0 Noad 6 67 verslaat koploper en maakt kans op periodetitel 10 Johan Schot en Piet den Boef vieren hun jubileumduel in stijl Streekduel SPS-WHS gevecht in achterhoede Koersballen V= Destina pakt kop over in direct duel Twee treffers en vijf keer geel Vosmeer Smerdiek is na verlies van Stavenisse spoor bijster Zilveren schoen voor routiniers van Tholense Boys Donderdag 13 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 "MEULVLIET" THOLEN Riante winst Wim van Dijke derde Aalsmeer Belangen groot bij derby in Poortvliet Vechtvoetbal Stavenisse mist kansen Smerdiek verliest terrein Tweede topscorerklassement SPS groeit Trefzeker Topscorer Met drie doelpunten in de wedstrijd te gen BVC heeft René v.d. Berge een sprong gemaakt in het Eendrachtbode- topscorerklassement. De speler van Tholense Boys komt met tien treffers op de eerste plaats. Hij moet de koppositie delen met zijn ploeggenoot Piet de Graaff, die zaterdag niet tot scoren kwam. Kees van Tiggele van Noad '67 veroverde met twee doelpunten tegen DFC de derde plaats in het klassement. De St. Philipslander bracht zijn totaal op acht en wordt op de voet gevolgd door Ronald Post van Stavenisse, Pa trick Ketting van WHS en Alex van der Reest van Smerdiek, bij wie de teller op zeven treffers bleef staan. Met twee doelpunten stijgt ook Adrie Smits van Stavenisse in de rangschik king. Met zes doelpunten deelt hij sa men met Remy Potappel van Smerdiek de zevende plaats in het klassement, waarin Jordy Hage van Smerdiek zich als nieuweling meldde met zijn eerste doelpunt. Voetbal programma Zaterdag 15 november uur SPS-WHS(Versnel) 14.30 Thol.Boys-'s Gravendeel(Wijnen) 14.30 DFS-Stavenisse(Koole) 14.30 Smerdiek-Zaamslag(Dursun) 14.30 Alliance-Noad '67(Nieuwenhuize) 14.30 Oostkapelle 2-Thol.Boys 2(v.d.Kreeke) 12.45 WHS 2-Seolto 2(v.Stel) 13.30 Meeuwen 2-SPS 2(v.Rooten) 14.30 Seolto 3-WHS 3(d.Rond) 12.30 Noad 2-Oni 2(Martens) 15.00 Smerdiek 2-VCK 3(Verhoeven) 14.30 Dinteloord 3-WHS 4(Zwang) 14.30 Thol.Boys 3-Stavenisse 2 14.30 FSV 4-Smerdiek 3 12.00 Thol.Boys 4-Seolto 4 12.30 SPS 3-Yerseke 5 14.00 Stavenisse 3-Thol.Boys 5 14.30 Noad 3-Krabbendijke 4 13.30 Kruiningen 5-WHS 5 12.45 Dinteloord 5-Noad 4 12.30 WC 6-SPS 4 12.30 Smerdiek dames-Bevelanders 14.00 Noad dames-SKNWK 12.00 Zondag 16 november uur Val aan-Vosmeer(Bakker) 14.30 Vosmeer 2-Lepelstraatse B.2 11.30 NVS 5-Vosmeer 3 10.30 Oudenbosch 4-Vosmeer 4 10.00 Voetbal Uitslagen Tweede klasse: WC-WHS 1-0, SPS- 's Heer Arendskerke 1-3. Derde kl.: Thol.Boys-BVC 7-0. Vierde kl.: Waarde-Stavenisse 2-2, DFS-Smerdiek 3-1, Noad-DFC 4-1. Zesde kl.: Welberg-Vosmeer 1-2. Eerste klasse reserve: Seolto 2- Thol.Boys 2 1-2, AZVV 2-WHS 2 2-3. Tweede kl. res.: Serooskerke 2-SPS 2 9-0, WHS 3-Zwaluwe 3 5-1. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Wemeldin- ge 2 4-1. Vijfde kl. res.: Veere-Noad dames n.o. Zesde kl. res.: Halsteren 5-Vosmeer 2 0-2, Vosmeer 3-Moc 11 12-1, Vosmeer 4-Noordhoek 3 3-3. Jeugd: Moe A-Vosmeer A 1-2, Vosmeer C-NVS C 4-0, SPS D-Vosmeer D 4-2. Zaalvoetbal In de Meulvlietcompetitie is er wat ver schuiving in de standen gekomen. Zon dag ging de wedstrijd tussen koploper Smit Boys uit poule A tegen l'Esperan- ce niet door omdat er geen scheidsrech ter kwam opdagen. Naaste concurrent Hof van Holland speelde echter wel en pakte de volle winst (zij het nipt) op Sporting Maroc. Daarmee komt Hof van Holland