Uitbreiding kinderdagverblijf Puk en Muk al weer gevuld Project veiligheid mag maatregelen overlast St.-Annaland niet vertragen Thoolse brug wordt 80-kilometerweg Scheldecollege wil noodlokalen vervangen Vernieuwing van technische school in Middelharnis M. Verkerke voorlichter van de politieregio Donderdag 13 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Kinderdagverblijf Puk en Muk in Tholen is aanzienlijk uitgebreid. Deze week wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwe vleugel van het dagverblijf. De kinderopvang in Tholen is sinds het begin in 1993 explosief gegroeid. Inmiddels zijn er drie groepen met in totaal zo'n zeven tig kinderen. En nu is de nieuwbouw die morgen, vrij dag,, wordt geopend alweer helemaal gevuld. Nu gaat de stichting kinderopvang Tholen zich richten op de gastouders en op de buitenschoolse opvang waarvoor een apart gebouw in Tholen moet verrijzen. Tholen moet eigen gebouw krijgen voor de buitenschoolse opvang Extra peutergroep Tegenslag Autoweg opgeofferd aan verkeersveiligheid School deelt gele en rode kaarten uit De vestiging van het Scheldecollege in Sint-Maartens dijk wil de noodlokalen op het terrein vervangen door nieuwbouw. De directie van het Scheldecollege hoopt daar volgend jaar mee te beginnen. Dat deelde directeur A.A. Meloen maandagavond mee tijdens de ouderavond in de kantine. Uiterlijk volgend voorjaar wordt van de Nieuwe Postweg, de aansluitende weg over de brug bij Tho len en de Eendrachtweg die aansluit op de Steen- bergseweg een 80-kilome terweg gemaakt. De maat regel heeft te maken met het relatief grote aantal ongelukken dat gebeurt op dit traject, dat nu nog een autoweg is. De Thoolse politiek is on gerust dat de invoering van een integraal veiligheids beleid uitstel betekent van maatregelen tegen de over last in het uitgaanscentrum Sint-Annaland. Dat bleek donderdag in een gecom bineerde vergadering van de raadscommissies be stuurlijke aangelegenhe den en welzijn. Maar de burgemeester verzekerde dat het gewone werk door gaat; bestaande problemen blijven niet liggen. Van der Munnik was het met CDA'er W.C. van Kempen eens, dat ervoor gewaakt moet worden om op Sint- Annaland een stempel te drukken. Inhaalverbod 58 km te hard over Broekseweg Meer dan openbare orde Nieuwe leerwegen Drugsproblematiek D66 en PvdA willen jeugd- en jongerenwerk bij overleg betrekken De leidsters Patricia Boerma (links) en Jolanda de Been met de kinderen Mylou, Daan, Annelore, Robin, Vico en Marlinde in de nieuwe ruimte voor de babygroep van Puk en Muk. De jongste telg, Sakina van 8 weken, kreeg op het moment van de foto borstvoeding en was dus niet beschikbaar. Een opmerkelijk zware delegatie van de gemeente opent morgenoch tend officieel de nieuwbouw van Puk en Muk met een ontbijt. Burge meester H.A. van der Munnik, de wethouders J. Versluys en l.C. Moerland, gemeentesecretaris A.G. Izeboud en ook hoofd welzijn A.G. van de Sande schuiven bij de kinde ren aan om een boterhammetje naar binnen te werken. Puk en Muk heeft er een vleugel bijgekregen en dat was hard nodig, lp 1990 begon de stichting Kinder opvang Tholen (Skot) met een gast ouderbureau. Mensen vingen thuis of aan huis kinderen van werkende ouders op. Eind 1993 ging het kinderdagver blijf aan de Koningin Julianastraat in Tholen van start. Directeur mevr. J. Verhage weet zich de sceptische houding van sommigen nog te her inneren. „Men dacht toen dat het niet zo hard zou gaan. Er werd ge rekend op maximaal 1,5 groep. We begonnen dan ook met één groep van zo'n vijf kinderen en twee leid sters. Maar vanaf september 1994 ging het heel hard. Toch was de groei geleidelijk, geen piek waarna je weer een terugslag krijgt", zegt mevr. Verhage die destijds als coör dinator begon. „We groeien nog steeds al is die hard stijgende lijn er wel een beetje uit. Nu hebben we drie groepen van maximaal twaalf kinderen. In totaal worden er per week zeventig kinde ren opgevangen en het personeels bestand is opgelopen naar vijftien leidsters." Die