Statenvergadering Provincie Zeeland Zak van Zuid-Beveland Noad A in finale van bekerstrijd V R D E N S H E 1 S C M L El E Dames van Ruucstoppelen succesvol aan begin seizoen Koersballen Smit Boys en Kaai vechten om de titel imabo mm ■Officiële Mededelingen The Pub in dal Flyzone op kop Vier le plaatsen voor De Dolfijn Kevin v.d. Hoek tweede na val in eerste serie Den Engelsman in kopgroep bij wielerklassieker Donderdag 9 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Steunfonds musea Provinciekantoren dicht Provinciale staten vergaderen vrijdag 17 april, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De vergadering kan vanaf de publieke tribune worden gevolgd, want zij is openbaar. In beroep mus Diversen Selectielijst archiefbescheiden ^"■MEULVLIET" THOLEN Keukens Sanitair Sauna's Tegels Daar kun je op bouwen Reden te over om eens een bezoek te brengen aan onze spiksplinter nieuwe showroom Abdij Nieuws De achtste nieuwsbrief over het waardevol cultuurlandschap Zak van Zuid-Beveland is uit. Erin wordt verhaald over de dijken in het gebied. Onderscheiden wor den zaaidijken, vijfzodendijken en inlaagdijken. Van elk worden de specifieke kenmerken beschre ven. Aandacht is er voor de aantrekke lijkheden van het landschap, niet alleen voor wie er wonen, maar ook voor wie er willen reëcreren, want in februari was de Zak van Zuid-Beveland vertegenwoordigd op het Op-pad-beursfestival in het Congresgebouw in Den Haag. Huiseigenaren en agrarische bedrijven kunnen aanspraak maken op subsidie voor erfbe- planting. Over het hoe en wat daarvan kan in de nieuwsbrief worden gelezen. Belangrijke gebeurtenissen in de Zak, zoals de zwarte-bessendag en het schaapscheerdersfeest worden aangekondigd. Een gratis abonnenment op de nieuwsbrief kan worden aange vraagd bij het secretariaat van WCL Zuid-Beveland, Stenevate 10, 4445 KB Heinkenszand, tel. 0113-561730. De statencommissie welzijn wordt instemming gevraagd met een subsidie van 50.000 gulden voor de stichting Steunfonds Zeeuwse Musea. Het fonds bestaat sinds 1994 en werft geld ter ondersteu ning van de collecties van de musea in Zeeland. Sinds zijn bestaan heeft het fonds al ruim een ton besteed, onder andere aan de kerncollectie boe renwagens van het streekmuseum Land van Axel/Den Ouwen Waogen en de kerncollectie scheepsmodellen van het mari tiem museum in Zierikzee. Een aantal jaren is bijgesprongen in de conservering en restauratie van een rijtuig van de Stoomtrein Goes-Borsele. Voortgewerkt wordt aan het educatieve pro gramma De Opvreter. In voorbe reiding zijn inventarisaties van de archeologische en de streek- drachtencollecties in de Zeeuwse musea. Het steunfonds krijgt zijn geld uit subsidies en (project)sponsoring. Hoewel gedeputeerde staten vin den dat het fonds op termijn op eigen benen moet staan, wordt voorgesteld in de gang daartoe 50.000 gulden uit de provinciale kas beschikbaar te stellen. Goede Vrijdag, 10 april, zijn de kantoren van het provinciaal be stuur van Zeeland gesloten. Dat geldt de Abdij en Het Groene Woud 1 in Middelburg en de regio kantoren wegen in Zierikzee, Goes, Vlissingen en Terneuzen. Ook het kantoor van de Zeeland- brug in Colijnsplaat en het regio kantoor vaarwegen in Vlissingen is die dag dicht. De vergadering begint met het onderzoek van de geloofsbrie ven van adspirant-statenlid J.J. van Oosten uit Middel burg, die in