Nordin de Korte blij met leidsters 'Jet en Jet' van kinderdagverblijf 4' Plaatselijk nieuws VISSER 0166-612435 VERF NODIG? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 april 1998 Verkoping Rommelmarkt Klaverjassen Kunst en cultuur Wij staan 7 dagen per week voor u klaar; voor al uw personen-, rolstoel- en groepsvervoer. Schrijfster bij NCVB Auto van dijk -Ii Demonstraties Rode Kruis Wasgoed Biljarten Vosmeercup Palmpasen Paasmanden maken OVM leeft Toiletten watersport Bouw de Schutse gestart Jubilaris en solisten bij Accelerando Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Biljarten Drugs en alcohol Drie mille oliebollen Oogarts voor diabetici Klaverjassen Zaterdag Rode Kruis Auto- en fietsshow Aanrijding Geslaagde kijkavond Auto's botsen Laban DAG EN NACHT Biljarten Paaszangavond Verkoping Oliebollenactie Paasmiddag ouderen De jeugdclubs van de Hervormde Gemeente houden zaterdagmiddag een verkoping. De opbrengst is be stemd voor het project 'Van de straat' van de HGJB, wat beoogt kinderen in de Ethiopische hoofd stad Addis Abeba kansen te geven op een beter bestaan. Bezoekers kunnen meedoen aan diverse raad- en andere spelletjes. Ook kan een rit gemaakt worden met een huifkar. De verkoping in De Wingerd duurt van twee uur tot half vijf. De stichting christelijk jeugdwerk Tholen en scouting Heenetrecht or ganiseren op koninginnedag weer een rommelmarkt. Spullen daarvoor worden zaterdag vanaf half tien op gehaald. Op zaterdagmorgen 25 april tussen 10 en 12 uur kunnen mensen zelf nog spullen afgeven bij de voormalige loods van Oerlemans op het Slachtveld. Uitslag van de wedstrijd van klaver- jasclub Stad Tholen: 1. L. Hage 5470 p, 2. mevr. C. Leijdekkers 5068 p, 3. mevr. J. van Gink 5006 p, 4. C. Hage 4918 p en 5. A. van As 4832 p. De leerlingen van De Kraal werken op dit moment aan het project 'kunst en cultuur'. Het is begonnen met een kleine act waarin de leer krachten kunstenaars uitbeeldden. Tijdens de projectperiode wordt een deel van de schooldag besteed aan werkzaamheden rond het thema, va riërend van het maken van tekenin gen, schilderijen, gedichten en mu ziek tot het werken op een pottenbakkersschijf, het verzamelen en verwerken van aljerlei informatie over het thema, het oefenen in voor dracht en toneel en dergelijke. Woensdag wordt het project afge sloten met een expositie van door de kinderen gemaakte werkstukken, gecombineerd met een voorstelling van diverse acts door de leerlingen en door enkele ouders. Op woensdag 15 april is er op de montessorischool een open och tend. Belangstellenden kunnen de school bekijken en zien hoe de kin deren werken met montessori-mate- riaal en andere leermiddelen. Direc teur F. Rodenburg en lerares C. Geerdink geven desgewenst uitleg. Taxibedrijf De Jonge Advertentie I.M. De dames van de NCVB kregen de schrijfster Joke Verweerd uit Wou- brugge op bezoek. Zij schrijft ge dichtenbundels, filmscenario's en romans (onder meer De wintertuin en De rugzak). Haar boeken worden wel christelijke psychologische ro mans genoemd. Mevr. Verweerd vertelde woensdag iets over haar achtergrond en hoe zij schrijfster is geworden. Ze had een paaspro- gramma samengesteld 'Óp weg naar een nieuw begin' dat bestond uit verhalen en gedichten van haar hand, afgewisseld met schriftlezing en zang. In de pauze was er gele genheid gesigneerde boeken te ver kopen, zoals 'De ijsbreker' dat pas gisteren in de boekhandels lag. Ter afsluiting zong het NCVB-koor on der leiding van D. Letzer drie liede ren; ook voor de pauze bracht men een aantal lijdensliederen. Mevr. Heemskerk-van der Laan bood zo wel de spreekster als het koor een attentie aan als dank. Het orgel werd bespeeld door de dames Quist-Koole