1 |l s Modeshow trekt 275 bezoekers Plaatselijk nieuws Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 maart 1998 Fietser breekt heup Jaarconcert Concordia Klaverjassen Puzzel-oriëntatierit Koor bij NPB Plattelandsvrouwen Bot van 41 centimeter Jeugddienst Lamsöören in Antwerpen Van Driel kampioen Uitwisselingsconcert Lentemarkt Treiteren en zondebokken Veertig jaar muzikant Hocus pocus toaverkot Biljarten Dit alles bij uw Thoolse slagers, rJ.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland j.a. Geilings, Tholen La vie Parisienne Paaszang Paasbrunch Anbo Total tankstation Ria en Arie Duine Het tankstation met de scherpe prijzen bij u in de buurt. Countryline-dansen Diefstal autoradio's Bijeenkomst Het Visnet Zomermarkt behouden Auto tegen dakgoot Borstkanker Jaarconcert Concordia Muzikanten op school DAG EN NACHT Tholen De 76-jarige H.A. heeft zaterdag middag een heup gebroken toen hij met zijn fiets over de Molenvlietse- dijk reed. De man werd links inge haald door een jongen van een jaar of tien die op een grijze crossfiets of ATB reed. Nadat de jongen de man had ingehaald, sneed hij hem om rechtsaf de Zoekweg in te rijden. De jongen is niet gestopt, maar de poli tie zou graag met hem in contact komen. Ze zoekt een jongen met een getinte huidskleur en zwart krullend haar tot boven de oren. Hij droeg die zaterdagmiddag een zwarte trainingsbroek met verticale rode streep en mogelijk een groene jas. In een tot concertzaal omgetoverde sporthal was het zaterdag een druk te van belang voor het jaarconcert van Concordia. Het jeugdorkest beet de spits af met 'The Muppet- show', een werk dat door dirigent P. Rampaart is uitgeschreven voor har monie-orkest. Daarna maakte de drumband onder leiding van S. v.d. Boom van 'Show op effect' ook een echte show. In 'Time travel' soleer de William Geuze op bariton in het tiende deel. Volgens voorzitter mevr. Provoost is het uniek dat een leerling met muziek begint op bari ton. Drumband en jeugdorkest voer den nog enkele nummers uit, waar na het de beurt was aan de samenspelgroep. Hierin debuteer den Mandy Deurloo, Evelien Ver kamman en Zoë Braai op saxofoon en Lotte Mulders op klarinet. Ze speelden werkjes van Colin Cowles en Joep Wanders. Na de pauze bracht het harmonie orkest onder leiding van M. Harten dorp 'Fanfare and hymn of celebra tion'. De folksongsuite 'Three ayres from Gloucester' - waarin de noorn- partijen een belangrijk aandeel had den - werd met een ovationeel ap plaus beloond. In de finale brachten alle leden 'The St. Louis Blues', een swingend geheel. Mevr. Pro voost bedankte tot slot iedereen die een steentje had bijgedragen en zet te daarbij drie solisten extra in het zonnetje: Corina Zwaan (altsaxo foon), Mariëtte Krijger (hoorn) en William Geuze. Herman Oldenburg won donderdag met 5531 punten de wedstrijd bij klaverjasclub stad Tholen. Carlo Hage volgde met 5378 punten. Der de werd Marie Leydekkers 5245 p. Hierna volgden Aad Volwerk met 5160 p en Leen Hage met 4966 p. Motor- en Automobiel Club Tholen organiseerde zaterdag een puzzel- oriëntatierit. De uitslag in de A- klasse: 1. J. Damen 233 strafp; 2. M. Vinjé 234 p; 3. C. de Jonge 236 p; 4. J. de Graaf en J. Vissenberg 264 p; 6. J. Hage (jr.) 266 p; 7. W. de Hond 285 p; 8. A.J. Hage 344 p: 9. J. Hage 366 p; 10. C. Houtepen 420 p. B-klas<&: 1J. Lensen 345 strafp; 2. P, Deurloo 432 p; 3. J. Goedege- buure 483 p; 4. A. de Jongh 592 p; 