tholen licht gewond na een val met haar scooter op de Tholenseweg. Ze kwam uit de richting Halsteren en probeerde een groepje van vier fietsers te passeren. De twee achterste fietsers reageer den op haar claxon en gingen schuin achter elkaar rijden, de twee voorste fietsers hoorden dat niet en bleven naast elkaar rijden. Bij het inhalen raakte het handvat van haar stuur de opwaaiende jas van een van de fietsers, waardoor zij en de fietser ten val kwamen. Een passe rende verpleegkundige op een mo tor verleende eerst hulp. Het meisje liep schaafwonden op aan haar lin kerbeen en moest zich onder dok tersbehandeling laten stellen. Van de cabine van een auto die ge parkeerd stond aan de Kettingdijk is een lichtbak gestolen. De bak heeft aan de zijkanten oranje lichten en in het midden een rode tekstbalk. Nieuwstraat 1 Sint-Annaland tel. 0166-653652 06-53174362 Advertentie I.M. De Molenvlietsestraat gaat op de schop. Het gemeentebestuur heeft ingenieursbureau Nivec in Breda opdracht gegeven om het werk voor te bereiden. Het werk omvat de rio lering en herbestrating (al langer voorzien), met daarnaast een recon structie. Dat laatste vloeit voort uit het verkeerscirculatieplan, waarin de Molenvlietsestraat de functie krijgt van hoofdontsluiting voor een deel van het stadje. Dat betekent dat ook vrachtverkeer er doorheen wordt geleid. Nog dit jaar zal de eerste fase van het verkeerscirculatieplan uitge voerd worden, waarvoor de ge meente twee ton heeft gereserveerd. Naast de aanpak van de Molen vlietsestraat omvat dit het instellen van eenrichtingsverkeer in een aan tal straten, aanpassing van de T- splitsing Kerkstraat/Markt/Molen- vlietsestraat in verband met de geleiding van vrachtverkeer, en het maken van poortconstructies in de Oudelandse- en Vossemeersepoort, de Molenvlietsestraat en de Een- drachtsweg. Het rijdend bijbelhuis van het Ne derlands Bijbelgenootschap bezoekt Tholen dinsdag en woensdag. Deze activiteit wordt georganiseerd door de plaatselijke afdeling van het NBG. Vrijwilligers van verschillen de kerken zullen huis-aan-huis aan bellen om onder andere de nieuwste bijbeluitgaven te laten zien. Daar naast verkopen ze ook kaarten en dagboeken. Dinsdag en woensdag zijn de vrijwilligers actief in Bui tenzorg en het centrum, terwijl het rijdend bijbelhuis woensdagmiddag op de Markt staat. In de Hervormde kerk wordt zater dag 13 juni een psalmzangavond gehouden. De opbrengst zal ten goede zal komen aan de stichting Ontmoeting te Rotterdam, die werkzaam is onder dak- en thuislo zen. Aan deze zangavond werkt het jongerenkoor Hananja mee, onder begeleiding van organist Peter Wil deman. Ds. De Jongste zal de psal men voorzien van een kort inlei dend woord. Van deze avond, die om half acht begint, worden opna men gemaakt. De activiteitencommissie van Thjos houdt morgen (vrijdag) in de kleine gymzaal aan de Zoekweg een try- out sportavond voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar. Om half ne gen is er eerst een warming-up, waarna het sporten begeleid wordt. De sporten die beoefend kunnen worden zijn zaalvoetbal, basketbal, volleybal en kegelvoetbal. Om half tien gaan de deelnemers naar het jeugdhonk, waar de avond wordt af gesloten met muziek en iets te drin ken. De van origine Engelse Andy Kubi sta exposeert tot 4 juli haar aquarel len in de openbare bibliotheek. Ku bista die hier al 19 jaar woont, volg de in Engeland een studie kunst aan de Famham school of art and de sign. en daarna aan het Rachel Mac- Millan college of Education in Lon don met als afstudeerrichting 'textiles'. Ze geeft aan met haar werk iets anders na te streven dan klassiek aquarelleren. Hierbij ge