en Hage-v.d. Velde. Mevr. Verweerd sloot de bijeen komst, die door 64 dames werd be zocht. met gebed. Op 15 april is de volgende bijeen komst. Dan spreekt podotherapeute J. v.d. Berge. Een 35-jarige inwoner van Bergen op Zoom is donderdagmiddag met zijn auto van de Oud-Vossemeerse- dijk gereden vlakbij Pomona. De man reed in de richting van Tholen en raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt. Daardoor kwam de auto op de linker weghelft terecht, draaide zodat hij met de neus in de richting Vossemeer stond en schoof vervolgens van de dijk. Een boom voorkwam dat de auto op het fietspad terecht kwam, maar zorgde wel dat het voertuig zwaar beschadigd werd. Het kwam precies met het portier van de bestuurders kant tegen de boom tot stilstand. De Bergenaar kwam met de schrik vrij. Dinsdagnacht botste een 36-jarige inwoner met zijn auto tegen een langs de Hikseweg geparkeerde au to. De man moest uitwijken voor een overstekend dier. Hij bleef on gedeerd. maar beide auto's werden totaal vernield. Het Rode Kruis geeft vrijdagavond tussen zes en acht uur demonstraties bij supermarkt Klippel-Roggeband. Dit gebeurt in het kader van de lan delijke ledenwerfactie, waarbij nieuwe leden gratis voor 50 gulden aan merkartikelen ontvangen. Daar naast maakt men nog kans op een fiets. De groepen 7 en 8 van de Sint An- thoniusschool hebben in Halsteren de voorstelling 'Wasgoed' bezocht van het poppentheater Opgepast uit Axel. Dit gebeurde in het kader van het zogenaamde kunstmenu, waar bij kinderen in schoolverband in contact worden gebracht met aller lei verschijningsvormen van kunst. In 'Wasgoed' treden acht bijna le vensgrote poppen op, die in mono logen tot de speler spreken. Het ver haal gaat over een muzikant die met zijn oude moeder de nacht mag doorbrengen in het washok van een hotel. Als tegenprestatie moet hij een stapel kleren wassen. Tussen het wasgoed treft hij de poppen aan, die onder zijn handen een voor een tot leven komen. Ze dagen hem uit, proberen hem te verleiden en bele digen zijn moeder. De muzikant pint de poppen vast aan de waslijn en dan komt de beul het washok binnen. Langzaam ontvouwt zich een raadsel dat vele jaren voor de muzikant verborgen is gehouden. Uitslagen KOT A-team: J. Vergeer- D. Vaders 2-0; S. v.d. Mark-M. van Hees 2-0; C. Timmermans-H. van Daalen 2-0; W. Heijboer-M. Goud zwaard 0-2; T. Schot-A. Havermans 0-2. Kortste partij (21 beurten) S. v.d. Mark, hoogste serie (10 caram boles) en beste gemiddelde (2,22) D. Vaders. KOT B-team: A. van Daalen-J. Vroegop 0-2; P. Moerland-C. Bur gers 2-0; J. Vroegop-C. van Daalen 0-2. Kortste partij (11 beurten), hoogste serie (8 caramboles) en beste gemiddelde (2,82) P. Moer land. Bij De Treffers won M. Hendrikse de bekercompetitie, door in de fina le C. Burgers te verslaan. Hendrikse ging voortvarend van start, maar kreeg bij de twintigste beurt - toen hij nog slechts zeven caramboles nodig had - met een black-out te maken. Burgers wist daarvan echter nauwelijks te profiteren en zodoen de maakte Hendrikse de partij in zijn 32e beurt uit. Voor de 23e keer is maandag de bil- jartstrijd om de Vosmeercup van start gegaan. Er doen zes teams mee: KOT 1 en 2, Treffers. Hof van Holland 1 en 2, en Effe Klusse. Als competitieleider treedt P. de Leeuw op. Hij neemt deze taak over van Th. v.d. Logt. die in 1972 het initia tief nam voor dit toernooi. De strijd om de cup neemt tien weken in be slag. Maandag troffen KOT 1 en 2 elkaar. Het eerste team was superieur en won de wedstrijd met 8-2. Er waren twee erg korte partijen bij 13 beur ten), die voor rekening kwamen van Chr. Burgers en M. Potappel. D. Va ders tekende voor de hoogste serie van tien caramboles en het beste ge