de plaats treedt van statenlid P. Roose uit Hoek van de RPF/GPV-fractie. Aan het eind van de vergade ring wordt afscheid genomen van de heer Roose. Milieu In de milieusector bij de provincie zijn opsporingsambtenaren aan gesteld. Zij zijn gerechtigd bij overtredingen van milieuwetten en -regels proces-verbaal op te maken. Zij komen zodoende in kennis van gegevens die privacy gevoelig zijn. Ter bescherming van de personen die het aangaat, stellen provinciale staten een reglement vast. Tunnel De provincie is aandeelhouder in de nv Westerscheldetunnel. Afgesproken was dat Zeeland voor 75 miljoen gulden in de ven nootschap zou meedoen. Inmiddels is tussen de minister van verkeer en waterstaat en gedeputeerde staten afgesproken dat Zeeland voor 4,6 procent gaat meedoen. Vanuit de statencommissie water staat en verkeer is gevraagd of er risico's zijn dat de procentuele bij drage op termijn de 75 miljoen gulden overschrijdt. Gs wijzen de staten erop dat de aannemer van de tunnel de risi co's draagt voor het bouwen en het boren. Voor de nv - rijk en pro vincie - zijn er risico's in de voor- bereidings- en in de exploitatiefa se. Gs achten de kans op afstel van de tunnelbouw door verwer ping van het bestemmingsplan van Borsele of op uitstel door mogelijke onteigening van grond zo gering dat zij de procentuele deelneming aandurven. Ook in de exploitatiefase voorzien zij geen problemen, want het geschatte verkeersaanbod voor de tunnel is aan de voorzichtige kant gehou den. Rusthoeve Als provinciale staten ermee instemmen krijgt de proefboerde- rij Rusthoeve in Colijnsplaat 71.650 gulden subsidie. De boer derij, die in 1971 is begonnen, is onderdeel van de stichting Praktijkonderzoek voor de akker bouw en de vollegrondsgroente- teelt in Lelystad. Twintig procent van het regionale onderzoekbud- get, dat wordt opgebracht door het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij en het bedrijfsleven is voor Rusthoeve, tachtig procent gaat naar Westmaas. Alleen met subsidie van de provincie en de landbouw in Zeeland kan het Colijnsplaatse bedrijf blijven bestaan. Tusseh Rusthoeve en Westmaas wordt wel zoveel mogelijk samenge werkt. Verder zijn er nauwe ban den tussen Rusthoeve en de stich ting Proefboerderijen Zeeland. Dienstverlening Het provinciaal bestuur is doende met onderzoek naar de kwaliteit van de eigen dienstverlening. Eerst zijn allerlei interne procedu res onderzocht, nu is het tijd om te kijken wat de "klanten" van de provincie vinden. Om een goede onderzoeksmethode te ontwikke len wordt de staten een krediet van 75.000 gulden gevraagd. Voorafgaand aan dat besluit wor den de leden benoemd van een commissie die bezwaarschriften tegen besluiten van provinciale staten behandelt. Als voorzitter wordt vice-president mr. J.A. Meijer van het gerechtshof in Den Bosch voorgedragen. De heer Meijer woont in Aardenburg. Biesbosch De provincie wil haar aandelen in de nv Waterwinningsbedrijf Brabantse Biesbosch verkopen aan de nv Delta nutsbedrijven. Met die transactie is ruim 10 mil joen gulden gemoeid. De adviescommissie bezwaar schriften heeft dinsdag 14 april vier zittingen in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Om 14.00 uur treedt DAS Rechtsbijstand op in het bezwaar van de heer M. Jones over de bodemverontreiniging in Klein Vlaanderen in Middelburg. De stichting Behoud Natuur Leefmilieu