bruikt ze objecten uit de natuur, printer- en borduurtechnieken. De Thoolse pottenbakker en kera mist Hans Westerweel demonstreert zaterdag 6 juni in de tuinserre van galerie Huis Tijdverdrijf de raku- techniek in het pottenbakken. De kunstenaar kwam in 1980 in Corn wall voor het eerst in aanraking met keramiek als kunstvorm, waarna hij zich door het volgen van cursussen verder ontwikkelde. Inmiddels zijn Westerweels objecten te vinden in ateliers in binnen- en buitenland. Tegelijk met Westerweel toont An- nelies Hermans uit Bergen op Zoom haar passie voor glas en glasbewer king. Zij volgt aan de kunstacade mie in Antwerpen een opleiding tot glazenier. Glas in lood is haar voor naamste kunstzinnige uiting. Op de school voor speciaal onder wijs De Veste en de afdeling voor voortgezet speciaal onderwijs De Burcht is dinsdag een kijkavond voor de ouders en verzorgers en an dere belangstellenden geweest. De leerlingen hadden in de groepen ge werkt aan het project 'Op reis'. In de onderbouw gingen ze 'op reis' in een luchtballon. Niet echt dus, maar er waren wel luchtballonnen ge maakt, compleet met mandjes. Er werd nog een video over ballon vaart vertoond en werkbladen en leestukjes over het thema gemaakt. De middenbouw maakte een droomreis met de trein of vliegtuig, waarbij sommigen op een onbe woond eiland of in Amerika terecht kwamen. De bovenbouw bezocht de landen van de Europese Ge meenschap, waarvoor informatie in de bibliotheek was verzameld. Het, leslokaal was omgebouwd tot een ware tentoonstellingsruimte. Hier konden de leerlingen ook pannen koeken eten. De Burcht leverde eveneens een bijdrage. Zij zijn en kele weken geleden op kamp ge weest en hadden hun kampement minutieus na gebouwd. De logope diste had allerlei taalspelletjes be dacht die met het thema te maken hadden. Op 2 juli gaan de kinderen van De Veste echt op reis. Ze gaan dan met hun begeleiders naar dier gaarde Blijdorp in Rotterdam. Zowel in de gemeenteraad als in de commissie algemeen bestuur en welzijn heeft P. van Belzen (RPF/GPV) het toenemend vanda lisme in de omgeving Molenvlietse- dijk en -straat aan de orde gesteld. Hij noemde als voorbeeld het om trekken van de omleidingsborden bij de reconstructie Ten Ankerweg. Ook op de schoolpleinen worden in toenemende mate vernielingen aan gericht en graffiti aangebracht. Via de politie zijn inmiddels twee aan vragen voor schadevergoeding ge daan. Van Belzen informeerde naar de mogelijkheid om het beleid op onderwijsgebied aan te passen en het mogelijk te maken dat scholen preventief hekwerken plaatsen, in plaats van pas wanneer er al schade is. In Sint-Philipsland gaat een school dat nu al op eigen kosten doen, maar dat kan volgens het raadslid niet de bedoeling zijn. Oud- Vossemeer J.F.P. Hommel is door het bisdom Breda benoemd in het bestuur van Caritas van de R.K. Willibrorduspa- rochie. Hommel - die tot 2002 be noemd is - wordt penningmeester in de plaats van M. van Hees. Het Ca- ritasbestuur bestaat verder uit voor zitter A.J. Goossens, secretaris E.M. Mees en lid A.A. Havermans. Een bus die vrijdag rond de middag vanaf de Burg. Versluijsstraat ach teruit het parkeerterrein bij de basis scholen opreed, raakte bij die manoeuvre een stationcar die in één van de vakken geparkeerd stond. De motorkap en lampen van de auto werden beschadigd, maar de klap was dermate hard aangekomen dat het voertuig weggesleept moest worden. KOTl is, met nog één ronde te gaan, nog altijd koploper in de Vos meercup biljarten, maar ziet zich bedreigd door Hof van Holland 2 dat tot op een punt genaderd is. KOT 1 behaalde met 6-4 een krappe overwinning tegen Hof van Holland 1 en komt op 56 