v= "MEULVLIET" THOLEN Arbiter staakt wedstrijd van Noad '67 in de rust Thol. Boys krikt doelsaldo op en mikt op tweede periodetitel B-jeugd van Smerdiek kampioen Matrix, the winner uit Stavenisse Vosmeer na 6 minuten in tweede helft klaar f Koplopers lijden gevoelig verlies Wegens reactie op onbezonnen overtreding Positie in de top versterkt door gelijkspel Kogelvangers Donderdag 11 december 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 IN P M OvêrseeK'" l Scheidsrechter voelt zich bedreigd na vechtpartij Vosmeer was de laatste weken goed op dreef, maar kop loper Lepelstraatse Boys heeft de opmars gestuit. Het is nog afwachten hoe de wedstrijd afloopt, want het duel is zondag na zes minuten in de tweede helft gestaakt door scheidsrechter De Crom. Vosmeer keek op dat moment tegen een 0-4 achterstand aan. Drie gele kaarten Vrijdags en zaterdags GEOPEND Tholen A toont ruggegraat Slangen voor hogedrukreinigers Bekerronde De wedstrijd tussen Noad '67 en WVO is tijdens de rust door scheidsrechter Van der Kreeke gestaakt. De arbiter uit Yerseke durfde het niet meer aan om de wedstrijd voort te zetten na de hoog oplopende emoties in de slot fase van de eerste helft. Het duel werd gestaakt bij een 2- 0 voorsprong voor de St. Phi- lipslanders. In de Zeeuwse klasse waren de Thoolse ver tegenwoordigers weinig suc cesvol. Stavenisse verloor met 2-1 van ZSC, terwijl Smerdiek niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel tegen Duiveland. Ono verzichtelij k Troetelkind Doelman Huib van Westen met rode kaart bestraft Smerdiek stelt teleur Stavenisse geeft voor sprong uit handen Tholense Boys draait op volle toeren in de derde klas. In de laatste twee du els werden de tegenstan ders met gemak aan de kant geschoven. Na de 8-0 overwinning op Brouwers haven werd zaterdag Baro nie met 6-0 naar huis ge stuurd. Door deze succes sen staat Tholense Boys aan kop voor de tweede periodetitel en blijft men ook nog in de race voor het kampioenschap in de derde klas. Spelers te laat De B-jeugd van sv Smerdiek is kampioen geworden in de B2-klasse waarin zes clubs uitkomen. Thuis wonnen de blauw-zwarten zaterdag met 10-0 van HRC-28 uit Heerle. Bij de rust was het al 6-0 in het voordeel van de thuisploeg. Ruime winst Vosmeer 4 Vosmeer 3 komt goed weg WHS 2 wint nipt na royale voorsprong £&mwt m-mmiïmm FWOTMRHmar? i r touringcar, mlOdelim, I L*. A Toen een Lepelstrater en Louis v.d. Laak het met elkaar aan de stok kregen, stuurde de arbiter beiden uit het veld. Buiten de lijnen werd de ruzie voortgezet. De reacties van Vosmeer-spelers op het voorval wa ren voor de man in het zwart reden om het duel af te breken. Het pu bliek dromde samen bij de kleedka mers, overtuigd als men was dat het spel na een korte onderbreking her vat zou worden. Maar De Crom wilde niet meer beginnen; hij no teerde op het wedstrijdformulier dat hij zich bedreigd voelde. Desgevraagd zei de scheidsrechter zich van commentaar te onthouden omdat hij alles aan de KNVB had gerapporteerd en ook de c(ubs vol ledig op de hoogte waren van de re denen om spelers uit het veld te stu ren en de wedstrijd te staken. Tot aan het incident was er in het veld nauwelijks iets voorgevallen. In de beginfase was Vosmeer de be tere ploeg, maar men kwam niet tot scoren. Ook niet uit een vrije trap in het zestien-metergebied, nadat de Lepelstraatse doelman een terug speelbal had gepakt. Na een kwar tier viel het doelpunt aan de andere kant. Iedereen had een voorzet ver wacht, maar een Brabantse