voorlopig net als Smit Boys op 13 punten, maar met een wedstrijd meer. De uitslagen in poule A waren: Kaai-Noordpoort 6-3, Sporting Maroc- Hof van Holland 2-3, Hof Boys-Stal- land gestaakt wegens ongeregeldheden, Smit Boys-l'Esperance niet doorgegaan. In de B-poule nam Destina in een recht streeks duel de leiding over van Pi- nocchio. Destina heeft 13 punten en Pi- nocchio komt een puntje achterop. De uitslagen waren in poule B: Kaai Boys- The Pub 3-4, Pinocchio-Destina 3-4, Standaard Tholen-Bravi Boys 2-5. Ook de eerste bekerronde is afgewerkt. Daar- ip waren enkele zeer ruime uitslagen te zien. Het meest opvallend was de partij tussen l'Esperance en Calellas die door de eerste werd gewonnen met 28-1. De uitslagen waren: Standaard Tholen-Bra vi Boys 5-1, Hof Boys-The Pub 6-7, Smit Boys-Kaai Boys 3-4, Kaai-Destina 11-4, Noordpoort-Stalland 9-1, l'Espe- rance-Calellas 28-1, Pinocchio-Hof van Holland 8-2. In de C-poule van de bedrijvencompeti tie boekte dinsdag GEP 3 een riante 7-4 winst op Beter Wonen. Elon delfde nipt het onderspit tegen Lievensberg met 5- 6. Maandag moest L&E het loodje leg gen tegen Prince. De uitslag van deze partij in de C-poule was 9-6. Bugatti's won met 6-3 van de Dorpsherberg. Vori ge week pakte Bouman Potter in de A- poule een 5-9 winst op Bloemenhal, ter wijl GEP 1 met 7-4 van Standaard Tho- len won. In poule C won Prince toen ook al van Delta nutsbedrijven met 9-6. Atletiek Vorig jaar won de Thoolse atleet Wim van Dijke de Haarlemmermeerloop, maar dit keer moest hij met de derde plaats genoegen nemen. Een Rus ging als eerste over de finish in Aalsmeer. Van Dijke deed vier uur vijf minuten en 53 seconden over de 62,5 kilometer. „Dat was een minuut langzamer dan vo rig jaar", vertelt Van Dijke. „De laatste 15 kilometer ging pal tegen de storm met windkracht acht in. Dan verlies je veel tijd." Zesde klasse In Welberg was Vosmeer de betere ploeg en won dan ook met 1-2, maar het speelde de wedstrijd met maar negen spelers uit. Vijf keer trok de arbiter geel voor het Thoolse team; hoofdzakelijk wegens commentaar van de spelers, die geïrriteerd raakten door het op treden van de man in het zwart. Zo liet Richard Voshol zijn frustratie merken toen hij voor de derde keer wegens buitenspel werd teruggeflo ten terwijl het dat niet was. In de loop van de tweede helft konden aanvoerder Louis v.d. Laak en Peter Moerland voortijdig gaan douchen toen ze voor de tweede keer geel kregen. Laatstgenoemde werd in het eigen strafschopgebied onderuit geschopt, maar zou zich volgens de scheids rechter expres hebben laten vallen. Het leverde Welberg drie minuten voor het einde een strafschop op. In de eerste helft ging de dreiging duidelijk van Vosmeer uit, dat Ad de Jong in de basis had en Jacco Vaders en Mohammed Musse op de bank. Halverwege hadden de Tholenaren een voorsprong moeten nemen, maar zowel Moerland als De Jong misten op enkele meters van het doel. Tien minuten voor de rust opnieuw een goede mogelijkheid. Uit een hoekschop verlengde Van der Laak de bal, maar De Jong schoot net naast het doel. Meteen daarna rond de John Vroegop een actie wél doeltreffend af. Drie minuten voor de rust scoorde hij, belaagd door drie tegenstanders, opnieuw. Maar de treffer werd afgekeurd omdat de Vossemeerder geduwd zou hebben. Vosmeer-doelman Michael de Jong, gespannen voor het duel tegen zijn oude club, had in de eerste