Bogen, rijst en rozen voor leidster Plaatselijk nieuws Abonnement VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Dinsdag 30 december 1997 Kerstontbijt Veste Boete voor slok teveel Borstvoeding is beter Oecumenisch gebed Nieuwe kerkbestuurders Kerst AVB Kerkelijke verkiezingen Nieuwe ouderling Afscheid 9 leerlingen Gemeente stelt verkoop van Sakofahal uit Voor zangdienst ƒ1000,- Kerst met Polyhymnia Expositie Goedegebuure Biljarten Zangavond goed bezocht Legaat voor de kerk Auto bekrast Kerstklaverjastoernooi Kerkvoogden herkozen Nieuwe ouderling en diaken 1 J.D. van Gorsel ouderling Dronken achter stuur Zang, orgel en tuba VZOS, trompet en fluit Rejoice in Ger. Kerk Nog vacature diaken Vrijdags en zaterdags GEOPEND Weekend I 3 DAG EN NACHT Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Tholen De laatste schooldag voor de kerst vakantie begon voor de leerlingen van de Veste heel anders dan dan ders. Na een korte dagopening in de eigen groepen stond, dankzij een aantal ijverige ouders, in de grote zaal voor alle leerlingen een kerstontbijt gereed. Bij flakkerend kaarslicht en de klanken van aloude kerstliederen liet iedereen het zich goed smaken. Na de pauze was de zaal volledig omgebouwd, de kaarsen brandden en een groot podium was gereedge maakt. De leerlingen van de boven bouw beeldden na een korte inlei ding de kerstgeschiedenis uit waar zé zich de voorgaande weken mee bezig hadden gehouden. Tussen door zongen kinderen uit de andere groepen de bijbehorende kerstliede ren. Tot slot werd de grote kerst kaars aangestoken, en daarmee weer de andere kaarsen, om te sym boliseren dat ze het licht dat met Kerstmis in Christus was ontstoken, verder willen dragen de wereld in. Na afloop kregen alle leerlingen nog een kerstbal mee. Voor de leerlingen van de Burcht was het programma aangepast aan eigen leeftijd en belevingswereld. Eerst reden ze allemaal naar het huis van één van de leerkrachten, waar onder het genot van choco lademelk geluisterd werd naar het kerstverhaal. Daarna werd een bos wandeling gemaakt bij Lievensberg in Bergen op Zoom. Nadat nog wat was gedronken en gegeten in restau rant Het Appeltje, brak ook voor de ze leerlingen de vakantie aan. Bromfietser T.C. viel in de nacht van zaterdag op zondag door de mand bij een alcoholcontrole. De politie stelde een hoeveelheid vast van 260 pg/1, ofwel ongeveer 0,6 promille. C. kreeg daarvoor een be keuring van 180 gulden. Voorkomen is beter dan genezen. Zo luidt het thema van de informa tiebijeenkomst over borstvoeding, donderdag 8 januari om 20.15 uur in de Garnalenstraat 68. La Leche League gaat nader in op tepelpro blemen, borstontsteking, te weinig melk, onrustige baby's en nachtvoe dingen. In het nieuwe jaar wordt het oecu menisch avondgebed voortgezet. Dit in 1994 vanuit de Gereformeer de Kerk geboren initiatief wordt dit keer in de r.k. kerk o.l.v. Hemel vaart gehouden. De eerste bijeen komst is woensdagavond 7 januari om half acht. Samen bidden en zin gen gedurende een halfuur is het uitgangspunt bij deze veertiendaag se bijeenkomsten, die vanaf 7 janu ari tot en met 8 juli zijn gepland. Ouderling F.W. Simons en diaken L.H. Zwaai zijn de nieuwe leden van de kerkenraad van de Hervorm de Gemeente. Zij werden zaterdag door de leden gekozen in de vacatu res P. Roggeband en L.G. v.d. Kleijn. De eerste was wegens ge zondheidsredenen niet herkiesbaar, de tweede wegens het einde van de kerkorderlijke periode. Bij de ver kiezingen waren ook H.A. Quist als ouderling en J.N. Everaers als dia ken kandidaat gesteld. Voor de wel herkiesbare ouderling C. de Visser was S.L. Baaij als tegenkandidaat ingediend, maar De Visser kreeg de meerderheid voor een