Onverstandig om de snoeischaar te zetten in de uitleenposten 'Vrij en Blij werkt positief voor jeugd' L E naar rechter om bouw van huizen Muijepolder af te dwingen Jammer PvdA, want dit kost de gemeente drie ton in vier jaar Tafeltennis en dammen zijn voor gemeente ondergeschikt EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Donderdag 9 april 1998 Volop lof bij heropening vernieuwde speeltuin in Sint-Annaland Door een naambord te onthullen heeft wethouder J. Ver sluys zaterdagmiddag de vernieuwde speeltuin van Vrij en Blij in Sint-Annaland heropend. Meteen daarna sto ven de wachtertde kinderen op de speeltoestellen af, on danks de regen die plots met bakken uit de lucht viel. Na de korte bui met ook nog hagel scheen echter de zon weer en toonde het bestuur de genodigden met trots het resultaat van zijn inspanningen. Boeken Vrijwilligers Toneelmiddag ouderen Auto beschadigd Digitale informatie Rommelmarkt Eevliet Biljarten Makreel vist weer Maanlandschap Onbehoorlijk bestuur Gebogen, niet gebroken Zwembad Haestinge Mevr. D. Schot vierde in de Vossemeren 104e verjaardag Na 24 jaar mag W. van Kempen alsnog aantreden Projectontwikkelaar wacht al twee jaar op beslissing gemeente Naar aanleiding van het artikel in verband met het afscheid van wet houder Versluys, en in het bijzonder het standpunt over de biblio theekvoorzieningen in de kleine kernen, heb ik de volgende opmerkin gen. Onder ruime belangstelling van de jeugd houdt wethouder J. Versluys de touwtjes in handen om het naambord te onthullen. Stemmen van lezers De bibliotheekvoorzieningen in Poortvliet. Scherpenisse, Stavenis- se, St.-Philipsland en Oud-Vosse- meer vormen een wezenlijke bijdra ge in het Thoolse bibliotheekwerk. Dankzij het bestaan van deze voor zieningen wordt de aanvullende kennis en ervaring van de grotere bibliotheken extra benut. Vergelijk dit maar met de discussie bij de spoorwegen om de kleine 'onrenda bele lijnen' te saneren, waardoor een kleiner wordend klantenpoten- tieel gebruik kan gaan maken van de voorzieningen die zullen blijven. De kosten van de kleinere vestigin gen zijn nu niet zo hoog, dat hierin een belangrijke bezuiniging te vin den is. De werkelijke kosten van de ze vijf vestigingen bestaan uit de aanschaf van boeken (totaal onge veer 35.000 gulden tegenover 85.000 gulden voor de vestigingen Tholen, St.-Annaland en St.-Maar- tensdijk); huur van de gebouwen (ongeveer 25% van het totaal over 8 panden) en professionele ondersteu ning (ongeveer 10 uur per week op een totaal van 250 uren per week voor de gehele stichting). Overigens zij opgemerkt, dat de verhuurder van de bibliotheekruim ten de gemeente zelf is, waardoor de gemeente per saldo bij het stop zetten van de bibliotheekvoorzie ning in de kleine kernen geen huur kosten hoeft te betalen, maar hier ook geen huuropbrengsten meer te genover kan stellen: t.a.v. huisves ting lood om oud ijzer dus. Eerder is er sprake van aanzienlijk kapitaalverlies: de uitvoering van het bibliotheekwerk wordt in over grote mate gerealiseerd door onge veer 30 vrijwillige medewerkers, die per week gemiddeld 3 uur gratis en belangeloos voor de bibliotheek Vrijdagavond hebben zestien aan hangers van Smash '76 een bezoek gebracht aan het sportgala van de gemeente Tholen. In het gemeente huis was o.a. de verkiezing sport ploeg van het jaar 1997 aan de orde. Het eerste jeugdteam van Smash werd vorig jaar kampioen in de le klas junioren van Brabant en pro moveerde naar het landelijk niveau! Voor het eerst dus landelijk tafelten nis voor Smash '76, maar ook voor het eiland Tholen! We hadden Anné van Dijke, Matthijs Bruijnzeel, Pe ter Bazen en Gabriël Gunter aange meld voor de sportprijs en dat was voor Smash voor het eerst. Het werd een teleurstelling voor de St.