Thoolse brug wordt het drukst bereden Provincie Zeeland SCOOP doet het Romeinen in Zeeland ■Officiële Mededelingen Donderdag 27 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 De brug over het Schelde- Rijnkanaal bij Tholen is het drukst bereden stukje provinciale weg van de ge meente Tholen. Dat blijkt uit verkeerstellingen van de provincie. Met ruim 14.000 voertuigen op een gemiddelde doordeweekse dag, steekt de brug met kop en schouders boven de rest van de wegen uit. Ver der zijn ook de Oester- en Philipsdam drukke punten. De metingen werden in au gustus verricht. Toename twee procent Pak even uw zakboekje Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Onderzoek De Schenge Per 1 januari is het zover. Dan gaat de nieuwe organisatie voor welzijn, SCOOP, 'draaien'. SCOOP is het resultaat van een omvangrijke herstructurering die is begonnen in 1995. Samengevat komt het er op neer dat het vele werk dat wordt gedaan door elf organisaties effectiever zou kunnen. De provinciale kantoren zijn gesloten van 25 december 1997 tot 5 januari 1998. Ruimtelijke Ordening Streekplan Zeeland Milieu Ontwerp-vergunning Van Burgh Tholen Uitbreiding AWZI St. Maartensdijk Op de Thoolse brug werd, net als de overige wegen van de provincie, een maand lang de verkeersstroom geteld in opdracht van de directie infrastructuur en vervoer. De hoofd rijbaan (dus zonder de parallelweg) wordt doordeweek dagelijks door 14.580 voertuigen bereden. Op za terdag zijn dat er 12.932 en op zon dag 10.831. De drukste dag tijdens de telling gaf zelfs bijna 16.600 voertuigen te zien. De uitslag on derstreept nog eens dat Tholen sterk gericht is op Brabant. Want hoewel Provincie meet verkeersintensiteit op haar wegen men zou kunnen verwachten dat de Oesterdam en de Philipsdam - be langrijke doorgaande routes - druk ker zijn, is dat niet het geval. Op een doordeweekse dag verwerkt de Phi lipsdam namelijk gemiddeld 5869 voertuigen. Overigens is dat op za terdagen iets meer en op zondagen rijdt er aanmerkelijk meer verkeer over de Philipsdam (7716 voertui gen). Overigens vertekent hier het beeld iets vanwege de vakantiepe riode. Zowel de Oesterdam als de Philipsdam hebben een belangrijke functie wat het toerisme betreft. Het maximum aantal bestuurders dat de Philipsdam tijdens de tellingen pas seerde, was 10.623. De Oesterdam bij Tholen wordt minder druk bereden dan zijn broer tje bij Sint-Philipsland. Het stuk van de Postweg naar recreatieterrein de Speelmansplaten verwerkte in de zomerperiode dagelijks 4530 voer tuigen. Zaterdags waren dat er wat minder, maar op de zondagen kwa men er veel meer (5629). Het stuk van de Oesterdam vanaf de Speel mansplaten richting Rilland is min der druk met gemiddeld 4441 voer tuigen. Het meest bereden stukje van de Reimerswaalseweg (die ook over de Oesterdam loopt) is de vijf tig meter van de Postweg naar de stoplichten aan de Nieuwe Postweg. Daar rijden dagelijks 5443 bestuur ders voorbij en op zondag zelfs 5645. Het maximum dat in augustus op de Oesterdam werd bereikt, was 7029 voertuigen op één dag. Ook het stukje (oude) Postweg vanaf de Reimerswaalseweg tot aan de Veer- weg (Stenen Kruis) bij Tholen is in de tellingen betrokken. Hier rijden op werkdagen gemiddeld 2553 voertuigen over, terwijl dat er zater dags 2697 en zondags 1978 zijn. Kees Koole van de afdeling verkeer en vervoer (bureau registratie en on derzoek) van de provincie noemt de drukte op de Thoolse brug niet echt bijzonder. „Het is een doorgaande route. Een belangrijke verbindings weg tussen Brabant en Tholen en het Zeeuwse dat erachter ligt. Het is wel zo dat er per jaar tussen de twee en drie procent verkeer bijkomt. Dat is echter ook landelijk het geval", zegt Koole. „De wegen op Tholen hebben in de zomer een veel hogere verkeersintensiteit dan in de rest van het jaar. Dat heeft duidelijk met de recreatie te maken. Wat wij wel gezien hebben, is een afname van het verkeer van Schouwen-Duive- land naar de Bevelanden. De route via de Zeelandbrug is helemaal 80 kilometerweg, dus het zou best zo kunnen zijn dat er meer verkeer vanuit de richting Rotterdam via de Philipsddm en/of de Oesterdam naar Beveland gaat." De provincie houdt de tellingen om in de gaten te houden hoe druk haar wegen bere den worden. Maar deze informatie is niet strikt voor het provinciebe stuur bedoeld. „Onze afdeling le vert op aanvraag ook gegevens aan gemeenten en bedrijven", zegt Koole. Vogeltentoonstelling. Morgen en zaterdag zijn zo'n 400 zangvogels te bewonderen op een expositie in het dorpshuis Luctor et Emergo te Rilland. De organisatie is in handen van vereniging Zanglust. THOLEN t/m 28 nov. Tentoonstelling kera miek van Carla de Winter, biblio theek. 