5. H. Jansen 709 p; 6. mevr. Adri- aansen 787 p. Het NCVB-koor met dirigent dhr. Letzer werkt zondag mee aan de kerkdienst van de Ned. Protestan tenbond, naar aanleiding van het boek De kracht van een lied. Over leven in een vrouwenkamp' van He len Colijn. De dienst begint om 10.45 uur. Postduivenhouder M.J. Laban trok woensdag zijn speciale jas aan om de plattelandsvrouwen over zijn hobby te vertellen. Kort vertelde hij hoe hij zelf aan de duivensport was begonnen, over zijn bestuurlijke functies en over het ontstaan van de duivensport. Voor onze jaartelling werden bijvoorbeeld in Perzië en Egypte al duiven gebruikt voor snelle berichtgeving, maar ook om bladgoud te smokkelen. Rond 1600 begon het in ons land, waar edefen het recht konden krijgen om duiven- torens te hebben. Ook het leger maakte door de eeuwen heen - tot op de huidige dag - gebruik van de ze snelle en snuggere vogels. Vooral in de Verenigde Staten is deze vorm van communicatie hoog ontwik keld. Laban gaf ook uitleg over het omhokken of omwennen bij ver koop of verhuizing, en over de in vloed van atmosferische omstandig heden op het vlieggedrag. Er werd uit de doeken gedaan wat er vooraf gaat aan de langere vluchten, en ook het ringen en klokken kwam aan de orde. Na het vertonen van een videoband kwamen de vragen, zoals over doping en de exorbitante prijzen die voor prijswinnende dui ven betaald worden. Met een bot van 41 cm vingen zo wel P. Stokkers als L. Berrevoets de grootste vis bij de eerste wedstrijd van de Pieterman. Gevist werd van af de Salamander 1. De uitslag: 1. W. van Elzakker 394 p; 2. H. Hach- mer 271 p; 3. L. Verkerke 269 p (te vens winnaar blinde lotto); 4. J. van den Berge 251 p; 5. H. Kikkert 202 p; 6. A. van Elzakker 180 p; 7. B. van Elzakker 167 p; 8. R. van Laar 158 p; 9. A. Spapen 157 p; 10. C. van Elzakker 153 p. De prijsuitrei king vond plaats in het nieuwe clublokaal café de Kroon. Op zondag 5 april organiseert de Pieterman een vrije bootwedstrijd op de Oosterschelde. Om acht uur vertrekken de sportvissersboten Hendrik H. en Eendracht vanaf de Bergsediepsluis. Er wordt gevist op centimeters en de telling is om en om per boot. De loting voor de plaats op de boot wordt van tevoren door het bestuur vastgesteld. Oud- Vossemeer Zondag wordt er om half acht in de Hervormde kerk een jeugddienst gehouden met als thema 'Lik op stuk'. Medewerking aan deze dienst verlenen o.a. ds. Ezinga uit Yerseke en het jeugdkoor Rejoice uit Anna Jacobapolder. De opbrengst van de collecte is bestemd voor stichting De Hoop te Dordrecht voor de actie Onder-dak. Dit is een actie voor 28 extra plaatsen voor opvang en be handeling van verslaafde jongeren. Dweilband de Lamsöören is uitge nodigd om zaterdag mee te doen aan de internationale carnavalsop tocht in Antwerpen. De optocht, de stoet der stoeten genaamd, wordt georganiseerd door de Antwerpse Karnaval Komiteit. Hieraan wordt deel genomen door muziekgroepen en wagens uit België, Nederland en Duitsland. De contacten zijn ont staan bij een optreden van de Lamsöören in Dinteloord, waar ook mensen van het AKK waren. Dirk van Driel heeft de onderlinge competitie gewonnen van biljart club De Treffers. Zijn gemiddelde gaat met zes caramboles omhoog. Van Driels puntentotaal in 22 wed strijden is 206,38. Bert den Hollan der behaalde de tweede plaats met 205,64 moyennepunten D. den Hol lander werd derde met 200,42 mp, 4. P. Hommel 199,58 mp, 5. C. Bur