Sjoelen voor nieuwe kerkdeuren 'WK Plaatselijk nieuws winkelactie VISSER VERF NODIG? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 november 1997 Boekenbeurs Wingerd opengesteld Fiets gestolen Zangavond Klaverjassen A. Spapen kampioen bij de Pieterman Extra aanbieding ƒ6,95 ƒ5,95 Slagerij J.A. Geilings Vossemeersepoort 13. (Geldig tot en met 18 november) Bruidjes aan bod NCVB en plastic geld 7 bomen worden gerooid Auto doorgereden Auto niet onder controle Geflipte flierefluiter Biljarten Klusdag Vosmeer Sinterklaasactie Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Elf nieuwe lichtmasten Kaartavond WHS Maandag 17 november begint de Activa Strovlechten Maandag begint winkelactie Actie jeugd Stavenisse Voorlichting borstkanker Verkoping voor Roemenië Kippen en eend gestolen Niet vloeken Klaverjassen f A I DAG EN NACHT Brandwonden. Diabetesfonds In de aula van het Calvijncollege aan de Zoekweg wordt zaterdag een tweedehands-boekenbeurs gehou den. Van tien tot vier uur kan ieder een komen zoeken naar een werk van zijn gading. Er zijn allerlei gen res zoals theologie-, geschiedenis-, kinder- en jeugdboeken, romans en hobbyhoeken. Zaterdag kan iedereen een kijkje gaan nemen in het in aanbouw zijn de verenigingsgebouw De Wingerd van de Nederlandse Hervormde kerk. Onder het genot van een kopje koffie kan men de werkzaamheden komen bekijken van tien uur tot half één. Een 49-jarige vrouw werd door een lid van het dievengilde van haar fiets beroofd. De tweewielers stond in een in aanbouw zijnde schuur en had een nieuwwaarde van 1269 gul den. Het jongerenkoor Mathanja uit Goes organiseert morgen, vrijdag, samen met het Calvijncollege een samenzangavond. De avond staat in het teken van een actie die het Cal vijncollege houdt voor een techni sche school in de Oekraïne. Tijdens de zangavond worden er ook opna men gemaakt voor een cd van Mathanja waaraan onder meer ook leerlingen van het Calvijncollege meewerken. De opbrengst van deze cd is bestemd voor de actie van de school. Muzikale leiding van de avond is in handen van Peter Wilde man en het orgel wordt bespeeld door Martin Weststrate. Ook verle nen enkele trompettisten hun mede werking. De zangavond begint om acht uur in de Nederlandse Her vormde kerk. Coby Leijdekkers heeft met 5438 punten de wedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen gewonnen. Op slechts 38 punten volgde Jo Jansen. Ook de kastelein van het lokaal waarin de partij werd gespeeld, deed mee en eindigde als vijfde. De eerste vijf in de uitslag waren: 1 Co by Leijdekkers 5438 p; 2 Jo Jansen 5400 p; 3 Kees Schot 4829 p; 4 Jo ke van Gink 4826 p; 5 Jan Jansen (gast) 4816 p. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo ea Sigma vakvereea ■k Ruime collectie behaag ea Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 tholen 0166-604923 Advertentie I.M. A. Spapen is algemeen kampioen geworden bij hengelsportvereniging de Pieterman. Mevr. L. Spapen werd winnaar bij de dames. Dat werd zaterdag bekend gemaakt tij dens de jaarlijkse feestavond van de vereniging. Voorzitter Adrie van El- zakker zette eerst de twee contro- leuses mevr. Berrevoets en mevr. Van de Berge in de bloemetjes. Zij controleerden de vangsten dit sei zoen. In de eerste periode werd A. Spapen kampioen, terwijl A. van Dijk de tweede perio'de won. De grootste platvis (73 cm) werd dit jaar gevangen door A. van Elzakker. C. Schot verschalkte de grootste rondvis van 62 cm. R. Kok haalde het kleinste visje binnen, een platvis van 11 cm. De uitslag van het kam pioenschap is: 1 A. Spapen; 2 R. van Laar; 3 R. de Kok; 4 A. van Dijk; 5 P. Stokkers; 6 L. Verkerke; 7 A. van Elzakker; 8 H. Kok; 9 C. Ge braad; 10 H. Kikkert; 11 C. Schot; 12 H. Hachmer; 13 B. van Elzak ker; 14 mevr. L. Spapen; 15 M. van Tienen; 16 L. Berrevoets; 17 mevr. M. Kok; 18 J. van Elzakker; 19 O. Contant. 