'Toen er een tekort aan mannen kwam, ben ik maar man geworden' Nieuwe bedrijven Bestuurlijke rust is geld waard Verburgh u Prijzen blusgroepen smalstad en Tholen Hardwerkende kerel die staat waarvoor hij is aangenomen Boomfeestdag Volksdansgroep De Zeeuwse Reie viert vierde lustrum De zakenbank van Tholen WD: niet fraai, wel verstandig Directeur A. Wisse neemt afscheid van De Veste in Tholen Donderdag 9 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Tholen Oud-Vossemeer St.-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet p ABNAMROitebank Een man die staat waar voor hij is benoemd, maar altijd bereid tot samenwer king en compromis. Dat was de typering die vrij dagmiddag werd gegeven van directeur A. Wisse van de school voor speciaal onderwijs De Veste in Tholen. Hij nam officieel afscheid van de school, want na de paasvakantie gaat hij aan de slag als ge wone leraar op basisschool De Ark in Oud-Vossemeer. Bescherming kind Ze dansen op muziek uit Israël, Roemenië, Neder land, Amerika, voormalig Joegoslavië en Zweden, een country, een polka, in een kring, in een slinger of met zijn tweeën: de dames van de Zeeuwse Reie in Sint-Maartens dijk. Vandaag jubileert de volksdansgroep, ze viert het twintigjarig bestaan. Studentenpolka Animo groot Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. De Thoolse VVD heeft donderdagavond het akkoord over de collegevorming goedgekeurd. „We hebben er uitgebreid over gesproken en het is wel niet de meeste fraaie, maar wel de verstandigste oplossing", zegt voor zitter J.L. van Gorsel. „Als we het niet gedaan hadden, zou je een college van SGP, CDA en RPF/GPV gekregen kunnen hebben en dat doet ook geen recht aan de verkie zingsuitslag." specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audiospeciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling Wedstrijden Oostbrug en Willemstad De blusgroep Sint-Maartensdijk van de Thoolse brandweer is zaterdag tweede geworden bij de brandweerwedstrijden klasse 2 lage druk in Oostburg. In Willemstad werd de blusgroep uit Tholen derde in de klasse 1 hoge druk. Glorieus tenonder Te vroeg en op tijd Fusie op schema Het oudste lid S. Kloet-Boogaard (links) en D. de Viet-de Graaf in het tuniek van de Zeeuwse Reie. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St.-Philipsland in de maand maart 1998. Aannemingsbedrijf Van Bergen Henegouwen b.v.. Schelde Rijn- weg 12-14, aannemersbedrijf voor burgerlijke en utiliteitsbouw, 20-49 werkzame personen. Cregan BBB works, Zilverstraat 7, onderhoud, restauratie, verbouw, ontwerp en inrichting van horeca- en winkelbedrijven, 1 personeels lid. Van Puijfelik vastgoed, Bloemen- laan 174, bemiddeling bij aan- en verkoop, alsmede taxatie van on roerende zaken, 1 personeelslid. Jeltra, Anjerstraat 10, transportbe drijf, 2-4 werkzame personen. W.H. consultants associates c.v., Frank van Borselenstraat 7, bemid deling en advies van assurantiën, 2-4 werkzame personen. Kantine Stammeneke, Gorishoek- sedijk 33, cafébedrijf, I perso neelslid. Cafetaria Sissies, Gorishoeksedijk 25, snackbar, geen personeelsle den. Secuall, Anna van Burenplein 20, het installeren van beveiligingssys temen, alsmede het verrichten van beveiligingswerkzaamheden, be wakingsbedrijf, het opleiden van bewakingspersoneel. Martin's betonpomp service, Stoofstraat 5, verhuur van een be tonpomp, 1 personeelslid. De Graaf pensioen en beleggingen b.v., Paasdijkweg 9, opbouwen pensioenvoorziening, beleggen van vermogenswaarden, beheren van stamrechten en lijfrenten, geen personeelsleden. Tholen, tel. 602852 St. Maartensdijk, tel. 662150 Advertentie I.M. Naast familieleden waren er vele collega's van binnen en buiten De Veste op de receptie van Wisse die gehouden werd in Het Visnet in Tholen. De 54-jarige Wisse - woonachtig in het gehucht Bots hoofd bij Oud-Vossemeer - werkt sinds 1987 op De Veste