Vosmeer eindigt op vijfde plaats Een klinkende zege voor St.- Annaland 2 Volleybaljeugd ongeslagen kampioen Turners WIK in prijzen op regiowedstrijd Wim van Dijke wint in Halsteren Nieuwe leden voor De Bidon Vosmeer 3 boekt forse winst op koploper NVS Vosmeer 4 pakt de overwinning Emergo hervat veldcompetitie Donderdag 9 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 WHS 2 in veilige haven P Half dozijn doelpunten en huldiging Bas Quist in laatste thuisduel Vosmeer heeft er in de voorlaatste competitiewedstrijd tegen Welberg een waar doelpuntenfestijn van gemaakt. Met 6-1 kreeg aanvoerder Bas Quist, die zijn 250e wed strijd in de hoofdmacht speelde, een leuk cadeau. De oranje-zwarten zijn in de derde periode op de vijfde plaats geëindigd, een positie die ook in de eindrang schikking al vast staat. Periodetitels De Ruucstoppelen TOV Dames tevreden Kans op promotie voor Intraco/AV C Trefzeker Topscorer Alleen voetbalvereniging Vosmeer speelde van de Thoolse standaard teams een competitiewedstrijd. De zondagclub trof zes keer doel. Arno Deurloo, Rini Plompen, Bas Quist en Erwin Vaders zijn de nieuwe na men in het topscorerklassement. Jacco Vaders maakte twee doelpun ten en bracht zijn totaal op vijf treffers.Piet de Graaff van Tholense Boys voert met negentien doelpun ten het klassement aan. Zijn naaste belagers zijn: Kees van Tiggele van Noad '67 met 18 doelpunten en Adrie Smits die zestien keer voor Stavenisse doel trof. Voetbal- programma Donderdag 9 april uur Oefenduel Lepelstraatse B.-Noad '67 19.00 Zaterdag 11 april uur Competitie: DVO 2-WHS 3(restant) 14.30 Thol.Boys 5-Krabbendijke 4 12.30 Noad 4-WC 6 13.30 Oefenduels: WHS-Dinteloord 14.30 Smerdiek-DSE 14.30 Zwaluwe 2-WHS 2 14.30 Noad 2-Krabbendijke 2 15.30 Duiveland 2-WHS 4 14.30 Maandag 13 april uur Vosmeer 4-Welberg 4 10.00 Voetbal Uitslagen Zesde klas: Vosmeer-Welberg 6-1 Damesvoetbal: Smerdiek-Veere 7-1. Eerste klas res.: WHS 2-AZVV 2 5-1. Derde klas res.: WHS 4-Dinteloord 3 5-2. Vijfde klas res.: SPS 3-Stavenisse 3 18- 1. Tholense Boys 5-Kruiningen 5 1-4. Zesde klas res.: Lepelstraatse Boys-Vo smeer 2 1-5, Vosmeer 3-NVS 5 7-0, Vo smeer 4-Oudenbosch 4 3-0. Jeugd: Vosmeer A-Borgvliet 4-2, WVV- Vosmeer C 2-0, Vosmeer D-SVC 13-5, Kruisland-Vosmeer E 4-1, Vosmeer Fl- Bergen 7-0, Moe-Vosmeer F2 2-3, SPS B-Grenswachters B 8-2, Kruisland D- SPS Dl 2-13, SPS D2-Chrislandia 19-5, Lepelstraatse Boys E-SPS El 1-11, Odio F-SPS F1 3-6, SPS F2-Welberg F2 0-6 en SPS F3-Stavenisse F1 0-5, WHS A-Odio 1-11, WHS C-Thol.Boys C 2-6, WHS C-Kruisland C 1-4, WHS Dl- RBC 2-2, Odio-WHS D2 5-2, WHS El- Meto 3-4, Meto-WHS E2 0-0, WHS Fl- Thol.Boys F1 9-3, Bergen-WHS F2 7-1. Vriendschappelijk: Oostkapelle-WHS 1-1 (Patrick Ketting), SKNWK-Noad '67 3-2 (Leo Zuidweg 2x) Reserve Eerste klasse WHS 2 boekte zaterdag een gemak kelijk overwinning op AZVV 2. De basis voor deze winst werd in de eer ste helft gelegd. WHS startte door personele problemen met wat oud- selectiespelers. Zo doet Sander West dorp al de halve competitie mee en Leo Mosselman ook ql een paar wed strijden. Maar ook Wim Vermaas en keeper Theo den Engelsman waren van de partij. Het begin was voor WHS, want binnen vijf minuten kon Jan van de Repe de score al openen, maar zijn schot voor open doel ging naast. Kort daarna had Peter Saarloos een mogelijkheid, maar ook hij mis te. Langzamerhand kwam AZVV be ter in het spel, maar dat resulteerde niet in treffers. WHS controleerde de wedstrijd waarbij