gers 198,7 mp, 6. P. de Leeuw 198,2 mp. 7. K. Hommel 197,16 mp, 8. M. Hendrikse 196,75 mp, 9. J. Etiënne 195,18 mp, 10. J. Hommel 194,68 mp, 11. H. Hommel 192,90 mp en 12. L. van Wezel met 153,75 mp. De kortste partij in de competi tie was met 14 beurten voor Dick en Bert den Hollander en P. de Leeuw. De hoogste serie, 24 caramboles, scoorden H. Hommel en D. den Hollander, terwijl D. den Hollander met 5,07 ook het hoogste gemiddel de in een partij op zijn naam schreef. Uitslagen KOT A-team: M. Goud zwaard-C. Timmermans 0-2; D. Va- ders-M. Klijnsmit 0-2; A. Haver- mans-H. van Daalen 0-2; M. van Hees-J. Burgers 0-2; T. Schot-W. Heijboer 0-2. Kortste partij (20 beurten) C. Timmermans, hoogste serie (12 caramboles) J. Burgers en beste gemiddelde (2,8) D. Vaders. KOT B: C. van Daalen-M. Potappel 1-1; A. Hommel-P. de Jager 2-0; A. Goedegebuure-H. van Herpen 0-2; D. Vroegop-J. Vroegop 0-2. Kortste partij (17 beurten) C. van Daalen, hoogste (8 caramboles) en beste ge middelde (1,29) M. Potappel. Muziekvereniging OVM organi seert zaterdag een uitwisselingscon- cert met fanfare Vooruit uit Oude Tonge. Het concert begint om acht uur in de Vossenkuil. Onder leiding van dirigent René Hendrickx speelt OVM zes nummers, terwijl Vooruit onder leiding van Jurgen Nab zeven nummers uitvoert. De toegang voor deze uitvoering is gratis. De Sint-Anthoniusschool hield za terdagmiddag een lentemarkt. Het was een gezellige drukte, de koffie stond klaar en de zelfgebakken wa fels smaakten heerlijk. Ook draaide het rad van avontuur. De knutsel- hoek werd door de kinderen goed bezocht en er werden dan ook ver schillende dingen gemaakt, o.a. paasmandjes en paashaasjes. Ook hadden de kinderen veel interesse voorde grabbelton en het klokspel. Bij het eendenspel werd door de kinderen zo goed mogelijk gehen geld voor een hoog aantal punten. Dit jaar was er ook een muntwerp- spel. De kraam met tweedehands spullen werd ook druk bezocht door de aanwezigen en er werd goed ver kocht. Er was ook een tafel vol leu ke artikelen die door de ouders van de leerlingen gemaakt waren. De opbrengst van deze middag komt geheel ten goede aan de school. Treiteren was woensdagavond het onderwerp tijdens de ouderavond van de School met de Bijbel, die dit keer in het N.H. verenigingsgebouw werd gehouden. Mevr. Hasselaar, verbonden aan de schoolbegelei dingsdienst BGS uit Ridderkerk en tevens lerares in het voortgezet on derwijs, ging aan de hand van diver se voorbeelden uit de praktijk in op het probleem van treiteren. De aan pak achtte ze een gezamenlijke op dracht voor ouders, leerkrachten en kinderen. De zondebokken, de slachtoffers van de treiteraars, kun nen er namelijk ernstig onder gaan lijden. Een goede band van leer krachten en leerlingen en een goede sfeer in de groep, kunnen voorko men dat treiteraars kansen krijgen. Mevr. Hasselaar pakte het probleem op een open en eerlijke wijze aan en dat de ouders belangstelling voor dit onderwerp hadden, bleek wel uit de hele rij met schriftelijke vragen die na de pauze ingediend werden. Voorzitter M.C. den Engelsman ver zorgde de opening van deze ouder avond, vice-voorzitter C.W. Goede- gebuure de sluiting. Directeur M.D. Baaij meldde nog. dat de school een extra leerkracht mag aantrekken. Bariton-saxofonist J. van Poortvliet is dinsdagavond tijdens de repetitie van de koninklijke fanfare Accele rando gehuldigd wegens zijn veer tigjarig lidmaatschap. Voorzitter