DDDBdHEIBIElDDIlODI Mutaties voetballers Tholen 1 Doelman Jaap de Vos naar Tholense Boys Kousemaker en Snip winnen penaltybokaal Sjaak Swart: We hebben een leuke pot voetbal laten zien SPS wint Tholencup nieuwe stijl Biel O is Jeroen Quist schiet meeste kleiduiven Kanteldeuren, geplaatst en wel? Dan Mnaar Imabo voor het betere assortiment en professioneel advies! 1 1 imabo I l Imabo maakt het waar Renate Geuze tevreden terug uit Straatsburg vanHoute beticht van Ten onrechte spelerswerving Eilandelijk voetbaltoernooi trekt ruim 700 toeschouwers Donderdag 4 juni 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vereniging Gekomen Vertrokken Stavenisse heeft vervanger gevonden Vijf nieuwe spelers ,Een echte voetbalhappe ning' had voorzitter Hans van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbal federa tie het evenement vooraf genoemd en zaterdag avond kreeg hij gelijk. Kinderen onder de 12 jaar uitgezonderd, keken zo'n 750 mensen naar de wed strijd tussen het Thools elftal en lucky Ajax. Het was lang geleden, dat een voetbalwedstrijd op Tho len zoveel belangstelling trok. Enthousiast begin Treffer Johan Schot Strafschop Opstellingen SPS heeft de eerste Tholencup nieuwe stijl gewonnen. Met 15 punten stak de sportcombinatie uit Poortvliet en Scherpenisse er zaterdag in Sint-Annaland met kop en schouders bovenuit. Smerdiek werd tweede met 11 pun ten, thuisclub WHS eindigde op de derde plaats met 9 punten. SPS ongeslagen 11 Ze«landhoven 7 Telefoon: 0164 271500 Fax: 0164 245370 Bergen op Zoom Openingstijden showroom: ma: 7.30-17.30 dl-do: 8.30-17.30 vr7.30-17.30 •20:8.00-12.00 Advertentie LM» WHS - Leon v.d. Ouden (WC) Patrick Ketting (WC) Rien den Engelsman (WC) William Vroegop (FC Bergen) Jan van 't Hof (SKNWK) Smerdiek Conny Guiden-v.d. Laak keepster dames (Nw. Borgvliet) - Tholense Boys Jaap de Vos (Stavenisse) Carlo Heijboer (SPS) Stephan Maas (Halsteren) Roy Streng fHalsteren) Marinus slootmaker (WC) Peter Vervaart (Rood Wit) Piet de Graaff (RBC) Marius Bal (RBC) Anthony Soliman (RBC) Stavenisse Erik Post (Barneveld) Marco Dorst doelman (rentree) Peter Stoutjesdijk (rentree) Jaap de Vos (Tholense Boys) Noad - Vosmeer Louis v.d. Laak (Steenbergen) Charles Blesgraaf (Steenbergen) Michael Beens (RBS) Ad de Jong (Steenbergen) SPS - Carlo Heijboer (Tholense Boys) Dertien spelers nemen afscheid van de Thoolse voetbalvereni gingen, terwijl twee van hen voor hun nieuwe club niet de brug over moeten. Doelman Jaap de Vos van SC Stavenisse wordt lid van Tholense Boys. Ook Carlo Heijboer van SPS verhuist naar de grootste eilan- delijke voetbalvereniging. Na het afsluiten van de overschrij vingstermijn is Noad '67 de eni ge vereniging waar zich geen wijzigingen voordoen. De meeste mutaties zijn er bij Tho lense Boys, tpaar WHS en Vosmeer lijden het grootste verlies. Bij WHS hebben zich geen nieuwe spelers aan gemeld. terwijl vier potentiële basis spelers de Sint-Annalandse vereni ging vaarwel zeggen en een speler wegens verhuizing naar SKNWK in Nieuwerkerk vertrekt. Bij Vosmeer moet eveneens een negatieve balans worden opgemaakt. Naast het al eer der aangekondigde vertrek van trai ner/speler Ad de Jong, Charles Bles graaf en doelman Michael Beens heeft Louis v.d. Laak enkele dagen voor de afsluitingstermijn eveneens overschrijving aangevraagd. Ook hij gaat voor Steenbergen spelen, waar Ad de Jong zich als lid heeft aange meld. Voor de zondagclub weegt het vertrek van de talentvolle Michael Bccns het zwaarst. Voor de naar RBC vertrekkende doelman zal binnen de