250 gram malse biefstuk (met gratis een balq'e champignons) 400 gram shoarmavlees met 4 shoarmabroodjes en een bakje shoarmasaus Advertentie I.M. Zaterdag houdt de stichting Thoolse evenementen en promotie (Step) een grote bruidsbeurs in gemeen schapscentrum Meulvliet. Vanaf twaalf uur is de zaal open voor ie dereen die wil weten wat er te koop is op het gebied van 'de mooiste dag van je leven'. Bruidskleding (voor zowel bruid als bruidegom als hun i moeders) wordt geshowd in een modeshow die vanaf één uur elke twee uren gehouden wordt. Verder is er een diapresentatie. Verder is er informatie over bruidsauto's, foto grafie, herinneringen voor de gas ten, muzikanten en zaken die met de aankoop van een huis te maken hebben. Een bakker maakt deze dag op ambachtelijke wijze enkele bruidstaarten. De bruidsbeurs duurt van twaalf tot acht uur. Moderne betaalmiddelen, daar ging woensdag de bijeenkomst van de NCVB over. Presidente mevr. Heemskerk-van der Laan heette de 54 aanwezigen welkom. Na de pau ze nam mevr. H. den Hoedt (cursus leidster van het Oosterscheldecolle- ge) het woord. Zij vertelde iets over moderne betaalmiddelen ofwel het 'plastic geld'. Dit onderwerp was gekozen naar aanleiding van het meerjarenthema van de NCVB 'Vrouwen en economie'. In de hui dige informatiemaatschappij komt men bijna niet meer onder de mo derne betaalmiddelen uit, volgens mevr. Den Hoedt. Met de pincode is iedereen zo langzamerhand wel be kend, maar er zijn toch nog wel wat vragen zoals: heeft het werkelijk voordelen, hoe onthoud je je num mer en wat zijn de mogelijkheden. Deze vragen werden door mevr. Den Hoedt gesteld en beantwoord. Ook de chipknip en de chipper pas seerden de revue en zijdelings ook nog de Zeelandkaart en telebankie ren (via de computer). Mevr. Heemskerk bedankte de inleidster voor haar verhaal met een attentie. De presidente sloot de avond met gebed. B. en w. zijn overstag gegaan in de bomenkwestie aan de Burg. van der Hoevenstraat. Gezien het advies van de commissie openbare werken heeft het college besloten deze win ter zeven bomen te rooien aan de evenkant van de straat, tussen de huisnummers 8 tot en met 24. Het trottoir zal ter plekke worden her straat. Een nog onbekende automobilist is dinsdagmorgen omstreeks half ne gen op de Jonkheer van Vreden- burghlaan ter hoogte van de krui sing met de Meanderlaan doorgereden na een aanrijding. Door vermoedelijk te hoge snelheid kwam die op de andere weghelft, waar een tegenligger reed. Die laat ste auto werd beschadigd. De poli tie is op zoek naar een man, die vlakbij liep en mogelijk een en an der heeft gezien. Ook anderen die over de aanrijding informatie kun nen geven, worden verzocht de poli tie te bellen: 601700. Gisteren is een 24-jarige inwoner van Hoogerheide van de Oud-Vos- semeersedijk gereden. De man reed in de vroege uurtjes, omstreeks kwart over drie, over de dijk rich ting Tholen. Hij had echter zijn voertuig niet onder controle en reed van de dijk af. De man blies bij de alcoholtest 320 pg/1 (zó'n 0,75 pro mille). Hij kreeg een rijverbod van twee