Ruud Havermans bezorgt Vossemeerse wielerronde mooiste jubileumcadeau Biljarters Hof van Holland kampioen in bondscompetitie WIK en Olympia eerste bij springwedstrijden Bijprogramma zonder Thoolse wielrenners Hier winnen, daar kon ik alleen maar van dromen Vierde plaats Kevin v.d. Hoek Leden Dolfijn vijfmaal eerste plek in Hulst De Bidon start wielerseizoen Vossemeerders scoren gemiddeld 43 punten per wedstrijd Donderdag 26 maart 1998 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Wielerklassieker op Koninginnedag De vijftigste wielerronde van Oud-Vossemeer werd een schitterende triomf tocht voor Ruud Haver mans. Met een solo in de slotkilometers schreef de 32-jarige coureur in zijn geboorteplaats de jubi leumronde op zijn naam. In de laatste meters genoot Havermans met volle teu gen van zijn succes. „Hier winnen, daar kun je toch alleen maar van dromen", was één van zijn eerste re acties, na zijn sterk gere den koers. Aanmoedigingen Trainen met meer rust Laatbloeier Pech Den Engelsman Blessure Metske Dames succesvol op minitramp en lange mat Meisjesteam Olympia Biljartvereniging Hof van Holland uit Oud-Vossemeer bereikte dinsdag een mijlpaal. Voor het eerst werd een kampioenschap gevierd. Hof van Holland komt met twee teams uit in de officiële competitie van de biljartbond, district Bergen op Zoom. In de klasse C3 bleek het enige Zeeuwse team het sterkst. Tegen de nummer twee, De Pin uit Wouwse Plantage, had men aan 3,7 punten vol doende om de titel te pakken. Vijftig caramboles Noordpoort klopt Hof Boys met 4-6 Handicapcup Duitse winnares bij dameskoers Bij de dameskoers en de wedstrijd voor cyclo-sportie- ven/veteranen was er in de wielerronde van Oud-Vosse meer geen Thoolse inbreng. Dianne Tichem uit Tholen en Johan van Dijke uit Scherpenisse moesten zich we gens een blessure en griep afmelden voor de le Thoolse wielerwedstrijd. Ook bij de amateurs was de deelname van streekrenners beperkt. Arjan van Haaften uit Stave nisse schreef zich niet in, terwijl Peter Metske wegens een blessure in eigen dorp niet kon starten. Frans Hommel gestopt Tettelaar wint sprint Wielrennen Op Koninginnedag zal de omloop van de Zuidwesthoek worden gereden. Het par cours van deze wielerwedstrijd over 186 ki lometer ligt voor een groot deel op het ei land Tholen. De renners starten in Ossendrecht en komen via de Oesierdam het eiland binnen rijden en gaan vervolgens via de provinciale wegen richting Stavenis se. Daarna gaan de coureurs via St.-Anna- land weer terug naar Tholen, waarna in Os sendrecht de finish is. De wedstrijd staat open voor elite- en neo-amateurs. Inmiddels hebben zich 60 renners, verdeeld over 10 ploegen, voor de klassieker ingeschreven. Ook de Zeeuwse amateurklassieker Delta Tour heeft het eiland Tholen opgenomen in het parcours van deze drie-daagse wieler wedstrijd. De organisatie is in onderhande ling om op donderdag 3 september de eerste etappe te laten finishen in Oud-Vossemecr. De renners maken eerst een lus over het ei land Tholen, waarna men via de Philipsdam richting Schouwen-Duiveland gaat om te rug te keren naar Oud-Vossemeer. Deze wielerklassieker staat open voor eilite- en neo-amateurs. Naast de topamateurs uit Ne derland hoopt de organisatie op deelname van ploegen uit België en Finland. Motorsport Kevin van den Hoek uit St.