eigen geledingen naar een vervanger moeten worden gezocht. Tholense Boys kan zich verheugen in vijf nieuwe spelers. Stephan Maas en Roy Steng keren terug van Halsteren, terwijl ook Marinus Slootmaker en Carlo Heijboer zich aansluiten bij de voetbalvereniging in hun woonplaats. Voor deze spelers zal de concurrentie voor een basisplaats aanmerkelijk ho ger zijn dan bij SPS, waarvoor zij eer der uitkwamen. Ook de van Stavenis se afkomstige Jaap de Vos zal zich moeilijk in de basis kunnen spelen. Alex Hogendoorn, die een aanbod van hoofdklasser Halsteren naast zich neerlegde, lijkt de beoogde eerste doelman te zijn. Secretaris Piet v.d. Vlies is toch blij met de komst van een extra keeper. „De doelmannen Adriaan Bout en Erik Geuze kunnen wegens militaire dienst voor langere tijd worden uitgezonden. De komst van Jaap de Vos is voor ons dan ook een welkome aanvulling." De Vos verdedigde jarenlang het doel van Stavenisse, maar wegens een conflict met trainer Jaap Knop viel hij halverwege het seizoen buiten de se lectie. In Marco Dorst heeft Stavenis se een nieuwe keeper gevonden. Sa men met Erik Post en Peter Stoutjesdijk gaat hij weer voor de kleinste Thoolse voetbalvereniging spelen. Bij Smcrdick'heeft zich alleen een nieuw lid voor het damesteam aange meld. Doelverdedigster Conny Gul- den-v.d. Laak uit Sint-Annaland van voetbalvereniging Nieuw Borgvliet komt het damesteam versterken. Noad '67 uit Sint-Philipsland is de enige vereniging waar geen wisselin gen zijn. Jeroen Quist is kampioen kleidui- venschieten van Sint-Philipsland geworden. Hij bleef vrijdagavond de andere 17 deelnemers aan de wedstrijd van de vereniging Jacht- belang Sint-Philipsland voor. Quist behaalde 325 punten. Tweede werd Rob Mulder met 310 punten en der de Han Quist met 300 punten. Er werd voor het eerst sinds een aantal jaren weer op het eigen eiland ge schoten. namelijk bij de boerderij van Jaap de Jager aan de Sluisweg. Dat was mogelijk omdat stalen ha gel in plaats van lood werd gebruikt en ook speciale kleiduiven, waar door aan milieubezwaren tegemoet werd gekomen. Naast het kam pioenschap was er nog een vrije baan en daarop was Jan Reijngoudt met 190 punten de beste schutter. Zwemmen Renate Geuze kijkt tevreden terug op haar deelname aan een wedstrijd in het Franse Straatsburg. De Vossemeerse schoonspringster werd er met het Neder landse team vijfde. Op haar favoriete on derdeel. de toren, bereikte ze de finale en ook bij het synchroon springen. Op dat laatste onderdeel werd Geuze met haar partner in de voorronde derde met 190 punten. In de finale bleken vooral de Fransen sterk en hoewel het Nederland se duo 200 punten haalde, moest men met een vierde plaats genoegen nemen. Op de toren kwamen tien schoon- springsters in actie en met 198 punten uit vijf sprongen plaatste de Thoolse sportvrouw zich voor de halve finale. „Ik verwachtte er niet veel van want de beste drie van elke groep van vijf gingen door. Maar met 212 punten bereikte ik de finale. Die ging minder goed, met 190 punten." Op de 3-meterplank was de concurrentie groot met 22 deelne mers. Dat ze in de voorronde twaalfde werd, noemt Geuze een goede prestatie. Het betekende de halve finale, waarin ze strandde. i nteri ej|ime rzorging Markt 23, Sint-Maartensdijk Advertentie I.M Wilmer Kousemaker (rechts) en Gertjan Snip met hun penaltybokaal van de Tholencup. Wilmer Kousemaker van Tholense Boys bij de C-junioren en Gertjan Snip van Smerdiek bij de D-pupillen hebben de penaltybokaal tijdens de Tholencup gewonnen. De penaltybokaal