- Annalandse tafeltennisclub, want SPS 1 (voetbal) werd verrassend de sportploeg, terwijl het geen kam pioen was geworden, maar via na- competitie in de 2e klas kwam en dat is geen landelijke sport. De aan wezige tafeltennisfans keerden te leurgesteld huiswaarts. De gehele VERVOLG VAN PAGINA 2 De Dorpsgemeenschap is van plan om dit jaar een toneelmiddag voor ouderen te organiseren nu de be heerscommissie van het Holland Huis opgeheven is. Een deel van de opbrengst van de auto- en fietsen- show die vorige week in de veiling werd georganiseerd, zal daarvoor bestemd worden. Verder gaat de op brengst naar een attractie op de bra derie en het inhalen van sinterklaas. De show werd goed bezocht, met name vrijdagavond en zaterdagmid dag. Volgens bestuurslid E.C. Kou- wenhoven hebben de fietsenverko- pers directe verkoopresultaten geboekt, terwijl de autohandelaren veel contacten hebben gelegd met adspirant-kopers. Door extra pro- rpotieborden te maken, waren de or ganisatiekosten hoger dan normaal. „Maar daar hopen we volgende ja ren profijt van te hebben, want we gaan hiermee door. Het kost wel veel tijd, maar we krijgen veel me dewerking, o.a. van Kees Andriesse van de veiling. En alles komt ten goede aan ons dorp. Daar doen we het allemaal voor", zegt bestuurs lid Kouwenhoven van de Dorpsge meenschap. Een auto van de provincie Zeeland werd afgelopen vrijdag beschadigd terwijl hij via de Poortvlietsedijk richting Scherpenisse reed. Ter hoogte van de Langeweg kwam hem een vrachtauto tegemoet. Tij dens het passeren vielen van deze vrachtauto diverse roestdeeltjes en stukjes ijzer af. Deze kwamen te recht op de auto van de provincie die hierdoor werd beschadigd. Ver moedelijk heeft de bestuurder van de vrachtauto niets gemerkt, want deze is doorgereden richting Poort vliet. Het betrof een oud model DAF-combinatie met oranje cabine. werken. Omgerekend naar de nor male uurloonkosten van een gemid delde bibliotheekmedewerker zou dit een kapitaalvernietiging zijn van zo'n slordige 120.000 gulden! En dat terwijl de aanwezige vrijwil ligers een bijzonder belangrijke rol vervullen in de doelstelling van de bibliotheek in de betreffende plaat sen. Naast het administratieve werk van uitlening, inname en ordening vervullen zij een sleutelrol in dat extra's dat door het totale netwerk aan de kleine kernen geboden kan worden: bijzondere romans of in formatie (uit boek, folder of tijd- schrift-/krantenartikel, maar ook uit databases via cd-roms). Bij dat net werk horen uiteraard de bibliothe ken Tholen, St.-Annaland en St.- Maartensdijk, maar er zijn ook mogelijkheden om uit collecties van andere bibliotheken (van Zee land, maar ook daarbuiten) te put ten. Zeker kijkend naar de nabije toe komst van de bibliotheek, als digi tale informatie een steeds belangrij ker rol gaat spelen en waarbij de kosten relatief lager worden naar mate er meer participanten zijn, is het uitermate onverstandig om heel lichtvaardig een besluit te nemen om uitleenposten te sluiten. Hier door wordt een infrastructuur, die juist door digitalisering heel sterk kan worden, vooraf behoorlijk ge minimaliseerd. Op termijn kan zo'n besluit waarschijnlijk betreurd wor den. Ik kan me voorstellen dat iemand die voor een belangrijke en niet be nijdenswaardige taak staat om keu zes te maken bij de verdeling van subsidies, in eerste instantie kijkt naar de wijze waarop de snoei schaar het gemakkelijkst kan wor den gehanteerd. Ik zou graag willen dat bovenstaande aspecten in de eventuele discussie betrokken zou den worden. Ad Niederer directeur stichting openbare bibliotheekvoorziening Tholen. avond is het woord tafeltennis of Smash '76 slechts één keer ge noemd. Erger nog, de presentator had het steeds over tennis in plaats van tafeltennis! Jammer. Wellicht is tafeltennis en dammen een ondergeschikte sport, maar let wel: beide clubs spelen wel op landelijk niveau! Dammer Hans Leune zei het vrijdagavond al bij zijn interview toen werd gevraagd, of hij verwachtte te winnen: 'Nee, het is maar dammen!' Wellicht geldt dit ook voor onze sport. Voetbal is volkssport nummer 1, maar Vult u het zelf maar in. Bestuur tafeltennisvereniging Smash '76 St.