helft weinig werk. Na de rust drukte de arbiter zijn stempel nog nadrukkelijker op de wedstrijd. Vosmeer liet zich er door uit het spel halen. Jacco Vaders was in de ploeg gekomen voor Michel van Leeuwen. Aanvankelijk kon Welberg meer druk uitoefenen. Maar toen na tien minuten Van der Laak naar de kant moest, wist de thuisploeg niet te profiteren. Ad de Jong ging nu in de verdediging spelen. Een schot voorlangs het Vosmeer-doel was het eerste gevaar van Welberg. Meteen daarna lanceerde Vaders een hoge bal, maar die werd ene prooi van de keeper. Na een half uur schoot Moerland uit een voorzet van Vroegop maar net naast. Kort daarna werd het 0-2. De Jong nam een vrije trap aan de zijkant van het zestien-metergebied en Vaders schoot de bal fraai in de hoek. Voor de slotfase kwam Rini Plom pen nog in de ploeg voor Richard Voshol. Welberg leek niet bij mach te nog wat aan de score te verande ren, tot de arbiter de thuisclub te hulp kwam en de bal op de stip leg de. Na de 1-2 kwam de overwinning nauwelijks meer in gevaar. NVS 10 8 2 0 26 47-04 Lepelstr.B. 9 8 1 0 25 32-06 Borgvliet 10 7 1 2 22 30-14 Val Aan 7 4 0 '3 12 23-12 Ouwerkerk 8 4 1 3 13 16-17 Vosmeer 9 4 1 4 13 19-20 Vivoo 9 1 2 6 5 14-29 Welberg 7 1 0 6 3 11-26 Dreischor 8 1 1 6 4 15-40 Moerstraten 9 0 1 8 1 6-45 Noad, hier aan de bal, leverde op het St. Philipslandse veld een prachtige prestatie door met 4-1 van koploper DFC te winnen. Door een ruime 4-1 overwinning op koploper DFC blijft Noad in de race voor het periodekampioenschap. ZPR staat echter nog steeds op één punt voorsprong, maar heeft nog twee lastige wedstrijden voor de boeg. De St. Philipslanders ruiken hun kans, maar blijven afhankelijk van de verrichtingen van de concurrent uit Bergen op Zoom. In de Zeeuwse vierde klas is Smerdiek de klop van Stavenisse nog niet té bo ven gekomen. Door een 3-1 nederlaag tegen DFS verliest het team van trainer Jan Verreijen nog verder terrein. Stavenisse handhaaft zich door een 2-2 gelijkspel tegen Waarde in de middenmoot. Vierde klasse Noad presteerde sterk tegen DFC. Om kans te blijven maken op het periodekampioenschap moesten de St. Philipslanders thuis de bezoe kers uit Dordrecht kloppen. Vooraf geen gemakkelijke opgave, want DFC betrad als lijstaanvoerder het veld in St. Philipsland. Uit een pass van Leo Polderman bracht spits Kees van Tiggele de thuisploeg na twintig minuten spe len op voorsprong, maar door een verdedigingsfout was de vreugde van korte duur. Een speler van DFC profiteerde van de onoplettenheid en bracht na een half uur spelen de stand weer in evenwicht. Zes minu ten later konden echter de St. Phi lipslanders weer juichen. Een vrije trap van Leo Polderman werd door de doelman gekeerd, maar een alert reagerende Erik Fontyne kon de bal alsnog in het doel tikken, zodat No ad met een 2-1 voorsprong ging rusten. Trainer Kees Stoutjesdijk spoorde zijn jongens aan tot meer inzet, waardoor in de tweede helft een ge motiveerd en hard werkend Noad met veel strijdlust de voorsprong verdedigde. Bij Noad werd Hans Polderman vervangen door Erwin Kot. Een aandringend Noad kreeg na een kwartier spelen loon naar werken. Op aangeven van Leo Pol derman bracht Kees van Tiggele de score op 3-1. De doelpuntenmaker maakte vervolgens plaats voor San- der Kot. Leo Polderman stelde de overwinning definitief veilig door na een lange solo doeltreffend af te ronden. Een