middelde van 2,03. De uitslagen: M. Potappel-J. Vergeer 2-0: J. Bur- gers-D. Vaders 2-0; M. Goud zwaard-P. de Jager 0-2; Chr. Bur- gers-C. van Daalen 2-0; T. Schot-A. van Daalen 2-0. Morgenavond gaat De Treffers op bezoek bij Hof van Holland 2. In de Rooms-Katholieke kerk staat zaterdagavond om half zes de eu charistieviering in het teken van Palmpasen. De lezingen en gebeden worden vërzorgd door kinderen van de Sint Anthoniusschool, de liede ren door het koor The Next. Na af loop van de dienst brengen de kin deren hun palmpasenstok naar opa, oma of een zieke. De leden van de algemene vrou wenbond kwamen bij elkaar voor het maken van paasmanden. De ne gen aanwezigen gingen aan de slag onder leiding van de dames Ver maas en Stoutjesdijk en dat resul teerde in een aantal fraaie werkstuk jes. De muziek leeft als nooit tevoren, zei voorzitter A. Hommel vrijdag op de jaarvergadering van OVM, die door 29 leden werd bezocht. De muziekvereniging telt 104 leden en kan terugzien op een evenwichtig jaar. Niet alleen werd een aantal ju bilarissen in het zonnetje gezet (zie elders in deze krant), maar ook af scheid genomen van bestuurslid mevr. H. Droogers. Zij kreeg als blijk van waardering bloemen en een cadeaubon. Het bestuur heeft de taken als volgt verdeeld: voorzitter A. Hommel, secretaris mevr. M. Quist, penningmeester L. Hartman. J. Hommel (drumband, beheer Odeon), J. Vroegop (vormgeving taptoe, oud papier, computerwerk), A. Verhees (aankoopbeleid, in- en uitgaven muziekstukken), M. Droogers (muziekschool, leerlin genorkest, solistenconcours) en mevr. L. van Westen (majoretten, uniformen, schoonhouden Odeon). Voor het uitwisselingsconcert, za terdag, was veel belangstelling. Vooniit uit Oude Tonge voerde ze ven werken uit, OVM zes. Te belui steren vielen onder meer Olympic Fanfare and Theme, Indiana Jones selection, Manhattan Skyline, Symplicita, Vivo per Lei en Lionel. De gemeenteraad heeft ingestemd met de verkoop van het toiletge bouw op de haven aan de water sportvereniging. De vereniging, die het gebouw tot nu toe huurde, be taalt aan de gemeente de boekwaar de van 88.000 gulden en 25 jaar lang 25 gulden als opstalrecht voor de grond. Alleen SGP-raadslid L. Walpot was tegen omdat de jachtha ven ook op zondag gebruikt wordt. Mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vond dat de toiletten open baar moeten zijn, zodat bezoekers van het strandje en gebruikers van het wandelpad dat aangelegd gaat worden er terecht kunnen. Maar wethouder J. Versluys zei dat de toi letten helemaal niet openbaar zijn, ze zijn verhuurd aan de watersport vereniging. Desnoods wil mevr. Frigge een mobiel toilet bij het strandje. Haar betoog sloot aan bij een brief die mevr. A. van Lammeren van res taurant De Lagune aan de gemeen teraad schreef. Zij is bang dat de watersportvereniging het toilet zal afsluiten voor de strandgangers, wat overlast zal geven voor haar zaak omdat de mensen dan daar het toilet zullen gebruiken. Of ze zullen zo maar overal hun behoefte doen. De heer Van Lammeren vertelt desge vraagd dat wethouder R van Schet sen destijds in de gemeenteraad 'he mel en aarde heeft moeten bewegen om bij het strandje een openbaar toilet gerealiseerd te krijgen'. Dat heeft een ton gekost en een jaar of zes geleden is voor zo'n 180.000 gulden een tweede toiletgebouw met douches erbij geplaatst. Van Lammeren vindt, dat door dit tegen de boekwaarde te verkopen, de wa tersportvereniging in feite gesubsi dieerd wordt. Voor de behandeling van dit onderwerp in de gemeente raad heeft hij geen goed woord over. Behalve mevr. Frigge ging niemand op de brief in. Met de eerste bouwvergadering is gisteren begonnen met de bouw van 30 aanleunwoningen in de tuin