De Kraal en AOC Steenbergen winnen schoolvolleybalternooi in Meulvliet Veel winst voor Thoolse tennisploegen Arjan van Haaften districtskampioen Koersballen Jeugd van Smash wil naar nog hoger niveau Denk en Zet handhaaft zich in de eerste klasse Heftige ruzie Ruucstoppelen en Schenge 2 Intraco/AVC '87 houdt druk bezocht toernooi voor 13e keer Eegedima lijdt tweede verlies op rij in de mixedcompetitie Donderdag 4 juni 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tholenaren in prijzen concours Bergen op Zoom en Hansweert Dressuur Eendrachtruiters De teams van montessori basisschool De Kraal uit Tholen en het agrarisch opleidingscentrum uit Steenbergen hebben vrij dag het schoolvolleybal- toernooi van Intraco/AVC '87 gewonnen. Aan de wedstrijden deden 24 teams van basisscholen en voortgezet onderwijs mee. Strak schema Senioren team meer, junioren juist minder Ervaring opdoen 01154113641 of «113-221116 Uitslagen poules Vincent Fructuoso nieuwe clubkampioen Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse blijft uit komen in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaak competitie. Thuis wonnen de Tholenaren de laatste wed strijd van het seizoen met 4,5-3,5 van Souburg 4. Daarmee eindigde Denk en Zet op de vierde plaats in een klasse met tien ploegen. Zierikzee werd zonder puntverlies kam pioen, Oostkappelle en Zierikzee 2 degradeerden. Interne competitie Ook Johan van Dijke wint hoofdprijs Geen kans Maximale winst Bij de districtskampioenschappen wielrennen hebben de Thoolse coureurs verrassend goed gepresteerd. De 20-jarige Arjan van Haaften uit Stavenisse werd in Ef fen kampioen bij de neo-amateurs, terwijl Johan van Dijke uit Scherpenisse bij de cyclo-sportieven de Zeeuwse titel veroverde. Bij de amateurs behaalde Vos- semeerder Ruud Havermans de tweede prijs in het dis trict Brabant Zuid-West. Nog fris Progressie Zeeuwse titel voor Johan van Dijke Paardensport Op Kijk in de Pot werd voor de 95e keer tijdens het pinksterweekeinde een concours hippique gehouden. Jaap en Joey Moerland uit Stavenisse waren ook van de partij. Joey sprong op Niko- dem en Undercover. Zondag werden het basisparcours en de barrage fout loos afgewerkt. Met 44 stijlpunten kreeg de aankomend hoefsmid op Un dercover de vijfde prijs en met 44 pun ten op Nikodem de zesde prijs. Jaap Moerland zadelde Jumbo Jet voor de L- klasse. Ze sprongen op de eerste hin dernis al een balk uit de lepels en liepen zo de barrage mis. Maandag werd het progressief verreden. Undercover stop te eenmaal voor hindernis 5, maar liep verder goed rond. Nikodem was in vorm en reed de eerste ronde foutloos. In de barrage reed Joey een beetje te scheef op hindernis 8 aan. Daardoor sprong de combinatie een balk uit de lepels. Toch behaalde Joey nog de tien de plaats. Jaap Moerland kwam in het progressief L beter uit de verf dan de dag ervoor. De eerste ronde werd fout loos afgelegd en ook in de barrage sprong Jumbo Jet heel goed. Omdat het paard echter nogal zwaar en groot is, is het moeilijk om een snelle tijd te halen, maar toch behaalde de combinatie een zevende prijs. Nicole Paulusse uit Scherpenisse reed met Galaxy in de B-dressuur. Ze kreeg zondag voor haar twee proeven 157 en 160 punten. Daarmee kreeg ze twee winstpunten en behaalde ze respectie velijk een zesde en vijfde plaats. Maris- ka Vermaas uit Sint-Annaland reed op Lizzy eveneens twee B-proeven die be loond