leidsters werken overigens in deeltijd. „Dat willen we bij de ou ders óók stimuleren. Zo kunnen ze zelf de opvoeding van hun kinderen ter hand nemen. Wij vinden het geen ideale situatie als kinderen een hele week bij ons in het kinderdag verblijf zitten", zegt directrice Ver hage. „Soms kan dat niet anders, bijvoorbeeld bij eenoudergezinnen. Maar we zeggen er dan wel bij dat mensen zich moet realiseren dat het kinderdagverblijf dan de volledige opvoeding van een kind voor zijn rekening neemt. Het kinderdagver blijf is wel een mooie aanvulling op het gezin door onder meer de on dersteuning die ouders krijgen van professionele krachten." Gemiddeld verblijft een kind echter drie dagde len per week in Puk en Muk. Het gebouw aan de Koningin Julia- nastrat (een deel van de voormalige huishoudschool) bevatte tot voor de verbouwing twee lokalen. Eén groep voor baby's van drie maan den tot 1,5 jaar en een peutergroep voor kinderen tot vier jaar. Maar aanvankelijk werd er niet uitgebreid om een groep extra te maken. „We hadden in principe dringend een plek voor de administratie en een personeelsruimte nodig", vertelt mevr. Verhage. „Maar het bestuur zei toen: Waar om maken we niet gelijk een groep erbij. Eerst zagen we dat niet zo zit ten, maar het is er toch van geko men en dat was maar goed ook, want zelfs nog tijdens de bouw moesten er dingen veranderd wor den. Een kantoortje dat bedoeld was als archiefruimte, moest worden inge richt als slaapkamer omdat er an ders te weinig bedjes zouden ko men. En nu hebben we een extra peutergroep erbij gekregen en die zit voor deze winter al weer hele maal vol. Er is echt heel enthousiast gereageerd op de uitbreiding." Puk en Muk kreeg er dus een extra peutergroep bij. Daarvoor werd de babyruimte omgebouwd en een stuk van de gang erbij getrokken. De baby's verhuisden naar het lo kaal in de nieuwe ruimte. Verder werden er slaapkamers bijgemaakt en ook het aantal wc's en de was ruimte werd verdubbeld. De admi nistratie, de personeelsruimte en het gastouderbureau kregen een plek in de nieuwe vleugel. „Omdat we het hele kinderdagverblijf bij de ver bouwing wilden betrekken, moch ten ook de bestaande groepen een aantal nieuwe dingen aanschaffen. Anders zou een deel van de kinde ren in een nieuw lokaal met alle maal nieuwe spullen zitten, terwijl de rest het met de 'oude' dingen moest doen. Dat is heel goed beval len. De kinderen waren heel en thousiast over hun nieuwe speel goed en over de inrichting van hun ruimte." Nu de uitbreiding gerealiseerd is, gaat Skot zich op andere zaken richten. „We gaan in januari eerst een tevredenheidsonderzoek hou den. Dat neemt de gebruikersraad (ouderraad - red.) op zich", zegt mevr. Verhage. „En ik zou ook graag nog eens een onderzoek doen naar het grijze circuit van kinderop vang. Hoeveel mensen zouden hun kinde ren niet ondergebracht hebben bij kennissen of familie? Dat moeten er volgens mij vele malen meer zijn dan dat er in Puk en Muk komen. Dat zegt op zich ook weer wat over de potentiële klanten voor het kin derdagverblijf." Uit cijfers blijkt volgens mevr. Verhage dat Tholen, vergeleken bij de rest van Zeeland, procentueel veel gebruik maakt van de kinderopvang. Meer bijvoor beeld dan een stad als Goes. Behalve deze onderzoeken gaat Skot ook concreet aan de slag met het gastouderschap en de buiten schoolse opvang. Naast het kinder dagverblijf verzorgt de stichting na melijk ook deze vormen van kin deropvang. Gastouders vangen thuis (in alle plaatsen van de ge meente) kinderen op of passen bij de werkende ouders thuis op. De buitenschoolse opvang is nog in een beginstadium, maar mevr. Ver hage wil dat gaan veranderen. „Nu wordt de buitenschoolse opvang nog hier in Puk en Muk gedaan, maar eigenlijk is dat helemaal geen taak voor een kinderdagverblijf. Kinderen die naar school gaan wil len ook eigenlijk helemaal niet tus sen de peuters zitten. Dus daarvoor moet in elk geval in Tholen een eigen gebouw komen. De ideale plek daarvoor is volgens ons zo dicht mogelijk