punten. Hof van Holland 2 won van KOT 2 met 8-2 en heeft er nu 55. Op de derde plaats volgt Effe Klusse met 46 punten. De Treffers heeft 40 punten, Hof van Holland 1 38 punten en KOT 2 sluit de rij met 35 punten. De uitslagen. Hof van Holland 2- KOT 2 8-2: Aij. Hommel-C. van. Daalen 2-0, A. Friderichs-A. Goe- degebuure 2-0, J. v. Wezel-A. van. Daalen 2-0, M. Goedegebuure-A. Hommel 2-0, J. Bosters-D. Vaders 0-2. KOT 1-Hof van Holland 1 6-4: T. Schot-J. de Reus 0-2. M. Potap- pel-T. de Reus 2-0, C. Timmer mans-N. Rooyakkers 2-0, J. Bur gers-P. Vroegop 0-2, H. van Daalen- J. van Gorsel 2-0. Treffers- Effe Klusse 4-6: C. Burgers-J. Vaders 2- 0, D. den Hollander-J. van Meer 0- 2, J. Etiënne-J. Zegers 0-2, P. de Leeuw-M. Witkam 0-2, B. den Hol lander-A. de Ronde 2-0. Hoogste serie 15 caramboles) P. Vroegop en D. Vaders. J. Zegers speelde de kortste partij met 9 beurten, zonder eenmaal te poedelen en haalde het hoogste gemiddelde van 3,11 van de negende speelronde.Vanavond speelt Kot 2 tegen Hof van Holland 1 en morgen spelen de Treffers te gen Kot 1 en Effe Klusse tegen Hof van Holland 2. Ik zie, ik zie wat jij niet ziet. Wie kent dit spel niet? Sommige dingen zien we niet of kennen we niet. Vra gen kinderen of kleinkinderen, als ze in de kerk komen, ook weieens: wat is dat, of waarom doen ze dat, of waarom ziet de kerk er zo uit. Weet u daar soms ook geen ant woord op? Maandagavond van 8 tot 10 uur wordt erover gepraat in de R.K. kerk aan de Dorpsweg en de kerk 'met andere ogen' getoond. Ouders, grootouders en andere be langstellenden zijn welkom. Een team van biljartclub Hof van Holland heeft een wedstrijd ge speeld tegen De Sportvisser uit Yer- seke. Het treffen eindigde in 6-6. N. Rooijakkers, M. Goedegebuure en T. de Reus wonnen hun partijen met 2-0, daarentegen verloren J. van Meer, A. van Wezel en J. de Reus. Het gemiddelde van Hof van Hol land was 1,578. dat van De Sport visser 2,144. Sint-Annaland De F-2 pupillen van WHS o.l.v. Marco den Engelsman hebben als origineelste en creatiefste groep tij dens de avondwandelvierdaagse duizend gulden gewonnen. De jeug dige voetballers, die als soldaten verkleed waren, willen de duizend gulden besteden door een bezoek aan een attractiepark te brengen. Mevr. C.M. Sprenkels, hoofd parti culieren van de Rabobank, reikte de prijs vrijdagavond op het sportveld uit. Ze vertelde de eerste prijs, die oorspronkelijk 500 gulden bedroeg, verdubbeld te hebben ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van Rabobank Nederland. Dat gold ook voor de tweede prijs, die eerst 250 gulden was, maar nu 500 gulden werd. De als Kelly-familie uitge doste Citroentjes ontvingen dat be drag. hoewel hun zangkunsten niet te horen waren. Meer groepen wa ren er dit keer niet, zodat de derde prijs van 150 gulden niet werd uit gereikt. Mevr. Vroegop-Pape (75) kreeg de beker voor de oudste wan delaar en haar vierjarige kleindoch ter Christel leek eerst de bokaal voor de jongste loper ten deel te vallen. Bij nader inzien bleek de 7 november 1994 geboren Kimberley de Koning een paar maanden jon ger. Ondanks het wat mindere weer trok de vierdaagse nog 267 deelnemers. Ze werden vrijdag door Acceleran do muzikaal verwelkomd op het Havenplein. Op het sportveld lag er voor iedereen een medaille en een consumptiebon gereed. Elke avond hadden de deelnemers ook onder weg een versnapering ontvangen. De EHBO had het rustig, ondanks de regen die de wandelaars nog te verwerken kregen. WHS heeft de wandelvierdaagse voor volgend jaar al weer op de kalender gezet: van 25 tot en met 28 mei 1999. Donderdag, vrijdag en zaterdag 4, 5 en 6 juni HAMLAPPEN 1 kg9,95 SCHNITZEL 100 gramƒ1,70 