werden met 159 en 160 punten. Dat leverde de amazone een vierde prijs en twee winstpunten op. Met een totaal van 15 winstpunten heeft ze het maximum bereikt en moet ze promove ren naar de L-klasse. Carmen van den Hoek uit Sint-Maartensdijk reed op Un dercover een B-dressuur. Ze kreeg 156 punten en één winstpunt John Veniet uit Sint-Maartensdijk reed op Isanka in de L-dressuur en kreeg voor de twee proeven 156 en 160 pun ten. Veniet heeft nu 14 winstpunten in de L-dresuur. Bij 20 moet men over stappen naar de Ml-dressuur, maar vanaf tien punten mag men ook al pro moveren. Veniet blijft voorlopig nog even in de L-klasse om zich voor te be reiden op volgende categorie. Drie leden van De Eendrachtruiters be zochten zaterdag een concours van ver eniging Zuid-Beveland in Hansweert. Helma van der Slikke uit Poortvliet reed met Lucky een B-proef dressuur. De jury beoordeelde deze met 165 pun ten en dat leverde een winstpunt en de vijfde prijs op. Suzanne Reinerman uit Oud-Vossemeer kwam op Magic Day uit in dezelfde ring. Deze combinatie kreeg respectievelijk 159 en 161 pun ten, genoeg voor twee winstpunten. John Veniet behaalde met Isanka 143 en 151 punten in de L-dressuur. Volleybal Het is vrijdag een wat chaotische drukte in sporthal Meulvliet. Dat mag ook wel, want 24 teams van ge middeld acht spelers leveren samen met de begeleidende docenten en supporters een behoorlijk levendig tafereel op. De sporthal is verdeeld in vier speelvelden waarop tegelij kertijd gespeeld werd. Opgewonden verzamelen de jongeren zich met hun coaches bij de banken waarop supporters en wisselspelers zitten. Vele docenten offeren er hun vrije vrijdagavond aan op. „Maar als je daarop moet gaan letten, vermoord je je eigen vak", zegt leraar O. Huis kamp van Ter Tolne. „Het persoon lijke contact buiten de school om, vind ik heel belangrijk. En je ziet bij het voortgezet onderwijs dat er oud- leerlingen van je bij zitten die bli jk baar het evenement heel leuk gevon den hebben. Dat is ook de bedoeling." De toernooileiding van de organise rende vereniging AVC zit in het tijd- hok, ver boven alle spelers. „We zijn heel tevreden over de opkomst, leder jaar doen de scholen weer mee. En als we eens wat later zijn met de uit nodigingen, dan zijn er zelfs scholen die ons opbellen met de vraag of we het toch nog wel organiseren", zegt Ada v.d. Meer van AVC. „Alleen zijn er van de middelbare scholen wel wat minder. Voorheen deed altijd de mavo uit Steenbergen mee, maar die is afgehaakt. En de scholen uit Bergen op Zoom schrijven we wel altijd aan, maar ze komen nooit." Overigens zijn er ook geen spelers van de scholen uit Stavenisse, Sint- Philipsland en Anna Jacobapolder. Leden van AVC zijn de scheidsrech ters. Er wordt gespeeld in vijf poules (drie voor het basisonderwijs en twee voor voortgezet onderwijs). Bij Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen -stad: 1 L. Soomers 18 p; 2 me vr. R. Burrows 14 p; 2 mevr. F. Schellin- ger 14 p; 4 A. Verkamman 11 p; 5 D. Schellinger 10 p; 6 J. Bal 9 p; 7 mevr. Y. Verkamman 6 p; 8 mevr. C. Praat 5 p. Meulvliet: 1 mevr. R. Vroegop en F. Leemreijze 34 p; 2 mevr. C. v.d. Ree en J. Vroegop 29 p; 3 mevr. G. Melching en mevr. T. Soomers 23 p; 4 B. Melching en mevr. D. Lindenberg 19 p; 5 W. Bijl en mevr. T. Goode 18 p. Tafeltennisvereniging Smash '76 wil met de eerste jeugdploeg uit gaan komen in de landelijke B-klasse. Vorig