Ons Huis in Scherpenisse geopend Bestuurlijke rust is het geld waard Riant kippenhok kinderboerderij WEERPERIKEIEN De lente kwam maar moeizaam op gang Klippel krijgt voorzitterschap van commissie Invloed van grotere fracties stijgt Veel wind en regen in maart Donderdag 9 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Corina van Driel en Mare Droogers onderscheiden zich bij solistenconcours Tuinmeubelshow StoomreinigersU! VERMAL Bout en Velthuis vechten om zetel bestuur de Betho Zes procent auto's rijdt veel te hard Tholen tegen aandelenverkoop door provincie Vrijdags en zaterdags GEOPEND Maart, de eerste lentemaand, begon guur. Met regen, daartussen een vlok natte sneeuw, en een temperatuur van een graad of vijf. Er stond een harde zuidwesten wind. Dit gure weer behoorde snel tot het verleden. Van af maandag 2 maart werd met zuidwestelijke winden zachtere lucht aangevoerd, waarin de temperatuur steeg tot 12 13 graden. Toch werd het weer er niet mooier op. De zon kon helemaal niets uitrichten. Natte sneeuw Guur en saai Droog en somber Sprong temperatuur Maart Even aarzelden ze, maar na enige aanmoediging stapten de eerste soosbezoekers door het papieren scherm de nieuwe ruimte van Ons Huis binnen. Het was donder dagavond een beetje feest aan de Langeweg in Scherpe nisse voor de vrijwilligers en pupillen van de stichting ontspanning gehandicapten van de oudervereniging Phi ladelphia. Het houten gebouw is vervangen door een nieuw onderkomen, dat door een anonieme gift en door de inzet van de vrijwilligers tot stand kon komen. Cv-ketel WD: niet fraai, wel verstandig De Thoolse VVD heeft donderdagavond het ak koord over de collegevor ming goedgekeurd. „We hebben er uitgebreid over gesproken en het is wel niet de meeste fraaie, maar wel de verstandigste op lossing", zegt voorzitter J.L. van Gorsel. „Als we het niet gedaan hadden, zou je een college van SGP, CDA en RPF/GPV gekregen kunnen hebben en dat doet ook geen recht aan de verkiezingsuit slag." Patstelling doorbreken Prijs 10 mille van gemeente naar platform leefbaar platteland Tholen Het Scheldecollege levert een bijdrage aan de kinder boerderij in de Muyepolder in Sint-Maartensdijk met een riant kippenhok. Leerlingen uit de tweede en derde klas bouwtechniek timmerden de afgelopen maanden een heus hok voor het project van de stichting platform leefbaar platteland Tholen. Het college van burgemeester en wethouders schenkt 10.000 gulden aan het platform. De bij de interne strijd binnen de SGP voor het wethouderschap uit de boot gevallen M.J. Klippel krijgt toch een .cadeau' van de fractie. Hij wordt voorzitter van de commissie middelen, de vroegere commissie financiën. Voorheen had een wet houder of de burgemeester de lei ding van de commissievergaderin gen. Nu het aantal commissies van zes is gehalveerd naar drie, is het belang toegenomen en daarmee ook de nieuwe functie van voorzitter. Overigens gaat het om een tech nisch voorzitter. Hij heeft alleen de leiding, regelt het spreekrecht, maar heeft geen stemrecht. Inhoudelijk mag hij ook niet aan de discussies meedoen. De huidige PvdA-fractievoorzitter M.A.J. van der Linde krijgt het voorzitterschap van de commissie algemeen bestuur en welzijn, waar in de vroegere commissies bestuur lijke aangelegenheden, welzijn en onderwijs zijn opgegaan. VVD-raadslid P.K.M. Stouten gaat de commissie gemeentelijke ont wikkeling leiden, waarin de voor malige commissies ruimtelijke or dening, openbare werken en onroerende zaken opgaan. VVD-lei- der R. Ravensteijn eiste het voorzit terschap van één van de drie com missies op de verkiezingsavond al op. Het CDA is als kleinste van de vier collegepartijen buiten de boot gevallen. In de drie commissies die de Thool- se gemeenteraad dinsdagmiddag gaat bemannen, neemt de invloed van de grote partijen toe. Zowel de SGP als de PvdA krijgen elk twee leden, de overige vier partijen elk één. Volgens de nieuwe regels krij gen fracties met vier leden in de