'Acht jaar wethouderschap heeft mijn blik enorm verrijkt' 'Je moet beslissingen nemen, dus tegenstrijdige belangen afwegen' gii§ii fïi I Verburgh Afscheid Afscheid Wethouder Versluys kijkt na 24 jaar voldaan terug J. van der Jagt: 'Openbare werken was me op het lijf geschreven Donderdag 2 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Hij heeft al veel papieren opgeruimd, maar tot en met 13 april blijft hij nog in functie. „Maar dan is het over en uit", zegt J. van der Jagt uit Tholen, die na acht jaar wet houderschap en daarvoor nog vier jaar raadslidmaat schap, de gemeentepolitiek verlaat. Op de kast staat nog een model van de hoogaars TH 64, waarvan Arend Schot de laatste schipper was. Die neemt Van der Jagt mee naar huis, want dat model heeft hij zelf vervaardigd. Maar het geschilderde gezicht op Tholen, met de molen aan de Vest en de pentekening van de Markt blijven achter. VNG-commissie Moreel gedwongen Varkens 'Die het gemeen dient, die dient een ondankbaar beest' Eskes van - h/; Thoolse 91 f IP 10 1 II gemeen Trots op milieu Wet uitvoeren 'In een democratisch bestel is het niet mogelijk om met schone handen te blijven' Niet onvoordelig Muziek Voor de 61-jarige CDA-wethouder J. Versluys uit Scher penisse vallen twee ingrijpende gebeurtenissen gelijk. Zijn afscheid van de gemeente Tholen na 4 jaar raadslid en 20 jaar wethouder te zijn geweest en zijn eigen ver huizing. Hij gaat de boerderij 't Wulpdal verlaten. Van de Gorishoeksedijk trekt Versluys naar de nieuwbouwwijk achter de Langeweg, onder de rook van de watertoren. „Beide zaken zijn eigen beslissingen, die ik samen met mijn vrouw heb genomen. En ik kan nog terugkomen op de boerderij, want mijn zoon wordt opvolger en daar ben ik blij mee." 'Voor de jongeren boven de 12 jaar moeten we iets gaan doen' SGP hield CDA erbuiten Paar directeuren schadend bezig Met werkgelegenheid kon je scoren Tropenjaren van de Thoolse ilf 11 Jeugdwerk Bibliotheek Praag en Bali 'Het lijkt niet onmogelijk dat de uitleenposten verdwijnen' vo»r>"en Crusio specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Of zijn opvolger dat accepteert, is nog de vraag. „Toen ik acht jaar ge leden Koopman opvolgde, hing er een portret van Willem de Zwijger en een schilderij van St.-Maartens dijk. In het eerste kon ik me wel vinden, maar het tweede vond ik niet zo mooi. Toen heb ik gemeen te-archivaris Zuurdeeg gevraagd om wat passends uit te zoeken en die kwam toen met kunstwerken uit Tholen die me beter aanstonden." Van der Jagt was voorzitter van de plaatselijke kiesvereniging van de SGP, een functie die hij 25 jaar be kleedde. Toen C.A. Rijnberg als raadslid stopte, moest er een andere Tholenaar komen en dat werd Van der Jagt die al langer in de staart van de kandidatenlijst te vinden was. Hij kwam in 1986 op de vijfde plaats en werd gekozen. „Ik had er de tijd voor, want mijn werk als ou derling en scriba van de Gerefor meerde Gemeente was toen net voorbij." In 1990 volgde hij L.J. Koopman op als wethouder en daar heeft Van der Jagt geen spijt van ge had. „Acht jaar wethouderschap heeft mijn visie, mijn blik enorm verruimd en verrijkt. Dit werk heeft me veel voldoening gegeven. Ik kan echt terugzien op een bijzonder rij ke levensperiode." Alle ellende die hij met het tanksta tion van Eskes, het verkeerscircula tieplan Tholen en de milieuvergun ningen voor de varkensstallen over zich heen kreeg, worden bij het op maken van de balans overvleugeld door tal van positieve zaken. „Mijn contacten met andere Zeeuwse be stuurders in het afvalverwerkingsor gaan Olaz bijvoorbeeld. Ik was ook bestuurslid van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten, waaraan overleg met gedeputeerde staten vast zat. En als enige Zeeuw maakte ik deel uit van het algemeen bestuur van de landelijke Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Bij die VNG zat ik ook in de 35 leden tel lende verkeerscommissie. Daar sprak