„Het gaat er grijs en grauw in en komt er gekleurd weer uit Cafetaria 't Toaverkot geopend SGP tegen Uitruktijd van ambulance wordt korter na een fusie Motorduivel ziet droom op Broekseweg vervliegen Caféhouder vrijgesproken van overtreden sluiting 'Gestolen' portemonnee na 3 maanden boven water Provincie zoekt naar beleidslijn seksueel geweld De Buren coating opent nieuw pand in Welgelegen Dunbevolkte gebieden Meer kosten Vrijdags en zaterdags GEOPEND Donderdag 2 april 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Boete 3600 gulden voor 130 km te snel Met de aanschaf van een motor van 28.000 gulden ging er een droom in vervulling, zo gaf de 31-jarige J.H.C.K. uit Oud Gastel ruiterlijk toe. „Ieder heeft zijn eigen hob by. Vroeger kon ik het niet betalen, maar nu wel." De be roepschauffeur trok echter wit weg, toen de Thoolse kan tonrechter mr. H. Bruin hem veroordeelde tot een geldboete van 3640 gulden, een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor zes maanden met een proeftijd van twee jaar en uiteindelijk anderhalf jaar niet op een motor rijden. Duur speeltje Baan kwijt Nerveus met gaspedaal Tholenaar liet politie niet toe; bewijs niet geleverd Snijden zeegroente niet zonder meer De 58-jarige Thoolse horeca-ondernemer S.C.J.V. zal vrijdagavond wel een extra rondje aan zijn klanten heb ben gegeven. Er hing hem een boete van 330 gulden bo ven het hoofd wegens overtreding van het sluitingstijd stip, maar kantonrechter mr. H. Bruin sprak hem tot zijn grote verrassing en opluchting vrij. Pure onzin Op de strepen Bruintjeskreek in Anna Jacobapolder wordt uitgebaggerd Met een fraaie act werd vrijdagmiddag het nieuwe pand van De Buren coating in Tholen geopend. Het bedrijf op het industrieterrein Welgelegen is gespecialiseerd in elektrostatische poedercoating. Het bedrijf van de twee Tholenaren Norman Gurney en Hinke Bakker groeide in vijfjaar tijd uit van een startende onderneming met vier werknemers (inclusief de beide eigenaars) tot de huidige zaak van 16 medewerkers. Kleurrijk Sinds zaterdag is cafetaria 't Toaverkot in de Voorstraat te St.-Annaland geopend. Adrie en Trijnie Goedegebuure hadden beiden ervaring in de branche en na veel wikken en wegen hebben ze nu samen hun eigen zaak. Het voor malige cafetaria de Fijnproever heeft een metamorfose ondergaan. „Alles is nieuw, het is helemaal anders." VERVOLG VAN VOORPAGINA Alle andere plaatsen liggen tussen de 12 (Oud-Vossemeer) en 22 (Stavenis- se) kilometer van het Laagbekken, de plek die door De Korte als mogelijke plaats voor de nieuwe post wordt ge noemd. En die afstanden zijn groter dan vanuit het stadje Tholen, een op tie die al anderhalf jaar geleden voor met name het personeel onbespreek baar was. Dat zamelde toen onder de bevolking zo'n 7000 handtekeningen in om de ambulance voor de smalstad te behouden. De mensen van Flakkee wijzen erop dat niet uitsluitend naar de stand plaats gekeken moet worden, maar ook naar de uitruktijd. „Als een am bulance paraat staat, kan ze binnen twee minuten uitrukken. Nu gebeurt het in bijvoorbeeld Ouddorp wel dat een auto pas na zes minuten aan het rijden is. Dus kan ook tijdwinst ge boekt worden." De Korte lijkt opge lucht nu deze mogelijkheid zich voordoet. „Ik had er een zwaar hoofd in. Dit is beter dan Tholen-stad of Bergen op Zoom als standplaats. Het voldoet het meest aan onze wensen." De samensmelting wordt begeleid door de adviesgroep Heijmans Partners uit Roosendaal. Die gaat op korte termijn de wensen van alle me dewerkers inventariseren, waarna be keken wordt of en hoe die gehono reerd kunnen worden. Op korte termijn zal daartoe duidelijk moeten zijn, hoe het centraal orgaan tarieven gezondheidszorg en de zorgverzeke raars - de financiers van de ambulan cediensten - tegenover de plannen staan. Tholen werkt met vrijwilligers, die allemaal de kans krijgen in de pa rate dienst te gaan