-Annaland Christian van 't Hof, secretaris. Woord en Daad. De provincie Zee land geeft de reformatische hulpactie Woord en Daad 4000 gulden subsidie voor de bouw van een eetzaal/keuken in een school te Vadarevu in India. De auto was geladen met pallets en kuubkisten. De politie in Tholen is op zoek naar getuigen die het voor val hebben gezien of die weten waar deze vrachtauto thuishoort. Basisschool De Eevliet organiseert op 20 juni een rommelmarkt en fan- cyfair. Om daarvoor spullen op te halen, rijdt op zaterdag 18 april van af 9.30 uur een wagen door het dorp. Ook tweedehands kleding voor de fancy fair kan dan meegege ven worden. Bij biljartvereniging Tolrust werden maandagavond heel wat missers ge maakt, zodat de 'poedelpot' goed werd gespekt. Chr. Bal moest met één punt verschil de eer aan G. de Jonge laten. Laatstgenoemde bracht tevens de kortste partij op zijn naam (22 beurten). J. Niemantsverdriet sleepte de hoogste serie van 21 car amboles eruit en had ook het beste gemiddelde van 2,65. De uitslagen: Chr. Bal-G. de Jonge 9,57-12; H. Rensink-J. Niemantsverdriet 8,22- 12; A. Demming-C. Nagelkerke 9,35-12; A. Demming-W. Bijl 12- 12. Voor zeehengelclub De Makreel be gint zaterdag het seizoen. Aan het Zijpe wordt van half twee tot half vijf gevist, waarbij alle aas uitge zonderd zachte krab is toegestaan. Vanavond wordt geloot voor de plaatsen; bij iedere volgende wed strijd schuift men tien plaatsen op. Maar op de lauweren rusten is er voor het bestuur van de zo'n 600 le den en donateurs tellende vereni ging niet bij. Zo zullen de gehand haafde oude toestellen op termijn aan vervanging toe zijn. En bij het voorbereiden van de herinrichting stuitte men op de nieuwste ontwik keling: een overdekte speeltuin, waarvan er inmiddels een aantal in ons land zijn. „Er blijven dus nog wensen", zei voorzitter L. Hage za terdag in de Wellevaete. Hij stond uitvoerig stil bij de voorgeschiede nis, hoe ongeveer een jaar geleden als gevolg van het besluit veiligheid attractie- en speeltoestellen de speeltuin voor onbepaalde tijd werd In die brief, uit januari, zet F. Lind- hout van L E de zaak nog eens op een rijtje. Hoe hij op 10 juli 1996 zijn verzoek indiende op grond van de ex ploitatieverordening en hoe, volgens diezelfde verordening, de gemeente raad binnen uiterlijk 52 weken een besluit moet nemen. Tot op heden is dat niet gebeurd. Aan L E werd de dag na het verzoek een ontvangstbe vestiging gestuurd. En veertien maanden later - op 27 oktober 1997, nadat diverse gesrpekken hadden plaatsgevonden - schreven burge meester en wethouders dat de ambte naren nog aan het rekenen waren en dat het wachten was op een uitwer kingsplan. Ook werd gemeld dat de uitwerking van het bestemmingsplan nog niet ter hand werd genomen om dat dit ten koste zou gaan van andere werkzaamheden met een hogere pri oriteit. 'Ik neem aan dat, nu de ter mijn ruimschoots is overschreden, de gevraagde toestemming is verleend'. gesloten. „We waren toen helemaal niet vrij en blij", aldus Hage. Toe stellen moesten gekeurd worden om te zien of ze aan de eisten voldeden, het bestuur was verantwoordelijk wanneer er ongelukken zouden ge beuren. Inspectie aan de hand van de eisen in het handboek van de stichting consument en veiligheid had als re sultaat dat een aantal toestellen ge vaarlijk was en verwijderd moest worden, andere moesten aangepast worden en bij een aantal was de vrije ruimte onvoldoende, vertelde schreef