Blinden dicht en stro aan de deurkruk 'U reageert positief en slaapt verder' 'Van der Jagt wel eens aan de kook, maar nooit van de kook' succes VRIJHEID ZONDER AUTORIJBEWIJS PAASSHOW 10-11 APRIL U RIJDT AL MET EEN NIEUWE LIGIER VOOR 320 fl PER MAAND Begraafplaatsenbegravenrouwen en rouwverwerking in St.-Philipsland Bergse politie wil fietspad afschermen Premie voor aanpassen van huizen Ook voor jou!!!!! IICÊER Onderscheiding voor autobedrijf uit Steenbergen 0164 - 248349 nieuwe AMBRA GLX Donderdag 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 door J. Kempeneers Toen het noordooste lijke deel van de be graafplaats aan de Oostdijk vol was, was er nog één optie. Het opgehoogde zuidoos telijke deel was nog vrijwel geheel beschik baar om er te begra ven. Er was echter een probleem. Zowel vak 1 als vak 2 was vol en er was maar een gedeel te meer waar ruimte was. De begraafplaats aan de Zijpestraat Veranderingen Brief aan Bergse raad over Tholenseweg Met een open brief aan de gemeenteraad van Bergen op Zoom vraagt de werkgroep Tholenseweg veilig opnieuw aandacht voor de fietsers tussen Tholen en de Brabantse buurgemeente. De werkgroep verwijt de politici laks heid. Ze luisteren wel maar doen niets, is de teneur van de brief. De werkgroep is ten einde raad. Aangenaam klimaat Dankbaar mens Niets uitzonderlijks Aai over de bol Peter Hoek in de commissie bezwaar- en beroepschriften Zeeuws zakenblad Wij zoeken voor ons kantoor in Bergen op Zoom: (ALL RISK VERZEKERING INCLUSIEF!' Voorstelling van de Kom ons eens vertellen wat er NIET in zit De meest luxueuze brommobielAMBRA GLX GARAGE GRINWIS De oplossing werd gevonden door dit gedeelte in tweeën te splitsen. Het rechter gedeelte, 15 graven breed, werd vak 1. Op 19 april 1946 werd Willem Timmermans hier als eerste ter aarde besteld. Met het be graven van Neeltje Aarnoud- se-Neele in november 1965 was het vol. Een aanzienlijk aantal koopgraven was nog gereserveerd, waarvan er be gin 1998 nog één open was. Het overige deel, 25 graven breed, werd vak 2. Waarschijn lijk was Anthonie Beurkens de eerste die hier in december 1947 op de buitenrij naast het lijkenhuisje werd begraven. Met het begraven van de vier jarige Abraham Kempeneers op 27 april 1962 was ook dit gedeelte op enkele koopgra ven na vol. Inmiddels was aan de oost kant van deze begraafplaats een nieuw gedeelte aange legd. Het zou voor de hand hebben gelegen dat de ge meente toen het klassenstelsel had afgeschaft. Maar niets was minder waar, het bleef ge handhaafd. Het noordelijke deel werd als vak 2 en het ge deelte langs de Deensestraat als vak 1 aangemerkt. Burge meester G. van Velzen maakte kort na zijn installatie in 1966 als burgemeester-secretaris een einde aan het klassenver schil. Hij zag er de noodzaak niet van in en maakte er alge mene graven en koopgraven van. Wilde de man naast zijn vrouw of de vrouw naast haar man begraven worden, dan kon dat. Ze werden dan begra ven op het zuidelijke gedeelte langs de Deensestraat, de koopgraven. De eerste die hierop in maart 1966 werd be graven, was Klaas de Ronde. Met het begraven van Johan- nes Marinus Vermeulen op 1 februari 1974 was op een aan- zielijk aantal gereserveerde graven na ook dit deel van de begraafplaats vol (85 graven). Momenteel zijn er op dit deel nog twee graven gereser veerd. Op het noordelijke deel, de algemene graven, werd als eerste 28 april 1964 Cornelis Meijer begraven. Johanna Cornelia Reijngoudt-West- broek kreeg hier op 22 decem ber 1973 als laatste haar graf (109 graven). Aan de uiterste noordzijde van dit gedeelte zijn zeven kinderen begraven. De oude begraafplaats heeft aan de buitenzijde een haag van liguster, met daarlangs opgaande bomen. In februari 