jaar promoveerden de Sint-An- nalanders voor het eerst in het bestaan van de vereniging naar de lan delijke competitie C. De jonge ploeg deed het echter heel goed en ein digde als tweede in de klasse. Dat was reden om aan de tafeltennisbond een plaats in de nog hogere B-klasse aan te vragen. Bij de jeugd trok zich een team terug, terwijl de senioren juist met een extra team in de nieuwe competitie starten. bestaat er een kans dat Ad Verhage, Christian van 't Hof, Marco Saarloos en Johan Snoep toch naar de tweede klasse moeten afdalen. Het bestuur van Smash heeft de NTTB gevraagd of het vlaggeschip toch in de eerste klasse mag blijven. Voor het eerste jeugdteam liggen de zaken er tegenovergesteld bij. Na een tweede plaats in de landelijke B- kJasse werd in overleg tussen be stuur, spelers en coach besloten om de bond te vragen of Anné van Dij- ke, Peter Bazen, Matthijs Bruijnzeel en Gabriël Gunter in de B-klasse mogen uitkomen. Of de bond ermee akkoord gaat, is nog afwachten. Ba zen mag vanwege zijn leeftijd nog een jaar bij de jeugd uitkomen. De andere spelers zijn wat jonger. „Lan delijk B zou mooi zijn. De groep denkt het aan te kunnen. Er zit nog steeds progressie in hun spel. Op toernooien worden ze niet wegge speeld door B-spelers, dus waarom zouden ze niet naar dat niveau gaan? Laat ze maar ervaring opdoen", zegt secretaris Christian van 't Hof. Er zijn in Brabant en Zeeland slechts negen jeugdploegen die uitkomen op landelijk niveau. In het bestuur van Smash is ook iets veranderd. Marco Saarloos wordt wedstrijdsecretaris bij de senioren en het eerste jeugd team, terwijl Chris Hage deze func tie op zich neemt voor de overige jeugdspelers. De opgavetermijn voor de nieuwe ta- feltenniscompetitie van de NTTB is gesloten. Smash treedt in september met tien ploegen aan. Vier senioren teams en zes jeugdploegen. Het nieu we seniorenviertal bestaat uit Johan Gunter Mzn., Anné Sturris, Sander den Braber en Pieter den Boer. Allen gaan debuteren bij de senioren in de zevende klasse. Sturris keert daarmee weer terug in competitieverband, ter wijl Den Braber nooit eerder compe titie speelde. Gunter en De Boer zijn afkomstig van de jeugd van Smash. Daar valt een team af, ondanks het feit dat de jeugdafdeling van Smash nog steeds groeit. Leonard Ketting, Johan Ketting en Martijn v.d. Sande stoppen met het spelen in de compe titie. Het bestuur betreurt dat, met na me van Leonard Ketting omdat deze als talentvolle speler werd gezien. De eerste herenploeg werd het afge lopen seizoen vierde in de eerste klasse en voorkwam daarmee nipt een directe degradatie uit het hoogste Brabantse niveau. Maar omdat men van alle nummers vier in de diverse eerste klassen het slechtst presteerde, Schakel nu de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bei voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Advertentie I.M. In de wedstrijd van het tweede jongens team van De Ruucstoppelen (tot en met 17 jaar) is er tijdens de dubbelpartij van Peter van Oudenaarde en Huijzers een hevige ruzie ontstaan over ballen die in of uit waren. De twee Sint-Philipslan- ders wonnen hun partij wel met 3-6, 6-0 en 6-3. Guido Neele speelde goed, maar liet belangrijke punten liggen en verloor met 7-5 en 6-2. Peter van Oudenaarde had weinig moeite met zijn opponent en won met 6-1 en 6-4. Rinie Reijngoudt had na de 3-0 achterstand in de eerste set geen problemen meer en