doelpunt, waarmee Leo Polderman zijn sterke wed strijd bekroonde. De middenvelder stond ook aan de basis van de eer ste drie doelpunten van Noad. Jo- han Reijngoudt speelde eveneens een sterke partij voor de St. Philips landers, maar hij miste het geluk in de afwerking. "Een knappe over winning, waardoor Noad in de race blijft voor de periodetitel", conclu deert trainer Stoutjesdijk. „ZPR staat de komende weken een zwaar programma te wachten, met onder meer een derby tegen Vrederust. Wij zullen eerst zelf geen missers moeten maken en dan maar hopen dat ZPR iets laat liggen", aldus de trainer van Noad. Door de winst te gen DFC zijn de St. Philipslanders een plaatsje opgeschoven. Met 17 punten uit acht duels staat Noad nu op een tweede plaats. ZPR '84 Noad '67 DFC DSE Chrislandia Vrederyst WVO Unitas '30 Alliance DHV Halsteren 0 18 24-09 17 26-09 15 25-14 15 20-14 14 21-21 14 17-17 10 18-20 9 15-30 6 16-25 5 20-31 2 13-26 Voor het eerst in de geschiedenis strijden zaterdag SPS en WHS zaterdag tegen elkaar. De voet balcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse, die dit seizoen debuteert in de tweede klas, speelt zaterdag om 14.30 uur thuis tegen de St. Annalan- ders. De strijd tussen de hoogst spelende Thoolse voetbalvereni gingen wordt een gevecht in de achterhoede. SPS en WHS vor men de staart van de tweede klas. De belangen van het duel zijn dan ook groot, want om uit de de gradatiezone te komen, snakken de teams naar een overwinning. Dat SPS in deze fase van de com petitie een bescheiden plaats zou innemen, was vooraf voorspelbaar. Met het bereiken van het hoogste niveau sinds de geschiedenis kwam het vertrek van verschillende be langrijke spelers zeer ongelegen. Dat WHS nog lager geklasseerd staat dan de zustervereniging is ver rassender, want een halfjaar gele den maakten de St. Annalanders nog kans op promotie naar de eer ste klas. Een verjongd WHS verde digt met veel werklust de groen witte kleuren, maar oogst nog wei nig succes. Tegen WC werd zater dag de derde nederlaag op rij be haald. De St. Annalanders zullen erop gebrand zijn om in Poortvliet de neerwaartse spiraal te doorbre ken, maar treffen een tegenstander waar het zelfvertrouwen per wed strijd is toegenomen. SPS verloor tegen 's Heer Arendskerke met 1-3, maar bood de sterke tegenstander goed partij. SPS wil ook tegen WHS aantonen dat de ploeg geen speelbal is in de tweede klas. Het duel tussen de minst productieve aanval van SPS en de meest gepas seerde verdediging van WHS wordt een gevecht in de achterhoede, waarbij de Thoolse eer en het be houd in de tweede klas op het spel staan. Veel strijdlust en slecht voetbal le verde de confrontatie tussen WC '68 en WHS op. En opnieuw een nederlaag voor de St. Annalanders. In Halsteren begon het jeugdige team van WHS voortvarend, met een goede instelling. In de tweede minuut kreeg Leon van den Ouden een dot van een kans, maar de St. Annalander faalde in de afwerking. Op het scherpst van de snede wer den er duels uitgevochten. Juist Le- St. Maartensdijk 10 november: N. van Driel en M. Bijl 15, L. Verschoor en A. Leemreijze 10, S. Wolse en M. Dane 15, C. van Mierlo en A. Goode 32, G. Verwijs en J. v.d. Klooster 12, W. Lutt en A. van Splunter 16, C. van Splunter en W. Bijl 26, L. v.d. Klooster en C. Free 11 Meulvliet 5 november: mevr. T. Goode-W. Bijl 36 p, mevr. G. Mel- ching-J. Vroegop 26 