aanval ler deponeerde het leer van afstand in de uiterste bovenhoek van het Vosmeer-doel. Tien minuten later kreeg Jacco Vaders een goede kans op de gelijkmaker. Liggend in het strafschopgebied schoot hij de bal tegen de keeper op nadat deze het leer eerder niet klemvast had. Een Zesde klasse goed uitgespeelde aanval over de vleugel werd even later door Lepel straat doeltreffend afgerond. En na een half uur werd het zelfs 0-3. Een Lepelstrater ging alleen door en schoof de bal langs de doelman. Charles Blesgraaf stopte het leer vóór de doellijn, maar een tegen stander was er als de kippen bij om de bal alsnog in te tikken. Vosmeer probeerde via John Vroegop en Ri- ni Plompen wel wat terug te doen, maar zij strandden steeds op de ver dediging van de bezoekers. Op slag van rust resulteerde een volgende aanval opnieuw in een doelpunt voor Lepelstraat, 0-4. Voor de twee de helft kwamen bij Vosmeer Ri chard Voshol en Bas Quist in het veld voor Peter Moerland en Rini Plompen. Zij kwamen echter nau welijks aan de bal, want na zes mi nuten kwam er als gevolg van het eerder genoemde incident een voor tijdig einde aan de wedstrijd. De Vosmeer-spelers, van wie er in de eerste helft drie een gele kaart kre gen, legden ook na afloop de schuld volledig bij de scheidsrechter. Lepelstr.B. 11 10 1 0 31 42-8 NVS 11 8 3 0 27 48-5 Borgvliet 12 8 1 3 25 35-16 Val Aan 11 7 0 4 21 35-18 Ouwerkerk 12 6 2 4 20 26-25 Vosmeer 11 6 1 4 19 24-22 Welberg 11 2 1 8 7 21-39 Dreischor 12 2 1 10 7 24-58 Vivoo 13 1 3 9 6 22-39 Moerstraten 12 1 1 10 4 8-53 halfuur aan een offensief en WHS kwam onder druk te staan. Kruiningen verkleinde de achterstand tot 1-3 en rook meer, want de St. Annalanders za ten er finaal doorheen. Toen de voor sprong teruggebracht werd tot 2-3, leek het doek te vallen, maar de scheidsrech ter keurde de treffer op advies van de grensrechter wegens buitenspel af. Kruiningen weer boos en toen enkele minuten later Arthur de Jonge zijn sterk optreden bekroonde met een mooi doel punt, leek de wedstrijd toch beslist: 1-4. In de laatste tien minuten bleef Kruinin gen echter doorgaan en het werd 2-4 De totaal leeg gespeelde Jan v.d. Repe werd vervangen door leider Sander Goedegebuure en met man en macht werd de voorsprong verdedigd. Dat luk te maar gedeeltelijk, want Kruiningen kwam nog terug tot 3-4. Jeroen Moer land moest geblesseerd blijven doorspe len omdat er geen wissels meer waren. We gens het tumult bij het afgekeurde doel punt trok de scheidsrechter nog wat tijd bij, maar Kruiningen kon niet meer langszij komen. WHS ging met drie punten naar huis en een gele kaart voor Arthur de Jonge wegens het onderuit halen van een tegenstander. Da gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. De A-jeugd van Tholense Boys behaalde een knappe uitoverwinning tegen VES. De geel-zwarten toonden ruggegraat door twee keer een achterstand goed te maken en uiteindelijk werd het een zwaar bevochten 2-3 zege. De eerste mi nuten stonden de Tholenaren nog niet op scherp; VES profiteerde gelijk en nam in Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. de 2de minuut met een fraai afstands schot van 25 meter een 1-0 voorsprong. De Thoolse doelman Michel Nelen voorkwam met fraaie reddingen dat de thuisclub met snelle counters scoorde. De Tholenaren kwamen steeds beter in de wedstrijd en schiepen enkele kleine kansen. In de 40ste minuut trok Rick v.d. Velde na een snelle actie de stand gelijk: 1-1. De geel-zwarten begonnen goed aan de tweede helft en