Verkiezingen MMMy CS Waterschaps- verkiezinaen 4 maart 1998 Verkiezingsadvertentie van waterschap Zeeuwse Eilanden Tip: Zo gaat de nieuwe algemene vergadering eruit zien Laat uw kandidaat stellingsformulier zo vroeg mogelijk even con troleren op het water schap. Dan weet u zeker dat uw formulier in orde is op de dag van inleve ring. Vier cateaorieën Vier categorieën Vier kiesdistricten Directe verkiezingen Ondertekenaars Plaatsvervanger Kandidaatstelling: hoe, waar, wanneer? Wie betaalt, bepaalt f 6.00 uur inleveren bij het hoofdkantoor, de districtskantoren of het steunpunt. U ontvangt dan een bewijs van ontvangst. Uitslag kandidaatstelling Hoofdkantoor Districtskantoor Schouwen-Duiveland/Tholen Districtskantoor Walcheren/Noord-Beveland Districtskantoor Zuid-Beveland Steunpunt Tholen Waterschap Zeeuwse Eilanden aterstand In het nieuwe bestuur zijn vier belangencategorieën vertegen woordigd: - het ongebouwd: de zakelijk gerechtigden tot ongebouwde zaken (bijvoorbeeld eigenaren van landbouwgrond of natuur gebieden) - het gebouwd: de zakelijk gerechtigden tot gebouwde onroerende zaken (bijvoorbeeld huiseigenaren) - het bedrijfsgebouwd: degenen die op grond van een zake lijk of persoonlijk recht gebouwde zaken in gebruik hebben als bedrfsruimte (fabrieken, kantoren) - de ingezetenen: zij die hun werkelijke woonplaats hebben in Volgend jaar, om precies te zijn op 4 maart 1998, gaat u voor de eerste keer naar de stembus om de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden te kiezen. Een belangrijk moment in de nog jonge geschiedenis van ons waterschap, want twee jaar na de oprichting is ai gebleken dat er een voor uitstrevend waterschap is ontstaan met een beleidsvisie voor de komende tien jaar. In het bestuur van zo'n waterschap pas sen mensen die bereid zijn de toekomstvisies te heipen ontwikkelen en waar te maken. Mensen, die niet alleen de belangen behartigen van hun achterban en hun regio, maar die het gebied van het waterschap (inwoners). De pachters vormen in het nieuwe bestuur geen aparte cate gorie meer. Het waterschap werkt met kiesdistricten. Er zijn er vier: Schouwen-Duiveland, Tholen/Sint Philipsland, Zuid-Beveland en Walcheren/Noord-Beveland. De kiezers uit de streek bepa len dus welke personen de bestuurszetels gaan bekleden, die Mn hun district zijn toegewezen. Zo bereik je, dat de afstand tussen de bestuurders en de inwoners klein blijft. Op 20 januari 1998 is de kandidaatstelling voor de water schapsverkiezingen. Mocht het zo zijn, dat er evenveel kandi daten zijn als vacatures, dan kunnen zij zich als gekozen beschouwen. Waarschijnlijk is echter, dat er veel meer kandi daten zijn. Dan gaat u op 4 maart via rechtstreekse verkie zingen uitmaken wie de nieuwe bestuurders worden. Alleen de bestuurders uit de categorie bedrijfsgebouwd worden op die dag indirect gekozen. Dat doen de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Kandidaten? ledereen die 18 jaar |s of ouder en niet uit het kiesrecht is ontzet, kan zich kandidaat stellen. Medewerkers van Zeeuwse Eilanden zijn vanzelfsprekend uitgesloten. Voorwaarde is wel, dat de kandidaat zich slechts voor één categorie verkiesbaar stelt. De kandidaat moet tien personen uit de categorie en het kies district waarvoor hij of zij zich verkiesbaar stelt, bereid vinden de kandidatuur te steunen door middel van een handteke ning. Voor de categorieën ongebouwd, gebouwd en bedrijfs gebouwd geldt, dat de tien ondertekenaars waterschapsbelas ting op grond van die categorie moeten betalen. Voor de O ri 1998 uur: ondertekenaars in de categorie ingezetenen geldt slechts de leeftijdsgrens van 18 jaar of ouder. Tegelijk met de kandidaat moet ook een plaatsvervanger aan gemeld worden. Dit moet op hetzelfde formulier gebeuren. De tien handtekeningen die de kandidatuur van de kandidaat ondersteunen, gelden ook voor de plaatsvervanger. De plaats vervanger moet aan dezelfde eisen voldoen als de kandidaat. Zij gaan als koppel de verkiezingen in. Zo hoeft er bij tussen tijdse vacatures niet opnieuw gestemd te worden. Voor het opgeven van kandidaatbestuurders heeft u een speciaal formulier nodig. Dat kunt u vanaf 