en De Burcht. Eerst was hij drie jaar groepsleerkracht op De Burcht (voortgezet speciaal onderwijs) toen ging hij naar de onderbouw van De Veste. Zes jaar geleden volgde Wisse de toenmalige direc teur G. Geschiere op. Voor zijn Thoolse periode was hij leraar op basisscholen in Klundert en Ber gen op Zoom, werkte hij op een in ternaat voor zwakbegaafde kinde ren in Valkenburg en was hij dertien jaar godsdienstleraar in België. Nu vindt hij het tijd om de bakens te verzetten. In de ongeveer tien jaar die hij nog mee moet, wil hij graag voor de klas staan. Dat is in de afgelopen jaren namelijk steeds minder geworden. Bij De Ark in Oud-Vossemeer vult hij de vacature in van G. Verschelling die langdurig met ziekteverlof is. Wethouder J. Versluys van onder wijs was de eerste die de scheidend directeur toesprak. „De Veste heeft een aparte plaats in Tholen. Er is maar één school voor speciaal on derwijs en De Veste is zo toch een beetje het middelpunt in het onder wijs, mede door het project weer samen naar school", zei de wet houder op één van de laatste offi ciële missies in zijn carrière. „Ik heb met de directie van De Veste altijd een intensief contact gehad. Ik kende jou al van voor de zorg verbreding en weer samen naar school. De Veste is een kleine school en we hebben nogal wat ge sprekken gehad. Je was een hard werkende kerel die stond waarvoor hij was benoemd. Doordat jij nu vertrekt, is het wellicht mogelijk dat er een herschikking van func ties komt hetgeen een stuk conti nuïteit van de school waarborgt", aldus Versluys die daarmee doelde op de beoogde fusie van De Veste met andere scholen voor speciaal onderwijs in Zeeland. „Maar je gaat niet weg uit het Thoolse on derwijs. Je vertrekt naar De Ark. De Burcht, De Veste, De Ark, die namen duiden allemaal op bescher Twintig jaar oud is nu het initia tief van meer bewegen voor oude ren (MBVO) van de Zeeuwse kruisvereniging. En succesvol want op Tholen zijn ook in Oud- Vossemeer en Tholen dansgroepen voor ouderen actief. Bij de Zeeuwse Reie dansen Suus Kloet- Boogaard en Dien de Viet-de Graaf als enige twee al vanaf het begin mee. Het eerste jaar was er geen bestuur, vandaar dat er wat onduidelijkheid bestaat over de oprichtingsdatum. Het begon met een clubje van 24 dames die bij de wijkzuster Smit aan ouderengym deed in Haestin- ge. Dien: „Op een keer vroeg ze of we eens naar de oude kleuter school wilden komen voor een dansdemonstratie. Dat is zo goed bevallen dat we ons hebben opge geven." Het meer bewegen voor ouderen werd in dit geval dansen op muziek. „Ik was er ineens voor gewonnen, we kregen toen bij die demonstratie les van een hele dun ne man," herinnert mevr. Kloet zich. „Waar is die tijd toch geble ven? Kun jij het geloven Dien?" zegt de 79-jarige met verbazing in haar ogen. Mevrouw J. de Baat uit Steenber gen kwam elke week lesgeven. De enkele keer dat een man zich bij de dames voegde tijdens de gym les, kreeg geen vervolg. Bij de Zeeuwse Reie dansen alleen vrou wen, ook al zijn mannen nog steeds welkom. „Toen we in Hae- stinge gymden was er op die mid dag ook altijd bejaardensoos. Na de soos, om vier uur, kwamen er wel eens een paar mannen bij ons meedoen. Nu niet." Het probleem van de afwezige mannelijke partner bij het dansen hebben de dames zelf opgelost. De helft van de vrouwen danst als een man. Maar dan nog dreigt er soms een scheve verhouding. De 73-jarige mevr. De Viet: „Ik ben altijd vrouw geweest, maar toen er een tekort aan mannen kwam, ben ik man geworden," zegt ze over haar rol op de dansvloer. Ze is dat nog. Tijdens de wekelijk se oefeningen begint zij zoals mannen behoren te doen met de linkervoet, terwijl haar partner Suus als vrouw met 'rechts' be gint. Mevr. Kloet: „Ik wil geen man wezen. Ik heb het één keer geprobeerd en toen zette ik steeds de passen verkeerd." Het verschil is ook aan het hesje te zien: rood met een zwart biesje staat voor vrouw, zwart met een rood biesje voor man. Onder het hesje dragen de dames een witte bloes boven een zwarte rok. Maar alleen het hesje is van de Zeeuwse Reie. Iedereen zorgt zelf voor de bloes en rok. Die verschilt in leng te en in stof. Zelden wordt het tu niek gedragen, want het aantal uitvoeringen is beperkt. Elk jaar houdt een van de drie Thoolse dansgroepen een contactmiddag waarop ze samen dansen: de Zeeuwse Reie, Ovodan uit Oud- Vossemeer en Lenigheid maakt jong uit Tholen. Bij de Zeeuwse Reie dansen da mes vanaf vijftig jaar. Mevrouw Kloet is met haar 79 de oudste. Degenen die stoppen doen dat om dat ze het lichamelijk niet meer kunnen. Nu zijn er 16 dames lid maar er is een periode geweest dat de Zeeuwse Reie 28 leden telde. Suus: „Dat was veel, maar dat is niet lang geweest hoor. En ze kwamen ook niet altijd. Maar ik was er wel trots op." Ze weet het nog zo goed omdat ze toen pen ningmeester was en de contributie moest innen. Zelf twijfelt ze. Ze wordt tachtig jaar, een mooi moment om te stoppen denkt ze. Maar ze kan het nog wel. En ze wil eigenlijk niet pas stoppen als ze het niet meer kan. „Wanneer moet ik er dan uit scheiden? Ik doe het zo graag. Ik zou het ook erg missen," prakki- zeert ze. Dien zorgt al vanaf 1982 voor de koffie en thee tijdens de pauze die na een half uur dansen wordt ge houden. Ze koopt de koffie, de thee, de melk en de koekjes in, wast af en ruimt de boel op. Ze is 'zuuneg' want als de koekjes in de reclame zijn, koopt ze die. Duur zijn de consumpties niet bij de Zeeuwse Reie: twee kwartjes voor een kopje koffie. Het aantal dansen is heel uiteenlo pend. Er is een gezelschapsdans en een studentenpolka. Uit alle hoeken van de wereld komen de pasjes op de dansvloer van het clubgebouw aan de Radda Bar- nenstraat. Dien: „Ze zijn zó ver schillend. De ene doe je met zijn tweeën, de andere met zijn vieren of allemaal samen in een lange ry. Als we uitgaan beginnen we eerst met de Zeeuwse reie." Er zijn zoveel dansen dat het niet gemakkelijk is alle dansen te ken nen: „We doen er eigenlijk veel te veel. De dansen de we in het begin deden, zijn voor ons het gemakke lijkst." Als er nieuwe leden bijko men hebben de oudsten daar vol gens mevr. De Viet baat bij: „Dan doet de leidster alle dansen die wij van vroeger kennen weer eens voor. Dan kunnen wij het ook weer eens goed zien." Nelly van Gorsel volgde in 1986 mevrouw De Baat op. Ze geeft ook les in Tholen en aan de volks dansgroep Ivanicia in Sint-Maar tensdijk op woensdagavond. „Twintig jaar geleden werd er door ouderen te weinig aan li chaamsbeweging gedaan. Als je dat vergelijkt met nu is er al veel veranderd. Nu zijn er ouderen die nog volop fietsen of zelfs nog ten nissen. De dansen waren in het be gin eenvoudiger. Het programma is in de loop der jaren wel moeilij ker geworden." Volgens de leid ster is het niet alleen bewegen bij het volksdansen. „Het is ook her sengymnastiek. Je moet heel goed opletten bij het tellen anders raak je de pas kwijt." Concentratie is van belang, maar het contact tus sen de leden is even belangrijk vind ze. En wie het even te veel wordt, kan gaan zitten om uit te rusten. „Daarom dansen we niet langer dan twee keer een half uur." Volgens mevr. Kloet is het dansen een vorm van ontspanning, maar beslist niet vrijblijvend: „Ik wil dansen zoals de dans gedanst moet worden. Maar ik voel het wel de laatste tijd." Haar danscol- lega omschrijft het dansen als een vorm van ontspanning én inspan ning. „Zo moet je het eigenlijk zien." Bij de Zeeuwse Reie dansen niet alleen vrouwen uit de smalstad. Ook uit Sint-Annaland, Stavenisse en Oud-Vossemeer komen enkele leden. Dien: „Daar moeten we heel blij mee zijn, want er zijn er de laatste tijd nogal wat mee ge stopt. Er moeten leden zijn om toe te kunnen komen," zegt ze vastbe raden. Vanmiddag komen oud-leden