C. Vroegop speldde hem een insigne van de eigen vereniging en van de muziekbond KNF op. Van de veer tigjaar was Koos van Poortvliet ook nog twintig jaar bestuurslid. De voorzitter prees hem als trouw lid, die bijna alle saxofoons heeft be speeld en naast het muzikale ge deelte nog allerlei karweitjes voor de vereniging opknapt. Sint-Annaland staat bekend om zijn verhalen over heksen en hun magi sche krachten. Bestaan heksen nu wel of niet? Eeuwenlang hield die vraag mensen in de ban. Voor de kon. fanfare Accelerando aanleiding om de jaaruitvoering als thema te geven 'Hocus pocus toaverkot'. Door het toegangsbewijs in een tijd machine te stoppen worden de be zoekers teruggetoverd naar het jaar 1830. Dit staat op 17 en 18 april te gebeuren in de Wellevaete. De muziek van fanfare en drum band speelt in op het thema. Maar er is meer: een muziektent, oude ge vels en kleding, een historische markt, heksenpoppen en en Oud hollandse snoepkraam. Op de mu ziek van 'Fafiefoemiek' is speciaal voor Accelerando een choreografie gemaakt. Uitgebeeld wordt een ver haal dat speelt op de boerderij Bleij- endaal. Aan de muziekproductie werken weer diverse acteurs en ac trices mee. Beide avonden is er plaats voor 240 belangstellenden, zodat reserveren noodzakelijk is (tel. 652375). De uitvoeringen beginnen beide avon den om half acht en op vrijdag speelt na afloop een dansorkest. Zaterdag 28 niaart eerste ophaal- ronde voor de rommelmarkt, v.a. 9.30 uur. Kon. fanfare Acceleran do. Advertentie I.M Bij biljartvereniging De Hoop werd vrijdag de eerste partij gespeeld door D. Bult en K. Smits. Deze werd door Bult met ruim verschil gewonnen (10-6). De partij tussen L. Menheere en M. Elenbaas werd gewonflen door Menheere. die na een goed begin even terugzakte. Zijn overwinning kwam daar echter niet door in gevaar. R. Keur ging in zijn partij tegen W. van Oudenaarde goed van start, maar zag de winst toch nog aan zijn neus voorbij gaan. Hij verloor met 9,21-10. De kortste partij was de partij tussen G. Rijn berg en E. van Poortvliet. Deze par tij duurde 23 beurten en de uitslag was 10-6. Het beste gemiddelde (2,3) kwam ook op naam van Rijn berg. In de laatste partij tussen L. Blom en H. Keur liep het voor bei den niet lekker. In deze langste par- Donderdag, vrijdag en zaterdag 26, 27 en 28 maart MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE 1 kg 1 SOEPPAKKET EIGEN GEKOOKTE HAM 100 gram KIPFILET 100 gram LEVERKAAS 150 gram EI-BIESL00KSALADE 150 gram 17,00 6,95 2,50 2,45 1,50 2,25 Maandag en dinsdag 30 en 31 maart en woensdag 1 april RUNDERGEHAKT SOEPVLEES SAUCIJZEN VET SPEK SPEKJES 500 gram t samen voor 400 gram 10,00 1 kg7,95 1 kg6,50 200 gram1,25 Advertentie I.M. tij was het Keur die won, met 7,87- 10. D. Bult haalde met negen ca ramboles de hoogste serie. Maandag 30 maart wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Leerlingen en begeleiders van de De Casembrootschool - 32 in to taal - bezochten maandagavond in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom een uitvoering van de operette La Vie Parisienne van Jacques Offenbach. Het was een verkorte uitvoering, speciaal voor leerlingen van de gemeentelijke muziek- en dansschool, met uitleg over wat er bij zo'n spektakel alle maal komt kijken. Belichting, ge luid, decors, de orkestbak met de groepen muziekinstrumenten, alles werd met veel humor uitgelegd. Het orkest werd gedirigeerd door dorpsgenoot Pierre