nieuwe perio de. De intrede van kandidaat N. den Ouden is vastgesteld op biddag, woensdag 25 februari. De leden van de algemene vrou wenbond vierden dinsdag het kerst feest. In de Vossenkuil genoten veertien dames van het diner en aansluitend werd een verloting ge houden met kerstartikelen als prij zen. De volgende bijeenkomst, op 13 ja nuari, wordt er gekaart en gesjoeld. De leden van de Hervormde Ge meente gaan maandag 12 januari naar de stembus. In de vacature van ouderling Troost zijn P. van Beusi- chem en A.F. Pollie kandidaat ge steld. In de vacature van voormalig ouderling Riemens zijn W.J.L. Douw en J.D. Droogers de twee kandidaten waaruit de leden een keuze kunnen maken. Sint- Annaland Dhr. E.I. Troost, onderwijzer aan de School met de Bijbel, is zaterdag door de leden van de Hervormde Gemeente tot ouderling-kerkvoogd gekozen Hij komt in de vacature M.C. den Engelsman, die zich om persoonlijke redenen niet herkies baar had gesteld. De andere kandi daat was P.M. Gunter, die momen teel kerkvoogd is. De leden konden ook naar de stembus voor het kie zen van een diaken. De periodiek aftredende P.M. van 't Hof was her kiesbaar, maar J. Polderman was als tegenkandidaat naar voren gescho ven. De meerderheid koos voor Van 't Hof. Omdat hij in oktober schoonzoon van ds. W.C. Meeuse is geworden, had het bestuur van de classis toestemming verleend voor herverkiezing. De eveneens perio diek aftredende diaken H. de Ruiter werd bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Voor hem was er geen tegenkandidaat. Ouderling J. Wes- dorp is wegens zijn leeftijd niet meer herkiesbaar, maar de kerken raad slaagde er nog niet in om een tweetal kandidaten voor die vacatu re te vinden. Zondagsschool de Zaaier heeft op tweede kerstdag afscheid genomen van negen leerlingen: 7 meisjes en 2 jongens. Ds. W.C. Meeuse overhan digde hen een jeugdbijbei en nodig de de negen uit om 19 januari te vervolgen met catechisatie. Lukas 1:31 was het thema voor de kerst viering, die door veel ouders en an dere belangstellenden werd be zocht. Naast samenzang traden de leerlingen diverse keren op met een declamatorium of een lied. Anja Menheere vertelde het vrij verhaal en Corina Heijboer nam het Bijbel verhaal voor haar rekening. Marie ke den Engelsman droeg een ge dicht voor, getiteld: Dezelfde. Lené de Graaf zorgde voor de orgelbege leiding en Martha Prins speelde op panfluit. Ere zij God besloot de kerstviering van de zondagsschool, die tot 11 januari vakantie heeft. Het gemeentebestuur stelt de ver koop van de Sakofahal uit. Zowel de beide gebruikers, schietvereni ging Prinses Juliana als de konink lijke fanfare Accelerando hadden hiervoor belangstelling, evenals een particulier. Er zitten echter nogal het een en ander aan vast. Er zijn twee gebruikers en de onderhouds- situatie speelt ook een rol. Bij ver koop zou de gemeente via een af koopsom het toekomstige onderhoud moeten betalen, maar dat is niet zo eenvoudig uit te druk ken. Overigens staan er in 1998 wel veranderingen op stapel omdat voor de naastgelegen brandweerkazerne volgens de arbowet nieuwe toiletten en douches moeten worden ge bouwd. Veel belangstelling was er op kerst avond voor de zangdienst van drie koren in de N.H.Kerk. Dit bleek ook wel uit de collecte, die duizend gulden opbracht. Het christelijk ge mengd koor VZOS o.l.v. Rinus van Gorsel verleende medewerking met het jongerenkoor The Young Voices o.l.v. de nieuwe, jonge dirigent Ma rio Riedijk en het kinderkoor Soli Deo Gloria o.l.v. Heieen Troost. Or ganisten waren Leen Heijboer en Marianne Droogers. Pastoraal me dewerker J. Prins hield de medita tie. Het thema van deze zangavond was: Licht schijnt in de