is het niet eens met de weigering van een provinciale subsidie voor het maken van een bedrijfsnatuurplan en beleiding in de uitvoering van dat plan. De zit ting is om 14.30 uur. Om 15.00 uur hoort de commis sie de bezwaren aan van het Koel/vriesveem Kruiningen tegen de gedoogbeschikking van de heer P. Sinke voor de opslag van puin op het bedrijventerrein Nishoek in Kruiningen. De heer M. Boonman in Nieuw- dorp is tegen de gedoogbeschik king aan NS Rail Infrabeheer voor een spoorwegemplacement in het Sloegebied. Zijn bezwaar dient om 15.30 uur. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt woensdag 15 april tweemaal zitting bij de provinciale directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg. De eerste zitting, 9.15 uur, heeft de goedkeuring van het bestem mingsplan Recreatiepark Schelde- oord '96 van de gemeente Borsele als onderwerp. Tegen het plan zijn bedenkingen ingebracht door de Zeeuwse Milieufederatie en door twee parti culieren uit Rotterdam en Baar land. De subcommissie voor de bestemmingsplannen uit de pro vinciale planologische commissie adviseert het dagelijks bestuur van de provincie gedeeltelijk goedkeuring aan het plan te ont houden. Voordat gedeputeerde staten beslissen, horen zij de partijen. Het bestemmingsplan Carmel, tweede herziening, van de ge meente Hulst is ook ter goedkeu ring aan gedeputeerde staten aan geboden. Tegen dit plan hebben enkele particulieren bedenkingen geuit. De subcommissie voor' de bestemmingsplannen adviseert aan een deel van het plan, dat voorziet in ruimte voor het Reynaertcollege en de bouw van woningen, goedkeuring te onthou den. De onthouding geldt de woningbouw. Partijen worden om 9.45 uur gehoord. Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn voornemens op grond van de Archiefwet 1995 een selectielijst voor archiefbescheiden van pro vinciale organen vast te stellen. In deze lijst zijn opgenomen de categorieën archiefbescheiden die voor blijvende bewaring in aan merking komen dan wel na het verstrijken van een opgegeven termijn voor vernietiging in aan merking komen. De ontwerp-lijst en bijbehorende stukken worden mede namens de volgende organen van gemeen schappelijke regelingen aan welke de provincie deelneemt ter inzage gelegd: - Interprovinciaal Overleg; - Interprovinciale ziektekos tenregeling; - Bestuursacademie Zuid- Nederland; - Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen; - Recreatieschap Veerse Meer; - Havenschap Terneuzen; - Havenschap Vlissingen. De stukken liggen met ingang van 8 april 1998 ter inzage in het provinciehuis, Abdij 6 (kamer G 107), Middelburg en in de kantoren van het Interprovin ciaal Overleg, Wassenaarse- weg 80, Den Haag; de Inter provinciale ziektekostenrege ling, Leidseveer 35, Utrecht; de Bestuursacademie Zuid- Nederland, Meerkoldreef 6, Tilburg; Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen, Prinses Beatrixlaan 15, Den Haag; Recreatieschap Veerse Meer, Nieuwe Burg 42, Middelburg, Havenschap Terneuzen, Abdij 6, Middelburg en Havenschap Vlissingen, Abdij 6, Middel burg. Een ieder kan tot uiterlijk 8 mei 1998 betreffende de ontwerp-lijst zijn zienswijze ter kennis bren gen aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, alsmede aan de besturen van de organen van de gemeenschappelijke regelingen Interprovinciaal Overleg, postbus 97728, 2509 GC Den Haag; Interprovinciale