de ploeg uit Oudenbosch werd op de eigen helft vast gezet. De kansen werden echter niet be nut en toen in de 66ste minuut VES een zeer snelle counter forceerde, was het 2- 1In de 69ste minuut voorkwam keeper Nelen op uitstekende wijze een grotere achterstand door een strafschop te keren. Dat gaf de Thoolse ploeg moed en in de 75ste minuut was het raak. Jeroen Nieuwkoop schoot vanuit een moeilijke hoek de bal keihard in de kruising: 2-2.; Thol. Boys kreeg een aantal prima kan sen om de winnende treffer te maken, maar dat gebeurde pas in de laatste mi nuut. Jaben Kortland speelde na een aantal schitterende schijnbewegingen de bal naar Christian Binkhorst, die de A- jeugd met 2-3 deed zegevieren. Boys 5-4. In poule B waren de uitsla gen: Standaard Tholen-Kaai Boys 5-7, Destina-Bravi Boys 7-0, Pinocchio-Ca- lellas 20-4. In de A-poule van de Meulvlietcompeti- tie leden de twee leidende ploegen ge voelig verlies. Koploper Smit Boys verloor met maar liefst 10-2 van Sporting Maroc. Hof van Holland delfde met 5-3 het onderspit te gen l'Esperance. In poule B krikte Pi- nocchio zijn doelsaldo flink op door met 20-4 te winnen van Calellas. Destina boekte eveneens een ruime zege op Bra- vi Boys en behoudt daarmee de koppo sitie. De uitslagen in de A-poule waren: Sporting Maroc-Smit Boys 10-2, l'Espe- rance-Hof van Holland 5-3, Kaai-Hof In de bedrijvencompetitie werden deze week alleen bekerwedstrijden afge werkt. Maandag was het spannend in de partij tussen Bloemenhal en Standaard Tholen. Na de reguliere speeltijd was de stand 7-7. Bij het nemen van de straf schoppen pakte Standaard Tholen echter de zege. Lievensberg liet het zover niet komen en won met 10-6 van Bugatti's. Dinsdagavond pakte Stavenisse de ruimste zege deze week. L&E delfde het onderspit met 10-2. Burgemeesters. Van de zeventien Zeeuwse gemeenten hebben er op dit moment tien een CDA-burge- meester, bij vijf (waaronder Mid delburg) staat en VVD'er aan het hoofd en bij twee (waaronder Vlis- singen) een PvdA'er. In St.Philipsland begon het duel te gen WVO al met vertraging. Een auto met spelers uit Oosterhout was het spoor bijster geraakt. Noad was bereid om het aanvangstijdstip iets uit te stellen, maar toen de spelers nog niet waren gearriveerd, werd om 14.40 uur het beginsignaal ge geven door scheidsrechter Van der Kreeke. De arbiter uit Yerseke liet na 51 mi nuten ook het rustsignaal horen, maar hij was niet meer bereid om aan de tweede helft te beginnen. „Het was niet meer verantwoord om verder te spelen", verklaart de scheidsrechter. „In de slotfase van de eerste helft liepen de emoties te hoog op. Er was maar één vonkje nodig of er zouden weer problemen ontstaan." Bestuurders, aanvoerders en grensrechters van beide vereni gingen probeerden tevergeefs de scheidsrechter op andere gedachten te brengen. Van der Kreeke had in middels zijn schoenen en sokken uit en bleef bij zijn besluit. De problemen ontstonden door een onbezonnen overtreding van een speler van WVO op spelbepaler Ar jan Moerland. Buiten het gezichts veld van de scheidsrechter - die op dat moment bezig was om een Oos- terhoutse speler een boeking te ge ven wegens commentaar - werd Moerland onderuit geschopt. Doel man Huib van Westen zag het ge beuren en rende woest op de dader af. Mede-spelers voorkwamen dat de opgewonden doelman revanche kon nemen. „Er ontstond een klu wen van spelers, waarbij er ook wa ren die probeerden om hun mede spelers te sussen, maar het was een onoverzichtelijke situatie. De doel