p, mevr. R. Vroegop-F. Leemreijze 21 p, mevr. C. v.d. Ree-B. Melching 20 p, mevr. L. van Bale-W. van Bale 16 p, mevr. D. Lindenberg 8 p. Tholen: 1 D. Schellinger en J. Geu ze 24 p; 2 mevr. J. Moerkerkens en A. Verkamman 22 p; 3 mevr. R. Nagtegaal en mevr. F. Schellinger 21 p; 4 N. Moerkerkens en mevr. C. Praat 21 p; 5 mevr. J. Bal en L. Soomers 19 p; 6 mevr. Y. Verkam man en mevr. R. Burrows 17 p; 7 mevr. C. Wilsing en J.H. Bal 8 p. Vierde klasse A Door een 2-2 gelijkspel in en tegen Waarde blijft Stavenisse in de mid denmoot van de Zeeuwse vierde klas staan. In Waarde begon het team van trainer Jaap Knop slecht. Binnen vijf minuten kwam de thuisploeg op voorsprong. De Sta- venissenaars Peter de Rijke en Ce- rylle Steendijk probeerden een hoekschop weg te koppen, maar de bal verdween via hun hoofden in eigen doel. Een domper voor Stave nisse, dat door de 3-0 overwinning op Smerdiek met veel vertrouwen naar Waarde was gegaan. Stavenis se hervond zich echter weer snel en schiep verschillende kansen om langszij te komen. Uit de diverse mogelijkheden wist Stavenisse voor rust slechts één keer rendement te halen. In de 22ste minuut maakte spits Adrie Smits de gelijkmaker. Nog voor rust werd een geblesseerd geraakte Corylle Steendijk vervan gen door Sander Smits. De tweede helft begon voor Stave nisse net zo onfortuinlijk als de eer ste helft. Al in de tweede minuut moest trainer Jaap Knop de bal uit het net vissen. De invaller voor de geschorste Jaap de Vos wilde een voorzet onderscheppen, maar liet de bal los, zodat een speler van Waarde kon profiteren. Opnieuw moest Stavenisse een achterstand wegwerken en weer was het Adrie Smits, die het verschil ongedaan maakte. Na ruim een kwartier be paalde hij de eindstand op 2-2, wat gezien de kansen een te mager re sultaat was voor Stavenisse, waarbij echter het veldspel van een laag ni veau was. De goed leidende scheidsrechter hield in dit sportieve duel de kaarten op zak. Door een tweede nederlaag op rij verliest Smerdiek de aansluiting met de top van de vierde klas. Na de 3-0 nederlaag tegen Stavenisse kreeg het team van trainer Jan Ver reijen zaterdag met 3-1 klop van DFS. Een geflatteerde uitslag, want Smerdiek bepaalde het spelbeeld. Met uitvallen leverde de tactiek van DFS meer rendement op. In de openingsfase kreeg Smerdiek al een scoringskans. In de zesde mi nuut ging Gert Jan van Ham alleen op de doelman af, maar de aanval ler van Smerdiek werd door zijn te genstander bij het shirt gepakt. Tot verbazing van de spelers van Smer diek werd de overtreding door de scheidsrechter niet bestraft. De Thoolse ploeg bleef aanvallend spe len, maar ondervond veel hinder van de wind. Tegen de verhouding in kwam DFS na een kwartier spe len op voorsprong. Niels Hage kreeg een goede mogelijkheid op de gelijkmaker, maar de inzet van de spits ging naast. De problemen stapelden zich bij Smerdiek op, toen tien minuten voor rust DFS opnieuw uit een counter scoorde. Inmiddels was Arjen Brinkman ge blesseerd uitgevallen en vervangen door Alex van der Reest. Bij de 2-0 achterstand werd Smer diek in de tweede helft gedwongen om meer risico te nemen. Laatste man Jordy Hage schoof door naar het middenveld om de druk verder op te voeren. Gert Jan van Ham kreeg twee uitstekende kansen voor de gelijkmaker. Beide keren om speelde hij de doelman, maar steeds wist een verdediger van DFS op de