a WHS 4 verliest in het nieuw DAAR RED JE LEVENS MEE'I Smash leidt met 10 punten voorsprong Provincie Zeeland Statencommissies Dienstregeling PSD s. AVC wint met attractief spel In beroep Luchtvaart Landmarkt Donderdag 13 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Reserve Eerste klasse Herstel WHS 2 Reserve Tweede klasse Ruime overwinning WHS 3 Reserve derde klasse WHS 4 zakt Reserve zesde klasse Dozijn treffers Vosmeer 3 Reserve zesde klasse Vosmeer 4 twee keer op achterstand Kampioenschappen De Vredesduif Sint-Philipsland Eerste klas in zicht voor St. Annalanders Titel in gevaar Tafeltennls Volleybal Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Vergaderingen van commissies uit Provinciale Staten zijn openbaar. Wie geïnteresseerd is kan gewoon naar binnen lopen. Bezoekers kunnen ook gebruik maken van het zogeheten spreekrecht. Vaak is dat aan het begin van de vergadering. K De 2-3 overwinning bij AZVV 2 bete kende een knap herstel van WHS 2 na de slechte vertoning thuis tegen Klun- dert. Ondanks dat er af en toe teveel bal verlies was, werd dit gecompenseerd door inzet en die werklust leverde de winst op. Het eerste kwartier was voor WHS, maar een misverstand tussen Leo Vroegop en Maurice de Goede bracht de thuisclub gemakkelijk aan een 1-0 voorsprong. De spits tikte simpel langs keeper Marco de Jonge. Enigszins ge lukkig kwam WHS snel langszij. De keeper van AZVV tastte volledig mis en Hans van den Ouden was er als de kip pen bij: 1-1. Na een halfuur werd WHS meer onder druk gezet en balverlies le verde een 2-1 achterstand op. Het rust- signaal voorkwam erger. De tweede helft begon met Ivan Hage voor Jan v.d. Repe. De thuisclub leek direct verder uit te lopen en toen schrok WHS wakker. Alleen viel het niet mee om kansen te scheppen, maar uit een af geslagen hoekschop nam Jeroen Moer land de bal ineens op de slof. Een schit terende gelijkmaker: 2-2. Binnen vijf minuten was het 2-3 toen Richard de Jonge een voorzet van Hans van den Ouden inkopte. Maurice de Goede maakte plaats voor Henk Keur, die met Hage, Vroegop en vooral Hans Akker mans de Zeeuws-Vlamingen geen ruim te gaf. Keeper De Jonge moest wel een paar keer attent optreden, maar de hard werkende St. Annalanders stelden hun voorsprong veilig. Scheidsrechter André Nieuwenhuize hield zijn gele kaarten op zak. Zaterdag wordt het thuis tegen Se- olto volgens leider Sander Goedege- buure tijd voor een tweede thuiszege, zodat WHS 2 weer mee gaat doen in de bovenste helft van de eerste klasse re- De derde keus van WHS behaalde een ruime 5-1 overwinning tegen het lager- geklasseerde Zwaluwe. De St. Annalan ders begonnen goed en wonnen de meeste duels op inzet en scherpte, wat na ongeveer een kwartier resulteerde in een dik verdiende 1-0 voorsprong door een kopbal van rechtshalf Daan Bolier na een voorzet van links. Vijf minuten later tekende Jan Fase 2-0 aan nadat hij alleen op de keeper kon afgaan. Op nieuw vijf minuten later leek het duel beslist te worden, maar dit keer werd de inzet van Jan Fase net door de Brabant se doelman gekeerd. Zwaluwe kreeg af' en toe een kansje, maar A-junior Anton Elenbaas stond zijn mannetje in het doel. De bezoekers kwamen echter te rug in de wedstrijd door een vrije trap op de zestien meter snel te nemen en lis tig langs de muur te krullen. Nog voor rust werd de goede vorm van Jan Fase