Slijterij Sturris Pas uw leven aan uw hypotheek aan of uw hypotheek aan uw leven Veiligheid wordt allereerst in Sint-Annaland aangepakt Oktober koud, maar met meer zon Toename klachten overlast Sint-Annaland Plotseling... Etalage Sturris bekroond met reis naar Frankrijk per fles/ 8,50 6 flessen voor 48,00 Struisvogel onthoofd Enthousiast bieden wij u deze mooie Bordeaux aan Beter inzicht in gebouwenbeheer Bewonersbijeenkomsten helpen problematiek in kaart te brengen Donderdag 6 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 SGP wil zaterdags cafés vroeger dicht Een vervroegd sluitingsuur voor de Sint-Annalandse ho reca is volgens een meerderheid van de gemeenteraad geen middel om de overlast in het uitgaanscentrum te beteugelen. De SGP heeft in de gemeenteraad voorge steld de cafés in het dorp voortaan op zaterdagavond om kwart voor twaalf te sluiten, maar kreeg daarvoor slechts steun van de RPF/GPV-fractie. Overigens zijn de klach ten over overlast ten aanzien van vorig jaar behoorlijk toegenomen, meldde de burgemeester aan de raad. De ABN-AMRO met vestigingen in Tholen en St. Maartensdijk is zeker ook dé bank als het om hypothe ken gaat. Er is een enorme variatie aan mogelijkheden en de ABN-AMRO heeft specialisten die u van advies kunnen dienen en maatwerk leveren. Tholen in bedrijf In de residentie van de Franse ambassadeur in Den Haag heeft Lenie Ti- chem van wijnhandel Stur ris uit Tholen de hoofd prijs van een etalagewed strijd in ontvangst geno men: een driedaagse reis voor twee personen naar Bordeaux. Zeer concurrerend Het gemeentebestuur gaat serieus werk maken van een integraal veiligheids beleid, dat wil zeggen een brede en samenhangende aanpak op dit terrein. Om dat dat niet in heel de ge meente tegelijk kan, wordt begonnen in Sint-Anna- land. Daar komen op het ogenblik de meeste klach ten over overlast vandaan. De commissies bestuurlij ke aangelegenheden en welzijn bespreken van avond een ambtelijke start notitie over dit onderwerp. Ruimte voor jongeren Bewonersbijeenkomsten Nog 21,8 graden Grondwater opgekrikt Hele mooie herfstdagen Oktober De overlast vindt niet in de horeca gelegenheden plaats en zelfs niet altijd in de omgeving daarvan, al dus Van der Munnik. De cafés vroe ger sluiten zou weieens een aver echts effect kunnen hebben, meen de hij. Onlangs was de Van den Bosstraat doelwit van een serie ver nielingen. De - oudere - bewoners verschenen op het spreekuur van de burgemeester, die zei 'onder de in- Plotseling wijzen de wensen en gedachten van alle partijen in de zelfde richting. Plotseling lijken alle partijprogramma's en ideeën op elkaar. Plotseling willen alle partijen in deze raad hetzelfde. Is dit nu de grote kentering of lijkt dat maar zo. Opmerkingen van D66-raadslid J. van den Donker, die maandag in de gemeenteraad 'met stijgende verbazing' tot de conclusie kwam dat andere par tijen nu standpunten innemen die ze de afgelopen jaren niet steun den als D66 ermee kwam. Van den Donker vond ze in de alge mene beschouwingen en de ver kiezingsprogramma's die de af gelopen tijd gepresenteerd zijn. „Met verbazing hebben wij ge constateerd dat diverse stand punten die D66 de afgelopen ja ren in de raad heeft ingenomen, nu een plaats hebben gekregen in de algemene beschouwingen of in de partijprogramma's van an dere partijen. Waar D66 ervoor gekozen had om in de algemene beschouwingen niet terug te ko men op oude en door de raad af gewezen standpunten, zien we die nu bij andere partijen terug komen", zei het raadslid. druk' te zijn van hun relaas. „De overlast is op sommige momenten behoorlijk, maar het blijken kleine groepen jongeren te zijn die zich aan vandalisme schuldig maken. Groepen die wekelijks ook ver schillend van samenstelling zijn", gaf hij de problematiek weer. Van der Munnik sprak van een weerbar stige materie. Overleg