van Broekho ven. EëVi indrukwekkende locomotief op het podium, een grappig lied ('Er zit een scheur in je broek'), het pittige ballet, het grote schitte rend aangeklede koor, het komi sche duo Henk Witjes en Willy Michielsen dat de uitleg voor zijn rekening nam, de kinderen geno ten. En de ouders en juffen ook. Stavenisse Het kinder- en jeugdkoor Gabriella organiseert zaterdag een lijdens- tijd- en paaszangavond. Dit doet men samen met het Toonkui^tkoor uit Bergen op Zoom, dat de lij- denskoralen van J.S. Bach ten ge hore brengt. Er worden ook enkele liederen op de dwarsfluit gespeeld. De avond begint om acht uur in de N.H. kerk. «rr 1 Sint- --i; Maartensdijk De ouderenbond Anbo organiseert op tweede paasdag in Maartenshof een paasbrunch. Die begint om 12 uur en een half uur later zal de soep worden geserveerd, gevolgd door een koffietafel. Na het eten wordt bingo gespeeld en tijdens de pauze is er een drankje. De bijeen komst duurt tot vijf uur. Aanmel den kan tot 6 april bij fam. v.d. Meeberg (663798), M. van Beve- ren (662943), mevr. A. Kuipers (662569) en A. den Haan (663445). Op 7 mei staat een reisje gepland, een mini-cruise door de Bies- bosch: Vertrek om 9 uur naar Drimmelen. aan boord wordt de koffietafel genuttigd en 's avonds staat in Wagenberg het diner ge reed. Spuidamstraat Scherpenisse Advertentie I.M. Klaverjassen G. de Hond won vrijdag bij de Pendelaars de klaverjaswedstrijd met 5435 punten. Tweede werd J. Guiljam met 4950 p, derde en vierde respectivelijk M. den Haan 4941 p en L. Kampman 4850 p. De stand na deze wedstrijd is als volgt: 1. K. Waasdorp 79.776 p, 2. J. Guiljam 79.633 p, 3. C. Weeland 79.517 p, 4. G. de Hond 76J920 p, 5. M. den Haan 76.774 p. In de stand om de marsenprijs staan K. Waasdorp en J. Guiljam bovenaan met 27 marsen. Zij worden ge volgd door A. Koetsier met 21 marsen en J. van der Werf met 20 Zaterdagmiddag 4 april wordt er van half drie tot half zes een countryline dansmiddag gehouden in recreatiecentrum Haestinge. Ie dereen die van country- en wes- ternmuziek houdt is van harte wel kom. Een partner is voor deze dans niet nodig, want iedereen danst voor zichzelf. De opstelling is in rijen met de gezichten allemaal de zelfde kant op en iedereen voert tegelijkertijd dezelfde passen uit. Het wordt op prijs gesteld indien u gepaste kleding draagt, zoals spij kerbroek, geruit overhemd, leren laarzen en western hoed. De zaal is open vanaf twee uur. Scherpenisse In de nacht van zondag op maandag is de radio van een inwoner gestolen uit diens personenauto. De auto stond geparkeerd op de oprit van een wo ning in de Laban Deurloostraat. Die zelfde nacht wordt ook ingebroken in een auto in de Beatrixlaan. Hieruit verdween eveneens geluidsappara tuur, maar ook nog andere spullen. Jeugdvereniging Het Visnet van de Gercf. Gemeente houdt morgen (vrij dag) een gemeenteavond in het ver enigingsgebouw naast de kerk. Ieder een is van harte welkom om te komen luisteren naar dhr. A. Kareis, werkzaam bij de jeugdbond van de Gereformeerde Gemeenten. Hij spreekt over 'Zeg mij wie je vrienden zijn'. Ds. Venema houdt een medita tie. De avond begint om half acht. Poortvliet De middenstandsvereniging is niet meer in staat om de jaarlijkse zomer markt te blijven organiseren. De ideeën zijn uitgeput, zo schrijft het bestuur aan de andere verenigingen in het dorp. De club doet een beroep op andere verenigingen om de brade rie op poten te