Lindhout in januari richting gemeentehuis, en passant meldend dat hij nog dit jaar wil beginnen met het bouwrijp maken van de grond. Ook schreef hij, te willen samenwer ken wat voor beide partijen voordeli ger is. De gemeente heeft namelijk het aangrenzende perceel in eigen dom. eveneens bedoeld voor woning bouw (30 huizen). Lindhout kocht zijn stuk grond van de heer Abraham- se. Op 3 februari beantwoordden b. en w. de brief van L E. Het bedrijf kreeg te horen dat het verzoek van anderhalf jaar eerder aan de gemeen teraad in plaats van het college ge stuurd had moeten worden. En er hadden verschillende bescheiden bij moeten zitten. In de ontvangstbeves tiging die L E 19 maanden eerder ontving, stond dat op korte termijn wethouder Versluys. De gemeente stelde 12.000 gulden beschikbaar voor de sloop. „Er bleef een maan landschap over", zei de voorzitter. Daarom ging het bestuur met de ge meente praten over de aanschaf van nieuwe toestellen, waarvoor een be groting gemaakt was van een ton. De afspraak werd gemaakt dat de gemeente 50.000 gulden bijdroeg en de vereniging de rest diende te vinden. „Door flinke bijdragen van alle kanten hadden we dat geld al gauw bij elkaar. En nu is de speel tuin volledig heringericht met goed gekeurde toestellen. Ze draait al weer een paar maanden, want de jeugd was ongeduldig en wij ook", zei Hage. Bestuur en vrijwilligers staken er zeker 600 uren in om de zaak weer op orde te krijgen. „Dank voor de inzet van velen, op welke manier ook", aldus Hage, die ere voorzitter A. Rijnberg moest ver ontschuldigen wegens familieom standigheden. Wethouder Versluys schetste niet al leen de problematiek van het afge lopen jaar, maar onderstreepte ook contact zou worden opgenomen in dien gegevens ontbraken of informa tie nodig was. Maar het bedrijf hoor de niets. Inmiddels heeft het een jurist in de arm genomen. Mr. R.A.C.M. van Dijk beticht b. en w. in een schrijven van 17 maart van 'on behoorlijk dan wel onzorgvuldig be stuur'. Om 19 maanden na ontvangst van een brief te melden dat die aan de gemeenteraad in plaats van b. en w. gestuurd had moeten worden, is vol gens de jurist niet terecht. De alge mene wet bestuursrecht schrijft na melijk voor, dat de ontvangende instantie in zo'n geval het stuk 'on verwijld' dient door te sturen naar het juiste orgaan. Verder stelt de raads man vast, dat 17 maanden lang niet is gereageerd op het aanbod van L E om nader in overleg te treden, noch is er verzocht om nadere bescheiden. Van Dijk stelt dat, gezien de voorge schiedenis, volgens hem op het colle ge een wettelijke verplichting rust om zo snel mogelijk met zijn cliënt tot zaken te komen. Hij biedt aan om daartoe op korte termijn in overleg te treden om nadere afspraken te ma ken. Blijft een reactie van b. en w. te lang uit, dan zal de jurist naar de rechter stappen. Niet de brief van Van Dijk, maar die van L E uit januari was onlangs onderwerp van bespreking in de ge meenteraad. In die brief stelt Lind- het goede contact tussen de vereni ging en de gemeente. „Als ik me goed herinner is dit de derde keer dat ik bij u een officiële handeling verricht en dat typeert het goede en intensieve contact. De gemeente stak daarbij niet onder stoelen of banken dat zij waardering had voor de speeltuinopzet en instandhou ding in Sint-Annaland. Het speel- tuinbestuur met de actieve voorzit ters Rijnberg en Hage heeft daar handig gebruik van weten te ma ken." De wethouder noemde de ver plaatsing naar de Schoolstraat, de uitbreiding richting Crooswijck en het realiseren van een toiletvoorzie ning. Hij citeerde uit het ambtelijk advies aangaande een bijdrage voor de her inrichting, om te illustreren dat niet alleen het gemeentebestuur, maar ook de ambtenaren Vrij en Blij een warm hart toedragen: 'De door ons zo gewaardeerde