beloond met zijn tweede treffer: 3-1. Bij alle drie doelpunten stond de goed spe lende Leo Mosselman aan de basis. Robert Metske en Peter Wielaard namen in de tweede helft de plaats in van Pa trick Quist en Peter Westdorp. Al vrij snel werd het 4-1 toen Rien den Engels man profiteerde van onrust in de Zwa- luwse defensie en een klutsbal van dichtbij inschoot. Het spelniveau zakte toen weg, terwijl de bezoekers nauwe lijks kansen schiepen. Een kwartier voor het einde kreeg Michel de Jonge een strafschop wegens hands, maar a la Seedorf belandde de bal tegen de paal. Nadat Wielaard wegens een spierbles sure was uitgevallen, profiteerde Metske van een scherpe counter, die hij samen met Den Engelsman opzette, vanwie hij de bal op maat terugkreeg: 5-1. WHS 3 speelt zaterdag uit tegen Seolto, dat eveneens in de middenmoot staat. Na het eerste kwart van de competitie stond WHS 4 bovenaan, maar het ver volg is duidelijk moeilijker. Merendeels tegen de laagst geklasseerden behaalden de St. Annalanders punten, maar na het verlies tegen WC 3 verloren ze zater dag ook van subtopper Good Luck. De gasten uit Raamsdonksveer bleken een prima voorhoede te hebben. De jeugdi ger tegenstander bracht de thuisclub di verse keren in een verdedigende man- minder positie, maar goed keeperswerk van Theo den Engelsman hield de score beperkt. Na een kwartier brak de rechts buiten door en de voorzet kwam onge lukkigerwijze via het been van Sjaak Gunter voor de voeten van de Brabantse spits, die maar voor het intikken had: 0- I. Uit een vergelijkbare situatie kwam WHS nog voor rust op een 0-2 achters tand. William Quist en Johan Heijboer begonnen de tweede helft in de plaats van de niet fitte Theo Fase en Ko Ver- kerke. De straffe tegenwind bleek voor de St. Annalanders eerder voor- dan na deel. WHS zette de tegenstander onder druk en schiep kansen. Piet Ridderhof, die in een riante positie had gemist, maakte halverwege via een prima aanval beheerst de aansluitingstreffer: 1-2. De goede scoringsmogelijkheden die er daarna nog waren voor de gelijkmaker werden echter niet meer benut. Vosmeer 3 was duidelijk te sterk voor het tien plaatsen lager geklasseerde Moe 11De Bergenaren werden met een 12-1 nederlaag naar huis gestuurd. Opvallend was, dat Vosmeer deze keer nauwelijks kansen miste. Weliswaar kreeg het team er in de eerste helft niet veel als gevolg van de harde tegenwind, maar de meeste werden met een treffer afgerond. Zowel Ron Vaders als John v.d. Klundert trof fen twee keer doel, wat de ruststand op 4-0 bracht. Met de wind in de rug liet Vosmeer de Bergenaren na de rust helemaal niet meer uit de verdediging komen. De thuisclub scoorde er lustig op los. Va ders doelpuntte nog twee keer, de inge vallen Adrie Capelle drie keer, terwijl Ad van Poortvliet, Johan Bosters en Marco de Jonge elk één treffer bijdroe gen aan de eindstand. Tot slot werd Moe nog een doelpunt cadeau gedaan, omdat „ze dan toch niet helemaal voor niets naar het eiland waren gekomen", aldus de scheidsrechter. Helaas was niet alles aan deze wedstrijd positief. John Hommel kreeg weer last van een oude blessure, terwijl Adrie Ca pelle zichzelf in de laatste minuut ern stig aan de knie blesseerde. Met het oog Tapijtland Bouman-Potter is al vele jaren een shirtsponsor van WHS, maar nu er deze competitie weer een seniorenelftal bijkwam, is er wat