Zelfs SGP benut het motie-wapen Verburgh u Grote duiker in rondweg Poortvliet Geen subsidie voor stichting Andersom Boezem en Botgat krijgen schoon water Raadsleden beducht voor nieuwe mazen in het plan buitengebied Zeeuwind teleurgesteld in opstelling college Uit de staten van Zeeland Gebouwen van geld aandelen afgeschreven Ruim 2 miljoen waterschapsgeld blijkt oninbaar Steun bank jeugdprojecten Nog onduidelijkheid over richtlijnen voor neventak Donderdag 13 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Vrijdag 7 november was het opnieuw zover: weer één van die dagen dat de vlag werd uitgestoken op het Abdij-complex in Middelburg. Nee, niet vanwe ge een verjaardag van één of ander statenlid, maar wegens het feit dat het statenvergadering was. En deze keer een bijzondere vergadering. Niet alleen de begroting 1998 met bijbehorende stukken stond op de agenda, maar ook nog een reeks van andere agendapunten. Vrijwel unaniem door G.D. Roeland, SGP- statenlid uit St. Annaland Hoofd in de wolken Crusio specialisten in - Computers, netwerken, systemen op maat - Hi-end audio, (speciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. PvdA wil vangnet vluchtelingen steunen De stichting Andersom uit Tholen die uitgeprocedeerde asielzoekers helpt krijgt geen subsidie van de gemeente. Dinsdagavond wees een meerderheid van de commissie welzijn en onderwijs het verzoek van de stichting af. Al leen de PvdA was voor. Andersom vroeg om een een malige subsidie van 7500 gulden en een jaarlijkse bij drage. Het tekort in de begroting voor volgend jaar is 19.550 gulden. Onterecht Natuurproject Scherpenisse 60 ha. Het waterschap Zeeuwse Eilanden denkt 1 miljoen gul den nodig te hebben voor een herstelproject van 60 ha. natuurgebied in de Scherpenissepolder. Dit gebied aan de zuidkust van Tholen is via het ruilverkavelingsplan Poortvliet aangewezen als reservaatsgebied. Aansluitend daaraan is een natuurontwikkelingsgebied van 110 ha. gepland. De slechte kwaliteit van de wateren tussen het reservaatsgebied en de Oosterschelde dient verbeterd te worden. Om te beginnen vraagt het waterschapsbestuur van de algemene vergadering een krediet van 247.000 gulden. Meeste fracties: zet spoed achter windenergie De meerderheid van de raad wil dat het college van b. en w. haast maakt met windenergie. Binnen een jaar zou duidelijk moeten zijn of G.J. Hoek samen met de ver eniging Zeeuwind drie windmolens bij Sint-Maartens dijk en A.C. Geluk uit Oud-Vossmeer samen met Wind+ uit Bergambacht turbines kunnen plaatsen. Maar het college (inclusief de SGP-fractie) wil wachten met de behandeling van de aanvragen totdat duidelijk is hoe het bestemmingsplan buitengebied eruit ziet. Een boer moet de mogelijkheid houden een neventak te ontwikkelen, maar waaraan die neventak dan precies moet voldoen, is niet duidelijk. Als een bok op de haverkist, zo reageerden de raadsle den in de commissie ruimtelijke ordening woensdag avond toen bij de bespreking van het plan buitengebied dit onderdeel ter sprake kwam. Jarenlang is er ongezuiverd huis houdelijk afvalwater via die wate ren naar de Oosterschelde afge voerd. Mede door de lange verblijf tijd is het water rijk aan voedings stoffen. Als gevolg van de gewijzig de afvoersituatie zijn de wateren verzoet en de levensgemeenschap is door dit alles arm en instabiel ge worden. Om de kwaliteit te verbete ren, is een twee fasenplan ontwik keld. Er wordt begonnen met 'de wateren binnen de inlaagdijk: de Boezem en het Botgat. Daar zal ge baggerd moeten worden en de oe vers worden op een aantal plaatsen natuurvriendelijk ingericht. Om de zoutinvloed te herstellen, dienen er kwelputten te worden geslagen en moet het afwateringspunt worden verlegd, mede ten behoeve van fase 2. Dat omvat de noordelijk gelegen wateren, o.a. het