speeltuinvereni ging. Ons boegbeeld als het gaat over het op een dorp gestalte geven aan een speelvoorziening voor kin deren. Altijd door ons als voorbeeld hout, niet te begrijpen wat de ge meente nog moet rekenen nu hij zelf de grond bouwrijp wil maken. Verder schrijft hij. dat het door hem te ont wikkelen bouwplan blijft binnen het ontwerp dat de gemeente al heeft ge maakt (tekening van 28 februari 1997) én binnen de maatvoering die in de bestemmingsplanvoorschriften is aangegeven. Lindhout komt tot de conclusie dat door hem aan alle voor waarden is voldaan. In de raadsvergadering ging P. van Belzen (RPF/GPV) met name in op de procedurele afwerking van het verzoek van L E. „Een aanvraag is niet compleet en verdwijnt dan in de la. Is het niet klantvriendelijker om de aanvrager erop te wijzen dat iets incompleet is en vervolgens de zaak af te handelen?" stelde hij. CDA'er W.C. van Kempen (de beoogde nieu we portefeuillehouder ruimtelijke or dening) onderschreef die opmerkin gen en vond dat er voor gewaakt moet worden dat stukken in een la verdwijnen. K.A. Heijboer (SGP) wilde de zaak in de commissie ge meentelijke ontwikkeling bespreken. De burgemeester vond dat er niet ge zegd kan worden dat er geen commu nicatie is geweest, maar de gemeente stelt prioriteiten in het werk. „Over eenstemming bereiken kost tijd. maar wij laten ons het hoofd niet op hol brengen." aangehaald voor andere woonker nen'. Namens het gemeentebestuur sprak hij zijn waardering uit voor de aanpak en volharding van het speel- tuinbestuur. „De ervaring heeft mij geleerd dat als Vrij en Blij iets ge pland heeft, zij niet rust voor ze het voor elkaar heeft. Je bent er, om zo te zeggen, zomaar niet vanaf." Ver sluys bood een enveloppe met in houd aan. Op zijn beurt kreeg de wethouder als dank voor alle gele verde inspanningen voor Vrij en Blij in de afgelopen jaren een fles drank aangeboden. En de ambtena ren mevr. T. de Bruin en mevr. L. van Sprundel een boeket. Namens de Dorpsgemeenschap overhandigde ook voorzitter J.W. van Popering een blijk van waarde ring aan Hage. „Wij zijn u dankbaar dat u zo positief gewerkt heeft voor de jeugd, voor de toekomst." Van Popering riep in herinnering hoe vlak na de oorlog hulzen van kogels beschilderd werden met allerlei voorstellingen. Zoals twee gekruiste vlaggen en de tekst 'Wel gebogen en niet gebroken'. „Die tekst vond ik voor deze middag wel typerend. Wantje zult het maar op je dak krij gen, de mededeling dat zoveel toe stellen niet aan de eisen voldoen. Ongetwijfeld heeft dat tot slapeloze nachten geleid bij u en bij de wet houder. De inwoners van Sint-An naland schrokken vorig jaar danig van de mededeling dat de speeltuin gesloten werd. De kinderen begre pen er niets van. Maar u bleef zoe ken en de mogelijkheden aftasten. En dankzij de steun van Sint-Anna land kreeg u het voor elkaar", aldus Van Popering. Na de toespraken toog het gezel schap naar de Schoolstraat, waar tal van belangstellenden en veel kinde ren al stonden te wachten. Tot te leurstelling van het bestuur liet fan fare Accelerando het afweten in verband met de weersomstandighe den, maar ze zegden toe later een keer voor de speeltuin te zullen spe len. Op het gebouwtje bij de ingang was een groot naambord bevestigd, dat door de wethouder zichtbaar werd gemaakt. De jeugd stoof hier na de speeltuin in, maar op dat mo ment begon het flink te regenen en hagelen. Dankzij de medewerking van de School met de Bijbel kon men in de fietsenberging schuilen en daar kregen de kinderen chips en limonade. Om nadat het was opge klaard weer bezit te nemen van de glijbaan, de multipondo (een wip), klimwand, tornado, het draadcircus en de andere speeltoestellen. „Sint- Annaland beschikt over een goed geoutilleerde, moderne, maar voor al ook veilige