werken. En er moeten nog meer hobbels worden genomen, want zo is het de provincie die de uitrukpunten aanwijst. Rijks waterstaat, de beheerder van de Krammersluizen, vindt de plannen voor een ambulancepost de moeite van het uitwerken waard, aldus direc teur F. van der Leemputte van de Flakkeese ambulancedienst. Zijn groep heeft het plan ontwikkeld om de semi-professionele instelling om te vormen tot een professionele. Het aanpassen van de standplaatsen (Sommelsdijk en Ouddorp vervallen, Stellendam en de Krammersluizen worden de nieuwe) leidt volgens hem tot meer armslag, wat een versterking van de marktpositie en daardoor be stendiging van het voortbestaan tot gevolg heeft. „Het uitgangspunt is om continuïteit te bekomen voor Tholen", aldus Van der Leemputte. Zou daarvoor de oplossing in West- Brabant gezocht worden, dan zou Tholen te allen tijde één ambulance houden want het streekgewest kan niet om een tweede auto gevraagd worden omdat ze zelf ook krap zit ten, stelt hij. Het heeft allemaal te maken met de problematiek van het ambulancevervoer in dunbevolkte gebieden. De optie om ambulances bij het sluizencomplex te stationeren, zou volgens Van der Leemputte ook de druk kunnen verminderen voor ambulancediensten op Voorne-Put- ten. Nu zijn er ten aanzien van de aanrijtijd knelpunten op de Maas vlakte, het Hellegatsplein en de om geving Willemstad, Oostflakkee en de omgeving Bruinisse. De nieuwe dienst gaat ongetwijfeld meer kosten, maar door de grotere schaal komt er meer geld beschik baar. Door de gewijzigde opzet denkt men in de toekomst bij te kun nen dragen aan de vorming van zo genaamde RAV's - regionale ambu lance voorzieningen - in Zeeland, West-Brabant en Rijnmond. Deze RAV's gaan straks de budgetten voor het ambulancevervoer verdelen, waar dat nu nog op het aantal ritten gebaseerd is. Blijft nog de situatie dat Flakkee nu onder Zuid-Holland valt en op de nominatie staat om Zeeuwse te worden, terwijl het Zeeuwse Tholen voor ambulance- en brandweerzorg met westelijk Noord- Brabant samenwerkt. Wethouder I.C. Moerland reageert positief op de fusieplannen. „Als de dienstverlening maar goed en betaal baar blijft, daar gaat het om. Bij wie je dan hoort is niet belangrijk." De stichting is autonoom en kan dus sa menwerken met wie ze wil. „Ander half jaar geleden zei ik al dat profes sionalisering nodig zou zijn en dat doen ze nu." Tholen betaalt de am bulancestichting jaarlijks 14.000 gulden als bijdrage in de administra tiekosten. Daarnaast wordt 23.000 gulden bijgedragen aan het streekge west. Multiple sclerose. In het Sint Fran- ciscus ziekenhuis in Roosendaal wordt donderdagavond 14 mei een informatiebijeenkomst gehouden over multiple sclerose (ms). Neuro loog dr. E.A.C.M. Sanders - specia list op het gebied van ms - houdt een lezing. De bijeenkomst, waar ook een gratis maaltijd aan vast zit, begint om half zeven. De deelname is gratis, maar men moet zich wel van tevoren opgeven op tel. 010-5919839. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor Ret eiland Hielen Molenstraat 13, töl./lax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Die straf werd gegeven omdat de Brabander op zondag 31 augustus in de Broekseweg tussen Oud-Vosse meer en St.-Annaland 210 km had gereden op een weg waar de maxi mum snelheid 80 km is. AOV-staten- lid L.J. van Doom uit St.