Stamreeks Christiaan Moeliker Vertragingsschade is niet aan de orde 'n Allemènseluks mooi museum CDA wil beleid voor 10-15 jaar Opgeruimd staat netjes En de glasbak werkt zeven dagen in de week. Donderdag 13 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 De geslachtsnaam Moeliker komt in de doop- en trouwboeken van de Grote Kerk in het stadje Tholen in veel spellingvarianten voor, evenals in het ar chief van de weeska mer. Een oude vermel ding van de naam da teert van 1635 toen Adriaen Jacobs Moe- lijcker als voogd van de wees van zijn broer Jan Jacobs Moyelyc- ker van Reimerswaal en Pieterken Willems - de twee jaar oude Wil- lemintgen Jans - de eed aflegde (weeska mer Tholen inv. nr. 5/269). De oudste ver melding is echter te vinden in het register van rekeningen van het schippersgilde van de stad Tholen van 1631 waarin het ink omgeld van Ariaen Ja cobs Moeylich werd verantwoord. G.s. over schadeclaims varkenshouders: Grote investering waterzuiveringen A je Stalland binnen riet, zie je 'n borretje 'museum De Meestoof' in daer motje weeze. „Kom 's kieke, dat a ze bie ons tuus vroeher ok." Die opmerking hoor je dik wijls wanneer je in het museum bent. Er zijn mensen in onze gemeente die nog nooit in hun eigen streekmuse um zijn geweest. Hoe korpt dat toch? De ramp Uitnodigend, leefbaar, zorgzaam en bedrijvig Volgens het concept-verkiezingsprogramma 1998-2002 gaat het CDA uit van de bijbelse kernbegrippen gerech tigheid, gespreide verantwoordelijkheid, solidariteit en rentmeesterschap. De christen-democraten hebben vier kernbegrippen: een veilige, sterke, schone en activeren de gemeente. Onder het motto CDA lokaal appèl wor den vier thema's nader uitgewerkt: een uitnodigende, leefbare, zorgzame en bedrijvige gemeente. Steunpunt mantelzorg Zwemmen Glas, hup in de glasbak Pak even uw zakboekje door j.p.B. zuurdeeg Op zoek naar voorouders via het gemeentearchief Tholen Van Adriaen wordt zijn komst van Reimerswaal bevestigd door de ontvangst van poor- tergeld op 4 juni 1631, het geen in de rekeningen van de kerk is verantwoord. Rei merswaal en de omgeving ervan, die bekend stond als de Brede Watering beoosten Yerseke, werden zwaar ge teisterd door de stormvloe den van 1530 en 1532. In 1564 was van het hele grond gebied nog alleen de stad over die op een omwald ei landje lag. De plaats werd tij dens de Tachtigjarige Oorlog, in 1572, door de Geuzen ge plunderd. In 1573 lag er een Spaans garnizoen dat het jaar daarop werd verdreven, waarna de stad in brand werd gestoken. Hierna volg de enig herstel. De kosten voor de verdediging tegen het zeewater vergden echter steeds grotere uitgaven. Het definitieve einde voor de stad kwam in 1631 toen er Spaan se soldaten en matrozen wer den geïnterneerd die tijdens de slag op het Slaak in sep tember van dat jaar gevan gen waren genomen. De laat ste Reimerswalers verlieten toen hun stad en trokken naar Bergen op Zoom en Tholen. Volgens de Cronijk van Zee- Hef geslacht Moeliker verliet in 1631 Reimerswaal en vestigde zich in Tholen. Deze verdronken stad ligt ter hoogte van de Bergsediepsluis (Oesterdam) in de Oosterschelde. De schippers zullen bij de haven hebben gewoond die dwars door de stad liep en eindigde bij de watermolen. Aan de oostkant van de haven stonden de zoutketen. Platte grond van Jacob van Deventer circa 1560. land van M. Smallegange (circa 1690) hebben de Rei merswalers in Tholen lange tijd een aparte natie gevormd die zich vooral bezig hield met de mosselvangst. Deze mosselnering