met politie, horeca-ondememers en bewoners heeft tot nu toe weinig opgeleverd. „Het heeft mijn volle aandacht, maar ik wil een patroon in beeld hebben en dat heb ik nog niet." Sa men met de politie studeert de bur gemeester ondertussen op de moge lijkheden. Ook gaat hij zijn licht nog opsteken bij inwoners van het dorp zelf, kondigde hij aan. Maar als het zo door gaat, zijn stringente maatregelen in de toekomst niet uit te sluiten. Eén bron van ergernis is inmiddels verwijderd: het bushokje aan de Spuistraat. Dat was een verzamel plaats voor jeugd, wat overlast gaf. De halte voor de bus is al een tijdje verplaatst naar de Havenweg. Door het verwijderen van het bushokje is de problematiek misschien opge lost. Over de situatie rond het hokje hadden PvdA en VVD vragen ge steld. Cabaretier Mare Scheepmaker brengt zaterdag 8 november in dorpshuis Luctor et Emergo in Ril land zijn programma 'Struisvogel onthoofd'. Scheepmaker won het Leids cabaretfestival in 1995 en is vast lid van het gezelschap de Co- medytrain. Het optreden begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Yerseke en het ge meentehuis te Kruiningen. Chateau Ventouse rouge is echt een wijn voor winteravonden. Zijn kleur is verrassend, zijn smaak eveneens, hij is fruitig, heeft body en vooral stijl. Wij bieden u deze wijn aan voor Hoogstraat 2 Tholen 0166-602237 Advertentie I.M. Ook in de nieuwbouwwijk Molenhoek te Tholen is ABN-AMRO actief met maatwerk voor hypotheken. ACOBAPOIDER /l~* „Een hypotheek is voor veel men sen een blok aan het been", zegt Marja Boogerd, die samen met Paul Akkermans deskundig is op dit ter rein. „Terwijl er in een mensenle ven vaak van alles verandert, liggen de hypotheekvoorwaarden meestal voor een langere periode vast. Met als vervelend gevolg, dat je moet gaan leven naar je hypotheek. Daar om heeft ABN-AMRO een hypo theek ontwikkeld, die andersom werkt. Deze meegroeihypotheek, want zo hebben we hem genoemd, kunt u altijd aanpassen aan uw le vensomstandigheden. Zo kunt u eerst wat meer en later wat minder per maand betalen, bijvoorbeeld omdat u verwacht dat de kinderen gaan studeren. U kunt binnen de meegroeihypotheek kiezen voor de zekerheid van sparen of voor het hogere rendement van beleggen. En wat ook heel aardig is: u kunt altijd wisselen van beleggen naar sparen of - misschien meer van deze tijd - andersom." Daarnaast kreeg ze uit handen van de schrijver en wijnkenner Hu- brecht Duijker zijn pas verschenen boek Bordeaux wijnatlas en ency clopedie, dat tegelijk ten doop werd gehouden. Aan de hand van een promotiepak ket met posters en halslabels had wijnhandel Sturris een aantrekkelij ke etalage gemaakt over Bordeaux en Bordeaux superieur. Een onafhankelijke jury trok het land in en beoordeelde de presenta tie op originaliteit en verkoopge richtheid. Aan de hand van het nieuwste boek van Hubrecht Duijker over de Bor deaux-wijnstreek, waar 2000 cha teaux beschreven worden, hoopt Sturris een nieuwe selectie fraaie wijnen te ontdekken. Een ander voordeel van de mee groeihypotheek noemt Marja Boogerd de overzichtelijke kosten structuur. „U weet altijd precies wat er met uw geld gebeurt en uit eindelijk behaalt u, met dezelfde lasten, een groter eindkapitaal dan met een doorsnee hypotheek. Wie meer wil weten over de hypotheek die als het ware met u meegroeit, kan meer informatie vragen bij on ze kantoren in Tholen en St. Maar tensdijk. Ook is het mogelijk om een onafhankelijke hypotheekadvi seur te raadplegen of gratis de hy- potheeklijn te bellen: 0800- 0240705" Zaterdag 15 november zijn de hypotheekspecialisten van de ABN-AMRO op de bruidsbeurs in Meulvliet te Tholen aanwezig. „Ook dan kunnen mensen met bouw- en/of koopplannen vrijblij vend bij ons langskomen", aldus Marja Boogerd. De hypotheekspecialist van de ABN-AMRO Tholen noemt de meegroeihypotheek een