won in twee sets van 6-3. René v.d. Reest speelde tegen een echte gravel bijter, maar na lange rally's won hij met 6-1 en 6-2. De dubbel van Van der Reest ün Reijngoudt werd met 6-3 en 6-1 door hen gewonnen. De jongensploeg Schelde college Sint-Maartensdijk 1 in actie op het volleybaltoernooi van Intraco/AVC '87. de basisscholen worden er nog kruis finales gespeeld om de eerste en tweede plaats. Fanatiek zijn de jeugdige volleybal lers wel. Ze mogen - om het niet té moeilijk te maken - de servicebal vangen. Daarna moet er echter vol gens de regels gespeeld worden. Het spelletje blijkt voor velen niet zo ge makkelijk als het lijkt. Met name het richten is lastig. Er wordt op tijd ge speeld en niet - zoals normaal - per set van 15 punten. De partijen duren twaalf minuten. „Dat is niet zo lang, maar we hebben zelfs wel toernooi en gehad waar we zeven minuten speeltijd hadden. Dat was echt veel te kort. Dan staan ze nog maar net in het veld en dan moeten ze al weer stoppen. En dan moet er ook nog ge wisseld worden met spelers. Dus twaalf minuten is wel beter, maar je moet een strak schema aanhouden", vertelt mevr. v.d. Meer. Dat lukt ook aardig, al loopt het toernooi wel wat uit. Bij de basisscholen blijkt De Kraal uit Tholen goede spelers te hebben. Het eerste team wordt win naar in poule A, terwijl De Kraal 2 in de C-poule wint. Als derde finalist voegt zich daar De Ark uit Oud-Vos- semeer bij. In de eindstrijd blijkt De Kraal 2 de sterkste te zijn. In de kruisfinales van de nummers twee verslaat De Casembroot uit Sint-An- naland zijn concurrenten De Rie- burch 1 uit Sint-Maartensdijk en De Regenboog 2 uit Tholen. De organi satie heeft ook voor de beste mas cotte, het mooiste spandoek of de leukste uitmonstering een prijs. Die gaat naar De Ark. Behalve dat ze een leuk spandoek bij zich hebben, verfden de spelers hun haar ook nog blauw. De wisselbeker voor de spor- tiviteitsprijs gaat naar De Regen boog. De prijzen worden uitgereikt door dhr. Oomen van sponsor Intra- co van de Thoolse volleybalvereni ging. Basisscholen poule A: De Kraal I 8 p; 2 De Rieburch 1 6 p; 3 Ter Tolne 1 4 p; 4 St.-Anthoniusschool 1 2 p; 5 De Regenboog 1 0 p. Poule B: De Ark 1 8 p; De Regen boog 2 6 p; Oosterscheldeschool 1 4 p; Ter Tolne 2 2 p; De Eevliet 1 0 p. Poule C: De Kraal 2 10 p; De Ca- sembrootschool 8 p; St.-Anthonius school 2 6 p; De Rieburch 2 3 p; Oosterscheldeschool 2 2 p; De Ee vliet 2 1 p. Voortgezet onderwijs poule D (jongens): AOC Steenbergen 10 p; Schelde college Sint-Maartensdijk 2 8p; Schelde college Halsteren 1 4 p; Schelde college Sint-Maartensdijk 1 2p. Poule E (meisjes): AOC Steenber gen 10 p; Schelde college Sint- Maartensdijk 1 5 p; Schelde college Sint-Maartensdijk 2 4 p; Schelde college Halsteren 4 p. Schaken Tegen Souburg speelde Dig de Graaf op het eerste bord remise. Na de opening kwam hij op de dame vleugel iets onder druk te staan. Hij berustte uiteindelijk in de punten- deling. Sebastiaan Koedoot won daarentegen knap op het tweede bord. Na een gambiet behield hij de pion en won zelfs een tweede. Dat was voldoende voor de winst. Al- bert Muskee verloor op bord drie. Hij had de hele partij uitzicht op minimaal een half punt, maar in tijdnood maakte hij de beslissende fout. Op het vierde bord won Jan de Graaf zoals verwacht. Hij kreeg snel voordeel en buitte die situatie uit. Eniz Kustura verloor op het vijfde bord. Hoewel het