werd bijzonder geprezen. De vissers vingen de mossels rond het 'eilande ken Reimerswale' en ten wes ten daarvan op de plaats waar het slot Lodijke had ge staan. Ze vervoerden de mos sels naar de voornaamste steden in de Nederlanden. Ook waren zij bekwaam in hun werk in de meestoven waar uit de wortels van de Rubia tinctorum een rode kleurstof werd gewonnen. Behalve Adriaan Jacobs wa ren ook zijn broers Jan, Wil lem en Rochus onder de naam Moeliker bekend. Hier door kan worden aangeno men dat ook hun vader Jacob deze naam zal hebben ge voerd. In dit geval zou de naam al in 1600 in Reimers waal gevoerd kunnen zijn. In de enkele bewaard gebleven archiefstukken van deze stad wordt de naam Moeliker ech ter niet genoemd. Het boek werk Zeeuwse Familienamen van RJ. Meertens vermeldt dat het woord 'molik' eigen lijk betekent 'vogelverschrik ker'; het heeft dezelfde bete kenis als het Vlaamse 'simpe laar', waarmee een onnozel mens werd aangeduid. Deze betekenis lijkt niet van toe passing op een geslacht van schippers. De verklaring die het Middelnederlandsch Handwoordenboek geeft voor het bijnaamwoord 'moeyelijc' met de spellingvarianten moye-, moey- en moy-, na melijk moeite, lastig, moei lijk, met moeite gepaard gaande, sluit beter aan bij dit geslacht dat in moeilijke om standigheden in Reimerswaal heeft geleefd en misschien voordien, evenals vele dui zenden Brabanders en Vla mingen, de Zuidelijke Neder landen heeft verlaten. Vooral na de val van Antwerpen in 1585 was er een ware exo dus. Een aantal van hen kan de Schelde zijn afgezakt en zich in het ontvolkte Reimers waal hebben gevestigd. Voor het samenstellen van deze stamreeks is ook gebruik ge maakt van de genealogie Moeliker (17e en 18e eeuw) van de heren J.J. en D.J. van de Velde. 1. Willem Jacobse Moeli ker ook wel Smit genoemd, geboren Reimerswaal circa 1610, lid schippersgilde te Tholen van 1638 tot 1680, be graven Tholen 2 november 1680. Hij huwde Tholen 7 juni 1637 Adriaentje Lambrechts, geboren Ooltgensplaat circa 1615, begraven Tholen 4 juni 1681. De erven van Willem ver kochten in 1689 een huis aan de kaai genaamd Het wapen van Dort aan Simon Willem- se Moeyelijke, de jongste zoon van bovengenoemde (RAZE 5182/235v). 2. Willem Willemse Moe- ijlijker geboren Oude-Tonge circa 1640, begraven Tholen 21 maart 1707. Hij was stam per in de meestoof te Oude- Tonge in 1674 en 1677, lid schippersgilde 1679-1707. Hij huwde I, ondertrouw Sommelsdijk 10 januari 1668, Lijntje Imans (van Damme), geboren Sommelsdijk, over leden voor mei 1679. Zij was een dochter van Imand Pyeterse en Janneken Arends. Hij huwde II Tholen 26 mei 1697 Lijsbeth Jans, weduwe van Adrien Korten, geboren Maseik (Maaseik in België aan de Maas). Uit het eerste huwelijk is ge boren: 3. Willem Wilmsen Moelij- ker gedoopt Oude-Tonge 28 oktober 1674, schipper, gilde- broeder van 1702 tot 1718, overleden na 1727, mogelijk begraven 8 december 1734. Hij huwde Tholen 26 mei 1697 Jobje Marinus Cam- moot (Kamhoofd), geboren Sint-Annaland, dochter van Marinus Philipse Cammoot en Pieter Rochus. Willem Wil lems Moeijlijcker betaalde in 1702/03 inkomgeld voor het schippersgilde. Vanaf 1707/08 had hij een boot. In 1714/15 en 1715/16 was hij respectie velijk gezworene en boekhou der van dit gilde. 4. Marinus Willemse Moe liker gedoopt Tholen 18 maart 1705, visser, lid schip persgilde o.m. in 1761, begra ven Tholen 28 juni 1779. Hij huwde Tholen 18 mei 1729 Hendrica/Hendrikje Jans Tonisse, gedoopt Tholen 2 november 1704, begraven al daar 21 april 1769. Zij was een dochter van Jan Antho- nisse en Adriaenke Jans. Tot de inboedel behoorde in 1769 een huis aan de Be- bouwdendam en een vis- schuit met toebehoren ter waarde van 83.6.8 (weeska mer Tholen inv. nr. 20/225v). 