man maakte een slaande beweging en is door mij dan ook bestraft met een rode kaart", vertelt Van der Kreeke. „Ook een supporter kwam het veld op gehold, maar deze werd door de trainer van Noad in de kraag gegrepen", aldus de scheids rechter. Trainer Kees Stoutjesdijk bevestigt dat hij een supporter kon tegenhouden, die hij met assistentie van Marco Verkerke weer achter de lijn wist te brengen. „Als scheidsrechter heb ik mij niet bedreigd gevoeld. Ik bleef rustig en kalm, maar ik heb de wedstrijd ge staakt om meer problemen te voor komen", geeft Van der Kreeke aan, die op het wedstrijdformulier ,een vechtpartij' als oorzaak aangaf. „Er is echter geen vechtpartij ge weest. Je kunt alleen spreken van een dreiging van een vechtpartij", reageert trainer Stoutjesdijk. „Vol gens mij kon de scheidsrechter de wedstrijd zelf niet meer aan en was hij daarom bang om' verder te gaan. Zeker nadat de trainer van WVO bereid was om de dader van de overtreding te wisselen, kon de wedstrijd worden uitgespeeld. De reactie van onze doelman is niet goed te praten, maar wel begrijpe lijk. Als spelverdeler is Arjan Moerland voor ons een soort troe telkind. Als geprobeerd wordt om je spelverdeler op een laffe manier uit de wedstrijd te schoppen, dan is er zo'n reactie. Je vormt immers een team. Zoals ook andere spelers weer probeerden om Huib tot bed aren te brengen. Onze doelman heeft er natuurlijk zelf ook een enorme hekel aan, dat door het in cident de wedstrijd is gestaakt. Hij zal een schorsing krijgen, maar ver der verwacht ik geen nadelige ge volgen voor Noad", meent Stoutjes dijk. Bij de wedstrijd was ook een rapporteur van de KNVB aanwezig. De besturen van WVO en Noad hebben over het incident een geza menlijke brief naar de KNVB ver zonden. De 2-0 tussenstand was tot stand gekomen door een doelpunt van Jo- han Reijngoudt, die in de twintigste minuut een voorzet van Erik Fonty ne afrondde. Op dat moment speel den de bezoekers nog met negen man. Vlak na de 1-0 kon WVO de te laat gekomen spelers in het veld brengen. Vijf minuten voor rust scoorde Menno Fonteijne op aange- ven van Erik Fontyne 2 -0. ZPR '84 12 8 4 0 28 37-12 Noad '67 11 8 2 1 26 35-11 Chrislandia 12 6 2' 4 20 32-30 WVO 11 5 4 2 19 28-22 DSE 12 6 1 5 19 27-18 DFC 12 5 3 4 18 28-19 Vrederust 11 5 5 4 17 22-26 DHV 11 4 0 7 12 30-41 Unitas '30 12 3 1 8 10 19-39 Alliance 12 3 0 9 9 21-42 Halsteren 12 0 3 9 3 19-38 In een slechte wedstrijd speelde Smerdiek 1-1 gelijk tegen Duive land. Er werd door de thuisploeg veel balverlies geleden en sommige spelers toonden te weinig inzet. Ook sprong Smerdiek slordig om met de kansen. Duiveland startte sterk en opende in de negende mi nuut de score. Na deze achterstand ging Smerdiek beter spelen en wer den de bezoekers in de verdediging gedrukt. William, de Bie kreeg en kele goede mogelijkheden voor de gelijkmaker, maar kwam niet tot scoren. Vijf minuten voor rust kreeg Duiveland een uitstekende mogelijkheid om de score op 0-2 te brengen, maar de bal werd hoog over het doel van Comé van Haaf- ten geschoten. Na rust begon-Smer- diek aanvallend en na twaalf minu ten spelen maakte het team van trainer Jan Verreijen de gelijkma ker. Een voorzet van Alex van der Reest werd door Niels Hage met een kopbal afgerond. Smerdiek bleef drukken op het doel van Dui veland, maar de beste kans voor de overwinning kregen de bezoekers. Het bleef echter 1 -1wat gezien het spelbeeld een terechte uitslag was. Stavenisse gaf zaterdag een 0-1 voorsprong bij ZSC in