1990 werd de bomenrij (zilver populieren) langs de Oostdijk bij een zware storm ontwor teld, waardoor meerdere graf monumenten werden bescha digd. Kort daarop zijn nieuwe bomen aangeplant. Op de be graafplaats zelf zijn een aantal bomen en coniferen geplant. Deze begraafplaats is op de meest intensieve manier ge bruikt om te begraven. Het oostelijke deel, dat in 1964 in gebruik werd genomen, was wat ruimer van opzet. Er is een middenpad tussen twee rijen graven, terwijl de hoof deinden van de graven wor den onderbroken door een smalle strook sierheesters. Dit deel ligt met een geasfalteerd pad gescheiden van de oude begraafplaats. Uitbreiding van de begraaf plaats was niet meer mogelijk. Ruiming of ophoging zal mo gelijk wel ter sprake zijn ge weest, maar het ligt in een kleine gemeente zeer gevoe lig. Bovendien waren er op de meeste gedeelten verse gra ven. Aan de overzijde van de Oostdijk was inmiddels een nieuwe algemene begraaf plaats gereed gekomen. In combinatie met het sportveld wist burgemeester G. van Vel zen dit in 1971/72 in werkver schaffing te verwezenlijken. Komt men de begraafplaats op, dan liggen aan de linkerzij Het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente in de Achterstraat rond 1900. De kerk werd in 1871 gebouwd. de van het middenpad de al gemene graven en aan de rechterzijde de koopgraven. Het voorste gedeelte van de koopgraven is gereserveerd voor grafkelders. Op een smalle strook langs de koop graven vindt men de kinder graven. Machielina Cornelia Willemina van den Berg-Reijn- goudt werd hier op 14 februari 1974 als eerste op het algeme ne gedeelte begraven. Op het gedeelte van de koopgraven was dat Pieter Poulus Wolse. Hij was tevens de eerste die op 6 februari 1974 op deze be graafplaats ter aarde werd be steld. In april 1997 waren er op het algemene gedeelte 198 alge mene graven, 183 koopgraven en circa 65 gereserveerde gra ven. Daarnaast zijn er 8 graf kelders en daarbij 4 gereser veerde graven. Er zijn 15 graven van kinderen en leven loos geboren kinderen. De algemene begraafplaats is ruim van opzet. Er zijn veel parkeerplaatsen en wanneer men door het hek binnenkomt is er een ruim, geasfalteerd plein waar de lijkauto en even tuele volgwagens kunnen ke ren. Een brede strook opgaan de bomen en heesters omzoomt de begraafplaats. De hoofdeinden van de graven zijn veelal gescheiden door een strook sierheesters. De paden op de begraafplaats zijn geasfalteerd, terwijl in 1996 tussen elke twee rijen graven voetpaden van betontegels zijn aangebracht. De begraaf plaatsen in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder liggen er goed verzorgd bij. In de loop van de tijd traden er veel veranderingen op bij het begraven van de doden in Sint-Philipsland en Anna Jaco bapolder. Zoals reeds gezegd kreeg Anna Jacobapolder in 1922 een eigen begraafplaats. Gezien de andere voorzienin gen die men daar kreeg, bleef een begraafplaats lang uit. Het was voor de gezinnen in de Polder die met een sterfgeval te maken kregen een grote verbetering dat ze hun overle den gezins- en familieleden dicht bij het eigen dorp kon den begraven. Izaak Leendert van den Berge (de lijkdienaar) werd als eerste in Anna Jaco bapolder begraven. Janna Ge luk, overleden in maart 1924, kreeg in de Polder als eerste een gedenkteken op haar graf. Het werd geplaatst door met selaar J.M. van der Welle. Jan nis Maas, de vader van de be kende veerschippers, werd op deze begraafplaats in novem ber 1930 als eerste op vak 1 begraven. Het luiden van de klok vooraf gaand aan de begrafenis werd rond 1940 afgeschaft. In 1871 kregen ook de Christelijk Afge scheidenen met de bouw van de nieuwe kerk een eigen luid- klok. Mogelijk werd toen zo wel bij