2 dec. Surprisebingo, Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 3 dec. Informatie-avond over borst voeding door La Leche League, Gamalenstraat 68, 20.15 u. 12 dec. Concert Julia Lo'ko, Meul- vliet, 20.15 u. 13 dec. Kerstmarkt, Meulvliet, 10- 21 u. 16 dec. Anbo naar Intratuin, vertrek Ten Ankerweg 14 u. 17 dec. Kerstliturgie NCVB 17 dec. Kerstviering plattelands vrouwen, gebouw Protestantenbond 18 t/m 20 dec. Provinciale kam pioenschappen bij vogelvereniging Vogelvreugd, Meulvliet do 19.30- 22 u„ vr 10-22 u. en za 10-18 u. 19 dec. Kerstmiddag Anbo, Visnet. OUD-VOSSEMEER 13 dec. Toneeluitvoering Rederij kers, Vossenkuil 19.30 u. 16 dec. Kerstviering Anbo, Vossen kuil 14.30 u. 23 dec. Kerstdiner AVB, 19 u. 27 dec. Snerttocht, Hof van Hol land, 19 u. SINT-ANNALAND 27 nov. Uitstapje platelandsvrou- wen naar Kerstmarkt van Intratuin Halsteren, vertrek 13.15 u. 8 dec. Bloemschikken Plattelands vrouwen ,Wellevaete 19.30 u. 20 dec. Thoolse tafeltenniskam pioenschappen 1997, jeugd senio ren, Wellevaete 20 dec. Kerstconcert Accelerando, Sakofahal, Bierensstr. 2a, 19.30 u. 22 dec. Kerstviering Plattelands vrouwen. 24 dec. Kerstzangavond in de N.H. Kerk, 19.30 u. STAVENISSE 20 dec. Oliebollenactie gymver. Kwiek. SINT-MAARTENSDIJK 1 dec. Sinterklaasmiddag 'Meer be wegen voor ouderen', Haestinge, 15.30 u. 6 dec. Prijsuitreiking sinterklaasac tie middenstand ver., Haestinge 9 en 10 dec. Expositie Delta Nuts bedrijven, Haestinge 13 dec. Concert van Thoolse bands In Spite of Everything en LOZ, Ha estinge. 15 dec. Jaarvergadering Jacoba van Beieren, Haestinge 16 dec. Kerstviering plattelands vrouwen, Haestinge 20 dec. Volkskerstzang met Euterpe en Smalstads Mannenkoor, Haestin ge, 19.30 u. 19 dec. Kerstzangavond, N.H. kerk 19.30 u. SCHERPENISSE 17 dec. Kerstviering Plattelands vrouwen POORTVLIET 29 nov. Bingo-avond Geref. Kerk, Tolrust 20 u. 13 dec. Kerstzangavond Chantez a Dieu en Laudate Dominum Kapel- Ie, N.H. kerk 19.45 u. SINT-PHILIPSLAND 28 nov. Gezinsavond plattelands vrouwen en VAB. 17 dec. Kerstavond Plattelands vrouwen 19 dec. Eindejaarsconcert Concor dia, Wimpel 19.30u. 19 en 20 dec. Duivententoonstel- ling, Druiventros, 19 dec. van 19-21 u„ 20 dec. van 15.30-22 u. 23 dec. Kerstzangavond, De Wim pel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 9 dec. Expositie 'Vrouwen vreugde', Markiezenhof, t/m 1 feb. Expositie 'Zwarte Fara o's, koninkrijken aan de Nijl', Mar kiezenhof. 28 nov. Theaterconcert 'Meer dan Ooit' door Robert Long, De Maagd 20.15 u. 29 nov. Theaterconcert door Wille- ke Alberti, De Maagd 20.15 u. 1 dec. Concert 'The Academy of Ancient Music, De Maagd, 20.15 u. 2 dec. Concert 'Golden Earring', De Maagd, 20.15 u. 4 dec. Komedie 'Het Belang van Ernst', De Maagd, 20.15 u. 9 dec. Cabaret Kiki Heessels, De Maagd, 20.15 u. 11 dec. Muziektheater Pater Moesk- roen, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Hercules - vr 18.45 u„ za en zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. A life less ordinary - do en zo t/m wo 20 u., vr 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: Volcano - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u„ wo 14en 20 u. CINEM'ACTUEEL 1: The peace maker - do, di en wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Hercules - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 2: George of the jungle - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Alien resurrection - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 3: Double team - vr en za 21.30 u„ zo 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Verras singsvoorpremière - do 20 u. Cine ma Paradiso: Lost Highway - ma 20.30 u. Waterland - di 20.30 u. Abdij Nieuws 'Woeste Germaanse volks stammen' staken rond het jaar 400 de Rijn over en maakten op