NASIVLEES 500 gramƒ4,75 CORNEDBEEF 100 gramƒ1,40 SNIJWORST 100 gramƒ1,25 MOSTERDROLLADE 100 gram1,90 VRUCHTENSALADE 150 gram2,25 VERSE LASAGNE 100 gram1,35 Maandag, dinsdag en woensdag 8, 9 en 10 juni VERSE WORST 1 kg7,95 RUNDERGEHAKT 1 kg10,50 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M De kerkenraad van de Hervormde Gemeente heeft de aftredende ou derling J. Wesdorp benoemd tot ou derling met een bijzondere op dracht, namelijk de coördinatie van het bejaardenpastoraat. In zijn vaca ture als 'gewoon' ouderling is dia ken P.M. van 't Hof gekozen en niet in de vacature M.C. den Engels man, zoals eerder per abuis was vermeld. De vacature Den Engels man was namelijk al vervuld door de benoeming van PM. Gunter. Zondagavond worden Van 't Hof en Wesdorp bevestigd door ds. W.C. Meeuse, die op 21 juni 's middags om half drie afscheid neemt. Na ruim zeven jaar vertrekt hij naar Wilnis. Uitbater B. de Man van café Haven zicht staat morgen bij de Raad van State tegenover het gemeentebe stuur. Dat legde hem een dwangsom op van 5000 gulden voor elke keer dat hij een bepaald voorschrift over treedt. De Mans bezwaar daartegen is door b. en w. ongegrond ver klaard en dat accepteert de horeca ondernemer niet. De bewoners van de Burg. Smith straat zijn klaar voor de festiviteiten ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van hun straat. Drie van de vier kinderen van de toenmalige burgemeester H.J. Smith zullen vrijdagavond bij de opening present zijn: Rick, Dicky en Gert. De laatste komt zelfs helemaal uit Stadskanaal met vier van zijn vijf kinderen. Rick en Dicky wonen in Ameide en Hendrik Ido Ambacht. Burgemees ter Van der Munnik verricht de offi ciële opening vrijdagavond om half acht, waarna zangvereniging the Young Voices en volksdansclub Do- di Dodi zullen optreden. Zaterdag avond speelt Accelerando, woens dagmiddag is er een kinderpro gramma, volgende week vrijdag is het keutjesavond en zaterdag is de finale met strandvolleybal. Op uitnodiging van slagwerkspecia list Johan van Vossen van Accele rando hebben de groepen 5 t/m 8 van de De Casembrootschool een bezoek gebracht aan de Sakofahal. Van Vossen legt binnenkort zijn D- examen concertslagwerk af en vond dit een mooie gelegenheid om de kinderen op een grondig voorbereid concert te trakteren. De leerlingen waren verrast door het veelzijdige concert. Sommigen dachten bij voorbaat dat alleen slag werk, saai zou zijn. Van Vossen de monstreerde dit ook duidelijk door met alleen de snaartrom voor zijn buik een rondje te lopen trommelen. Maar dat was alleen de eerste mi nuut van het concert. Daarna was een veelheid aan klankkeur te belui steren. Een complete studie slag werk duurt negen jaar en daarvoor moet je goed noten kunnen lezen in verschillende sleutels, en er moet veel geoefend worden. Samen met zijn vrouw Imanda, op bugel, speel de Van Vossen op drumstel het con certstuk 'Flash'. Ook speelde hij so lo's op vier pauken, op het drumstel en op de xylofoon. Hij liet een groot aantal percussie-instrumenten ho ren, waaronder de cabassa en de 'rainmaker' - een instrument ge maakt van een cactus. Maar de ab solute topper voor de kinderen was de grote trom. Van heel zacht tot heel hard bracht dit instrument een emotionele schok teweeg. De kinderen werden getrakteerd op een phitje trien rrn lolly ril hi' leefden een leuk en leerzaam uurtje. Maandag 8 juni a.s. haalt de kon. fiinfuM! Aeucli'Pundn oud pupim' op. Advertentie I.M. Vrouwen op de fiets De animo voor de fietstochten van de Plattelandsvrouwen is wisselend. De eerste keer in mei kwamen slechts drie dames opdagen, maar werd niettemin vertrokken. De tweede keer fietste