■□□dqqsbqsegesskdqi Tuinpaadje aanleggen? Badmeester, dominee en piraat na 23 jaar zwemonderwijs afgezwaaid Veel hengelaars aan de dijk, weinig vissen willen bijten DanM naar Imabo voor de mooiste professioneel advies! Matthijs Bruijnzeel pakt jeugdtitel West-Brabant 1 1 1 1 G. Vos uit bestuur van de schietbond Deceptie voor Intraco/AVC Imabo maakt het waar Marcel v. Dijke wint tijdrit Tandje Bij Val in finale van motorcross Echtpaar Jansen neemt definitief afscheid van De Spetter in Tholen 310 deelnemers aan jubileumwedstrijd van Oosterscheldevissers Donderdag 2 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Jantien Vroegop pakt tweede plek bij meisjes Matthijs Bruijnzeel van tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland is dit weekeinde West-Brabants kam pioen geworden in de klasse junioren C. Samen met een tweede plaats voor Jantien Vroegop waren dit echter de enige wapenfeiten voor Smash die niet met senioren op het kampioenschap vertegenwoordigd was. ij1 VolleYbal Uitslagen Nadat de bevolking van Tholen aan het einde van het zwemseizoen al af scheid van hem had geno men, zwaaiden vrijdag ook de gemeente en de colle ga's van badmeester J. Jan sen uit Tholen hem uit. Na 23 jaar 'kapitein' geweest te zijn op zijn 'schip' De Spetter', is het nu defini tief afgelopen voor Jansen. Gevleugelde uitdrukkingen Gigantische badkuip Kaboutervrouwtje Winst Thol.Boys A De animo voor de jubileumwedstrijd van de hengelsport vereniging de Oosterscheldevissers was zaterdagmiddag groot maar de vangst slecht. Met vier botjes met een to tale lengte van 124 centimeter werd A. de Bak van hvkk Kapelle winnaar. Maar liefst 325 deelnemers hadden zich vantevoren ingeschreven. „Dat is ongekend," zegt voorzitter Ph. Bout, „het is bijzonder veel. Twee jaar ge leden waren er 200 en dat was ook al veel." Dode hoeken Zeelandh«»*n 7 Talafoon: 0164 271500 F»*: 0164 245370 Bergen op Zoom Openingstilden: ma t/m vrij: 7.30-17.30 za: 8.00-12.00 Advertentie I.M. Het toernooi werd gespeeld in Os- Zaterdag heeft Smash in sportzaal sendrecht en was georganiseerd door Hotak '68 uit Hoogerheide. Ondanks een aardig aantal deelne mers aan de zijde van de Smash- jeugd, vielen de resultaten wat te gen. Slechts twee spelers van de Sint-Annalandse club vielen in de prijzen.Onder hen Matthijs Bruijnzeel die in de C-klasse goed speelde. In de finale won hij van, een Chinese speler van Tanaka uit Etten-Leur nadat hij in de voor ronden eerder al clubgenoot Anné van Dijke had geklopt. Bij de meisjes haalde Jantien Vroegop verrassend de tweede prijs. Ze verloor in de finale van Ivonnen Raaijmakers van Pinpon- gers uit de Wouwse Plantage (set standen 16-21 en 10-21). Anky Vroegop werd derde en viel zo doende net buiten de prijzen. Voor Gabriël Gunter was het moeilijk om een ereplaats te vero veren. Hij heeft namelijk onlangs van de tafeltennisbond een licen tieverhoging gekregen waardoor hij nu in de B-klasse speelt. Ga briël Gunter speelde goed, maar de tegenstand was in deze catego rie toch nog iets te sterk. Al met al haalde hij toch nog een gedeelde derde plek. de Wellevaete te Sint-Annaland vijf thuiswedstrijden op het pro gramma staan die om twee uur be ginnen. Het eerste herenteam speelt dan tegen koploper TCS uit Steenbergen. Een wedstrijd met een apart tintje, want Ad Verhage speelde enkele jaren geleden ook voor TCS, net als sponsor en oud- Smasher Piet Ridderhof. Ook hoofdtrainer Gerard Rens was ooit actief bij TCS. Voor Smash geldt dan ook: de schade