uren en een dagvaarding mee naar huis. Het voertuig werd weg gesleept. De toneelvereniging Rederijkers kamer Eendracht brengt op 13 de cember haar jaarlijkse uitvoering op de planken in dorpshuis de Vossenkuil. Deze keer is gekozen voor het blijspel 'De geflipte flie- réfluiter'Het komische stuk gaat over een gezin dat opa in huis heeft genomen. Opa is niet erg geliefd bij de huisgenoten, maar zodra hij een prijs in de lotto heeft gewonnen, draagt men hem op handen. De vrouw des huizes heeft het hoog in haar bol. Als haar zoon laat blijken het dienstmeisje erg aardig te vinden, gaat zij dat op allerlei manieren tegen. Ze vindt het meisje beneden zijn stand. Ook komt er een buurvrouw ken nismaken die haar oog op opa laat vallen. De heer des huizes heeft een verhouding met een Belgi sche. schone, maar weet niet dat iedereen daar al van op de hoogte is. De dochter wil graag filmster worden en dost zich uit in de meest vreemde creaties. De zoon is ambtenaar en naar eigen zeggen de rechterhand van de burgemees ter. Als opa het bericht krijgt dat hij een prijs in de loterij heeft ge wonnen, proberen de gezinsleden bij hem in een goed blaadje te ko men. De uitvoering op 13 decem ber begint om half acht. Kaarten kunnen besteld worden bij J. van Oorschot tel. 603798 en bij K.J. van Gorsel tel. 672739. Uitslagen van het A-team van bil jartvereniging KOT: K. Timmer- mans-D. Vaders 0-2; A. Havermans- J. Vergeer 2-0; M. Goudzwaard-M. Kleinsmit 0-2; H. van Daalen-J. Burgers 2-0; M. Kleinsmit-M. van Hees 0-2. De kortste partij was met zestien beurten voor M. Kleinsmit en M. van Hees pakte zowel de hoogste serie van zestien carambo les als het hoogste gemiddelde van 2,4. In het B-team waren de uitsla gen: C. van Daalen-J. Vroegop 2-0; A. Goedegebuure-D. Hommel 1-1; R de Jager-P. Moerland 0-2; J. Wes- sels-C. Burgers 0-2. C. van Daalen speelde met 25 beurten de kortste partij, P. Moerland maakte de hoog ste serie van negen caramboles en D. Hommel had het hoogste gemid delde van 1,53. In de bekerstrijd speelden M. Kleinsmit en J. Vergeer tegen elkaar. Vergeer won deze par tij- Uitslagen De Treffers: J. Hommel- H. Hommel 10-9,81; D. van Driel- B. den Hollander 10-6,41; P. de Leeuw-P. Hommel 7,69-10; K. Hommel-J. Etienne 10-6,11; L. van Wezel-D. den Hollander 9,16-10. K. Hommel speelde met 22 beurten de kortste partij en had met 3,05 ook het beste gemiddelde. De hoog ste serie, 15 caramboles, was voor D. den Hollander. Het bestuur van voetbalvereniging Vosmeer is van plan twee keer per jaar een zaterdagmorgen te reser veren voor het opknappen van al lerlei kleine maar noodzakelijke karweitjes aan en rondom de ac commodatie. Leden kunnen zich daarvoor aanmelden. Dat is mee gedeeld op de algemene ledenver gadering, die vrijdag met maar twaalf aanwezigen, buiten het be stuur, bijzonder slecht bezocht was. De klusdag wordt in het leven geroepen omdat de bestaande vrij- willigersgroep door drukte niet toekomt aan zaken als bijvoor beeld het schoonmaken van recla meborden of repareren van een deurkruk. De vergadering benoemde Jan Heyboer tot erelid omdat deze een kwart eeuw het clubblad Vosmeer Treffers uitgeeft. „Op een prima wijze", aldus voorzitter Ad Hom mel die als blijk van waardering een horloge aanbood. Postuum werd ook Johan van Meer, voor wie aan het begin van de vergade ring een moment stilte in acht werd genomen, erelid. Van Meer was op velerlei terreinen binnen de club als vrijwilliger actief. Hij