geschoven. Sjaak Gunter, medewerker van Bouman-Potter, speelt zeifin het vierde elftal en daarom kreeg WHS 4 zaterdag nieuwe kle ding van Tapijtland Bouman-Potter. Als dank voor de gewaardeerde steun bood voorzitter Sander Westdorp Mzn. bloemen aan Gunter aan en Thijs Fase volgde namens de spelers het voorbeeld van de voorzitter. Overigens lieten de sportieve prestaties vervolgens te wensen over, want van Good Luck 3 werd met 1-2 verloren. In de eerste helft keek WHS 4 zelfs tegen een 0-2 achterstand aan. Na rust verkleinde Piet Ridderhof (linksachter) de schade, maar verder dan 1-2 kwamen de St. Annalanders niet, waardoor de tweede achtereenvolgende neder laag een feit was. (Advertentie I.M.) op de komende topper tegen koploper NVS 5 betekende dat een flinke dom per. De Nieuw-Vossemeerders hebben twee punten voorsprong op de oranje- zwarten. Ronald Ravensteijn rondde een combi natie tussen Havermans en Hage goed af. Een week eerder klopten de Tholenaren Oudemolen 2 met 1-3. Na vijf minuten opende Leo Havermans de score. In het begin van de tweede helft kwam Oude molen langszij, maar door treffers van Jack Mosch en opnieuw Leo Havermans werd de 1-3 eindstand bereikt. Vosmeer 4 en Noordhoek 3 hebben de punten gedeeld, 3-3. De Tholenaren, die twee keer op achterstand kwamen, wa ren voor de rust de mindere ploeg. De beste kans was voor Frans Havermans, die alleen voor de keeper kwam maar het niet afmaakte. Noordhoek deed dat in de 20e en de 30 minuut wél, zodat het met 0-2 leidde. Vlak voor rust kwam de thuisclub terug. Uit een voorzet van Leo Havermans kopte Jack Mosch 1-2 bin nen. Na vijf minuten in de tweede helft werd het zelfs 2-2. Hage verzilverde een pass van Leo Havermans. Maar direct na de aftrap klungelde de Thoolse de fensie en Noordhoek profiteerde: 2-3. Een kwartier voor het einde verscheen de gelijkmaker alsnog op het scorebord. m VITESSE. Hok onaangewezen: I Comb. Reijngoudt en Zn., 2 J. Reijngoudt, 3 J.D. Quist, 4 A. Goudzwaard, 5 mevr. R. v.d. Reest. Hok aangewezen: 1 Comb. Reijn goudt en Zn., 2 J. Reijngoudt, 3 J.D. Quist, 4 mevr. R. v.d. Reest, 5 A. Goudzwaard. Duif: J. Reijngoudt 1,4, 10; comb. Reijngoudt en Zn. 2, 3, 6, 7, 9; C. Dieleman 5; J.D. Quist 8. MIDFOND. Hok onaangewezen: I J. Reijngoudt, 2 J.D. Quist, 3 comb. Reijngoudt en Zn., 4 mevr. R. v.d. Reest, 5 A. Goudzwaard. Hok aangewezen: 1 Comb. Reijn goudt en Zn., 2 J. Reijngoudt, 3 J.D. Quist, 4 mevr. R. v.d. Reest, 5 J. Quist. Duif: Comb. Reijngoudt en Zn. 1,4, 8; J. Reijngoudt 2, 5; J. Quist 3; J.D. Quist 6, 7, 10; me vr. R. v.d. Reest 9. FOND. Hok onaangewezen: 1 K. van Dommelen, 2 P. Wagemaker, 3 comb. Reijn goudt en Zn., 4 W. van Dommelen, 5 A. Goudzwaard. Hok aangewezen: 1 K. van Dommelen, 2 P. Wagemaker, 3 W. van Dommelen, 4 mevr. R. v.d. Reest, 5 M. Meijer en Zn. Duif: P. Wagemaker 1, 3, 4, 9; J.D. Quist 2; K. van Dommelen 5, 7, 10; comb. Reijngoudt en Zn. 6; W. van Dommelen 8. JONG. Hok onaangewezen: 1 Comb. Reijngoudt en Zn., 2 J.D. Quist, 3 L. Reijn goudt, 4 gebr. Reijngoudt, 5 mevr. R. v.d. Reest. Hok aangewezen: 1 Comb. Reijn goudt en Zn., 2 J.D. Quist, 3 L. Reijngoudt, 4 gebr. Reijngoudt, 5 W. van Dommelen. Duif: Comb. Reijngoudt en Zn. 1, 4; L. Reijngoudt 2, 3, 5, 9; gebr. Reijngoudt 6, 8, 10; J.D. Quist 7. NATOER. Hok onaangewezen: 1 Comb. Reijngoudt en Zn., 2 J. Reijngoudt, 3 mevr. R. v.d. Reest, 