een groep van negen richting Sint-Maartensdijk en langs de campings bij Stavenisse en de zeedijk naar huis. Vanaf deze maand wordt er alleen nog de eerste donderdag gefietst. Bij goed weer wordt er vandaag (en dan weer op 2 juli) om half twee ge start aan de Ring. Een 88-jarige inwoner deed zater dag aangifte van diefstal van zijn auto. Deze zou de voorgaande nacht zijn ontvreemd uit zijn garage. Na der onderzoek wees uit dat de auto mobiel in de garagebox van zijn buurman stond geparkeerd. De Sint-Annalander had zich vergist doordat de garagedeur van de buur man op een kiertje had gestaan. Voor wie zich graag eens wil ver diepen in de Thoolse natuur houdt de VVV Eiland Tholen zaterdag een 'natte laarzentocht' over de schor ren en slikken. De excursie staat on der leiding van een gids van Staats bosbeheer. De deelnemers krijgen uitleg over de schorrenvegetatie, de kustvogels en het leven in de diepe modderige kreken. De tocht begint om zeven uur 's ochtends vanaf het einde van de Sluispolderdijk. Laar zen en een verrekijker zijn noodza kelijke attributen. Het meenemen van honden is niet toegestaan. Op 13 juni wordt in het kader van Zee land Natuurmaand weer een derge lijke tocht georganiseerd, om elf uur. Mevrouw E. van Poortvliet had vrijdagavond geen geluk bij het bil jarten van de Hoop. Ze verloor in de kortste partij (18 beurten) met 10- 2,5 van haar echtgenoot T. van Poortvliet. Ze had weinig kans, want hij speelde tevens de hoogste serie van 16 caramboles en het bes te gemiddelde van 4,05. Mevr. Van Poortvliet verloor vervolgens nipt van W. van Oudernaarde met 10-9.. Daarna versloeg R. Scherpenisse, die een goede avond had. T. van Poortvliet met 7,8-10. M. Elenbaas speelde zijn laatste twee partijen van deze competitie. De eerste won hij met 10-8,86 van G. Rijnberg en de tweede verloor hij van J. Keur, die al zes partijen geen punten meer verspeelde, met 8,68-10. Voetbalvereniging SC Stavenisse heeft vrijdag en zaterdag een suc cesvol tentenkamp gehouden voor de jeugd. Het spelonderdeel hiervan werd gewonnen door groep 5 onder leiding van Cobie Wesdorp. Het kamp begon om vijf uur 's mid dags. Voor die tijd was de organisa tie samen met de ouders al in touw geweest om de tenten op te zetten. Het spelprogramma begon een half uur later met een zeskamp. De spel letjes varieerden van vliegend ta pijt, korfbal, oberen tot hindernis- baan. 's Avonds werden zes spelletjes gedaan, terwijl er tussen door een lopend buffet was van de chinees. Vervolgens stond een quiz op het programma, waarin de alge mene voetbalkennis van elk team werd getoetst. De volgende dag wa ren er nog spelen als touwtrekken, oberen en hindernisbaan en het pe nalty's nemen, waarbij Johnny Ba zen bij de E-pupillen en Mark Po- tappel bij de B-junioren als besten uit de bus kwamen. Daarna konden de deelnemers aan de pannekoeken en was er de prijsuitreiking. ^x Sin t-Maartensdijk De riolering in de Nijverheidsweg wordt opgeknapt. De buizen wor den niet vervangen, maar de zoge naamde kousmethode wordt toege past: met epoxyhars doordrenkt glasvezeldoek wordt op een specia le manier tegen de wand van de ou de rioolbuis geperst. Confine coatings voert het werk uit in op dracht van het gemeentebestuur. Scherpenisse J. Vriens heeft de voorlaatste wed strijd gewonnen van hengelsport vereniging De Zeebaars. Hij bracht 1165 punten op zijn naam van de 5728 die er verdeeld werden. Aan de Annavosdijkpolder bij Sint-An naland gooiden 33 vissers hun hen gel uit. De overige prijswinnaars: 2. A. Arts 565 p, 3. C. v.d. Werff 395 p. 4. M. Hage 351 p, 5. T. Lammer- se 341 p, 6. Jan Kodde (jeugd) 325 p, 7. mevr. H. Lammerse-Aal- brechtse 