naar de jubileumviering in de voorma lige kleuterschool. Het was eerst de bedoeling dat ook de zusterver enigingen zouden komen, maar de animo voor de reünie is zo groot dat het bestuur besloten heeft de activiteiten over het hele jaar te spreiden. De dansgroep ontvangt 'elk jaar 1000 gulden subsidie. Hoe het verder moet als de ge meente het gebouw wil slopen weet het bestuur nog niet. Snoep: „We hebben wat financiële reser ve. Dat zullen we wel nodig heb ben als we op den duur naar een ander gebouw moeten." Het be stuur bestaat op dit ogenblik ver der uit voorzitter J. Nijstad. pen ningmeester L. Giljam en M. van de Hoek en C. Luppens. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. De vreugde dat de VVD voor het eerst sinds het vertrek van wethou der A.J. Scherpenisse in 1978 weer deel uitmaakt van het college, over heerste donderdagavond, al waren er best flinke discussies. „Over het streven om in de komende raadspe riode te komen naar een kwijtschel dingspercentage van 100, is lang ge sproken", aldus Van Gorsel. „Men vroeg zich af, of dat wel terecht is. Wanneer je echter met vier partijen in het college wil, dan is het geven en nemen. Als VVD komen we best goed uit de verf. Er is een acceptabel en goed compromis. Vier wethou ders is voor Tholen eigenlijk teveel van het goede, maar gegeven de om standigheden te verdedigen." Van Gorsel geeft aan, dat zijn partij niet graag in de oppositie zit. „We besturen graag mee, want in het col lege kun je wensen omzetten in be leid. Zowel de VVD als de PvdA hebben beide gewonnen, dus die ho ren in het college thuis. De SGP had kunnen afvallen, maar dat wilde het CDA niet." Wie vraagtekens zet bij het grote college moet volgens Vam Gorsel niet vergeten, dat de vierde wethouder de CDA-wethouder is.' „Als VVD zijn we immers duidelijk de derde partij. De winst die we bij de verkiezingen kregen, is omgezet in een wethouderszetel. Maar nog maals: deze minst slechte oplossing is gekozen om een patstelling te doorbreken." De VVD-voorzitter zegt hoop te hebben op een goede samenwerking in het college. „Daarmee is Tholen dan bestuurlijk toch vooruit, want aan de bestaande werkwijze was wel wat te verbeteren. Wanneer je op een constructieve wijze bestuurt, levert dat rendement op. Bestuurlijke rust is immers geld waard", aldus Van Gorsel. Roncalli 40 jaar. De Roncalli scho lengemeenschap in Bergen op Zoom viert deze maand haar 40-jarig be staan. Op 18 april is er een reünie in het schoolgebouw waar zo'n 1000 oudleerlingen en medewerkers ko men. Op 22 april ontmoeten dertig oud-leerlingen de huidige scholieren. Een dag later viert de hele school feest in De Stoelemat in Bergen op Zoom. Van 14 t/m 26 april is er een expositie van kunst van oud-leerlin gen in het Markiezenhof. Voor^ CrUSIO Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Advertentie I.M. De spuitgasten uit de smalstad be haalden in hun baan 1254 punten, 46 minder dan de nummer 1 Domburg. De 24 brandweerploegen kwamen in twee banen uit en bestonden uit zes man. Vanuit de kazerne in Oostburg werd de blusgroep uit Sint-Maartens dijk naar het centrum gedirigeerd waar in een woning een felle keuken brand was uitgebroken. De vlammen hadden- ook de slaapkamer bereikt. Door de vele rook moesten de man nen met perslucht naar binnen. Er wa ren twee slachtoffers die uit het pand moesten worden gered. Niet via de trap in de woning maar via een raam langs de ladder van de brandweerwa gen. Eén slachtoffer stond aan het raam te roepen, de andere lag in bed. De blusgroep slaagde erin beide slachtoffers te redden en te voortto men dat de brand verder kon woeden. Het eerste slachtoffer werd in 7.21 minuten in veiligheid gebracht, het tweede in 13.17 minuten. Dat leverde bonificatiepunten op. De ploeg met Hans Priem als bevelvoerder, Gijs Vermaas en Dick Vermeulen van de aanvalsploeg, Lene de