raad in de commissies twee leden. Opvallend is dat de SGP'er Hoek als nieuweling in twee commissies komt. Hetzelfde geldt bij de PvdA voor Kornaat en mevr. Velthuis. SGP-lijsttrekker Kersbergen blijft met één commissiezetel op de ach tergrond. PvdA'er Van der Linde gaat ook maar in één commissie zitten, maar die wordt nog voorzit ter van één van de drie commissies. De aanbeveling voor de verkiezing is: Commissie middelen (MI): M. Dijke en P.W.J. Hoek van de SGP, A.P. Kornaat en M. Velthuis van de PvdA, P.K.M. Stouten van de VVD, P. van Belzen van RPF/GPV, M.A. van Beek van het CDA en J. van den Donker van D66. Commissie algemeen bestuur en welzijn (ABW): A. Kersbergen en M. Dijke van de SGP, M. Velthuis en M. den Haan van de PvdA, E. Frigge-Hogesteeger van de VVD, P. van Belzen van RPF/GPV, M.A. van Beek van het CDA en J. van den Donker van D66. Commissie gemeentelijke ontwik keling (GO): M.J. Klippel en P.W.J. Hoek van de SGP, A.P. Kor naat en M.A.J. van der Linde van de PvdA, E. Frigge-Hogesteeger van de VVD, A.L. Piet van RPF/GPV, J.P. Bout van het CDA en J. van den Donker van D66. Corina van Driel en Mare Droogers uit Oud-Vossemeer heb ben zaterdag prima resultaten ge boekt tijdens de nationale federa tieve KNFM-wedstrijden voor solisten en kleine ensembles in de Stenge te Heinkenszand. In de ere-afdeling behaalde OVM-lid Mare Droogers op Euphonium 54 punten met onderscheiding. In de eerste afdeling bleek Acceleran- do-lid Corina van Driel op alt saxofoon goed voor een eerste prijs met 55 punten plus een on derscheiding. De Vossemeerse promoveerde naar de afdeling uit muntendheid. Van OVM namen vijf leden deel aan het concours. In de tweede af deling behaalde Piet van Driel op baritonsax een tweede prijs met 46,5 punten. Corné van Halum boekte met hetzelfde puntental een gelijk resultaat op bugel. Sa men met Annemarie Krijger vormde Corné van Halum in de tweede afdeling een bugelduet, dat 49,5 punten en een eerste prijs opleverde. In de introductie-afde ling traden Mare Droogers op euphonium en Ad Verhees op bes bas met succes op. Ze mogen een volgende keer in de eerste afde ling uitkomen. Van Accelerando behaalde Robert Lupker in de tweede afdeling op trompet een eerste prijs met 48 p. In de derde afdeling was Martijn Krijger op bugel goed voor 48,5 p. In de introductie-afdeling pro beerden diverse muzikanten hun niveau te testen. Albert van Driel op bes bas en Carla Westdorp op trompet werden goed bevonden om de sprong te maken naar de tweede afdeling. De overigen moesten genoegen nemen met de derde afdeling: Hanneke v.d. Plicht op bugel, Nanja Polderman op bugel, Jacco Goedegebuore op trombone, Jac queline Heijboer en Anja Kas op alt saxofoon, alsmede twee duo's. Rika Goedegebuure op bugel en Albert van Driel op euphonium en tenslotte Jacco Goedegebuure en Dorthy v.d. Male, beiden op trom bone. Weikoop in Dinteloord organi seert maandag 13 april van tien tot vijf uur een tuinmeubelshow aan de Havenweg 71. Naast de zomercollectie van Hartman zijn er ook tuinbanken, kussens, pa rasols, ligbedden, potterie en tuinbeelden. Op alle tuinmeube len, kussens, parasols, en kleed jes geeft Weikoop 10% korting. Voor de kinderen ligt er een leu ke attentie klaar. Advertentie I.M. Milieuvriendelijk Voor het reinigen van: grindvloeren - plavuizen - parket - tapijten - lamellen - vitrages - gordijnen - granolwanden - ramen - spiegels - sanitair - plafonds - radiatoren - enz. ZV EUeeurtfuedMlfUtA Molendijk 3-4 4695 BB St. Maartensdijk Telefoon 0166-662315 Advertentie LM. Bij het verdelen van de baantjes in diverse commissies en besturen van gemeenschappelijke regelingen, zijn de zes partijen het tijdens het vooroverleg slechts op één punt niet eens kunnen worden: l van de 3 ze tels in het algemeen bestuur van de centrale werkplaats de Betho. Het CDA schuift J.P. Bout naar voren, de PvdA mevr. M. Velthuis. Dins dagmiddag moet de Thoolse ge meenteraad daarover een beslissing nemen. Namens het