5 januari aanvragen of ophalen bij het hoofdkantoor van het waterschap in Goes. Bij het formulier ontvangt u een korte instructie, waarop pre cies staat hoe de opgave er volgens de regels uit moet zien. Een van die regels is, dat van kandidaat en plaatsvervanger gevraagd wordt dat zij schriftelijk instemmen met de kandi daatstelling. De opgave moet u op 20 januari 1998 tussen 9.00 uur en zich evenzeer inzetten voor het algemene belang van het waterschap. Het huidige bestuur heeft zich prima van zijn taak gekweten. Op 20 januari kunt u zich kandidaat stellen voor het nieuwe bestuur. Ik heb er vertrouwen in, dat degenen die zich dan aanmelden, het belang van een krachtig waterschap inzien en het een uitdaging vinden aan het verder ontwikkelen ervan bij te dragen. W.A. Gosselaar, dijkgraaf In principe heeft iedereen kiesrecht die waterschapsbelasting betaalt. Het waterschap kent twee soorten belasting: de verontreinigingsheffing en de omslag. De verontreinigings heffing wordt opgelegd aan huishoudens en bedrijven. Van de opbrengst betaalt het waterschap het zuiveren van het afvalwater en de maatregelen die nodig zijn voor een goede kwaliteit van het water in sloten, kreken en plassen. De omslag is er voor het onderhoud aan de plattelandswegen, de dijken en de afwatering van het gebied. Alle inwoners van het waterschapsgebied betalen eraan mee via de ingezete- nenomslag. Aan eigenaren van (landbouw)grond en van woningen of gebouwen wordt nog een omslag opgelegd: de omslag ongebouwd en de omslag gebouwd. Zij hebben immers extra belang bij de bescherming en bereikbaarheid van hun bezit. Op grond hiervan mag u in de categorie waarvoor u belasting betaalt en in het district waarin u woont een vertegenwoordi ger kiezen. In de categorie ingezetenen heeft iedereen van achttien jaar en ouder, die zijn woonplaats in het gebied heeft, kiesrecht. Het is dus mogelijk dat u meerdere stembil jetten uitgereikt krijgt. Na 16.00 uur onderzoekt het dagelijks bestuur de opgaven, waarna ze voor iedereen ter Inzage liggen bij de receptie van het hoofdkantoor in Goes: Wanneer blijkt dat een opgave niet aan de gestelde eisen voldoet, dan kan het verzuim nog tot 23 januari 1998 15.00 uur hersteld worden. Het dagelijks bestuur bericht dit per aangetekende brief aart de inleveraar. De volgorde van de kandidaten op de lijsten per categorie en district komt tot stand door middel van loting. Die lijsten liggen vanaf 21 januari ter inzage. li kunt op 20 januari aanwezig zijn bij de bekendmaking van de kandidaten en de uitslag van de loting. In de grote verga derzaal van het hoofdkantoor in Goes is op u gerekend. De uitslag is pas definitief wanneer de termijn is verstreken, waarbinnen eventuele verzuimen kunnen worden hersteld. Het dagelijks bestuur stelt de definitieve kandidatenlijst vast op vrijdag 23 januari om 16.00 uur. Ook deze bijeenkomst kunt u bijwonen. Categorie Ongebouwd Gebouwd Ingezetenen Bedrijfs gebouwd Totaal Schouwen/ Duiveland 1 1 1 1 Tholen Zuid-Beveland 2 3 5 2 12 Walcheren/ Noord-Beveland 2 3 8 2 15 Totaal aantal zetels 6 8 15 6 35 Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Kerkhof l (Zuidzijde), 4301 BX Zierikzee Goese Korenmarkt 34, 4331 HT Middelburg Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Onder de Linden 5, 4695 BV Sint Maartensdijk Alle districtskantoren en het steunpunt kunt u bezoeken na telefo nische afspraak. Op 20 januari hoeft dit niet. Dan zijn deze kanto ren open tussen 9.00 en 16.00 uur. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen met de afdeling Communicatie, (0113)241209/241368. In verband met de feestdagen zijn onze kantoren gesloten van 29 december tot 5 januari 10.30 uur. Algemeen telefoonnummer waterschap Zeeuwse Eilanden (0113)241000 Na 4 maart 1998 bestaat de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden uit 35 hoofdingelanden. Dat hebben Provinciale Staten van Zeeland besloten. Ook hebben zij vastgesteld hoe de beschikbare bestuurszetels per kiesdistrict over de vier categorieën zijn verdeeld. De uitslag van de verkiezingen heeft hierop geen invloed.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 14