zoveel moge lijk beperkt houden. Uit ging de Sint-Annalandse ploeg met 7-3 tenonder. Ad Verhage, Christian van 't Hof en Marco Saarloos zul len het - met steun van het thuis publiek - deze keer wellicht beter doen. Het eerste jeugdteam (uitkomend in de landelijke competitie) speelt eveneens thuis. Matthijs Bruijn zeel, Anné van Dijke, Peter Bazen en Gabriël Gunter ontvangen dan de nummer twee Dordrecht 2. Morgen, vrijdag, is de jeugd van Smash 1 kandidaat voor de titel Thoolse sportploeg van het jaar vanwege de promotie naar de lan delijke competitie. Andere kandi daten zijn voetbalvereniging SPS en damclub De Eendracht. G. Vos uit Stavenisse is gestopt als secretaris van de Zeeuwse schiet bond. Vos was zeven jaar lang be stuurslid van de bond. „Het werd tijd dat een ander het overnam", zegt de Stavenissenaar die ook af scheid genomen heeft van het be stuur van schietverenging Prinses Beatrix in zijn woonplaats. Tege lijk met Vos waren ook de bonds- bestuursleden A. Menheere van Prinses Juliana uit Sint-Annaland en A. Potappel van de gelijknami ge vereniging uit Scherpenisse af tredend. Zij waren echter wel her kiesbaar en werden voor nog een termijn gekozen. De nieuwe secretaris is G.B. Kamphof uit Meliskerke gewor den. Aangezien hij al bestuurslid was, bleven er twee vacatures staan (een bestaande en die van Vos). Eén van die twee werd inge vuld door secretaris J. van Tigge- len van Nederland en Oranje uit Poortvliet. Daarmee heeft iedere schietvereniging van Tholen een vertegenwoordiger in het bondsbe- stuur gekregen. Naast Menheere, Potappel en Van Tiggelen is dat J. van de Graaf van Prinses Beatrix uit Stavenisse. „Het is opvallend dat het vooral de kleine verenigin gen zijn waar kandidaten voor het bestuur uit komen. Daar is blijk baar meer animo dan bij de grote clubs", zegt Vos. Vanwege het overlijden van één van de be stuursleden, zit de bond nog met één vacature. Op de jaarvergade ring van de schietbond zijn de wedstrijden voor dit seizoen vast gesteld. Van 12 t/m 15 juni wordt er een bondswedstrijd op de 100 meterbaan en een open wedstrijd gehouden in Sint-Annaland. In fe bruari of maart 1999 is er een wed strijd in Scherpenisse ter gelegen heid van de opening van de nieuwe schietbaan van de vereniging al daar. De directe confrontatie met koploper Set Up is voor Intraco/AVC op een deceptie uitgelopen. De Thoolse volleybalvereni ging kon bij winst een gooi doen naar het kampioenschap, maar liet het in het cru ciale duel volledig afweten. In Prinsen beek kreeg AVC met 3-0 klop. „AVC lijdt aan hetzelfde mankement als voetbalvereniging Tholense Boys. Wij spelen leuk en technisch goed, maar als het er op aan komt, slaat er een soort geestelijke verlamming toe en speelt men ver onder het eigen niveau", stelt trainer-coach Henk Nieuwenhuis, die als oud-voorzitter van Tholense Boys ook de verrichtingen van het voetbalteam blijft volgen. Intraco/AVC kwam tegen Set Up niet toe aan een goede aanvalsopbouw, terwijl het blok totaal geen vat had op de buiten aanvallers van de thuisploeg. Met 15-7, 15-6 en 15-7 verstevigde Set Up de kop positie. Ondanks deze teleurstellende uit slag blijft AVC kans maken op promotie. In de komende twee thuiswedstrijden ontvangt de Thoolse volleybalvereniging twee zwakkere tegenstanders. Met een tweede plaats op de ranglijst mag men nog meedingen naar promotie. In Meul- vliet speelt de volleybalvereniging zater dag om 16.15 uur tegen SDC. I Wielrennen Slechts zeven leden namen deel aan de precisie-tijdrit van toerclub Tandje Bij uit St.