4 C. Dieleman, 5 P. Wagemaker. Hok aangewezen: 1 Comb. Reijngoudt en Zn., 2 J. Reijngoudt, 3 P. Wagemaker, 4 mevr. R. v.d. Reest, 5 C. Dieleman. Duif: Comb. Reijngoudt en Zn. 1,3,5, 6, 8; J. Reijngoudt 2, 4, 7, 10; gebr. Reijngoudt 9. GENERAAL. Hok onaangewezen: 1 Comb. Reijngoudt en Zn., 2 J.D. Quist, 3 mevr. R. v.d. Reest, 4 A. Goudzwaard, 5 gebr. Reijngoudt. Hok aangewezen: 1 Comb. Rei jngoudt en Zn., 2 J.D. Quist, 3 mevr. R. v.d. Reest, 4 J. Reijngoudt, 5 gebr. Reijngoudt. Duif: J, Reijngoudt 1, 3; comb. Reijngoudt en Zn. 2, 5, 7, 10; mevr. R. v.d. Reest 4; P. Wagemaker 6; J.D. Quist 8, 9. GENERAAL JEUGD. I Rini Noorthoek, 2 Alice van Dommelen, 3 Stefan Fontijne, 4 René Goudzwaard. Smash 1 greep zaterdagmiddag de kans met beide handen aan om de voorsprong op de nummer twee te verdubbelen. Waalwijk had de avond tevoren verrassend met 6-4 van TSC 2 verloren, waardoor de St. Annalanders hun voorsprong konden verdubbelen van 5 tot 10 punten. Tegen degra datiekandidaat Back Hands 5 speelden Christian van 't Hof en Marco Saarloos 100%. Ad Verha- ge liet 1 overwinning aan zijn neus voorbijgaan. Samen met Van 't Hof won hij wel de dubbel. Met nog 3 wedstrijden te gaan (2 uit, vrijdagavond te beginnen bij TSC 2 en 1 thuis) komt de eerste klas in zicht! De St. Annalandse tafeltennisvereniging was trou wens toch heel succesvol, want van de 10 competitieteams kwa men er 9 tot een overwinning. Het tweede herenteam won vrijdag avond met de 15-jarige Gabriël Gunter Mzn. als invaller met 2-8 van Dio 1 in Heerle. Hierdoor blijft Smash uit de degradatie zone. Gunter werd zelfs de man van de wedstrijd door alle drie wedstrijden te winnen. Adrie Aamoudse en David van Driel wonnen er ieder twee. Voor Smash 3 stijgt de spanning met de week. Markiezaat 8 liet donderdag avond 2 punten liggen in Willemstad te gen Witac dames. Zaterdag ontvingen de St. Annalanders het Steenbergse TSC 7, dat maar twee spelers had. Smash begon daardoor al met een 3-0 voorsprong. Johan Geluk en Chris Hage wonnen ieder hun twee wedstrijden, maar Jos Bakker ging één keer in de fout. Geluk en Bakker won nen de dubbel, waardoor het 9-1 werd. Smash 3 heeft nu 49 punten achter kop loper Markiezaat 8 met 51 p. De St. An nalanders hebben a.s! zaterdag hun laat ste thuiswedstrijd en dan volgen er nog twee uit: tegen Witac dames en Witac heren. Bij de jeugdteams won Smash 1 over weldigend met 0-10 bij Tanaka. Mat- thijs Bruijnzeel, Peter Bazen en Anné van Dijke kenden weer weinig proble men met hun tegenstanders. Team 2 kreeg een bittere pil te slikken in Steen bergen. Door een 7-3 nederlaag bij TSC kan het kampioenschap van de St. Annalandse junioren wel eens in gevaar komen. Jo han Gunter Mzn. verloor al zijn wed strijden. De 3 punten werden behaald door Peter Dieleman en Pieter de Boer. Team 3 had een makkie aan Weike 1 en won met 10-0. Hubert Bruijnzeel, Colin Bolier en Leonard Ketting speelden 100%. Ook team 4 had het in Ossendrecht te gen TCO gemakkelijk gezien de 0-10 zege van Merijn v.d. Klooster, Eduard Goedegebuure en Harm Westdorp. En of het niet op kan: ook Smash 5 won met 10-0 tegen Weike 2. Remco Vroeg op, Tim Westerlaken en Arno Bruijnzeel speelden 100% Team 6 speelde uit te- gen TCO en kwam met een nipte, maar verdiende overwinning naar huis: 4-6. David Ketting, begeleid door broer Ar jan, won al zijn wedstrijden. William