vond om vijf uur plaats, als intermezzo tussen de Tholencup en de wedstrijd tussen het Thools elftal en Lucky Ajax. Kees Goedegebuure en Arné van Vossen van WHS fungeerden als doelman. Bij de C-junioren bleef het lang spannend omdat drie spe lers vier keer raak schoten. Bij de beslissingsronde scoorde echter al leen Kousemaker. De uitslagen: C-junioren: 1. Wilmer Kousema ker, Tholense Boys 4 p; 2. Jasper van Dijke, Noad 4 p; 3. Stefan de Jong, Smerdiek 4 p; 4. Gertjan Duine, Vosmeer 3 p: 5. Mare Pot- appel, Stavenisse 3 p; 6. Dennis van Vossen, WHS 2 p; 7. Michael Goudzwaard, SPS 1 p. D-pupillen: 1. Gertjan Snip, Smerdiek 5 p; 2. Chris Poot, Smer diek 4 p; 3. Mohammed Eljilali, Tholense Boys 3 p; 4. Perry Snoep. WHS 3 p; 5. Henry de Rij ke, Stavenisse 3 p; 6. Mark Mosch, Vosmeer 2 p; 7. Richard Knop, Noad 0 p. Toch waren lang niet alle sterren van weleer naar Sint-Annaland ge komen. Keeper Piet Schrijvers, vo rig jaar nog in Noad present, ont brak. In tegenstelling tot de wedstrijd in Sint-Philipsland, had den ze dit keer wel reserves met to taal veertien spelers. En trekpleis ters als de oud-internationals Sjaak Swart, Wim Suurbier en Barry Hulshof toonden hun kwaliteiten wel op het WHS-terrein. Ze zetten ook menige handtekening: op pa pier, op een shirt of op de wedstrijd bal die verloot werd. De koninklijke fanfare Accelerando luisterde het evenement op: voor de wedstrijd en tijdens de rust. In het begin leek het Thools elftal nog aardig opgewassen tegen lucky Ajax. Hulshof bleek minder be weeglijk dan vroeger en ook Swart en Suurbier leken Weinig meters te willen maken. „Amateurs beginnen altijd heel enthousiast tegen ons", analyseerde Sjaak Swart na afloop de 1 -8 overwinning. „Ze lopen veel en dat kost heel wat energie. On danks dat er wat coryfeëen ontbra ken, hebben de toeschouwers veel doelpunten kunnen noteren. Ze heb ben alles bij elkaar een leuke pot voetbal gezien", aldus Sjaak Swart. De oude rotten van Ajax hadden en kele jonge spelers aangetrokken, die korte of langere tijd bij de Amster damse club hebben gevoetbald. Dennis Gerritsen bijvoorbeeld, die na twee jaar Ajax bij Helmond Sport terecht kwam en inmiddels bij de Graafschap speelt. Hij nam de helft van de doelpunten voor zijn re kening. „Sjaak Swart is mijn zaak waarnemer en zo kwam ik van avond in dit elftal terecht. Ik heb vakantie en houdt op deze manier mijn conditie op peil", vertelde de topscorer van Lucky Ajax. Hij ver trok als één van de eersten, terwijl de andere spelers zich nog tegoed deden aan een broodmaaltijd in de bestuurskamer van WHS. Sjaak Swart nam twee treffers voor zijn rekening, waaronder een straf schop en RBC-trainer Ruud Kaiser maakte eveneens twee goals. De ruststand bleef met 1 -3 nog bin nen de perken en na de de 0-1 ach terstand in de vijftiende minuut, herstelde Johan Schot zelfs het evenwicht. Zijn afstandsschot dooi^ Langs deze weg zou ik willen reage ren op het artikel in de Eendraehtbo- de van 28 mei over het vertrek van spelers van WHS. Hierin wordt ge suggereerd, dat ik Patrick Ketting zou hebben overgehaald om bij WC '68 te komen voetballen, hetgeen ik bij deze bestrijd. Het gesprek met hem had reeds plaatsgevonden, voor dat ik van de belangstelling en een eventuele overgang op de hoogte werd gesteld. Ketting heeft zelf be sloten WHS te verlaten. Onze fami lierelatie staat hier volkomen buiten. Mijn besluit om vorig jaar naar Hal steren te vertrekken, wil niet zeggen, dat ik erop uit ben om ook andere spelers van het eiland daarnaartoe te halen. Dat