duisternis. De koren traden afzonderlijk en ge zamenlijk op met bij VZOS nog verschillende solo's en duetten. Ver der was er veel samenzang met tra ditioneel het Ere zij God als finale. Het interkerkelijk jeugdkoor Poly hymnia uit Oud-Vossemeer o.l.v. mevr. J. Droogers-Vogel werkte mee aan de kerstviering van de plat telandsvrouwen. In de sfeervol ver sierde zaal van de Wellevaete waren 75 leden bijeen. Presidente mevr. J. van den Broek wees er in haar ope ningswoord op, dat er in de oorlogs gebieden zelfs bestanden worden gesloten om het kerstfeest in vrede te kunnen vieren, maar onbegrijpe lijk genoeg gaat het geweld daarna weer onverminderd verder. Ze las het kerstevangelie, waarna Komt al leen tezamen werd gezongen. Ge dichten werden voorgedragen door Nelly Goedegebuure, José Smits en Kitty Klomp. Voor en na de maal tijd las mevr. T. de Boer twee prah- tige verhalen: Drie wensen en Afge keurd. Polyhymnia zong eerst vijf liederen en na de koffie met kerst krans nog vier. Enkele nummers werden samen met de plattelands vrouwen gezongen. Na een drankje en een hapje sprak de presidente haar waardering uit aan allen die aan deze sfeervolle kerstviering hadden meegewerkt. Zij hoopte de leden 21 januari op de jaarvergade ring weer in gezondheid te ontmoe ten. Iedereen kreeg een kaars mee naar huis. Oud-inwoner Willem Goedege buure Lzn. exposeert van 4 januari tot en met 1 februari in galerie Lutz aan de Oude Delft 195 in Delft. De titel van zijn tentoonstelling, waar op de kunstkoopregeling van toe passing is, luidt: fragmentarisch. Er hangen doeken met olieverfschilde rijen op katoen van 200x130 cm. De Hoop is er opnieuw niet in ge slaagd om de vriendschappelijke wedstrijd tegen De Treffers uit Oud- Vossemeer te winnen. De Hoop ging goed van start door de achter stand tot een punt of drie vier te ver kleinen. Door drie forse nederlagen van de Sint-Annalandse biljarters mocht De Treffers de beker echter voor het derde jaar op rij mee naar huis nemen. Volgend jaar zal daar om een nieuwe beker de inzet zijn. De einduitslag was 93,59 punten voor De Hoop tegen 107,96 voor De Treffers. De uitslagen van de partijen: J. Etienne-R. Keur 7,55- 10; C. Burgers-K. Smits 7,27-10; K. Hommel-D. van Wijk 8,67-10; N. Rooijakkers-J. Vorstenbosch 10- 5,6; P. de Leeuw-R. Scherpenisse 10-3,92; D. den Hollander-W. van Oudenaarde 10-4,88. De kortste partij (13 beurten) en het beste ge middelde (4,61) kwamen op naam van D. den Hollander van De Treffers, de hoogste serie (15 car amboles) was voor D. van Wijk van De Hoop. Stavenisse De jaarlijkse kerstzangavond in de hervormde kerk is woensdag goed bezocht. Het kinder- en jeugdkoor Gabriëlla bracht onder leiding van diligente Hélène Potappel twee keer vier kerstliederen ten gehore, waar van twee met samenzang. Laudate Dominum vertolkte, onder leiding van Iz. Riedijk zeven liederen. Ver der traden bij het kinderkoor Carola van Dommele en Nicolien Priem op als dwarsfluitsolisten. Bij Laudate Dominum was de sopraan Gerrian Wielaard soliste in het stuk 'Schep ping en herschepping' en in een ge deelte uit de bekende Messiah van Handel. De samenzang bestond uit een aantal bekende kerstliederen. Besloten werd met het Ere zij God. Marjo Knuist en Piet Priem be speelden het orgel. De opening en de sluiting werden verzorgd door ouderling A.J. Zwerus, die ook een meditatie sprak met als thema 'Ko men en vinden', naar aanleiding van Lucas 2:8-20. Zwerus bedankte ie dereen voor de medewerking en riep de aanwezigen op om de roep om nieuwe koorleden - in het pro grammablad - ter harte te nemen. Laudate Dominum telt nog 20 leden en heeft dringend behoefte aan ver sterking. Op 7 januari houdt de ver eniging de ledenvergadering, op 14 januari worden de repetities hervat en daar zijn nieuwe leden, leeftijd vanaf 13 jaar, welkom. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente heeft duizend gulden ontvangen uit de nalatenschap van Maria Lena Hage, die 18 februari is overleden. De kerkenraad had in twee bestaan de vacatures respectievelijk C. Ma- rinissen tot ouderling en J. den Bra- ber tot diaken benoemd, maar beiden hebben hiervoor bedankt. Sint- Maartensdijk Vorige week, tussen vrijdag en dins dag, hebben onbekenden de auto van een inwoner bekrast. In de mo torkap van de rode auto waren diepe krassen aangebracht. De schade wordt geschat op 400 gulden. Met 52 deelnemers is het jaarlijkse kerstklaverjastoernooi van voetbal vereniging Smerdiek weer een suc ces geworden. J. Wiersma zegevier de met 5815 punten voor M. Duvaloois met 5671 en J. Guiljam met 5420 punten. De verdere uit slag: 4. P. van Bloppoel 5347 p 5. M. van Damme 5306 p 6. A. Arts 5239 p 7. R. Waasdorp 5232 p 8. L. Mayer 5170 p 9. J. v.d. Werf 5143 p 10. J. van Zetten 5137 p 11. K. Waasdorp 5117 p 12. M. v.d. Berge 5077 p 13. D. Kaashoek 5048 p 14. J. o.d. Brouw sr. 5017 p 15. N. Ho- gendoom 4915 p 16. T. Steenbergen 4863 p 17. J. Franke 4842 p 18. J. Poot 4836 p 19. J. van Gorsel 4827 p 20. A. Hogendoom 4818 punten. De per 1 januari periodiek aftreden de kerkvoogden D.L. Deurloo en J. van Iwaarden zijn herkozen. Bij een vrije stemming zijn J. Goedege buure en E. Scherpenisse door de mannelijke leden van de Hervormde Gemeente herkozen. De door de kerkenraad benoemde diaken A.J. Quist heeft daarentegen bedankt. Scherpenisse E. Prosman uit St. Philipsland is door de leden van de Hervormde Gemeente tot nieuwe ouderling ge kozen in plaats van de per 31 de cember periodiek aftredende en niet meer herkiesbare M. den Engels man. De andere kandidaat was J.W. van Houdt. Als nieuwe diaken werd D. Schipper gekozen in de al langer bestaande vacature A. Steenpoorte, die inmiddels ouderling is. Hier was P.J. Boekhout de tweede kandidaat. Beide gekozenen hebben hun ver kiezing aanvaard. De periodiek af tredende ouderling Chr. Cornet en diaken F. Quist zijn herkozen. Hier waren G.J. Harmsen en P.J. Kool- aard de tegenkandidaten. vjL- Poortvliet De leden van de Hervormde Ge meente hebben J.D. van Gorsel als nieuwe ouderling gekozen in de vacature M.C. van Oudenaarde, die wegens het bereiken van de 70-jari- ge leeftijd per 31 december volgens de kerkorde moet stoppen. H.J.W. Quist was de andere kandidaat. Bij enkele kandidaatstelling zijn de pe riodiek aftredende ouderling A. Kraal en diaken P.J. Uyl herkozen. De aftredende notabelen P.J. Beve lander, Ph.C. van der Male en M. Nortier zijn met algemene stemmen door de leden herkozen. Maandag 5 januari hoopt de zen ding oud papier op te halen vanaf half zeven. Advertentie I.M. Sint- Philipsland Tegen de 58-jarige H.F. wordt pro ces-verbaal opgemaakt omdat hij met teveel alcohol op achter het stuur van zijn auto zat. De man is veertien dagen geleden 's nachts op de Krabbenkreekweg door de poli tie gecontroleerd. Hem werd een bloedproef afgenomen, waarvan de uitslag nu bekend is. F. bleek 1,11 promille alcohol in zijn bloed te hebben. In de goed gevulde N.H. Kerk vond op kerstavond een zangdienst plaats. Het kinderkoor Van knop tot bloem en het christelijk vrouwen koor De lofstem, beide o.l.v. Wilma van Duuren, verleenden hun mede werking, evenals Sam Everaers op het orgel en Bram Boon op zijn tu ba. Ouderling H. Duine las het ker stevangelie, waarover ds. D.J. van Eckeveld een meditatie hield. Ver der was er samen- en beurtzang. Ouderling Van den Hoek sprak het slotwoord, waarna nog werd gezon gen: Herders