vooral Wim Ver maas het goed deed. De gevaarlijkste man van AZVV, een spits, kwam niet aan de bal en zo misten de Zeeuws- Vlamingen een aanspeelpunt waar van WHS weer kon profiteren. Na dik twintig minuten werd de bal on derschept en kwam terecht bij Hans den Ouden. Die aarzelde niet en schoot van ruim twintig meter hard in de rechter benedenhoek: 1-0. Even later kreeg Robert Metske de bal van dichtbij hard in zijn gezicht. Hij was licht aangeslagen, maar speelde toch door. Het was een wedstrijd met aan beide zijden weinig kansen en AZVV kwam iets meer in balbezit. WHS loste dat in de verdediging echter al tijd op. Toch moest Leo Mosselman nog een keer aan de noodrem trekken en dat leverde hem een gele kaart op. Met nog een kleine tien minuten op de klok, brak er een hevig onweer los met veel regen en hagel. WHS had daar minder last van dan AZVV, want binnen tien minuten stond het 4-0. Eerst rondde Harm Moerland een combinatie met Hans den Ouden mooi af en even later had Robert Metske wat geluk toen zijn voorzet meteen achter de keeper in het doel verdween. Op slag van rust zag Peter Saarloos zijn sterke spel beloond met een treffer. Met een lange rust, zodat iedereen wat kon bekomen van het noodweer, begon WHS met Sander Westdorp en Jan van 't Hof in het veld voor de wat duizelige Robert Metske en Wim Vermaas. De wedstrijd was eigenlijk al gespeeld en WHS speelde die dan ook gecontroleerd uit. Toch waren er nog doelkansen. Harm Moerland en Jan van de Repe waren dicht bij een treffer, maar de scherpte was eruit. Achterin werd er slordiger uitverde digd, zodat AZVV toch nog de eer redde: 4-1. Sander Westdorp werd voor zijn inzet nog beloond met de laatste goal waarmee de eindstand 5- 1 werd. Overigens liep hij ook nog tegen een gele kaart op. Met 28 pun ten uit 20 wedstrijden is WHS 2 nu veilig en met nog twee wedstrijden voor de boeg (onder meer tegen Tho lense Boys) behoort een vijfde plaats nog tot de mogelijkheden. Gymnastiek De vijf turnsters van gymvereniging WIK die zaterdag meededen aan de finales van de regiowedstrijden in Steenbergen, zijn succesvol geweest. Allemaal kwamen ze terug met een medaille. Het was de eerste keer dat WIK meedeed met deze regiowed strijden op D/E-niveau. Manon Goe- degebuure pakte zelfs twee medail les mee in de categorie E instap. Op het onderdeel mat was ze de beste met 8,95 punten en op de balk werd ze derde met 7 punten. Marleen Westdorp werd in de klasse E pupil 2 eerste op de mat met 8,1^ punten. Tessa Fase won in dezelfde categorie op het onderdeel sprong met 7,15 punten. In de klasse E senior werd Maritha Bungener met de sprong derde met 7,3 punten. Nicole Bliek werd eveneens derde op de sprong, maar dan in de categorie E junior. Bij het onderdeel brug werd Marion Goedegebuure vierde met 7,55 pun ten. Op de balk eindigden Tessa Fase en Marleen Westdorp als vierde en achtste met respectievelijk 7,35 en 6,85 punten. Met 6,8 punten eindig de Tessa als tiende op het onderdeel brug en Maritha Bungener werd zes de op de balk met 7,6 punten. Atletiek Atleet Wim van Dijke uit Poortvliet heeft zondag de atletiekwedstrijd De Twintig van Halsteren gewon nen bij de veteranen. Van Dijke was één van de Thoolse deelnemers die bij de favorieten behoorden. De twintig kilometer lange loop legde hij af in 1.11.46 uur. Daarmee werd hij vijfde in het totaalklassement. Wim Vroegop uit Scherpenisse (die deze wedstrijd als training liep) ein digde in 1 uur en 23 minuten. Het