ze bij WHS teleurgesteld zijn, kan ik begrijpen, maar er moe ten geen onwaarheden worden ver teld. Over het feit dat WHS daarente gen via diverse kanalen heeft getracht mij aan te sporen om con tact op te nemen met het bestuur voor een overgang van WC naar WHS, wordt niet gesproken. En dan word ik, ten onrechte, beticht van spelerswerving. Ik hoop hierbij een en ander te hebben rechtgezet. Michel Lisseveld, speler van WC en voorheen van SPS uit Scherpenisse. Voetbalclinic Van Vossen. De voet balstichting Soccer X-perience van voetballer Peter van Vossen, houdt zaterdag en zondag de Zeeuwse voet- baldagen in sport- en recreatiecen trum Westerschouwen in Burgh- Haamstede. Jeugdvoetballers tussen de 10 en 16 jaar krijgen er les van on der meer Van Vossen (Glasgow Ran gers) en John v.d. .Brom (Vitesse). Er zijn nog plaatsen vrij. Meer informa tie op tel. 0111-420359. Leuk hè, zegt Greet de Lang uit Tholen nadat haar kroost een handtekening heeft veroverd van oud-Ajax- ên -Oranje-international Sjaak Swart. SPS-aanvoerder Jaco Jansen neemt de Tholencup in ontvangst van voorzitter Hans van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie. hel centrum bleek in de 20ste mi nuut onzichtbaar en onhoudbaar voor de Ajax-doelman. De andere doelman was SPS'er René Uijl en hij trad goed op. Het eerste schot van Gerritsen keerde hij nog in eer ste instantie, maar vertraagd beland de de bal alsnog in het net. Kansen van Rien Fase en Piet de Boef ble ven zonder resultaat, maar Ajax scoorde nog wel twee keer. De vleu gelspitsen liepen de Thoolse verde digers er finaal uit. Omdat o.a. Swart en Hulshof niet snel genoeg meekwamen, ontbrak het Ajax soms aan mankracht in de voorhoede, maar na rust ging het Thools elftal volledig op de knieëen. Trainer Theo Moerland zette toen Niels Hage, John Vroegop en Mar tin Neele in het veld voor Adrie Smits, Erwin Kot en Bas Quist. Vo smeerder Vroegop viel, behalve met zijn staartje, nog op met een vlam mend schot, maar hij noch de Smer- diek-spits Hage konden een gaatje in de Ajax-defensie vinden. Na een kwartier vergrootte Swart via een door scheidsrechter Rien van Haaf- ten gegeven penalty de voorsprong tot 1-4 en een lob over doelman Uijl bracht de stand in de 23ste minuut op 1-5. Nadat de SPS-keeper een schot en een lob prima had gekeerd, moest hij in de 25ste minuut voor spanning en het terras bleef na af loop nog lang vol. Op het trainings veld was een wagen, waar patates- frites werd verkocht, dus aan alles was gedacht. Er moet nog een for mele nabespreking volgen, maar voorzitter Van Nieuwenhuijzen con cludeerde uit de verschillende reac ties al, dat de Tholencup 1999 er ongeveer hetzelfde zal uitzien. Maar dan met Tholense Boys erbij en misschien Feyenoord in plaats van Ajax Thools elftal: Johan Schot en Piet de Boef van Tholense Boys, John Vroegop en Bas Quist van Vosmeer, Leon de Witte en Rien Fase van WHS, Martin Neele en Adrie Smits van Stavenisse, Niels Hage en Re- my Potappel van Smerdiek. René Uijl en Sjaak Quist van SPS, Erwin Kot en Menno Fonteijne van Noad '67. Lucky Ajax: keeper Dennis Neder- lof, laatste man Michel Holterman, links achter Eef Melgers, rechts achter Wernér Schaaphok, voor stopper Barry Hulshof, links half Ruud Kaiser, mid mid Sjaak Swart, rechts half Peter v.d. Hengst, spits Dennis Gerritsen, links voor Michel Groenteman, rechts voor Karei Bonsink en de wisselspelers Wim Suurbier, Harrie v.d. Ham, Imro Wilkens en Farouk. Voor het eerst werd het Thoolse voetbaltoernooi op één dag afge werkt en dat