bij de Schutse. ,,We hebben er bijna vijf jaar over gedaan, maar nu is het dan toch zover", zegt directeur J. Wesdorp. Er zijn maar liefst 62 aan vragen, dus in feite zou de LHBB dubbel zoveel kunnen bouwen. Eerst moet het grondwerk plaats vinden, waaronder het maken van een verharding voor het bouwver- keer. Er komt een apart pad voor be woners en bezoekers. Overigens lo pen er nog bezwaren van J. de Boer en molenaar Verhage, maar volgens Wesdorp heeft de LHBB met hen afspraken gemaakt. Abr. Dake is dinsdagavond door de koninklijke fanfare Accelerando on- Donderdag, vrijdag en zaterdag 2, 3 en 4 april MAGERE HAMLAPPEN 1 kg9,95 SCHNITZELS 100 gramƒ1,70 NASIVLEES 500 gramƒ4,75 RUNDERROOKVLEES 100 gramƒ3,15 ACHTERHAM 100 gram2,25 BACON 100 gramƒ1,75 KROKETTEN 10 stuksƒ4,00 Maandag, dinsdag en woensdag 6,7 en 8 april VERSE WORST 1 kg7,95 RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 RUNDVLEES MET RANDJE 1 kg13,50 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. derscheiden wegens zijn 40-jarig lidmaatschap. Tijdens de repetitie in de Sakofahal reikte voorzitter C. Vroegop hem twee spelden uit: van de vereniging en van de muziekor ganisatie KNF. Zaterdag hield Accelerando een so listenavond. Twaalf duo's of solis ten namen alvast een voorproefje op het concours van 4 april in Hein- kenszand. Op de saxofoon speelden Anja Kas en Jacqueline Heijboer, Willemien v.d. Berge en Corina van Driel, Jacqueline Heijboer en Cori na van Driel en de laatste ook solo. Op trombone kwam Jacco Goede- gebuure uit, op de bugel Nanja Pol derman en Martijn Krijger, op trom pet Miriam Goedegebuure en op besbas Albert van Driel. Slagwerker Johan van Vossen kwam zowel op de pauken als op de xylofoon in ac tie. Hij studeert binnenkort af aan de muziekschool. In verband met de paasdagen wordt door Accelerando op maandag 6 april oud papier opge haald. Advertentie I.M. Clubactie voor 525 jaar Volgens organisator A. van Ast van de clubactie worden de bonnetjes massaal ingeleverd bij de deelne mende winkeliers. Voor Pasen ma ken de verenigingen nog een extra ronde om actiemapjes te verkopen. Van de ƒ7,50 gaat een rijksdaalder naar de Dorpsgemeenschap voor de viering van 525 jaar St.-Annaland in het jaar 2000. De rest is voor de vereniging die het actiemapje ver koopt. De bonnen kan men onbe perkt inleveren bij de winkeliers. Daarnaast maken de kopers kans op een gratis aandelenpakket van 750 gulden. In de onderlinge competitie van bil jartclub speelde J. Vorstenbosch twee partijen. In de eerste werd hij van tafel gespeeld door E. van Poortvliet en behaalde slechts vier punten. De tweede partij verliep an ders; in een gelijk opgaande wed strijd pakte Vorstenbosch de volle winst door L. Blom te nipt te ver slaan (10-9,39). Ook M. Elenbaas werkte twee partijen af en won ze allebei; de eerste met 10-9,47 van H. Keur en de tweede met 7,39-10 van M. van Poortvliet. In deze partij noteerde Elenbaas de hoogste serie, negen caramboles. In de kortste par tij (21 beurten) en met het beste ge middelde (2,29) gaf W. van Ouden aarde titelkandidaat D. Bult een flink pak slaag. Bult maakte slechts 15 caramboles en haalde dus maar 4,55 punten. De langste partij ging tussen R. Scherpenisse en G. Rijn berg. In 41 beurten kwam Scherpe nisse maar één carambole te kort om de volle winst te pakken (9,69- 10). De heer Post van het Zeeuws con sultatiebureau voor alcohol en drugs hield woensdag bij de Plattelands vrouwen een praatje over drugs en verslaving. Zo vertelde hij dat in ons land 60.000 mensen verslaafd zijn aan gokken, 2500 aan hard drugs en 850.000 drinken dagelijks meer dan acht tot tien glazen alco hol. Een miljoen mensen slikt regel matig slaap- en kalmeringsmidde