weer werkte goed mee, alleen stond er een stevige bries. Het bleef echter droog. Bas Vroegop liep in Halste ren de 2 kilometer lange jeugdwed strijd en werd derde in 8 minuten en 15 seconden. Vroegop liep een dag eerder in Ka- pelle een wedstrijd over 15 kilome ter. De felle wind maakte het er niet gemakkelijker op voor de lopers. Vroegop finishte als achtste in 53.30 min. Henk Westerlaken uit Sint-Maartensdijk eindigde hier in 1.05.40 uur. Piet Hage is goed op dreef in zijn voorbereiding op de marathon van Boston (in de Verenigde Staten). Zondag liep de Scherpenissenaar mee in een wegwedstrijd atletiek vereniging Waterweg in Maassluis. Het parcours voerde over 30 kilo meter en er stond een harde wind. Hage finishte in 2.06.49 uur. Een goede tijd. Wielrennen Dinsdag legden 18 leden van wie- Iertoerclub De Bidon een rit van 43 kilometer af. Leen Menheere keerde op deze dag terug bij de ploeg. Hij moest in 1992 stoppen met fietsen wegens een nekblessure, maar nu stapt hij weer op de pedalen. Jan Opree ging vooraan naast Kees Ei kelenboom, twee vertrouwde kop mannen. Wim Giljam en Jos Guil- jam vormden de demarrageplbeg. En de animo om te demarreren was groot op het stuk van de Krabben- kreekweg richting Sint-Philipsland en terug en op de weg bij de veiling Scherpenisse. Daarbij speelden Jaap Géuze, Marco Knuist, Corrie van Zetten en Hans Visser een hoof drol. De volg wagen wordt dit sei zoen bij toerbeurt bestuurd door An Voshol, Joke Eikelenboom en Dolo res Bijl. De zondag ervoor kon De Bidon een aantal nieuwe leden verwelko men. Ronnie Neele (die al een half seizoen lid was) begint aan zijn eer ste volledige jaar. Louis Scherpenis se meldde zich aan (hij was in 1988 en '89 al lid). Hij demarreert veel sneller dan voorheen. Ook Hans Keur pakte de draad weer op, na twee jaar lid te zijn geweest van toerclub Tandje Bij. Tot slot was er ook beheerder Hans Visser van Ha- estinge die op de jaarlijkse feest avond lid werd. De tocht van zon dag besloeg 45 kilometer. Wim Guiljam reed goed en ging er bij Sint-Annaland vandoor. De gebroe ders Bijl reageerden, maar keken al tegen een groot gat aan. Hans Lind- hout had zich echter aangesloten bij het groepje en onder leiding van de ze voormalig amateur-wielrenner - die zijn carrière begon bij De Bidon in '81 - trok het tempo goed aan. De vluchter werd ingehaald. Afgelopen zondag vertrokken twaalf leden van De Bidon voor een 63 kilometer lange tocht door Bra bant. De sterke wind was hier de grootste tegenstander. Er werd niet gedemarreerd, maar eendrachtig reed men de rit uit. Duivensport De Trouwe Duif Tholen, Aalst 4 april, 178 duiven van 14 deelne mers. Los 8.50 uur bij z.-wind. Eerste duif 9.21.23 uur is 2181,133 m/min, laatste duif 9.36.28 uur is 1403,186 m/min. J. Vaders 1, 2, 29, 33, 42, 44; L. v.d. Kleijn 3. 8, 13, 19, 37,41,43; C.La- ban 4, 7, 27, 40; M.J. Laban en Zn. 5, 6, 24, 25, 31; T. Winkels 9, 16, 32; C. Moeliker en Zn. 10, 11, 12, 20, 22, 23, 39; C.J. v.d. Berge en Zn. 14, 15, 30; Comb. v.d. Kleijn 17, 21, 35; F. Bal 18, 26; J. Kegge 28,45; P. Laban 34. 