-Maartens- dijk stelde onlangs de problematiek nog in de statencommissie verkeer aan de orde. Met name op zondag maken motorrijders het eiland Tho len onveilig omdat het daar dan vrij stil is en je op de wegen alle ruimte hebt. K. was in eerste instantie niet erg on der de indruk. „Op een motorfiets zo als ik die heb, stelt 200 km niets voor, wantje kunt er wel 280 km op rijden. De mensen zijn zulke snelheden ech ter niet gewend. Ik heb al een paar keer op het racecircuit van Zolder (België) gereden en ik weet hoe hard het gaat. Op de Broekseweg ging ik maar heel even heel hard, want je hoofd vliegt er dan bijna af. Maar ik ben geen crimineel of een volslagen idioot op de motor. Op de Broekse weg had ik ruim zicht en er is daar geen enkele afslag", vertelde de Bra bander. De kantonrechter dacht er wat anders over. „Een motor is toch maar een ding met twee wielen. En er kan wat op de weg liggen. Met zo'n snelheid kun je dan gelanceerd worden", zei mr. Bruin. Officier van justitie mevr. mr. C.J. Oldenburger vertelde dat de radar 217 km had geregistreerd, maar ze kerheidshalve was er voor de tenlas telegging 7 km afgedaan in verband met mogelijke kleine afwijkingen van de radar. „Maar 210 km is nog drie keer zo hard als op de Broekse weg is toegestaan. Die maximum snelheid van 80 km is vastgesteld op grond van de soort weg. En als u daar 210 km rijdt, dan bent u in zo'n korte tijd bij andere weggebruikers, dat die schrikken, want niemand rekent op zoiets. Eigenlijk is uw hoge snelheid ten opzichte van overige weggebrui kers een poging tot doodslag", zei de officier, die vertelde dat ze deze zwa re snelheidsovertredingen vooraf in de parketvergadering te Middelburg had besproken. Omdat het de eerste snelheidsover treding was waarvoor K. met justitie in aanraking kwam én de man be roepschauffeur was, bleef onvoor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor een auto nog achterwege. Haar voorgenomen eis van 1820 gulden boete en 4 maanden niet rijden liet de officier dus varen. „Maar het moet uit de lengte of uit de breedte komen en daarom eis ik 3640 gulden boete, een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar en 2 jaar lang geen motor rijden." K. stond perplex. „Ik schrik hier enorm van. Dat komt hard aan!" De officier trok zich die reactie aan, al vond ze dat de motorrijder andere mensen in gevaar had gebracht. Mevr. Oldenburger verlaagde echter de 2 jaar dat K. niet op een motor zou mogen rijden tot 1,5 jaar. De kantonrechter noemde de motor 'een duur speeltje.' „Het is iets voor je plezier en dan moet u met kracht worden ingepeperd, dat zo'n hoge snelheid niet kan." Hij deed nog 40 gulden van de boete omdat K. vroeg om in termijnen te mogen betalen en dan kwamen 6 termijnen van 600 gulden beter uit. Maar de 6 maanden voorwaardelijke ontzegging voor de auto en de 1,5 jaar onvoorwaardelijke ontzegging voor de motor, nam mr. Bruin zonder meer over. Twee weken voor K„ zondag 17 au gustus vorig jaar, was de 26-jarige A.L.A. uil St.-Annaland met zijn mo tor op de Broekseweg geregistreerd met een snelheid van 180 km. „Als u zo graag op een motor rijdt, ga dan naar Zandvoort of naar de Duitse au tobanen, maar niet naar de Broekse weg, want dat is dom", zei de kan tonrechter. „En' al is er altijd baas boven baas, bent u zo'n motordui vel?" A. vertelde timide, dat hij al leen graag op een motor reed, maar voor zijn werk bij een automatise ringsbedrijf in Willemstad had hij een auto nodig, want hij moest ook wel eens naar klanten. „U voelt de bui al hangen", concludeerde de kan tonrechter. die informeerde wat er zou gebeurde als A. zijn rijbewijs zou moeten inleveren. „In het ongunstig ste geval ben ik dan mijn baan kwijt", antwoordde de St.-Annalan- der. „Dan is het niet zo verstandig wat u gedaan hebt", vond de kanton rechter. De officier van justitie zei ook hier aan poging tot doodslag te denken. „Mensen die hard rijden, denken dat ze alles onder controle hebben en dat ze alleen op de weg zijn. Maar als je wat op de weg tegenkomt, dan word je met zo'n hoge snelheid gelan ceerd." Mevr. Oldenburger dacht aan een eis van 1400 gulden boete en 4 maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid, maar omdat A. zijn rijbewijs voor zijn werk nodig heeft en het zijn eerste snelheidsovertre ding was, wijzigde ze de eis in een verdubbelde boete van 2800 gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor 6 maan den met een proeftijd van twee jaar. En daarmee hield het niet op, want als bijkomende straf eiste de officier 1 jaar geen motorrijden. „Zet je mo tor maar in het vet", zei kantonrech ter mr. Bruin, die volledig akkoord ging met de eis, al mag A. zijn boete in vier termijnen van 700 gulden be talen. De 39-jarige W.H.M. uit St.