-.Maartensdijk. „De opkomst werd gedrukt door ziekte en blessures, maar ook de animo voor deze ritten neemt af, zodat handhaving daarvan bezien moet worden", aldus bestuurslid Mas An- dricsse. Zelf kwam de secretaris wegens ontsto ken luchtwegen niet in actie. Hij assi steerde nu Willy de Rijke bij het opne men van de tijden. De deelnemers moesten vooraf zelf voorspellen hoelang zij over de 24 kilometer zouden koersen. Marcel van Dijke benaderde zijn eind tijd als beste. Bij een gemiddelde van 28 kilometer arriveerde Marcel van Dijke 28 seconden te laat op de Markt te St.- Maartensdijk. Jan v.d. Reest reed bij een gemiddelde van 30 kilometer een halve minuut te snel en eindigde als tweede. Marty den Haan was 53 seconden te snel en plaats te zich op een derde plaats. Kees v.d. Berge noteerde de snelste tijd. Hij over brugde het door Chris Veraart uitgezette parcours in 42 minuten en 2 seconden. Na aankomst konden de bloemen wor den uitgereikt aan Marcel van Dijke. Ook was er een aandenken voor Mas Andriesse, Theo v.d. Berg en Arjaan den Braber, die op de eerste drie plaatsen waren geëindigd van het kilometerklas sement over 1997. Nu wordt het seizoensklassement aange voerd door Kees v.d. Berge en Ron v.d. Graaf, die beiden 322 kilometer op hun teller hebben staan. Jan v.d. Reest volgt met 281 kilometer. Mas Andriesse, die vorig jaar het klassement op zijn naam schreef, staat met 242 kilometer op de vierde plaats. In Arkel reed motorcrosser Kevin v.d. Hoek de eerste wedstrijd om de West- Brabant cup. De crosser uit St.-Maar- tensdijk plaatste zich met een vierde plaats in de serie voor de eindstrijd. In de finale was de start van Kevin v.d. Hoek slecht. Door een val raakte hij op achterstand en moest hij genoegen stel len met een tiende plaats. Aanstaand weekend wil de motorcrosser' zich re vancheren. Op zaterdag wordt de eerste wedstrijd van m.c. Rilland gehouden. Een dag later rijdt Van den Hoek in het Brabantse Zeeland opnieuw een wed strijd. gen wordt. Sta je daar, dan ben je in het nadeel. Daarom lossen we dat zo op." Het bestuur had liever alle henge laars op één stuk langs de dijk la ten vissen. De gebeurde in het ver leden bij Stavenisse maar door het voorkomen van wilde oesters ten noorden van de Pilootweg is vol gens Bout dit dijkvak niet langer te gebruiken. Zaterdag staat het nationale kam pioenschap kusthengelen op het programma. Het wordt gehouden bij Dishoek. Van de Oosterschelde- vissers doen vijftien leden mee. Eigenlijk had hij er wel wat moeite mee. Niet altijd konden Jansen en zijn werkgever door één deur. Lan ge tijd overwoog hij daarom om maar geen officieel afscheid te ne men. „Maar ergens is het ook lo gisch dat je het niet altijd eens kunt zijn. De gemeente en het zwembad personeel hebben verschillende in valshoeken. Wij denken vanuit het publiek en wat de behoeften daar zijn", zegt Jansen. „Daarom dacht ik dat het toch niet helemaal eerlijk zou zijn, ook tegenover mijn colle ga's met wie ik echt heel goed heb kunnen samenwerken." Jansen en zijn vrouw werden vrijdag dan ook samen met familieleden en colle ga's ontvangen op een receptie in het gemeentehuis. Jansen werd er toegesproken door ondermeer burgemeester H.A. van der Munnik. Die merkte op dat de badmeester altijd erg veel vrijheid heeft gekregen om zijn bad te behe ren op de manier zoals hij dat wilde. „En je hebt die vrijheid ook altijd genomen", voegde de burgervader eraan toe. Van de gemeente kreeg het