Scharendij- ke weg en ging met lege handen naar huis. Het begin was goed. De vrije trap van Post aan de rand van het 16 meter-gebied verdween dia gonaal in de kruising. Gezien de kansen had Stavenisse de voor sprong verder moeten uitbouwen,- maar in de 25ste minuut maakte de thuisclub gelijk. ZSC raakte boven dien nog de paal. In de tweede helft kwam Stavenisse goed terug. Een volley van Sander Smits raakte de lat. Uit een pass van Adrie Smits leek Ronald Post zijn tweede treffer te gaan maken, maar de keeper red de nog. Na een kwartier nam ZSC een 2-1 voorsprong en die werd niet meer uit handen gegeven. „De thuisclub heeft iets meer geluk ge had", concludeert leider Louis Wes- dorp van Stavenisse. „Een gelijk spel was beter geweest, maar na de achterstand hebben we niet meer echt aangedrongen." Apollo '69 13 11 0 2 33 42-20 Krabbendijke 13 8 2 3 26 33-23 ZSC '62 13 8 0 5 24 41-25 Nieuwdorp 13 7 2 4 23 32-18 Smerdiek 13 6 2 5 20 32-28 Zaamslag 13 5 4 4 19 22-20 Waarde 13 5 2 6 17 24-28 DFS 13 5 2 6 17 18-24 Stavenisse 13 4 3 6 15 36-37 Duiveland 13 4 2 7 14 27-36 Borssele 13 4 2 7 14 26-39 SVD 13 0 1 12 1 9-44 Derde klasse Door de twee ruime overwinningen staat de teller op 46 doelpunten in 13 duels. Met een gemiddelde van ruim drie treffers per wedstrijd doet de vereniging aan klantenbinding, al kon het spel van de Tholenaren niet iedere supporter bekoren. „Wij spelen zeker geen geweldig voet bal, maar we scoren buitengewoon gemakkelijk", aldus leider Marco v.d. Wielen. De doelpuntenregen komt Tholense Boys bijzonder goed uit, want voor de strijd om de periodetitel blijft Rillandia in de face. Het doelpuntensaldo is nu echter in het voordeel van de Tho lenaren, zodat er perspectief is om een prijs te veroveren. Daarnaast heeft Tholense Boys de achterstand met Kogelvangers verkleind. Het bolwerk van de titelkandidaat uit Willemstad gaat enkele scheurtjes vertonen. Tegen FSV bleef de ploeg steken op een gelijkspel, zodat Tholense Boys deze ploeg tot op één punt is genaderd. Halverwege de competitie is al duidelijk gewor den dat Kogelvangers, Rillandia en Tholense Boys voor de titel gaan strijden. De overige teams staan in middels al op ruime achterstand. De grote uitslagen kenmerken het klasseverschil in deze groep. Baronie kon het Tholense Boys al- Het B-elftal van sv Smerdiek werd zaterdag in de bloemetjes gezet na het behalen van het kampioenschap. Half achter de bloemen verbor gen trainer Jan van Pieterson. De ploeg onder leiding van Jan van Pieterson kon vorige week al de kampioensvlag uithangen maar het elftal moest tegen WW uit Woensdrecht genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. Voor veel spe lers was het de eerste keer dat ze met hun ploeg kampioen werden. De vreugde was dan ook groot. Smerdiek heeft nu 25 punten en dat is 8 meer dan de nummer twee op de ranglijst WW. De 16 B-spelers zijn productief. Vijftig keer werd het doel van de tegenstander getroffen, keeper en aanvoerder Alexander Stoutjesdijk van Smerdiek werd slechts 4 keer gepasseerd. Er rest nog een wed strijd tegen Tholense Boys. Winnen ze daarvan dan lopen ze nóg eens drie punten uit. In januari wordt Smerdiek, samen met de nummers twee en drie, in een andere poule ingedeeld. Trainer Van Pieterson hoopt dan op sterkere tegenstan ders. alleen voor doelman Tjerrie v.d. Zande op. De eerste keer had de doelman ge luk dat hij nog in het veld mocht blij ven, na een overtreding op een doorge broken aanvaller buiten zijn doelgebied. De beide andere keren