Visgat. Hiervoor zijn de plannen nog niet in detail verwerkt. Via de ruilverkaveling zal de verdere hoofdafwatering in 1999 worden aangepakt, zodat de plan nen goed op elkaar aansluiten. Het brakke karakter van de wateren zal met dit herstelproject worden versterkt en dankzij de ruilverkave ling zal het gehele gebied opnieuw worden ingericht. Wanneer de ver gunningen voor het baggeren en het Zeeuwind is teleurgesteld in de op stelling van het college. Triest noemde Hoek woensdagavond de houding van b. en w. om voorlopig geen medewerking te verlenen aan zijn plan. De akkerbouwer maakte gebruik van het spreekrecht om er nog eens op te wijzen dat 'de ge meente wel voor windenergie is, maar geen tijd heeft om gevestigde bedrijven de kans te geven wind molens te bouwen.' Het verzoek van Hoek werd begin dit jaar positief ontvangen, door het college en de raadsleden in de com missie ruimtelijke ordening. B. en w. kwamen daar echter op terug, en schoven de aanvraag op de lange baan. Maar de meerderheid in de commissie vroeg b. en w. echter het verzoek van Hoek binnen een jaar te behandelen. De kwestie dook nu weer op toen het verzoek van Geluk werd behandeld, om bij de herzie ning van het bestemmingsplan bui tengebied rekening te houden met zijn plannen om windturbines te bouwen. (Overigens heeft een on derzoek van Wind+ uitgewezen dat de beoogde plek tussen de boerderij van Geluk aan de Oud-Vossemeer- sedijk en het industrieterrein Slab- becoornpolder niet geschikt is voor windmolens omdat ze te veel over last zouden verzoorzaken voor de omwonenden. Van een aanvraag is volgens R. Kloet van Wind+ dan ook nog geen sprake). Behalve de SGP willen alle fracties dat het college snel een beslissing neemt over de aanvragen. Burge meester H.A. van der Munnik was het daar niet mee eens. Hij stelde dat dit niet zomaar binnen een jaar te regelen is. Volgens hem moet het college op dit ogenblik andere za ken voor laten gaan, zoals het her zien van het bestemmingsplan bui tengebied. „U wilt wel allerlei din gen, maar daar ligt een prijs op. We moeten prioriteiten stellen. Ik zeg u niks toe." Zeeuwind toont zich ook verbaasd over de handelwijze van het colle ge. In een brief aan de gemeente raad van eind oktober herinnert de baggerspeciedepot binnen zijn, denkt het waterschap in het voor jaar van 1998 met het karwei te be ginnen. De specie zal grotendeels worden ontwaterd in een in de na bijheid aan te leggen depot. Met een naburige landbouwer zijn al af spraken gemaakt over het gebruik van enkele percelen. Een deel van de specie valt in klasse 2 en wordt ter plaatse bij de Boezem verwerkt. Het project wordt fors gesubsi dieerd: maar liefst 80% van 979.693 gulden, zodat er voor het waterschap maar 247 mille over schiet. De subsidie komt uit de zo genaamde OBN-pot: overlevings plan bos en natuurterreinen. Het waterschap haalt het geld uit de pot herstel watersystemen. De 247 mil le wordt in 40 jaar afgeschreven, zodat de kapitaallasten in 1999 ruim 24 mille zullen bedragen. De investering komt voor honderd pro cent ten laste van de waterkwaliteit. De algemene vergadering van het waterschap beslist er 24 november over. Op de agenda staat dan verder de vervanging van de dieptemeter voor de peilboot ter waarde van 130.000 gulden en een krediet van 3 ton voor analyse van de tot nu toe verzamelde waterkwaliteitsgege- vens. vereniging b. en w. eraan dat de raadscommissie 'vrijwel unaniem' van mening is, dat langer uitstellen niet nodig is. Nog groter is de verbazing als Zeeuwind een brief ontvangt van het college waarin staat dat b. en w. het verzoek aanhoudt om eerst de herziening van het plan buitenge bied te regelen waarin windenergie een plaats zal krijgen. En daarin wordt gesteund door de meerder heid van de commissie. Zeeuwind vraagt daarop een gesprek aan met de burgemeester om onder meer op het verschil in benadering te wij zen. Volgens Zeeuwind heeft de burgemeester het afwijkende stand punt van het college verantwoord door te stellen dat de commissie niet heeft gereageerd op de notulen van de b. en w.