echtpaar Jansen (want ook mevr. Jansen zat bijna 23 jaar lang aan de entree van het zwembad) tuinstoelen en een accuboormachine. Ook chef sportzaken P. van der Vlies sprak de scheidend badmeester toe. „Op de laatste dag van het zwemsei zoen stond er 'snik, snik, snik' op het publicatiebord van zwembad De Spetter. Niet vanwege het einde van het zwemseizoen, maar vanwege het naderend afscheid van een vaste, stabiele factor aan dit zwembad. Jaap Jansen. Het zal wennen zijn voor zowel het publiek als de colle ga's en wellicht nog wel het meest voor Jaap zelf. Jaap was er als de spin in zijn web", zei Van der Vlies die in 1975 zelf als sportambtenaar de Tholenaar over wist te halen om badmeester van het toen nieuwe zwembad De Spetter te worden. „Met het aantrekken van Jaap Jan sen hebben we een gedreven zwe monderwijzer binnengehaald. Men sen die van hun hobby hun werk maken, hebben bezieling en die mensen kijken ook nooit op een uur tje meer. Jaap is zo'n man en zo heeft hij in de afgelopen 23 jaar zijn vak uitgeoefend." De chef sportza ken vertelde hoe enthousiast Jansen altijd was over het zwemmen. Dat het goed was voor lijf en leden. De markante verschijning van badmeester J. Jansen met blote bast, witte broek en een fluitje) in De Spetter behoort tot de verleden tijd. maar ook voor de geest. Men zou de problemen onder het zwemmen van zich af voelen glijden. „Als iedereen die wijze raad van vader Jacob nu eens zou opvolgen, dan levert dat in de eerste plaats een heleboel nieuwe zwembadklanten op Dat zijn dus extra inkomsten voor de gemeente. Op de tweede plaats scheelt het de mensen een hoop ziektekosten en ten derde behoeven dan de zieken fondsen minder aan de artsen uit te keren. Door deze remedie van een badmeestertje wordt zo maar even een enorme besparing op de gezond heidszorg gecreëerd en worden de zwembaden nog rendabel ook", zei Van der Vlies. „Het is toch zo sim pel. Luisterde de politiek nu maar eens wat beter naar die oude wijze badmeester." De sportambtenaar verhaalde voor de aanwezigen hoe gedreven Jansen was in zijn vak. Hij wist op bijzondere manier jong en oud het plezier voor het zwemmen bij te brengen. Hij was ook naast zijn werk actief op het zwembad met nevenactiviteiten waarbij hij zo nu en dan verkleed (als piraat of Marokkaanse man) rondliep. „En zo af en toe wist je weer niet beter of dominee Jansen had dienst in het zwembad, de mensen zijn gevleu gelde uitdrukkingen ter overdenking meegevend. De man met de vele ge daanten en de gedaante die hij aan nam, was hij dan ook werkelijk", zei Van der Vlies. Een van die uit drukkingen haalde het, volgens Van der Vlies, zelfs tot een preek van een dominee. Het waren de woorden: 'Zelfs de langste dag heeft een avond.' De badmeester dacht er niet over om in de vut te gaan. En zelfs pen sionering was iets waar hij maar lie ver niet aan dacht. Maar hij ont kwam er niet aan. In de wintermaanden, wanneer hij werk verrichte bij gemeentewerken, dook hij als het ware onder om in het voorjaar (als hij het zwemseizoen rook) weer op te leven. Van der Vlies noemde één ding dat Jansen nog een beetje dwars zit. Jarenlang ijverde hij voor een overdekt zwem bad op Tholen. „Dikwijls, zo stelt Jaap, kun je je karwei niet afmaken. Belangrijk is in zijn ogen dat er ook bij het zwemmen een stuk continuï teit geboden kan worden", vertelde de chef sportzaken. „Het is allemaal waar, maar ook Jaap weet dat er tus sen willen en kunnen een heel groot gebied ligt, zo groot als de woestijn. We