je over parkeerproblemen, duurzaam veilig, maar ook over re kening rijden. Op die bijeenkom sten doe je altijd wat op. Ik heb het echt met plezier gedaan." Van der Jagt pakte het wethouder schap nog aan op het tijdstip dat hij al kon gaan rusten als toenmalig hoofdambtenaar bij provinciale wa terstaat. „Ik had een vut-uitkering en dat was een lucratieve regeling. De bezoldiging voor het wethou derschap was acht jaar geleden 80%, dus voor mij dermate onvoor delig, dat ik netto enkele honderden guldens minder ontving dan bij mijn vut-uitkering. Het kostte me in het begin dus geld. Ik heb het wet houderschap niet uit winstbejag aangepakt om er beter van te wor den. De VNG heeft eens een rap port uitgebracht over wie er nu nog wethouder wil worden. 'Je krijgt veel naar je kop toe en het wordt slecht betaald' was de stelling." Misschien dan om de eer? „Eer vind ik een te groot woord. Ik voel de me moreel gedwongen om de SGP-fractie te dienen. Ik was echt gemotiveerd. De SGP'er in het al gemeen vindt, dat je je niet mag onttrekken aan je verantwoordelijk heden voor de samenleving, dus ook op dit gebied. Het is een be paalde verplichting dat je niet lui mag zijn, je moet werken." Vorig jaar februari besloot Van der Jagt echter om zich niet meer her kiesbaar te stellen. „Dat is een goe de beslissing geweest. Bij het ouder worden wil ik geen vier jaar verder als wethouder. Ik ben nu 68 jaar en het functioneren als wethouder gaat steeds meer eisen. Zowel qua pro blematiek als qua samenstelling van de raad. In mijn tweede perio de, toen er zeven in plaats van vijf partijen kwamen, was dat al te mer ken. Er kwam ook meer weerstand bij de bevolking. Enerzijds zit je echter met de bevolking die je zo goed mogelijk wil dienen en ander zijds heb je de wetgeving. Op basis van wetgeving konden we met het verlenen van milieuvergunningen aan varkenshouderijen geen kant uit. Er werd anders met claims ge dreigd en daar ben ik op dit mo ment nog bang voor. De aanwijzing van bloemdijken zou gemakkelijk zijn geweest. Dat schept duidelijk heid naar alle partijen, al is het na tuurlijk wel een beperking voor de hele landbouw." Nog harder kwam voor Van der Jagt de kwestie Eskes aan. Het tankstation aan de Ten Ankerweg, dat op gemeentegrond stond, moest wijken voor de toekomstige roton de. „Eskes stond in de weg voor een goede reconstructie van de Ten Ankerweg. Ondanks het aflopen van het contract hebben we hem nog een jaar laten zitten. Zoek in tussen wat anders, denk mee, want het stoppen aan de Ten Ankerweg komt er toch een keer aan. hebben we gezegd. Dan doe ik toch niks verkeerd. Er kwam een handteke ningenactie, maar waarom hebben mensen getekend? Ik vind het jam mer, dat die zaak zo aangescherpt is. Uitbater Eskes heeft overigens minder scherp gereageerd dan zijn bediende Aarnoudse, maar ook al waren het partijgenoten, ik ben Alles bij elkaar genomen, vindt wethouder voor de totale bevolking Van der Jagt dat hij niet zoveel te en niet alleen voor mijn achterban. leurstellingen heeft moeten incas- In mijn geweten ben ik dan ook vrij, maar nie mand kan het vol maakt doen. Ik heb het echter niet in mijn eigen voordeel gedaan, maar om het wel zijn van Tholen te dienen. In de af gelopen acht jaar heb ik wel eens meer harde bood schappen moeten brengen. Aan aannemers bij voorbeeld die hun werk niet goed deden. Je pro beert het te ver pakken, maar uiteindelijk moet het hoge woord eruit." seren. „Het niet doorgaan van de voorgenomen sluiting van de haven in St.-Phi- lipsland was er één. Daarbij is wat wantrouwen, onbegrip geble ken. En de roton de in Tholen was maar een krappe overwinning. Als er via inspraak verbeteringen aangebracht kun nen worden, moeten we dat in dank aanvaarden, maar oneigenlij ke kritiek vind ik niet terecht. Er moeten goede argu menten zijn." Het mooiste uit de achtjarige perio de vindt Van der Jagt de beslissing om een nieuwe gemeentewerk plaats te bouwen. „Toen ik acht jaar geleden met de situatie in Scherpenisse werd geconfronteerd, vond ik al dat daar verandering in moest komen. Het doet me dan ook deugd, dat ik vlak voor mijn af scheid nog de eerste handeling mag verrichten voor de nieuwe ge meentewerkplaats in St.