Bruidspaar toegezongen door koren Plaatselijk nieuws VISSER Laban 0166-612435 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 december 1997 Prijzen winkelactie Autoradio's in trek Geen voorrang Klaverjassen Cake-actie Na twee jaar fiets terug Paniek op De Veste Huige clubkampioen Mac Sint heeft heimwee Vishandel Frans en Jolanda Bout Sint eerder naar boot VERF NODIG? Biljarten H Sinterklaas op school Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen afr J.A. Geilings, St. Philipsland c. Slager, St. Annaland Sint bij kleutergym Textieldecoratie in bieb Bloemschikken Naar de Doelen Sint op Schalm Najaarsactie Smalstad Volkskerstzang Wij staan 7 dagen per week voor u klaar; voor al uw personen-, rolstoel- en groepsvervoer. Uitbreiden zuivering Klaverjassen Tot ziens in de winkel bij Frans en Jolanda Bout. Paar 65 jaar getrouwd Predikant beroepen M. Hage viskampioen DAG EN NACHT Dieven actief k De familie L. de Lange uit de Kon. Wilhelminastraat heeft de hoofd prijs gewonnen van de sinterklaas actie van de ondernemersvereni ging: duizend gulden aan waardebonnen. Ook de andere prij zen bestonden uit waardebonnen, te besteden bij de deelnemende onder nemers: fam. Rijnberg, Garnalen- straat, 500 gulden; C. Jansen, Me anderlaan, 250 gulden; E. Wiens, Parksingel, 150 gulden; N. Fontijne, Venkelstraat 100 gulden. De vijf bonnen van 50 gulden gaan naar J.A. v.d. Berge (Molenvlietsestraat), C. van Dijke (Ten Ankerweg), J.A. Melse (Bosstraat), J. de Korte (Me anderlaan) en fam. Van Sierenberg (Garnalenstraat). Bonnen van 25 gulden zijn voor C.A. Leijdekkers (Pr. Beatrixstraat), Irene Smit (Mos sellaan), S. Minheere (Kruittoren), Rasjel van Dijke (Garnalenstraat) en fam. Rijnberg (Garnalenstraat). In de nacht van woensdag op don derdag is in maar liefst vijf auto's ingebroken. De daders gingen er vandoor met audio-apparatuur. Vier auto's stonden aan het Groot Verré- hof geparkeerd, de vijfde in de Ros molen. Een 17-jarig meisje kwam donder dagmiddag met de schrik vrij nadat ze op haar bromfiets was aangere den door een auto. Het meisje reed over de Ten Ankerweg en" kreeg geen voorrang van een 32-jarige plaatsgenoot die met zijn auto uit de Prins Clauslaan kwam. Zowel de auto als de brommer liepen lichte schade op Carlo Hage heeft de klaverjaswed- strijd gewonnen van de club Stad Tholen. Hij behaalde 5414 punten. Tweede werd Anita Aarnoudse met 5407 p, 3. Coby Leijdekkers 5327 p, 4. Marien Verkerke 5093 p; 5. Wim v.d. Berge 4873 p. Op 20 december is het kerstklaver- jassen in café De Kroon, waarvoor inschrijving nu mogelijk is. Het toernooi begint om acht uur. Scouting Heenetrecht houdt zater dag de jaarlijkse cake-actie. Jeugd leden zullen het gebak vanaf 10 uur 's morgens huis-aan-huis te koop aanbieden. De opbrengst zal onder meer gebruikt worden om spelmate riaal aan te schaffen voor de zeever kenners en esta's. Wanneer er nog cakes overblijven, zal de actie 's middags in de andere dorpen ver volgd worden. Een 40-jarige inwoonster kreeg op 5 december van de politie haar fiets terug, die twee jaar eerder in de Stoofstraat was gestolen. Het rijwiel stond al enkele weken bij een bank kantoor en werd op verzoek door de politie opgehaald. Die raadpleegde de computer en vond daarin de aan gifte van de verdwijning van het be treffende rijwiel. Hoewel het uit zonderlijk is te noemen dat iemand na twee jaar zijn fiets nog terug vindt, meent de politie dat dit voor val bewijst dat het zin heeft om aan gifte te doen. Vol verwachting klopt ons