ziektekostenrege ling, Leidseveer 35, 3511 SB Utrecht; Bestuursacademie Zuid- Nederland, postbus 1266, 5004 BG Tilburg; Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen, postbus 90602, 2509 LP Den Haag; Recreatieschap Veerse Meer, Nieuwe Burg 42, 4331 AH Middel burg; Havenschap Terneuzen, postbus 153, 4330 AD Middel burg en Havenschap Vlissingen, postbus 153, 4330 AD Middel burg. Schriftelijke of mondelinge inlichtingen over de ontwerp-lijst bij de coördinator van de commis sie die de ontwerp-lijst heeft opge steld (adres: provinciehuis Drenthe, Postbus 122, 9400 AC Assen, ter attentie van drs. A.J.M. den Teuling, telefoon (0592) 365237, fax (0592) 365688, e-mail a.teuling@drenthe.nl). Het tennisseizoen is voor de dames van De Ruucstoppelen uit Sint-Phi- lipsland heel succesvol begonnen. Allevier de ploegen boekten winst. Het eerste team klopte Hulster Ambacht 2, dames 2 deed Sjef 2 uit Aar denburg in het stof bijten en De Ruucstoppelen 3 overwonnen Koude- kerke. Tot slot pakte dames 4 de volle winst op Kruiningen 4. spel toch wonnen met 6-4 en 6-2. De dames van De Ruucstoppelen 3 speelden dinsdag onder goede weer somstandigheden tegen Koudeker- ke. Lia van Dijke en Lia Buijs kre gen het zwaar te verduren. Ze verloren met 3-6 en 2-6. Joke Bo- mas en Els v.d. Giesen verloren de eerste set met 3-6. De tweede ging tot 4-4 gelijk op. maar uiteindelijk werd het toch nog 4-6 voor Koude- kerke. Na de koffie speelden Joke Bomas en Lia Buijs een driesetter die echter door de thuisploeg werd gewonnen met 3-6, 7-5 en 0-6. Maar bij Lia van Dijke en Els v.d. Giesen ging het beter. Zij wonnen* met 3-6 en 1-6. De Ruucstoppelen 4 pakte vier pun ten op Kruiningen 4. Bea Verwijs en Lydia v.d. Peet wonnen de eerste partij met 6-4 en 7-5. Mart Steijn en Corrie Walpot waren eveneens suc cesvol met 6-4 en 6-1Na de koffie ging De Ruucstoppelen gewoon verder. Lydia v.d. Peet en Mart Ste ijn wonnen via een tie-break met 7- 6 en 6-4. Corrie Walpot en Bea Ver wijs besloten met een 6-4, 6-1 winst. Dames 1 van De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland maakte een goede start van het tennisseizoen door Hul ster Ambacht 2 in Hulst met Lijdie Kot en Leni Verwijs wonnen met 2- 6 en 4-6. Betsie Huijsmans kon de zwak spelende Elly van Dijke niet oppeppen en ze hadden dan ook niets in te brengen. Ze verloren met tweemaal 6-2. Door het goede spel van Lijdie Kot kwam Betsie Huijs mans in haar tweede partij beter in haar spel en hoewel in de tweede set een 0-4 voorsprong werd weggege ven, won het duo toch met 3-6 en 5- 7. Elly van Dijke deed het in de par tij met Leni Verwijs wederom niet best. Haar partner dreigde meege sleept te worden in de misère. De kansen keerden in de tweede set maar de St.-Philipslandsen lieten in de derde set een 2-5 voorsprong lo pen tot 5-5. Uiteindelijk wonnen ze toch nog met 6-2,2-6 en 5-7. Dames 2 van De Ruucstoppelen wa ren eveneens succesvol tegen Sjef 2 uit Aardenburg. Maddy Filius en Liesbeth van Dijke speelden goed en wonnen met 6-3 en 6-4. Rietje Ver wijs en Anja Koldijk gingen ook snel van start en pakten de eerste set met 6-2. In de tweede moesten ze echter meer moeite doen, maar ze wonnen die toch ook met 7-5. Mad dy Filius en Rian Baauw hadden hetzelfde spelbeeld. De eerste set was met 6-2 voor hen, maar in de tweede lieten ze de Sjefkes te veel gaan. Doordat ze zich op tijd