-Anna land had niet op een motor, maar met zijn auto te hard gereden. Eveneens in de Broekseweg was hij 8 septem ber vorig jaar gesnapt met een snel heid van 125 km in plaats van de toe gestane 80 km. „U bent blijkbaar wat nerveus met het gaspedaal en daar houden wij niet zo van", zei de kan tonrechter. M. bleek vorig jaar juli al een boete van 460 gulden gekregen te hebben voor overtreding van de snel heid. „U valt vrij snel in herhaling", concludeerde de officier van justitie, die 630 gulden boete eiste en vier maanden voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van 1 jaar. De kantonrechter was het daarmee eens, want hij vond geen excuus voor de overtreding. Mr. Bruin waarschuwde de St.-Annalan- der dat hij na twee bekeuringen voor overtreding van de maximum snel heid duidelijk in de gevarenzone zit. „U hebt het zelf in de hand", aldus de Thoolse kantonrechter. De provincie wil een beleid op gaan stellen voor preventie van seksueel geweld en voor de hulp aan slacht offers ervan. Landelijk worden. Het onderzoek spitst zich vooral toe op zogenaamd 'huiselijk geweld' (ge pleegd door huisvrienden of familie leden). Landelijk heeft 13 procent van de mannen en dertig procent van de vrouwen (tussen de achttien en zeventig jaar) ooit te maken gehad met seksueel geweld. In een con- cerpt startnotitie gaan gedeputeerde staten ervanuit dat de situatie in Zee land gelijk is aan het landelijke beeld. Dat zou betekenen dat 16.000 Zeeuwse mannen en 36.000 vrou wen ooit te maken kregen met seksu eel geweld. Verder hebben 32.000 mannen en 36.000 vrouwen te ma ken met geestelijk geweld en nog De provincie heeft bij stichting Het Zeeuwse Landschap en rent meesterskantoor Witte te Hoog Keppel gevraagd om de mensen die ontheffing hebben gekregen om lamsoren en zeekraal te snij den. toestemming te verlenen dat op hun schorren te mogen doen. Voor het snijden van zeegroente geeft de provincie jaarlijks een aantal vergunningen uit, maar de genen die deze ontheffing krijgen, mogen niet zonder meer de schor ren op. Men moet eerst ook nog toestemming van de eigenaren van de schorren hebben. In het geval van de schorren bij Sint-Annaland zijn dat Het Zeeuwse Landschap en Witte. De officier van justitie, mevr. mr. gen daarin luidt, dat horeca-onder- nemers verplicht zijn om de politie toe te laten om te kunnen controle ren of de APV nageleefd wordt. Volgens de officier stond het echter vast, dat er om drie uur nog iemand met twee glazen bier aan de bar zat, terwijl V. zelf een chocomel voor zich had. „Op dat tijdstip mocht u niet meer open zijn. En als u met uw personeelsleden nog wat drinkt na het schoonmaken, dan doet u dat maar in de keuken, maar niet in de bar", aldus mevr. Oldenburger, die 330 gulden boete eiste. „Pure onzin!", zei V. „Dan ben ik elke nacht fout, want we ruimen al tijd op na sluitingstijd en dan drin ken we nog wat. En ik woon twee hoog en dan zou ik steeds naar bo ven moeten om na afloop nog kof fie te drinken. Dat vind ik zo'n waanzin. Nee, als ze willen, kun nen ze me elke dag pakken", fulmi neerde de Thoolse horeca-onderne- C.J. Oldenburger had het nakijken. Zij had op het politiebureau in Tho len één van de twee verbalisanten in de wacht gezet om als getuige te kunnen optreden, maar ze werd zo overrompeld door de kantonrechter, dat het al te laat was. Haar rest nu al leen hoger beroep, maar of ze daar van gebruik maakt, kon ze vrijdag middag nog niet zeggen. V. werd verweten, dat hij op 1 maart vorig jaar om drie uur 's nachts nog een klant aan de bar zou hebben ge had