hart. Hoort wie klopt daar kinderen. De ze en allerlei andere sinterklaaslied jes klonken vrijdagmiddag op uit de verschillende groepen van De Veste. Overal was de spanning voelbaar. Zou de goede sint wel komen? Plot seling werd de gespannen vrolijk heid wreed verstoord. Door de gang werd 'brand' geroepen, en direct daarna klonk onheilspellend de alarmbel door de school. Het cala miteitenplan trad onmiddellijk in werking en binnen drie minuten was het schoolgebouw ontruimd. Grote rookwolken stegen op uit de wc-ramen. Nog geen minuut later arriveerde de brandweer met loeien de sirene. En wie schetst de verba zing van leerlingen en personeel toen uit de brandweerauto Sint Ni- colaas stapte. Gelukkig was het brandje snel geblust; binnen twee minuten werd het sein 'brand mees ter' gegeven. Zwartepiet kreeg nog een ander pijpje te roken, want hij had - tegen de regels in - stiekem gerookt op de wc. Hij werd daarom door sinterklaas op het matje geroe pen. Daarna begon het vrolijke sin terklaasfeest, waarbij de sint uitge breid de onder- en middenbouw bezocht. In de bovenbouw en De Burcht werden de zelfgemaakte surprises met veel enthousiasme uitgepakt, 's Middags stond een zwartepietenspeurtocht op het pro gramma door de bossen rondom Fort De Rovere bij Halsteren. Een heerlijke activiteit voor de kinderen om alle spanningen eruit te rennen. J. Huige is met 199 rijderspunten clubkampioen in de A-klasse ge worden van motor- en automobiel club (Mac) Tholen. J. Lensen won met 200 punten in de B-klasse. De kampioenen zijn zaterdag gehul digd tijdens de jaarlijkse feest avond. Tevoren stond een korte ge- zelligheidsrit op het programma, volgens het 'bolletje-pijltjesys teem'. Bij terugkomst stond de kof fie met banketstaaf gereed, werden enkele ronden bingo gespeeld en een verloting gehouden. Traditio neel werd een koud buffet geser veerd, verzorgd door één van de le den, wat ieder zich prima liet smaken. Ook had dit lid kerststukjes gemaakt, die iedere deelnemer op deze afsluiting van het verenigings jaar aangeboden kreeg. Eindstand A-klasse: 1. J. Huige 199 rijderspunten, 2. M. Vinjé 196 p, 3. C. Droogers 195 p, 4. C. de Jonge 193 p, 5. J. van Vossen 191 p, 6. N. de Kok 189 p, 7. J. Hage jr. 188 p (411 strafp.), 8. W. de Hond 188 p (496 strafp.), 9. J. Hage 179 p, 10. J. Overbeeke 176 p, 11. A.J. Hage 171 p. B-klasse: 1. J. Lensen 200 p, 2. H. Jansen 197 p, 3. G. Fase 195 p. Oud- Vossemeer Vol spanning wachtten de kinderen (groepen 1 t/m 6) van de Sint An- thoniusschool vrijdagmiddag op de sint. Maar na menig liedje gezon gen te hebben, kwamen alleen de zwartepieten opdagen. Zij vertelden dat sinterklaas heimwee had en te rug wilde naar Spanje. Gelukkig wisten de kinderen dat al een beetje en daarom hadden ze de speelzaal veranderd in een Spaans strand, compleet met een mooie zon en pa rasol, en twee juffen die verkleed waren als Spaanse kok en Spaanse schone. Toen de sint dit door de te lefoon hoorde, wilde hij graag naar de kinderen komen. De kok had Spaans eten bereid en de 'schone vrouwe' maakte een dansje met piet Reino om de sint op zijn gemak te stellen. Daarna waren er optredens van alle groepen. De een had een liedje ingestudeerd en de ander voerde een toneelstukje of een dansje op. Dit allemaal tot groot ge noegen van sinterklaas. Na al deze optredens kreeg ieder kind een ca deau, en ook de juffen en de mees ter werden niet vergeten. Na het uit pakken ontstond er enige commotie, omdat piet Japio zei besloten te hebben volgend jaar