-Maartens dijk. Na de vele moeite die daar voor gedaan is, vind ik dat wel een overwinning." Het doet de vertrekkende wethou der eveneens goed, dat hij ook ge stalte heeft mogen geven aan de milieutaken. „De achterstand is in gehaald en we hebben nu 900 in plaats van voorheen 600 bedrijven onder controle. Het is nu zaak om dat te handhaven. Ik ben ook trots op de resultaten met betrekking tot de riolering. Daarvoor hebben we ons zeer uitgesloofd en ik was dan ook heel teleurgesteld toen gezwo rene Van de Hoef en hoofd water beheer Dees ons kwamen vertellen dat we het niet goed deden. De ver beteringen aan de riolering (het be perken van de overstorten - red) moesten in een sneller tempo ge beuren. We voldeden echter royaal aan de eisen van de provincie en gelukkig ging gedeputeerde Dek niet in op het verzoek van het wa terschap om de gemeente Tholen ten aanzien van de riolering een aanwijzing te geven. We zitten op koers. Wat het verkeer betreft: ik wilde veel meer doen dan er kan. Gedeputeerde Hennekeij heeft me de hand toegestoken met de ver snelde aanleg van de rondweg bij Poortvliet. Voor de gebiedsgerichte aanpak van de verkeersveiligheid is al veel voorwerk verricht. Daar mee kan mijn opvolger verder." Van der Jagt zit er ontspannen bij. „Ik heb me ook gemakkelijk bewo gen tijdens het wethouderschap. De portefeuille openbare werken was me op het lijf geschreven. Ik sprak immers de taal." Afgezien van het vaktechnische, lijkt een SGP-wethouder het echter gezien de beginselen van de partij extra moeilijk te hebben. Niet voor niets bedankte lijsttrekker A. Kers bergen voor de eer. Van der Jagt heeft daar een duidelijk standpunt over. „De Nederlandse wet en de belijdenis volgens de bijbel wijken steeds meer af, dus wordt het steeds moeilijker om als gemeente bestuurder te functioneren. Maar ik leg wel de eed af op de Nederland se wet en daar moet ik me aan hou den. Als je dat niet doet, moet je geen wethouder worden. Zo is per 1 januari j.l. wettelijk de mogelijk heid geschapen om samenlevings contracten te sluiten, naast het hu welijk. De SGP is het daarmee niet eens, maar het is wel wet en we zijn als gemeente verplicht daar voor de administratie te voeren. Dat moet. Ik kan niet kiezen. De minister biedt ambtenaren met principiële bezwaren wel de moge lijkheid van vrijstelling, maar er moeten minimaal twee ambtenaren zijn die het wel doen. En hoewel ik persoonlijk ernstige bezwaren heb tegen samenlevingscontracten - het is strijdig met mijn belijdenis - volg ik onder protest die wet. In een democratisch bestel is het niet mogelijk om met schone handen te blijven. Je zult compromissen moeten sluiten, wel eens toe moe ten geven. Dat geldt voor elke poli ticus. Ik vind ook, dat in principe een wethouder alle taken in een ge meente moet kunnen behartigen, al is het natuurlijk niet leuk, zowel voor de desbetreffende organisatie als voor de wethouder, wanneer een SGP'er kinderopvang in zijn portefeuille zou krijgen. Dan manoeuvreer je niet zo gemakke lijk." Van der Jagt heeft voor zichzelf acht jaar soepel gefunctioneerd in het dagelijks bestuur van de ge meente Tholen. En ook de voorzit ter van het college van b. en w., burgemeester Van der Munnik, zwaaide hem vorige week tijdens de laatste raadsvergadering veel lof toe. „Dat was niet onvoordelig voor de persoon Van der Jagt", zegt de Thoolse wethouder met een be scheiden glimlach. „We konden het goed vinden. Dat bleek nog eens tijdens ons recente uitstapje als col lege en de tafelredes tijdens het di ner. Ruzie in b. en w. hoeft niet en het mag ook niet, zeker niet vanuit het christen-zijn. Over principiële punten is het