len. Verslaving gaat vaak samen met andere problemen. Post legde het verschil uit tussen hard- en soft drugs en vertelde dat verslaafden methadon krijgen om af te kicken. Ook ging hij in op het gebruik van xtc-pillen (vaak op houseparty's) en op het verschil in samenstelling tus sen echte en namaakpillen. Laatst genoemde bevatten een groter deel stimulerende middelen. De aanwe zige dames kregen een kennisquiz over drugs, die de meesten bij het invullen toch wat moeite kostte. Na de pauze werd een videofilm over drugs getoond. De oliebollenactie die de hervorm de jeugdverenigingen en vrouwen vereniging Tryfosa hebben gehou den, heeft bruto 3017,50 gulden opgebracht. Na aftrek van de kosten is de opbrengst verdeeld: 890 gul den voor de kerkvoogdij en eenzelf de bedrag voor het HGJB-project voor straat- en weeskinderen in E- thiopië. permarkt Groffen voor de landelijke ledenwerfactie. Er zijn demonstra ties van de jeugdafdeling en er wor den ballonnen en kleurplaten uitge deeld. Wie lid wordt van het Rode Kruis, krijgt gratis voor 50 gulden aan merkartikelen. Bovendien maakt men nog kans op een fiets. Oogarts Flipse uit het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom houdt donderdag 16 april om half acht in Haestinge een lezing voor de diabetesvereniging. Hij zal spreken over jaarlijkse controle en oogcom plicaties in combinatie met diabe tes. C. Weeland heeft de competitiewed strijd gewonnen van klaverjasclub De Pendelaars. Hij behaalde 5352 punten. Tweede werd J. van Splun- ter met 5155 p, 3. K. Waasdorp 5093 p. 4. J. v.d. Werf 4751 p, 5. R. Waasdorp 4665 p, 6. L. Kampman 4456 p, 7. A. Arts 4375 p, 8. J. van Zetten 4277 p, 9. A. Koetsier 3920 p, 10. G. de Hond 3897 p. 11. J. van Gorsel 3891 p. 12. C. Meijer 3701 p en 13. J. Guiljam 3591 p. Sint- Maartensdijk Het Rode Kruis is zaterdag van ne gen tot elf uur present bij Spar su- De dorpsgemeenschap organiseert weer een auto-, motor- en fietsshow. In het veilinggebouw aan de Veer- dijkseweg kan het publiek vrijdag avond van 6 tot 9 uur terecht en za terdag van half 10 tot 6 uur. De show is gratis te bezoeken. De be drijven die eraan meewerken zijn garage Bal Tholen. garages De Jon ge en Niemantsverdriet uit Poort vliet en de rijwielhandelaren Duine en Larooy uit Scherpenisse. Een 31-jarige automobiliste is don derdagmiddag op de Poortvlietse- dijk achterop de auto van een 49-ja- rige vrouw uit Bergen op Zoom gereden. Dat gebeurde ter hoogte van de Engelaarsdijk. Beide auto's liepen aanzienlijke schade op, maar niemand raakte gewond. Veel belangstelling was er woens dag om de werkstukken te bekijken, die de leerlingen van de Groen van Prinstererschool hadden gemaakt in de projectweek. De leerlingen van de twee hoogste groepen verkoch ten allerlei dingen en de avond bracht netto liefst 2300 gulden op. De groepen 5 en 6 verkopen nu nog 'broden en visjes' voor de Bonisa- zending. De school wil die organi satie 1500 gulden schenken voor het werk in China en 1000 gulden gebruiken voor de aankleding van het nieuwe schoolplein. In de projectweek werkte groep 1 met het prentenboek 'Een koe en een kalf'. Men had allerlei leuke dingen gemaakt over boerderijdie ren. Groep 2 hield zich bezig met Bonisa, een kind in donker Afrika. Wilde dieren en een zendingspost met ziekenhuis en schooltje waren als resultaat te bewonderen. De kin deren van groep 3 hadden ieder een aquarium gemaakt en visboer C. van Vossen kwam over zijn werk vertellen. Ook kregen de kinderen Nordin op het hobbelpaard met de leidsters Lisette Backx (links) en Mariëtte van den Donker. Beste jongens en meisjes! Helemaal volgens schema is hier weer jullie Krabbels en Babbels. En gezien de reacties wordt niet alleen