hen als bij de Hervorm den voor de eigen leden de klok geluid bij een begrafenis en zal het weistandsverschil minder duidelijk zijn gewor den. Het is bekend dat tot circa 1940 om 10 uur en 11 uur voorafgaande aan de begrafe nis een half uur de klok werd geluid. In 1939 was het tarief voor het luiden 30 cent voor de begrafenis en 60 cent wan neer de dode grafwaarts werd gedragen. Het laatste, omdat er tijdens de begrafenis soms een uur werd geluid. Thans wordt de klok geluid vanaf het tijdstip dat men naar de be graafplaats gaat totdat de fa milie weer terug is op de plaats waar de rouwdienst wordt afgesloten. Raadslid P. Mol vroeg in de vergadering van 28 september 1939 naar de mogelijkheid om te komen tot aanschaf van een rijdende baar. De afstanden zijn te groot en er komen steeds meer klachten, aldus Mol. Alle leden voelden wat voor deze verbetering, maar 'het stichtelijke van een begra fenis mag niet verloren gaan' zo was de mening van de raad. In een gemeente waar zo'n baar in gebruik was, zou bekeken worden hoe een be grafenis daar verloopt. Dit was blijkbaar positief. In de verga dering van 12 december 1939 stelden b. en w. voor een rij dende baar aan te schaffen voor 287,50. De rechten wer den aangepast. Voor degenen die 1e klasse werden begra ven gingen ze met 17,50 en voor de 2e klasse met 5 gul den omhoog. Voor de laagste klasse bleef ook deze dienst verlening gratis. De buren- plicht werd afgeschaft. De ge meente stelde vaste dragers aan. Uit de sollicitanten wer den de zes meest geschikte mannen gekozen. De overige, indien geschikt, werden als re serve op de lijst geplaatst. Ze kregen 1,50 bij een begrafe nis 1e klasse en een gulden bij de overige. Bij een begrafenis dienden ze beschikbaar te zijn en kregen daarvoor hun ver goeding uitbetaald van de ge meente. De baar was gemon teerd op een onderstel van vier wielen met massieve rub berbanden. Aan weerszijden had deze drie rechtopstaande stangen waarvan de voorsten dienden tot besturing. De baar was omkleed met een zwarte strook stof, doorweven met een wit bloemmotief, aan de onderzijde voorzien van een franje. Bij de gang naar de be graafplaats werd deze voort geduwd door zes dragers. Dit was een belangrijke vooruit gang. Het was voor de dragers gemakkelijker en de begrafe nis verliep plechtiger. Cent Wagemaker, echtgenoot van Adriaantje Noorthoek, was de eerste die in maart 1940 op deze rijdende baar vanuit zijn woning in het Karreveld graf waarts werd gebracht. De arbeiders woonden vroe ger vaak in eenvoudige huis jes, soms met slechts één woonvertrek, enkele bedste den en een open zolder. Wa ren de woningen wat groter dan was het geen uitzonde ring dat er twee gezinnen in woonden. In de Achterstraat woonden in het huis genaamd 'de Vier Winden' zelfs vier ge zinnen. We kunnen het ons nauwelijks meer voorstellen, maar de doden moesten thuis worden opgebaard. Het was dus niet zo verwonderlijk dat reeds op de derde dag na het overlijden werd begraven. Nu bestaat in Sint-Philipsland op twee plaatsen de mogelijkheid tot gekoeld opbaren. Vanaf 1972 is dat mogelijk in het zorgcentrum De Rozeboom en ook in de consistorie van de Oud Gereformeerde Kerk aan de Achterstraat is deze moge lijkheid aanwezig. Het uit de woning begraven raakte na de Ramp van 1953 steeds meer in onbruik. Het werd nog wel ge daan, maar er kwamen meer mogelijkheden. De Hervormde Kerk kreeg in 1954 haar jeugd- gebouw, dat ook regelmatig bij begrafenissen werd ge bruikt door mensen die tot een andere kerkelijke gemeente behoorden voor het houden van de rouwdienst. In de Oud Gereformeerde Kerk deed men het ook wel in de consis toriekamer aan de Achter straat. Deze gemeente kreeg in 1976 een verenigingsge bouw