-vergadering waarin dit afwijkende standpunt werd ver woord. .Deze ontwikkeling in de besluit vorming is voor ons zeer teleurstel lend,' schrijft project-coördinator J.H.R Springer van Zeeuwind. Hij vraagt de raad om vast te houden aan de termijn van een jaar. Dat zou betekenen dat er voor 1 juli 1998 een beslissing genomen zou moeten worden. Ondertussen heeft de ver eniging een onderzoek laten doen naar de gevolgen van de turbines op het landschap. De resultaten wor den binnenkort bekendgemaakt en zijn volgens Zeeuwind positief. Het Gors. Op 1 januari fuseren vijf stichtingen die in Zeeland werk zaam zijn op het terrein van de ver- standelijk-gehandicaptenzorg. Eén daarvan is Zeeland voor Philadelp hia Woonvormen, waaronder het gezinsvervangend tehuis de Anne- was in Sint-Annaland valt. De an dere fusiepartners zijn Dagcentra Oosterschelde, gezinsvervangend tehuis Schouwen-Duiveland, ge zinsvervangend tehuis Midden-Zee land en gezinsvervangend tehuis Walcheren. De nieuwe stichting Het Gors beheert woonvormen (152 plaatsen) in Sint-Annaland, Goes, Zierikzee en Vlissingen, alsmede dagcentra (144 plaatsen) in Zierik zee en Goes. Zo beducht is de raad voor nieuwe mazen in het bestemmingsplan. Want wat voor soort bedrijvigheid mag een agrariër ontplooien als tweede tak, naast zijn hoofdinko men? Die vraag kon nog niet beant woord worden. De werkgroep en de klankbordgroep die zich buigen over de koers van het plan, zullen zich daar nog op moeten bezinnen. De raadsleden willen in ieder geval voorkomen, dat er via de neventak toch intensieve veehouderijen op het Thoolse platteland worden ge sticht. Zorgen hadden de raadsleden ook over de interimmaatregel van de provincie die een neventak tot 1000 vierkante meter toestaat. Deze pro vinciale richtlijn ligt aan de beleids visie ten grondslag. M.A.J. van der Linde (PvdA) vond dat riskant. „Als de interimmaatre gel onderuit wordt gehaald, zoals Vrouwenberaad. In het Belgi sche Gent wordt op 22 novem ber een bijeenkomst gehouden van het CDA Vrouwenberaad Zeeland en de CVP werkgroep Vrouw en maatschappij. Thema van de dag is 'Nieuwe samenlevingsvormen. Wie is het kind van de reke ning?' advocaat Van Groningen van de varkensboeren wil, dan gaat het mis. Daar moeten we wel beducht voor zijn." Ook J. van den Donker (D66) uitte zijn twijfels over de beperking die de provincie heeft opgelegd: „Is die wel houdbaar? De maatregel kan onderuit gehaald worden." P. van Belzen (RPF/GPV) vond ook dat de gemeente een risico neemt door zich zo aan de provincie te confor meren. En M. Roelvink van het AOV vreesde voor de komst van kippen als boeren geen gebruik maken van de mogelijkheid op 1000 vierkante meter een stal voor varkens te bou wen. En kippen stinken volgens haar nog erger dan varkens. In de beleidsvisie wordt onder meer uitgegaan van het behoud en de versterking van de grondgebonden landbouw. En er moet ruimte blij- In de begroting 1998 die de gemeen teraad heeft goedgekeurd, is rekening gehouden met het vervroegd afschrij ven van de brandweergarages in Sint- Philipsland en Sint-Maartensdijk. Het geld daarvoor moet komen uit de ver koop van aandelen Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. De 2660 aan- ven voor het verbreden van de agra rische ontwikkeling. Juist op dat punt bestaat nog onduidelijkheid. Wat mag bijvoorbeeld wel en wat mag niet in een schuur die zijn oor spronkelijke functie heeft verloren? Volgens J. de Jager van het CDA zijn de mogelijkheden voor neven activiteiten erg klein. „Schaalver groting is nodig, kijk