-Maartensdijk reed zondag in Heeswijk-Dinther zijn eer ste wedstrijd van het seizoen. De 16-jarige motorcrosser rijdt dit jaar in de junioren klasse van de Motorsport Organisatie Ne derland (M.O.N.). In twee series streden 60 deelnemers om een finaleplaats. De eerste zestien plaatsten zich rechtstreeks voor de eindstrijd, terwijl er in de herkan sing nog tien crossers bijkwamen. Kevin v.d. Hoek startte in de tweede serie en nam vanaf de start de vierde positie in. Hij veroverde zelfs de tweede plaats, maar kwam vervolgens in botsing met een crosser die dwars op de baan stond. Hij stapte echter weer razendsnel op zijn mo tor en plaatste zich als vierde rechtstreeks in de finale. Tussen de 42 crossers hield Kevin v.d. Hoek zich goed staande. Bij de start lag hij op een zevende positie, maar al snel klom hij op naar een derde plaats. Twee ronden voor het einde kwam hij bij het passeren van een achterblijver in een diep spoor terecht en verloor hij zijn even wicht. Door opnieuw snel weer op te staan, kon hij toch nog een vierde plaats veroveren, wat hem een beker opleverde. Zaterdag wordt in Arkel de eerste wed strijd gereden voor de West-Brabantse motorcross competitie. Zwemvereniging De Dolfijn '92 heeft op een invitatiewedstrijd in Hulst zondag ze ventien ereplaatsen in de wacht gesleept. Daarbij waren vijf eerste plaatsen. Twaalf persoonlijke records werden gebroken. De uitslagen waren: MEISJES tot 11 jaar. 100 m schoolslag: 1 Zoë Braai 1.43.3 min. 100 m vrije slag: 2 Zoë Braai 1.37.6 min. Tot 14 jaar. 100 m schoolslag: 2 Anje Weggemans 1.37.6 min. en p.r. 100 m vrije slag: 2 Janneke Havermans 1.25.4 min. en p.r. Tot 16 jaar. 100 m vrije slag: 1 Ingrid Bouten 1.18 min., 3 Astrid Bouten 1.21 min. Dames. 50 m vlinderslag: 2 Astrid Bouten 42.2 sec. JONGENS tot 9 jaar. 50 m schoolslag: 2 Dirkjan Havermans 54.8 sec. 25 m vrije slag: 2 Dirkjan Havermans 20.9 sec. 25 m rugslag: 2 Dirkjan Havermans 26.7 sec. Tot 11 jaar. 100 m schoolslag: 3 Frans Boogaard 2.13.1 min. Tot 16 jaar. 100 m vrije slag: 1 Werner de Viet 1.04.4 min. Tot 18 jaar. 100 m wisselslag: 2 Pascal de Viet 1.14.4 min. en p.r. Heren. 200 m rugslag: 2 Pascal de Viet 2.42.5 min. 50 m schoolslag: 1 Remco de Viet 36.5 sec. 50 m vlinderslag: 1 Werner de Viet 31.9 sec., 2 Remco de Viet 33.4 sec. Wielrennen Oude tijden leken in Oud-Vossemeer weer even te herleven, toen Ruud Ha vermans in de finale van de wedstrijd in de aanval ging. De toeschouwers verzamelden zich op de Dorpsweg om de ontknoping van de spannende wielerwedstrijd mee te maken. Wie van de vijf koplopers zou zijn naam toevoegen op de indrukwekkende erelijst? Het rondebord was op twee gehan gen, toen er een spontaan gejuich op ging. In de verte draaide één renner vanaf de dijk de Dorpsweg op. De kenners hadden het gezien: plaatse lijk favoriet Ruud Havermans had de aanval geopend. Toeschouwers gin gen op de dranghekkens staan om de voorsprong met eigen ogen waar te nemen. Lang was het niet wachten, want binnen een tiental seconden kwamen ook de achtervolgers in zicht. Het verschil was klein en som migen vreesden zelfs te klein. Han den gingen op elkaar en vele aan moedigingen klonken bij het passeren van Ruud Havermans. Nog 3200 loodzware meters had de plaat selijke favoriet voor de boeg. Wie ging het gat dichten? De Zeeuw Francois Franse hield zijn benen stil, de strijdlustige Remco Boonstoppel wilde het feest voor zijn ploegmak- ker evenmin verstoren. Ook Martijn Simons keek vragend naar zijn me devluchters. Alleen Perry Bothof ging op de Dorpsweg op de pedalen staan. Remco Boonstoppel sprong di rect in zijn