aan de Voorstraat. Hier worden nu vrijwel altijd de rouwdiensten van de Oud Ge reformeerde Gemeente en van de Gereformeerde Gemeente in gehouden. Een heel enkele keer wordt wel gebruik ge maakt van de kleine zaal in het dorpshuis De Wimpel of het zaaltje van De Rozeboom. Vroeger was er in het sterfhuis doorlopend de mogelijkheid om de familie te condoleren. Meestal is er nu op een aparte avond in een van de vereni gingsgebouwen of in het zaal tje van De Rozeboom gelegen heid om dit te doen. Ook wel na afloop van de begrafenis. Tijd en uur worden vermeld op het rouwkaartje dat in Sint- Philipsland huis aan huis wordt bezorgd. In Anna Jaco bapolder begraaft men uit de kerk of uit Ons Dorpshuis. Cre matie komt tot nu toe in be perkte mate voor. WORDT VERVOLGD „De gemeenteraad wil wel wat doen op het moment dat je het vraagt. We zijn twee keer in Bergen op Zoom geweest. Iedereen zit ja te knikken. Daarna worden er andere prioriteiten gesteld en gebeurt er niks," zegt H. de Wit van de werk groep Tholenseweg veilig. De werkgroep zet alles nog eens op een rijtje voordat ze uithaalt naar de Bergse raad 'die de burgers meer bij de politiek wil betrekken.' Al jaren ijvert de werkgroep voor een verbetering van de veiligheid op de Tholenseweg, vooral voor de fietsende schooljeugd. De fietspa den zijn slechts door een witte streep gescheiden van de rijweg, waar ondanks een maximale snel heid van 80 km per uur volgens de werkgroep vaak en veel te hard wordt gereden. Het is' een van de weinige routes in Bergen op Zoom waar het fietspad niet is gescheiden van de rijbaan. De werkgroep ging praten bij de voormalige gemeente Halsteren. De toenmalige wethou der stelde vast dat het voornamelijk Thoolse kinderen waren die over de weg gingen en de veiligheid dus een Thools probleem was. Er liep toen een zaak bij de raad van state over de vraag wie eigenaar van de weg was. Tijdens die lange procedure gebeurde er niets. De weg kwam in beheer bij Halsteren. Voordat Halsteren en Bergen op Zoom samen werden gevoegd, be naderde de werkgroep Bergse poli tici. En lichtte de verkeersproble men in commissievergaderingen toe, zodat de werkgroep na de ver kiezingen de zaak niet weer zou hoeven uitleggen. Ondanks een VVN-rapport met aanbevelingen voor de wethouder, positieve reac ties van de commissieleden, waar de werkgroep hoop uit putte, ge beurde er niets. Na de herindeling zocht de werk groep weer contact en stelde een voudige maatregelen voor, zoals een lagere maximum snelheid, een inhaalverbod, en meer snelheids controles. Maatregelen die weinig kosten. .De werkgroep beseft ook wel dat gescheiden fietspaden niet een, twee, drie te verwezenlijken zijn. Weer kregen we bijval in de commissie en vervolgens ...niets.' Tot slot schrijft de werkgroep: ,Het is het relaas van een aantal ac tieve burgers, gewone lieden, geen politieke dieren, gewoon mensen die begaan zijn met de veiligheid van de schooljeugd. U luistert, re ageert positief en u ...slaapt verder. De werkgroep heeft alles gedaan wat ze kon. Blijft uw hoofd alleen maar in de wolken van 'de Plaat, Kiek in de Pot, 'de Auvergnepolder, en blijft u burgers die echt betrok ken zijn bij de (veiligheids)politiek frustreren dan krijgt u straks alleen nog maar kiezers die u verdient. De rest heeft het opgegeven.' Aldus C.A.M. Binkhorst, H.A.G. Groen veld, K.W. Klop, J. van Oudenaar de, M.L. Quist en H. de Wit van de werkgroep Tholenseweg veilig. De politie van het district Bergen op Zoom stelt voor om het fietspad op de Tholenseweg zo snel mogelijk bij zijwegen en uitritten af te scher men. Dit zou als tijdelijke maatregel de veiligheid van de fietsers kunnen verhogen. Dat schrijft operationeel chef A. Schouw aan de