36, 38. Ondanks enkele aanvallen vanWelberg, kon dit team geen vuist maken tegen de Vosmeerspelers in het oranje-zwart. Zesde klasse Thuisoverwinningen boekt Vos meer al enkele seizoenen met veel moeite, maar tegen Welberg vielen de doelpunten als rijpe appelen. Met de rust was het al 4-0. Het duel was koud begonnen toen Erwin Va ders, na een schot van John Vroeg op, de score opende. Zijn broer Jac co Vaders maakte er na tien minuten met een omhaal 2-0 van. Vosmeer bleef de aanval zoeken en drong Welberg terug. Toen een Bra bantse verdediger halverwege de eerste helft een schot van Erwin Va ders binnen de beruchte lijnen met de hand stopte, ging de bal op de stip. Aanvoerder Bas Quist mocht de penalty nemen en bracht zijn team op 3-0. Daarmee was de wed strijd in feite gespeeld. De thuis club grossierde in kansen om de voorsprong te vergroten, maar Ar jan Hommel, Michel van Leeuwen en Joost Hommel waren niet suc cesvol. Ook een schot van John Vroegop werd gestuit, waarna een Welberg-speler de bal tegen de lat van het eigen doel werkte. Vlak voor de rust was het opnieuw raak. Michel van Leeuwen rukte op en legde de bal breed op de meegeko men Rini Plompen, die goed af rondde. Daarna schoot Erwin Va ders nog een keer net over. In de tweede helft viel de thuisclub terug, maar Welberg was allerminst bij machte om daarvan te profite ren. Bij Vosmeer kwamen Moham med Musse en Danny Istha in de ploeg voor Erwin Vaders en Marcel Havermans. Het duurde tot halver wege, eer opnieuw een doelpunt genoteerd kon worden. Arno Deur loo krulde een hoekschop fraai in de uiterste bovenhoek, 5-0. Tien minuten voor het einde maakte Jac co Vaders er 6-0 van. In de bles suretijd liet de thuisclub zich toch nog verrassen. Een Welberg-aanval werd afgeslagen, maar in de re bound verdween de bal alsnog ach ter keeper Michael Beens. De derde periode is gewonnen door kampioen Lepelstraatse Boys en wordt overgenomen door Nieuw- Borgvliet. Beide elftallen betwisten elkaar op de laatste wedstrijddag de titel van de eerste periode. En dan komt Ouwerkerk ook nog om de hoek kijken als vervangend perio dekampioen. De nacompetitie zal gaan tussen Nieuw-Borgvliet, NVS (winnaar tweede periode) en Ou werkerk. De winnaar daarvan speelt voor promotie tegen de pe riodekampioen van de Zeeuwse zesde klasse. Aan het begin van de wedstrijd hul digde Vosmeer aanvoerder Bas Quist wegens zijn 250e wedstrijd in het eerste elftal. Voorzitter A.J. Hommel sprak hem toe en overhan digde een oorkonde en plaquette. Voor Quists vrouw Erika waren er bloemen. Na afloop van het duel hadden ook de spelers nog een en ander in petto voor hun teamge noot. Vosmeer sluit de competitie af met dezelfde wedstrijd waarmee men begon, de Eendrachtderby te gen NVS. Lepelstr.B. 17 15 NVS 17 12 Borgvliet 17 12 Ouwerkerk 18 10 Vosmeer 17 9 Val Aan 17 Dreischor 18 4 Moerstraten 17 3 Vivoo 17 2 Welberg 17 2 Reserve zesde klasse Na de 2-1 nederlaag van een week eerder tegen Odio 5 (de nummer 3), was de achterstand van Vosmeer 3 op koploper NVS 5 opgelopen tot vier punten. Vosmeer moest dus zondag in het rechtstreekse duel winnen om nog enigszins kans te hebben op de titel. Bij verlies zou NVS al kampioen zijn. Bovendien wilden de Zeeuwen zich revancheren op de uitwedstrijd aan de overkant van het kanaal. Al na tien minuten opende Adrie Capelle de score door een vrije trap van twintig meter om de muur heen, in het doel te krullen. Met goed combinatievoetbal werd de lijstaanvoerder weggespeeld. Waar het een week erder niet mee zat. lukte nu vrijwel alles. Binnen veertig minuten stond het 6-0 voor de oranje- zwarten door nog twee treffers van Capelle, twee van Kees Timmermans en een doelpunt van Ron Vaders. Na de thee was de scherpte er een beetje af bij Vosmeer. NVS had het team op het middenveld wat omgezet waardoor de thuisploeg minder greep op de wedstrijd