Elenbaas bracht er 2 op zijn naam, Mar- tijn v.d. Sande 1 Smash 7 passeerde Tanaka met 8-2 dankzij 3 overwinningen van Sander Koppejan, 2 van zijn broertje Wouter en eveneens 2 van Anky Vroegop. Ook de dubbel was voor Smash. Programma 15 november de Welleva- ete: Smash 2-Hotak 6, Smash 3-Tanaka 2d, jeugd Smash 4-TCO 3. Op een ongebruikelijk tijdstip, vrijdag avond om negen uur, trad Intraco AVC i aan tegen SDC II, dat tot de minder sterke tegenstanders in de eerste klasse gerekend wordt.3 Met de slechte wedstrijd van een week eerder nog vers in het geheugen, hield trainer Henk Nieuwenhuis de spelers vanaf het begin goed bij de les. Met een snelle voorsprong gaven de Thoolse vol leyballers hun visitekaartje af. Hoewel er door een lichte inzinking - vooral passend - even een gelijke stand was, werd de set gemakkelijk met 15-7 ge wonnen. In de tweede set zagen de toeschouwers een goed en attractief spelende Thoolse ploeg, die plezier had in het spel en de tegenstander geen enkele kans gaf. De snelle aanval liep erg goed en beide middenaanvallers Toine Breur en Pa trick Pelzig, scoorden een ruime vol doende. Aanvallend zat het wel goed deze wed strijd. Libero-aanvaller Sjaak Smeets sloeg menigmaal dwars door het blok, een weinig gehinderd door zijn talrijke enkelblessures. De spelverdelers Wesley v.d. Meer en Patrick Mees bereikten de buitenaanval lers Stef Meihuizen en Ron Steketee be ter dan de voorgaande wedstrijden en dat loonde. De Zeeuwen bleven ook de derde set het betere van het spel houden en hoewel SDC vocht en wat punten bij elkaar sprokkelde, zorgden enkele goe de verdedigende acties van Ko Droogendijk en Nico Klippel dat ook de derde set voor AVC was. Door een grillige competitie-indeling is de volgende wedstrijd pas op 29 novem ber. Het tweede Thoolse herenteam leverde een bijzonder goede prestatie door met 0-3 de nummer twee, Mikro Elektra V in Roosendaal te verslaan. AVC; ver sterkt met de neefjes Boer (junioren), stond weer geen set af en maakte zelfs een 14-9 achterstand ongedaan! AVC II is souverein leider in de tweede klas met 7 punten voorsprong. Sinds vorige week varen de Provinciale Stoomboot diensten (PSD) in Zeeland op werkdagen met een aange paste dienstregeling. De veranderingen op de lijn Kruiningen-Perkpolder zijn het grootst, want daar is alleen de Prinses Juliana in bedrijf. De tweede boot - de Prins Willem- Alexander moest vorige week dinsdag uit de vaart worden genomen om het asbest dat in het schip is verwerkt, te kunnen saneren. Doorvaren zou gevaar voor de gezondheid van de bemanning en de passagiers opleveren. De reserveboot - de Prinses Christina - is ook niet beschikbaar. Zij ligt in het dok voor de periodieke onderhouds beurt. Overigens wordt ervan uitgegaan dat aan boord van deze veerboot net zoveel asbest is verwerkt als in de Prins Willem- Alexander. Kruiningen-Perkpolder Op werkdagen vertrekt de boot vanaf Kruiningen nu op de tijden: 3.20, 4.10,5.00, 6.00,6.40, 7.20, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 11.40, 12.20, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 16.40, 17.20, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 en 23.05 uur. De vertrektijden vanaf Perkpolder zijn: 3.45, 4.35, 5.30, 6.20, 7.00, 7.40, 8.30, 9.30, 10.30, 11.20, 12.00, 12.40, 13.30, 14.30, 15.30, 16.20, 17.00, 17.40, 18.30, 19.30, 20.30,21.30, 