5. Anthonie Moeliker ge doopt Tholen 22 juli 1739, be graven aldaar 22 april 1782. Hij huwde I, mogelijk te Oud- Vossemeer circa 1766, Catha- rina de Kwaak/de Quaak, be graven Tholen 5 juli 1780. Zij is vermoedelijk een dochter van Claes de Quack en Adria- na Vroegop die in 1743 en 1747 kinderen te Oud-Vosse- meer lieten dopen. Hij huwde II Tholen 3 juni 1781 Maria Dane, geboren Poortvliet 15 maart 1755, overleden Tho len 4 april 1830. Zij was een dochter van Cornelis Dane en Tannetje van den Berg. Uit het eerste huwelijk is ge boren: 6. Nicolaas Moeliker gebo ren Tholen 21 mei 1775, be graven Tholen 31 mei 1809. Hij huwde Tholen 30 maart 1800 Johanna Pieternella Leennard, geboren Tholen 28 maart 1779, overleden aldaar 2 september 1831. Zij was een dochter van Anthonie Leennard en Jannigje van den Berg en huwde na de dood van Nicolaas, Tholen 24 september 1813 Hendrik Rij- merink. 7. Hendrik Moeliker gebo ren Tholen 7 november 1805, arbeider, overleden aldaar 7 februari 1886. Hij huwde Tholen 29 april 1829 Johanna Antonisse, ge boren Tholen/Fijnaart 16 no vember 1807, overleden Tho len 5 november 1876. Zij was een dochter van Mari nus Philippus Antonisse, metselaar, en Pieternella van der Grijp. 8. Kornelis Moeliker gebo ren Tholen 12 november 1841, overleden aldaar 28 maart 1901. Hij huwde Tholen 27 januari 1870 Suzanna Goudzwaart, geboren Poortvliet 20 januari 1846, overleden Tholen 4 no vember 1914. Zij was een dochter van Johannis Goud zwaard en Johanna Meliefde. 9. Marinus Moeliker gebo ren Tholen 18 januari 1875, landbouwer, overleden al daar 2 oktober 1942. Hij huw de Tholen 3 mei 1900 Corne lia Maria Christiaanse, gebo ren Tholen 30 oktober 1873, overleden aldaar 10 februari 1955. Zij was een dochter van Christiaan Christiaanse en Cornelia Hage. 10. Christiaan Moeliker geboren Tholen 4 januari 1908, landbouwer, overle den Bergen op Zoom 2 juli 1984. Hij huwde Sint-Maartensdijk 10 november 1932 Janna Pie ternella Slager, geboren Sint- Maartensdijk 25 december 1905, overleden Bergen op Zoom 2 maart 1987. Zij was een dochter van Anthonie Slager en Maartje Nelisse. Britt b.v. - varkenshouder B. Rijnen - heeft de gemeente Tholen aan sprakelijk gesteld voor eventuele vertragingsschade ten aanzien van de milieuvergunning voor uitbreiding van zijn stal aan de Groeneweg. B. en w. zeggen geen beslissing over de vergunningaanvraag te kunnen ne men, zolang de provincie niet heeft geoordeeld over de door Rijnen ge vraagde ontheffing van de plicht een milieu-effectrapport te overleggen. Maar volgens gedeputeerde staten is het volstrekt legitiem een aan vraag aan te houden in verband met een tussentijds ontstane mer-plicht. Vertragingsschade is niet aan de or de, schrijven g.s. aan het gemeente bestuur. Mocht er al een claim ko men, dan hoort die volgens b. en w. niet op het bordje van de gemeente thuis. De handelwijze van b. en w. is immers een gevolg van het pro vinciale beleid. Al in juli lieten g.s. weten dat schadeclaims niet rele vant zijn omdat in Tholen een aan houdingsplicht geldt voor bouwver gunningen. In het geval van Rijnen wordt de uitbreiding - met 1800 varkens, een mestbassin en een pro- paantank - echter ingepast binnen reeds vergunde stallen en is geen nieuwe bouwvergunning nodig. Op De