bij de scho len. Dan kunnen de kinderen vanuit school daar direct naartoe en ze zit ten ook dicht bij sportaccommoda ties zodat ze ook vanuit de buiten schoolse opvang gemakkelijk naar de voetbal of naar een andere sport kunnen gaan. Momenteel zijn we met de gemeente aan het bekijken of er daar een plaats is voor zo'n buitenschoolse opvang", zegt mevr. Verhage. „In de andere plaatsen van de gemeente willen we gaan bekij ken of gastouders opgeleid kunnen worden om buitenschoolse opvang te gaan doen. Dat zou thuis kunnen, maar bijvoorbeeld ook in een open baar gebouw zoals een dorpshuis. Die gastouders zouden dan in dienst van de stichting komen. Zij verrichten dan het werk onder de paraplu van de stichting en krijgen daar een vergoeding voor. We wil len het gastouderbureau in de ande re plaatsen daarmee ook beter van de grond krijgen. Sinds 1 septem ber hebben we zelfs de eerste gast ouder die in loondienst van de stichting is. Het gastouderbureau is voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Er worden op deze wijze zo'n der tig kinderen op Tholen en Sint-Phi- lipsland opgevangen. Voeg daarbij het kinderdagverblijf en de buiten schoolse opvang, dan heeft Skot in totaal rond de honderd kinderen on der haar hoede. Om ervoor te zor gen dat al die zaken in goede banen worden geleid, is er ook een certifi cering in de maak. „Er is een kwa liteitsstelsel voor kinderopvang. Met het maken van een beleidsplan willen we ons ook richten op het krijgen van dat certificaat. Overiens liep niet alles, voor Skot op rolletjes. De verbouwing liep vertraging op. Eigenlijk zou de nieuwbouw al in september opgele verd worden, maar problemen met de aannemer en een lekkage van een vloerverwarmingspijp zorgden voor uitstel. Inmiddels is overigens het nieuwe babylokaal wel in ge bruik genomen. Het ademt de sfeer uit van een huiskamer, met een gele bank, tafeltjes, stoeltjes en speel- hoekjes. Een grote commode (voorzien van alle gemakken zoals een watervoor ziening) maakt het verschonen van de baby's gemakkelijker. Vrijdag wordt de opening verricht en zater dagmorgen kunnen genodigden van elf tot twaalf uur alvast een kijkje komen nemen. Zaterdagmiddag van twaalf tot vier uur is Puk en Muk geopend voor het publiek. Er is dan een kinder café en de kinderen worden ge schminkt. „We willen de mensen een blik gunnen in het kinderdagverblijf. Zo kunnen ze vrijblijvend een kijkje nemen en kunnen ze zien in welke omgeving de kinderen hier verblij ven", zegt directrice Verhage niet zonder enige trots. Over de jaren 1994 t/m 1996 regis treerde de politie op het gehele wegvak (uitgezonderd de splitsin gen bij de Reimerswaalseweg en de Steenbergseweg) 28 ongelukken, waarvan twee met dodelijke afloop en vier met gewonden. Op de Thoolse brug (inclusief de in- en uitvoegstroken) gebeurden in die periode negen ongevallen. Daarbij vielen één dode en zeven gewon den. De helft van het aantal ernstige on gevallen op het totale traject werd op de brug geregistreerd en van het „Er zijn ook andere plaatsen in de gemeente waar weieens iets ge beurt. Je mag niet alles wat niet deugt richting Sint-Annaland schuiven", zei Van Kempen. Hij had gelijk, want nog dit voor jaar werd in Oud-Vossemeer door 'verontruste inwoners' huis-aan- huis een anonieme brief verspreid waarin slachtoffers van baldadig heid werden opgeroepen aangifte te doen bij de politie. Toch neemt het aantal klachten over overlast en vernielingen door uit gaande jongeren in Sint-Annaland toe. Meerdere politieke partijen drongen onlangs, bij de behande ling van de gemeentebegroting, aan op maatregelen. In het kader van te ontwikkelen beleid omtrent een brede, samenhangende aanpak van de (on)veiligheid wil het gemeente bestuur in één dorp met een project beginnen. De keuze is op Sint-Annaland ge vallen, maar dat had net zo goed Stavenisse kunnen zijn, aldus de burgemeester. „Maar in Sint-Anna land doen zich juist een aantal fac toren voor die hebben gemaakt dat dit dorp is gekozen." aantal slachtoffers