spel aan het begin van de partij gelijk opging, deed hij enkele onnauwkeurige zetten waar na hij moest opgeven. The Blonet doorbrak het evenwicht op het zes de bord niet en er werd tot remise beslote. Hans Dijke had al heel snel de winst voor het grijpen op bord zeven. Al vroeg in de partij kon hij zijn tegenstander midden op het bord mat zetten of in elk geval ma teriaalwinst boeken. Hij zag echter de juiste voortzetting over het hoofd en het werd remise. Tot slot speelde Kees Wilsing een goede partij op het achtste bord en haalde het beslissende punt binnen. Daar door won Denk en Zet met 4,5-3,5. Ook de interne competitie is voor Denk en Zet inmiddels afgelopen. Niet één van de drie besten van vo rig jaar (Peter van Oevelen, Jan de Graaf en Sebastiaan Koedoot), kwa men dit jaar bij de top drie. Peter van Oevelen kon dit jaar zijn titel niet verdedigen vanwege zijn stu die. Na ruim twintig ronden werd Vincent Fructuoso kampioen. Dig de Graaf bezette de tweede plaats. De derde plek ging naar Albert Muskee die in de laatste ronde won in verband met afwezigheid van Se bastiaan Koedoot. Daarmee streefde Muskee Koedoot net voorbij zodat deze vierde werd. Bij de jeugd zijn er ook beslissingen gevallen. In de oudste groep werd William de Rooij kampioen en de tweede plaats ging naar Maarten Niederer. Beiden komen in het vol gende seizoen bij de senioren uit. In de B-groep werd Bas Vroegop eer ste. Verder legden een aantal jeugd leden examens af. Bas Vroegop, Jessica Kouwenhoven, Art Velle- koop en Jorg van Leeuwen slaagden voor stap 1. Stap 2 werd behaald door Corné Harmsen. In juni wordt er bij Denk en Zet een snelschaak- toernooi georganiseerd, verdeeld over drie vrijdagavonden. Aan het toernooi nemen zowel jeugdleden als senioren deel. De dames van St.-Annaland die het kampioenschap in de wacht sleepten. V.l.n.r.: Gea Verkouteren. Hanna Moerland. Willy de Rijke. Corrie Bazen en Mary Fase. Zeer uiteenlopende resultaten waren er voor de Thoolse tennisteams in de mixedcomepetitie. Terwijl Eegedima voor de tweede maal onderuit ging en ook Ruucstoppelen 2 verloor, pakten St.-Annaland 2, Jacoba van Beieren 2 en het 35-plusteam van De Ruucstoppelen de winst. De derde Sint-Philipslandse ploeg boekte zaterdag winst, maar moest maandag al weer een nederlaag incasseren. eenvoudig hel herendubbelspel met 6-0 en 6-2. Hanna Moerland en Rian van Wijngaarden speelden in de damesdub- bel echter beneden hun niveau en verlo ren in drie seis: 1-6, 6-4 en 2-6. Siem Snoep en Hanna Moerland kwamen eveneens uit op een drieselter. Snoep kwam goed op gang het duo won met 6- 2, 2-6 en 6-1. Theo van 't Hof speelde smen met Anja v.d. Repe een goede par tij, De laatst genoemde was in goede vorm en met prima tennis van Van 't Hof won het tweetal met 6-0 en 6-2. Henk Giljam en Anja v.d. Repe begon nen goed met snel spel en kwamen met 4-1 voor te staan, maar toen ging alles mis bij Giljam en de partij ging met 4-6 en 2-6 naar de tegenstanders. Theo van 't Hof moest samen met Ria van Wijn gaarden in de eerste set alles in het werk stellen om die te winnen. De strijd werd in de tie-break beslist: 7-6. De tweede set ging aanmerkelijk vlotter voorbij en de St.