Overlijdensakten van 160 jaar in computer Van Wijk Muziek is hobby nummer één, je moet wel elke dag oefenen 'Wat heeft dat mens gewerkt en gesjouwd' 'Muziek hoorde bij ons thuis gewoon bij de opvoeding' I 1 Beeldkwaliteit blijft van belang in woonwijken Lianne van Dalen-Vermeulen kwart eeuw Euterpe Donderdag 2 april 1998 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT 9 Ondanks misstap bij Molenhoek Tholen Via een beeldkwaliteitskaart wilde de gemeente van de woonwijk Molenhoek in Tholen iets bijzonders maken; een wijk met meer woonkwaliteit dan elders, door voorwaarden te stellen aan bijvoorbeeld nokrichting, dakbedekking en erfafscheiding. Maar gebleken is dat in de wijk op meerdere punten is afgeweken van de kaart. Arbo-adviseur praktijkopleiding in bouwsector Drie vrijwilligers klaren flinke klus Drie vrijwilligers hebben alle Thoolse overlijdensakten uit de periode 1811-1971 in de computer ingevoerd. Tholen en Sint-Philipsland zijn daarmee de eerste Zeeuwse eilanden waarvoor dat is gerealiseerd. Dit ge beurde in het kader van het zogenaamde AKON-project, waaraan in diverse provincies wordt gewerkt. Het project vloeit voort uit de Historische Steekproef Nederlandse Bevolking, een wetenschappelijke studie om inzicht te verkrijgen in het historische verloop van de bevolking in ons land. Mooi project Steekproeven Keukens Sanitair Sauna's Tegels Trompettist Rien Vos 45 jaar lid Oud-Vossemeerse muziekvereniging „Elke dag pak ik mijn instrument en oefen ik een kwar tiertje. Je moet het bijhouden hoor." Rien Vos uit Oud- Vossemeer werd op l augustus 1952 lid van de Oud-Vos semeerse muziekvereniging (OVM). Het was de toenmalige dirigent Dubois die aan Vos vroeg of hij bij 'de muziek' wilde komen. „Toen kon je regelrecht op een instrument gaan spelen, maar tegenwoordig ga je eerst driejaar op muziekles en moetje voorspelen bij de dirigent voordatje mee kunt doen." Stimulans Minder animo Clubjes Van Driel Eerste vrouw VVV zwaait bestuurslid mevr. Saris uit De Streek-VVV Eiland Tholen heeft maandag afscheid genomen van Agnes Saris uit Poortvliet. Zeventien jaar lang maakte ze deel uit van het bestuur, daarnaast was ze als vrijwilligster vele uren actief binnen de organisatie. „Wat heeft dat mens gewerkt en gesjouwd voor de VVV", zei T. van Elsacker van het bureau voor toerisme Zeeland (de vroegere provinciale VVV) op de ledenver gadering in de Gouden Leeuw in Sint-Annaland. Onderzoek GGD naar steunpunt Bokaal, zeefdruk en boekenbon Tijdens het jaarconcert van Euterpe zat ze zaterdag avond als toehoorder in zaal en niet als muzikant op het podium in Haestin- ge. Een uitzonderlijke situ atie, want Lianne van Da len-Vermeulen uit Sint- Maartensdijk is altijd van de partij. Al 25 jaar en dat is lang voor iemand die nog maar 31 jaar is. Een blik op het podium leert dat wel haar vader en haar oudste broer spelen. En in de samenspelgroep maakt haar jongste broertje Pas cal zijn debuut. Voorbeeld Lustrum instructeur Woord en daad Reumafonds M.P.L. Tazelaar heeft dit in een brief aan de gemeenteraad geschre ven, nadat hem vergunning was ge weigerd om een erfafscheiding te plaatsen. „We waren trots op de beeldkwaliteitskaart. En nu blijkt de gemeente op grote schaal in overtreding te zijn, dat hadden we niet verwacht", zei PvdA'er M.A.J. van der Linde in de gemeenteraad. „Vergeten we die hele kaart ver der?" Het CDA constateerde dat er fricties optreden bij het uitvoeren van de