niet meer naar Nederland te komen wegens de kou. Na het opstellen van een contract dat hij moest ondertekenen, was de komst van Japio voor volgend jaar toch veiliggesteld. De sint en zijn gevolg namen afscheid en vertrok ken, waarmee aan deze gezellige middag een einde kwam. De kinderen van de groepen 7 en 8 hadden surprises voor elkaar ge maakt en pakten die samen met de meester uit. Er waren hele mooie bij, met leuke en soms hele lange gedichten. Eendrachtsweg 15,4691 EK Tholen, 0166-605074. Voor een feestelijke en geslaagde maaltijd hoeft u niet ver van huis! Wij verzorgen voor u overheerlijke: - visschotels - vishapjes - compleet buffet met vis en/of vlees. Voor de KERSTDAGEN in onze winkel keuze uit diverse soorten verse vis zoals: - Tong, tarbot, rode zalm, verse tonijn, zalmforel e.d. - Keuze uit 10 verschillende soorten vissalades voor op toast of stokbrood. - Zalmtournedos en kabeljauwtournedos 100 graatloos. - Gevulde scholfilets met garnalen en zalm. De kinderen van de groepen 1 t/m 4 van de Die Heenetrechtschool wachtten vrijdagmorgen tevergeefs op sinterklaas. Een paar weken eer der was een zwartepiet al op school komen vertellen dat de kindervriend het koud had en al voor zes decem ber terug maar Spanje wilde omdat hij dat land zo miste. En inderdaad, de goedheiligman was naar zijn boot vertrokken en hij belde op met de opdracht dat zijn pieten ook moesten komen. Maar toen die de sint vertelden dat in de grote zaal van de school een stukje Spanje was nagemaakt, met palmbomen en een zonnetje, kwam de sint tot ieders opluchting met een taxi alsnog naar school. De kinderen hadden speci aal voor hem liedjes en versjes in gestudeerd. Het hele feest werd op video vastgelegd. De groepen 5 t/m 8 vierden het sin terklaasfeest in het eigen lokaal. Namens de sint hadden de kinderen surprises voor elkaar gemaakt. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. i Bij biljartvereniging KOT stonden de kwartfinales op het programma van de beker. A. Havermans won van P. Moerland, C. Burgers klopte D. Vroegop, H. van Daalen was te sterk voor M. van Hees en P. de Ja ger voor J. Vergeer. De uitslagen van de onderlinge competitie zijn bij het A-team: M. van Hees-S. v.d. Mark 0-2, D. Vaders-J. Vergeer 2-0, H. van paalen-C. Timmermans 2-0, M. Goudzwaard-W. Heijboer 2-0. Kortste partij (19 beurten) S. v.d. Mark, hoogste serie (12 carambo les) M. Goudzwaard en beste ge middelde (2,65) D. Vaders. Uitsla gen B-team: D. Vroegop-A. van Daalen 2-0, C. van Daalen-A. Goe- degebuure 2-0, J. Wessels-P. de Ja ger 0-2, M. Potappel-P. Moerland 2- 0, C. Burgers-J. Vroegop 0-2. Kortste partij (19 beurten) C. van Daalen, hoogste serie (9 carambo les) D. Vroegop en beste gemiddel de (1,37) A. Goedegebuure. Ook De Treffers werkte de kwartfi nale van de beker af. De uitslagen: K. Hommel-D. van Driel 8,5-10; P. Hommel-C. Burgers 9,37-10; M. Hendrikse-J. Etienne 10-8,51; J. Hommel-D. den Hollander 7,65-10. Kortste partij (20 beurten) D. van Driel, hoogste serie (13 carambo les) en beste gemiddelde (2,85) K. Hommel. Sint- Annaland Een spannende sinterklaas dit keer op de De Casembrootschool, waar in het lokaal van de groepen I en 2 een geheimzinnige doos stond die bewoog. Er zaten geen pakjes in, maar een echte zwartepiet. Met veel liedjes van de kleuters en een goed woord van de sint voor iedereen was het een gezellige ochtend. Met een cadeautje voor iedereen werd deze afgesloten. De groepen 3 en 4 wilden de sint eens verwennen en dat kwam goed uit, want