de foto bekeken, maar ook het verhaal goed gelezen. Want de laatste keer vroe gen we om brieven uit bijvoorbeeld Stavenisse en we hebben uit deze plaats ook werkelijk verschillende brieven ontvangen. Heel leuk en al vast bedankt, maar deze week gaan we toch eerst naar Tholen. Dus bes te schrijvers uit Stavenisse: nog twee weekjes geduld! Wij ontvingen een brief van de moeder van de tweejarige Nordin de Korte. Hij gaat nog niet naar school, maar bezoekt drie keer per week het kinderdagverblijf Puk en Muk in Tholen. Nordin vindt dat prima, want hij heeft het goed naar zijn zin bij 'Jet en Jet'. Mariette van den Donker en Lisette Backx zijn de leidsters van één van de peutergroepen voor de kinderen tussen anderhalf en vier jaar. Als Nordin 's ochtends om half acht ar riveert, gaat hij eerst lekker spelen. Het liefst met de vrachtauto's en kranen. Maar hij is ook graag ondeugend en neemt de leidsters graag in de ma ling. Dat deert deze twee allerliefste leidsters niet, aldus de moeder van Nordin. Zelfs geen poepluier is hen te veel. Met veel geduld proberen ze de peuters op het potje te krijgen. En als er iets in belandt, is het groot feest. Na het drinken wordt er gelezen, gezongen of geknutseld. Met vader en moederdag helpen Mariette en Lisette hun peuters met het knutse len van de mooiste presentjes. En Nordin blijft ook nog een boterham metje eten voor hij wordt opge haald. Het liefst eet hij smeerworst en chocopasta, dat wordt dan ook door de leidsters geserveerd. Na het eten worden de tandjes gepoetst. Ja, Nordin heeft het prima naar zijn zin bij 'Jet en Jet'. En zijn ouders.... die kunnen dankzij deze twee kanjers met een gerust hart gaan werken! Predikbeurten Zondag 5 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Van Ginkel, Goes. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds Balk. GEREF. KERK 10 u. en 17 u. ds. Krol. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. v.d. Vrie, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Benthem. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (belijdenis) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oorschot, Zwijndrecht. 18 u. ds. Egas, Poortvliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 7/4 19.30 u. dhr. Molendijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Peene, Arne- muiden. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Den Ouden. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 14.30 u. ds. Krol, Gorinchem. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Harkema, Onstwedde. 17 u. ds. Born, Brakel. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. De Jongste, do 9/4 19.30 u. ds. De Jongste (Goede Vrijdag dienst). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. een stukje vis. Groep 4 werkte met het boek 'Wij gaan op berenjacht'. Jachtopziener J. van Vossen boeide de kinderen een hele middag met zijn dia's en belevenissen over de jacht en zelfs zijn trouwe jachthond mocht even in de klas komen. Op de kijkavond was een boom te zien met een berenhol en een beer die er de wacht hield, maar ook was een drijfjacht uitgezet. De groepen 5 en 6 hadden volop werkstukken gemaakt naar aanlei ding van het boek 'Snuf en de ver borgen schat'. Zo was een kist met de schat te zien. De groepen 7 en 8 tenslotte hadden de watersnood van 1 februari 1953 als onderwerp, naar aanleiding van het boek 'Het water komt'. Dhr. A. Duyster uit Krabben- dijke vertelde aan de hand van dia's over de ramp in Zeeland, dhr. A. Smits - schrijver van het boekje 'De ramp' - verhaalde van de gebeurte nissen in zijn woonplaats Stavenis se. De gemaakte werkstukken had den betrekking op de Zeelandbrug, stormvloedkering in de Nieuwe Wa terweg, een