310 p, 8. H. van Tiggele 300 p, 9. H. Dijke 300 p, 10. I. Hengstmengel 295 p, 11. K. de Graaf 250 p, 12. R Breure 230 p en 13. A. Faber 200 p. Zaterdag staat de laatste wedstrijd voor de zomer Op het kruispunt van de Grindweg met de Eendrachtsweg en Vossemeersepoort in Tholen wordt druk gewerkt aan de aanleg van een rotonde. Dit onderdeel van de reconstructie van de Ten Ankerweg is zowel door de politiek als omwonenden flink bekritiseerd, maar krijgt desondanks gestalte. Voor het gevoel van veel mensen ligt het verkeersobstakel niet centraal op het kruisingsvlak. De foto toont rechts de Vossemeersepoort. Deze straat is nu afgesloten voor verkeer komend vanaf de Grindweg, maar de weg richting de Eendrachtsweg is nog wel open. Inmiddels heeft de provincie aan de gemeente het tweede voorschot (37.800 gulden) overgemaakt van de 189.000 gulden die voor deze reconstructie is toegezegd. Vanaf de Molenvlietsedijk en -straat is de Ten Ankerweg inmiddels weer berijdbaar tot voorbij het politiebureau. De opstaande rand die fiets- en voetpad en rijbaan van elkaar scheidt, blijkt een obstakel te zijn voor bewoners die hun auto op de oprit willen parkeren, maar ook voor andere weggebruikers. Zo is een rolstoeler al gekapseisd ter hoogte van het politiebureau toen deze de hobbels wilde nemen. Zondag 7 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Kaars, Papendrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. 17 u. ds. Ezinga. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Veenendaal, Elburg. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. wo 10/6 19.30 u. oecumenisch avondgebed. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. V.d. Dussen, Klundert. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Haamstede. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Veenendaal. 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 11/6 19.30 u. ds. Mondria. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zwanenburg, Ede. 18 u. ds. Voets, Arnemuiden. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. (gezinsdienst) ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Kort, Putten. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Bode, Nun- speet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Blokland, Goes. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borssele. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 10/6 19.30 u. ds. Karens, Wer kendam. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. (H.D.) ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Becker, Klundert. op het programma, opnieuw aan de Annavosdijkpolder. De omgang met leeftijdgenootjes uit een ander land is goed voor de ontwikkeling van kinderen. Europa Kinderhulp zoekt daarom nog 7 gastgezinnen of -ouders voor kans arme Franse kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Het gaat om de periodes van 5 tot en met 27 juli en 22 juli tot en met 12 augustus. Daarnaast zoekt de organisatie nog gastgezinnen of -ouders voor kinde ren uit Hannover voor de periode van 27 juli tot en met 15 augustus. Voor informatie kan men contact opnemen met regionaal medewerk ster Willy Donken, tel. 662979. Poortvliet Een sponsorloop die SPS zaterdag organiseerde, heeft 1400 gulden op gebracht. Het geld is deels bedoeld voor de verbouwing van de kantine die momenteel aan de gang is, en deels voor de jeugdkas. Danny de Graaf uit Tholen haalde het meeste geld binnen: hij kreeg voor liefst 250 gulden sponsors bij elkaar en daarom mag hij een origineel voet balshirt uitzoeken. Komende zaterdag wordt op d'n Aekerboom de jaarlijkse familiedag van de voetbalclub gehouden, 's Morgens zijn er