beter om niet tot op het bot in discussie te gaan. Ik meldde dat ik tegen was en dat werd voor kennisgeving aangeno men. De standpunten lagen zo dui delijk, dat telkens daarop ingaan tot onvruchtbare discussies zou leiden. En als je elkaar respecteert, dan is het niet zo moeilijk om als college goed samen te werken. Acht jaar geleden was ik het broekje in het college, naast Van Schetsen en Ver sluys. Van Schetsen was een leef tijdsgenoot van mij en net als ik so ber opgegroeid. Hij kon zich heel goed inleven in onze denkwijze." Vanaf 14 april is Van der Jagt vrij man. „Ik heb dan geen bestuurlijke functies meer en dat wil ik ook maar zo houden. Er is dan meer tijd voor mezelf, mijn vrouw, mijn kin deren in Tholen, Arnemuiden en Terneuzen en mijn kleinkinderen. Ik musiceer graag (orgel en clave- cimbel) en ik luister ook graag naar muziek. En mijn tuintje vergt af en toe onderhoud. De tijd zal dus wel gevuld zijn." Het kan zijn, dat hij in zijn royale vrije tijd dan mensen uit zijn be stuurlijke periode ontmoet die niet even enthousiast zijn over zijn be leid. „Soms zeg ik nu al: die man of vrouw is wel eens vriendelijker ge weest, maar dat is inherent aan de functie van wethouder. Dat kan niet anders. Het beleid zal niet voor ie dereen voordelig zijn. Jammer, maar dat is zo. Dat heeft iedere be stuurder. Die het gemeen dient, die dient een ondankbaar beest", aldus de Thoolse SGP-wethouder J. van der Jagt. Met opgeheven hoofd neemt hij ook afscheid van de gemeente Tho len. In zijn laatste weken mag de wethouder nog als loco-burge meester functioneren omdat burge meester Van der Munnik op vakan tie gaat. „Ik ben nooit met tegenzin naar het gemeentehuis gegaan. Echt, ik ben heel voldaan over 20 jaar wethouderschap. Ik heb er de gezondheid voor ontvangen en het vertrouwen gekregen van de raad, mijn mede-collegeleden en de ambtenaren. De portefeuille cultu rele zaken heb ik kunnen ombou wen naar het hele welzijnsterrein en middenstandszaken naar het al les omvattende economische za ken. Als gemeente Tholen hebben we diverse keren onze nek uitge stoken en niet zonder succes. Met het zorgloket bijvoorbeeld vervul len we een voortrekkersrol en door de samenwerking van Thoolse be drijven zijn we erin geslaagd om eigen ondernemingen het WVG- vervoer te laten doen. Het school- vervoer is daarbij een logische combinatie en dat alles is ook een stuk werkgelegenheid!" Versluys moest zichzelf eerst waarmaken, want in 1974 was hij direct bij zijn aantreden als raads lid voor de CHU ook de kandidaat wethouder. „De SGP accepteerde mij echter niet omdat ik eerst erva ring als raadslid moest opbouwen. De SGP steunde Wim van Kempen van de ARP. We zaten toen nog in de aanloop naar het CDA, maar formeel was dat nog niet rond. Van Kempen en Bram Scherpenisse van de VVD kregen evenveel stemmen en toen moest er geloot worden. Scherpenisse werd wet houder. L.J. Koopman, de oud wethouder. schreef onlangs in de Eendrachtbode dat de SGP het CDA altijd in het college had ge houden, maar in feite heeft hij in 1974 het CDA er vier jaar buiten gehouden. De SGP moet andere partijen niets voorschrijven." In 1978 lukte het Versluys wel om - met steun van de SGP - in het college te komen. Hij kreeg o.a. de belangrijke portefeuille onderwijs. „Ik had maar te nemen wat Scher penisse achterliet, want Koopman en Moerland hadden het voor het vertellen. Tegen onderwijs keek ik in het begin argwanend aan. Ik had ervaring als lid van de oudercom missie van de Oosterscheldeschool en later van 't Rijks in Bergen op Zoom. Het komt je echter niet aan gewaaid. Je verdiept je erin en ik heb er ook mijn best voor gedaan. Gelijk in 1978 kreeg ik echter di recteur Meijer en adjunct De Wit van de l.t.s. in St.