werkgroep Tholenseweg veilig. De werkgroep vroeg het politieteam Halsteren/ Bergen op Zoom-Noord om een ad vies. Schouw komt tot deze aanbe veling omdat de aanleg van geschei den fietspaden nog op zich laat wachten. En omdat er bezwaren zijn tegen het invoeren van een lagere maximum snelheid en een inhaal verbod, waar de werkgroep voor stander van is. Schouw wijst erop dat er wel ver keersmaatregelen zijn getroffen voor een gedeelte van de Tholense weg. Zo werd onder meer een ro tonde aangelegd op het kruispunt Tholenseweg/Beijmoerseweg/Jan- nelandseweg en werd de bebouwde komgrens verlegd tot aan de roton de. Vorig jaar hield de politie snelheids controles op de Tholenseweg waar 80 km per uur mag worden gereden. Op verschillende dagen en tijstip pen werden 1785 voertuigen gecon troleerd. Slechts 18 voertuigen re den te hard ofwel 1,01 procent, schrijft de chef. Schouw zegt daar niet mee dat de weg ongevaarlijk is. „De verkeersintensiteit op de Tho- lensweg is echter zodanig dat bij bromfietsers en fietsers een meer dan normaal onveiligheidsgevoel ontstaat.' De voorgestelde maatregel heeft de politie ook bij de dienst ruimtelijke ordening en beheer van de gemeen te Bergen op Zoom bekend ge maakt. De werkgroep is niet tevreden met de brief. Volgens H. de Wit is het advies te vrijblijvend. „De aanpass ingen zijn minimaal. Het gaat maar om een paar zijwegen." Om huizen geschikter te maken voor bewoning door ouderen en gehandicapten - zodat ze langer zelfstandig kunnen wonen - heeft het ministerie van volkshuisves ting 16,5 miljoen gulden beschik baar voor een experiment. Wan neer provincies of gemeenten geld beschikbaar stellen om woningen (gebouwd voor 1 juli 1997) aan te passen - de term 'opplussen' wordt geïntroduceerd - legf het ministerie er eenzelfde bedrag bij. Het moet dan wel gaan om projec ten van minimaal tien woningen en de totale bijdrage per woning mag maximaal 2000 gulden zijn. Zeeland heeft tot het jaar 2005 be hoefte aan ongeveer 25.000 voor ouderen geschikte woningen, ter wijl er volgens een rapport van vier jaar geleden slechts tussen de 4000 en 9000 beschikbaar waren. Daarom wil de provincie meedoen aan het experiment en 250.000 gulden beschikbaar stellen uit de reserve stimulering zorg. De geza menlijke gemeenten zouden een zelfde bedrag op tafel moeten leg gen. Middelburg stelt zich voor om met de stuurgroep experimenten volkshuisvesting - die dit coördi neert - een convenant af te sluiten voor een half miljoen en vervol gens gemeenten uit te nodigen voor maximaal 50.000 gulden in te schrijven tot het kwart miljoen vol is. Gemeenten die voor een hoger bedrag mee willen doen, zouden rechtstreeks een conve nant moeten sluiten met de stuur groep. Gedeputeerde staten leggen dit voorstel voor aan provinciale staten. VERVOLG VAN VOORPAGINA De burgemeester noemde Van der Jagt een man die van binnen wel eens aan de kook raakte, maar nooit van de kook. „Hij beheerste zich immer, als bescheiden en wijs man, die moeilijk tegen onrecht kon. Een deskundige, zeer aimabele en collegiale man ook, waar je van op aan kon." Van der Munnik bedankte tenslotte mevr. Van der Jagt en mevr. Versluys. „Jullie krijgen je man nu terug. Houd ze aan het werk, zodat ze niet denken in lui lekkerland gekomen te zijn, maar ge niet ook met volle teugen van jullie nieuwe bestaan." Gemeentesecretaris A.G. Izeboud en raadsnestor A. den Haan spraken de vertrekkende wet houders nog toe namens de ambtena ren en de gemeenteraad. En Van der Jagt en Versluys zelf kwa men ook nog aan het woord. Van der Jagt was vooral de vriendschap bijge bleven en de goede sfeer. „In goede verhoudingen wordt hard gewerkt. Er heerst bij de gemeente Tholen een aangenaam klimaat, maar