zetten. „De braderie is vóór de gemeenschap en zou ook dóór de gemeenschap georganiseerd moeten worden." Met het instellen van een braderiecommissie, bestaan de uit vertegenwoordigers uit ver schillende verenigingen, hoopt de middenstandsvereniging de zomer markt op de derde zaterdag in augus tus voor Poortvliet te behouden. Een Russische vrachtwagencombina tie is vrijdag in de Zuidstraat tegen een uitstekende dakgoot gereden. De ze werd daardoor opnieuw bescha digd, want kortgeleden raakte een an dere vrachtwagen de goot ook al. De Plattelandsvrouwen kregen dit keer voorlichting over borstkanker. Tijdens een voorlichtingsavond op 11 maart vertelde mevr. Becht van de GGD de 40 aanwezigen aan de hand van dia's hoe een borstonderzoek in zijn werk gaat en hoe men zelf de borsten kan onderzoeken. Zij vertelde dat hoe eerder men iets ontdekt, hoe groter de kans op genezing is. Er wor den nog steeds onderzoeken gedaan naar allerlei vormen van kanker en hoe men die kan bestrijden. Na de pauze beantwoordde mevr. Becht de vragen van de aanwezigen. Tot slot bedankte mevr. Zandbergen haar met een bloemetje en wenste iederen wel thuis. Sint- Philipsland Op het jaarconcert van muziekvereni ging Concordia kon F. Quist vrijdag in De Wimpel een goed gevulde zaal verwelkomen. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld door de fanfare onder leiding van dirigent Walter Leden van de Plattelandsvrouwen en hun kinderen werkten mee aan de modeshow van Pleune/Young Style. Volgens de moderedactrice van NRC Handelsblad wordt het een saaie zomer omdat de in de mo debladen beloofde felle, schok kende en brutale modellen in de praktijk nogal aan de rustige kant blijken te zijn, In Haestinge trok de modeshow van I'leuneA'oung Style uit St.-Anna- land echter veel volk. Op uitnodi ging van de Bond van Platte landsvrouwen afdeling St.- Maartensdijk kwamen maar liefst 275 bezoekers op de show af. Gezien de ervaringen bij vori ge shows, die het St.-Annalandse modehuis meestal in Havenzicht houdt, sprak mevr. Pleune van 'een buitengewoon goede belang stelling'. Verandering van spijs deed kennelijk eten. Nu was er een publiekstrekker ingebouwd, want een gedeelte van de leden zelf en hun kinderen werkten aan de show mee. Daarnaast waren er drie dressmen en jongedames van de aerobicgroep van gymnastiek vereniging WIK uit St.-Anna- land, die twee keer optraden. Het was een modeshow voor alle leef tijden, van groot tot klein, van dik tot dun, voor het hele gezin, gezellig en sfeervol. Sportieve, jonge mode met broeken, bermu da's, blouses, shirts, pullovers, rokken, tuniekpakken, jurkjes, jacks en jassen van de merken S.Oliver, Dutch, Clair, Dito Dito, Frou Frou, Wrangier en Cracker. Zeer gevarieerd was ook het aan bod voor de kinderen uit de col lecties van Get Smart, S.Oliver, Sturdy en Iniminimarino. Voor de dames waren er zowel stijlvol le als sportieve kledingstukken van Choise, Hahella, H.S., Just Junes en Elitair. De meest voor komende kleuren zijn pasteltin ten, zoals beige, zand, lichtblauw, geel tot okergeel, groen, kobalt- marine, wit-grijs en zwart. De kapsels, in een grote verscheiden heid van modellen en kleuren, werden verzorgd door kapsalon De Barbier uit St.-Maartensdijk. Tuincentrum Eiland Tholen uit St.-Annaland fleurde het podium op. Blue Starlight zorgde voor de muzikale begeleiding van deze succesvolle modeshow. Predikbeurten Zondag 29 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Klein, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Rebel. 