rioolwaterzuiveringsinstallatie tussen de Provincialeweg en de Ou- delandseweg in St. Maartensdijk wordt in 1998 ingrijpend verbeterd. De beleidsproductenbegroting van het waterschap Zeeuwse Eilanden raamt hiervoor 9,8 miljoen gulden. Dit bedrag is voor de bouw van een nieuwe installatie, inclusief sloop van bestaande voorzieningen. In de lopende begroting was er 6 miljoen voor uitgetrokken. Hiermee is het karwei nog niet geklaard, want ook de transportleidingen vanuit de om liggende dorpen moeten nog aange past worden. Vanuit St. Annaland vergt dat 3 miljoen gulden en vanuit Poortvliet en Scherpenisse eenzelf de bedrag, hoewel daarvoor dit lo pende jaar al een miljoen was uitge trokken. De zuiveringsinstallatie aan de Slabbecoornweg in Tholen wordt volgend jaar voorzien van een fijnrooster-selector van vier ton. Het aanbrengen van een harkrooster met contacttank en beluchting in St. Phi- lipsland kan voor 150 mille ge klaard worden. De sloop van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie op het Poortvlietse bedrijventerrein wil het waterschapsbestuur doorschuiven naar 1999. Dat spaart weer een ton in de begroting 1998. Bovendien moet de nieuwe installatie in St. Maartensdijk eerst klaar zijn, wil de zuivering in Poortvliet afgebroken kunnen worden. Budelpack heeft al eerder belangstelling getoond voor de vrijkomende grond. opmerkingen van het gemeentebe stuur met betrekking tot de ont heffingsmogelijkheid voor de mer- plicht - volgens g.s. een juridisch verantwoorde oplossing - gaat het provinciaal bestuur niet in. B. en w. schreven dat 'het politiek weieens zeer gevoelig zou kunnen liggen om voor de vergunningaanvragers de kolen uit het vuur te halen en de procedures op initiatief van de ge meente te vereenvoudigen ten gun ste van de aanvragers'. De gemeente vraagt Middelburg ook advies in de te volgen procedu re. Wanneer geen ontheffing van de mer-plicht wordt verleend, moet volgens de provincie een nieuwe aanvraag (milieuvergunning) inge diend worden. Dan moet de oude worden ingetrokken, wat een aan vrager niet altijd zal willen doen om het de gemeente niet al te ge makkelijk te maken, menen b. en w. Men zou dan de vergunning kunnen weigeren, maar dat is in de ogen van het gemeentebestuur juridisch niet helemaal zuiver. G.s. herzien in hun brief het standpunt dat een nieuwe aanvraag ingediend zou moeten worden. De wet milieube heer biedt de oplossing, menen ze nu, doordat geen beoordelingster mijn voor het milieu-effectrapport is opgenomen. De gemeente kan de oorspronkelij ke aanvraag buiten behandeling la ten totdat alsnog een milieu-effe- crapport is ingediend. Ook wil Tholen van de provincie weten, wanneer het de lopende pro cedures kan vervolgen van 'geval len' waarvoor een ontheffing van de mer-plicht in Middelburg is aange vraagd. Mocht op een eventuele uit spraak van de Raad van State ge wacht moeten worden, dan zou het volgens de gemeente denkbaar zijn dat een eventueel benodigde bouw vergunning al is verleend op het moment dat de procedure weer wordt opgepakt. Dat laatste kan in de ogen van g.s. niet. Ze verwijzen naar de woningwet, waarin is be paald dat een bouwvergunning pas mag worden afgegeven als al een milieuvergunning is verleend. De procedure rond de milieuvergun ning kan inderdaad pas worden ver volgd als er een onherroepelijke be slissing ligt. In de tussenliggende periode moet, aldus g.s., de aan vraag om een bouwvergunning worden aangehouden als er geen wijzigingsgrond is. De nieuwe schuur van De