speeltuin", stelde de wethouder vast bij zijn laatste offi ciële optreden. Als ik het goed begrijp, zijn bij het overleg drie raadsleden buiten de bespreking gelaten en pas toen alles rond was, over de nieuwe samen stelling ingelicht. Een voorbeeld van hoe het niet hoort te zijn. We krijgen dus vier wethouders in de gemeente Tholen. Vanaf 1971 tot 1998 heeft de gemeente altijd ge werkt met drie wethouders. Zelfs in de aanloopperiode (na de gemeente lijke herindeling) waar veel werk verricht moest worden, is het ge gaan; zelfs met een salaris van 80%. Nu met veel minder werkzaamhe den als voorheen (de ambtenaren hebben veel meer bevoegdheden ge kregen om zaken af te wikkelen die vroeger door het college gedaan werden) is het salaris 100%. Gelijke gemeenten als Reimerswaal, Borse- le en Oostburg doen het met drie collegeleden. Zelfs de gemeente Goes gaat terug van vier naar drie wethouders. Voor mij is dan ook een vierde wet houder totaal overbodig, maar wie ben ik? Wij hebben in de gemeente een dure burgemeester, die zijn ta kenpakket ziet slinken tot de gebrui kelijke taken als openbare orde en veiligheid, voorlichting, personeel, organisatie en interne zaken. Met zijn veijaardag zullen wij hem een schaar aanbieden voor het doorknip pen van lintjes, enz. Geef hem, wat mij betreft, een zware portefeuille. Dan hoeft die vierde wethouder er helemaal niet bij te komen. Bij het lezen van het programma voor de volgende jaren lees ik de eventuele sluiting van zwembad Haestinge. Dat is voor mij onbegrij pelijk, want moeten dan de kleine kinderen straks naar Gorishoek voor zwemles? En dan het grotere ge meentehuis. De geplande uitbrei- De uit Tholen afkomstige mevr. D. Schot-van Duivendijk is 31 maart 104 jaar geworden. Ze vierde dit in besloten kring in bejaardentehuis De Vossemeren te Nieuw-Vossemeer. Omdat ze de oudste inwoonster van de gemeente Steenbergen is, heeft burgemeester G. van Wijk haar met een boeket bloemen persoonlijk gefe liciteerd. Mevr. Schot, geboren in Willemstad als dochter van een scheepsbouwer, vierde haar verjaar dag in redelijk goede gezondheid sa- Stemmen j&afc van lezers Wethouder Versluys zegt in zijn af- scheidsinterview: de SGP accep-* teerde mij in 1974 niet omdat ik' eerst ervaring als raadslid moest opbouwen. Allereerst zij opge merkt, dat er toen nog geen CDA was. De partijen waren toen CHU, KVP en ARP, de zogenaamde bloedgroepen. Kijk maar in de no tulen van 3 september 1974, waar in raadslid Van Damme zegt: 'zou het een buitenstaander - de heer Koopman - in korte tijd gelukken, wat prof. Steenkamp nog steeds niet rond heeft? Raadslid Van Damme doelde hier op de eenwor ding van de drie partijen tot het CDA. In diezelfde raadsvergade ring hebben wij als woordvoerder van de SGP-fractie gezegd: 'De SGP heeft in alle oprechtheid en welgemeend de hand uitgestoken naar de confessionele partijen op grond van een rechtse meerder heid'. Onze fractie betreurde het, dat raadslid De Korte - een zeer be kwaam raadslid - geen mogelijk heid zag om wethouder te worden. Van onze kant is toen raadslid Van Kempen, die al drie jaar in de raad zat, voorgesteld als wethouder. Men kan dan van de confessionele kant opgemerkt hebben, zich de wil van de SGP en de PvdA niet te laten opleggen, maar is het dan juist als door omstandigheden de eerste man afvalt, wij met hun wil mee moeten gaan. Jammer dat de drie partijen die toen niet hebben aanvaard. Na 24 jaar mag dhr. Van Kempen alsnog aantreden als wet-1 houder. Als de Eendrachtbode het juist heeft weergegeven, dan valt me één opmerking van wethouder Ver sluys tegen: 'Ik had maar te nemen wat Scherpenisse achterliet, want Koopman en Moerland hadden het voor het zeggen'. Dat had ik van mijn oud-collega niet verwacht en die uitspraak is ook beslist onjuist. De opmerking