doellijn redding te brengen. Met een uitval in de 75ste minuut beslis te DFS de wedstrijd definitief in zijn voordeel. Met een vrije trap scoorde Jordy Hage nog 3-1, maar de resterende tijd was tekort om het de thuisploeg nog lastig te maken. Krabbendijke 9 7 1 1 22 27-09 Apollo '69 9 7 0 2 21 23-13 ZSC '62 9 6 0 3 18 34-19 Nieuwdorp 9 5 1 3 16 25-14 Smerdiek 9 5 0 4 15 24-22 Waarde 9 4 1 4 13 19-19 Zaamslag 9 3 3 3 12 15-14 Stavenisse 9 3 3 3 12 27-28 Duiveland 9 4 0 5 12 22-28 DFS 9 3 1 5 10 14-21 Borssele 9 1 1 7 4 16-35 SVD 9 0 1 8 1 6-30 De voetballers Johan Schot (links) en Piet den Boef zijn gehuldigd voor hun lange staat van dienst bij Tholense Boys. Ze spelen respectie velijk 14 en 12 seizoenen in het eerste elftal. Beide spelers kregen voor de wedstrijd een 'zilveren'schoen uit handen van hun oud-trainers Piet Schot (derde van rechts) en Jan Englebert. Samen speelde het tweetal duizend wedstrijden in de hoofdmacht; Schot heeft zo'n 325 competitieduels achter zijn naam staan en Den Boef - die één seizoen een uitstapje naar Veere maakte - ongeveer 275. Na de wedstrijd werd het bijzondere feit feestelijk herdacht in gezelschap van een aantal oud-medespelers en oud-begeleiders van het duo. Feest was het zaterdagmiddag op sportpark de Bent in Tholen. Voor de competitiewedstrijd Tholense Boys-BVC werden Johan Schot en Piet den Boef door het bestuur gehuldigd. Het koppel speelde samen - vanaf de jeugd tot en met de senioren - ongeveer de 1000ste wedstrijd voor de geel-zwarten en kreeg voor de aftrap uit handen van de oud trainers Piet Schot en Jan Englebert de zilveren schoen. Met een 7-0 overwinning was de stemming na afloop opperbest en werd door (oud)spelers en bestuur nog verder aandacht geschonken aan het jubi leum. De 31-jarige spelers van Tholense Boys behoren nog steeds tot ge waardeerde krachten. Na een mis lukt jaar bij Veere lijkt Piet den Boef zijn draai bij zijn eigen club weer te hebben gevonden, terwijl Johan Schot als linksbenige speler met zijn speloverzicht en zijn tech nische vaardigheid altijd een ge vreesde tegenstander is geweest. Als 17-jarige debuteerde Schot on der trainer Piet Schot in het hoofd team en nooit zou hij zijn verover de positie afstaan. Ondanks dat hij als visser nauwelijks kon trainen, kreeg hij het vertrouwen van de verschillende trainers. Het talent van Piet den Boef werd later ontdekt. In 1985 was het trai ner Jan Englebert, die de ijverige voetballer voor het eerst in de hoofdmacht liet spelen. In korte tijd groeide de kleine speler uit tot een vaste kracht binnen het Thoolse team. Dat Tholense Boys nog steeds de vruchten plukt van dit sterke koppel werd in de jubileumwedstrijd al snel duidelijk. In de derde minuut vielen de jubile rende spelers elkaar juichend om de hals, nadat uit een pass van Johan 'Schot, Piet den Boef scoorde. Ge steund door deze vroege voor sprong, bleef Tholense Boys aan vallend spelen en na een kwartier bracht René v.d. Berge met een van richting veranderd schot de stand op 2-0. Inmiddels was verdediger Arie Draaijer met een enkelblessure uitgevallen. Met als invaller René Moeliker bleef de defensie van Tholense Boys te sterk voor de spo radische uitvallen van de bezoe kers. Doelman Alex Hogendoorn werd in de eerste helft geen enkele keer op de proef gesteld. Tholense Boys bepaalde het spelbeeld en kwam nog voor rust op een veilige 3-0 