17 u. ds. Van de Hout. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. wo 1/4 19.30 u. Oecumenisch avondgebed. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters, m.m.v. zangkoor. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Ezinga, Yerseke, jeugd dienst. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. 18.30 u. drs Ezinga, Yerseke, jeugd dienst in Ned.Herv. kerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30u. kand. Kievit. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maas, Oud-Beijerland. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Harinck. 14.30 u.ds. Blok. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Gorsel, Bergambacht. 18 u. ds. Van Vuuren, Zoetermeer. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 1/4 19.30 u. ds. v.d. Meer, We- kerom SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Ouden, Tholen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei. 19 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. vr 27/3 19.30 u. dhr. Molendijk, Oosterland. 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. (H.D.) ds. Den Hartog. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Slëen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Vlietstra, Voorburg. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van de Hout, Werkendam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Binnenkamp, Strijen. 17 u. ds. Voets, Arnemuiden. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk: Siol. Zij begonnen met een largo van The new world symphony. Vervol gens werden nog een aantal bekende nummers gespeeld, zoals Tiritomba van de zanger Helmut Lotti. Hierna was het de beurt aan de drumband on der leiding van Hans Orgers. Zij openden met Drumfestijn, gevolgd door Surprises, Drumfestival en Sam ba Fantasie. Ook was er een optreden van drie leerlingen bij de drumband, Jan Everaers, Wendy Ridderhof en Marloes v.d. Est. Hierna volgde er nog een optreden van de fanfare, waarij het publiek met het laatste nummer een gedeelte mee kon zin gen. Dit werd tevoren eerst gerepe teerd. Voorzitter A. Boon bedankte de dirigent, de instructeur en speaker Quist met een bloemetje. Na de pauze was er een toneelstuk dat door eigen leden van Concordia werd gespeeld, met als titel 'Gebonden groentesoep met balletjes'. Het ging over twee oudere vrijgezelle zusters die wonen op een geërfde boerderij. Het kippenhok is door een huisvriend opgeknapt tot een vakantiehuis. Tot er een gerucht gaat dat er een nieuwe rijksweg komt, die misschien wel over hun eigendom loopt, maar dan blijkt al gauw dat de soep niet zo heet wordt gegeten als hij wordt opge diend. De rollen werden op een voor treffelijke manier gespeeld door Le- ontien Moerland, Annelies Snoep, Sam Feleüs, Digna Verhage, Wil van Iwaarden, Sam Everaers en Marjolein Verkerke. Er werd gespeeld met een mooi decor, er was zelfs een oude bedstee getimmerd. Jan Plekkenpol had de regie en de souffleur was Bram Vroegop. De grime en het kap- werk was van de dames Marianne Nell en Aafke Verkerke. Het aanwezi ge publiek genoot van de voorstelling en beloonde dat met een gul applaus. Leden van muziekvereniging Concor dia bezoeken op 6 april basisschool De Luijster. Het bespelen van ver schillende instrumenten wordt gede monstreerd, waarna de leerlingen het zelf kunnen proberen. Op 29 