die manier een eind aan de Romeinse overheersing in de lage landen. Het verval van het eens zo machige Romein se Rijk zette door. Julius Caesar Al in 57 voor Christus zijn de be woners van de Zeeuwse eilanden wellicht in aanraking geweest met de Romeinen. Het is de tijd van de veroveringstochten van de legioe nen van Julius Caesar. De vroeg ste vondsten van Romeinse oor sprong dateren niet uit de tijd van Caesar; wel uit die van zijn opvol ger, keizer Augustus, 27 voor Christus tot 14 na Christus. Drusus, een van de generaals van Augustus, wist kort voor het begin van onze jaartelling vaste grond onder de voeten te krijgen in heel Nederland dat vanaf toen tot het Romeinse Imperium behoorde. De Friezen maakten daar met hun opstand in 28 een eind aan en keizer Claudius trok in 47 zijn troepen terug tot op de Rijn. Castellum Aardenburg Westenschouwen, Domburg en Aardenburg zijn in Zeeland be langrijke vindplaatsen van over blijfselen uit de Romeinse tijd. Aardenburg was zelfs een ver sterkt steunpunt voor het leger. Het castellum bood onderdak aan 200 tot 300 legionairs. Aardenburg maakte deel uit van het kustverdedigingssysteem van de Romeinen: bescherming van de handelsroute langs de Noord zeekust. En dat was nodig om een antwoord te hebben op de strooptochten vanuit zee van de Chauken, een Germaanse stam. Leuk boekje Wie meer wil weten over de Ro meinen in Zeeland en wat daarvan over is, kan het boekje De Romei nen in Zeeland, onder de hoede van Nehallennia, aanschaffen. Het kost 7,50 en is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. 0m meer aan de weet te komen over het grondwater en oppervlak tewater in het gebied van De Schenge gaan onderzoekers van de provincie en waterschap Zeeuwse Eilanden de polders uit pluizen. Het gaat om de Beveland- se Kraayert- en Wilhelminapolder en de polders ten noorden daar van: richting Veerse Meer, Een goed beeld van waterpeil, grondwaterstand en bijvoorbeeld zoutgehalte is nodig om verant woord te kunnen aangeven wat er gebeurd als er in het gebied iets veranderd: verandering van grondgebruik maak het nodig de waterhuishouding aan te passen. Natuur In het Zeeuws Natuurbeleidsplan is het gebied langs de Ooster- en Westerschenge aangewezen als natuurgebied. Als het lukt daar op basis van vrijwilligheid een groot aaneengesloten terrein te verwer ven, is het zaak na te gaan wat voor soort natuur daar is te ma ken, welk waterpeil daar bij hoort zonder dat aangrenzende perce len daar narigheid van ondervin den. Zoet water De landbouw heeft behoefte aan een betere zoetwatervoorziening stelt het Waterhuishoudingsplan. De onderzoekers willen dan ook nagaan of er mogelijkheden zijn zoet oppervlaktewater tijdelijk op te slaan. De onderzoeksgegevens zijn ook nodig voor het verbeteren van het waterpeil. Daarbij zijn de inzichten van de grondgebruikers van groot belang. Informatieavond Medewerkers van de provincie zijn woensdagavond 3 december aanwezig in het dorpshuis De Griffioen, Oostkerkestraat 24 in Wolphaartsdijk, voor het geven van tekst en uitleg over het onderzoek. De avond begint om acht uur. De lappendeken van grotere en kleinere instellingen zou als het ware één dekbed moe ten worden voor één nest. Met andere woorden, één organi satie, bij voorkeur onder één dak. De herstructurering die een gevolg was van deze stel- lingname van het provinciaal bestuur zou verder een be zuiniging moeten opleveren van twee miljoen gulden per jaar met ingang van 1998. SCOOP Met de vorming van SCOOP, dat is de naam van de nieuwe orga nisatie, ontvangen elf organisaties vanaf volgend jaar geen subsidie meer: de stichtingen VMC Zee land, Impuls Zeeland, Oecume nisch Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk Zeeland, Katholiek Maatschappelijk Aktiveringswerk Zeeland, Gereformeerd Sociaal Centrum Zeeland en de Stichting voor Surinamers, Antillianen en Arubanen; voorts, de Provinciale Diaconale Commissie der Neder lands Hervormde Kerk in Zeeland, Humanitas gewest Zeeland en het Emancipatiebureau Zeeland. Het geld gaat naar de Stichting SCOOP. Omdat het de afgelopen jaren is gelukt de bezuiniging 'te halen', kunnen alle medewerkers van de afzonderlijke instellingen aan de slag bij SCOOP. Ook de huisvesting is ondertussen een feit. Het voormalig kantoor van zorgverzekeraar CZ wordt het nieuwe onderdak. Het kantoor is te vinden op het adres Achter de Houttuinen 8 in Middelburg. Als Jeugd vraagt aandacht. alles volgens planning verloopt, kunnen de medewerkers daar begin volgend jaar hun intrek nemen. En dat betekent een verhuizing rond de jaarwisseling. 