ongeveer 60%. Dit jaar zijn al vijf verkeersonge vallen op de brug gebeurd. Bij drie daarvan raakten in totaal zes men sen zwaargewond. Zo botste in juni een automobilist uit Sint-Maartens dijk tegen een BBA-bus. Tijdens overleg tussen de provin cies Zeeland en Noord-Brabant, de gemeente Tholen, rijkswaterstaat dienstkring Schelde-Rijn en de bei de betrokken politieregio's is de si tuatie onder de loep genomen. Daarbij is gebleken dat de vormge ving van de weg over de brug de weggebruikers kan misleiden, zoda nig dat ze zouden kunnen denken op een autosnelweg met twee keer twee rijstroken te zitten. In een brief aan de statencommissie water staat en verkeer schrijven gedepu teerde staten dat die suggestie ge wekt zou kunnen worden door de parallelweg en de vangrail die deze van de hoofdrijbaan scheidt. Ook de vluchtstroken langs de op- en af ritten doen aan een autosnelweg denken. Daarom worden maatregelen ge troffen die aan de weggebruikers nadrukkelijk duidelijk maken dat op de brug één rijbaan ligt met twee Alle commissieleden (de VVD ont brak) betuigden hun instemming met de gepresenteerde startnotitie. Maar toen de burgemeester, daar naar gevraagd door mevrouw E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA), zei rijstroken en tegengesteld verkeer. Wat gaat er gebeuren? De Nieuwe Postweg, de brug en de op Brabants grondgebied liggende Eendracht weg verliezen hun status van auto weg. Daarmee wordt de maximum snelheid teruggebracht van 100 naar 80 km per uur. Daarbij wordt de hoofdrijbaan gesloten verklaard voor landbouwverkeer, fietsers en bromfietsers. Het op de brug geldende inhaalver bod wordt naar weerskanten uitge breid en nadrukkelijker aangege ven. Daartoe zullen twee doorgetrokken strepen op het wegdek aangebracht worden, met een tussenruimte van een meter (zoals momenteel ook ter hoogte van de rondweg bij Poort vliet het geval is). Om de 10 meter zullen kleine klapbakentjes ge plaatst worden. Tenslotte zullen de op het traject aanwezige verkeers borden kritisch worden bekeken. De maatregelen komen mede tot stand in het kader van het project gebiedsgerichte aanpak verkeers veiligheid Tholen. dat waarschijnlijk heel volgend jaar nodig zal zijn alvorens het project kan beginnen, kwamen de bezwa ren. SGP, PvdA en D66 werden on gerust. „We moeten snel handelen, zodat het in Sint-Annaland niet uit Bij een snelheidscontrole op de Broekseweg bij Oud-Vossemeer werd zondag een echte 'zondagsrij der' op de bon geslingerd. De be stuurder reed met een snelheid van 138 km per uur over deze weg waar een snelheidslimiet van 80 km geldt. Daarmee was de bekeurde re cordhouder van deze dag waarop drie controles werden uitgevoerd. Aan de Broekseweg postte de ra darwagen van vijf voor half twee tot drie uur. Er passeerden in deze tijd 325 voer tuigen. Daarvan reden er 57 (17,5 procent) te hard. Eerder, van kwart voor twaalf tot kwart over één con troleerde de politie op de Oester- dam te Tholen. Daar mag 100 km per uur worden gereden. Van de 125 voertuigen die passeerden, re den er echter dertien (10,4 procent) harder. De hoogst gemeten snelheid was hier 130 km per uur. Tot slot werd er van vijf over drie tot tien voor vier gepost op de Bram Groe- newegeweg te Poortvliet. Hier mag maximaal 80 km per uur gereden worden. Van de 62 auto's die de ra darwagen passeerden, reden er acht (dertien procent) te hard waarvan de snelste 129 km per uur op de klok zette. de hand loopt," zei M. Dijke van eerstgenoemde fractie. Mevrouw Van der Wal wilde in dat geval overleg met horeca, bewoners en jeugd, zoals haar fractievoorzitter eerder had voorgesteld. „Ook zon- De Technische School in Middel harnis is sinds het begin van dit schooljaar ingrijpend gemoderni seerd. De school telt 383 leerlingen, waarvan er 12 van Sint-Philipsland komen. Het oudste, uit 1903 date rende, gebouw is verkocht. Bij de overblijvende gebouwen zijn zeven nieuwe theorielokalen gebouwd. Voor de afdeling consumptieve techniek is naast het praktijklokaal bakken en