lëlfeens Beeldje op een voetstuk geplaatst Grondgebruikers in verkaveling kunnen op percelen aan de slag Commissie wil maatregelen in de Burg. Van der Hoe venstraat Nieuwe eisen slopen asbest Donderdag 6 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 14 januari internationale bruidsmodeshow kaarten nu verkrijgbaar De grondgebruikers in het landinrichtingsblok Sint-An naland kunnen sinds zaterdag over de hun toebedeelde kavels beschikken. Donderdagmiddag is in De Welleva- ete de akte van toedeling ondertekend. Van de 3148 hec tare die het blok meet, is ongeveer een kwart bij de uit ruil betrokken. Het aantal kadastrale percelen is terugge bracht van 1812 naar 1516. De overgang van de kavels verloopt niet helemaal zonder problemen, zo bleek uit een opmerking van een van de aanwezigen. Vrijdags en zaterdags GEOPEND ld Uw partner voor uw huwelijksdag Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. f Pak evenuw^^ zakboekje Voor de totale aankleding van bruid en bruidegom bruidskinderen en communicanten Akte van toedeling voor blok Sint-Annaland is eerste op Tholen [ff flakkee verhuizingen b.v. Acht jaar oude bomennota evalueren en zonodig bijstellen Rotganzenplaag Niet eigenwijs Aan het verwijderen van asbest worden de laatste jaren hoge eisen gesteld. Om niet bloot gesteld te worden aan kankerverwekkende asbestdeeltjes worden bij het slopen van asbestwanden en daken door de slopers speciale pakken gebruikt. De gemeente Tholen moet ook in de bouwverordening nieuwe voorschriften opnemen voor het verwijderen van het spul dat vele toepassingen kent. De gemeente moet wel degelijk actie ondernemen naar aanleiding van klachten van bewoners van de Burg. Van der Hoevenstraat in Tholen over de bomen in hun straat. De commissie openbare werken was maandag unaniem in het advies aan burgemeester en wethouders. Het col lege wil volstaan met het plegen van onderhoud en vindt dat er van onevenredig grote overlast geen sprake is. ,,U weet net zo goed als ik: je breekt daar de nek over de opgeduwde trottoirtegels", zei M.A.J. van der Linde (PvdA) tegen wethouder J. van der Jagt. Parkeerstrook opofferen Wat te doen wanneer ik mijn nieu we perceel wil gaan ploegen, maar de oude eigenaar heeft er nog sui kerbieten op staan en wil die niet rooien omdat ze volgens hem nog groeien?, was de vraag die gesteld werd. Notaris J. Schot haalde er de akte bij, waarin staat dat kavelaan vaarding ingaat na roven oogst. Commissievoorzitter G.L.D. Gaak eer sprak er zijn twijfel over uit dat nu nog gewassen op een perceel staan. Navraag leerde, dat één grondgebruiker kennelijk wat dwars ligt. Tegen het plan van toe deling zijn aanvankelijk 87 bezwa ren ingediend. Daarvan werden er 79 in overleg opgelost, 1 voor de rechtbank ingetrokken, 6 door de rechter afgewezen en 1 toegekend. Wat voor bezwaren waren er? „Ie mand wil een perceel grond niet toegewezen krijgen, omdat het slechte grond is. Hij wil het echter wel in overbede- ling verwerven. Een ander wordt op zijn eigen per- Ceel toegewezen en maakt bezwaar tegen de geren die erin zitten. 