beviel wel, gezien verschillende reacties. Jaco Jansen, die namens SPS de Tholencup van voorzitter Hans van Nieuwenhuij zen van de Thoolse voetbal federa tie in ontvangst nam, was er in elk geval over te spreken. „Je speelt te gen alle ploegen van het eiland en niet meer in twee poules, zoals voorheen. En je werkt alles op één dag af. Dat is best leuk, zeker met zulk mooi weer." De organisatoren waren dan ook heel tevreden. Met 653 verkochte entreekaartjes van 3 gulden was het evenement ook financieel rond. „Het is heel erg lang geleden, dat er zoveel publiek was bij een Tho lencup", zei voorzitter Van Nieu wenhuijzen. „Dat verhoogt de ge zelligheid. En iedereen die ik heb gesproken, was enthousiast en vond het een hele geslaagde dag. Ik heb ook geen wanklank gehoord. De wedstrijden zijn goed verlopen en hopelijk zijn we volgend jaar bij de Tholencup helemaal compleet, inclusief Tholense boys." De voetbalvereniging uit Tholen was wel vertegenwoordigd in het Thools elftal, maar nog niet bij de Tholencup omdat onder meer de trainer dat toernooi niet vond pas sen in de voorbereiding op. de nieu we competitie. Nu de formule is gewijzigd - aan het einde van het seizoen en op cén dag - is ook Tho lense Boys weer gemotiveerd om aan het eilandelijk voetbaltoernooi mee te doen. Dat was dit keer meer recreatief van karakter dan andere jaren, zon der een echte finalewedstrijd. Qua voetbalnivcau domineerden niet de nieuwe derde klassers, uitgezon derd winnaar SPS dan. Smerdiek deed het opvallend goed met een tweede plaats. WHS en in nog ster kere mate Noad bleven achter bij het niveau waarop ze in de compe titie uitkwamen. Vanaf 12.00 tot 17.00 uur speelden de zes ploegen wedstrijden van elk 25 minuten tegen elkaar o.l.v. de scheidsrechters C. Dalebout, C. Toorenaar en M. Bruynes. SPS bleef als enige club ongeslagen en scoorde er lustig op los met 13 doelpunten. Johan Scheermeijer nam 5 treffers voor zijn rekening, Sjaak Quist 3, Jaco Jansen 2, René van Vossen 2 en Ab v.d. Belt 1 De uitslagen waren: Stavenisse-Noad 0-1, Vosmeer- SPS 0-4, Smerdiek-WHS 1-0, Vosmeer-Stavenisse 0-2, SPS- WHS 2-0, Noad-Smerdiek 1-2, Stavenisse-SPS 0-4, Smerdiek- Vosmeer 2-0, WHS-Noad 1-0, Smerdiek-Stavenisse 1-1. Vo- smeer-WHS 0-2, SPS-Noad 1-0. Stavenisse-WHS 0-1, SPS-Smer- diek 2-1, Noad-Vosmeer 0-0. Een doelpuntloos gelijkspel levert 1 punt op, maar is er gescoord en speelt men gelijk, dan krijgen bei de ploegen 2 punten. Daarvan pro fiteerden Smerdiek en Stavenisse. De eindstand luidde: 1SPS 5 0 0 15 13-1 2. Smerdiek 3 1 1 11 7-4 3. WHS 3 0 2 9 4-3 4. Stavenisse 1 1 3 5 3-7 5. Noad 1 1 3 4 2-4 6. Vosmeer 1 1 4 I 0-10 Sjaak Swart capituleren, nadat een eerste inzet van de doellijn was ge red: 1-6. Het Thools elftal kon abso luut geen vuist maken. „Het leek wel of ze met vier man meer speel den dan wij", zei SPS'er Sjaak Quist. De Ajax-spelers tikten de bal simpel naar elkaar toe en de jonge vleugelspitsen deden de rest. Nadat keeper Uijl nog een schot van Ger ritsen tot hoekschop had verwerkt. bepaalde de speler van de Graaf schap in de 38ste minuut de eind stand op 1-8. „Een leuke formule", concludeerde trainer Theo Moer land na afloop van de Tholencup nieuwe stijl. „Maar je moet een beetje geluk hebben met het weer." En dat fortuin hadden de organisa toren. want door de zonnige weer somstandigheden was het voor de toeschouwers een aangename ont- AA: ||gÉÉ«SË^ Remie Potappel (Smerdiek) in duel met Lucky Ajax-spits Dennis Gerritsen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 11