maar naar de ons omringende landen. Veel ge bouwen zullen leeg komen te staan." Hij pleitte voor de mogelijkheid van 'volwaardige neventak om het gebied als agrarische drager vast te houden.' Ook E. Frigge-Hogestee- ger van de VVD vreesde voor leeg stand. Zij repte van 200 gebouwen die in de toekomst leeg zullen ko men te staan. „Wat gaat daarmee gebeuren? Welke activiteiten mo gen er wel en welke niet plaatsvin den?" Van der Linde vond dat de gemeente op moet passen met het toestaan van niet-agrarische func ties. „Dat kan wel eens een soort paard van Troye zijn waarmee we nieuwe problemen naar binnen ha len." En K.A. Heijboer van de SGP vond dat de neventak nog onvol doende was afgebakend. „De inten sieve veehouderij zit nog in de ne ventak verweven. We hebben nu al delen hebben 655.025 gulden opge bracht. De boekwaarde van de garage in Sint-Philipsland is op 1 januari van volgend jaar 214.000 gulden, van die in Sint-Maartensdijk 352.500 gulden. Daarnaast willen burgemeester en wethouders de gymzaal in Scherpe- nisse vervroegd afschrijven (boek bedrijven die teveel stankoverlast veroorzaken." Heijboer pleitte ervoor, strengere stanknormen toe te passen. „Als we nog een intensieve veehouderij moeten toestaan, laten we die dan op drie kilometer van een woon kern plaatsen. De groen-labelstallen zijn niet toe reikend. We hebben geen draagvlak voor dergelijke bedrijven onder on ze bevolking. En die hebben we hoog in ons vaandel," zo zei Heijboer, die zelfs het aanwijzen van bloemdijken (om de vestigingsmogelijkheden van in tensieve veehouderijen te beperken) overwoog. „Ook al trekt dat een zware wissel op de landbouw." Vol gens J. van den Berg van het ad viesbureau RBOI en burgemeester H.A. van der Munnik kan een vol waardige neventak bijvoorbeeld een witlofkwekerij zijn. Het verleggen van de grens voor stank naar 3 kilo meter is volgens de burgemeester niet haalbaar. En de gemeente kan niet anders dan zich bij het vaststel len van een nieuw bestemmings plan, baseren op het bestaande pro vinciaal beleid. Er kan nu volgens de burgemeester niets, dus ook geen vestiging van kippenfarms. waarde op ljanuari 99.800 gulden). Door deze manoeuvre worden de be grotingstekorten in de komende jaren verminderd. In 1999 is de besparing 13.696 gulden, elk volgend jaar 492 gulden minder. De commissie finan ciën adviseert vrijdag 21 november over dit voorstel. Rond de klok van tien uur opende de voorzitter, commissaris der ko ningin drs. W.T. van Gelder, de vergadering. Eerst kwamen de fractievoorzitters aan het woord, dus een tiental sprekers, ledereen had tien minuten spreek(lees-)tijd. De meesten slaagden erin om bin nen de met hen afgesproken tijd, dan wel met een kleine overschrij ding hun beschouwingen af te ronden. Alleen F.H. van Kollem van Groen Links was na ruim 10 minuten nog niet op de helft van zijn verhaal. Eén van de meest opmerkelijke uitspraken kwam op naam van P. Roose van de RPF/GPV-fractie. Als het moet ko men tot een rechtstreekse verbin ding tussen de Zeelandbrug en de Westerscheldetunnel, dan moet er voor zijn partij een gedeelte on dergronds. „Laat die tunnelboor machines nog maar even staan!", zei Roose. Een andere uitspraak was: „De huidige verdieping van de Westerschelde moet de laatste zijn." S. Buijs van het CDA plaatste kant tekeningen bij het voornemen van het college van gedeputeerde sta ten om te komen tot een plan voor de fysieke leefomgeving in Zee land. Hij verwoordde het zo: „Stre ven naar samenhang akkoord, maar wel met beide benen op de grond en niet het hoofd in de wol ken." Hij diende namens het CDA een tweetal moties (lange wacht lijsten ziekenhuizen plus integratie voortgezet speciaal onderwijs in regulier onderwijs) in, waarbij het college van g.s. werd verzocht zich te richten tot de Tweede Kamer/landelijke