Graaf en Henk Stoutjesdijk (die voor het eerst meed eed) van de waterploeg en pompbe diende Rien Kloet werd op verschil lende onderdelen beoordeeld: baancommissaris (leiding op weg naar de brand), bevelvoerder, aanvals ploeg, waterploeg, pompbediener, red- en werktijden. Op 18 april wordt er in Giessen een wedstrijd technische hglpverlening gehouden voor ploegen die uit 8 man moeten bestaan, op 13 juni worden in Sommelsdijk de gewestelijke wed strijden gehouden voor korpsen uit Zeeland, Limburg, Zuid-Holland en Noord-Brabant. De blusgroep Tholen speelde in Wil lemstad, aangemoedigd door burge meester H.A. van der Munnik die was meegereisd. Aan deze provinciale wedstrijd lage druk eerste klasse de den negen ploegen mee. De situatie was dat er brand uitgebroken was in de brandweerkazerne. Op de begane grond waren twee vuurhaarden en twee slachtoffers, terwijl op zolder een derde vuurhaard en slachtoffer lag. De waterwinning verliep via open water dat 80 meter verderop lag en de toevoer moest gebeuren over een bruggetje. Naar en in het pand werd in totaal 3 keer zestig meter brandslang gebruikt. Alles was ver duisterd en er werd gewerkt met pers lucht. De oefening vergde veel van de deelnemende ploegen, ook al omdat er extra aandacht werd besteed aan de arbeidsomstandigheden zoals de vei ligheid en het goed gebruik van het materiaal. De ploeg van Tholen ging vanaf het begin zeer accuraat te werk en had de situatie helemaal onder controle. De slangen werden juist in gezet en de slachtoffers werden alle maal gered (zelfs meer dan nodig was, omdat ook de oefenpoppen naar buiten werden gebracht). De spanning was dan ook te snijden tijdens de prijsuitreiking. De eerste twee ploegen gingen immers verder naar de gewestelijke wedstrijden. Tholen heeft hier al ervaring mee, want vorig jaar werd men vierde op de landelijke wedstrijd. De uitleg van de jury gaf aan dat de Thoolse blus sers het precies goed gedaan hadden, dus dat gaf moed. Elke ploeg werd op 140 handelingen beoordeeld. Tholen had de beste bevelvoerder, het beste berichtenverkeer, de beste pompbe diende, de beste aanvalsploeg en het hoogste technisch puntentotaal van 1444 (1408 plus 36 bonuspunten). Het korps Tholen heeft nog nooit zul ke hoge punten behaald op een wed strijd. Het was echter niet voldoende, want men kwam twaalf punten te kort voor de tweede plaats. De blusgroep werd dus derde en met vijf van de acht beoordelingskolommen als bes te, zijn de druiven zuur. De verklaring zit in de speeltijd. Tholen speelde elf minuten langer dan de winnaar. Kruisland. De Thoolse blusploeg bestond uit: be velvoerder A. Geuze, pompbediende P. Schoneveld, aanvalsploeg P. Jansen en B. Mulders en de overige ploegle den A. Gaakeer, M. Loos, J. van Stee en J. v.d. Welle. Bij de kinderboerderij en de heem- tuin in de Muyepolder in Sint- Maartensdijk zijn op de boomfeest dag knotwilgen geplant door de kinderen van de basisscholen uit Scherpenisse. Het werk vooraf (het graven van de plantgaten) is in het verslag abusievelijk toegeschreven aan het waterschap Zeeuwse Eilan den. Het werk is echter uitgevoerd door P.C. Heijboer bloemen en planten uit Poortvliet. Ook J. Bak ker van camping de Muie zorgde voor het voorbereidende werk. Heijboer leverde tevens de bomen en struiken aan de stichting plat form leefbaar platteland Tholen, en niet staatsbosbeheer. Het gaat in to taal om 85 bomen en zo'n 3000 struiken. Voor het werk en het leve ren van het plantmateriaal schreven verschillende bedrijven in. De Poortvlietse ondernemer was de goedkoopste. Mevr. C. Brouwer van de MR rechts) kan er hartelijk bij lachen als ze afscheid neemt van het echtpaar Wisse, hoewel ze Wisses vertrek betreurt. ming en veiligheid. En jij hebt de bescherming en veiligheid van het kind altijd hoog in het vaandel ge had." Een vertegenwoordiger van het re gionaal pedagogisch centrum