kaart, maar vond dat niet bezwaarlijk: „Bekijk of er speelser mee omgegaan kan worden, zonder afbreuk te doen aan het doel", zei W.C. van Kempen. De SGP noem de de brief van Tazelaar een duide lijk signaal dat er goed opgelet moet worden bij deze nieuwe me thode. „We moeten er mee leren le ven en werken", aldus K.A. He- ijboer. De burgemeester zei dat er overal weieens wat mis gaat, maar wil allerminst van de beeldkwali teitskaart afstappen. In volgende bestemmingsplannen zal zelfs een beeldkwaliteitplan gemaakt wor den. „Met de heer Tazelaar zijn we aan het praten. Blijken zal op wel ke punten hij gelijk heeft. Deze zaak zal mede dienen ter lering van het college." Het samenwerkingsverband prak tijkopleiding bouw (SSPB) regio Brabant-west en Tholen heeft een arbo-adviseur in dienst genomen. Volgens de stichting gaan werkge- ivers en werknemers in de bouw 'steeds meer letten op veiligheid, gezondheid en welzijn binnen de bedrijfstak. Als bewijs daarvoor voert de SSPB aan dat een groeiend aantal bedrijven een speciaal certi ficaat veiligheid en arbeidsomstan digheden haalt. En er volgen steeds meer bouwvakkers een bijscho- lingscursus op het gebied van stei gerbouw, veiligheid of bedrijfs hulpverlening. De SSPB is een stichting die is opgezet omdat er begin jaren 80 een tekort aan goed geschoold personeel in de bouw dreigde omdat bedrijven steeds minder jongeren in opleiding kon den nemen. De stichting vindt dat ze een voorbeeldfunctie heeft naar haar leerlingen toe en daarom werd de arbo-adviseur aangetrokken. De ze gaat het arbo-beleid binnen de SSPB verder ontwikkelen, het ziek teverzuim onder de leerlingen (5,4 procent) terugdringen, cursussen geven en de deelnemende bedrijven aan de SSPB adviseren inzake ar beidsomstandigheden. De arbo-ad viseur is J. Burgers, voorheen werkzaam bij arbo-dienst De Twaalf Provinciën in Breda. Het AKON-project bestrijkt de pe riode tot 1940. maar de Thoolse vrijwilligers zijn doorgegaan tot aan de herindeling. Voor de projectpe riode voerden ze naar schatting zo'n 30.000 akten van de burgerlijke stand in de computer in van de voormalige gemeenten op Tholen en Sint-Philipsland. Het aantal van na 1940 is niet bekend, maar daalt na 1954 sterk omdat vanaf dat jaar de elders overleden inwoners niet langer worden ingeschreven in hun woongemeente. J. Kempeneers uit Sint-Philipsland begon in 1994 met de akten van zijn woonplaats; sa men met J.J. van Gorsel uit Middel burg voltooide hij onlangs Tholen- stad als laatste plaats. Ook J.J. van de Velde uit Hoogerheide droeg een steentje bij. Deels gebeurden de werkzaamheden in het gemeentear chief. Kempeneers en Van de Velde verwerkten de informatie ook thuis vanaf microfiches en Van Gorsel werkte twee middagen per week in het rijksarchief in de provincie hoofdstad. Praktisch alle gegevens uit de ak ten moesten - woordelijk - worden overgenomen, vertelt Kempeneers. Namen, leeftijd, beroep, namen van de ouders en van huidige en eerdere echtgenoten, en. ook daar van weer de beroepen. „Het is een mooi project geweest. Ik doe zoiets gewoon graag", vertelt hij. De Sint-Philipslander is destijds benaderd door L.M. Hollestelle van het rijksarchief, die het project in Zeeland coördineert. In dat rijksarchief zijn alle Thoolse over- lijdens (tot 1940) nu per plaats in de computer te vinden. Als heel Zeeland gereed is, zal het zelfs mogelijk zijn om een bepaald per soon te zoeken zonder dat de over- lijdensplaats