overleed plotseling tijdens de va kantie. Na jaren is het gelukt de vacature in het bestuur op te vullen met de benoeming van Johan Bosters. Se cretaris Kees Heijboer en John Weijers werden bij acclamatie her kozen. In zijn jaarverslag ging Heijboer onder meer in op de vele vernielingen die het afgelopen sei zoen aan gebouwen en terreinen zijn gepleegd. Dit vandalisme wordt niet gewaardeerd. Verder werd meegedeeld dat aan het einde van het seizoen een nieuw jeugd- bestuur is gevormd en dat Jacco Kouwen de cursus jeugdvoetbal trainer met succes heeft gevolgd. Het batig saldo van de jubileum commissie is gebruikt om de cv- installatie te vernieuwen. Vosmeer telde op 30 juni 233 leden en 29 donateurs. Ook dit jaar wordt er met het sin terklaasfeest een winkelactie ge houden. In totaal wordt er voor 2000 gulden aan waardebonnen be schikbaar gesteld. Men doet mee door op de achterzijde van de kas sabonnen van de deelnemende be drijven naam en adres te schrijven en deze bonnen in de bus bij de Plusmarkt in de Molenstraat te stoppen. De actie is geldig van 17 november tot en met 4 december. De eerste trekking is op 22 november. Dan wordt er voor 500 gulden aan bon nen getrokken. Op 29 november volgt een soortge lijke trekking en de hoofdtrekking (hoofdprijs 500 gulden aan waar debonnen en twee prijzen ter waar de van 250 gulden) wordt op 4 de- cember om vijf uur in dorpshuis de Vossenkuil verricht. Op 29 november brengt de goed heiligman persoonlijk een bezoek aan de deelnemende winkels. Op 4 december houdt ook de Zonne bloem haar jaarlijkse sinterklaas avond en om zeven uur begint een lampionoptocht. Donderdag, vrijdag en zaterdag 13,14 en 15 november MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kgƒ17,00 1 SOEPPAKKET 6,95 PALINGWORST 100 gram0,99 OLE 100 gram1,98 GRILLHAM 100 gram2,50 VLEESSALADE 150 gram1,95 Maandag en dinsdag 17 en 18 november RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 NASI OF BAMI 1 kg6^0 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 I.v.m. dankdag zijn wij woensdag 19 november gesloten Advertentie I.M. Tijdens schilderwerkzaamheden aan de lichtmasten is geconstateerd, dat elf straatlantaarns zodanig zijn doorgeroest, dat vervanging nodig blijkt. De gemeente heeft Delta Nutsbedrijven opdracht gegeven om voor 22.407 gulden voor elf nieuwe lichtmasten te zorgen. Voetbalvereniging WHS hield vrijdag de eerste van drie kaart avonden in de kantine van de club. Er kwamen 41 deelnemers op deze kaartavond af. Bij het klaverjassen zegevierde Patrick Quist met 5473 punten. Anne- marie Ridderhof volgde met 4920 punten en Ad de Keizer werd derde met 4843 punten. De poedelprijs ging naar Peter Ha- ge. Bij het petoeten was Han van Vossen de sterkste. Hij won met 68 punten, nog voor Harm Moerland die 67 punten verza melde en Bram Rijnberg was met één puntje minder derde. Jap Vroegop kreeg de poedel prijs. Kees van Beveren pakte de winst bij het jokeren. Hij kreeg 365 strafpunten, terwijl Dien Ketting - de nummer twee - 551 punten incasseerde. Ria Vermaas werd met 654 strafpunten derde. Hier ging de poedelprijs naar Marianne Verkerke. De volgende kaartavond van WHS wordt op 30 januari gehouden in de kanti ne van het voetbalveld om acht van middenstandsvereniging U maakt kans op een waarde bon van 1000gulden en vele andere prijzen. Volgende week leest u meer over de actie in de Eendrachtbode. Advertentie I.M. Strovlechten, dat was de activiteit waar 27 