de kindervriend was ver kouden. De leerlingen hadden een show gemaakt die bestond uit een karate- en een gymnastiekdemon- stratie, gedichtjes, koortje met vi ool-, blokfluit- en bugelbegeleiding, poppenkastvoorstelling, vier dans- Donderdag, vrijdag en zaterdag 11,12 en 13 december MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kgƒ17,00 VARKENSFILET 500 gram7,95 SNIJW0RST 100 gram1,60 C0RNEDBEEF 100 gram1,35 KIPFILET 100 gram2,45 HAM-PREI SALADE 100 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 15,16 en 17 december VERSE WORST 1 kg8,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg7,95 RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 ****BESTEL TIJDIG UW KERSTBESTELLING**** Advertentie I.M. jes en een voetbalkoortje. Tussen de voorstellingen werden liedjes ge zongen die Jeltje Goedegebuure op accordeon begeleidde. Tot slot hiel den de kinderen van groep 4 een ware mijter- en barettenshow. Ze showden de nieuwste modellen die zeer goed in de praktijk te gebrui ken waren. Sinterklaas bedankte de kinderen en gaf ieder ter afsluiting een cadeautje. De groepen 5 t/m 8 vierden sinter klaas in hun eigen lokalen. De leer lingen hadden surprises voor elkaar gemaakt, voorzien van gedichten, 's Middags mochten ze spelletjes meenemen en ook kon de film 'De 101 Dalmatiërs' bekeken worden. Het bezoek van sinterklaas aan de kleutergym van WIK begon met een misverstand. De juf had vernomen dat de sint ziek was en vond dat zo sneu voor de kinderen,'dat ze zich zelf maar als sinterklaas had ver kleed. Maar de kinderen namen met die nep-sint geen genoegen. De ech te sinterklaas verscheen toch en bleek zelfs zó fit dat hij over de evenwichtsbalk liep en een sprong op de trampoline waagde. De pieten waren weer echte gympieten en de kinderen dansten met hen de pieten- dans. Eén piet was erg ondeugend geweest, hij had de pakjes hoog in de touwen aan het plafond gehan gen. Maar ze kwamen veilig op de grond terecht, zodat ieder kind te vreden met een pakje naar huis kon. Tot 5 januari is in de openbare bibli otheek - tijdens de openingsuren - een expositie te zien van textiel- en interieurdecoratie van Manelie Re- nes uit Oud-Vossemeer. De 42-jari- ge Manelie Renes is al zo'n negen jaar met deze technieken bezig en geeft inmiddels een jaar of zes cur sussen. Maandagavond tussen zes en acht uur wil ze in de bibliotheek het nieuwste uit de collectie, het glasetsen, laten zien. De vitrinekast in de bieb is in kerstsfeer ingericht. Zo zijn kerstbeertjes te zien en een kaars die is opgewerkt met versie ringen gemaakt van wittebrood ver mengd met lijm. Onder de kerst boom ligt een juten kerstkleed met kerstkabouters. En dan het geëtste glas, wat niet verward moet worden met glasgraveren. Het etsen werkt met een pasta die in een laag binnen de lijnen op het glas wordt aange bracht, nadat het glas eerst is voor zien van een tekening met verf of een speciaal sjabloon. Met 29 belangstellenden op de avond van de plattelandsvrouwen over bloemschikken was het maan dag een hele drukte. De dames Stoutjesdijk en Vermaas lieten zien lieten zien hoe een strokrans ge maakt wordt. Er waren veel voor beelden te zien en verschillende bloemstukjes te bewonderen. De dames gingen zelf aan de slag en kregen onder de goede begeleiding hun strokrans klaar. Mevr. Scherpe- nisse bedankte de dames Stoutjes dijk en Vermaas voor deze leuke avond. In zes bussen togen dinsdagavond 318 mensen naar het kerstconcert van Deo Cantemus in de Doelen in Rotterdam. Jaarlijks