slaat nergens op omdat wij en wijlen Moerland dhr. Versluys als een volwaardige colle ga in 1978 hebben aanvaard. Langs deze weg willen wij onze oud-col lega hartelijk danken voor de goe de samenwerking in de jaren 1979- 1990. Wij wensen hem en zijn vrouw nog vele gelukkige en ge zonde jaren toe. L.J. Koopman oud-wethouder SGP Sint-Maartensdijk. ding dient volgens de SGP. PvdA, CDA en VVD gerealiseerd te wor den. Wonderlijk, want de VVD, die altijd grote bezwaren had, maakt no ta bene een ommezwaai van maar liefst honderdentachtig graden. Ja, als je op een wethoudersstoel wil zitten, moet er wel water bij de wijn. Met de uitspraken in deze van raads lid J. v.d. Donker ben ik het roerend eens. Ik citeer: 'Ravensteijn gaat niet mee op raadsreis omdat die 8000 gulden kost, maar hij geeft wel 72.000 gulden uit voor een vierde wethoudersstoel'. En waar moet op bezuinigd worden? Natuurlijk op bestratingen, maar aanstaand colle ge: dat is een verkeerde bezuiniging! Wellicht wacht ons een belasting verhoging. We zullen er achter ko men, burgers van de gemeente Tho; len. Dhr. Van Kempen stelt: naar de kosten hebben wij nog niet precies gekeken omdat we met globale cij fers gewerkt hebben. Weet dit: glo bale cijfers vallen altijd tegen. Is het vreemd, dat vele kiezers weg 1 blijven en hun stem niet uitbrengen. Men kan dan de leus hebben: elke stem telt, maar na de stemming gaat de politiek gewoon zijn eigen gang. Dhr. Nieuwkerk zegt vorige week in de Eendrachtbode, dat elk van de pahijen een voorkeur had wie zeker in het college vertegenwoordigd moest zijn. Bij geruchte vernam ik, dat dit voor het CDA de SGP moest zijn. Als dat waar is, ben ik daar blij mee. Dank u wel, CDA. De PvdA had graag de VVD in het college en daarin ben ik teleurgesteld. Raadsle den van de PvdA: wij hebben elkaar in het verleden altijd gesteund. Jam- i mer dat dit nu niet kon, want het kost de gemeente 300.000 gulden ir\ vier jaar. L.J. Koopman oud-wethouder SGP Sint-Maartensdijk. men met haar zoon en twee dochters waarvan de oudste inmiddels 80 jaar is. Ook directeur M.M.C.J. Suijker- buijk van De Vossemeren kwam ook nog even langs. „Mijn moeder is erg doof, maar verder nog in goede ge zondheid. Het is een sterke vrouw die niet snel ziek wordt. Maar ze gaat na tuurlijk wel langzaam achteruit", legt haar zoon M. Schot uit Tholen uit. „Ze heeft echter haar verjaardag be wust kunnen vieren en ze is ook erg dankbaar voor de goede verzorging die ze krijgt. Wat dat betreft is De Vossemeren een prachtig tehuis. Niet zo groot en daardoor is er nog veel aandacht voor de mensen." Voor zo ver bekend is mevr. Schot de oudste nog levende Tholenaar. L E Vastgoed uit Sint-Maartensdijk dreigt het gemeentebestuur met de rechter. Het bedrijf vindt dat het aan het lijntje wordt gehouden ten aanzien van de ontwikkeling van het bestemmingsplan Muijepolder. L E wil daar op eigen grond twintig woningen bouwen in de vrije sec tor. In juli 1996 schreef het een brief naar de gemeente omdat men dit zelf wil exploiteren. Tot nu toe bleef een inhoudelijke reactie uit. „Dat iemand grond wil kopen staat hem vrij, maar dan moet hij niet de vol gende dag al bericht verwachten. Wij hebben onze prioriteitsstelling", zei de burgemeester onlangs in de gemeenteraad, waar een tweede brief van L E aan de orde kwam. Na lang wachten en veel geheimzinnigheid weten de kiezers van 4 maart hoe het nieuwe college - en dan met name de wethouders - van de gemeente Tholen er na de eerste raadsvergadering zal uitzien. Men spreekt wel eens van openbaarheid van bestuur, maar van deze over- legperiode over de collegevorming kan dat zeker niet gezegd worden. L E wil een terrein aan de Groenedijk en de Meerkoetlaan nog dit jaar bouwrijp maken

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 3