overheid. Beide moties werden breed gedragen en aangenomen. Maar de VVD was wat gepikeerd omdat zij zich niet aan de indruk kon onttrekken, dat Buijs (derde op de voorlopige CDA-lijst voor de Tweede Kamer) de statenvergadering gebruikte voor zijn verkiezingsprogramma. De PvdA diende ook twee moties in. Eén daarvan ging over de vei ligheid op de Westerschelde. Daarin werden g.s. opgeroepen om bij regering en staten-generaal met klem aan te dringen op ratifi cering van het nieuw Scheldere- glement. Die ratificering is nodig om op te kunnen treden tegen schepen die onbeloodst over de Westerschelde varen. De VVD diende een motie in, waarin werd gevraagd om de opbrengst van de aandelen van de n.v. Waterwinbe- drijf Biesbosch aan te wenden voor verbetering van infrastruc tuur en verkeersveiligheid. De mo tie haalde het (nog) niet. Ook de SGP kwam met een motie. Die fractie maakt zelden gebruik van dat wapen.' Nu werd er echter een motie in stelling gebracht en zowaar door alle andere fracties in de staten mede-ondertekend, zo dat de motie unaniem werd aan vaard. Het college van g.s. moet er daarom (en zeker niet met tegen zin) bij de landelijke overheid met kracht voor gaan pleiten, dat alle kosten van de aanpassingswerken aan de zeedijken langs de Wester schelde voor rekening van het rijk worden genomen. Dus niet ten laste komen van de Zeeuwse be lastingbetaler. Het rijk is verant woordelijk voor de verkeerde uit voering en moet dus de kosten betalen, zo is de strekking van de aangenomen motie. Om half zes 's avonds was de behandeling van de begroting ten einde. In de avond-vergadering hield het Thoolse RPF-statenlid W. Mol zijn maidenspeech. De kern van zijn betoog was: het milieu moet weer op de politieke agenda. Om bijna zeven uur was de voorlaatste sta tenvergadering van dit kalender jaarten einde. Het waterschap Zeeuwse Eilanden denkt een bedrag van 2,1 miljoen gulden niet meer te kunnen innen. Het gaat om een inhaalslag, die bij het opmaken van de jaarrekening 1996 is ingezet. Toen is 1,2 miljoen gulden apart gezet voor dubieuze debiteuren. Dit bedrag was geba seerd op globale ervaringscijfers en betrof de jaren 1991, 1992, 1993 en 1996 bij de verontreinigingsheffing en het jaar 1996 bij de ingezeten omslag. Ten laste van de rekening 1997 wordt het tweede deel van de inhaalslag verwerkt: 230.000 gul den voor de omslag 1992, 1993, 1995 en 1997 en 690.000 gulden voor de verontreinigingsheffing 1994, 1995 en 1997. Deze bedragen komen overeen met de normen: 0,7% van de totale verontreini gingsheffing en 0,3% van de om slag wordt als oninbaar beschouwd. Vooralsnog ontbreken echter de no dige gegevens op grond waarvan deze percentages eventueel kunnen worden bijgesteld, zo blijkt uit de agenda voor de algemene vergade ring van het waterschap op maan dag 24 november. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 ijPf fitmaar Jan 70 jaar Aan de westkant van Poorvliet is deze enorme duiker weggelegd in de watergang langs de Koningsweg Het werk aan de rondweg bij Poortvliet vordert gestaag. Terwijl aan de oostkant van het plaatsje de oorspronkelijke provinciale weg al is verlegd en men inmiddels over de rotonde wordt geleid, is het zwaarte punt van de activiteiten verlegd naar de westkant. Daar wordt momen teel gewerkt aan de aansluiting van de rondweg op de Poortvlietsedijk bij de Koningsweg. Omdat de weg hier een brede watergang kruist, moest er eerst een duiker aangelegd worden. Dat werd niet zomaar een ronde buis, maar het is een ongeveer 30 me ter lang gevaarte bestaande uit diverse betonelementen. Met een kraan werden de elementen op hun plaats gezet. De verbindingen werden aangestort met beton en van voor naar achter werden door de wanden staalkabels getrokken. Met speciale apparatuur zijn de staalkabels strak