voorsprong. Opnieuw stond Johan Schot aan de basis van het doel punt. De routinier leek geen hinder te ondervinden van zijn gekneusde ribben en stelde met een knappe pass René v.d. Berge in staat om zijn tweede doelpunt te scoren. In de tweede helft liet Piet den Boef zien, dat hij niet alleen over een zilveren schoen beschikt, maar dat hij ook met zijn hoofd doel treffend kan zijn. Een voorzet van de sterk opgerukte Hassan El Jilali werd door Den Boef in het doel ge knikt. Om verslapping te voorkomen, bracht trainer Paul van Buuren twee verse krachten in het veld. Topsco rer Piet de Graaff kon nu niet delen in het doelpuntenfestijn en werd vervangen door Jan Groenewegen. Michael de Jongh maakte plaats voor Francel Kousemaker. Met het nemen van vrije trappen probeerde Johan Schot ook een persoonlijk succesje te behalen. Eerst belandde een poging op de lat, maar enkele minuten later schoot hij het leer onhoudbaar in de kruising. Zijn 67ste competitiedoel- punt in 325 duels in het eerste elf tal, waarmee hij zijn tweede positie op de topscorerlijst sinds de oprich ting van Tholense Boys verstevig de. Ook bij de zesde treffer stond Schot aan de basi^. Op aangeven van de routinier haalde René v.d. Berge verwoestend uit en liet hij voor de derde keer het net bollen. Jan Groenewegen zette de laatste treffer op zijn naam. Na de overtui gende zevenklapper werd het kop pel Schot/Den Boef nog door de spelers gehuldigd. Beide spelers werd na afloop een T-shirt overhan digd met hun foto erop, terwijl na mens het bestuur een cadeaubon werd gegeven en een rondje voor de voltallige selectie. Verschillende oud-spelers en oud-begeleiders wa ren bij het duel aanwezig en felici teerden Johan Schot en Piet den Boef met hun mijlpaal. Kogelvangers Rillandia Tholense Boys Olympia '60 Baronie Klundert 's-Gravendeel FSV Neo '25 Wik '57 BVC '54 Brouwershaven 9 8 8 7 6 6 4 3 2 2 1 1 1 0 1 0 25 35-07 1 0 22 28-07 2 1 20 30-12 19 27-14 12 21-27 11 23-26 9 17-20 9 7 5 5 3 Tweede klasse 16-24 7-17 13-27 9-25 12-32 on de Witte, die na zijn schorsing weer van de partij was, verzuimde als routinier om zijn hoofd koel te houden. De uit Poortvliet afkomsti ge Bram Hage lokte de verdediger uit de tent. Met twee forse overtre dingen kon de voorstopper binnen een kwartier de douche opzoeken. Ook Danny Moerland en Leon den Ouden kregen in de openingsfase de gele kaart te zien. Met tien spelers werd het er voor WHS niet gemakkelijker op, maar de St. Annalanders wisten het ver lies redelijk op te vangen. Het spel was echter van een bedenkelijk ni veau. Veel werd de lange bal gehan teerd, wat voor WC gemakkelijk verdedigen was. Bij de Thoolse ploeg ontbrak opnieuw een speler, die het voortouw nam en de lijnen binnen het team uitzet, waardoor het een rommelige wedstrijd bleef. Ook WC bakte er weinig van en miste duidelijk diverse basisspelers. In de tweede helft buitte VVC de numerieke meederheid beter uit. De Halsterse ploeg ging meer over de vleugels spelen, maar uit de aanval len kwam weinig gevaar. Slechts één open doelkans kreeg de thuis ploeg, maar daar wist men niet uit te scoren. Ternauwernood wist WHS de bal op de doellijn te red den. Halverwege de tweede helft werd topscorer Patrick Ketting ver vangen door Harm Moerland. Een verse kracht, die welkom was, want door de man minder situatie, dreig de WHS conditioneel in problemen te komen. Een puntendeling