-Annalanders wonnen die met 6-0. Het eerste mixedteam van Eegedima leed zaterdag thuis tegen Sluiskil zijn tweede nederlaag op rij. De herendub- bel van Frank Knop en Perry Bakx ging met twee sets van 5-7 en 3-6 naar Sluis kil. Ook het dubbelspel van de dames Marja Knop en Juul Zuidweg ging in twee sets van 3-6 naar de Zeeuws-Vla mingen. De eerste mix van Marja en Frank Knop ging met 2-6 en 4-6 naar de gasten. Marjet en Perry Bakx gingen met 3-6 en 4-6 tenonder. Pas in de derde mix pakten Marjet Bakx en Kees Zuid- weg het eerste punt voor Eegedima. Ze wonnen met 6-4 en 7-6. Ook in de vier de mix pakte het echtpaar Zuidweg de winst met 6-3 en 7-5. Dat kon echter niet voorkomen dat Eegedima met 2-4 verloor. Jacoba van Beieren 2 behaalde juist een klinkende overwinning in de thuiswed strijd tegen Kruiningen 2. Wil van Put en Mariët Schaart wonnen hun dames- dubbel met 6-0, 4-6 en 7-6. In het dub belspel bij de heren pakten Wilfried Aerts en Wim Pipping de winst met 6-4 en 7-6. De mixen gingen eveneens naar Jacoba van Beieren. Mariët Schaart en Leen Stecnpoorte wonnen met 6-0 en 6- 1. Bij Wil van Put en Rien Meerman was de stand 6-4 en 6-0 in hun voordeel. Twee sets van 6-2 vormden de eind stand bij de mix van Addy Oostdijk en Wilfried Aerts. Oostdijk pakte samen met Leen Stecnpoorte ook de punten in de vierde mix met 6-0 en 6-2. Sint-Annaland 2 won de tweede wed- Het 35-plus mixedteam van De Ruuc stoppelen trof Goes 3 als tegenstander. Het werd een 1-5 overwinning voor de Sint-Philipslanders. Jan Kot en Joes Huijsmans speelden een gelijkopgaande eerste set die ze uiteindelijk wonnen met 5-7. Het duo kreeg daarna beter vat op de hoge ballen van de opponenten en ze wonnen ook de tweede set met 0-6. Maddy Filius en Betsie Huijsmans had den onnodig veel moeite met het een voudige spel van de tegenstanders, maar ze wisten in beide sets op het juiste mo ment een break te forceren zodat ze wonnen in twee sets van 4-6. Betsie Huijsmans en Jan Kot wonnen <Je eerste strijd van de mixed-competitie thuis te- mix vrij eenvoudig in twee selt: 2-6 en gen 's-Hecr Abtskerke met 4-2. Siem 1-6. Maddy en Kees Filius deden het Snoep en Henk Giljam wonnen heel eveneens goed en wonnen met 1-6 en 0- 6. Betsie en Kees kregen in hun partij het wat moeilijker, maar door de tacti sche hoge ballen kondc ze het spel van de tegenstander dusdanig te ontregelen dat ze de sets wonnen met 4-6 en 2-6. Maddy Filius en Joes Huijsmans ging het minder goed af. Ze konden geen vat krijgen op het spel van de tegenstander en ze gingen dan ook tenonder in twee sets van 6-2. Het tweede mixedteam van De Ruuc stoppelen speelde uit tegen Zierikzee en ging tenonder. Adrie van Dijke en zijn zoon Koen hadden in het herendubbel spel geen schijn van kans. Ze stonden tegenover een Cl-speler en een tennis- leraar die hen maar drie games gunden: 6-2 en 6-1. In de damesdubbel ging het in het begin gelijk op. maar Leni Ver wijs en Elly van Dijke speelden veel te zwak om enige druk uit te kunnen oefe nen. Hoewel een 5-1 achterstand in de tweede set nog werd teruggebracht tot 5-3, verloor het Sint-Philipslandse duo toch in twee sets van 6-3. Leni Verwijs en Koen van Dijke speelden goed. maar kwamen in de derde set net iets te kort. Het werd 6-3, 2-6 en 6-4. Marleen van Herpen en Edwin Hage hadden weinig in te brengen en werden met tweemaal 6-2 van de baan gespeeld. Adrie van Dijke en Marleen van Herpen zagen in hun partij alle hoeken van de baan en de eindstanden waren dan ook 6-0 en 6-1. Edwin Hage en Elly van Dijke begon nen goed met een 1 -4 voorsprong, maar kwamen flink onder druk te staan. Na met 5-4 achter