bekend is. Gemeente archivaris is ingenomen met de prestatie die het drietal - regelma tige bezoekers van het archief - heeft geleverd. Hij hoopt de infor matie mettertijd eveneens via de computer voor bezoekers beschik baar te hebben. Het werk is gefaseerd gebeurd. Na Sint-Philipsland volgde in 1995 Sint-Maartensdijk. In 1996 kwa men Oud-Vossemeer en Sint-An- naland gereed; vorig jaar Poort vliet (inclusief Strijenham), Schcrpcnisse (inclusief Westker- ke) en Stavenisse. Begin deze maand maakte Tholen-stad de zaak compleet. Voor het AKON- project waren alle akten nodig tot 1938, het jaar waarin voor de be volkingsregistratie de persoons kaart werd ingevoerd. Naderhand werd besloten de periode te ver lengen tot 1940. De stichting Historische Steek proef Nederland (HSN) is onderge bracht bij het internationale insti tuut voor sociale geschiedenis van de universiteit van Amsterdam. Ook het Nederlands interuniversi tair demografisch instituut (Nidi) is bij het project betrokken. In het ka der daarvan worden per provincie representatieve steekproeven geno men uit de geboorteakten. In Zee land zijn daartoe op het rijksar chief, in samenwerking met de stichting regionale geschiedbeoe fening Zeeland, 4500 geboorteak ten in de computer ingevoerd. Ver volgens worden deze personen gevolgd in de burgerlijke stand en zo ontstaat een databestand waaruit bijvoorbeeld antwoorden gevonden kunnen worden ten aanzien van migratie. Gebleken is, dat huwelijk en overlijden vaak in andere plaat sen gezocht moeten worden en dat bemoeilijkt het onderzoek. Dit nu resulteerde in het project AKON (algemene klapper overlijdens Ne derland), waarvoor alle overlij densakten in de computer gezet worden om op die manier één ge nerale index te verkrijgen. Dat werd niet alleen voor het onder zoek van belang geacht, maar ook voor bijvoorbeeld genealogen die zich verdiepen in de geschiedenis van hun voorouders. Bij het project is dan ook de afdeling Zeeland be trokken van de Nederlandse Gene alogische Vereniging. In totaal zul len in Zeeland door vrijwilligers ruim een half miljoen akten in de computer gezet moeten worden. Inmiddels is een kwart daarvan ge reed. Ten aanzien van de HSN is zoveel materiaal verzameld, dat onlangs een studiedag werd geor ganiseerd om de eerste resultaten te tonen. Daar voerden inleiders het woord over allerlei aspecten van de levensloop van de Zeeuw uit de vorige en begin deze eeuw. Inmiddels is Kempeneers alweer aan een volgend project begonnen: het in de computer zetten van de huwelijksakten. Sint-Philipsland had hij al en nu is Oud-Vossemeer onder handen. De landelijke rijks archiefdienst wil in 2002 alle hu welijksakten - uit de periode 1811- 1922 - digitaal beschikbaar hebben. Via de studiezalen of inter net moeten de gegevens voor ieder een beschikbaar komen. KEUKENCENTRUM Steenbergseweg 85, Lepelstraat Telefoon: 0164-682871 Advertentie I.M. Rien Vos (zittend rechtsis 45 lid van OVM, naast hem Piet van Meel en Theo Droogers. Staand v.l.n.r.: Gerard van Driel, Piet Ridderhof, Marja Zoon, Dirk van Driel, Erik Capelle, Annelies Laban-Quist en Hans Vroegop. Vos kreeg vrijdagavond het OVM- Na Dubois kreeg OVM dirigent speldje vanwege zijn 45-jarig lid maatschap tijdens de jaarvergadering van OVM in het clubgebouw Odeon. Vos wist wel dat hij al meer dan veertig jaar lid was, maar niet dat het al 45 jaar geleden was dat hij zich bij de muzikanten van OVM schaarde. Elke vijf