wiel mee. De renners ver dwenen weer uit het zicht. De span ning was voelbaar en reikhalzend werd uitgezien naar de Hiksedijk, of de renners zich weer al melden. De winnaar van de 50e ronde van Oud-Vossemeer - Ruud Havermans - in gesprek met de winnaar van de eerste editie, Wim van Est. Opnieuw klonk er gejuich, toen ge meld werd dat Ruud Havermans nog steeds aan kop lag. Hij draaide de Dorpsweg op, terwijl de achtervol gers nog niet in zicht waren. De over winningskansen voor de Vossemeer- der waren duidelijk gestegen. De bel voor de laatste ronde klonk. Wim van Est, die als winnaar van de eerste wielerronde van Oud-Vossemeer het startschot had gelost, leefde mee. Hij ging zelfs half op de weg staan om Ruud Havermans een laatste aan moediging te geven. Met zijn mond wijd opengesperd, snakte Havermans naar zuurstof. On danks zijn vermoeidheid bleef hij met een groot verzet ronddraaien. Getekend door de strijd en inspan ning, ging hij de laatste ronde in. Bij enkele supporters was er nog twijfel en ongeloof. Had hij voldoende re serve voor de laatste anderhalve kilo meter? Het antwoord kwam binnen enkele minuten, toen Ruud Haver mans de laatste honderden meters niet meer voluit hoefde te gaan. Zijn achtervolgers hadden een te grote achterstand om nog een bedreiging te vormen. De vermoeidheid was even vergeten. Zegevierend ging hij recht op zitten en genoot hij met volle teu gen van de laatste meters. Op een steenworp afstand van zijn ouderlijk huis kwam hij als eerste coureur over de meet. Eenmaal over de finish gekomen, moet Ruud Havermans even op ver haal komen. Proestend en nog zoe kend naar een regelmatige ademha ling vertelt hij zijn verhaal. „Prachtig, dat het eindelijk is gelukt. Ik heb hier al verschillende keren goed gereden, maar het niet kunnen afmaken. Winnen hier, is toch iets speciaals. Samen met Nieuw-Vosse- meer (de huidige woonplaats van Ruud-red.) is dit de mooiste wed strijd om te winnen. Hier droom je alleen maar van en denk je aan als je traint. Ik wist dat de vorm er was. In de aanloop van deze koers heb ik misschien wel minder getraind als andere jaren, maar wel harder. Met mijn 32 jaar heb ik het misschien no dig om meer rust te nemen.", aldus de gelukkige winnaar, die op de dijk zijn beslissende demarrage plaatste. „Achteraf op het goede moment. Er was niemand die in mijn wiel sprong. Ze moeten je het ook een beetje gun nen", concludeert Havermans, die besefte dat de samenstelling van de kopgroep voor hem gunstig was. Sprinter Francois Franse liet liever een ander de sprong naar Havermans maken, terwijl Remco Boonstoppel de vlucht van zijn ploegmakker af schermde. Ruud Havermans is algemeen ge waardeerd bij zijn mede-renners en staat bekend als een coureur die zelf ook het werk niet schuwt. Tegenover microfonist omschreef hij bij de hul diging zijn eigen rijstijl in het jargon van de renners. „Het is in de finale gewoon harken en door blijven har ken. Je weet dat ook bij de anderen het beste eraf is." Alvorens hij de felicitaties van de rondemiss in ontvangst nam en hem de Wim Timmermans bokaal werd uitgereikt, kreeg hij van Wim van Est de hand gedrukt. Voor de oud-be- roepsrenner volgde na de zege in Oud-Vossemeer pas de grote interna tionale wielersuccessen. Voor Ruud Havermans verloopt zijn wielerloop- baan geheel anders. Een 'laatbloeier' typeert hij zichzelf. Als dertiger kwa men pas de successen als amateur renner. Na zijn eerste overwinning in Steenbergen