moeten het allemaal ook op brengen en dat is voorlopig nog ge makkelijker gezegd dan gedaan. Maar, zeg nooit nooit!" Namens de personeelsvereniging gaf Van der Vlies een schaaf cadeau aan Jansen. „Als je eenmaal de leeftijd van 65 jaar bereikt hebt, is het tijd om de scherpe kantjes eraf te halen. Met dit cadeau kan dat prima, al vraag ik me af wat er aan jou nog bij te scha ven valt." Het badpersoneel droeg Jansen op handen. Dat bleek dan ook uit de woorden die badjuffrouw Nel Otte- ma tot Jansen sprak. „Werken is niet zo moeilijk, dat moeten we uit eindelijk allemaal. Maar werk ver delen onder het personeel (per soonsgericht), genoeg om een spanningsveld te creëren met moge lijkheden tot eigen initiatief om het werk interessant te houden, maar niet te veel om toch een ontspannen indruk te maken. Naar mijn menipg deed dhr. Jansen dat erg goed waar door de juiste mensen met hun kwa liteiten op de juiste tijd en plaats in gedeeld werden. En laten we eerlijk zijn, ook in het personeelsbeleid moest hij toch maar roeien met de riemen die hij had", zei mevr. Olte- ma. „Er ligt een gigantische bad kuip op Tholen. En water stroomt wel uit de kraan, maar door middel van machines en chemicaliën moet dat water op verantwoorde wijze worden gevormd tot veilig en pret tig zwemwater. In de chef vinden we dus een machinist en chemicus. Dan ligt er ook nog een verantwoor delijkheid betreffende de financiën waarbij met beperkte middelen zo veel mogelijk extra activiteiten ge boden moeten worden aan het hooggeëerd publiek. Daarbij denk ik aan onder andere de spelletjes, clowns, zwemvierdaagse, kampeer- nacht en jeugdmarathon. Allemaal echt heel erg leuk, maar extra belas tend, ook in de vrije uurtjes. Want wie blijft er de hele nacht op om op de kleintjes te letten? Albert Heijn niet hoor." De belangrijkste taak van Jansen bleef echter zwemonderwijzer. In de 23 jaar dat hij de scepter over De Spetter zwaaide, gaf hij ontel bare kinderen (en ouderen) zwem lessen. Soms leidde dat tot bijzon dere prestaties zoals Lia Duine (uit Oud-Vossemeer) die op de para lympics (olympische spelen voor gehandicapten) prijzen behaalde met zwemkunst. „Recreëren of on derwezen worden bij de badmees ter betekende altijd een rechtvaar dige, maar vriendelijke en vaak zelfs komische man tegenkomen. Werken bij de badmeester beteken de altijd kunnen rekenen op rug gensteun en gevormd worden tot een goed zwemonderwijzer en badmedewerker, passend op het Thoolse bad en in het team", zei mevr. Ottema die nog aanhaalde dat Jansen ondanks zijn pensioen gerechtigde leeftijd nog vanuit handstand van de hoge springplank dook. De badjuffrouw ging even eens in op de bijzondere rol die Jansens vrouw in De Spetter speel de. „Ze was de entree. Want de en tree tot het zwembad heffen en zor gen dat iedere dag de financiën klopten, waren maar een deel van haar taak. Haar uitgangspunt was dat de binnenkomst van de gast op het zwembad voor een groot ge deelte het gedrag van die gast bij of in het bad bepaalt. Regelmatig trad zij dan ook al gedragscorrigerend op, nog voor wij als badpersoneel met de klant werden geconfron teerd", vertelde mevr. Ottema. „Eén voorbeeld staat me nog dui delijk voor ogen. Een groepje van ongeveer tien stevige, onvervaarde jongens kwam met agressieve be doelingen de poort door. Mevr. Jansen zag en handelde. En daar stond ze dan, het kleine kabouter vrouwtje tegenover een stel ro buuste jongens. Ik weet zeker dat ze op dat moment heeft voorkomen dat er