-Maartensdijk op bezoek. Die waren fel gekant te gen de fusie met de lhno-school de Oesterschelp in Tholen. Als groe ne wethouder moest ik daar wel aan wennen. Ik leerde al gauw, dat het wethouderschap geen hobby was, waar je alleen prettige dingen meemaakt. Je moet beslissingen nemen en dat betekent vaak tegen strijdige belangen afwegen." Het onderwijs Jpleef echter een lasti ge portefeuille. Dat heeft Versluys met name ervaren bij de weerstand tegen de vorming van een federatie in het openbaar basisonderwijs. Een paar directeuren hebben daar nog veel moeite mee, want ze verloren zeggenschap omdat er een boven schoolse directeur kwam. „Het on derwijsveld zelf vroeg echter om een vorm van samenwerking en uit verschillende alternatieven koos men de federatie. Ik heb de scholen er steeds bij betrokken, evenals de onderwijsbonden. De medezeggen schapsraad zat er eveneens bij. De federatie voldeed aan de wens van het onderwijs om verlost te worden van allerlei organisatorische taken en de grote papierwinkel. We heb ben er zeker niet te licht over ge dacht en ik vind het best vervelend, dat er mensen zijn die zich er niet in kunnen vinden. Ik ontneem ze ook niet het recht om hun recht te zoe ken, maar ze moeten het openbaar onderwijs niet blijvend belasten en mij en de bovenschoolse directeur persoonlijk bejegenen. Zoiets is jammer, want ze zijn schadend aan het werk. Ik heb echter meer meelij met die mensen, dan dat ik er boos op ben, want de beslissing is goed geweest." Op het gebied van de werkgelegen- CDA-wethouder J. Versluys kan nu eindelijk op vakantie naar Bali en Praag. heid leken de problemen een stuk minder. „Dat was een prettige zaak om aan te werken. Ten eerste werd dat door de gehele raad gesteund en ten tweede was er met werkgelegen heid het meest te scoren. Naar bui ten toe was Tholen in het begin ech ter moeilijk te verkopen omdat we toch een agrarische naam hadden. Dankzij de vele steun van provincie en rijk, o.a. met subsidies voor de bedrijfsverzamelgebouwen in St.- Maartensdijk. hebben we resultaten kunnen boeken. Het heeft ook mee gezeten, want de verhuurder, de Ra bobank en de gemeente stonden ga rant voor huurverliezen, maar die zijn er nooit geweest. Maar ook bij de werkgelegenheid had je soms problemen. Wanneer bijvoorbeeld het aantal arbeidsplaatsen onvol doende toegenomen was, kreeg men het tweede deel van de vestigings premie niet en dat vonden sommige bedrijven echt niet zo fijn." De eerste wethoudersperiode was zwaar. „Het waren tropenjaren, want ik combineerde het wethou derschap met mijn landbouw bedrijf. De poli tiek is een beetje onzeker, dus hield ik in de be ginperiode nog zoveel mogelijk aan, behalve dan het secretariaat van de ZLM- kring en het be stuurslidmaat schap bij Cebeco. Mijn vrouw ving nogal wat op, evenals mijn kin deren. Op mijn eigen verjaardag moest ik soms nog naar een vergadering en ik vond dat ik daar dan ook naar toe moest. Ik had immers het vertrou wen gekregen voor het wethouder schap en dat moest ik waarmaken. Twee dingen gelijk doen, is echter niet goed mogelijk. Het wethou- derschap prevaleerde en dan pleegde je roofbouw. Je zat dan bij een commissie vergadering, ter wijl je op het land moest spui ten. Dat deed je dan 's avonds laat of 's och tends vroeg. In het begin was de honorering 50/60%, dus had je het landbouw bedrijf er nog bij nodig." Nu is de vergoe ding voor een wethouder op 100% gebracht, maar desondanks blijft de politiek onzeker. „Als het goed gaat met het landelijke CDA, winnen wij ook, maar gaat het in Den Haag slecht, dan ondervinden wij daar van ook de nadelige gevolgen. Het omgekeerde is nu bij de VVD en de PvdA gebleken. Voor lokale be stuurders is dat frustrerend, want de burgers zouden meer moeten kijken wat er in hun gemeente ge presteerd wordt. Als je het als be stuurder slecht doet, zou je daar voor bestraft moeten worden, maar als je het goed doet, dient er een beloning te zijn." Versluys kon in de b. en w.