volgden er nog vier eer ste prijzen. Vorig seizoen bleef hij zonder overwinningen. Na de winst in de ronde van Oud-Vossemeer, bij de opening van het Zeeuwse wieier- seizoen, kan er van Havermans dit seizoen nog meer worden verwacht. Van de aankomende jeugd hoeft hij nog niet veel te vrezen. „Er zijn mo menteel weinig coureurs met grote klasse. Er is ook geen jong talent. Ik zie er tenminste weinig van", conclu deerde Wim van Est in Oud-Vosse meer. De bekende oud-coureur ver richtte zaterdag het startschot voor de amateurwedstrijd over 80 kilometer en volgde de koers volledig. Voor het vertrek van de amateurs werd er één minuut stilte gehouden wegens het overlijden van KNWU-jurylid Piet Scheers, die ook bij de Thoolse wie lerrondes vaak van de partij was. Bij de Vossemeerse wielerronde was za terdag Tholenaar Wim Luitwieler als voorzitter aangesteld. Hoewel Wim van Est somber is over de nieuwe lichting renners acht John den Engelsman zich in staat om als Thoolse renner verschillende prijzen in de wacht te slepen. De St.-Anna- lander kon zich bij zijn eerste optre den in Oud-Vossemeer echter nog niet waarmaken. Voor het vertrek stond de sterke renner nog volop in de belangstelling: wegens een kapot te schoen werd de koers enkele minu ten voor hem uitgesteld. Het plaatje van zijn schoen brak vlak voor de start af. Snel werd er een schoen be schikbaar gesteld, maar deze zat iets te ruim. In de laatste minuut voor het definitieve startschot verwisselde hij zijn schoen snel voor een beter pas sende maat 43. De pech voor de start achtervolgde de St.-Annalander ook in de wed strijd. Door een lekke band stapte hij halverwege koers af. „In dit seizoen heb ik alleen nog maar pech gehad", vertelde een teleurgestelde John den Engelsman. „Van de zes wedstrijden heb ik er slechts één kunnen uitrij den. Voor de rest alleen maar pech. Lekke banden en nog een keer mijn voorvork gebroken. Ik baal er van, want van deze wedstrijd had ik mij veel meer voorgesteld. Mijn conditie is heel goed. Zelf denk ik dat ik hier voor de ereprijzen had kunnen strij den. Ik heb de laatste week wel acht keer het parcours gereden. Graag had ik mij hier op het eiland laten zien. Voor mij was deze ronde van Oud- Vossemeer nog belangrijker dan de klassieker die ik voor de clubcompe titie moet rijden. Dit seizoen zal ik veel klassiekers rijden. Zelf vind ik dat mooie wedstrijden, maar zeker bij criteriums in eigen streek wil ik laten zien wat ik kan", aldus John den Engelsman, die een ploeggenoot is van Ruud Havermans. Ook voor plaatselijke favoriet Peter Metske waren de druiven zuur. Door een ontsteking in zijn rechterknie moest hij zich voor de koers afmel den. „Ik fiets momenteel helemaal niet meer. Het gaat gewoon niet. Bin nen tien minuten heb ik pijn", vertelt Metske, die nog met veel enthousias me aan het wielerseizoen begon. „Om voor deze wedstrijd goed in condititie te zijn, heb ik aan verschil lende trainingsritten deelgenomen. Je rijdt dan samen met bijvoorbeeld Je roen Blijlevens en dat is toch leuk. Ik kon goed volgen en stond er voor mijn gevoel conditioneel goed voor. Sinds enkele weken zijn de proble men met de knie gekomen. Het is nog onduidelijk wat de oorzaak is en hoe lang deze blessure gaat duren. Ik vind het echt zonde dat ik deze wed strijd moet missen. Zeker nu er toch al niet zo veel deelnemers zijn en er een vrij beperkte inbreng van Thool se renners is. Ik hoop dat ik snel kan herstellen om er toch nog