gestaan te hebben, kwa men ze door goed samenspel terug en wonnen de set met 5-7. Met name het aanvallende spel van Hage zorgde er voor dat een 5-2 achterstand in de twee de set werd omgebogen naar eveneens 5-7 zodat De Ruucstoppelen toch nog één puntje mee naar huis kon nemen. Ruucstoppelen 3 speelde zaterdag thuis tegen Renesse en pakte de maximale winst. Voor Martijn Bomas kwan" André van Westen mee. A. Everaers werd door Rietje Verwijs vervangen. In het herendubbelspel speelden Jan Wal pot en André van Westen een moeizame partij die gekenmerkt werd door fouten over en weer. Ze wonnen echter toch in twee sets van 6-4. De dames Rian Baauw en Maija Walpot wonnen de moeilijke eerste set met 7-5 en daarna ging de tweeden aanmerkelijk beter: 6- 1Bram Boon en Rietje Verwijs speel den de eerste mix en ze wonnen over tuigend in twee sets van 6-3. Jan Walpot en Rian Baauw wonnen een voudig met 6-1 en 6-3. ondanks dat de tegenstander in de tweede set iets meer tegengas gaf. Bram Boon en Marja Walpot speelden gedegen spel en kre gen de opponenten met 6-4 en 6-3 op de knieën. André van Westen en Rietje Verwijs maakten de overwinning com pleet door met 6-2 en 6-3 hun mix te winnen. Maandag haalde De Ruucstoppelen 3 een eerder uitgestelde wedstrijd tegen Vogelwaarde in. De uitwedstrijd ging met 4-2 verloren en ook deze keer zat er geen winst in. Jan Walpot en Jan Kot leken op een gemakkelijke overwinning af te stevenen en ze wonnen de eerste set met 6-1Maar in de tweede gingen de tegenstanders beter spelen en pakte de winst met 3-6. In de derde set deed de thuisploeg er een schepje bovenop en won met 7-5. Rian Baauw en Anja Everaers verloren in een zware tweeset ter met 3-6 en 6-7 (tie-break). Bram Boon en Marja Walpot (normaal een sterk duo) kon deze keer geen potten breken en verloren met 1-6 en 3-6. Jan Walpot en Rian Baauw verloren na een serviccbrcak de eerste set met 5-7. Daarna raakten ze het spoor bijster en gingen in de tweede set met 0-6 tenon der. In de derde mix van Jan Kot en Marja Walpot moest Kot al in de eerste game van racket wisselen. Hij kon zijn ritme niet meer vinden en Vogelwaarde won met 1 -6 en 2-6. Tol slot speelden Bram Boon en Anja Everaers een gede gen partij, maar ze verloren door een break in elke set met 4-6. Wielrennen In het bij Breda gelegen Effen stre den de neo-amateurs in een gecom bineerde wedstrijd voor de districts kampioenschappen. De renners van de districten Brabant Zuid-west, Midden-Brabant en regio Zuid ston den gezamenlijk aan het vertrek voor een wedstrijd over bijna 90 ki lometer. Onder de bijna 60 deelne mers vormden John den Engelsman uit Sint-Annaland en Arjan van Haaften uit Stavenisse de Thoolse afvaardiging. Beiden verdedigden de kleuren van wielervereniging Willebrord Wil Vooruit, die in dit kampioenschap uiterst actief was. John den Engelsman reed in de ope ningsfase zeer aanvallend en maak te deel uit van een kopgroep, maar de vluchtpoging van de Sint-Anna- lander werd verijdeld. In de finale hield echter Arjan van Haaften de Thoolse eer hoog. De Stavenisse- naar reed verrassend sterk en luidde met een aanval ook de boeiende fi nale in. Van Haaften kreeg bij zijn vlucht eerst drie renners mee, maar binnen enkele kilometers groeide de kopgroep uit tot elf renners. overstap naar de amateurs presteer de hij matig. „Ik had duidelijk aan passingsproblemen met het hogere niveau. De laatste