jaar deelt OVM speldjes uit. Hij is het langst lid van de ver eniging, maar is niet de oudste. Vol gens voorzitter A. Hommel heeft Vos wel ongeveer 'alles meegemaakt wat er binnen de vereniging mee te ma ken viel, de positieve en de negatieve dingen'. Door zijn drukke werk als installatiemonteur en fietsenmaker was het voor Vos niet altijd gemak kelijk om tijd vrij te maken voor OVM. „Toch heb je je staande weten te houden. Dat komt omdat je zoveel van muziek houdt." Vos begon met bugel, speelde eerst tweede en later eerste bugel. Deed dat ongeveer 20 jaar lang tot hij overstapte op de eerste trompet. Toen Vos ongeveer vijf jaar geleden wat gas terug moest nemen, nam hij de tweede trompet. „Dat speelt toch wat makkelijker op mijn leeftijd," zegt de 57-jarige. Oomes, na Oomes Delhez en na Del- hez Ko van Driel. Sinds ruim tien jaar zwaait René Hendrickx er de scepter. Vos repeteerde met OVM eerst in de gymzaal van de openbare school in de Schoolstraat, later in het gebouw van Hemi-interieurbouw in de Molenstraat, toen in het dorpshuis de Vossenkuil maar vanaf 1983 in het eigen clubgebouw Odeon aan de Veerstraat. Ging de vereniging vaak op concoursen met de derde prijs naar huis, onder Hendrickx promo veerde OVM van de derde naar de tweede, en van de tweede naar de eerste afdeling. „Dat is een enorme stimulans geweest. Muzikaal gezien is de liefhebberij er alleen maar door toegenomen," zegt Vos. „Het was wel moeilijk en het was wennen aan Hendrickx. Maar als je er je best voor doet, moet het lukken." OVM is voor Vos hobby nummer één. Maar vroeger speelde hij ook buiten de vereniging in een blaaska pel; hobby nummer twee. Toen hij het te druk kreeg moest hij dat echter laten schieten. Maar in de Hervorm de kerk speelt Vos nog steeds tijdens de jeugddiensten samen met zijn maat Piet Ridderhof, ook buiten OVM om. Vos zat ook nog zes jaar in het bestuur en zorgde tijdens de verbouw van de zaal (van café 't Veer) tot clublokaal voor het instal latiegedeelte en bij de jaarlijkse tap toe in de Raadhuisstraat zorgt hij voor de elektriciteit. In de jaren 1958-1960 was de be langstelling om bij OVM te spelen klein. Is de vereniging nu met 109 leden bloeiend, toen waren er maar zo'n 18 leden actief. „Er waren geen tamboers, geen majoretten, er was gewoon minder animo. Het was dan heel moeilijk om rondgangen te ma ken, maar ik heb de vereniging weer zien groeien." Vos hoopt dat hij nog lang lid mag blijven van OVM. „Ik heb goede maats in de vereniging. Het gaat om de muziek maar ook om de gezellig heid." Piet van Meel en Theo Droogers zijn beiden 35 jaar lid van OVM. Van Meel slöeg de grote trom en bekkens en is de man achter de schermen. Hij is klusjesman en barkeeper tijdens de repetities in Odeon. Volgens de voor zitter kan Van Meel niet zonder de muziek. Droogers speelt eerste trompet, maar was ook bestuurslid. Volgens Hom mel is het hele gezin Droogers bij de muziek betrokken. Het afgelopen jaar trad zijn zoon Mare toe tot het bestuur en vrijdag nam Hennie, zijn echtgenote, afscheid als vice-voor- zitter van datzelfde bestuur. Piet Ridderhof en Gerard van Driel zijn beiden 30 jaar lid. Ridderhof speelt trompet maar maakt zich als schilder ook verdienstelijk bij het onderhouden van het gebouw. Ook hij stamt uit een muzikale familie. Zijn vader was de tweede dirigent bij de vereniging. Van Driel speelt bas trombone en maakt deel uit van de 'clubjes Van Driel' die hun sporen verdienden