organiseert zangvereniging VZOS dit concert bezoek. Aan het concert - dat dins dag 23 december door de EO op tv wordt uitgezonden - werken ook de Gereformeerde kerkkoren Alblas- serdam en Zwijndrecht mee. Het programma bestond uit koor-, sa men- en solozang en uit instrumen tale nummers. Gebracht werden be kende Nederlandse en Engelse kerstliederen, maar ook enkele uit andere landen. VZOS organiseert zelf op 24 de cember een kerstzangavond in de N.H. kerk. Daaraan werken verder de koren The Young. Voices en Soli Deo Gloria mee. Ook is er ruimte voor samenzang van bekende kerst liederen. De meditatie wordt ver zorgd door J. Prins. De avond be gint om half acht. Stavenisse Sinterklaas kwam dit keer niet op zijn schimmel naar De Schalm, maar met een pony en wagen van de familie Mooy. Sint zat op de wagen en de zwartepieten waren op skee lers. Zij gingen de school binnen en wilden in een lokaal de ramen open doen. Sint bezocht eerst de kleuters, die allemaal een cadeautje kregen. Ook werd er flink gestrooid. Ook de andere groepen kregen een presentje en veel snoepgoed. De kinderen uit de groepen 5 t/m 8 hadden boven dien voor elkaar surprises gemaakt, de een nog mooier dan de ander. In de pauze trokken en duwden de kin deren de pieten op hun skeelers over het schoolplein en hadden het groot ste plezier. Om twaalf uur vertrok de sint met zijn knechten. De dames Van Haaften en Andriesse kregen vrijdag een bloemetje omdat ze - na jarenlange hulp - voor het laatst bij het sinterklaasfeest assisteerden. Sint- Maartensdijk De fam. A. Kwaak uit de Ooster- scheldestraat heeft de hoofdprijs van 350 gulden gewonnen in de na jaarsactie van middenstands vereni ging Smalstad. De fam. P. v.d. Ree van de Molendijk won 250 gulden en de fam. Daams uit Maartenshof 100 guldèn. Wethouder J. Versluys trok zaterdag ook nog zes prijzen van 50 gulden (fam. G. van As, Bosstraat; fam. P van Ast, West poort; fam. A. v.d. Male, Westpoort; fam. M. de Rijcke, P. Werrecoren- plein; fam. H. Quist, Pr. Kennedy- straat; fam. Dorst, Hogeweg), vijf tien van 40 gulden en 25 van 25 gulden. Ruim 150 belangstellenden woonden de trekking in Haestinge bij; onder hen werden ook nog prij zen verloot. De middenstandsvereniging kijkt tevreden terug op de omzet gedu rende de ruim twee weken durende actie. Er waren heel wat volle stem pelkaarten ingeleverd. Ook de schoentjesactie sloeg aan; 135 schoentjes werden, gevuld met een geschenk, woensdagmiddag in cafe taria 't Centrum door de sint aan de kinderen teruggegeven. Voor de zestiende keer organiseren het Smalstads mannenkoor en mu ziekvereniging Euterpe de volks kerstzang. Naast het optreden van beide verenigingen wordt een flink deel van de tijd besteed aan samen zang, begeleid door Euterpe. Burge meester Van der Munnik zal de avond openen, pastoor Van den Bru le en ds. Balk verzorgen een over denking, mevr. G. Steketee een de clamatie en sopraan mevr. M. v.d. Meeren treedt op als solist bij het mannenkoor. De volkskerstzang is op 20 december in Haestinge en be gint om half acht. Vanaf kwart over zeven speelt Euterpe een voorpro gramma. Ter bestrijding van de kos ten wordt aan het eind van de avond gecollecteerd. Taxibedrijf De Jonge Advertentie I.M. Het bureau Witteveen Bos in Al- mere heeft van de provincie vergun ning gekregen om grondwater weg te pompen gedurende de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie van het waterschap aan de Pro- vincialeweg. Gedurende negen maanden mag dagelijks maximaal 1900 kubieke