kreeg. Achterin wer den echter maar weinig kansen weg gegeven en creëerde Vosmeer toch nog een paar mogelijkheden voor zichzelf. Kees Timmermans bracht de eindstand op 7-0. Met nog twee wed strijden voor de boeg voor beide teams, staat NVS nog steeds boven aan met één punt voorsprong. Daar mee heeft Vosmeer de kampioenskan sen niet meer in eigen hand. Het is afhankelijk van het feit of NVS een steekje laat vallen. Reserve zesde klasse De vierde keus van Vosmeer, die in de middenmoot van de zesde klasse ver keert, heeft met 3-0 gewonnen van Oudenbosch 4. In een gelijkopgaande wedstrijd duurde het tot een kwartier voor de rust, eer Dré Aarnoudse de score opende uit een voorzet van Ar- die v.d. Zande. In de tweede helft miste Vosmeer een penalty en ver zuimde zo om de voorsprong te ver groten. Maar met een afstandsschot maakte Frans Havermans dat alsnog goed, 2-0. De tweede helft verliep in een onvriendelijke sfeer. De scheids rechter legde het duel zelfs nog even stil omdat een door hem naar de kant verwezen Oudenbosschenaar het veld niet wilde verlaten. Hoewel uit een voorzet van Ardie v.d. Zande de 3-0 eindstand werd bereikt en daarmee de punten in Vossemeer bleven, werd bij de thuisclub de coördinatie van de - afwezige - leider Rien Goedegebuure node gemist. Na afloop van de wed strijd kreeg clubscheidsrechter Wim Heijboer namens het derde en het vierde elftal een attentie voor zijn vijftigste verjaardag. Jacht Krammersluizen. J. Verhoef uit Sint-Annaland heeft van rijkswa terstaat en de provincie vergunning gekregen om op konijnen te jagen op het Krammersluizencomplex bij de Philipsdam. Hij mag met maximaal twee andere jagers op de konijnen ja gen met hagelgeweer (kaliber 12, 16 of 20), kogelgeweer (kaliber 22) en lichtbakken. De vergunning geldt voor een jaar en is bedoeld als aanvul ling op andere veijagingsmiddelen. De C-jeugd van Intraco/AVC '87 is ongeslagen kampioen gewor den. Voorafgaand aan de wed strijd tegen VCG werden de vol leyballers zaterdag in het zonnetje gezet door de vereniging én door vertegenwoordigers van de Nevobo. Het team mag zich nu in een toernooi meten met de kampioenen van andere distric ten. Eigenlijk was AVC al kampioen, maar om de jongens scherp te houden had trainer/coach Margo Damen hen verteld dat ze nog één setpunt nodig hadden voor de ti tel. Toen ze hen alsnog het goede nieuws vertelde, ging er een ge juich op in sporthal Meuvliet. Het team bestaat uit Johan Bout, Niels v.d. Berge, Alexander Bruin, Misha en Bobby Kubista, Bram Boluijt en Freddy Simons. Misha Kubista is met zijn 12 jaar de jongste van het stel, zijn 15-jarige broer Bobby de oudste. AVC 5 speelde deze competitie één keer gelijk en won alle andere wed strijden. Ook VCG uit Geertrui- denberg kreeg met 4-0 klop (set standen 15-6, 15-0,15-8 en 15-12). Coach Margo Damen - die de jon gens samen met Pieter van 't Hof traint - vindt de prestatie met na me bijzonder omdat het een vrij nieuw team is: vier van de zeven jongens doen voor het eerste jaar mee. „Het plezier staat voorop, maar de jongens zijn gretig. Ze passen zich goed aan, accepteren veel van elkaar en gedragen zich sportief", prijst ze haar team. Namens de vollevbalbond brach- 1 1 46 72-16 4 1 40 65-14 1 4 37 54-20 3 5 33 41-35 2 6 29 42-37 1 8 25 47-32 1 14 13 38-90 1 13 10 19-64 3 12 9 29-50 1 14 7 25-72 Het tweede team van tennisvereniging St.