'Die geren heb ik al 30 jaar, geef ze nu maar eens aan een ander'. Een an der perceel is weer onevenredig ge lijkvormig. Veel bezwaren kwamen binnen omdat zwaardere grond toe bedeeld was. Het gevolg zou dan zijn, dat het blok plots geen lichte grond meer bevatte", illustreerde Gaakeer. De sterkte van de tafel en van de deur van het kantoor zijn volgens de voorzitter regelmatig getest. Maar hij had alle begrip voor de houding van de grondge bruikers. Wat Gaakeer ook tevreden stemde, was dat de tegenstemmers (38% van de stemgerechtigden met 35% van de oppervlakte) groten- Wapen Steenbergen. Onze buur gemeente Steenbergen moet als wa pen dat van de voormalige gemeen te krijgen. B. en w. stellen dat de gemeenteraad voor, op advies van de Noord-Brabantse commissie voor wapen- en vlaggenkunde en met instemming van de heemkun dekringen in de gemeente. Volgens het college is de cultuur-historische waarde van het Steenbergse wapen vele malen groter dan die van de wapens van de voormalige gemeen ten Nieuw-Vossemeer en Dintel- oord. Laatstgenoemde wapens zul len de status van dorpswapen krijgen. deels hun medewerking hebben ge geven aan de ruilverkaveling. „Hiervoor wil ik namens de com missie mijn waardering uitspre ken." De voorzitter noemde het ook verstandig, omdat het rijk toch maar bereid is 1,4 miljoen gulden in de streek te stoppen. Hij gaf een overzicht van de ontwikkelingen die ertoe hebben geleid dat een ruil verkaveling is aangevraagd. De commissie voor het blok Sint-An naland is eind 1988 geïnstalleerd. Behalve drie leden uit de agrarische sector maakt ook een vertegen woordiger van de particuliere na tuurbeschermingsorganisaties er deel van uit. „Levend en werkend in een streek waar voor de grond, voor agrarisch gebruik, veel meer wordt betaald dan de economische waarde, is het moeilijk te verteren dat goede landbouwgrond tot na tuur bestemd wordt", zei Gaakeer daarover. Maar het verbeteren en uitbreiden van de recreatieve voorzieningen en de natuur waren voorwaarden om overheidssubsidie te verkrijgen. Dat neemt niet weg dat de grondgebrui kers bang zijn voor de uitstraling van onkruid- en wildschade uit de natuurgebieden. Een ander probleem dat daarbij om de hoek kwam kijken, was dat veel dijken vanuit particulier bezit over zouden gaan naar Staatsbosbeheer; uiteindelijk is ervoor gekozen dat voor de inrichting van het land schap enkele dijken naar Staatsbos beheer gaan, terwijl voor de overige dijken ook particulieren in aanmer king komen als eigenaar. Gaakeer vertelde ook iets over het schatten van de grond, wat in de winter van 1992/1993 gebeurde door de heren De Winter, Van Gorsel, Den En gelsman, Kloet en Geluk. „Rond Sint-Annaland heeft de zeer lichte, zachte en iets verdrogende grond met een vrij laag opbrengend ver mogen de hoogste waarde voor het telen van vroege aardappelen en bloemzaden. Gewassen die een hoog tot zeer hoog financieel ren dement kunnen geven", lichtte Gaakeer toe. „Het is gelukkig ook weer niet zo dat al de grond die aan deze voorwaarden voldoet, wordt gebruikt voor het telen van vroege aardappelen. Ruilen blijft dus mo gelijk." Bij de richtlijnen voor het plan van toedeling is speciaal reke ning gehouden met het grote aantal grondgebruikers dat in het dorp Sint-Annaland woont en meerdere percelen grond zonder bedrijfsge bouwen in gebruik heeft. De be bouwde kom viel buiten het verka velingsplan. Op een wenszitting kon iedere betrokkene zijn wensen naar voren brengen. „Het globale resultaat was dat de lichte grond, vooral rond het dorp, wel drie- tot viermaal werd gewenst en dat nie mand de zwaardere grond wenste", schetste de voorzitter de problema tiek. Ook meldde hij de aanstelling van M.C.J. Kosten als uitruilcoördi nator, nodig omdat meerdere grondgebruikers ook grond hadden De gerenommeerde LIJSTENMAKER «oor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Steenbergsestraat 28-30 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 0164-234480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/vrijdag koopavond 's avonds op afspraak THOLEN t/m 28 nov. Tentoonstelling kera miek van Carla de Winter, biblio theek. 