51 Banen SCOOP gaat 51 banen tellen. De werkeenheid ontwikkeling telt er drie, de sector cultuur negen, net als de sector zorg. De sectoren maatschappelijke participatie en middelen en ondersteuning tellen respectievelijk 11 en 18 banen. De directeur tenslotte maakt de 51 vol. Werkeenheid ontwikkeling Omdat SCOOP moet zorgen voor de nodige vernieuwing in het wel zijnswerk, is er voor gekozen een aparte werkeenheid te vormen die dat kan aanjagen. Ook als er een project van de grond moet komen binnen een bepaalde sector kan het zijn dat de werkeenheid ontwikkeling een handje toesteekt. Zijn er meer dere sectoren betrokken bij een project dan ligt het initiatief bij deze werkeenheid. Sector Cultuur Een van de belangrijkste opdrach ten voor de sector cultuur is het aan de weg timmeren om cul tuurparticipatie en -educatie op een hoger plan te krijgen. Wat de educatie betreft zal de meeste tijd opgaan aan het basis onderwijs en speciaal onderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Binnen dit takenpakket komt er een accent te liggen op projectontwikkeling voor het voor bereidend beroepsonderwijs en mavo. Op het gebied van cultuur participatie heeft de amateurkunst prioriteit. Sector zorg Het werk binnen de sector zorg vloeit in grote mate voort uit de wettelijke taken die de provincie heeft op het brede terrein van de zorg. Zo zal het de taak van deze sector zijn regioverkenningen op te stellen. Op die manier is het mogelijk voortdurend inzicht te hebben in vraag en aanbod. Deze gegevens vormen voor de pro vincie de bouwstenen voor de zogeheten regiovisie: de geza menlijke, en zo mogelijk eenslui dende, opvatting van zorgvra gers, zorgaanbieders, zorgverze keraars, gemeenten en provincie over gewenste kwaliteit, samen stelling en samenhang in het zorg aanbod. Omdat kinderopvang en jeugd zorg steeds meer met elkaar te maken krijgen, is er voor gekozen de steunfunctie kinderopvang en peuterspeelzaalwerk ook onder te brengen bij de sector zorg. Dat is ook gebeurd met het werk dat specifiek op een bepaalde sekse is gericht. Op deze manier wordt onder meer bereikt dat het moge lijk is deze specifieke hulpverle ning waar mogelijk te integreren in de gewone, reguliere, zorg- en hulpverlening. Maatschappelijke participatie Ook voor de sector maatschap pelijke participatie geldt dat het provinciaal beleid richtsnoer is voor de uitvoering van taken. Een wettelijke basis ligt in de steun functies die voortvloeien uit de Welzijnswet. Op grond van zelf standig provinciaal beleid gaat het vooral om ondersteuning van het vrijwilligerswerk. Zo komen onder meer de volgen de zaken aan bod binnen de sector: - in kaart brengen van belem meringen die er zijn om als vrijwilliger aan de slag te gaan en aangeven van mogelijkheden om deze belemmeringen weg te nemen; - ondersteuning uitvoeren jeugd- en jongerenwerk inclusief het bijzonder jeugd- en jongeren werk (identiteitsgebonden) en Scouting; - ontwikkeling en vernieuwing lokaal sociaal beleid. Daarbij gaat de voorkeur uit naar pro jecten die er op zijn gericht de betrokkenheid bij het verbeteren van het leefklimaat in wijk of dorp te vergroten; - behoud en verder ontwikkelen van de specifieke deskundigheid in het emancipatiewerk en op het gebied van multiculturele vraagstukken. Sector ondersteuning Automatisering, huisdrukkerij, archief, documentatie, admini stratieve ondersteuning zijn zaken die binnen de organisatie in eigen beheer moeten blijven. De onder steunende diensten en het secretariaat werken voor alle sectoren. Meer weten Wie meer wil weten over de herstructurering welzijn en over SCOOP kan het (gratis) informa tieblad Inzien nr.5 halen of opvra gen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118-631400. Provinciale Staten van Zeeland hebben 12 september 1997 het Streekplan Zeeland en de Ant woordnota Zienswijzen vastge steld. In het plan staat het