en verdienen in de ver eniging, zo zei de voorzitter. Van Driel wordt niet alleen gewaardeerd vanwege zijn muzikale inbreng maar ook door zijn humor. Hans Vroegop, Annelies Laban- Quist en Sjaak Hommel (afwezig) zijn een kwart eeuw lid van de ver eniging. Vroegop is tamboer-maitre en zit bij de fanfare achter het drum stel. Bovendien is hij sinds vier jaar bestuurslid. Hommel: „Hij is een man die geen blad voor de mond neemt en is zo enthousiast dat we hem wel eens moeten afremmen." Vroegop doet veel voor de taptoe. Marja Zoon kwam in 1993 bij OVM bugel spelen en Was daarvoor al 20 jaar lid van de vereniging in haar woonplaats Oude Tonge. Zij ontving alleen het zilveren KNF-speldje, de anderen ook het OVM-speldje. An nelies Laban heeft de voorliefde voor OVM van haar ouders meege kregen. De hoornblazer is volgens Hommel 'de eerste dame in de man nenwereld van OVM' die een kwart eeuw lid is. „Ik hoop dat er meer vrouwen voor de muziek kiezen." Hommel betreurde het enigszins dat Sjaak Hommel voor het wielrennen heeft gekozen. De basblazer is rus tend lid en krijgt zijn speldje thuisbe zorgd. Dirk van Driel (trombone) en Erik Capelle (slagwerk) tenslotte zijn twintig jaar bij de vereniging. VVV-voorzitter A.A. Meloen stelde dat mevrouw Saris een geschikt moment had afgewacht om ermee te stoppen. De samenwerking met Zuid-Beveland grijpt ze nu aan om weer meer tijd voor het eigen be drijf (op de Speelmansplaten) vrij te maken. „Ontzettend bedankt voor alle jaren inzet. Je wist van allerlei dingen heel veel, zodat je mijn rech ter- en mijn linkerhand was", aldus Meloen. Hij was in de historie ge doken en wist te melden dat de Thoolse VVV in juni 1972 is opge richt. In die beginperiode was de huidige wethouder J. Versluys ook nog een tijdje bestuurslid. Mevrouw Saris trad in maart 1981 toe tot het bestuur. Een jaar later nam ze de ta ken over van E. van Rooy, die de or ganisatie nieuw elan inblies (zo ont wikkelde hij de evenementenfolder). Mevr. Saris ging de volledige administratie voe ren. Als voorzitters maakte ze de heren Priem, Bakker, De Waard en Uijl mee. In 1991 trad Meloen aan: „Ik wist niet wat ons boven het hoofd hing", verwees hij naar de fi nanciële perikelen als gevolg van aangescherpte eisen van de landelij ke organisatie, gevolgd door het zoeken naar samenwerkingsvormen om te overleven. „Jij hebt dat alle maal meegemaakt, we geloofden er in dat het goed zou komen", aldus de voorzitter, die een boeket aan bood. Van Elsacker bracht ook bloemen mee, namens alle collega's uit het Zeeuwse. Want ook daar was Agnes Saris geen onbekende verschijning, bleek uit zijn opsomming. Ze maak te deel uit van de commissie dien stencoördinatie en was lid van het algemeen bestuur van de provincia le VVV. „Ik was verbaasd over je inzet." De Thoolse VVV was, zo bleek uit de woorden van Van Elsacker, de laatste VVV in Zeeland die het kantoor met vrijwilligers be- mensde. Dat kan eigenlijk nauwe lijks meer, gezien wat er allemaal van de medewerkers verwacht wordt. Aan de hand van de letters van haar achternaam typeerde hij Agnes Saris: samenwerken, actief, reëel, inventief en sociaal. Van Elsacker overhandigde een traditio neel cadeau, een zandloper met het Zeelandlogo. Mevr. Saris, die per 31 december haar taken al had neergelegd, zei dat ze het werk voor de VVV altijd met veel plezier heeft gedaan. „En ik blijf ook lid." Op verzoek van het Thoolse bijzon der onderwijs - waarbij