Zee land noemde Wisse iemand die al tijd tot samenwerking en compromis bereid is. Hij haalde de constante strijd aan tussen wat er zou moeten gebeuren en wat er haalbaar is. Wisse wilde de capaci teiten van zijn school ten volle be nutten, maar er waren ook de nodi ge (voornamelijk financiële) beperkingen. Hij kreeg van het RPCZ het 'Groot testboek voor emotionele intelligentie'. Omdat er de laatste tijd meer belangstelling ontstaat voor de emotionele intelli gentie in plaats van de verstandelij ke intelligentie. Namens de school sprak onder meer voorzitter Corrie Brouwer van de medezeggenschapsraad. „Sinds de m.r. er is, hebben we jou ge vraagd om ons te adviseren. En ge lukkig wilde je dat doen (weer een avond weg), want het is niet ge makkelijk om als m.r. de ontwikke lingen in het onderwijs te volgen. Jij wist er veel van", aldus mevr. Brouwer die Wisse alle geluk wenste in zijn nieuwe baan. Tot slot kwam bestuursvoorzitter J. Kettelerij van De Veste aan het woord. „De Veste en De Burcht zijn een eenheid. In Tholen vormen ze een belangrijk onderwerp en ik denk dat we van alle scholen wel de meeste krantenkoppen gehaald hebben. En ook binnenshuis is er wel beroering geweest. De vraag of we met minder collega's wel goed kunnen blijven draaien en wie er kan blijven, heeft gespeeld", zei Kettelerij. „We hadden geen ge makkelijke taak. Van weer samen naar school tot aan de speciale ba sisschool die in augustus moet gaan beginnen." De voorzitter noemde Wisse een opbouwend iemand in de vergaderingen. „Je vormde een goede ondersteuning voor het be stuur en er is geen onvertogen woord gevallen. Dat is trouwens je stijl ook niet. Je zat in vele overleg organen, dus het werken met kinde ren werd steeds minder. En daar lag je hart toch. Je leefde je dan ook uit op sportevenementen en kampen. Dus toen de mogelijkheid kwam om leerkracht te worden op De Ark, greep je die aan. Voor ons wellicht nog veel te vroeg, maar voor jou precies op tijd." Wisse zelf heeft er wel zin in om aan de slag te gaan in Oud-Vosse- meer. „Ik wilde graag weer een tijd les geven en die kans kreeg ik nu. Ik heb de zaken hier afgerond en na de paasvakantie begin ik op De Ark. Eerst nog even bijkomen", zegt Wisse. Hij nam vrijdag ook af scheid van de leerlingen. „We zijn met z'n allen naar het bos bij Lie- vensberg in Bergen op Zoom ge weest", vertelt de directeur glunde rend. „Daar hebben we een speurtocht gehouden. Het hele bos hing vol met foto's van mij. Daarna hebben we bij kinderboerderij 't Appeltje wat gegeten. Echt heel leuk." Kettelerij maakte ook bekend dat Harma Pekelsma (leerkracht op De Veste) de taken van Wisse waar neemt tot aan de fusie. Daarna wordt ze schoolleider, want de cen trale directie zit dan elders in het Zeeuwse. Die fusie ligt overigens nog steeds op schema. „Het ligt in derdaad nog steeds in de bedoeling om in augustus te fuseren", zegt Kettelerij die aangeeft dat het voor de school een goede zaak is om aan te sluiten bij een groter geheel. „Het speciaal onderwijs wordt om gevormd. We krijgen nu de speciale basisschool. Dat betekent dat we er in Tholen ook een kleutergroep bij krijgen. Die hadden we tot nu toe niet. De mogelijkheden jvorden voor ons ruimer." Vorig jaar gingen al elf Zeeuwse scholen voor speci aal onderwijs een bestuurlijke fusie aan. Daar sloot De Veste zich toen nog niet bij aan omdat de school met personeel zat dat op projectba sis werd betaald. Nu is dat pro bleem opgelost. Overigens betekent de fusie wel dat de leerlingen van het voortgezet onderwijs (De Burcht) voortaan naar Bergen op Zoom moeten. Want in de nieuwe wet, die volgend jaar in moet gaan, is bepaald dat een school voor spe ciaal onderwijs geen afdeling voortgezet speciaal onderwijs meer mag hebben. De Thoolse leerlingen moeten dan naar De Bosrand in Bergen. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 7