22.30 en 23.30 uur. Vlissingen-Breskens Op de lijn Vlissingen-Breskens is in de vroege ochtend een extra boot ingezet: vertrek Vlissingen 3.50 en vertrek Breskens 4.20 uur. De dienstregeling wordt daar verder volgens het boekje ge varen. Door het ongemak moet rekening worden gehouden met wacht tijden. Het laat zich aanzien dat deze situatie een aantal weken zal duren. In de weekeinden blijft de gewone dienstregeling van kracht. Dinsdag 18 november, 16.00 uur, komt de adviescommissie bezwaarschriften bijeen om de bezwaren van een inwoner van Westdorpe te vernemen. De man heeft geen vergunning gekregen een aantal bomen te kappen op een perceel grond dat hij pacht. De Westdorper is uitgenodigd een toelichting te geven op zijn be zwaar. Hij vindt dat de bomen weg moeten omdat ze het zicht op het verkeer wegnemen bij het verlaten van het perceel. De zitting van de adviescommis sie is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Mid delburg. De commissie 28 Luchtvaartwet vergadert vrijdag 14 november, aanvang 10.15 uur. De bijeen komst is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Onderwerpen die op de agenda staan zijn: toelichting op de -3BKL notitie (vaktaal over het verlagen van de normen voor de zones rond het vliegveld waarbinnen niet zonder meer mag worden ge bouwd); behandeling van klachten over onder meer laagvliegen, af wijken van voorgeschreven route en paraspringen. De agenda van de vergadering en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg. Nieuws Het 'spreekrecht voor het publiek' aan het begin van een commissievergadering is in feite de laatste mogelijkheid voor 'de burger' om zijn of haar mening te geven over een onderwerp dat op de agenda staat. In een statencommissie zijn alle fracties vertegenwoordigd van de politieke partijen die een zetel in Provinciale Staten (PS) hebben. De meeste onderwerpen komen een paar weken later wederom aan bod, maar dan in de plenaire vergadering (alle Statenleden zijn er) van Provinciale Staten: daar worden de uiteindelijke besluiten genomen. De Statenvergadering is ook openbaar, maar alleen Statenleden mogen daar wat zeggen. Welzijn De statencommissie Welzijn komt maandag 17 november, aanvang 09.30 uur bijeen. De volgende onderwerpen staan op de agenda: aanpassing verordening monumentensubsidies Zeeland; regiovisie zorg; brieven van Gede puteerde Staten (GS) over de ont- werpnota provinciaal cultuurbeleid en het onderzoek Latente zorgbe hoefte in Zeeland; financiering Biologisch Museum; beleidsplan 1999 - 2001 en jaarplan 1998 jeugdhulpverlening Zeeland; fondsvorming ontwikkelings samenwerking en subsidieverzoe- Woningbouwprogramma in commissie. ken; 2e bestuursrapportage 1997 en 19e en 20e wijziging begroting provincie 1997. Waterstaat en verkeer De commissie Waterstaat en Ve rkeer vergadert maandag 17 no vember, aanvang 13.