het openbaar onderwijs zich heeft aangesloten - onderzoekt de GGD of er in Tholen meer servicepunten kunnen komen dan het ene dat er nu in Sint-Maar tensdijk is. „Maar het kost geld. In Borsele bijvoorbeeld 14.000 gul den", zei wethouder I.C. Moerland - tevens GGD-voorzitter - onlangs in de gemeenteraad. De raad zal uitein delijk moeten beslissen. Leerlingen van de basisscholen moeten nu naar de smalstad voor een bezoek aan de GGD-arts. De VVD is bang dat daar door het aantal kinderen dat gecon troleerd wordt, zal teruglopen. En volgens D66 zijn er veel klachten omdat de bereikbaarheid moeilijker is geworden en een bezoek veel meer tijd vergt. Moerland vond dat er niet overdreven moet worden: het gaat om één bezoek aan de schoolarts in acht jaar tijd. Het idee van een schoolartsenbus, geopperd door het AOV, is volgens hem onderzocht en veel te duur. Hij wees erop dat de si tuatie een gevolg is van de tonnen bezuiniging die de gemeenten drie jaar geleden de GGD opgelegd heb ben. En ten aanzien van het bezoek streeft de GGD naar 95%. RPF/GPV sneed de problematiek aan van de verantwoordelijkheid voor de kinde ren - nu er onder schooltijd continue leerlingen onderweg zijn van en naar het servicepunt. De GGD onder zoekt dit nog, maar Moerland meen de dat waarschijnlijk de scholen ver antwoordelijk zijn. Een tocht in een luchtballon gaat aan de neus van Lauran de Winter voor bij, maar de elfjarige Oud-Vosse- meerder beleefde zondag een leuke dag in Madurodam, waar hij mee deed aan de nationale finale van de Libris kenniswedstrijd. Lauran was daar als winnaar van de provinciale wedstrijd voor Brabant. Dat leverde hem vorige week een grote bokaal op en een boekenbon van 100 gulden. In Madurodam eindigde hij in de mid dengroep en kreeg daarvoor een zeef druk. De wedstrijd bestond uit het beant woorden van vragen over jeugdboe ken, aan de hand van foldermateriaal van Libris. Voorafgaand aan de finale in Den Haag ontvingen de deelne mers opnieuw een informatiekrant, waarvan ze de inhoud moesten ken nen. Het programma was helemaal op de kinderen afgestemd, vertelt Laurans moeder. „Eerst werd 'n een akter gespeeld, waaraan kinderen meededen. De wedstrijd zelf was een afvalrace. Bij iedere vraag kon een antwoord A of B gekozen worden. De kinderen die het foute antwoord gaven, vielen af. De anderen gingen door naar de volgende vraag." Lau ran mocht, net als de andere finalis ten, twee vriendjes meenemen naar Madurodam. Na de finale - die best spannend was - konden ze vrij het he le miniatuur-stadje bekijken. De wedstrijd werd gewonnen door een meisje uit Friesland. De Zeeuwse vertegenwoordiger, een meisje uit Wilhelminadorp, werd tweede. „Muziek hoorde bij ons thuis ge woon bij de opvoeding," zegt ze alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Voor Lianne is dat ook zo. Vraag je naar de hoogtepunten in haar muziekloopbaan bij Euterpe dan deed ze eigenlijk alles even graag. Als 6-jarige speelde ze al op de trommel. „Mijn vader gaf les aan de drumband. Die nam me mee. Zo ben ik gaan trommelen in de drum band." Dat was in 1973. Zeven jaar later kon de drumband zich verheugen in zoveel nieuwe leden, waaronder veel meisjes, dat er besloten werd een majorettenkorps in het leven te roepen, zo vertelde voorzitter T. Steketee. Lianne werd miss-majo- rette. Maar na ongeveer tien jaar was de rek eruit. Veel meisjes ver lieten dit onderdeel van Euterpe en het majorettenpeloton werd