her stelden, wonnen ze met 6-4. Lies beth van Dijke en Riet Sondermeijer begonnen moeizaam aan hun partij die ze uiteindelijk door goed samen- In de WesFBrabantse dartscompetitie gaat het minder goed met The Pub uit Tholen. Het eerste team verloor in de eerste divisie met 4-6 van Spinooltjes 2 en zakt naar een negende plaats. The Pub 2 won in de tweede divisie van De Treffers met 3-7 en staat nu elfde. In die zelfde klasse gaat Flyzone uit Tholen nog steeds goed. De ploeg verloor welis waar van naaste concurrent Wapen van Nassau 3. maar leidt toch het klassement met 164 punten, drie punten voor op de nummer twee. Uitslagen van de wedstrijd van: Tholen-stad: 1 J. Geuze 25 p; 2 mevr. R. Burrows 21 p; 3 D. Schellinger 20 p; 4 L. Soomers 19 p; 5 mevr. F. Schellinger 16 p; 6 M.v.d. Houten 12 p. Meulvliet: 1 mevr. C. v.d. Ree en mevr. R. Vroegop 33 p; 2 mevr. L. van Bale en W. van Bale 29 p; 3 mevr. D. Lindenberg en W. Bijl 25 p; 4 mevr. T. Soomers en B. Melching 20 p; 5 mevr. G. Melching en J. Vroegop 18 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. Lindhout en mevr. L. Van Poortvliet 45 p; 2 mevr. t. van Mierlo en mevr. M. Timmermans 31 p; 3 mevr. C. Free en mevr. L. Verschoor 22 p; 4 mevr. D. van Dijke-de Wilde en W. Lindhout 19 p; 5 mevr. G. van Dijke- Polderman en mevr. M. v.d. Zande 17 p. Sint-Maartensdijk: 1 C. van Gorsel en W. Bijl 28 p; 2 L. Verschoor en C. van Mierlo 25 p; 2 A. Goode en C. van Haaf- ten 25 p; 4 S. Wolse en M. Dane 22 p; 5 A. vanSplunter en A. Leemreijze 21 p; 6 C. Free en M. Bijl 15 p; 7 L. v.d. Klooster en C. van Splunter 11 p; 8 G. Verwijs 7 p. Zwemvereniging De Dolfijn '92 be haalde zondag op de vijfde competi tiewedstrijd twaalf ereplaatsen en tien persoonlijke records. Daarbij waren vier le plaatsen. De resultaten waren: MEISJES tot elf jaar. 50 m school slag: 3 Zoë Braai 46.9 sec. en p.r. Tot zestien jaar. 100 m rugslag: 12 Ingrid Bouten 1.28.8 min. 100 m vrije slag: 3 Ingrid Bouten 1.19.9 min. Tot achttien jaar. 4 x 50 m wissel slag: 2 Patricia Aamoudse, Anje Weg- gemans. Ingrid Bouten en Janneke Havermans 2.57.7 min. JONGENS tot zestien jaar. 100 m vlinderslag: 1 Werner de Viet 1.14.2 min en p.r. 100 m vrije slag: 1 Werner de Viet 1.03.5 min. Tot achttien jaar. 100 m rugslag: 1 Pascal de Viet 1.12.5 min. 200 m wisselslag: 1 Pascal de Viet 2.48.4 min. Heren. 100 m vlinderslag: 2 Wemer de Viet 1.16.6 min.; 3 Remco de Viet 1.24.8 min. 100 m schoolslag: 3 Remco de Viet 1.21.9 min. 4 x 100 m vrije slag: 3 Remco de Viet, Pascal de Viet, Guido van Broekhoven en Wemer de Viet 4.49.6 min. Motorsport Motorcrosser Kevin van den Hoek uit Sint-Maartensdijk is zondag tweede ge worden op een MON-wedstrijd in het Brabantse plaatsje Zeeland. Hij reed in de 125cc juniorenklasse en verscheen samen met 57 andere crossers aan de start. Door de grote deelname werd er in series gere den. Met zijn startnummer 49, reed Kevin in de serie van de oneven nummers. De eerste vijftien van elke serie (plus nog tien uit de herkansing) zouden overgaan naar de finale. Bij de start reed de Sint- Maartensdijkse crosser boven op een mo tor van een andere deelnemer. Vervolgens kwam hij tussen een pak stro en een paal terecht. Hij mankeerde echter niets en zette de achtervolging in. Het parcours liep door een bos, dicht langs de bomen. Het lukte Kevin al snel om aansluiting te vinden en hij klom steeds