activiteiten voor de jeugd met om half een de strijd om de penaltybokaal, 's Middags spe len de senioren een onderling toer nooi, waarna een koud buffet wordt geserveerd en ook is er nog een ka- raokeshow. (Ex-)SPS'ers en sup porters kunnen zich nog aanmelden bij Corné Schaart. M. Uijl heeft bij biljartverenging Tolrust de kortste partij op zijn naam weten te zetten met 18 beur ten, terwijl hij het aantal poedels beperkt wist te houden tot vier. Zijn tegenstrever was Chr. Bal. J. Nie- mantsverdriet maakte de hoogste serie met 9 caramboles en het beste gemiddelde van 2,38. A. Sghot kon daarentegen zijn draai niet vinden op het groene laken en moest bij Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 6 en zondag 7 juni Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Remijn, Bergen op Zoom, tel. 0164-210151. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 juni donderdag 4 12.17- vrijdag 5 0.42-13.22 zaterdag 6 1.47-14.17 zondag 7 2.37-15.02 maandag 8 3.22-15.37 dinsdag 9 3.57-16.17 woensdag 10 4.37-16.57 donderdag 11 5.17-17.32 vrijdag 12 5.57-18.12 wo 10/6 5.20 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie LM. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 30 juni Expositie schilderijen en tekeningen Ludmila Kalmaeva, Stoofstr. 6, do t/m za 10-16 u. tot 25 juni Expositie 'De Russen komen weer', Stoofstraat 6. 4 juni La Lèche League, Garnalen- straat 68, 20.15 u. 4 juni Excursie Plattelandsvrouwen naar vleeswarenb.edrijf Wilthagen. 6 juni Demonstratie brandschilde ren en rakuwerk, 't Huis Tijdver drijf. 6 juni Oriëntatierit Mac, start Zoek weg 19.30 u. 13 juni Thoolse fietsdag. 16 juni Bingo Anbo, zaal Schutters hof 14 u. OUD-VOSSEMEER 10, 17 en 24 juni Koersballen, Vos- senkuil 14 u. 12 en 13 juni Kermis. 13 juni Jeugdwielerronde, Pr. Mau- ritsstr. 12 u. 15 t/m 18 juni Avondwandelvier daagse. SINT-ANNALAND t/m okt. 'Nog nooit vertoond', 7 ex posities in streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 4 juni Excursie Plattelandsvrouwen naar Wilthagen vleeswaren. 5 t/m 13 juni Feestweek Burg. Smithstraat. 6 en 13 juni Natte-laarzentocht, ver trek einde Sluispolderdijk. 8 juni Diploma-avond EHBO-ver- eniging, Wellevaete 20 u. 9 juni Excursie Plattelandsvrouwen naar Zuiderzeemuseum, 8 u. Ring. SINT-MAARTENSDIJK 9 juni Bingo Anbo, Maartenshof. SCHERPENISSE 10 juni Barbecue Plattelandsvrou wen. 18 juni Bejaardensoos naar Arden nen, vertrek 8 u. SINT-PHILIPSLAND 5 juni Bloeddonoravond, Wimpel 18.30 u. 15 t/m 18 juni Avondwandelvier daagse. BERGEN OPZOOM 5 t/m 7 juni Philip Morris Jazz-week- end. 8 t/m 11 juni Wandelvierdaagse. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Deep impact - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: Pippi Langkous (Ned. gespr.) - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u. zo 14 en 16 u., wo 14 u. Titanic - do en zo t/m wo 19.30 u., vr en za 20.30 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The rainmaker - do en ma t/m wo 20 u., vren za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Mousehunt - za, zo en wo 14 u. Deep impact - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Flubber (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. The replacement killers - vr en za 18.45 u., zo 16.30 en 18.45 u. U.S. marshals - vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u., wo 20 u. Verrassingsvoorpremière do 20 u. Cinema Paradiso: Amistad - ma en di 20.30 u. beide partijen verlies incasseren. Uitslagen: A. Schot-J. Niemantsver- driet 8,21-12; Chr. Bal-M. Uijl 6,96-12; A. Schot-G. de Jonge 3,93- 12; P. van Roosendaal-M. Uijl 12- ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 2