er is vooral ook veel kwaliteit." De wethouder had dat bij zijn wekelijks overleg met de technische staf ervaren. „Steen- poorte, Blaas, Buermans en De Fe- ijter vertegenwoordigen stuk voor stuk kwaliteit als het om service, be langenbehartiging en het leveren van tegenspel gaat. En de besprekingen gingen nog op een plezante manier ook." Het was Van der Jagt wel opge vallen, dat de zwaarte van de functies is toegenomen. De contacten, zowel met de collega's als de medewerkers, noemde hij 'zeer dierbaar.' „Het was samenwerking en professionaliteit van hoog niveau." Ook in de gemeen teraad was er gaandeweg een band gegroeid. „Zelfs uitersten van politie ke huize konden op vriendschappelij ke wijze met elkaar omgaan. Ook in b. en w. verschilden we wel eens van mening, maar we bleven vrienden." Van der Jagt zei te hopen, dat hij voor de gemeente Tholen nooit een be stuurder is geweest die pretendeerde er voor eigen belang te zitten. „Ik heb geprobeerd er voor de gemeente te zijn", -aldus de vertrekkende SGP- wethouder gisterenmiddag in Haes- tinge. Ook Versluys zei een dankbaar mens te zijn. Dankbaar voor de gezondheid die hem gegeven werd en dankbaar voor de steun van het thuisfront. De CDA-wethouder bedankte in het bij zonder zijn vrouw en twee zoons, die de eerste elf jaar in het landbouwbe drijf moesten bijspringen. Versluys onderstreepte dat met bloemen voor zijn vrouw. „We houden beiden van donker rooie rozen, maar je zult er ongetwijfeld begrip voor opbrengen, dat ik daar nu om politieke redenen vanaf zie", grapte de wethouder. Hij zei de totale gemeentelijke orga nisatie zeer erkentelijk te zijn voor de steun die hij bij het functioneren als gemeentebestuurder kreeg. „In een goed stuk teamwerk hebben we ge tracht de burgerbelangen zo goed mo gelijk te behartigen. Ik realiseer mij, dat niet iedere burger dat altijd zo po sitief ervaren zal hebben, met name als zijn of haar verzoek wegens strij digheid met het beleid, moest worden afgewezen." Zijn takend overziend, zei Versluys leuk te hebben kunnen werken aan bedrijfsacquisitie. „Onderwijs heeft constant onder druk gestaan wegens steeds maar weer nieuwe ontwikke lingen. Zorg vraagt veel aandacht, vooral bij een vergrijzende bevblking, maar ook naar de jeugd. En op recre atiegebied mikken we meer op kwali teit dan op kwantiteit. Fietspaden, fietsveren, jachthavens, VVV en Speelmansplaten zijn actuele zaken." Versluys voorspelde, dat het er voor de gemeente financieel niet gemakke lijker op wordt. „Keuzes zullen er steeds meer gemaakt moeten worden: tussen nieuw beleid niet invoeren, oud beleid afschaffen of belastingver hogingen. Ondanks de zorgen voor de toekomst, blijft Tholen een prachtige gemeente om als gemeentebestuurder in te functioneren. Een gemeente met een grootte, waar alles door de be stuurders nog redelijk te overzien is, waar we elke straat nog weten te lig gen en waar we van het bedrijfsleven met al zijn ins en outs goed op de hoogte kunnen zijn." De wethouder had de bijna 24 jaar bij het Thoolse gemeentebestuur niet graag willen missen. „Daarin is niets uitzonderlijks gepresteerd. Er is al leen met inzet gewerkt aan de beharti ging van mijn taken en in collegiaal overleg getracht om de juiste beslui ten te nemen." Zeer erkentelijk was de CDA-wet- houder de huidige en vroegere colle geleden. „De neuzen stonden niet al tijd dezelfde richting. Er vonden van tijd tot tijd verhitte discussies plaats en als er één nog eens boos werd, dan duurde dat nooit lang, zodat we op een constructieve wijze verder kon den." De wethouder bedankte ook de raad en de medewerkers. „Wat zou een ge meentebestuurder zijn zonder de steun van z'n medewerkers. Een zie lige vertoning! Het moet