met twee glazen bier voor zich. Daarmee zou hij de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) overtre den hebben, maar de eigenaar van restaurant Zeeland was niet van plan om de boete van 275 gulden die hij thuis had gekregen, te betalen. „Er klopt helemaal niets van!", zei V. te gen de kantonrechter. „Ik zit al veer tig jaar in de horeca, dus ik ken heus de regels wel. Om twee uur moet ik sluiten en dan gaat de muziek en het buitenlicht uit en de deur dicht. Dan gaan we de zaak schoonmaken en daarna drinken we nog wat. De ser veerster was om 2.45 uur naar bed gegaan en om 3.00 uur wordt er aan het raam getikt. Ik ga naar de deur en daar staan twee politiemensen, een man en een vrouw. Ze vroegen of ze binnen mochten komen, maar ik weigerde dat. Dan moeten ze maar een huiszoekingsbevel meene men. Eén van de politiemensen zei toen: dan krijg je lekker een bekeu ring. Mijn reactie daarop was: veeg er lekker je reet mee af!" De officier van justitie haalde de APV erbij en één van de bepalin- En hij kreeg zijn zin. „Het spijt me eerlijk gezegd, maar de politie had er beter aan gedaan op de strepen te gaan staan en binnen te controleren of het een personeelslid was of een bezoeker die aan de bar zat. Nu is dat niet komen vast te staan, zeg ik met enige moeite. Er is onvoldoen de bewezen dat het om publiek ging en gezien die twijfel kom ik op vrijspraak uit." De kantonrech ter adviseerde V. echter de adviezen van de officier op te volgen, door na afloop niet meer aan de bar wat te gaan drinken, maar in de keuken. „Doe dat voortaan, anders zit u hier vaker", zei mr. Bruin. Men had al een vermoeden wie de da der van de 'diefstal' in Meulvliet zou zijn, maar na drie maanden kwam de portemonnee met bankpasjes, rijbe- wijs en contant geld in de Wellevaete boven water. Het wonderlijke verhaal begint eind november in Tholen tij dens de districts-tentoonstelling van Vogelvreugd. Een bezoeker uit Goes blijkt op een gegeven moment zijn portemonnee kwijt te zijn bij het op ruimen van de tentoonstelling. De ei genaar was er heilig van overtuigd dat hij op de bar van Meulvliet was gesto len, nadat met vijftien mensen tever geefs was gezocht. Alles werd over hoop gehaald, maar niets gevonden. Er werd tot aangifte bij de politie be sloten en daarbij werd het vermoeden geuit, wie de dader zou zijn. Toen drie maanden later in de Wellevaete te St.- Annaland een podium werd opge bouwd voor een toneelvoorstelling van de Plattelandsvrouwen, werd er in de kleedkamer een portemonnee gevonden. Beheerder H. van Maaren bekeek de inhoud en belde het adres in Goes. „Ik dacht een blij iemand aan de lijn te krijgen, maar het tegen deel was waar. Hij was nooit in St.- Annaland geweest, vertelde hij me. Toch kwam hij kijken en de porte monnee met toebehoren bleek inder daad van hem te zijn. De conclusie was, dat hij bij het opruimen van de vogeltentoonstelling in Meulvliet en dan met name de gordijnen, zijn por temonnee heeft vefforen. Die gordij nen werden voor de toneeluitvoering van de Plattelandsvrouwen verhuisd van Tholen naar de Wellevaete en toen kwam de portemonnee tevoor schijn. Een heel curieuze zaak dus, maar wel leuk, zeker voor de betrok kene uit Goes", aldus beheerder Van Maaren. De SGP is tegen het verlenen van planologische medewerking aan de bouw van een zeilschool en clubhuis op het recreatieterrein Speelmansplaten. L.A. Almekin- ders uit Bergen op Zoom wil dit plan realiseren. In de gemeente raad zei K.A. Heijboer dat zijn fractie tegen is. Partijgenoot M. Dijke legde bij het voorstel om de tarieventabel bij de legesverorde ning aan te passen uit, dat de frac tie weliswaar principieel tegen het geregistreerd partnerschap is, maar niet tegen stemt omdat dit door de rijksoverheid is opgelegd. SGP'er L. Walpot nam, zoals va ker, een minderheidsstandpunt binnen de fractie in. Hij stemde om principiële redenen tegen