-Annaland is de competitie gestart met een klinkende 6-0 overwinning op Sprink 2 uit Oostkapelle. Dit jaar moet het tweede team het stellen zonder aanvoerder Adrie Goedegebuure, die wegens het beginnen van een cafetaria niet meer als competitiespeler beschikbaar is. De heren van De Kuucstoppelen 4 speelde gelijk in Schuddebeurs en pakte het eerste punt. De dames van TOV 2versloegen Slagvast 3 met 3-1. genstanders maakten geen fouten meer waardoor het 7-5 voor Zierikzee werd. Met een 1-3 overwinning was- St.-Annaland echter toch tevreden." Corrie Bazen speelde niet mee van wege een blessure. De Ruucstoppelen versloeg zaterdag Eegedima met 4-2. Goed tennis was er vanwege het onstuimige weer niet bij. M. van Herpen en Ch. van der Est wonnen in twee sets van 6-1 van het Thoolse duo D. N'oteboom en P. Mens. Ook de tweede dubbel ging naar St.-Philipsland. A. den Engels-" man en H.J. van Dijke wonnen met 1- 5,4-6 en 6-2 van F. Knop en R Bakx. De enkelspelen werden gelijk ver deeld. M. van Herpen won met 6-1 en 6-1 van F. Knop. R. Walpot van De Ruucstoppelen ging met 5-7, 6-1 en 4-6 tenonder tegen P. Mens en ook A.. den Engelsman verloor van de Thole- naar D. Noteboom met 6-2, 4-6 en 4- 6. H.J. van Dijke pakte wel weer de winst op P. Bakx met 6-4 en 7-6. In Schuddebeurs speelde het vierde herenteam van tennisvereniging De Ruucstoppelen met 3-3 gelijk tegen* Den Haene. André van Westen en Jan Kot moesten op het laatste moment afzeggen voor deze competitiewed strijd, zodat leider Jan Walpot een ge legenheidskoppel moest vormen met zijn gelijknamige neef. In de eerste set was duidelijk dat zij nog niet goed op elkaar waren ingespeeld en werd er met 6-1 verloren. In de tweede seC konden de St.-Philipslanders meer te gengas geven. De tegenstanders uit Schuddebeurs waren toch te sterk en wonnen met 6-4 in de tweede set ook de partij. Kees Filius en Kees Ploeg vormden het tweede koppel voor de St.-Philipslanders. Met 6-3 en 7-5 brachten zij de stand op 1 -1Teamlei der Jan Walpot verloor zijn enkelspel met 6-3 en 6-1. Kees Ploeg trok de stand weer in evenwicht door zijn en kelspel met 1 -6 en 3-6 overtuigend te winnen. Nieuwkomer Jan Walpot verloor vervolgens met twee keer 6-3 zijn partij. Als laatste kwam Kees Fi lius in actie, die zijn partij moest win nen om een gelijkspel voor zijn team te behalen. Met slim en rustig spel volbracht hij zijn opdracht. Door met 7-5 en 6-4 zijn enkelpartij te winnen, werd het eerste punt in deze competi tie behaald. De dames van TOV 2 begonnen goed aan de competitie. De eerste wedstrijd van het seizoen werd in Kamperland gespeeld. Het weer was niet best, druilerig, maar alle partijen konden doorgaan. TOV won van Slagvast met 3-1. Jessie Aarden en Abra van Vos sen wonnen in de setstanden 6-3 en 6- 4. Ada v.d. Meer en Annelie Hommel waren de enigen die een puntje lieten liggen, zij verloren met 2-6 en 0-6. Jessie Aarden en Annelie Hommel wonnen met 6-0,0-6 en 6-0. Abra van Vossen en Ada v.d. Meer pakten ten slotte winst met 6-1 en 6-3. Het kampioensteam Intraco/AVC 5, v.l.n.r. trainer Pieter van 't Hof Freddy Simons, Niels v.d. Berge, Johan Bout. Bram Boluijt, secretaris René Bruin, Misa Kubista, Bobby Kubista, Alexander Bruin en trainer/coach Margo Damen. ten Anton Timmermans en Toon Hommen de felicitaties over en reikten medailles uit. Timmer mans, zelf lid van de Thoolse vol leybalclub, deelde mee dat AVC de laatste kampioen is van het district 19 (West-Brabant). De bond reorganiseert namelijk en de districten West-Brabant, Zee land en Dordrecht worden sa mengevoegd. Intraco/AVC heeft dit seizoen drie jeugdteams in de competitie: jon gens A en C, en meisjes C. De meisjes zijn in hun competitie tweede geworden. Dirk Westdorp en Wim Bazen behaal den in het dubbelspel het eerste punt voor de St.Annalanders. Met 6-2 en 6-3 werd de partij in twee sets in het voordeel van de thuisploeg beslist. De tweede dubbel verliep moeizamer. Henk Giljam en Thijs Fase wonnen de eerste set, maar werden in de twee set geklopt. In de beslissende derde set verspeelden de St.