weken draait het echter lekker en voel ik de vorm toenemen. Deze titel geeft mij enorm moraal voor de toekomst", aldus Aijan van Haaften, die meent dat zijn nieuwe trainingsmethode oorzaak is van de progressie die hij maakt. Als tijdrijder hoopt hij woensdag te pieken bij het districts kampioenschap tijdrijden in Hank. Voor Arjan van Haaften was de dis- trictstitel zijn zesde overwinning. Bij de nieuwelingen won de Stave- nissenaar drie koersen, terwijl hij bij de junioren twee keer als eerste over de meet kwam. John den Engelsman viel in Effen buiten de prijzen. Bij de amateurs was er wel succes voor de van Oud- Vossemeer afkomstige Ruud Haver mans. Hij maakte deel uit van een kopgroep van zeven renners. In de finale probeerde hij enkele keren al leen weg te komen, maar zijn mede vluchters lieten hem niet gaan. Na 106 kilometer kwam hij als vierde over de finish, terwijl hij zich als tweede renner klasseerde van het district Brabant Zuid-West. „Ik reed op dat moment bijzonder sterk en voelde dat ik kans maakte op een goede klassering", vertelt Arjan van Haaften, die zich ge steund wist door twee ploeggeno ten. „Bij het overnemen van de kop bemerkte ik dat ik ten opzichte van mijn medevluchters nog behoorlijk fris was. Als ik aan de kop tempo draaide, zaten ze in mijn wiel te kermen. Dan weet je dat het goed zit." Van Haaften besefte, dat hij echter eerst zijn belagers van zich af moest schudden om in aanmerking te komen voor de hoofdprijs, want sprinten gaat hem nog niet best af. Vlak voor het ingaan van de laatste ronde ging de Stavenissenaar in de aanval. Berco van Gooi uit Terhe- ijden probeerde nog wel in zijn wiel te springen, maar hij bleef op een achterstand van 10 seconden rijden. „Als ik eenmaal een gaatje heb. rijden ze het niet zomaar weer dicht. Ik kan behoorlijk tempo rij den", aldus Van Haaften, die zich enkele jaren geleden al een be kwaam tijdrijder toonde. Met nog een omloop van zeven kilometer te gaan. moest Arjan van Haaften zijn laatste reserves aanspreken. Op het zware parcours, waarin twee via ducten waren opgenomen, hield de koploper echter uitstekend stand. Tot vreugde en verbazing van zijn meegereisde ouders, bekroonde hij zijn solo met het kampioenschap, wat voor Arjan van Haaften tevens zijn eerste hoofdprijs is bij de neo- amateurs. Bij de nieuwelingen en junioren had de Stavenissenaar al laten zien dat hij hard kan fietsen, maar na de Arjan van Haaften De bij de Zeeuwse wielervereniging Middelkamp aangesloten Johan van Dijke won bij de cyclo-sportieven het districtskampioenschap van Zeeland. In 's Heer-Abtskerke had hij echter maar met twee concurren ten af te rekenen. Om de titel werd gestreden in een wedstrijd, die ook open stond voor trimmers uit Ne derland en België. In de massaspurt eindigde Johan van Dijke als acht ste. Aangezien hij wel de eerste Zeeuwse deelnemer was bij de cy clo-sportieven werd hij na afloop gehuldigd als Zeeuws kampioen en kreeg hij de medaille uitgereikt. De districtskampioenen kwalificeren zich automatisch voor de Neder landse kampioenschappen. „Als die de titelstrijd niet in de buurt wordt verreden, zal ik mij hiervoor echter niet inschrijven", aldus de coureur uit Scherpenisse, die door ziekte in het voorjaar pas zijn vijfde koers reëd. Ondanks zijn beperkt aantal gereden wedstrijden veroverde'"hij reeds drie prijzen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 13