Meestoof is overgedragen in aanwezigheid van een groot aantal vrijwilligers. Voorzitter Westerveld (links) is in gesprek met aannemer Quist en beheerder Kousemaker. We hadden dit seizoen weer zo'n 3600 bezoekers overal vandaan. Groepen waarvoor op verzoek een rondleiding werd verzorgd. Schoolkinderen waarvoor een speurtocht door het museum werd georganiseerd. Toeristen, zelfs buitenlanders, om a's met kleinkinderen enz. Teveel om op te noemen. Iedereen is altijd enthousiast. Want w' toch zo'n allemènseluks móói museum. Weet je wè da m'n mit Dreischor saemen as de beste uut de busse hekomme bin in Zeeland? Dae bin m 'n hróós op. De tentöónstelliengen wisselen ie der jaer; ze motte van 't bestuur telkens wat anders verzinne. Da doen ze a zo'n twintug jaer in 't lukt oaltied. Dae stae je versteld van. We wèrreke mit vriewillegers. We bin mit zo 'n man of vuufender- tug. 't Kan d'r ok êên méér of min der weeze, kan 'k nie persies zèhhe. A t'r 'n bus mit ménsen komt, haen ze êêst nae 't schoollokaal. Ze mot te mit d'r dikke buukjes in die nau we bankjes in dan óór je wat! Kin deren zijn soms verwonderd. Ging dat vroeger zo? Klompen in het rek. Twee aan twee in de bank, armen over elkaar, mond dicht. Meester of juf op een hoge stoel achter de les senaar. Met een latje een klap op de lessenaar en stilte't Latje wier ök wè 's vd wat anders hebruukt. In 1993 hadden we een tentoonstel ling over de ramp. Toen ik op een middag mijn toerbeurt had, trof ik een Duitser die een en ander vroeg over de ramp. „Traurig", traurig was het; arme mensen en dat 'scho ne' landschap dat onder water stond. Ik kon het niet laten. Schatte hem ouder dan mezelf, dacht aan de evacuatie in 1944. Het was eruit voor ik het wist; vertelde hem dat het in 1953 een natuurramp was, maar dat oits eiland in 1944 door de Duitse bezetter onder water werd gezet en de mensen het moesten verlaten. Dat was ook een ramp. „Ach so", klonk het. Hij taxeerde me vanachter zijn brilletje, bleef netjes en ik ook weer. Voordat hij wegging, hadden we nog een goed gesprek. Zo gaat dat. Je beleeft vanoalles. Lest adde m 'n 'n klasse mit schoolkinders op speurtocht, 'n Leuke dikzak dee niks. „Je mot 'n bitje opschiete jö, 't liekt wè of j'n bitje lui bin." „Da zeit de mééster ok oaltied." In ie wachtte heweun tot d' oare klaer waere. Contacten zijn zo leuk, zoals laatst. Iemand bracht speelgoed voor het museum. Dingen waarmee hij in zijn jeugd zoveel gespeeld had; hij was er zuuneg op hewist, dat zag je. „Kun nen jullie dit gebruiken?" Ineens herkende ik hem, zag hem tussen zijn klasgenootjes, jaren geleden. Er kwam een gesprek op gang. Ja hoor, hij was het! Ik vroeg naar zijn beroep, waarop hij zei: „Wat had je gedacht?" Denkend aan dat kleine donder- steentje van toen zei ik: „Sloper of vrachtwagenchauffeur.' Hij lol, bleek een keurige ambte naar. We muhhe wè hróós weeze op ons museum. In op de ménsen die zo'n twintug jaer helaeje d'r op hekom me bin om zo vee meuheluk spullen vd d'n onderhank te bewaeren. W' noe 'n kaemertje mit besties, 't wienkeltje van Engel, 'n ouw schoollokaal, 't bin juwêêltjes. In d'r is nog vee méér in we kunne nog méér hebruuke. Je mot in de zeumer van 1998 's komme kieke. Je weet nie wat a je mist a je 't nie doet. W' d'r dan 'n nieuwe schuure bie; mit 'n boerewaehen die a mien opa nog hemaekt eit vd de Middelostie, d vele jaeren helae je- 'k Zou nog uren kunne vertelle, ma dan óór m 'n verhael te lank, 'k Za ma zèhhe (schrieve), tot ziens in 't museum! Nu traditionele