-Annalanders een 3-0 voorsprong. Sprink nam met 3-5 zelfs de leiding, waarna de partij wegens regen werd onderbroken. Na de hervattingen wisten de St.-Anna landers toch de winst te behalen. In het enkelspel won Wim Bazen met 6- 3 en 6-4 overtuigend. Ook Dirk Wes- dorp toonde zijn vorm en bezorgde St.-Annaland het vierde punt. Thijs Fase verloor de eerste set met 6-3, maar maakte in de twee daaropvol gende sets korte metten met zijn te genstander. Met twee keer een 6-0 setstand won hij zijn partij. Ook Henk Giljam had drie sets nodig om zijn partij te winnen. In de derde set werd het 6-4 voor Giljam, zodat de St.-An- nalanders met 6-0 overwinning de competitie voortvarend zijn begon nen. Het eerste herenteam van St.-Anna land had het heel wat moeilijker dan de reserves. Het werd een 5-1 verlies tegen Goes. Vier van de zes partijen werden beslist in drie sets. Onder slechte weersomstandigheden (regen en wind) werd de eerste wedstijd ge speeld. Leen Goedegebuure en Marco Bolier begonnen in het dubbelspel goed en pakten de eerste set met 3-6. De tweede ging na een gelijk opgaan de strijd met 6-4 naar Goes en de der de en zeer spannende set werd in de tie-break eveneens gewonnen door de thuisploeg. Arie Borst en Cent van Dijke verloren in hun dubbelspel de eerste set met 6-3, maar haalden wel de tweede binnen in gelijke cijfers. In de derde set kwam het St.-Annaland- se duo echter te kort en ze verloren met 6-2. Goedegebuure ging in het enkelspel vrij eenvoudig tenonder te gen een sterke opponent: 6-4 en 6-2. Arie Borst kon in de eerste set goed tegenstand bieden, maar verloor in de tie-break met 7-6. In de tweede set kon Borst geen potten meer breken en ook die ging met 6-2 naar Goese zij de. Marco Bolier begon sterk en won de eerste set in 7-6. De tweede en der de set liet hij echter te gemakkelijk glippen met 6-2 en 6-4. Cent van Dij ke was degene die de eer redde. Hij won zijn driesetter met 6-4, 3-6 en 2-6. De eerste damesploeg van St.-Anna- land trad in de eerste wedstrijd van het seizoen aan in en tegen Zierikzee. Willy de Rijke en Marrie Quist won nen er hun partij heel eenvoudig met 0-6 en 1 -6, dit ondanks het zeer mati ge spel. Gea Verkouteren en Hanna Moerland wonnen de eerste set met 4- 6, maar kwamen in de tweede op een 4-1 achterstand. Door alles op alles te zetten, wonnen ze uiteindelijk toch nog met 5-7. Gea Verkouteren en Wil ly de Rijke pakten samen in een dege lijke partij de winst voor St.