koken een nieuw restau rant gebouwd en ingericht. De keu ken kreeg een nieuw kookeiland met afzuiging en luchtsuppletie. Ook zijn kleedkamers en een maga zijn in de directe omgeving gereali seerd. De Technische School biedt oplei dingen in autotechniek, bouwtech niek, consumptieve techniek, elek trotechniek en metaaltechniek. In het onderwijssysteem is opgeno men dat alle vbo-leerlingen in het tweede leerjaar kennismaken met deze vijf richtingen. Deze zoge naamde beroepenoriëntatie houdt in dat de leerlingen gedurende vier weken een aantal lessen per week te gast zijn in de verschillende vak lokalen. Niet alleen wordt voorlich ting gegeven over het beroep en de der een volledig zicht op de proble matiek moet je vast wat gaan doen, want je zult maar in Sint-Annaland wonen en een jaar moeten wachten voor er wat gebeurt", aldus J. van den Donker (D66). Van Kempen vervolgmogelijkheden, maar er wordt ook gewerkt. Op die manier wordt het de leerlingen makkelijker gemaakt om een voorkeur te ont wikkelen. Na een half jaar gaan ze op proef uitsluitend nog een aantal lessen volgen in de afdeling van hun voorkeur. Het schoolrestaurant is bedoeld om de leerlingen van de afdeling con sumptieve techniek de horeca-be- roepspraktijk bij te brengen. Elke woensdag worden warme lunches van drie gangen geserveerd en elke donderdag diners van vier gangen. Er is elke week een standaardmenu, reserveren is noodzakelijk. Lean on me. Het Prins Maurits- koor van de gelijknamige scholen gemeenschap heeft, samen met een Tsjechisch schoolkoor, een dubbel- cd uitgebracht. Het Nederlandse koor, dat diverse Thoolse leden kent, bestaat uit een gemengd koor en een koor van gemengde stem men. In totaal zo'n 140 leden. Bijna 40 werken zijn opgenomen: klas siek, volksmuziek en spirituals. De cd heeft de titel 'Lean on me' ge kregen. daarentegen maakte zich, gezien de tekst in de startnotitie, geen zorgen dat het gemeentebestuur het be staande probleem zou laten liggen. „Dat zou een erg slecht beleid zijn." En P. van Belzen (RPF/GPV) was evenmin voorstander van een ad hoe beleid. „Zonder een gede gen inventaristie kun je niet verant woord handelen." De burgemeester noemde angst een heel slechte raad gever. Hij wees op het gevaar van te gauw met zaken aan de slag gaan: „Dan moetje misschien weer terug." Ondanks de instemming met de no titie werden door de verschillende fracties nog kanttekeningen ge plaatst. Dijke meende dat het verza melen van gegevens niet nodig is. „Die zijn toch al lang voorhanden. Zeker van Sint-Annaland, waar de zaken spoedig aangepakt moeten worden." Van der Munnik wees hem erop dat méér gegevens nodig zijn dan al leen over de openbare orde. Hij was het wel met de SGP eens dat ervoor gewaakt moet worden dat de pro blematiek niet van de ene plaats overslaat naar de andere. D66 en PvdA vroegen om in het rij tje instanties waarmee overlegd gaat worden, zeker het jeugd- en jongerenwerk op te nemen. Van den Donker wilde deze instelling, maar ook de bewoners, zo vroeg moge lijk bij het proces betrekken. „Ik wil een -beroep doen op de inwo ners dat ze aangeven op welke pun ten ze zich onveilig voelen", zei Van Kempen. De PvdA vroeg om de maatregelen die voor Sint-Annaland uitgedok terd worden, zo snel mogelijk ook in andere plaatsen toe te passen. Waarop de burgemeester zei dat niet voor elke plaats dezelfde maat regelen nodig zullen zijn. Boven dien hangt het van de beschikbare financiën af, of er na Sint-Annaland een volgende plaats aangepakt wordt. De SGP wees nog op de slechte toegankelijkheid van openbare ge bouwen voor gehandicapten, wat eveneens een aspect is van een inte graal veiligheidsbeleid. De noodlokalen hebben volgens Meloen hun beste tijd gehad. In de onderkomens met platte daken is het 's zomers te warm terwijl het 's winters moeite kost de lokalen warm te stoken. „Als de gemeente er groen licht voor geeft, zouden we daar in 1998 aan kunnen begin nen. Wanneer dat klaar is, zijn hier alle bouwkundige problemen opge lost," zo zei de directeur tegen zo'n 60 ouders. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de renovatie van het la- slokaal van de afdeling mechani sche techniek. Ook de afdeling ver spanende metaalbewerking wordt opgeknapt en aangepast aan de nieuwe eisen die aan de lokalen worden gesteld: theoretische- en praktische opdrachten moeten in hetzelfde lokaal worden uitgevoerd (modulering). Wordt er in de smalstad het nodige verspijkerd, op de hoofdvestiging De Lage Meren in Bergen op Zoom verrijzen zes nieuwe lokalen. Dat is volgens Meloen niet nodig omdat de school zo hard groeit ('de school groeit maar een klein beetje'), maar omdat het Scheldecollege nogal wat lokalen verhuurt aan het Markie- zaatscollege (de vroegere middel bare technische school Anthonie Keldermans). Met deze school praat de directie op het ogenblik over een vorm van samenwerking die volgens Meloen verder strekt dan alleen het verhuren van ruim ten. Volgend jaar september moet de school ook de nieuwe leerwegen in voeren. Mavo en vbo worden dan omgesmeed tot het voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs. Dat kent drie leerwegen: 1. een theoreti sche met zes algemene vakken op D-niveau, 2. een gemengde met vijf algemene vakken en één beroeps vak, 3. een beroepsgerichte met on der meer een verrijkingspakket. Ook voor het ivbo en het speciaal voortgezet onderwijs wordt een nieuwe structuur ingevoerd, het zo geheten leerweg ondersteunend on derwijs. „Er staat weer een hele verandering op stapel, maar veel is nog niet duidelijk. We hebben een paar boekjes van het ministerie ge kregen, maar meer weten we nog niet, terwijl we het wel al in 1998 moeten invoeren." Meloen legde verder uit, dat de school sinds enige tijd net als in de voetballerij gele en rode kaarten uitdeelt. De rode kaart krijgt een leerling mee naar huis voor onder tekening door een van de ouders. „Die geven we pas als er werkelijk iets aan de hand is. Ze moeten hem laten zien thuis." De gele kaart vult de docent in en levert die in bij de directie. Ouders beoordelen een school niet alleen op de resultaten die hun kin deren er halen, (het Scheldecollege kreeg in Trouw het rapportcijfer ze ven). Volgens Meloen is evenzeer van belang hoe de school voor de leerlingen 'zorgt.' Dat komt volgens de directeur op het Scheldecollege op verschillende manieren tot ui ting. Zo is er een sociaal-medisch team dat kinderen met problemen kan begeleiden. Om faalangst bij leerlingen te herkennen, gaan een aantal docenten een cursus volgen. Ook zal de school zich gaan verdie pen in de drugsproblematiek. Vol gens Meloen is het zaak voor alle personeelsleden dergelijke proble men te herkennen en daar wat aan te doen, door bijvoorbeeld ouders voor te lichten. „We moeten het le ren onderkennen. We kunnen niet langer meer denken dat het op Tho len niet meer voorkomt." Ook het pesten op school krijgt aandacht. De ouderavond paste in deze aanpak. Mevrouw C. Lap gaf na de pauze voorlichting over het opvoedbureau, een spreekuur voor ouders met vragen over opvoeding. De voormalige Thoolse politiechef M. Verkerke wordt tijdelijk voor lichter van de hele politieregio Zee land. Verkerke valt een half jaar in voor H. Kramer die op zijn beurt de post van communicatie-adviseur van het Nederlandse politie insti tuut (NPI) waarneemt. Kramer is samen met J. van Mourick verant woordelijk voor de voorlichting in de politieregio. Verkerke die - nadat hij Tholen als chef werkeenheid verliet - al op diverse posten heeft gewerkt, had al eerder de voorlich ting in het Oosterscheldebekken onder zijn hoede. Nu gaat hij voor een half jaar de hele provincie be strijken. De vervanging van Kramer duurt tot 1 mei volgend jaar. Advertentie I.M. -t2x-r__2 De bloembak aan de Ring in Sint-Annaland is vorige week door onbekenden van het trottoir naar de rijbaan verplaatst en voor de zoveel ste keer vernield. Kinderen plantten de violen zoveel mogelijk terug en omwonenden veegden de rommel op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5