meter grondwater weggepompt worden om de bouw put droog te houden. Met behulp van ondiepe peilbuizen moet op de omringende percelen de grondwa terstand gevolgd worden in verband met eventuele schade aan akker bouwgewassen. Er is uitgegaan van een verlaging van de grondwater-stand met 30 centimeter, maar binnen 150 meter van de bouwput kan een grotere verlaging optreden. Ook voor eventuele zettingen moe ten metingen verricht worden (en de situatie van objecten binnen een straal van 300 meter fotografisch vastgelegd). Klavetjasclub De Pendelaars speel de vrijdag een inhaalwedstrijd. De eerste acht in de klassering waren: 1 A. Arts 5485 p; 2 J. van Zetten 5277 p; 3 J. Guiljam 5023 p; 4 K. Waasdorp 4707 p; 5 R. Waasdorp 4679 p; 6 J. v.d. Werf 4453 p; 7 J. van Gorsel 4296 p; 8 L. Kampman 4081 p. 100 gr. gerookte zalmfilet, 100 gr. gerookte palingfilet en 100 gr. gerookte forelfiJet, samen tijdens de feestdagen slechts 15,95. Bestel tijdig om teleurstelling te voorkomen. Openingstijden: Maandag Dinsdag Woensdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag 22 dec. 8.30-18.00 u. 23 dec. 8.30-18.00 u. 24 dec. 7.00-17.00 u. 27 dec. gesloten. 29 dec. 8.30-18.00 u. 30 dec. 8.30-18.00 u. 31 dec. 7.00-17.00 u. Kinderen van het koor Van Knop tot Bloem houden de bogen op voor het bruidspaar De Jonge. Foto Foto Tholen (31 dec. tevens verkoop van oliebollen) In verband met verbouwing van onze winkel zijn wij gesloten van 2 t/m 15 januari. Advertentie I.M. Een muzikale bruiloft. Die viel ten deel aan de 24-jarige Kees de Jonge uit Tholen en de 19-jarige Eveline Geense uit Sint-Philips- land. Vrijdag traden zij in het huwelijk en onderaan de trap pen van het voormalige stadhuis in Tholen stond en hele rij kin deren met erebogen gereed. Het waren de leden van kinderkoor Van Knop tot Bloem ui t Sint- Philipsland. Eveline Geense is organiste bij dit koor, net als bij het onlangs opgerichte vrouwen koor De Lofstem. In het dage lijks leven is zij echter secreta resse bij Van Dijke Zeeland. Haar kersverse echtgenoot is monteur. Ondanks het wat sombere weer, was er toch zoals gewoonlijk het nodige publiek op de trouwerij afgekomen. Na de huwelijksvol trekking in Tholen, werd het feest gevierd in gemeenschaps centrum de Wellevaete te Sint- Annaland. Daar zongen de twee koren waarin Eveline de Jonge haar muzikale talenten gebruikt, het bruidspaar toe met de psal men 121 en 134. Het paar is in Sint-Philipsland gaan wonen. Predikbeurten Zondag 14 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Mulder, Sommelsdijk. 18.30 u. kand. Hoek, Arnemuiden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. Krüger. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 uur kand. Boot, Putten. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 uur leesdienst. VRIJZ. GEL.GEM. NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering, do 18/12 18.30u. boeteviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, 's-Hertogenbosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. kand. Boot. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u.eucharistieviering. zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Rralingen, Ridder kerk. 18 u. ds. Meeuse. GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) ds. Meeuse, St.-Anna- land. 18 u. ds. Den Hartog, St.-Maartens- dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dr. Den Ouden, Rotterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Den Ouden, Nederhemert. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. dhr. Groen, Sommelsdijk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum, Oud-Beijer- land. Het echtpaar Van Houdt-Overbeeke vierde maandag in familiekring het 65-jarig huwelijksfeest in zijn wo ning aan de Zuidsingel. Hiervoor ontving men gelukwensen van ko ningin Beatrix, de Zeeuwse com missaris Van Gelder en burgemees ter Van der Munnik. Dhr. Van Houdt is tientallen jaren postbesteller ge weest in het dorp. Scherpenisse De ledenvergadering van de Her vormde Gemeente heeft maandag avond besloten ds. N.P.J. Kleiberg uit Veenendaal te beroepen. Het is het enige beroep dat de 52-jarige predikant - die eerder Vinkeveen en Oude Tonge bediende - kreeg. De Hervormde Gemeente bracht voor de derde keer een beroep uit nadat ds. Van der Sleen begin vorig jaar de Hervormde Kerk verliet. M. Hage is met 673 punten alge meen kampioen geworden van hen gelsportvereniging De Zeebaars. Hij bleef C. de Graaf vier punten voor; derde werd L. Poot met 659 p. Bij de dames werd J. Harrison kam pioen met 596 p., gevolgd door A. Bijl-Jansens met 580 p. en T. van As-de Jonge met 568 p. (zij ving vier vissen meer dan H. Lammerse, die ook 568 p. had). Jeugdkampioen is Erik Suurd geworden met 619 p., tweede Leo Vroegop met 583 p. en derde Hans van Popering met 566 p. De Hoogesteger-trofee voor de meeste gevangen vis (25 stuks) werd door voorzitter R. Anemaet uitgereikt aan C. de Graaf. Ook J.C. Bijl ving 25 vissen en net zoveel boven- en ondermaatse als De Graaf. Maar laatstgenoemde ving bij de ondermaatse één visje van 150 punten meer en dat leverde hem de trofee op. G. Boogerd kreeg de beker voor de grootste vis; hij sloeg in de laatste wedstrijd een bot van 940 gram aan de haak. Niels Wes- sels kreeg de aanmoedigingsprijs. HUISARTSEN Zaterdag 13 en zondag 14 decem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400 St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126 St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, Sint-Anna- land. tel. 0166-653366 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch, 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 663511 of 602456. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voorde jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 dec. donderdag 11 0.40-12.55 vrijdag 12 1.45-14.00 zaterdag 13 2.40-15.00 zondag 14 3.30-15.50 maandag 15 4.15-16.35 dinsdag 16 5.00-17.20 woensdag 17 5.40-18.00 donderdag 18 6.10-18.40 vrijdag 19 6.45-19.15 zo 14/12,3.38 uur VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. De top-tien van het algemeen klas sement ziet er als volgt uit: 1. M. Hage 673 p; 2. C. de Graaf 669 p; 3. L. Poot 659 p; 4. J.C. Bijl 658 p; 5. P. v.d. Werff 653 p; 6. G. Boogerd 652 p; 7. A. Faber 643 p; 8. R. van Tiggele 638 p; 9. D. Opree 631 p; 10. C. v.d. Werff 630 p. De prijzen werden uitgereikt tijdens de jaarlijkse feestavond, waarop de leden 150 kilo mossels soldaat maakten. Zaterdag wordt ter afslui ting van het seizoen een boutwed strijd georganiseerd, van een tot vier uur aan de Moggershilpolder. De fiets van een 16-jarige inwoner is onlangs twee keer gestolen. Na de eerste keer werd het rijwiel ver nield teruggevonden, maar vervol gens verdween het opnieuw, zo meldde de eigenaar vrijdag bij de politie. Diezelfde dag deed een 65- jarige inwoonster aangifte van de diefstal van apparatuur uit haar tuinhuisje. Het is niet bekend wan neer de dieven hebben toegeslagen. ZIE VERDER PAGINA 3 I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2