15 nov. Orgelconcert Everhard Zwart, N.H. kerk 20 u. 15 nov. Bruidsbeurs, Meulvliet 12- 20 u. 18 nov. Themamiddag Anbo met dia's over Kenia, zaal Schuttershof 14 u. 18 nov. Avond plattelandsvrouwen over brandpreventie, brandweerka zerne 20 u. OUD-VOSSEMEER 7 en 8 nov. Regionale vogelten toonstelling, Vossenkuil. 14 nov. Cabaret 'Sssstt...Stultiens' door Bart Stultiens, Vossenkuil 20.15 u. 15 nóv. Intocht sinterklaas, Vossen kuil 13.15 u. 15 nov. Sinterklaasdisco Jong Vos- maer voor groepen 6, 7 en 8, Vos senkuil 15 u. 21 en 22 nov. Tentoonstelling De Zwaluw, Hof van Holland 14-23 u. 22 nov. Intocht sinterklaas. 28 nov. Concert Rowwen Hèze, Ha- estinge 19.30 u. SINT-ANNALAND 12 nov. Terugkomavond vakantie- bijbelclub voor kinderen en groot ouders, ver.gebouw Het Trefpunt 19-20 u. 18 nov. Lezing mevr. Boxhoorn voor plattelandsvrouwen over ko ningin Emma. SINT-MAARTENSDIJK 8 nov. Gezinsconcert Rabobank Ed win Rutten, Haestinge 14 u. SCHERPENISSE 12 nov. Doe-avond plattelandsvrou wen, Holland Huis. POORTVLIET 14 nov. Optreden Zeeuwse trouba dour Engel Reinhoudt, 't Ouwe Ra- ed'uus 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 7 nov. Doe-ochtend plattelands vrouwen, vertrek Voorstraat 8.30 u. 28 nov. Gezinsavond plattelands vrouwen en VAB. BERGEN OP ZOOM t/m 9 dec. Expositie 'Vrouwen vreugde' van Jenny van Herwijnen, Markiezenhof. t/m 1 feb. Expositie 'Zwarte Fara o's, koninkrijken aan de Nijl', Mar kiezenhof. 11 nov. Folkoreshow 'Les danses Africaines de Senegal', De Maagd 20.15 u. 13 nov. Tragikomedie 'Schakels' met Johnny Kraaijkamp sr., De Maagd 20.15 u. 16 nov. Romantisch ballet 'Giselle' door Russisch ballet St.Petersburg, De Maagd 14.30 u. 17 nov. Theaterconcert 'Een nieuwe herfst' van Boudewijn de Groot, De Maagd 20.15 u. 18 nov. Theaterconcert 'Best of Fi ve' door Montezuma's Revenge, De Maagd 20. 15 u. 20 nov. Muziektheater 'Famineurze- ven' van De Nieuwe Snaar, De Maagd 20.15 u. 25 nov. Tragedie 'De nacht van de Pauw' door Het Nationale Toneel, De Maagd 20.15 u. 26 nov. Opera 'Boris Godoenov' door Staatsopera van Tatarstan, De Maagd 20.15 u 28 nov. Theaterconcert 'Meer dan Ooit' door Robert Long, De Maagd 20.15 u. 29 nov. Theaterconcert door Wille- ke Alberti, De Maagd 20.15 u. Personeelsleden van Krijger en Zn. bezig met het aanleggen van de nieuwe fundering voor het kunstwerk. Het kunstwerk aan de Spuidamstraat in Scherpenisse is verdwenen, althans tijdelijk. Deze week zijn werknemers van aannemingsbedrijf Krijger en Zn. uit Poortvliet bezig om een sokkel te maken voor het kleine, bronzen beeld. Het abstracte kunstwerk werd in juni 1994 ont huld en bergt in zich de koningsvogel, een kogel, twee kanonnen of ge weren en een wapen. Dat allemaal verwijst naar het Cloveniersgilde van Scherpenisse. Maar al met al was het grijze ding niet erg opval lend. Temeer omdat het ook nog eens midden op een trottoir van be- tontegels stond. Het risico bestond dat boeren, burgers en buitenlui het beeldje aan zouden zien voor een simpel betonpaaltje of het zelfs niet eens op zouden merken. Aangezien dat niet de bedoeling was van de investering van tienduizenden guldens, besloot de gemeente (tegen op nieuw een royale som) een sokkel te laten maken voor het kunstwerk. Dat werd gelijk rigoureus aangepakt. De oude fundering werd eruit gesloopt en een nieuwe aangelegd. De 'sokkel' wordt eigenlijk meer een plateau van maar liefst zo'n twee bij twee meter en ongeveer vijf tig centimeter hoog. Het wordt dus niet in de hoogte, maar in de breed te gezocht. De sokkel wordt met stenen gemetseld. Advertentie I.M. Advertentie I.M. film+++film+++film+++film