verbanden aan bete kenis verliezen en vertrouwde ka ders minder houvast bieden, pleit het CDA voor de ontwikkeling van een plan hoe de gemeente er over 10 tot 15 jaar uitziet. Uitgangspun ten zijn verder: iedereen mee laten doen en mee laten delen in de wel vaartsgroei, alsmede burgers en or ganisaties vanaf het allereerste be gin actief betrekken bij het gemeen telijk beleid. Onder het hoofdstuk leefbare ge meente zijn de CDA-uitgangspun- ten: geen verdere uitbreiding van mega-varkensbedrijven, voorko ming van verpaupering van het bui tengebied door een ruimter vesti gingsbeleid onder randvoorwaar den, speciale aandacht voor huis vesting van ouderen en gehandicap ten, woonzorgprojecten in kernen die geen woonzorginstelling heb ben, geen coffeeshop op Tholen, meer invloed van de gemeente op de lokale politiezorg, verbetering van de verkeersveiligheid en -men taliteit door effectieve maatregelen. Aandachtspunten bij het thema zorgzame gemeente zijn: stimule ring sportdeelname door jongeren, culturele voorzieningen (biblio theek, museum en muziekbeoefe ning) voor de gehele bevolking, ac tivering en ondersteuning van vrij willigerswerk, steunpunt voor man telzorg, stimulering van een actief Acht ereplaatsen en veertien persoonlij ke records. Dat was de oogst voor zwemvereniging De Dolfijn '92 op de tweede Zeeuwse competitiewedstrijd van het seizoen. De wedstrijd werd in Kapelle gezwommen. De resultaten van de Thoolse zwemmers waren: MEISJES tot en met vijftien jaar. 100 m vlinderslag: 3 Astrid Bouten 1.38.4 min. Dames. 100 m vrije slag: 3 Coriene Bo- lier 1.38.9 min. JONGENS tot en met vijftien jaar. 50 m schoolslag: I Wemer de Viet 37.5 sec. en p.r. 100 m vlinderslag: 1 Werner de Viet 1.19.4 min. Heren. 100 m vlinderslag: 2 Martijn v.d. Graaf 1.20.5 min. 100 m vrije slag: 3 Wemer de Viet 1.06.8 min. 200 m rugslag: 3 Pascal de Viet 2.42.8 min. en p.r. 4 x 100 m vrije slag: I Remco de Viet, Pascal de Viet, Martijn v.d. Graaf en Wemer de Viet 4.39.4 min. informatiebeleid voor ouderen om onveiligheidsgevoelens weg te ne men, bestrijding van stille armoede, actief minderhedenbeleid, jongeren en -organisaties betrekken bij een lokaal jongerenbeleid en voldoende budget voor gehandicaptenzorg. Het thema bedrijvige gemeente dient volgens het CDA te worden uitgewerkt via de aandachtspunten: stimulering van werkgelegenheid in het kader van rust, ruimte en mi lieu; geen 24 uurs economie en een doorgedraaide flexibilisering van arbeidstijden; extra mogelijkheden scheppen voor mensen die onvol doende kans hebben op de arbeids markt; één loket functie voor voor zieningen op het gebied van finan ciële zorg, sociale zekerheid en ar beidsvoorziening; actief beleid op het gebied van duurzaam bouwen en bevorderen van projecten die het energiegebruik terugdringen; bij subsidieverlening de verantwoorde lijkheid voor de prestatie bij de subsidie-ontvanger leggen zodat deze een langere termijnvisie kan ontwikkelen; het voeren van een so ber en efficiënt beleid om de lasten druk voor de inwoners beperkt te houden. XTC ech nie! - De GGD'en in West- en Midden-Brabant en het centrum verslavingszorg in hetzelf de gebied zijn een voorlichtings campagne gestart naar aanleiding van de onrust rond xtc-pillen. Ze richten zich met posters en flyers op jongeren in het uitgaansleven, met de boodschap: xtc ech nie, wat zit er nu weer in die pil? THOLEN t/m 28 nov. Tentoonstelling kera miek van Carla de Winter, biblio theek. 