verder op totdat hij bij de finish als zesde werd afgevlagd. In de finale bleef Kevin van den Hoek overeind en begon als elfde aan de twaalf minuten plus één ronde die deze manche besloeg. Hij reed zo sterk op de zware baan met diepe sporen, dat hij bij de hul diging de beker voor de tweede plaats in ontvangst mocht nemen. Zaterdag kwam Kevin ook in actie, tij dens de eerste motorcrosswedstrijd van mc Rilland. Tijdens de training lag de baan er nog goed bij, maar toen het begon te regenen, veranderde die in een glij baan. Bij de 125cc klasse stond Kevin van den Hoek met 26 andere crossers aan de start voor de eerste manche over een kwartier en één ronde. De start was niet bijzonder, maar al snel reed Kevin op de derde plaats. Toen gleed hi j echter weg en moest weer aansluiting zien te zoeken bij de kopgroep van vijf. Toen dat gelukt was, viel hij weer. Alsof dat nog niet erg genoeg was, reed de Smurdiekenaar bijna in op een achterblijver nadat hij weer bij de kop was beland. Deze achterblijver was net achter een springheuvel gevallen en Kevin van den Hoek zou er bovenop gereden zijn als hij niet snel was uitgewe ken. Door deze manoeuvre viel hij echter opnieuw. Zijn motor was onherkenbaar geworden door de modder en wilde niet snel genoeg starten waardoor de kans op een goede klassering was verkeken. In de pauze van de wedstrijden besloot het be stuur het verdere programma af te lassen omdat het geen crossen meer was. maar een kwestie van overeind blijven. In het paasweekeinde rijdt Kevin van den Hoek zaterdag en maandag in Boekei Duivensport De Zwaluw Oud-Vossemeer, 5 april Aalst, 208 duiven van 16 deelnemers. Los 8.50 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 9.19.54 uur is 2309,126 m/min, laatste duif 9.37.23 uur is 1452,219 m/min. Afstand ongeveer 69 km. Piet Hommel: 1, 9, 10, 12, 20, 24; Theo de Graaff 2, 19,42; Cees Hommel 3, 4, 29, 38,49; André Havermans 5,6, 8, 16, 17, 18, 34, 40; Toon van Daalen 7; Ra mon Hendrikse 11, 13, 43; Adri Capelle 14, 15, 31, 32; Jan Capelle 21, 28. 30, 33, 36; Dick Vaders 22, 25, 27, 35, 39, 41, 44, 45; Leen Hoek 23. 46; Sjaak Berkeij 26, 37,48, 50; David Istha 47. In de Meulvlietcompetitie is de strijd in de B-poule gestreden. Pinocchio werd zoals verwacht kampioen door het laatste noodzakelijke punt (zij het nipt) te pakken via een gelijkspel te- gen Destina. In de A-poule echter is de spanning nog niet voorbij. Kaai en Smit Boys hebben daar evenveel pun ten met alleen nog een rechtstreeks KEUKENCENTRUM Steenbergseweg 85, Lepelstraat Telefoon: 0164-682871 Advertentie I.M. duel voor de boeg op 19 april. Kaai staat er qua doelsaldo beter voor en heeft dus aan een gelijkspel voldoen de. Smit Boys moet een overwinning boeken om het kampioenschap in de wacht te slepen. Zondag liet Kaai zien dat het graag met grote cijfers wint, want Noordpoort werd met maar liefst 19-3 aan de zegekar gebonden. De uit slagen in poule A waren: Kaai-Noord- poort 19-3, Sporting Maroc-Hof van Holland 7-7, Smit Boys-l'Esperance 3-2. In poule B waren de uitslagen: Kaai Boys-The Pub 5-3, Pinocchio- Destina 4-4, Standaard Tholen-Bravi Boys 9-4. In de bedrijvencompetitie werden er alleen maar wedstrijden in de handi capcup gespeeld. Dinsdag won Insul- con (C-poule) dank zij de driedubbele punten krapjes van A-pouler GEP 2 met 15-14. L&E verloor met 3-7 van Prince (beide uit de