plattelandsvrouwen in Wel- levaete mee aan de slag gingen. On der leiding van José Smits maakten ze een kerstkaart en een hart van stro. Eerst werd er een ster gevlochten van stro en die werd op een kaart geplakt. Vervolgens versierden de dames de kaart verder met kleine sterretjes. Daarna werd van stro nog een hart gemaakt. Maandag begint de winkelactie van middenstandsvereniging Activa, die dit keer zelfs tot en met 20 decem ber duurt. Er zijn twintig deelne mers, bij wie de consument bij elke vijf gulden aankopen een stempel krijgt. Twintig stempels vormen een volle kaart, waarmee men kans maakt op de duizend gulden aan waardebonnen, jeugdprijzen ter waarde van 1250 gulden, een kin derfiets, 20 andere prijzen, 10 boter letters en 10 kerstkransen. Er zijn trekkingen op 29 november, 5, 13 en 20 december, allemaal op de hoek Voorstraat/Ring. De Sint komt 22 november aan. De jeugd krijgt dan in de Wellevaete een tractatie en een voorstelling van Leo Troost. De jeugd van voetbalvereniging Sta venisse stak zaterdag de handen uit de mouwen tijdens een sponsoractie. Ten bate van een nieuwe lichtinstal latie voor de club hielden de smur fen, E-pupillen en B/C-jeugd een sponsorloop. De kleinsten legden - onder toeziend oog van leidster Jo- landa de Ruiter - tien rondjes van 100 meter af. Leen Poot en Martin Moerland begeleidden de E-pupil len. Zij liepen variërend van tien tot 36 rondjes van 160 meter. De B/C- jeugd - onder leiding van Ko Smits en Coby Wesdorp - moesten het ge hele veld ronden. Sommigen stopten bij drie rondjes en anderen hielden 25 keer vol. 's Middags werden er door de jeugd huis-aan-huis marsen, snickers en M&M's verkocht. Tij dens deze actie (een idee van fabri kant Mars zelf) werden er 200 pak ketten verkocht. De opbrengst was voor een deel voor de club. In gemeeschapshuis De Schuilplaats (achter de Hervormde kerk) organi seert de vrouwenvereniging Niet in Eigen Kracht samen met de GGD dinsdag een voorlichtingsavond over borstkanker. Alle vrouwen tussen de vijftig en zeventig jaar krijgen van de GGD eens in de twee jaar een uit nodiging om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. Om een bewuste keuze voor deelna me aan het onderzoek mogelijk te maken, worden er voorlichtingsbij eenkomsten georganiseerd door de GGD, samen met plaatselijke vrou wenverenigingen. De bijeenkomst dinsdagavond in De Schuilplaats duurt van half acht to half tien. ,Voor de armsten in Roemenië' or ganiseert de familie Noom uit Scherpenisse dinsdagmiddag van twee tot vijf uur een verkoping in woonzorgcentrum Elenahof. Reeds een aantal jaren zet men zich in voor het bejaardenhuis Filadelfia in Roemenië en de hulp blijft nodig. Daarom verkoopt de familie Noom artikelen uit dat land, zoals gegra veerd glaswerk, kristal, porselein, keramiek en panfluiten. Ook voor de kinderen is er dinsdagmiddag wat te koop in Elenahof. Sint- Maartensdijk Tien kippen en een eend zijn ge stolen van het erf van een 50-jari- ge bewoner van de Vierdedijk. In de nacht van dinsdag op woens dag kwamen de dieven op de die ren af. Behalve dat ze er met de kippen en de eend vandoor gin gen, werden er ook nog acht kui kens, kippen en eenden doodge slagen of -getrapt. Afgezien van de materiële schade is volgens de politie de verontwaardiging bij de familie groot. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te ne men met het politiebureau in Tho len. De ouderavond van de Juliana van Stolbergschool stond woensdag in het teken van de Bond tegen het vloeken. Ruim vijftig ouders woonden deze avond bij. Direc teur J.C. de Korte heette hen wel kom. Dhr. Eijkelboom van de Bond tegen het vloeken had een week eerder alle groepen van de school bezocht en met de kinde ren gepraat over het vloeken. Wanneer doe je het?, wat zeg je eigenlijk? en zijn er ook woorden die je wel kunt zeggen als je kwaad bent? Dat waren enkele onderwerpen die besproken wer den. Op de ouderavond vertelde Eijkelboom dat er verschillende uitingsvormen zijn. Vloeken is volgens hem de ergste soort om dat daarmee de naam van God op een onjuiste manier gebruikt wordt. Maar men kan ook anderen beledigen en uitschelden en dis criminerende opmerkingen ma ken. Nadat hij de verschillende soorten vloeken met de ouders had doorgelopen, probeerde Eijkelboom samen met hen te be denken wat er gedaan kan worden om het vloeken af te laten nemen. Aandacht aan het onderwerp be steden is volgens Eijkelboom be langrijk en ook en kind alternatie ve woorden geven voor een vloek vond hij een mogelijkheid. Na de pauze vertelde mevr. Koop man-Bijl wat de medezeggen schapsraad het afgelopen jaar ge daan heeft. Ook waren er verkiezingen voor de ouders in de medezeggenschapsraad. Dhr. Bosman was aftredend en niet herkiesbaar. Hij werd door direc teur De Korte bedankt voor zijn inzet. Als zijn vervanger werd mevr. Van Oeveren gekozen. De directeur sloot de avond met ge bed en daarna bekeken veel ou ders nog het informatiemateriaal van de Bond tegen het vloeken en de foto's die tijdens de kamp week van de groepen 7 en 8 waren ge maakt. J. van Gorsel won vrijdag de competitiewedstrijd van klaver- jasvereniging de Pendelaars. Van Gorsel behaalde 5460 punten en bleef daarmee ruimschoots voor P. Bazen. De uitslag was: 1 J. van Gorsel 5460 p; 2 P. Bazen 4967 p; 3 G. de Hond 4925 p; 4 P. van Bloppoel 4831 p; 5 J. van Splun- ter 4756 p; 6 R. Waasdorp 4719 p; 7 A. Arts 4668 p; 8 J. Guiljam 4617 p; 9 J. van der Werf 4481 p; 10 L. Kampman 4458 p; 11 C. Meijer 4445 p; 12 M. den Haan 4426 p; 13 K. van de Hoek 4383 p; 14 C. Weeland 4367 p; 15 A. Koetsier 4168 p; 16 J. van Zetten 3627 p. ZIE VERDER PAGINA 3 •JL - ..L: WMiAé* V i- V~T - m m mhk\ f T i 7 -v.'' f - Een sjoelbak ontbreekt bijna nooit op een fancy-fair. Ook zaterdag in de Rehobothkerk in Sint-Maartensdijk was deze attractie een trekpleister voor jong en oud. Daarnaast waren er diverse raadspelletjes en een grabbelton. Er werden onder meer handwerken, boeken, kaarten, slaatjes en oliebollen verkocht. De fancy-fair leverde ruim 4200 gulden op. Dat bedrag wordt bestemd voor nieuwe kerkdeuren, want deze zijn hard aan vervanging toe. Zondag 16 november en dankdag woensdag 19 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vergunst, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Egas, Poortvliet, wo 9.30 en 19 u. ds. Schaap, Her- kingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooijkaas. 17 u. dhr. Hondius. wo 10 u. ds. Ezinga. 19 u. ds. Koops. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Bos, Urk. wo 10 en 18.30 u. ds. Den Butter, Middelharnis. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. wo 10 u. ds. Snijder. 19 u. ds. Ruijgrok, Middelharnis. GEREF. KERK 10 u. ds. Verweij, Middelburg. wo 19 u. dhr. Leunis, Hellevoet- sluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek. 14.30 u. ds. Bos. 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. ds. Den Butter. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Voets, Middelharnis. wo 10 u. ds. Meeuse. 19 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9. 30, 14 en 18 u. ds. De Pater. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. De Mots, Putten, wo 10 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. 18 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 19 u. ds. Klok, Kinderdijk. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Smit, Bruinisse. 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. wo 9.30 en 18.30 u. dhr. Molendijk, Oosterland. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Waar den. wo 9,30 u. ds. Kleiberg, Veenen- daal. 19 u. ds. Van Campen, Goudswaard. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo9.30, 14.30en 18.30u. ds. Vene- ma. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. kand. De Groot, Bleskens- graaf. wo 10 u. ds. Egas. 19 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk. 14.30 u. mevr. Keuning, Utrecht, wo 10 u. da. v.d. Zwaag, Numans- dorp. 19 u. ds. Spaa, Brouwershaven. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 18.30 u. ds. Hofman, Waarde. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Snoek, Putten. 17 u. ds. Van Eckeveld. wo 9.30 en 19 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Moens. 14.30 u. ds. De Jongste. 18.30 u. stud. Schipper. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Kort. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Hauw, Maasland, wo 19 u. ds. Kroeze, Steenbergen. Four Freedoms Awards. De twee jaarlijkse uitreiking van de Four Free doms Awards, de Roosevelt-onderschei- dingen, is gepland op zaterdag 2 mei 1998 in Middelburg. Dit mede met het oog op de formatie van een kabinet na de Tweede Kamerverkiezingen. Voor de ambtenaren van de provincie is de da tum minder gelukkig gezien de daaraan voorafgaande vrije dagen, maar enkele cruciale personen zijn bereid vrijwillig hun medewerking aan het Amerikaanse bezoek te geven. I j Weekend I Diensten HUISARTSEN Zaterdag 15 en zondag 16 novem ber en dankdag woensdag 19 no vember. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. wo dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za en zo dr. v.d. Berge, Sint-Anna- land, tel. 652400. wo dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: za en zo dr. De Groot, Nieuw-Vos- semeer, tel. 502545. wo dr. Van Doesburg, Sint-Philips- land, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Nieuport, Bergen op Zoom, tel. 0164-239383. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 663511 of 602456. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel.'Ol 13-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 nov. donderdag 13 2.02-14.12 vrijdag 14 2.52-15.12 zaterdag 15 3.42-15.57 zondag 16 4.27-16.42 maandag 17 5.07-17.27 dinsdag 18 5.52-18.07 woensdag 19 6.27-18.42 donderdag 20 7.02-19.22 vrijdag 21 7.42-20.12 vr 14/11 15.12 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. De collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting heeft in St.Phi lipsland en Anna Jacobapolder ƒ1022,70 opgebracht. In Stavenise haalde men ƒ858,30 op. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor het diabetesfonds heeft in de diverse plaatsen opge bracht: Tholen ƒ2314,25; St.Anna land ƒ1709,65; Stavenisse ƒ560,55; St.Maartensdijk ƒ951,15; Poortvliet ƒ588,90; St.Philipsland ƒ757,75. Ge vers en collectanten hartelijk bedankt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2