juni ge- Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 28 en zondag 29 maart Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 0166- 602699 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde. tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. KAMER VAN KOOPHANDEL ma. 30/3 gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 mrt. t/m vrijdag 3 apr. donderdag 26 1.57-14.22 vrijdag 27 2.47-15.07 zaterdag 28 3.32-15.57 zondag 29 5.12-17.37 maandag 30 5.57-18.27 dinsdag 31 6.42-19.07 woensdag 1 17.27-19.57 donderdag 2 8.07-20.37 vrijdag 3 8.57-21.27 za 28/3 4.15 u. NM vr 3/4 22.20 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 26 mrt. Echtparenavond EO over 'communicatie in het huwelijk', Meulvliet, 20 u. 26 mrt. Bloeddonoravond, Meul vliet, 18-21 u. 27 en 28 mrt. Schilderijenexpositie en orgeldemonstratie bij Peter Wil deman Muziek, Voltstraat. 28 mrt. Kinderkleding- en speel goedbeurs, Wingerd, 10-12 u. en 13-15 u. 2 apr. Informatiebijeenkomst La Le- che League over borstvoeding, Gar- nalenstraat 68, 20.15 u. 15 apr. Mevr. Houtman-Proost spreekt voor NCVB over haar erva ringen in de Tweede Wereldoorlog, Visnet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 27 mrt. Cabaretière Hester Macran- der met programma 'Drift', Vossen kuil, 20.15 u. 4 apr. Jaarvergadering ANIB, Vos senkuil, 14 u. SINT-ANNALAND 9 apr. Plattelandsvrouwen maken paasdecoraties, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 28 mrt. Toneelgroep Domburg met klucht in dialect, Stove, 20 u. SINT-MAARTENSDUK 28 mrt. Fancyfair Maartenshof, 10- 16 u. 28 mrt. Jubileumwedstrijd Ooster- scheldevissers. 28 mrt. Jaaruitvoering Euterpe, Ha estinge 20 u. 3 apr. Uitreiking Thoolse sportprij- zen, gemeentehuis. 18 apr. Rommelmarkt Maartenshof. SCHERPENISSE 3 en 4 apr. Fietsen- en autoshow, veiling, vr 18-21 u. en za 9.30-18 u. 8 apr. Plattelandsvrouwen maken paasmanden. 18 apr. Zeeuwse avond met Ambras en dialectgroep Tholen, Holland Huis 20.15 u. POORTVLIET 6 apr. Plattelandsvrouwen, hooikip- pen maken, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. 8 apr. Kindermiddag georganiseerd door de beheerscommissie, 't Ouwe Raed'uus. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Titanic - do en ma t/m wo 19.30 u., vr 17.30 en 21.15 u., za 14, 17.30 en 21.15 u., zo 14 en 19.30 u. Anastasia - wo 14 u. ROXY 2: I know what you did last summer - do en ma t/m wo 20 u., vr. 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 18.30 en 20.30 u. Flubber - vr 18.45 u.,za, zoen wo 14 u. Anastasia - za en zo 16.15 u. CINEM'ACTUEEL 1: The man in the iron mask - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 2: Titanic - do, vr en ma t/m wo 20 u., za en zo 14 en 20 u. Anastasia - za en zo 16.15 u„ wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 3: The jackal - vr t/m zo 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Flubber (orig. versie) - vr t/m zo 18.45 u. Flubber (Ned. gespr.) za en wo 14 u., zo 14 en 16.30 u. Ver- rassings-voorpremière: do 20 u. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. beurt hetzelfde bij Het Kompas in Anna Jacobapolder, in verband met de 'toeterroute' die daar op 1 juli wordt gehouden. Ondertussen heeft het bestuur van Concordia trommels aangeschaft omdat er 9 nieuwe leer lingen zijn. Door een bijdrage van het Anjerfonds konden bovendien twee Bes bassen gekocht worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 2