dijkdoorbraak en derge lijke. In de Noordstraat deed zich donder dagmiddag een aanrijding voor tus sen twee personenauto's. Er was al leen materiële schade. Een 26-jarige inwoner reed in de straat en passeerde een aantal auto's die op zijn weghelft geparkeerd ston den. Maar van de andere kant na derde op dat moment een 30-jarige bestuurder. Mede door het natte wegdek kwamen beide automobilis ten frontaal met elkaar in botsing. De auto van de 26-jarige Poortvlie- Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLE URADVISERING Sch i Iderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 4 en zondag 5 april Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- nieer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. V.d. Berge, St. Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sinl-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, St. Annaland, tel. 653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch, tel. 604969. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 april donderdag 2 8.07-20.37 vrijdag 3 8.57-21.27 zaterdag 4 9.57-22.32 zondag 5 11.02-23.47 maandag 6 12.32- --/-- dinsdag 7 1.17-13.52 woensdagS 2.27-14.57 donderdag 9 3.22-15.37 vrijdag 10 3.57-16.17 vr 3/4 22.20 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. tenaar moest met een takelwagen afgevoerd worden. Alle leden van biljartvereniging Tolrust deden de afgelopen twee weken mee aan de traditionele paas- eierenwedstrijd. C. Nagelkerke maakte de hoogste serie, wat hem tien extra eieren opleverde. Diezelf de beloning was er voor de spelers met de meeste poedels, T. Demming en P. van Roosendaal. De uitslag: 1. H. Rensink, 2. G. de Jonge, 3. A. Burgers, 4. P. van Roosendaal, 5. C. Nagelkerke, 6. Chr. Bal, 7. W. Bijl, 8. A. Demming, 9. A. Schot, 10. T. Demming, 11. J. Niemantsverdriet, 12. L. Bijl en 13. M. Uijl. In de onderlinge competitie speelde Chr. Bal niet alleen de kortste partij (10 beurten), maar verbeterde ook nog eens zijn persoonlijk record door een serie te maken van 12 ca ramboles. A. Burgers was tegen al dat geweld niet opgewassen, maar zag niettemin kans het beste gemid delde te behalen (2,7). De hoogste serie (17 caramboles) kwam op naam van W. Bijl. Uitslagen: P. van Roosendaal-G. de Jonge 7-12; Chr. Bal-W. Bijl 12-6,63; C. Nagelker- ke-W. Bijl 12-8,75; L. Bijl-J. Nie mantsverdriet 8,54-12; Chr. Bal-A. Burgers 12-5,87. Sint- Philipsland De gezamenlijke koren organiseren zaterdag een paaszangavond in De Wimpel. Medewerking verlenen chr. gem. koor VZOS onder leiding van J. Wesdorp, chr. gem. koor Comt nu met Sangh onder leiding van J. Nijssen, jeugdkoor Van knop tot bloem en het pas opgerichte chr. vrouwenkoor, beiden onder leiding van mevr. W. van Duuren. Ds. DJ. van Eckeveld verzorgt de opening en de sluiting, mevr. R. van 't Hof de declamatie. Tijdens deze avond, die om half acht begint, wordt er ge collecteerd voor Woord en Daad. Vrouwenvereniging Rondom het Woord houdt zaterdagmorgen de voorjaarsverkoping in het vereni gingsgebouw aan de Schoolstraat. Van half elf tot twaalf uur kan men er terecht voor zomerkleding, bad handdoeken, baby- en cadeau-arti kelen, sokken enz. De zendingscommissie van de Ge reformeerde Kerk in Anna Jacoba- polder houdt op 11 april een olie bollenactie. 's Morgens wordt de lekkernij huis-aan-huis verkocht. De commissie ouderenbeleid orga niseert woensdag vanaf half drie een paasmiddag in De Wimpel. Ds. Van Eckeveld verzorgt de meditatie en er is samenzang en declamatie. Aansluitend wordt gezamenlijk de broodmaaltijd gebruikt. Voor deel name, of voor vervoer, kan men zich melden bij mevr. Verwijs tel. 572345 of mevr. Quist tel. 572390. ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 2