voor jullie best even slikken geweest zijn, als je heel zorgvuldig een advies had sa mengesteld, dat door de censuur van de secretaris was gekomen en dat toch niet werd overgenomen door de wethouder of het college. Toch waren we over het algemeen goed op elkaar ingespeeld. Bedankt voor alle steun en het accepteren van alle persoonlij ke eigenaardigheden." Versluys constateerde, de laatste we ken zeer verwend te zijn met af scheidsbijeenkomsten, cadeaus en lo vende woorden. „Natuurlijk is het allemaal mooier voorgesteld dan het was, maar iedereen is gevoelig voor een aai over zijn bol. Zo ook ik. Ont zettend bedankt." Tot slot bedankte hij de CDA-kiezers van Tholen die hem 24 jaar het vertrouwen schon ken. „Ik ben er best een beetje trots op, dat ik vanuit het CDA de kans kreeg om de zaakjes in onze mooie gemeente Tholen mee te mogen rege len", zo besloot Versluys. Na het offi ciële gedeelte volgde in Haestinge een druk bezochte afscheidsreceptie. SGP-raadslid RW.J. Hoek is de eni ge niet-fractievoorzitter in de com missie voor behandeling van be zwaar- en beroepschriften. Tot nu toe was dat altijd gebruikelijk en voor de andere vijf partijen is dat ook de komende vier jaar zo. Vol gens Hoek is hij voorgedragen we gens zijn juridische kennis en zijn studie staatsrecht, want A. Kersber gen wordt de fractievoorzitter. Ove rigens wil die in verband met zijn gezondheid verder zo weinig moge lijk belast worden. Dinsdagmiddag hoopt hij voor het eerst weer aanwe zig te zijn bij de installatie van de nieuwe Thoolse raad. In de commis sie bezwaar- en beroepschriften krij gen naast Hoek zitting: M.A.J. van der Linde (PvdA), E. Frigge-Hoge- steeger (VVD), M.A. van Beek (CDA), P. van Belzen (RPF/GPV) en J. van den Donker (D66). Onder de naam De Zeeuwse Za@k is in Goes een nieuw zakenblad voor onze provincie gepresenteerd. De 10.000 bedrijven met twee of meer werknemers in Zeeland en op Goe- ree-Overflakkee ontvangen het zes keer per jaar verschijnende blad gra tis. Ondernemer en statenlid M.A. Stoffels, voorzitter van de redactie commissie, overhandigde het eerste exemplaar aan projectleider H. de Jonge van de tunnelbouwonderne ming Combinatie Middelplaat Wes- terschelde. Volgens Stoffels was er behoefte aan een 'onafhankelijk, nuchter en professioneel tijdschrift voor het bedrijfsleven'. Het zaken blad, dat in de even maanden ver schijnt, is een uitgave van Zeeuwse mediaproducties te Goes. Auto Kar Steenbergen, VW en Audi-dealer - via sub-dealer Dek ker in Sint-Annaland ook voor Tholen en Sint-Philipsland - is door importeur Pon voor de derde keer in successie uitgeroepen tot excellente dealer. Deze onder scheiding houdt in, dat het Steen- bergse autobedrijf zich mag reke nen tot de elf beste VW-Audi dealers van Nederland. Directeur J. Bruynseels nam de onderschei ding in ontvangst van adjunct-di recteur B. Veenendaal van Pon. Hij onthulde in de showroom ook de stijlvolle trofee ,de Wimpel', vervaardigd door beeldend kun stenaar John Spek. Bruynseels zei heel erg trots te zijn op de titel omdat de beoordeling volstrekt objectief is geweest. Gemeten is o.a. de tevredenheid van de klan ten die een nieuwe auto kochten of de werkplaats bezochten, de verkoopprestaties, het volgen van trainingen, het toepassen van be paalde service-concepten zoals vervangend vervoer en een klach tenprocedure. die via een uitstekende interne opleiding kunnen doorgroeien tot zelfstandig onderne mer. Bel tijdens kantooruren tussen 10.00 - 16.00 uur: KB Systems Heefl u problemen om ons te bereiken? Geef ons een seintje en wij halen u op. De koffie staat klaar AUTOMOBILES Dorpsweg 43, 3253 AG Ouddorp Telefoon 0187-682311

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 11