in het veld van Ephra- ta. Het jeugdkoor Van knop tot bloe- menwas een avond eerder ook al in dorpshuis de Wimpel, waar samen met de christelijk gemengde zang vereniging VZOS o.l.v. Jan Wes- dorp een uitvoering werd gegeven. Hier werkten verder aan mee: Kees Lemsom en Eveliene de Jonge op orgel, Monique de Rooij op trompet en Marjolijn Kleppe op dwarsfluit. VZOS-voorzitter H. Geluk sprak een welkomstwoord en hervormd predikant ds. D.J. van Eckeveld ver richtte de opening en de sluiting. Het jongerenkoor Rejoice o.l.v. Ma rio Riedijk werkte op eerste kerst dag mee aan de zangdienst in de Gereformeerde Kerk van Anna Ja- cobapolder. José Backer sprak een woord van welkom en Janita Kaas hoek stak de adventskaarsen aan. De lezing uit Jesaja 53:1-12 werd verzorgd door Judith Nell en He- leen Wisse. Arie van Strien las Mat- theus 1:18-25. Pastoraal medewer ker Janssen uit Oud Gastel deed de overdenking. Nicole Verkerke droeg nog een gedicht voor. Verder was er samen- en wisselzang. Kinderen tot 12 jaar kregen na afloop van deze kerstzangdienst een attentie. In de Hervormde Gemeente moeten de leden 20 januari opnieuw naar de stembus omdat A.W. Beurkens heeft bedankt voor zijn verkiezing tot diaken in de vacature W.L. de Haan. H.J.J.M. Vos was de andere kandidaat. Ouderling-kerkvoogd J.A. Duine kreeg de meerderheid van de stemmen voor een nieuwe periode. Hier was P. van der Est als tegenkandidaat naar voren gescho ven. Ouderling S.J.J. Everaers is bij enkele kandidaatstelling herkozen. De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. De nieuwe abonnementsprijzen voor 1998 zijn, volgens het advies van de Nederlandse Nieuwsblad Pers, als volgt vastgesteld: - bezorgabonnement automatische incasso ƒ27,00 per halfjaar en ƒ49,35 per jaar; een jaarabonne ment is ƒ4,65 goedkoper! Eigen overschrijving ƒ2,50 duurder. - bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen en St. Philips land automatische incasso ƒ61,55 of per acceptgirokaart of eigen overschrijving 64,05. - postabonnementen automatische incasso 66,45 of per acceptgiro kaart of eigen overschrijving ƒ68,95. Wij nemen aan, dat abonnees die een machtiging tot automatische overschrijving hebben verstrekt, er mee akkoord gaan, dat bij de eerst volgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehou den. Opzeggingen dienen een maand Pak even uw zakboekje THOLEN tot 2 jan. Tentoonstelling Hardanger handwerken van Cathrien Veld, Openbare Bibliotheek. 6 jan. Nieuwjaarsinstuif Anbo, zaal Schuttershof, 14 u. 19 jan. Jaarvergadering plattelands vrouwen, gebouw Protestantenbond 20 u. 20 jan. Winterbingo Anbo, zaal Schuttershof, 14 u. 21 jan. Bijeenkomst NCVB, notaris Schot komt spreken over 'Erfrecht', 't Visnet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 2 jan. Nieuwjaarsdisco Jong Vosma- er groepen 7 en 8, Vossenkuil 19-21 u. 10 en 17 jan. Sint Joseph met 'De onbekende wereld', Vossenkuil. 30 jan. Cabaretier Jaap Mulder, 'De Opmars van de Wilde Artisjok', Vossenkuil, 20.15 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 jan. Poppentheater Robhetty, Ha- estinge 14.15 u. BERGEN OP ZOOM t/m 1 feb. Expositie 'Zwarte Fara o's, koninkrijken aan de Nijl', Mar kiezenhof. 2 jan. Nieuwjaarsconcert The Time less Orchestra, De Maagd 20.15 u. 3 jan. Cabaret 'Fanfare', De Maagd 20.15 u. 4 jan. Concert 'The Glory of Gos pel', De Maagd 15 u. 6 jan. Toneelvoorstelling 'Jane Ey- re', De Maagd 20.15 u. 11 jan. Concert Berdien Stenberg, De Maagd 14.30 u. 13 jan. Theaterconcert Marlies Hel der, 'Generous Mood', De Maagd 20.15 u. 15 jan. Opera 'Don Giovanni', Staatsopera van Timisoara, De Maagd 20.15 u. 15 jan. Lezing 'Vorstelijk Verza meld', Markiezenhof, 20 u. 16 en 17 jan. Cabaret Bert Visscher 'Voor ons hoeft het niet', De Maagd 20.15 u. 18 jan. Show folkloregroep Kalina 'De kleuren van de Oekraïne', De Maagd 14.30 u. 25 jan. Musical 'Sjakie en de Cho coladefabriek', de Maagd, 14.30 u. 28 en 29 jan, Show met Tineke Schouten, De Maagd. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Spiceworld the movie - wo, do, vr en zo 16.30 u., za 16.30 en 18.45 u. Hercules - wo, do, vr, zo en wo 14 u., za 14 en 16.30 u. Starship troopers - do en zo 16.30 en 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. ROXY 2: Home Alone 3 -wo 14 en 16.30 u., do, zo en wo 14 en 20 u., vr 14, 16.30, 18.45 en 21.30 u„ za 14 en 21.30 u., ma en di 20 u. CINEM'ACTUEEL 1: Home alo ne 3 - wo 13 en 15 u., do 15, 17 en 19.15 u., vr t/m zo 13, 15, 17 en 19.15 u., wo 14 u. Starship troopers - do t/m zo 21.30 u., ma t/m wo 20 u. CINEM'ACTUEEL 2: Tomorrow never dies - wo 13 u., do 15.45, 18.30 en 21.30 u., vr t/m zo 13, 15.45, 18.30 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 3: Hercules - wo 12.45 en 14.45 u., do 14.45 en 17 u., vr t/m zo 12.45, 14.45 en 17 u., wo 14 u. Seven years in Tibet - do t/m zo 19 en 21.45 u., ma en di 20.30 u., wo 20 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) en via de kabel op 87,6 MHz. Omroep Zee land televisie is te zien op 182,250 MHz (kabel) of 735,25 MHz ka naal 54 (ether). voor het einde van de lopende abon nementsperiode schriftelijk bij de Eendrachtbode gemeld te worden. De uitgever. Heel toepasselijk kreeg het kersverse echtpaar Nijssen rode rozen van de kinderen van de zondagsschool. De kerkklokken luidden woens dagmiddag in Oud-Vossemeer. In de Nederlandse Hervormde kerk trad namelijk een paar in het huwelijk. De 36-jarig Ad Nijssen gaf zijn jawoord aan de 33-jarige Marie José van de Leur, beiden uit Oud-Vossemeer. Aan de dienst, die werd geleid door ds. D.A. Snijder, verleende het interkerkelijk jeugdkoor Po lyhymnia zijn muzikale mede werking. De bruid is lid van dit koor. Terwijl binnen de dienst te einde liep, stonden de kinderen van de zondagsschool al met bo gen, rode rozen en Hink wat wit te rijst in de frisse buitenlucht te wachten op het bruidspaar dat eerder die dag in het stadhuis van Tholen in het huwelijk werd bevestigd. Het paar werd bedol ven onder rozen en rijst. Marie José is leidster van de zondags school. In het dagelijks leven werkt ze als administratief me dewerkster bij Herra Vleeswa ren in Tholen. Haar man werkt bij General Electric Plastics in Bergen op Zoom. De twee Vosse- meerders blijven in hun dorp wonen aan de Molenstraat. Predikbeurten Oud- en nieuwjaarsdag en zon dag 4 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Haverkamp, Nieuw- Lekkerland. do 9.30 u. ds. De Koeyer, Hardinx- veld. zo 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 18.30 u. ds. Schaap, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL wo 19 u. ds. Balk. zo 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK wo 19 u. ds. Ytsma. do 10 u. dhr. Van Westen, (gez. dienst met Poortvliet). zo 10 u. ds. Rootselaar, Rhoon. 17 u ds. Bouwkamp, Arnemuiden. CHR. GEREF. KERK di 19 u. drs. Korving, Kerkwerve. do 9.30 u. kand. Reinders, Capelle a/d IJssel. zo 10 en 18.30 u. ds. Van Ek, Zaam- slag. GEREF. GEM. wo 19 u. ds. De Jongste. do 10 u. ds. De Jongste. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 leesdienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.45 u. dhr. Buurman, Waalwijk R.K.-KERK wo 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst, do 11 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u.'ds Snijder, do 10 u. ds. Snijder, zo 10 u. ds. Quist, Scheveningen. 