college wordt PvdA-wethouder I.C. Moerland kandidaat gesteld en namens de raad M. Dijke van de SGP. Voor de derde bestuurszetel is tot nu toe geen overeenstemming bereikt. Bij snelheidscontroles op drie ver schillende plaatsen heeft de politie zaterdag 68 bestuurders bekeurd. Dat is zes procent van de 1120 die ze controleerden. Op de Oesterdam waren 19 van de 325 bestuurders in overtreding, de grootste snelheids duivel reed 144 km/u. Op de Poort- vlietsedijk werd 114 km/u geme ten. Hier reden 35 van de 595 voertuigen harder dan is toege staan. Op de Oud-Vossemeersedijk gingen 14 van de 200 automobilis ten in de fout, met als uitschieter 120 km/u. Vier Zeeuwse gemeenten, waaronder Tholen, vinden dat de provincie haar tien aandelen in de N.V. Waterwin- ningsbedrijf Brabantse Biesbosch niet moet verkopen aan Delta Nuts bedrijven. Ze schrijven dat in brieven aan provinciale staten, die op 17 april een besluit nemen. Het bezwaar richt zich met name tegen de prijs. Delta moet namelijk per aandeel niet alleen de nominale waarde van 2500 gulden betalen, maar ook nog eens een mil joen aan 'goodwill'. De gemeenten, die aandeelhouder zijn in het nutsbe drijf, vrezen financiële schade door dat de aandelen Delta met eenzelfde bedrag in waarde zullen dalen. Van een tegenprestatie is bij deze transac tie, in de ogen van de vier gemeen ten, geen sprake. Delta verwerft stemrecht in het waterwinningsbe- drijf, maar aangezien de provincie grootaandeelhouder is van het nuts bedrijf (50% van de aandelen) zal Delta niet anders stemmen dan de provincie doet. De gemeenten zien in de overdracht dan ook geen meer waarde. Integendeel, de provincie krijgt de beschikking over 10 miljoen waarvan de helft door de Zeeuwse gemeenten (en dus de inwoners) op gehoest moet worden. De gemeenten zijn bang dat dit in de tarieven van elektriciteit, gas en water wordt ver disconteerd. Het krijgen van onvol doende antwoord op vragen over de ze zaak, heeft de gemeente Schouwen-Duiveland ertoe gebracht de staten te vragen de transactie af te wijzen. Tholen en Borsele onder schrijven dat. Noord-Beveland vindt ook dat de aandelen bij de provincie moeten blijven (die in 1990 aandeel houder is geworden) óf tegen de no minale waarde van 2500 gulden overgedragen dienen te worden. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Thilen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Vooral dinsdag 3 en woensdag 4 maart viel er veel regen, bij een har de tot stormachtige wind. Een hele serie lagedrukgebieden kwam in snel tempo van de oceaan onze rich ting uit. Woensdagmorgen stond er een zuidwesterstorm met windsto ten van 102 km/u. De aangevoerde lucht was zeer zacht. De nachttem- peratuur loog er niet om: het was om zes uur 's morgens 13,8 graden en dat is een nachttemperatuur die in juni thuishoort, 's Middags klaar de het op en de wind nam tijdelijk wat af naar vrij krachtig. Het zeer wisselvallige weer waren we nog niet kwijt. In de nacht van woensdag op donderdag opnieuw stormweer met buien en windstoten van 93 km/u. Tussen de depressies door even een adempauze, maar dan weer de volgende met wind en re gen. Het werd een stuk frisser, de temperatuur bleef op 7 a 8 graden steken. Vrijdag een heel natte dag met veel regen en een opstekende harde tot stormachtige wind uit het zuidwesten, met enkele uitschieters tot 82 km/u. Het weekeinde verliep eveneens zeer onstuimig. Er vielen enkele buien, maar toch was het wat droger dan de voorafgaande dagen. Tussendoor was er een schaars zon netje. Zaterdagmorgen hadden we al meer regen dan voor heel maart normaal is; het leek een natte maand te worden. Na een week van storm en regen kwam na het weekeinde aan het zachte weer een eind. Onder in vloed van hoge druk boven de Noordzee draaide de wind naar noordwest tot noordelijke richtin gen. Hierdoor stroomde koudere lucht uit Scandinavië naar onze streken, 's Nachts kwam de tempe ratuur een stuk lager te liggen met lichte vorst. Overdag