keerde Van der Zande de schoten uitstekend. Achteraf kon Vosmeer blij zijn dat het bij een ge lijkspel was gebleven. Het laaggeklasseerde Ves 8 was geen partij voor Vosmeer 4. De Tholenaren wonnen met 2-6. Al na vijf minuten openden de bezoekers in Oudenbosch de score. Van afstand schoot Martin v.d. Plas het leer in de kruising. Daarna duurde het tot halverwege de eerste helft alvorens dezelfde speler er 0-2 van maakte. Hij ontfutselde een tegenstan der de bal, speelde een man uit en schoot in de benedenhoek. Tien minuten voor de rust scoorde Jack Mosch met een kopbal 0-3 uit een hoekschop van Frans Havermans. Jan Burgers bepaalde de ruststand op 0-4 uit een hakje van Mosch. In de tweede helft drong Ves wat meer aan, wat in een tegentreffer re sulteerde. Maar uit een voorzet van Ro nald Ravensteijn voerde Mosch de score vervolgens weer op, 1-5. Met medewer king van de Oudenbosche keeper werd het uit een afstandsschot van Ravenste ijn vervolgens 1-6. Na enkele fraaie red dingen kon doelman Fred Janmaat niet voorkomen dat de thuisclub in de laatste minuut via de paal nog 2-6 scoorde. The Winner komt uit Stavenisse. Tijdens de internationale wedstrijd in Amsterdam behaalde de Yorkshire terriër Matrix van Koevoets-Neef uit Stavenisse zondag de eerste prijs. Met zijn 61/2 jaar was Matrix de oudste hond van het deelnemers veld van 26 honden maar de jury vond hem wel de mooiste. „Het is een kroon op het werk," zegt me vrouw A. Koevoets, „de deelne mers kwamen uit heel Europa, uit België, Spanje en Duitsland." In de open klasse blies Troodon, de zoon van Matrix, ook een aardig partijtje mee. De 21 maanden oude reu werd eerste. Hij kon echter niet tegen zijn vader op als winnaar van alle klassen. Dat Matrix op het ere podium zou prijken, was niet te voorzien. „Wat kleur betreft zijn de Yorkshire terriërs op het hoogte punt als ze vier jaar oud zijn. Ma trix is al veel ouder. Het is een mooi succes." Matrix zette zijn ze getocht voort want in oktober werd hij in Den Haag gekozen tot de kampioen van Nederland, zowel bij de reuen als bij de teven. Mevrouw Koevoets kreeg het certi ficaat The Winner uitgereikt. De ti tel wordt vermeld in de stamboom van Matrix uit het huis Samoth- race/Rijans home. Op 13 juni gaan Matrix en Troodon naar Helsinki om een gooi te doen naar de we reldtitel. Tholense Boys maakt furore door de komst van nieuwe spelers aan het begin van deze competitie, staande v.l.n.r. Piet den Boef, doelman Alex Hogendoorn en Jan Groenewegen; knielend rechts Piet de Graaff, de leider in het Eendrachtbode-topscorer klassement. Links Marnix Kousemaker. leen de eerste helft lastig maken. De ploeg uit Breda liep de kantjes er weer vanaf. Met negen spelers arriveerden de bezoekers pas om tien voor drie, zodat de wedstrijd een half uur te laat begon. De ne gen Brabanders beperkten zich tot verdedigen. Pas halverwege de eerste helft stond Baronie met elf spelers in het veld. Inmiddels had René v.d. Ber ge de thuisploeg op voorsprong ge bracht. Tholense Boys verzuimde om de score verder op te voeren. Vele aan vallen strandden op de doelman van Baronie. Dat Tholense Boys waak zaam moest zijn, bewees de spits van Baronie, die met een mooie lob doelman Alex Hogendoorn pro beerde te verschalken. De mooie poging ging echter over het doel. In de tweede helft wist Tholense Boys het veldoverwicht om te zet ten in doelpunten. Spits Piet de Graaff gaf zijn ploeg het voorbeeld door al vroeg de 2-0 en 3-0 binnen te tikken. Na zijn twee doelpunten