18.30 u. kand. Schipper, Kerkwerve GEREF. KERK wo 19 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel, zo 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK wo 19 u. stud. Kieviet, do 9.30 u. ds. Oosterbroek, zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u.ds. Van Ek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK wo 17.30 u. eucharistieviering, do 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Meeuse. do 10 u. ds. Meeuse. zo 10 u. ds. Meeuse (H.D.). 18 u. ds. Burger, Stad a.h. Haring vliet. GEREF. GEM. wo 19 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. 9.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Voets, Middelharnis. do 10 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. zo 10 u. ds. Mulder, Sommelsdijk. 18 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. wo 31/12 19 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 7/1 19.30 u. dhr. Molendijk. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Den Hartog. do 9.30 u. ds. Den Hartog. 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH wo 10 u. ds. De Goei. zo 10 u. ds. Voortman, Den Bosch. 19 u. ds. Smith, Yerseke OUD GEREF. GEM. wo 19.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Vroegindeweij, Kat wijk aan Zee. do 9.30 u. kand. De Groot, Bles- kensgraaf. zo 9.30 u. ds. Den Hartog, Sint- Maartensdijk. 14.30 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. GEM. wo 19 u. ds. Venema. do 9.30 u. ds. Venema. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. wo 19.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Egas. do 9.30 u. kand. Timmermans, Voorschoten. zo 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Olie, 's-Grevelduin-Capel- le. GEREF. KERK wo 19 u. dhr. Coppoolse. zo 10 u. mevr. Esveld, Burgh- Haamstede. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. wo 15.30 u. stud. Schot, Nieuw- Beijerland. 10 u. stud. Van Krimpen, Nieuw- Beijerland. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE wo 19 u. ds. Van Eckeveld. do 9.30 u. ds. Van Eckeveld. zo 9.30 u. kand. Hoek, Arnemuiden. 17 u. ds. Jongejan, Schoonrewoerd. GEREF. GEM. wo 15 u. ds. De Jongste, Tholen. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. Neele. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK wo 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. zo 10 u. ds. Kerssies, Breda. Diensten HUISARTSEN Oud- en nieuwjaarsdag, zaterdag 3 en zondag 4 januari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): wo en do dr. de Looze, Oud-Vosse- meer tel. 672400. za en zo dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): wo en do dr. Veldman, Stavenisse, 692400. za en zo dr. Janssen, St. Maartens dijk, tel. 66 4126 St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: wo en do dr. De Groot, Nieuw-Vos- semeer, tel. 0167-502545 za dr. Van Doesburg, Sint-Philips- land, tel. 572500. zo dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer. tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP do tandarts Surminski, Hoogerhei- de, tel. 0164-614034. za en zo tandarts Verwey, Bergen op Zoom, tel. 0164-256690. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 663511 of 602456. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- '603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166-J 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Dinsdag 30 dec. t/m vrijdag 9 jan. dinsdag 30 3.50 - 16.15 woensdag 31 4.35 - 17.05 donderdag 1 5.07 - 17.32 vrijdag 2 5.52- 18.17 zaterdag 3 6.37 - 19.02 zondag 4 7.22 - 19.52 maandag 5 812 - 20.47 dinsdag 6 9.07 - 21.47 woensdag 7 10.12 - 22.57 donderdag 8 11.22 - vrijdag 9 0.07- 12.32 ma 5/1 15.20 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2