arti kelen in diverse belastingverorde ningen. En tegen het uittrekken van 140.000 gulden voor een op knapbeurt voor het sportveld in Sint-Philipsland, waarmee hij bij de begrotingsbehandeling ook niet had ingestemd. De stichting Het Zeeuwse Land schap gaat de Bruintjeskreek bij Anna Jacobapolder uitbaggeren. Gedeputeerde staten hebben daar voor een vergunning afgegeven. Het gaat in totaal om 19.500 kubieke meter slib. Dat slib heeft zich in de loop der tijd opgehoopt in de Bruin tjeskreek waardoor de natuurwaar den van het gebied worden aange tast. Men verwacht geen sterke ver vuiling. Het Zeeuwse Landschap wil de oude kreek uitbaggeren en het slib ontwateren op twee perce len naast het water. Daarvoor is ech ter vergunning van g.s. nodig, die deze nu af hebben gegeven. Het slib wordt in depots gestort waarna het water eruit kan lopen. Dat water gaat weer terug in de Bruintjeskreek waarna het droge slib achterblijft. Dat wordt verspreid over het land dat daarmee dertig centimeter hoger zal komen te liggen. De vergunning geldt voor vijf jaar. eens 43.000 mannen en 41.000 vrou wen met lichamelijk geweld. Gede puteerde staten constaterén dat er in Zeeland, net als in de overige provin cies, nooit een beleid is geweest voor de hulpverlening aan mannen en vrouwen die het slachtoffer werden vanseksueel geweld. G.s willen daarom in april een stuurgroep in stellen die beleid moet gaan ontwik kelen. Die groep moet bestaan uit vertegenwoordigers van de gemeen ten, zorgvragers, zorgaanbieders en verzekeraars. Daarnaast moet er een werkgroep komen die de stuurgroep weer advies kan geven. In december moet er een rapport van de stuur groep liggen en in maart volgend jaar moeten de betrokken organisa ties een convenant ondertekenen. Het directeurspaar Hinke Bakker (links) en Norman Gurney van De Buren coating met tussen hen in een vertegenwoordiger van een klant. Het was druk tijdens de opening vrijdagmiddag in het nieuwe pand van De Buren coating. Het bedrijf met een werkgebied van Utrecht tot in België, kleurt metalen door mid del van verfpoeder dat zich door een elektrische lading hecht aan meta len. Met een hapje en drankje wer den de gasten ontvangen. Daarna verrichtte burgemeester H.A. van der Munnik de openingshandeling. Voordien spraken eerst de twee ei genaars van de fabriek nog een woord. „Vijf jaar geleden hadden we als doel een ernstige ziekte te stoppen. Die ziekte was: spoed", hield directeur N.C. Gurney de aan wezigen voor. „We begonnen een eerste-hulpcentrum in Bergen op Zoom en in korte tijd merkten we hoe ernstig die ziekte was. Door toegewijde personeelsleden en leve ranciers kregen we die ziekte rede lijk onder de knie. Met hun inzet werd het ook mogelijk om dit zie kenhuis te bouwen." Deze metafoor van Gurney wordt achteraf even vertaald door zijn partner mevr. H.A. Bakker. „Norman werkte voor we voor onszelf begonnen al in de zelfde branche. Maar hij vond dat de kwaliteit van werken beter kon. Daarom zijn we een eigen bedrijf begonnen. Aanvankelijk wilden we dat al in Tholen doen, maar er was toen geen plaats. Dus zijn we uitge weken naar een huurpand in Bergen op Zoom." En nu is De Buren coating dus toch in Tholen terechtgekomen. Burge meester H.A. van der Munnik toon de zich daar blij over. „U toont zich trots op dit nieuwe pand. En het is voorwaar ook geen kleine prestatie. U bent vijfjaar geleden aan een reis begonnen waarvan u nu nog niet weet waar hij zal eindigen. U kent wel de richting, maar niet het eind punt. Toch heeft u vertrouwen", sprak Van der Munnik het direc- teurSpaar toe. „U bent met vier mensen een elektrostatische poeder- spuiterij begonnen. Een techniek af komstig uit de ruimtevaart. Door een combinatie van kwaliteit, snel heid, het houden van afspraken en flexibel willen en kunnen werken, heeft u dit opgebouwd tot waar u nu bent." De burgervader sprak zelf overigens