onherstelbare schade werd aangericht bij toen aanwezige bad gasten. Zelfs oom agent zou op dat moment respect voor haar hebben getoond." De badjuffrouw bedank te het echtpaar Jansen en overhan digde de twee een plakboek vol fo to's van het afscheid dat ze in de laatste weken van het zwemseizoen namen van diverse zwemgroepen. Ook G. de Moed van gemeente werken sprak zijn collega toe mid dels een declamatie (De Moed is in zijn vrije tijd namelijk ook dorps omroeper). Daarin maakte hij ge wag van het feit dat het schip De Spetter had afgemeerd en dat kapi tein Jansen afscheid had genomen. Jansen zelf wilde naar eigen zeg gen 'het laatste woord niet heb ben'. Hij sprak dan ook geen dank woord op de receptie. Achteraf zegt hij echter dat het een mooi af scheid is geweest. „We stonden er eerst wat negatief tegenover. Er zijn nog wel eens wat zaken ge weest die gevoelig hebben gelegen (onder meer de beslissing van de gemeente om het badpersoneel bij een uitzendbureau onder te bren gen - red.). Maar we zijn blij dat het uiteindelijk toch zo is gegaan. Ik zal het zwembad in elk geval wel missen", aldus Jansen die zich kan gaan toeleggen op zijn andere hobby: vogels kweken. De A-jeugd van Tholense Boys won met 6-3 van Middelburg. De Tholena- ren kregen veel doelkansen, maar het was tegen de verhouding in Middel burg dat in de eerste helft de leiding nam. Op slag van rust benutte Middel burg één van de weinige kansen. Ook in de tweede helft bleef Tholense Boys de gevaarlijkste ploeg, maar opnieuw ontbrak de scherpte bij de voorwaart- sen. Middelburg counterde zelfs naar een 0-2 voorsprong. Een minuut later scoorde Ronnie de Graaff de eerste Thoolse treffer. De sterk spelende Ja- ben Kortland kon twee minuten later de stand in evenwicht brengen. Binnen een minuut liepen de Tholenaren weer achter de feiten aan, doordat' Middel burg voor de derde keer doel trof. Op nieuw was het Jaben Kortland, die na twintig minuten in de tweede helft de gelijkmaker scoorde. In de slotfase sprong Tholense Boys zorgvuldiger met de kansen om, zodat de thuisploeg de wedstrijd in zijn voordeel kon beslissen. Door doelpun ten van Simon Jansen, Christian Bink horst en Ronnie de Graaff liep Tholen se Boys uit naar een ruime 6-3 overwinning. Uiteindelijk kwamen er 310 deel nemers naar de twee stroken die de vereniging langs de dijk had uitge zet: bij de Noord in Sint-Maartens dijk waren 150 plekken gereser veerd en bij Stavenisse 225. Van de zilveren visclub uit Sint- Maartensdijk deden ruim zestig le den mee. Ook de sportvissers van de zusterverenigingen De Zeebaars uit Scherpenisse, De Knorhaan uit Poortvliet en 't Scharretje uit Oud- Vossemeer waren present. Er mocht uitsluitend met pieren wor den gevist. Dat verklaart volgens Bout ook de grote belangstelling. „Iedereen kan aan wormen ko men. Dat is het gemak van pieren. Laat je zagers toe, dan wordt het voor veel mensen een stuk moeilij ker om eraan te komen." Maar ook de royale prijzentafel lokte de hengelaars naar de west kant van Tholen. De eerste prijs bedroeg maar liefst een geldbedrag van 1250 gulden. Daarnaast vulden huishoudelijke artikelen en visge- rei de prijzenpot. De wedstrijd die om half drie be gon bij opkomend water vond on der zeer rustige weersomstandig heden plaats. Het water was kalm en vrijwel rimpelloos, de lucht aanvankelijk grijs maar die maakte rond half vijf plaats voor een zon netje. De vis liet het echter afwe ten. In het eerste uur van de wed strijd werd nauwelijks iets gevangen. De grote