-Anna land in twee sets van 2-6. Hanna Moerland en Marrie Quist hadden duidelijk meer moeite met hun oppo nenten en dat was voornamelijk te wijten aan het matige spel van Marrie Quist. De eerste set ging met 6-2 ver loren. De tweede werd echter met 4-6 gewonnen (vooral dankzij Hanna Moerland). In de derde set, bij een stand van 5-5 verloor Marrie Quist wederom haar opslagbeurt en de te- Volleybal Door een 3-1 overwinning op SDC blijft volleybalvereniging Intraco/ AVC kans houden op promotie. Met nog twee wedstrijden te spelen, staat de Thoolse ploeg op een derde plaats met één punt achterstand op de num mer 2. Wil AVC promoveren, dan moet minimaal de tweede plaats wor den bereikt in de eindrangschikking. In het thuisduel tegen SDC begonnen de Tholenaren dramatisch slecht. In korte tijd stonden de bezoekers uit Klundert op een 4-14 voorsprong. De Brabantse tegenstander speelde niet bijzonder sterk, maar profiteerde van de fouten die de thuisploeg maakte. Bij de 4-14 achterstand kwam er een wending in de partij. AVC kwam sterk terug, maar verloor de set met 12-15. De tweede set verliep gunstiger voor AVC, maar het spel bleef beneden ni veau. Wel kreeg het Thoolse blok veel meer vat op de Brabantse aanval, waardoor AVC de set met 15-12 won. Pas in de derde set draaide AVC op volle toeren. Er was veel variatie in de aanvallen en er werd geconcen treerd gespeeld. Met 15-8 werd het klasseverschil op het scorebord tot uitdrukking gebracht. In het begin van de vierde set liep Wesley van der Meer een enkelbles sure op, waardoor het team moest worden omgezet. Dit leidde eerst tot enige verwarring, maar met Chris Hage als invaller wist AVC orde op zaken te stellen. De Thoolse ploeg won de vierde set met 15-11 en be sliste daarmee de partij in hun voor deel. „Het terugkomen uit een diep dal en vervolgens met een geïmpro viseerd team toch winnen is de groot ste winst van deze wedstrijd", con cludeert leider Henk Nieuwenhuis. De korfballers hervatten zaterdag de veldcompetitie. In Terneuzen verloor Emergo 1 met 7-3 van Luctor 3. De Tholenaren begonnen vrij mat aan de wedstrijd en keken bij rust al tegen een 4-2 achterstand aan. In de tweede helft werd er door Emergo feller ge speeld, maar er werd zeer slordig met de kansen om gesprongen. Emergo miste drie keer een strafworp. Luctor toonde zich trefzekerder en scoorde na rust nog drie keer. Voor Emergo werden de treffers gemaakt door Ad Farla (2x) en Marco v.d. Hoek. Het tweede team was succesvoller door in Strijen met 4-6 van Ventura Sport te winnen. Door doelpunten van Kees Klonips. Jaco Rip en Erwin Stapel ging de Thoolse ploeg met een 0-3 voorsprong rusten. Na rust liep Emergo uit tot 1-5, maar in de slotfa se wist de thuisploeg nog sterk terug te komen. De Tholenaren wisten de voorsprong echter te verdedigen. Voor Emergo scoorden in de tweede helft Jaco Rip (2x) en Linda He ijboer, die als B-speelster een goede invalbeurt maakte. Emergo 2 speelde in Strijen de tweede veldwedstrijd in dit jaar. Een week eerder werd in Dordrecht met 16-7 van het zesde team van Oranje Wit verloren. Genie Anthonisse maakte in deze partij vier treffers. Adri de Frel scoorde twee keer, terwijl Anneke Lammerts één doelpunt maakte. Het derde team van Emergo speelde in St.-Maartensdijk een zwakke wed strijd tegen Luctor 4. De Temeuzense ploeg gaf Emergo met 2-10 klop. Genie Anthonisse en Dicky v.d. Lin den redden de eer voor de thuisploeg. De B-jeugd behaalde een 4-2 over winning op de Scheldevogels uit Ber gen op Zoom. Marchel de Frel, Nico le Dam, Aswintha Konijnenburg en Jaco van Heemskerk maakten de treffers voor Emergo. Emergo D verloor met 1 -3 van Terda. Bas Vroegop maakte de treffer voor de ploeg uit St. Maartensdijk. In een matige wedstrijd verloren de F-pupil- len thuis met 0-3 van Springfield. Programma zaterdag 11 april: 14.00 uur: Emergo 2-Oranje Zwart 3; 10.00 uur: Emergo D-Springfield en Emergo F-Vios. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 17