werd het 8 a 9 graden omdat de kracht van de zon al tamelijk groot is. Voor het cijfer- werk van de winterperiode telde dat niet meer mee, maar dat betekent niet dat het in maart niet meer kan vriezen. Dinsdag 10 maart begon zonnig, maar luchtdrukdaling maakte duidelijk dat het niet droog zou blijven. In de namiddag nam de bewolking toe. Het bijbehorende re- gengebied vertraagde nogal, zodat het pas in de nacht van dinsdag op woensdag begon te regenen met daartussendoor natte sneeuw. De wind nam weer toe tot krachtig of hard uit zuidelijke richting. Ook woensdag overdag was het nog re genachtig. Na het passeren van het regengebied draaide de wind naar noordwest en was af en toe hard. Het koudere weer was gauw verd wenen en we moesten het doen met een wat guurder weertype. De oor zaak was een hogedrukgebieïl ten zuidwesten van Ierland, waarmee veel bewolking onze richting uit kwam. Op deze plaats kunnen hoge- drukgebieden zich in het voorjaar lang handhaven. De wind was in hoofdzaak noordwestelijk en vrij krachtig. Hierin kwamen talrijke buien voor, sommige met een win terse lading natte sneeuw of hagel. Donderdag 12 maart zo'n gure dag met buien en een temperatuur niet hoger dan zeven graden. Tussen de buien door was er nog wat zon, maar veel was het niet. Ook vrijdag en het weekeinde was het overwe gend grauw en grijs. Het was saai weer. Na het weekeinde werd het zachter, maar er bleef veel bewolking met af en toe wat lichte motregen. Overdag bleef de temperatuur voor maart wel op een aangenaam niveau van 11 a 12 graden, want lenteachtig aandeed. Donderdag 19 maart was een dag met veel zon, onder invloed van het al genoemde hogedrukge- bied van 1041,4 hectopascal (milli bar). Vrijdag daarentegen was een beetje gure, zwaarbewolkte dag. We lagen juist in de vuurlinie van een storing die werd meegevoerd in de noordwestelijke stroming. Er viel af en toe wat lichte regen, maar veel was het niet. De temperatuur kon uiteindelijk de tien graden nog net halen. Na de vele regen in de eerste tien dagen (decade) gingen we een dro ge periode tegemoet. Vanaf 12 maart is er weinig of geen regen meer gevallen, ondanks vele dagen met guur weer en veel bewolking. Het weekeinde van 21 en 22 maart was eveneens somber en overwe gend zwaarbewolkt. Daaruit viel op beide dagen af en toe wat lichte motregen die niet meetbaar was. Mooi lenteweer zat er nog steeds niet in. Na het weekeinde draaide de wind naar oostelijke richting. Een gevolg van het sterke hogedrukge- bied dat zich boven Scandinavië had gevormd en via West-Europa een verbinding had naar het hoge- drukgebied ten westen van Ierland. De nachten pakten daardoor wat kouder uit met temperaturen rond het vriespunt of iets daaronder, 's Maandags was dat al te merken. Overdag nog veel bewolking met enkele vlokken natte sneeuw. Op klaringen kregen pas laat in de mid dag de overhand. De wind nam toe tot vrij krachtig, soms zelfs krachtig windkracht 6. Voor het gevoel vroor het 4 tot 5 graden. In de nacht van maandag 23 op dinsdag 24 maart was het helder en vroor het op veel plaatsen licht. In onze streek lag de minimumtemperatuur rond -2 gra den. Dinsdag veel zon, maar later in de middag wat hoge bewolking. Woensdag een droge dag met flinke zonnige perioden. De temperatuur ging de hoogte in tot ruim 12 gra den. Tegen de avond nam de bewol king toe op de nadering van een oceaanstoring. Donderdag 26 maart laat in de middag begon het te rege nen. De zon kregen we die dag niet te zien en ook vrijdag was het zwaar bewolkt en nevelig. Het weekeinde van 28 en 29 maart was er een doorbraak naar meer lenteweer. De zon kon er zaterdag nog maar moeizaam doorkomen, maar de temperatuur maakte een flinke sprong naar 16 graden. Zon dag was - hoewel de zon het niet makkelijk had - zeker een topdag qua temperatuur, het werd bijna 20 graden. Dit mooie weer hadden we te danken ftan een zuidelijke lucht stroom die warme lucht aanvoerde. De laatste dagen van maart waren