een leuk seizoen van te maken", aldus Peter Metske, die als toeschouwer de koer sen volgde. Naast John den Engels man en Ruud Havermans stond Pa trick de Grave uit Tholen aan het vertrek. De vriend van wielrenster Dianne Tichem moest echter al snel de strijd staken. Uitslag ronde Oud-Vossemeer voor elite- en neo-amateurs: 1Ruud Ha vermans (Nieuw-Vossemeer) 80 km in 1.56.51 uur; 2. Francois Franse (Kwadendamme) op 21 seconden; 3. Remco Boonstoppel' (Maarssen); 4. Martijn Simons (Wouw); 5. Perry Bothof (Zwijndrecht); 6. Edwin Hof stee (Boskoop) op 1.42; 7. Ruud Zijl mans (Roosendaal); 8. John Leys (Standdaarbuiten); 9. Wilfried Geys (Kwadendamme); 10. Marcel Re- mijn (Wolphaartsdijk); 11. Peter Heeren (Sprundel); 12. Ronald Roos (Zoetermeer); 13. Jan van Velzen (Zoetermeer); 14. Arno v.d. Veen (Meerkerk); 15. Marco v.d. Beemd (Schijf); 16. Reggie Coole (Aarden- burg); 17. Peter Mol (Kapelle); 18. Stijn Boschker (Schiedam); 19. Ma rio van Vlimmeren (Hoeven) en 20. Jean-Paul Verstraaten (Roosendaal). Wielrennen Toerclub De Bidon is zondag het wieler seizoen gestart met een ronde over het ei land. Vanuit St.-Maartensdijk vertrokken 15 leden en een gastrijder voor een rit over 48 kilometer. Kees Eikelenboom en de oudste fietser Piet Weyers bepaalden lange tijd het tempo. Later nam Corrie van Zetten het voortouw van de groep renners, waarbij sommigen duidelijk de winterstop nog in hun benen hadden. Martien Bogert demarreerde als eerste in Strijenham, maar dook de verdere rit tot St.-Maartensdijk weer terug in de groep. De broers Johan en Arie Bijl pareerden tot drie keer toe een uitval, maar de vorm was nog niet op peil. Tot aan Tholen hadden de renners de wind in de rug, maar vervolgens moest men richting St.-Annaland en Stavenisse de tegenwind trotseren. Op weg naar Sta venisse ging Wim van Gorsel in de aan val. Hij reed als eerste Stavenisse binnen, maar werd direct achterna gezeten door Arie en Johan Bijl. In de laatste kilome ters moesten de reserves opnieuw worden aangesproken, toen Martien Bogert in de aanval ging. Hierop reageerden Johan en Arie Bijl, Adrie v.d. Ree, Wim Giljam en na al het kopwerk ook nog Kees Eikelen boom. Bij aankomst in Haestinge smaak te de koffie na deze eerste kilometers goed. Volgchauffeur Frits de Jong hoefde niet in actie te komen. Er waren geen lek ke banden of andere vormen van pech. Bij springwedstrijden van de regio Zuid-West Nederland in sportpunt Zeeland te Goes waren de gymverenigingen WIK uit St.-Annaland en Olympia uit Tholen succesvol. WIK veroverde vier eerste prijzen, ter wijl de turnsters van Olympia twee eerste prijzen en een tweede prijs mee naar huis namen. Ook turnvereniging Excelsior uit Poortvliet en Kwiek uit Stavenisse namen aan de wedstrijd deel. In totaal kwamen 245 ploegen in actie. Bij de dames behaalde Olympia een eerste prijs op de lange mat. Op ni veau 3 kreeg het team een beoorde ling van 15,6 punten. De dames van WIK bleven met 14,1 punten steken op de vijfde plaats. Excelsior eindig de met 13 punten als zesde. Bij de minitrampoline veroverden de dames uit St.-Annaland de hoofd prijs. De proeven op niveau 3 kregen een puntentotaal van 17,3 punten. Olympia behaalde op dit onderdeel een derde plaats met 15,9 punten. Exelsior eindigde met 13,6 punten als vijfde. Bij de wedstrijden voor de jeugd wa ren WIK en Olympia opnieuw suc cesvol. De jongens en meisjes (9 tot 12 jaar) van WIK behaalden op de minitrampoline op niveau 2 een eer ste prijs. Zij kregen een beoordeling van 14,9 punten. In dezelfde leef tijdscategorie veroverde WIK met 15,5 punten bij de lange mat even eens de eerste prijs. Olympia eindig de met een beoordeling van 14,9 punten op de zesde plaats. Ook bij het onderdeel minitrampo- line/kast wonnen de jongens en meis jes uit St.