opgehe ven. Lianne kreeg toen al bugelles en leek als blazer toe te treden tot de fanfare, maar werd paukenist. De slagwerksectie werd uitgebreid en op verzoek van de dirigent ging Lianne de bugelgroep als blazer versterken. Tot vorig jaar, toen ze wat gas terug moest nemen en stopte als uitvoe rend muzikant vanwege een verbou wing en gezinsuitbreiding. Steketee: „Je bent zo'n beetje de enige die in Euterpe alle onderde- Lianne van Dalen-Vermeulen kwam als 6-jarige bij de drumband. len van onze vereniging heeft door lopen, behalve dan de blaaskapel." Lianne was ook bij de andere acti viteiten van de vereniging betrok ken, zoals de braderie, de verkoop van oliebollen, de jaarlijkse collec te voor het Anjerfonds en de afwas- ploeg na de repetitie. „Een echt verenigingsmens. En dat is min stens even belangrijk als muzikant zijn." Steketee zei te hopen dat ze in de nabije toekomst weer zal gaan spe len in de fanfare en bedankte haar namens het bestuur en alle leden voor de inzet in de afgelopen kwart eeuw. „Met deze prima staat van dienst ben je een voorbeeld voor anderen." Ze kreeg het zilveren KNF-speldje, een bos bloemen en een luid applaus van de aanwezi gen. Terugkijkend zegt ze dat ze de ma joretten wel heel leuk heeft gevon den. maar dat ze eigenlijk alles graag deed. En dat het haar vorig jaar juli veel moeite heeft gekost een punt achter Euterpe te zetten. „Ik kon het niet over mijn hart ver krijgen om helemaal te stoppen. Daarom ben ik lid gebleven/' Voor de huidige dirigent Peter de Rooij maakte ze twee dirigenten mee: Van Os en Gijzen. Euterpe die in de afdeling uitmuntendheid uit komt, stelt hoge eisen aan de muzi kanten. „We zijn wel steeds moeilij ker gaan spelen. De laatste jaren moeten we flink repeteren. Je moet het heel goed bijhouden." Nu is ze te druk met haar baby maar terug komen wil ze pertinent. „Maar dan wel voor de volle honderd procent. Euterpe is een deel van mijn leven." Sint- Philipsland VERVOLG VAN PAGINA 2 Instructeur Hans Orgers is deze maand vijf jaar bij de drumband van Concordia en dat wilde de ver eniging niet ongemerkt voorbij la ten gaan. Woensdag, de vaste oe fenavond, werd heel de muziek uitgenodigd om naar De Wimpel te komen, waar in de pauze het tevo ren opgenomen Lang zal hij leven werd afgespeeld. De heer Orgers keek vreemd op toen hij de muzi kanten en zijn vrouw binnen zag komen. Voorzitter Bram Boon sprak hem toe en overhandigde een cadeau, waarna men nog gezellig bij elkaar was. De stichting Woord en Daad (een christelijke hulporganisatie) be staat 25 jaar. Volgende week wordt er een huis-aan-huiscollecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor een project in Haïti. De collecte voor het nationaal reumafonds heeft in Tholen ƒ3820,15 opgebracht. Dat is 400 gulden meer dan vorig jaar. In Poortvliet haalden de collectanten ƒ1561,15 op. Gevers en collectan ten hartelijk bedankt. Bijeenkomst Crohn en cólitis. Dinsdag wordt in het gebouw van het maatschappelijk werk Ooster- schelderegio aan de Grevelingen- straat in Zierikzee een bijeenkomst gehouden van de afdeling Zeeland van de Crohn en colitis ulcerosa vereniging Nederland. Het is een avond met daarin een gespreks groep en lotgenotencontact. De bij eenkomst duurt van half acht tot half tien. Voor meer informatie kan men contact opnemen met voorzit ter Leny Jansen-van Deelen van de afdeling Zeeland tel. 0166-603834.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 9