apetrots over het vollopen van Welgelegen. „Zes hectare is er uitgegeven en er zijn er nog drie in optie. Er hebben zich' nu bedrijven gevestigd met in totaal 160 perso neelsleden. Het loopt als een trein en we zullen dan ook tijdig voor uit breiding moeten zorgen in Tholen", aldus Van der Munnik. Hij opende de fabriek door een zilvergrijze fi guur (die al enige tijd onbeweeglijk aan de productielijn had gestaan) los te knippen. Deze figuur ging on der dreigende muziek de spuiterij in. Na het nodige geborrel en veel rook. kwam er een vrolijk gekleurd clowntje uit. Daarmee beeldde men symbolisch bet werk van De Buren uit. Van het personeel kregen Nor man Gurney en Hinke Bakker bij wijze van grap een goudvis als ka meraadje voor de hond Tessa. Het echte cadeau was een envelop met inhoud. Na drie verschillende exploitanten ten. „En we hebben nog 20 zit- en twee eigenaren was het cafetaria toe aan een grondige vernieuwing. Het grote raam in de voorgevel, dat nog dateerde v$in de voormalige Spar supermarkt van C. Poot, werd vervangen door een kleinschaliger indeling met twee deuren in het midden in plaats van een toegang aan de zijkant. „Het oogt veel beter en de toegankelijkheid is gemakke lijker", zeggen de nieuwe eigena ren. Zo is ook de bakoven aan de zijkant geplaatst om meer moge lijkheden te hebben voor de klan- plaatsen, dus ook voor kinderpar tijtjes is dit een mooie gelegen heid." Adrie en Trijnie Goedegebuure verkochten hun woning in de Su- zannaweg en pakten de nieuwe uit daging aan, ondanks dat er al twee verkooppunten» voor patates-frites e.d. in St.-Annaland zijn. „Wij zijn echter het enige pure cafetaria. En we bakken verse frites van Zeeuw se kleibonken, die we zelf voor bakken. Dat is lekkerder dan uit de diepvries." Alle snacks zijn verkrijgbaar, in clusief belegde broodjes, waarvoor een afbakoven is geïnstalleerd. „Binnenkort zijn er ook pizza's te krijgen en in de zomer, met het oog op de toeristen van de jachthaven en de campings, koffie met gebak. We kijken waar vraag naar is", al dus Trijnie Goedegebuure. Het in terieur is gezellig met de kersen houten stoelen en de kast. Adrie (38) bakt vanaf zijn tiende jaar al frites bij zijn vader. Eerst in een tijdelijke verkoopruimte op het Havenplein en daarna in het cafeta ria, waar hij nu zelf woont. „Toen mijn vader overleed, hebben we overwogen om de zaak voort te zetten, maar toen was het een te grote aanpak voor ons. En de kin deren waren nog klein." Adrie, die zijn baan als straatmaker bij gebr. Moerland aanhoudt, pakte de kans nu wel aan. Trijnie (36), die vroe ger in cafetaria 't Dobbertje bij G.J. den Hertog in Tholen heeft ge werkt en later in andere horecabe drijven bijsprong, wilde graag wat voor haarzelf. „Ik doe dit werk ge woon graag." Bij de tennisclub deed ze ook het kantinewerk, maar dat heeft ze moeten opgeven, even als de competitie. Na de jaarwisseling is de verbou wing begonnen en met veel hulp is het binnen drie maanden geklaard. „We hebben heel wat zelf gedaan, ook het leggen van de betonnen vloer. En tussendoor heb ik de op leiding sociale hygiëne nog ge volgd en examen gedaan in Eind hoven", vertelt Trijnie. Saar Goedegebuure, een zuster van Adrie en destijds ook al werkzaam in het cafetaria van haar vader, springt bij in 't Toaverkot. Dode man gevonden. Vissers heb ben vrijdagmorgen omstreeks elf uur een dode man aangetroffen in de Oosterschelde bij de Flauwershaven op Schouwen-Duiveland. Uit sectie is gebleken dat de man vermoedelijk door een misdrijf om het leven is ge komen. Het gaat om een Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Er is een rechercheteam samenge steld en het onderzoek richt zich vooralsnog op de vraag waar het slachtoffer het laatst is geweest. Advertentie I.M. Adrie en Trijnie Goedegebuure met hun drie dochters in 't Toaverkot

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 11