emmers van de veertien controlleurs die de vis me ten en de vangst verzamelen, ble ven akelig lang leeg. Ook bij Jan van de Rhee van de Oosterschelde vissers aan de Noord wil het niet vlotten. „Het wordt niks. De wind komt uit de verkeerde hoek." Van de Rhee is blij dat er alleen met pieren mag worden gevist. „Dat is voor iedereen het makkelijkste. Voor ons aan deze kant van het ei- land nog makkelijker. De slikken zijn vlakbij." Pas toen de stenen van de glooiing onder water stonden, begon de vis te bijten, zij het mondjesmaat. Wat er werd gevangen was platvis. voornamelijk bot. Vis onder de 15 centimeter werd in het water terug gegooid. De gevangen exemplaren varieerden in grootte van 18 centi meter tot een bot van 45 centimeter van G. Morelli van de jubilerende vereniging. De deelnemers langs de dijk bij camping Stavenisse vin gen meer dan de hengelaars aan de Noord. Bout: „De vangst was heel slecht. Dat is jammer, maar daar doe je weinig aan." Men kon individueel meedoen maar zich ook als korps (vijf deel nemers) laten inschrijven. De korp sen betalen extra inschrijfgeld maar de eerste vijf korpsen maken dan ook kans op een prijs. „Daar mee krijg je ook meer mensen aan de dijk." Om de prijzen eerlijk te verdelen was er voor elk vak een winnaar (er waren 75 vakken waar van er uiteindelijk 62 waren bezet), ook al was er niks in dat betreffen de vak gevangen. Dat gaat dan door loting. „Je zit altijd met dode hoeken waar bijna nooit iets gevan- Vakwinnaars: 1 A de Bak van hvkk Kapelle in vak C 124 pnt, 2 W. Burgers van svv Heense Molen in vak B 103 pnt, 3 J. Mol van de St- rijense vissers in vak A 73 pnt, 4 J. Stam van EGHB in vak E 66 pnt en 5 J. Muis van de Zeenaald in vak D 38 pnt. De beste dame was mevr. Maas van hmsv damesteam de Heense Molen met 70 punten. Bij de jeugd tot 15 jaar won Arno Moerland van de Oosterscheldevissers met 33 pun ten. De beste visser van de Ooster scheldevissers was A. Aarden met 75 pnt. Korpsen: 1 Chugoku 196 pnt, 2 Van de Sterren team I 169 pnt. 3 Mart Brouwers II 162 pnt, 4 Gama- gatsu 160 pnt, 5 Van Strien Fishing team 158 pnt, 6 Sportex team 108 en 7 OSV I 106 pnt. De beste buitenlander was H. Jun- ger uit Luxemburg met 66 punten. De totale uitslag: A. de Bak 124 p, 2 W. Burgers 103, 3 J. Mol 73, 4 J. Stam 66, 5 J. Muis, 38, 6 P. van Strien 95, 7 P. Hermus 94, 8 mevr. Maas 70, 9 R. van Gelderen 57, 10 K. van Loenhoudt 37, 11 A. Aar den 75, 12 A. Scheerders 74, 13 R. Lindhout 40, 14 K. Andriesse 36, 15 A. de Rooy 34, 16 P. van Has selt 69, 17 C. Dorst 62, 18 T. Dorst 39, 19 mevr. Bakx 35, 20 B. van Meel 32, 21 mevr. Jordaans 69, 22 J. Welde 62, 23 J. van Hemert 36, 24 W. Dam 34, 25 L. van Soome- ren 31, 26 mevr. Koop 69, 27 P. Saarloos 61, 28 H. van Klinken 35, 29 S. Zuidhof 34, 30 C vd Klei 27, 31 H. Bressers 68, 32 E. van Schild 43, 33 K. Langereis 34, 34 L. van Sas 33, 35 A. van Brugge 26, 36 H. Junger 66, 37 J. Bijl 40, 38 J. van Eenenaam 33, 39 R. Krijnen 32, 40 H. Bosters 25, 41 K. van den Berg 65, 42 mevr Van Paassen 40, 43 A. Moerland 33, 44 J. Hennekamp 27, 45 T. Marijnesen 25, 46 L. Verhee- sen 64, 47 H. Karremans 39, 48 L. van Bommel 39, 49 C. Wesdorp 19, 50 Iz. Lindhout (loting), 51 mevr. Kloet 59, 52 R. Konings 38, 53 B. Boogaard 32, 54 mevr. J. Herrison 18, 55 H. Lammersen (lo ting), 56 G. Morelli 45, 57 R. Teuns 38, 58 mevr. Deurloo 32, 59 R. van Poll (loting), 60 J. Lepoeter (loting) 61 D. van Eekelen 38, 62 H.Oomen 37.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 19