droog met een aangename tempera tuur. Dinsdag 31 maart was het al minder warm, de zon had het toch weer moeilijker. Later op de dag werd de bewolking dikker. De vooruitzichten voor april waren wat minder gunstig. De oceaanfronten werden opdringerig en in de meeste gevallen leidt dit tot meer wissel valligheid. Maart totaal: de lente kwam de laatste dagen pas op gang. Een roy ale hoeveelheid neerslag, met 76 mm tegen normaal 50. Ook was maart tamelijk winderig. De zon kon haar uren niet maken: voor maart is 118 uren normaal, we kre gen er 92. Ondanks dat de eerste lentemaand veel bewolking bracht en dus minder zonnig was, was de gemiddelde maandtemperatuur hoog: 7,8 graden tegen 6,1 graden normaal. St.-Philipsland St.-Maartensdijk Temperatuur Gemiddelde temperatuur Gemiddelde maximum temperatuur Gemiddelde minimum temperatuur Hoogste maximum temperatuur Laagste maximum temperatuur Hoogste minimum temperatuur Laagste minimum temperatuur Aantal uren temperatuur vanaf 18 °C Aantal uren zonneschijn Aantal vorstdagen Aantal vorsturen Lichte vorst, tussen 0 en -5 °C Neerslag Aantal dagen met neerslag Aantal dagen met hagel Aantal dagen met sneeuw Aantal dagen met ijzel Aantal dagen met neerslag v.a. 10 mm Hoogste etmaalsom Totaalsom Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk Hoogste luchtdruk Laagste luchtdruk Laagste luchtvochtigheid Dagen met onweer Aantal dagen met mist Gemiddelde windsnelheid Hoogste windsnelheid 7,8 7,7 11,2 10,5 4,7 5,2 19,9 (29) 19,1 (29) 6,0(1) 5,9(11) 11,3 (30) 11,2(30) -2,5 (9) -1,7(9) 7 7 92 97 2 2 12 11 2 2 16 15 1(7) 2 4 2 4 4 15,8 (6) 21,2(6) 76,0 89,0 1021 1042(19) 995 (4) 41(25) 1(27) 5,2 m/sec 28,2 (4) 1021 1041(19) 994(4) 34 (25) 1(27) 4,5 m/sec 26,4(4) De getallen tussen haakjes zijn de data. Soosbezoekers en vrijwilligers spelen een paar spelletjes bingo na de opening van de nieuwbouw aan de Langeweg. Voorzitter M. Moerland van de stichting was trots op het resultaat. Iedereen kon nu zien wat er achter het papier met de tekst 'Wat heb ben we gekregen' tevoorschijn was gekomen. „Het is heel mooi ge worden. De aannemer heeft het ruw maar glasdicht afgeleverd, de afwerking is door de vrijwilligers helemaal zelf gedaan. Er is ge schilderd en er zijn gordijnen ge maakt. Het is je van het." Moerland zei dat de nieuwbouw mogelijk was dankzij de anonieme gift van 53.400 gulden en de op brengst van de rommelmarkt die de stichting elk jaar houdt. „Dat geld zit in het zeil, in de lampen, in de verf en de gordijnen. De laatste keer bracht de rommelmarkt 5100 gulden op en daar zijn we heel ge lukkig mee want wij moeten toch het hele jaar maar zien om geld bij een te krijgen." De stichting houdt elk jaar een avond voor de ruim 40 vrijwilligers van de rommelmarkt. Altijd in november, maar vorig jaar kon dat vanwege de werkzaamhe den aan Ons Huis niet doorgaan. Vandaar dat het nu werd gedaan. De ruimte is licht en goed geïso leerd. Het houten gebouwtje stond op tegels, het nieuwe op een funde ring van beton. Het gebouw bestaat uit houtskelet en is voorzien van een puntdak. Dat is ook binnen te zien. Er is geen verlaagd plafond ingelegd. De spanten zijn wel dichtgemaakt zodat de ruimte wat 'gebroken' wordt. Ook zijn er ra diatoren aangebracht om het zaal tje te kunnen verwarmen. Het be staande stenen gebouw kan met een rolluik afgescheiden worden van de nieuwe ruimte. „Dat is makkelijk als we met een klein club hier vergaderen." In het nieuwe gedeelte is ook een kast gemaakt om de cv-ketel in on der te brengen. Die moet nog aan geschaft worden. De gaskachels worden dan vervangen. „Dat is de volgende stap," zegt Moerland, die benadrukt dat het gebouw zonder vrijwilligers niet in stand kan wor den gehouden. Bij de opening was G. Quaak uit Scherpenisse afwe zig. Hij heeft veel van de werk zaamheden begeleid maar moest door ziekte het werk aan anderen overlaten. Elke donderdag wordt er in Ons Huis soos gehouden. Zo'n 24 ge handicapten komen er samen om te