werd de topscorer samen met René v.d. Berge gewis seld en werden routinier Jan Groe newegen en de 18-jarige Ali Oum- hamed als verse krachten in het veld gebracht. Nadat de sterk spelende Arjan van Dijke voor 4-0 had gezorgd, toonde de kleine, maar behendige en zeer snelle Oumhamed zijn kwaliteiten. Op aangeven van Jan Groenewegen en Johan Schot bepaalde hij met twee doelpunten de eindstand op 6-0. Rillandia 12 10 2 0 32 42-11 Kogelvangers 13 9 4 0 31 42-12 Tholense Boys 13 9 3 1 30 46-14 Olympia '60 13 7 2 4 20 33-27 's-Gravendeel 13 5 3 6 18 22-20 Neo '25 12 4 5 3 17 15-21 Baronie 12 5 0 7 15 27-39 FSV 13 3 5 5 14 27-35 Wik '57 13 3 3 7 12 21-33 Klundert 13 3 2 8 11 26-36 BVC '54 12 2 2 8 8 15-35 Brouwershaven 13 0 3 10 3 18-51 Reserve zesde klasse De derde keus van Vosmeer heeft zich verslikt in het laaggeklasseerde Welberg 3. De Tholenaren kwamen niet verder dan 1-1. Maar doordat koploper NVS verloor, staat Vosmeer op slechts één punt achterstand. Met weer een .punt minder volgt Cluzona. Het blijft dus spannend in de top van de ranglijst. Aanvankelijk zag het er in de wedstrijd tegen Welberg nog niet zo slecht uit. Vo smeer speelde constant op de helft van de tegenstander, kreeg veel kansen en scoorde ook al vrij snel 0-1 via John v.d. Klundert. De Brabanders speelden met acht man in de verdediging en counter den een enkele keer. Die muur van acht man en een keeper bleek zondag voor Vosmeer een te grote hindernis. Tot overmaat van ramp konden de Tholena ren de eigen verdediging niet dicht hou den. Uit een van de drie counters voor de rust kwam Welberg dan ook langszij. In de tweede helft bevestigden de be zoekers dat ze een 'off-day' hadden. Ze gingen mee in het trage spel van de thuisploeg en verprutsten de enkele kan sen die ze kregen. De achterspelers gin gen veelvuldig mee naar voren, wat dan weer gevaarlijke counters opleverde van Welberg. Drie keer dook een aanvaller Reserve eerste klasse WHS 2 won met 3-4 verdiend van Kruiningen 2, hoewel de St. Annalan ders het karwei na rust hadden moeten afmaken. Verzuimd werd echter om de ruimte te benutten, waardoor Kruinin gen nog behoorlijk dichtbij kon komen. Thuis werd met 2-4 van Kruiningen ver loren, zodat WHS geen gemakkelijke wedstrijd tegemoet ging. Bovendien stonden er nog zes andere spelers in de basis dan in het vorige competitie-duel tegen Terneuzense Boys. Het begin was echter al goed en binnen vijf minuten zorgde Sander Westdorp na een mooie aanval voor 0-1. Peter Saarloos maakte er binnen een kwartier 0-2 van. Jan v.d. Repe werd de diepte ingestuurd door een pass van André van Poortvliet en uit de voorzet kopte Saarloos mooi in. WHS had geen kind aan Kruiningen en keeper Arné van Vossen leek een ge makkelijke middag te krijgen. Zeker toen binnen het halve uur de voorsprong tot 0-3 was opgelopen, nadat Jan v.d. Repe een voorzet van «Sander Westdorp had ingekopt. De wedstrijd leek beslist en de geïrri teerde thuisclub maakte enkele behoor lijke overtredingen, o.a. op de zeer sterk spelende Hans v.d. Ouden. Toen de scheidsrechter dat niet bestrafte, werd WHS weer boos met als gevolg, een ge le kaart voor Sander Westdorp wegens commentaar op de leiding. Het rustsig naal kwam dan ook op tijd. In de tweede helft werd Kruiningen bij vlagen weer weggespeeld, maar ges coord werd er niet. Na tien minuten moest Wil Fase geblesseerd het veld verlaten; Wilco Elenbaas whs zijn ver vanger. De thuisclub begon het laatste

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13