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: tarieven PSD 1998; flankerend beleid PSD in verband met naderende opheffing; rapport Kansen voor regiodistributie in Zeeland; aanpak onveiligheid verkeer op Thoolse brug; notitie scheepslift Zandkreekdam; rapportage fiets/voetveer Vlissin gen-Breskens; nieuwsbrieven Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen; verorde ning op de waterkering Noord- Brabant 1997; 19e en 20e wijzi ging begroting provincie 1997; uitbreiding formatie Decentralisa tie verkeer en vervoer; rapport meerjarenprogramma Infrastruc tuur Zeeland 1998 - 2002; be stuursovereenkomst De Ruit in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen; notitie renovatie Zeelandbrug. Economie De statencommissie voor Eco nomie bespreekt woensdag 19 november, aanvang 15.30 uur, de volgende onderwerpen: subsidie Zevibel voor het tijdelijk in dienst nemen van een bioloog; financie ring van het uitwerken van de Rijksnota milieu en economie; subsidie Breed Overleg Deltawa teren, project scholing sociale werkplaatsen Walcheren en ZMF- project Duurzame Landbouw; wijziging gemeenschappelijke regeling Veerse Meer. Ruimtelijke Ordening De vergadering van de Sta tencommissie Ruimtelijke Orde ning, vrijdag 21 november aan vang 9.30 uur, gaat over: ont werp Woningbouwprogramma 1997-2006; aanvulling op de nota over de rondweg Serooskerke; kabinetsstandpunt VERM-discus- sie (uitbreiding haven Rotterdam en/ of mogelijkheden elders benutten); garantieverklaring Groenfondslening 1997; meer- jarensubsidie Stichting Zeeuwse schaapskudde; subsidie agrarisch natuurbeheer; 2e bestuursrappor tage 1997 en de 19e en 20e wijziging begroting provincie 1997. De commissie vergadert op het adres: Het Groene Woud 1 in Middelburg. Milieu In de statencommissie Milieu, vrijdag 21 november 1997, aanvang 14.00 uur, Het Groene Woud 1 in Middelburg, komen de volgende onderwerpen aan bod: presentatie milieuverkenningen; budgetfinanciering ZMF; notitie Stand van zaken gemeentelijke rioleringsplannen; financiering uitwerking rijksnota Milieu en economie; structurele prioriteit groene stroom; 2e bestuursrap portage en 19e en 20e wijziging begroting provincie 1997. Tenzij anders vermeld, zijn de vergaderingen van de staten commissies in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's van de vergaderin gen en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Welke mogelijkheden en onmoge lijkheden vloeien voort uit de veranderingen op het platteland van Zeeland. Wie daar over wil praten, ideeën of vragen heeft, kan donderdag 20 november vanaf 13.00 uur terecht in De Stenge in Heinkenszand. Medewerkers van onder meer het Bureau voor Toerisme Zeeland, Kamer van Koophandel, stands organisaties van ondernemers in de recreatie, provincie, Bouwwin- kel Zeeland, Balastingdienst, ministerie van Landbouw, Rabo bank, milieuorganisaties, plat forms voor plattelandsvernieuwing en de Deltan staan paraat om informatie te geven en te reageren op ideeën en plannen. Bezoekers kunnen er met de meest uiteenlopende vragen en opmerkingen terecht: van de boerderij verkopen en rustig aan gaan doen tot bij wijze van spreke huizen bouwen in de boomgaard; en van het beginnen van een minicamping of toch maar liever een interactieve presentatie voor cultuurtoeristen uit Japan. Echte markt Creatieve plattelanders die er zelf hun producten en diensten aan de man willen brengen, kunnen ook nog een gratis plekje krijgen in de Stenge. Aanmelden hiervoor kan bij de heer Dortmans, tel 010 - 2122181. De toegang tot De Stenge is sowieso gratis. WWÜBO MWU* IH)?Tï„ S' v.\ V WRTtfre- «MflTOTTff VPJUHO jgggpo Tm jKANv j tpjIUM) ,80W* <WI»< Hktïr1 gf-MtklR. wuijwp j VXUtH potter! i mwi,v.2 I rmnim «VU** POTTE! ir-*.vusa ■\P, TAX- «..«XPOPES TAf.-A ANC: MfA» POTtfc Stif-KW)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 19