handwerken, te knutselen en spel letjes te doen. Na de opening speelden zo'n vijftig soosbezoe kers, vrijwilligers en de bestuursle den enkele spelletjes bingo. Op 23 mei, de zaterdag na hemelvaart, wordt de rommelmarkt gehouden. Die valt samen met de eerste Thoolse braderie in Scherpenisse. De vreugde dat de VVD voor het eerst sinds het vertrek van wethou der A.J. Scherpenisse in 1978 weer deel uitmaakt van het college, overheerste donderdagavond. Al waren er best flinke discussies. „Over het streven om in de ko mende raadsperiode te komen naar een kwijtscheldingspercentage van 100, is lang gesproken", aldus Van Gorsel. „Men vroeg zich af of dat wel te recht is. Wanneer je echter met vier partijen in het college wilt, dan is het geven en nemen. Als VVD komen we best goed uit de verf. Er is een acceptabel en goed compromis. Vier wethouders is voor Tholen eigenlijk teveel van het goede, maar gegeven de om standigheden te verdedigen." Van Gorsel geeft aan, dat zijn par tij niet graag in de oppositie zit. „We besturen graag mee, want in het college kun je wensen omzet ten in beleid. Zowel de VVD als de PvdA hebben gewonnen, dus die horen in het college thuis. De SGP had kunnen afvallen, maar dat wil de het CDA niet." Wie vraagtekens zet bij het grote college moet vol gens Van Gorsel niet vergeten dat 'de vierde wethouder de CDA- wethouder is'. „Als VVD zijn we immers duidelijk de derde partij. De winst die we bij de verkiezin gen kregen, is omgezet in een wet houderszetel. Maar nogmaals: de ze minst slechte oplossing is gekozen om een patstelling te doorbreken." De VVD-voorzitter zegt hoop te hebben op een goede samenwer king in het college. „Daarmee is Tholen dan bestuurlijk toch voor uit, want aan de bestaande werk wijze was wel wat te verbeteren. Wanneer je op een constructieve wijze bestuurt, levert dat rende ment op. Bestuurlijke rust is im mers geld waard", aldus Van Gor sel. Leerlingen van de afdeling bouwkunde van het Schelde college in Sint-Maartensdijk zijn bezig het kippenhok te demonteren. Het was woensdag in het Schelde college passen en meten om de wan den van het kippenhok via de deur van het klaslokaal door de gang en de voordeur naar buiten te dragen. Docent W. Simons: „We hebben vantevoren op de centimeter geme ten welke afmetingen mogelijk wa ren. Als alles klopt moet het kun nen." Het nachthok voor het pluim vee is vierëneenhalf bij drie meter en tweeëneenhalve meter hoog. Het heeft aan de voorzijde een kap en beschikt over een schuin dak. Het onderkomen bestaat uit houten ra- batdelen. Bij het maken van het kip penhok zijn verschillende technieken uit het vak bouwkunde toegepast. Zoals meten, op maat zagen, timme ren, schroeven, het maken van een deur en ramen, het bepalen van de dakhelling. „Het paste goed in de lessen," zegt Simons. Alle wanden en de spanten voor het dak werden losgemaakt om het ge vaarte naar buiten te brengen. Om door de deuropening te kunnen moesten de leerlingen de wanden schuin houden; veel ruimte bleef er niet over maar de delen kwamen on geschonden buiten. De stichting platform leefbaar platte land kreeg bovendien 10 mille van b. en w. van Tholen, de prijs die de ge meente in februari had ontvangen van de stichting samenwerkingsver band praktijkopleidingen grond-, water-, spoor en wegenbouw (SPG). De stichting drukte op deze manier haar waardering uit voor de inspan ningen van de gemeente om projec ten beschikbaar te stellen voor leer ling-straatmakers. Het college vindt dat het geld ten goede moet komen aan het project kinderboerderij /heemtuin. Bij dit project moet een bestrating worden aangelegd. Daar mee voldoet de gemeente aan de voorwaarden die de SPG stelt: het bedrag moet ingezet worden voor een opleidingsproject in de wegen bouw, de prijs moet beschikbaar ge steld worden in de vorm van arbeid door leerling-straatmakers en het project moet een publicitaire waarde hebben voor de SPG.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 5