ROXY 1: The Lost World: Jurassic Park - vr 18.45 u„ za 14, 16.30 en 19 u„ zo en wo 14 u. Contact - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.30 u. za 18.30 en 21.30 u„ zo 16.30 en 20 u. ROXY 2: My Best Friend's Wed ding - do en ma t/m wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 16.15 en 21.30 u„ zo 16.30 en 20 u. 101 Dal- matiërs - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1: Airforce One - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u. George of the Jungle - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14, 16.15 en 18.45 u., wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 2: The Peace maker - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za en zo 14, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 3: The Lost World: Jurassic Park - vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 13.30, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Verrassings-voorpremière - do 20 u. Cinema Paradiso: The Van - ma 20.30 u. Nelly Monsieur Arnaud - di 20.30 u. Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Mjerland Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz Voorzitter G.L.D. Gaakeer tekent de akte van toedeling van de ruilverkaveling Sint-Annaland. Naast hem kijkt secretaris Postma toe. in andere verkavelingsblokken. En kele resultaten van de uitruil: vanuit Poortvliet is een bedrijf van 70 ha ingeplaatst en door het stichten van een weidebedrijf in de Weihoek is grond in het blok Sint-Annaland in geruild. In verband met de uitruil is het plan van toedeling met een jaar vertraagd. De voordelen van de verkaveling voor de agrarische sector zijn er in ieder geval, aldus Gaakeer. „Uit een steekproef is gebleken dat het ge middeld aantal kavels per gebruiker is gedaald van 4 naar 2,5. Tevens is er sprake van een aanzienlijke af standsverkorting en vormverbete ring." In het kader van het plan zal de Jan Karelsweg tussen Sint- Maartensdijk en Stavenisse worden verbeterd. Aan de Nieuwlandseweg bij Sint- Annaland komt een boomweide van 4 tot 5 hectare en in de Van Haaf- tenpolder een natuurontwikkelings gebied (het Stinkgat wordt met ,51 ha uitgebreid). „Dit laatste zodat de rotganzen- plaag in de streek vermindert, in dien er tenminste voldoende eiwit rijk voedsel in het natuurgebied aanwezig is. Overigens werkt dit al twee jaar naar tevredenheid." De verdere werken bestaan uit het dempen van sloten, het graven van nieuwe sloten en scheidingsgrep pels, het opruimen van oude en aanleggen van nieuwe kavelpaden, aanleggen van nieuwe drainage, een aantal egalisaties en de aanleg van enkele opritten en toegangs- dammen. Bij de zeedijk aan de Moggershilse- weg komt een kleine parkeerplaats en daarvandaan een fietspad langs de dijk richting Sint-Annaland. Ver der worden dijken ingeplant. Daar bij zal terdege rekening worden ge houden met de nadelige gevolgen voor de landbouw, aldus Gaakeer. „Maar de commissie is van oordeel dat kale dijken door de bewoners van dit gebied niet op prijs gesteld worden." De commissie wordt naast hem gevormd door J.H.M. Akkermans, J.L. Goedegebuure en A.G.M. Sauter. Gaakeer tekende de akte van toedeling als commissie voorzitter; verder tekenden secreta ris J.B. Postma, rechter-commissa- ris J.Th. Begheyn en notaris Schot. Het was de eerste van vier die voor Tholen op de rol staan. Stavenisse volgt begin volgend jaar. Uit woorden die directeur vastgoed informatie en landinrichting J.K.B. Sonnenberg van het kadaster sprak, blijkt dat er in de toekomst ten aan zien van de landinrichting veel gaat veranderen. Hoewel hij dat niet zei, lijkt bezuiniging een