-Annaland. Hun proef op niveau drie werd met 15,2 punten be oordeeld. De meisjesgroep (9-12 jaar) van WIK kreeg dezelfde beoor deling van de jury, maar kwam in de categorie niet verder dan een achtste plaats. De jonge turnsters van Olympia ver overden eerste prijzen op de lange mat en de minitrampoline. De Thool se turnvereniging kwam alleen met meisjesteams in actie. In de categorie van 10 tot 16 jaar behaalden de Tho- lenaren op niveau 3 bij het onderdeel lange mat met 15 punten de eerste prijs. Het team van Excelsior eindig de bij deze wedstrijd op de twaalfde plaats. Bij het onderdeel minitrampoline voor meisjes van 9 tot 12 jaar eindig de Olympia als tweede. Zij kregen 15,5 punten voor hun proef. WIK eindigde hier met 14 punten als elfde. Overige klasseringen Thoolse ploe gen: Lange mat heren/dames niveau 2: 3. WIK 13,4 punten;meisjes 9-12 jaar, niveau 2: 2. WIK 15 punten. Minitrampoline/paard heren/da mes niveau 2: 3. WIK 13,9 punten; dames niveau 2: 4. Olympia 15,2 punten. Minitrampoline dames niveau 2: 3. Olympia 15,2 punten; dames, ni veau 1: 3. Olympia 13,2 punten; he ren/dames niveau 1: 6. WIK 10,7 punten ;meisjes 10-16 jaar, niveau 3: 10. Olympia 14,8 punten, 12. Kwiek (Stavenisse) 13,6 p.; 13. Excelsior (Poortvliet) 13,4 punten. De kampioensploeg van Hof van Holland op het laken. De kampioensploeg bestaat uit Jan van Gorsel, Jan van Meer, Joep de Reus en diens zoon Thedo, Nico Rooyakkers en Perry Vroegop. Het zestal speelt dit seizoen voor het eerst in deze samenstelling, en met succes. Ze zijn afkomstig van ver schillende biljartclubs uit het dorp. Want de sport op het groene laken is populair in Vossemeer, dat meerde re verenigingen telt die elk onder linge competities spelen. Hof van Holland komt als enige - sinds 1992 - in bondsverband uit. De club telt 13 leden. Het tweede team speelt in de klasse C4. In het nieuwe seizoen, dat in september begint, wil men zelfs een derde team inschrijven. Nieuwe biljarters zijn dan ook wel kom, vertelt Thedo de Reus. Dat het bij de bond KNBB allemaal wat officiëler is, is te zien aan de kleding van de biljarters. Ze dragen allemaal een rood vest, wit over hemd, zwarte broek en strik. De spelsoort die Hof van Holland beoe fent is libre, waarbij niet verplicht eerst banden hoeven te worden ge raakt voor een punt (carambole) wordt gescoord. In een competitie wedstrijd komen vier spelers in ac tie, twee zijn er reserve. „Die wisse len bij ons elke keer, zodat iedereen aan de beurt komt", vertelt Nico Rooyakkers. Een gewonnen partij levert een biljarter twaalf punten op, zodat bij een wedstrijd 48 punten te behalen zijn. Wie een partij verliest, krijgt ook nog punten. Hof van Hol land maakte dit seizoen gemiddeld 43 punten. Er werden 18 wedstrij den gespeeld: 9 thuis en 9 uit. Thuis speelt men op de dinsdagavond in het clublokaal café Hof van Hol land. Om in de derde klas uit te komen, moet iedere speler minimaal 50 car amboles per partij maken. Van Meer en Rooyakkers zitten precies op dat aantal, Van Gorsel en De Reus jr. moeten 53 punten scoren. De Reus sr. 65 en Vroegop maar liefst 70. Bij een wedstrijd is het zo dat de speler