getrokken zodat ze de betonelementen stevig bij elkaar houden. De verbinding met de wa tergangen wordt hersteld en de grond aangestort. De rondweg kan er dan overheen. Dan rest nog het middenstuk dat moet worden aangelegd, compleet met parallelweg. In februari moet de rondweg berijdbaar zijn. T. de Riet van de stichting lichtte het verzoek toe. Hij stelde dat Ne derland een humaan beleid kent en dat het rechtssysteem voor vluchte lingen met waarborgen zijn om kleed maar dat er aan de uitvoering regelmatig iets schort. Vogens An dersom wordt er in ons land te veel naar de letter van de wet gehandeld en te weinig naar de geest van de wet. Aan de hand van een aantal schrijnende voorbeelden probeerde De Riet aan te toen hoe het is ge steld met asielzoekers die uitgepro cedeerd zijn en waarvan een aantal op straat wordt gezet. Volgens de stichting blijkt dat een deel van de ze vluchtelingen tijdens de proce dure door allerlei factoren hun vluchtverhaal niet goed heeft kun nen vertellen waardoor hun asiel verzoek wordt afgewezen. Voor de uitgeprocedeerden wordt vaak met behulp van stichtingen zoals An dersom een nieuw asielverzoek in gediend. Een deel krijgt alsnog een verblijfsvergunning op humanitaire gronden, zo blijkt. Andersom wil voorkomen dat vluchtelingen onterecht het land worden uitgewezen. En een vangnet zijn voor uitgeprocedeerde asiel zoekers, ook uit Tholen, zo stelde De Riet die aan een Ethiopiër en een Iraans gezin onderdak verleent. Maar de meeste fracties voelden niets voor het verlenen van subsi die. Fouten die worden gemaakt tij dens de procedure behoren tot de verantwoordelijkheden van de rijks overheid. Als die rechtsgang niet goed loopt dan moet dat landelijk maar aan de kaak worden gesteld, zei J. van den Donker van D66. J. de Jager van het CDA, K.A. He ijboer van de SGP, M. Roelvink van het AOV en P. van Belzen (RPF/GPV) vonden dat die proble men niet door de gemeentelijke overheid opgelost moeten worden. Alleen E. van der Wal-Vermeulen nam het op voor Andersom. Zij vond het te gemakkelijk om de pro blemen 'af te schuiven' en wees er op dat het ook Thoolse asielzoekers betreft. Maar wethouder J. Versluys bestreed dat. De Thoolse uitgepro cedeerde vluchtelingen wonen nog zelfstandig en zijn niet op straat ge zet. Bovendien willen die ook mee werken aan hun uitzetting, zo zei hij. Het Scheldecollege in Sint-Maar tensdijk, het Thoolse Rode Kruis en het comité Woord en Daad Tholen hebben elk 2500 gulden gekregen van Rabobank Tholen. Dat gebeur de zaterdagmiddag in Haestinge in Sint-Maartensdijk, na een voorstel ling van Edwin Rutten (bekend van het tv-programma De film van ome Willem) en muziekvereniging Eu terpe. Kinderen uit de smalstad, Stavenisse en Scherpenisse waren in groten getale naar Haestinge ge komen. Ze brachten ieder een kwartje mee en de bank vulde dat aan. Rutten voerde, begeleid door Euterpe, de muzikale vertelling 'Het verdrietige kwartje' uit. Rutten haalde nog een jongetje uit het pu bliek en dat mocht even op een bu gel spelen. Het Scheldecollege ge bruikt de bijdrage van de bank voor het project ouderlogeerhuis van het Sophia kinderziekenhuis in Rotter dam; het Rode Kruis besteedt het geld aan het gespecialiseerd me disch opvanghuis Mappa Mondo voor kinderen tot 13 jaar. Woord en Daad tenslotte werkt mee aan een project voor hulpverlening aan kin deren in de krottenwijk van de Et hiopische hoofdstad Addis Abeba. Voor varkenshouder A.J.M. van Genugten met een bedrijf aan de Noormansweg bij Scherpenisse, is er geen mogelijkheid voor nieuwvesti- ging meer op Tholen. Als het aan de raad ligt, blijft Tholen op slot. Van Genugten ging maandag, langs de leden van Varkens Nee, het ge meentehuis binnen voor het CDA-forum over de varkenskwestie. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 7