belangrijk ar gument. Er wordt namelijk over ge dacht om in deelprojecten op maat gesneden maatregelen toe te pas sen. Zo zou het kunnen gebeuren dat voor een bepaalde ruilverkaveling met een administratief karakter geen landinrichtingsplan wordt op gesteld. En wanneer, zoals in Sint- Annaland, 75% van de grond niet bij de kavelruil is betrokken, zou overwogen kunnen worden om de waardeschatting daarvan achterwe ge te laten. Overigens klaagde Son nenberg over de bezuiniging die de Tweede Kamer het kadaster heeft opgelegd. In verkavelingen moet dit jaar 20% bespaard worden op de kadasterkosten en dat loopt op tot 50% in het jaar 2000. Het gevolg is dat minder urgente projecten zijn stilgelegd. In ge sprekken 'op hoog niveau' wordt aan een oplossing gewerkt. tot depressiviteit. Van de drie mo gen de bomen zonder meer gerooid worden. Van der Linde wilde zover niet gaan: „Er zijn betere oplossin gen dan alles plat slaan en die be vredigender zijn voor de buurt dan helemaal niets doen." Klippel vond de klacht een aanlei ding om het in de nota uitgestippel de beleid kritisch onder de loep te nemen en zonodig bij te stellen. „We moeten voorzichtig zijn om de bomennota op zijn kop te gooien. Aan de andere kant moeten we de moed hebben om het beleid bij te stellen", vond ook De Jager, die zich ervan bewust was dat elders in de gemeente soortgelijke proble men voorkomen. „Je moet niet ei genwijs aan de nota vast willen houden, maar het beleid durven aanpassen. De mening van de be woners moet het belangrijkste crite rium zijn", zei Van den Donker. De wethouder, die zelf in de Burg. Van der Hoevenstraat woont, vroeg zich af of deze klacht nu de aanleiding moet zijn om de groennota te evalu eren. „U moet het college niet ad hoe opzadelen met allerlei nota's." Hij gaf toe dat het trottoir door de bomen erg smal is. Kritiek klonk er in de commissie ook over de afhandeling van de klacht. Het antwoord op een eerste brief van de bewoners bleef derma te lang uit, dat ze een tweede keer in de pen klommen. Is dat nu de klantvriendelijke benadering die in het mottho-project gepropageerd wordt, was de teneur van de opmer kingen in de commissie. Eén van de redenen voor het lange uitblijven van een reactie was volgens Van der Jagt dat gestreefd is naar een zo volledig mogelijk antwoord. Zo is een ambtelijk advies door b. en w. nog een keer aangehouden om extra naar de veiligheidsaspecten te kij ken. Gisteravond boog de commissie ruimtelijke ordening zich over de aanpassing van de verordening. As best komt voor in gevels als dakbe schot, rondom schoorstenen, bij ka chels of in ventilatiekanalen, op da ken van schuren en garages en in afvoer van toiletten. Maar ook in vinylvloertegels en vinylvloerbe- dekking komt het goedje voor. Bij het verlenen van een sloopvergun ning door de gemeente moet voor taan een onderzoeksrapport worden overlegd van een deskundig bedrijf waarin staat waar het asbest zich in het gebouw bevindt. De verplichting geldt niet voor sloopmeldingen of voor gebouwen waarin geen asbest aanwezig is. Er kunnen uitzonderingen op de nieu we regel worden gemaakt als ie mand 'in voldoende mate en op an dere wijze' naar het oordeel van burgemeester en wethouders heeft aangetoond waar het asbest zich in het gebouw bevindt. De verplich ting had uiterlijk 14 juli door de ge meenteraad vastgesteld moeten worden, maar door het langdurige overleg tussen de vereniging van Nederlandse gemeenten, het rijk en het bedrijfsleven over de voor schriften, kon die datum niet wor den gehaald. De voorschriften zijn stringent maar in de praktijk zal het er volgens het