-verga- deringen bijna altijd met de voor stellen instemmen. Veel minder heidsstandpunten had hij niet. Alleen tegen de zonering in het be stemmingsplan buitengebied ver zette de CDA-wethouder zich. Met de principiële punten van de SGP ging hij vrijwel nooit mee. „In on ze eigen beleving en daden zijn we ook principieel, maar we gaan niet zover, dat we de totale bevolking voorschrijven, hoe ze de zondag moeten beleven." Gedurende 20 jaar was de CDA- wethouder ook verantwoordelijk voor het jeugdbeleid. „Er moet vertier zijn voor de jeugd. Dat blijkt duidelijk uit klachten van de bevolking en van de politie. In Sta- yenisse hebben we eens een bij eenkomst belegd en er kwamen 60 jongeren naar de Stove. Dan luis ter je en probeer je wat te doen. Ook al ben je ouder, je groeit in dit soort werk. Sport is ook duur en voor het jeugdwerk mag je ook best wat geld over hebben. Naast het materiële, dient er een stuk vrijetijdsbesteding te zijn. Uit mijn raadsperiode heb ik voorbeelden genoeg die aangeven, dat het de moeite waard is om je voor jeugd werk in te zetten. De continuïteit houdt vaak verband met de aanwe zigheid van kader, maar de jeugd club Scarpenesse bijvoorbeeld heeft toch tien jaar gefunctioneerd. Ook Tholen gaat de jeugdproble matiek niet voorbij, dus je moet daar aandacht aan blijven beste den. Een goed geleide discotheek kan een functie hebben bij de op vang van de jeugd, evenals een jongerenopvangplaats. Voor jonge ren boven de 12 jaar moeten we iets gaan doen, zoals een multi functioneel plein met skeelermo gelijkheden, een trapveld in de visbuurt van Tholen, e.d." Over de handhaving van de huidi ge bibliotheekvoorzieningen in de gemeente maakt Versluys zich zor gen. „Met alle gebouwen erbij, is de instandhouding van de biblio theek een kostbare zaak. Het ge meentelijk aandeel loopt naar de miljoen toe. Er is al kritisch naar alle onderdelen gekeken, maar le zen is vormend en de drempel moet je niet te hoog maken. Het bestuur van de bibliotheek zou de uitleenposten wel willen sluiten, maar de raad heeft dat tot nu toe niet gewild. Handhaving van bibli otheekvoorzieningen in negen woonkernen is echter een dermate kostbare zaak, dat het mij niet on mogelijk lijkt, dat de uitleenposten in de toekomst verdwijnen", aldus Versluys. „Alle voorzieningen in stand houden om de gemeenschap leefbaar te houden, wordt toch een groot probleem. Als je naar de ren tabiliteit van de dorpshuizen kijkt, dan kom je ook nergens. Daar komt bij, dat ik tijden heb meege maakt, dat de middelen royaler waren dan nu. De beheerscommis sies hebben het ons ook niet in dank afgenomen, dat ze ten prooi gevallen zijn aan de bezuinigings drift, maar dat is pas na een uitge breide afweging gebeurd. Er is overal naar gekeken, naar oud en nieuw beleid, maar ook hiervoor geldt: je moet een beslissing ne men en dan zitje met tegenstrijdi ge belangen." De nieuwe CDA-fractie zal daar zeker ook mee te maken krijgen. Versluys wordt in het college ver moedelijk opgevolgd door Van Kempen, terwijl Bout en Van Beek als nieuwelingen in de gemeente raad komen. „Die jongens moeten er maar hard tegenaan", vindt de vertrekkende wethouder. Het CDA heeft hem gevraagd om als adviseur van de nieuwe fractie nog elke maand zijn diensten aan te bieden. Maar eerst staat de ver huizing op stapel en ook de tuin moet nog aangeplant worden. Ver der heeft Versluys reisplannen met Praag en het verre Bali als doelen. En samen met zijn vrouw fietst hij intensief in de omgeving. Het boer-zijn blijft ook trekken, want in de oogsttijd zal Versluys sr. ze ker bijspringen bij zijn zoon Paul. Ook zijn twee bestuursfuncties in de agrarische sector houdt hij aan: voorzitter van de veilingvereni ging Scherpenisse en bestuurslid van de coöperatieve koelhuisver eniging eiland Tholen. Maar het gemeentewerk zit er 14 april na 24 jaar op. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 70/ Advertentie I.M. SGP-wethouder J. van der Jagt uit Tholen heeft na zijn vertrek uit de gemeentepolitiek meer tijd voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 7