provinciaal beleid voor de komende tien jaren op het gebied van de ruimtelijke ordening. Er wordt een visie gege ven op de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling van Zeeland en er wordt aangegeven welke uitvoe ringsacties worden ondernomen. Het Streekplan Zeeland vormt tevens de basis voor de provincia le beoordeling van plannen van andere overheden zoals met name bestemmingsplannen. Het streekplan 1988 en de nota Ruimtelijk Beleid Landelijke Gebie den 1994 alsmede enkele in het Streekplan nader genoemde streekplanuitwerkingen en -afwij kingen zijn ingetrokken, tn het Streekplan zijn de essen tiële streekplanelementen als besluit in de zin van de Algemene wet bestuursrecht aangemerkt. Niet uitgesloten is dat de rechter (ook) andere onderdelen van het Streekplan, waaronder de in het plan opgenomen beleidsregels, als voor bezwaar en beroep vat bare besluiten zal aanmerken. Het Streekplan Zeeland, de Ant woordnota Zienswijzen en de be kendmaking liggen van 28 novem ber 1997 tot en met 8 januari 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur en bij de gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden. Daarna tot het einde van de be roepstermijn liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaat sen en tijden. Voor het inzien buiten de kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich te wenden tot de Afdeling ruimtelijke ordening (tel.0118-631794 of 0118-631934). ledereen kan tegen deze besluiten tot en met 8 januari 1998 schrif telijk gemotiveerd bezwaar maken, bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het bezwaar moet naam en adres van de indiener bevatten, ondertekend en gedag tekend zijn. Ook moet duidelijk zijn tegen welk besluit het be zwaar zich richt. Op grond van artikel 8.81 Alge mene wet bestuursrecht kan de gene die bezwaar maakt een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het ver zoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het Streekplail^'de Antwoord nota Zienswijzen(kosten f. 10,00) en/of de samenvattende brochu- re(gratis) kunnen worden opge vraagd bij het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, Middelburg (tel.0118-631400). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van auto- en autoschade- bedrijf Adrie van Burgh te Tholen voor het in werking hebben van de inrichting, gelegen aan de Ampérestraat 1 te Tholen, kada straal bekend gemeente Tholen, sectie N, nr. 260. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 28 november 1997 tot en met 5 januari 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooru ren en in gemeentehuis Tholen, Markt 1-5, Sint Maartensdijk, werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefo nische afspraak (0166-668200 tst. 13). In verband met de feest dagen zijn zowel de Directie RMW en het gemeentehuis gesloten van 25 december 1997 tot en met 2 januari 1997. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 6 januari 1998 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 17 december 1997 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen wor den ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Wartel (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Grondwater wet van Witteveen+Bos, namens waterschap Zeeuwse Eilanden voor het tijdelijk onttrekken van grondwater voor een uitbreiding van de AWZI St.Maartensdijk. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen. De ontwerp-vergunning ligt van 26 november tot en met 24 decem ber 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Tholen en Sint-Philipsland, Markt 1-5, Sint Maartensdijk, werkdagen van 9-12 u en (na tele fonische afspraak 0166 668200, tst. 13) van 14-16 uur en woens dag van 17-20 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 24 december 1997 schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-vergunning bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 17 december 1997 kan een ieder verzoeken om een gedachtewis seling over de ontwerp-vergun ning (0118-631189). Bij de gedachtewisseling wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mon delinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot E.J. Lere (tel. 0118-631189).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 21