14 nov. Zangavond koor Mathanja en Calvijncollege, Ned. Herv. kerk 20 u. 15 nov. Orgelconcert Everhard Zwart, N.H.-kerk 20 u. 15 nov. Bruidsbeurs, Meulvliet 12- 20 u. 15 nov. Tweedehands-boekenbeurs, Calvijncollege 10-16 u. 18 nov. Themamiddag Anbo met dia's over Kenia, zaal Schuttershof 14 u. 18 nov. Avond plattelandsvrouwen over brandpreventie, brandweerka zerne 20 u. OUD-VOSSEMEER 14 nov. Cabaret 'Sssst...Stultiens' door Bart Stultiens, Vossenkuil 20.15 u. 15 nov. Intocht Sinterklaas, Vossen kuil 13.15 u. 15 nov. Sinterklaasdisco Jong Vos- maer voor groepen 6, 7 en 8, Vos senkuil 15 u. 15 nov. Kaartavond v.v. Vosmeer, Hof van Holland 20 u. 19 nov. Koersballen Anbo, Vossen kuil 14 u. 21 en 22 nov. Tentoonstelling De Zwaluw, Hof van Holland 14-23 u. SINT-ANNALAND 18 nov. Lezing mevr. Boxhoorn voor plattelandsvrouwen over ko ningin Emma. STAVENISSE 18 nov. Voorlichtingsavond borst kanker door GGD, De Schuilplaats 19.30-21.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 21 nov. Dance-event met DJ Barry, Haestinge 20 u. 22 nov. Intocht Sinterklaas, Cen trum Thuiszorg 15 u. 28 nov. Concert Rowwen Hèze, Ha estinge 19.30 u. SCHERPENISSE 22 nov. Intocht sinterklaas, Hoge Markt 13.30 u. 26 nov. Toneelmiddag door oude- rentoneel Roosendaal, Holland Huis 14 u. POORTVLIET 14 nov. Optreden Zeeuwse trouba dour Engel Reijngoudt, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 28 nov. Gezinsavond plattelands vrouwen en VAB. BERGEN OP ZOOM t/m 9 dec. Expositie 'Vrouwen vreugde' van Jenny van Herwijnen, Markiezenhof. t/m 1 feb. Expositie 'Zwarte Fara o's, koninkrijken aan de Nijl', Mar kiezenhof. 13 nov. Tragikomedie 'Schakels' met Johnny Kraaijkamp sr., De Maagd 20.15 u. 13 nov. Lezing 'Beleg 1747' bij heemkundekring Halchterth, Toren- zicht Dorpsstraat 68 20 u. 16 nov. Romantisch ballet 'Giselle' door Russisch ballet St.Petersburg, De Maagd 20.15 u. 17 nov. Theaterconcert 'Een nieu we herfst' van Boudewijn de Groot, De Maagd 20.15 u. 18 nov. Theaterconcert 'Best of Fi ve' door Montezuma's Revenge, De Maagd 20.15 u. 20 nov. Muziektheater 'Famineur- zeven' van De Nieuwe Snaar, De Maagd 20.15 u. 25 nov. Tragedie 'De Nacht van de Pauw' door het Nationale Toneel, De Maagd 20.15 u. 26 nov. Opera 'Boris Godoenov' door Staatsopera van Tatarstan, De Maagd 20.15 u. 28 nov. Theaterconcert 'Meer dan Ooit' door Robert Long, De Maagd 20.15 u. 29 nov. Theaterconcert door Wille- ke Alberti, De Maagd 20.15 u. +film+++fllin+++Film+++film+ ROXY 1: The Game - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u. za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u„ wo 14 en 20 u. ROXY 2: Contact - do en zo t/m wo 20 u„ vr 21.30 u„ za 18.30 u. My Best Friends Wedding - vr 18.45 u„ za 21.30 u„ zo 16.30 u. 101 Dalmatiërs - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1: Double Team - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 2: The Peace maker - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. George of the Jungle - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. CINEM'ACTUEEL 3: The Lost World: Jurassic Park - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 13.30, 16.15 en 18.45 u„ wo 14 u. Airforce One - vr t/m zo 21.30 u„ wo 20 u. Ver rassingsvoorpremière - do 20 u. Ci nema Paradiso: Bid Night - ma 20.30 u. 500e voorstelling van cine ma paradiso met exclusieve voor première van een oscar-genomi neerde - di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101,9 MHz en op Tholen via de kabel op 88,9 MHz.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13