leek het maximaal haalbare voor de St. Annalanders, maar tien minuten voor het einde sloeg de thuisploeg toe. Een vrije trap van VVC ging door de muur, die de WHS-verdedi- gers hadden gevormd. Doelman Arrfé van Vossen was verrast en liet de bal simpel door zijn benen in doel lopen. Uit een voorzet van links kreeg Leon den Ouden een mogelijkheid om het tij nog te ke ren, maar zijn kopstoot werd door de doelman gekeerd, zodat WHS opnieuw de punten liet liggen. SPS lijkt steeds beter zijn draai in de tweede klas te vinden. Hoewel de groei nog niet in resultaten zichtbaar is, biedt de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse de laatste duels goed tegenstand. Ook het sterke 's Heer Arendskerke had het tegen de staartploeg niet ge makkelijk, maar wist met een 1-3 overwinning toch de punten mee naar huis te nemen. Lange tijd had SPS uitzicht op een goed resultaat. De thuisploeg be perkte zich nu niet alleen tot verde digen, maar liet zelf enkele keren ook goed veldspel zien. De Poort- vlietse ploeg was echter ongeluk kig, toen het na een half uur spelen een strafschop tegen kreeg. Volgens de SPS'ers struikelde de speler van 's Heer Arendskerke over zijn eigen voeten, maar de scheidsrechter con stateerde een overtreding. Uit de penalty kwamen de bezoekers op voorsprong. SPS vocht zich echter terug in de wedstrijd. Sjaak Quist kreeg een goede kans op de gelijk maker, maar was net te laat, toen een vrije trap van Corné Schaart door de doelman werd los gelaten. Vlak voor rust stelde Dick Uijl met een vrije trap de keeper opnieuw op de proef. Weer liet de doelman de bal los en dit keer wist Sjaak Quist wel te profiteren en prikte hij de bal alsnog in het doel. In de tweede helft hielden de teams elkaar in evenwicht, 's Heer Arendskerke was wel meer in bal bezit, maar kreeg geen doelrijpe kansen. Door een dekkingsfout viel een kwartier voor tijd toch de be slissing. De bezoekers namen een 1-2 voorsprong, maar werden ver volgens in de verdediging gedrukt door SPS. De gelijkmaker hing in de lucht, maar de doelman keerde de doelpogingen, terwijl een kopbal van Jacco Jansen net naast ging. Met een uitbraak in de slotminuut schoot 's Heer Arendskerke het laatste sprankje hoop aan flarden en bepaalden de bezoekers de eind stand op-1-3. Voor het streekduel tegen WHS kan SPS niet in de sterkste formatie aantreden. Wim de Groen, Peter Noordijke en Jan Overbeeke zijn nog geblesseerd, terwijl het mee spelen van Corné Schaart twijfel achtig is. Doelman René Uijl kampt met een achillespees blessure en moet twee weken rust nemen. Of hij dit advies ook opvolgt voor de derby tegen WHS is nog de vraag. Ook Jan de Graaf is niet volledig fit. Hr. Arendskerke 9 Dauwendaele 9 Kruiningen Yerseke SKNWK Bruse Boys Middelburg VVC '68 AZVV Kapelle SPS WHS 2 21 22-13 2 19 19-15 1 18 25-11 2 15 14-9 3 14 18-17 3 12 22-19 3 12 12-12 3 10 9-14 5 8 12-15 4 7 11-19 5 6 6-16 6 5 13-23 Boutens. In de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg is van 21 no vember tot 10 januari een expositie gewijd aan de nagelaten boeken en manuscripten van de dichter P.C. Boutens. Tegelijkertijd verschijnt een catalogus van de nalatenschap, getiteld 'De P.C. Boutens-collectie van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Bij de bibliotheek is verder een P.C. Boutens boekenleg ger te koop.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15