C-poule). Maan dag werd GEP 1 uit de A-poule ge klopt door Dorpsherberg uit poule B met 5-10. Wielrennen Wielrenner John den Engelsman uit St.Annaland toonde zijn kwaliteiten in de Omloop van de Braakman. In deze bekende Zeeuwse wielerklassie ker door de polders van Zeeuws- Vlaanderen klasseerde hij zich als elf de. Aan de wedstrijd over 140 kilometer namen 125 renners deel. De coureurs moesten harde wind en regen trotse ren. Door de zware omstandigheden dunde het peloton behoorlijk snel uit. John den Engelsman handhaafde zich echter in de voorste gelederen en maakte deel uit van een selecte groep van 15 renners, die in de finale voor de overwinning streed. In de slotkilo- meters ging Francois Franse uit Kwa- dendamme in de aanval. De 33-jarige coureur, die onlangs tweede werd bij de wielerronde van Oud-Vossemeer, soleerde naar de overwinning. Het ploegenklassement werd gewonnen door wielerverenging Willebrord Wil Vooruit, waarvoor ook John den En gelsman de kleuren verdedigt. Met zijn elfde plaats had de St.-Annalan- der een belangrijk deel in de eerste prijs van zijn ploeg. Het A-team van voetbalvereniging Noad '67 heeft de finale van de bekerwedstrij den in regio 2 bereikt. In de wedstrijd te gen BSC Al haalde het team van de lei ders Jan Kot en Edwin Hage deze plaats. De ploeg is ook in de competitie goed op dreef. Men verwacht een derde plaats te halen. In de bekerstrijd won men eerst in de poule van Dinteloord, Lepelstraatse Boys en Divo. Daarna werd ook Dosko aan de zegekar gebonden met 3-1. BSC uit Roosendaal was in de halve finale het vol gende obstakel. De Brabanders kwamen aanvankelijk op voorsprong door een pe nalty. De scheidsrechter kende Noad ech ter nog voor de rust voor eenzelfde situatie eveneens een strafschop toe die door Den nis Kot werd benut: 1-1. In de tweede helft had Noad licht veldoverwicht en Ronald v.d. Velde tekende via een fraai doelpunt 2-1 aan. Noad had de beste kansen en leek de finaleplaats in de zak te hebben. Maar in blessuretijd kwam BSC toch nog terug. Een opspringende bal kaatste terug naar een BSC-aanvaller die 2-2 maakte. In de allerlaatste seconde mocht Noad nog een vrije trap nemen, net buiten het zestien metergebied. Iwan Geense was hiervoor de aangewezen man en hij krulde de bal (die nog van richting werd veranderd) op de lat. Penalty's moesten de beslissing brengen. De eerste drie werden zonder problemen verzilverd. Noad scoorde ook de vierde, terwijl BSC het schot gekeerd zag door keeper Kees Lozekoot. Dennis Kot moest niet missen bi j de laatste straf schop voor Noad. Dat deed hij dan ook niet en Noad had de finale bereikt. De te genstander in deze wedstri jd, die op 25 april op neutraal terrein wordt gespeeld, is Internos Al dat Moe met 6-2 versloeg in de andere halve finale. SHOWROOM Geopend tb. 13.00- 17 30 uur Di.t/m Do.: 08.30 - 17.30 uur Vrijdag 08.30 - 21 00 Zaterdag 09.30 -17.00 uur swot W t e N BOUWMATERIALEN Geopend Ma. t/mVr.: 07.30 - 17.30 uur Zaterdag 08.00 -12.00 uur LU Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom - Tel. 0164-271500 Poggenpohl verstaat de kunst Daarnaast staat Alno bekend om De alom geprezen Italiaanse vorm- om het mooie met het zijn duurzaamheid en talloze geving maakt van een Snaidero aangename te verenigen. kombinatie-mogelijkheden. 'n keuken van wereldklasse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 23