college op neer ko men dat onderzocht zal worden of er asbest in een te slopen bouw werk voorkomt. Ook voor bouw- en sloopafval wordt de verordening aangepast. Gevaarlijke stoffen en afvalstoffen die alleen hergebruikt kunnen worden als ze schoon zijn, moeten aan de bron worden ge scheiden. En om het aantal valse brandmeldingen (van kantoren, be drijven en instellingen) terug te dringen worden er zwaardere eisen gesteld aan de brandmeldinstalla- ties. Dat laatste werd door meerdere comfnissieleden opgepakt, want ze wisten allemaal dat er in feite geen geld beschikbaar is voor maatregelen. „Maar ongetwijfeld kan ergens een potje gevonden wor den. Dat heb ik de afgelo pen jaren vaker ervaren", De bomen in de Burg. Van der Hoevenstraat zijn 16 jaar geleden aangeplant in het trottoir. De bewo ners hebben om maatregelen ge vraagd omdat de bomen zó groot worden dat ze de lichtinval in de huizen belemmeren, hun wortels de stoeptegels opduwen, vallend blad en bloemknoppen overlast geven en er gevaar kan zijn voor de bebou wing (door omwaaien bij storm). Volgens het gemeentebestuur valt het allemaal wel mee en moeten de bomen nog minstens 15 tot 20 jaar blijven staan. „Dan zijn het woudreuzen gewor den. Elzebomen horen in een bos thuis en niet in een straat", zei be woner J.A. van 't Hof die van het spreekrecht gebruik maakte. De ge meente heeft acht jaar geleden een beheersplan voor het bomenbestand opgesteld, de zogenaamde bomen nota. „Maar de praktijk kan wei eens anders zijn dan wat in zo'n no ta staat", aldus Van 't Hof die zei niet tegen openbaar groen in de straat te zijn. Waar b. en w. schrij ven dat het trottoir slechts inciden teel oneffen ligt als gevolg van wor- telgroei en dat mensen die er last van ondervinden maar aan de over kant van de straat moeten gaan lo pen, vroeg de Tholenaar zich af of de gemeente trottoirs aanlegt waar over niet kan of mag worden gelo pen. Kapitaalvernietiging noemde hij dat. Dat b. en w. niets willen doen omdat ze bang zijn een prece dent te scheppen, ontlokte hem de opmerking dat er kennelijk meer mis is maar dat daarover niet is geklaagd. En wanneer er geen geld voor is om het probleem aan te pakken, zou dat desnoods gefa-' seerd kunnen gebeuren, stelde Van 't Hof voor. zei R. Ravensteijn (VVD). „Het is dat er beleid is neergelegd in de bo mennota, want mijn standpunt over obstakels in trottoirs is u bekend: alles eruit", aldus SGP'er M.J. Klippel. Over een trottoir van 60 cm breed kunnen mensen met een kinderwagen of in een rolstoel niet rijden, stelde hij vast. Als er niets gebeurt en de bomen blijven staan, dan groeien ze door en wordt de ruimte nog beperkter, zei Klippel. Hij opperde het idee om in dat ge val van de parkeerstrook een trot toir te maken en van het huidige trottoir een groenstrook. Zowel de wethouder als ambtenaar W.A. Blaas vonden de straat daarvoor te smal. Ook P. van Belzen (RPF/GPV) benadrukte dat een trottoir er ligt om over te kunnen gaan. „Bij het vaststellen van de groennota heb ik al gewezen op de problemen die het planten van bo men in trottoirs kunnen veroorza ken." Hij adviseerde om gefaseerd maatregelen te treffen. Mevrouw W.A.M. Roelvink (AOV), J. de Ja ger (CDA) en Van der Linde deden dat eveneens. „Schep eventueel via een reconstructie betere voorwaar den", zei laatstgenoemde. Raven steijn en Roelvink, maar ook D66'er J. van den Donker, vroegen aandacht voor het veiligheidsaspect en voor de aansprakelijkheid wan neer er iets gebeurt. Laatstgenoem de beweerde bovendien dat te wei nig lichtinval in huizen kan leiden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 9