die het minste aantal caramboles moet maken de eerste partij speelt, en de speler die de meeste moet ma ken het laatst. „Dus iedereen pro beert kopman te worden, want dan speel je het laatst", <egt Rooyak kers. En hij vertelt van het gebruik bij Hof van Holland dat de biljarter die in een wedstrijd het slechtst heeft gespeeld, de keus van zijn ploeggenoten moet dragen. Waarom stapt een biljarter over van de clubcompetitie naar de bonds competitie? „Vanwege de team geest, dat is belangrijk. En je leert van een ander, wordt geïnspireerd om beter te worden", zegt Van Meer, die meldt dat de Vossemeer ders altijd voor de winst blijven gaan, ook al staan ze in een partij op achterstand. „En je treft iedere keer andere tegenstanders. Het is maar afwachten hoe die spelen", vult Rooyakkers aan. Een promotie zit er aan het kampioenschap niet ver bonden. Dat is een keuze die een club zelf maakt. Om in de tweede klasse uit te komen, moet iedere speler namelijk 65 caramboles ma ken. De Reus sr. heeft, toen hij vroeger café Het Veer uitbaatte, nog op dat niveau gespeeld. Wat wél op het programma staat, is een wedstrijd tegen de kampioen van de andere derde klas. De win naar daarvan gaat door naar de ge westelijke wedstrijden in Kaatsheu vel en wie daar wint, speelt op het Nederlands kampioenschap. Maar daaraan denken de biljarters van Hof van Holland nog maar niet; ze vinden het al mooi dat ze nu kam pioen zijn geworden. In de Meulvlietcompetitie werd zondag een inhaalprogramma afgewerkt. Daarin werd in de A-poule l'Esperance met 4-1 verslagen door Smit Boys en Hof Boys verloor met 4-6 van Noordpoort. In pou le B won Calellas nipt met 7-6 van Bravi Boys. In de bedrijvencompetitie van Meulvliet werd maandag een wedstrijd in de C- poule gespeeld. Beter Wonen stond te genover Prince. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en bij het eindsignaal vertaalde zich dat in een 1-1 gelijkspel. Dinsdagavond werd er gespeeld in de zogenaamde handicapcup. Daarin spe len alle ploegen uit de poules A, B en C door elkaar. Alleen tellen daarbij de doelpunten voor de B-ploegen dubbel en voor de C-ploegen driedubbel. Lievens- berg (B-poule) trof Budelpack uit de A- poule als tegenstander en won met 22-8. Dus had men ook zonder de dubbeltel ling gewonnen. Insulcon (poule C) had de extra punten hard nodig om met 9-8 van A-pouler Bloemenhal te winnen. In verband met het gouden jubileum het peloton mijn wedstrijden uit te organiseerde het wielercomité voor het eerst een dameskoers. De uit St.-Maartensdijk afkomstige Keetie van Oosten-Hage gaf het startschot aan de 48 deelnemers, die met lich te regen begonnen aan hun wed strijd over 60 kilometer. Met ren ners van de nationale selectie en de ploeg van Leontien van Moorsel stond er een mooi deelnemersveld aan het vertrek. Voor de dames was de wedstrijd in Oud-Vossemeer het eerste nationale criterium in het pas begonnen wielerseizoen. De wedstrijd was binnen enkele ki lometers al beslist. Negen dames vormden een kopgroep, waaruit vervolgens Debby Mansveld van de nationale selectie en Ina Teutenberg uit Duitsland ontsnapten. Hun vluchtpoging was succesvol, want de achtervolgers liepen steeds gro tere achterstand op. Het peleton werd door de twee leiders op een ronde achterstand gereden en voor tijdig uit koers gehaald. In een prachtige sprint streden de twee da mes om de overwinning. Debby Mansveld trok van ver de sprint aan. In de laatste 25 meter kwam de Duitse Teutenberg op gelijke hoogte en zij wist in de laatste meters het lid van de nationale selectie te klop pen. De vrouw van schaatser Erik Huizebosch meldde zich voor de dameskoers af. Mariëlle van Schep pingen, de vriendin van Olympisch kampioen Gianne Romme, fietste wel in Oud-Vossemeer en eindigde op de negende plaats. De wedstrijd voor cyclo-sportie- ven/veteranen leverde aanmerkelijk meer strijd op. Wethouder Moer land kon aan honderd deelnemers het startschot geven. Doordat er weinig wind was, bleef de groep lang compleet. Diverse vluchtpo gingen werden in de kiem ge smoord. Tussen het kleurrijk lint dat door de Vossemeerse straten reed, zochten de toeschouwers tevergeefs naar het geel-zwarte shirt van Johan van Dijke. De wielrenner was we gens griep niet van start gegaan. Ook de broers Jack en Frans Hom mel waren niet van de partij. Jack Hommel is wel weer aan het fietsen, maar voor hem kwam de koers in eigen dorp te vroeg. Zijn broer Frans is met wielrennen gestopt. Als hij zijn oude-collega's ziet fiet sen, lijkt het bij de 32-jarige Vosse- meerder toch weer een beetje te kriebelen. „Als ik koers, wil ik ook kans maken om voor de prijzen mee te dingen. Ik ben niet iemand om in rijden. Nu maak ik deel uit van het wielercomité hier en heb ik gehol pen bij de verkoop van de program maboekjes en het plaatsen van de dranghekkens. Daarnaast ben ik ook actief bij wielervereniging de Zuid westhoek. Van verschillende kanten krijg ik reacties waarom ik niet koers", vertelt Frans Hommel, die door een knieblessure vorig seizoen weinig wedstrijden reed. Hij be treurt het nog, dat hij vorig jaar niet kon deelnemen aan de wielerronde van Tholen. In de categorie waarin hij zelf de laatste jaren reed, tipte Hommel oud-amateur Nico v.d. Klundert als één van de favorieten. De Braban der is een niveau lager gaan fietsen en laat zich in Oud-Vossemeer in derdaad van voren zien. Hij maakt deel uit van een kopgroep van vijf renners, die in de finale definitief afstand weet te nemen van de grote groep. In de laatste zes kilometers willen verschillende renners in de kopgroep een sprint voorkomen. De diverse aanvallen maken het koers verloop zeer boeiend. Vooral Rik Elfrink probeert het steeds opnieuw en gaat samen met Jacco Tettelaar met lichte voorsprong de laatste ronde in. In de slotkilometer weet Nico v.d. Klundert zich bij de twee leiders te voegen. Door de krachtin spanning die hij hiervoor moet leve ren, weet hij in de sprint veteraan Jacco Tettelaar uit Vlaardingen net niet te kloppen, zodat hij genoegen moet nemen met een tweede plaats. Uitslag cyclo-sportieven/vetera- nen: 1. Jacco Tettelaar (Vlaardin gen) 60 km in 1.26.49; 2. Nico v.d. Klundert (Woensdrecht); 3. Rik Elf rink (Nuenen); 4. Jack Nieuwkoop (Roosendaal) op 7 sec.; 5. Gerwin Slingerland (Zoetermeer); 6. Edu- ard Tilleman (Assendelft) op 15 sec.; 7. Pierre v.d. Beurgt (Boekel); 8. Roger Oomen (Etten-Leur); 9. Laurens Koster (Den Haag) en 10. Ben Vlaanderen (Maarssen). Uitslag dameskoers: 1Ina Teuten berg (Duitsland) 60 km in 1.30.46; 2. Debby Mansveld (Gasselternij- veen); 3. Viola Paulitz (Duitsland) op 1.59; 4. Natasja Lieftink (Deven ter); 5. Sandra Rombouts (Rijsber- gen); 6. Marion van Zuilen (Zijder- veld); 7. Angela van Smoorenburg (Langeraar); 8. Mariëlle van Schep pingen (Uithoorn); 9. Martine Bras (Schoonrewoerd); 10. Angela Hil- lenga (Finsterwolde).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1998 | | pagina 15