combinatie van een aflossingsvrije lening en een kapitaalverzekering en/of ge richte lijfrente. „De premies in de meegroeiverzekering worden be legd in ABN-AMRO beleggings fondsen. Gezien het veranderende consumentengedrag waren de ABN-AMRO spaarhypotheek en de bestaande ABN-AMRO meegroei hypotheek toe aan een ,face-lift.' De vernieuwde meegroeihypotheek is meer dan een geldlening om een huis te financieren. Het is een pro duct dat optimaal inspeelt op toe komstige financiële wensen van hy potheekrelaties, waarbij maximale flexibiliteit mogelijk is. De mee groeihypotheek kan gecombineerd worden met alle door ABN-AMRO gevoerde rentevarianten: variabele rente, rente vast, rente vast met 2 jaar bedenktijd, bufferrente en groene rente. „Voor iedereen die een hypotheek (deels) wil aflossen met een kapitaalverzekering en daarmee fiscale voordelen wil ha len, is de meegroeihypotheek een prima oplossing", aldus Marja Boogerd. „Bovendien zijn we als zeer gerenommeerde aanbieder zeer concurrerend. Maak gerust eens een afspraak met ons. U bent altijd welkom in onze kantoren te Tholen en St. Maartensdijk of op de bruids beurs in Meulvliet op 15 novem ber." De gemeente gaat een computer programma aanschaffen voor het beheer van de gebouwen. Volgend jaar al zou het in ieder geval voor de schoolgebouwen gebruikt moe ten worden. Met behulp van het programma wordt het gemakkelijker om een meerjarenplanning te maken voor het onderhoud. Op basis van de jaarlijkse onder- houdsinspectie kan een onder houdsplan gemaakt worden. Dit plan vormt het uitgangspunt voor de technische en financiële begro ting. Gekozen is voor de program matuur van Planon Advies te Wij- chen. Met de aanschaf is 50.000 gulden gemoeid. De commissie openbare werken heeft ermee inge stemd. Daarbij heeft P. van Belzen (RPF/GPV) zijn pleidooi herhaald voor een vast jaarbudget voor auto matisering. CDA'er J. de Jager wil de weten of de stichtingen die Ha- estinge in Sint-Maartensdijk en De Wimpel in Sint-Philipsland behe ren, op het systeem kunnen aanslui ten. Ambtenaar J. de Feijter zei dat overwogen kan worden om deze dienst te leveren, die de stichtingen dan kunnen inkopen. Om een integraal veiligheidsbeleid te kunnen ontwikkelen, zal eerst de situatie in kaart gebracht moeten worden. Feitelijke gegevens over de aard en omvang van de problema tiek, alsmede gegevens over de ge voelens van onveiligheid die er bij de inwoners leven. Zaken die in ie der geval aandacht moeten krijgen zijn: overlast door horecabezoekers, overlast door jongeren, het tegen gaan van criminaliteit, de beleving van veiligheid door de burgers, de leefbaarheid van de wijken, de be trokkenheid van ambtenaren en in stanties. Voorafgaand aan het verzamelen van de gegevens zal in het gemeen tehuis een coördinator integrale vei ligheid aangewezen moeten wor den. Ook moeten er twee werkgroe pen komen. Eén ambtelijke die de invoering van het beleid voorbereidt en één per manente waarin iemand van de po litie en eventueel ook van openbaar ministerie, brandweer en wonings tichting zitting hebben naast ambte naren van de gemeente. Overkoepe lend zou het college van börge- meester en wethouders een bestuur lijke stuurgroep moeten vormen. De ambtelijke werkgroep moet al lereerst inventariseren welke stap pen genomen moeten worden bij het invoeren van integrale veilig heid. Volgens de notitie zijn er signalen genoeg die het rechtvaardigen om een specifiek beleid te gaan voeren. Genoemd worden het toenemend aantal klachten over vandalisme en overlast van rondhangende jonge ren. Het zou kunnen, dat er in het verleden te weinig rekening is ge houden met ruimte voor jongeren in nieuwe bestemmingsplannen. Maar aan de andere kant bekijkt de afde ling algemene zaken en welzijn van de gemeente al een aantal jaren de bestemmingsplannen op facetten als veiligheid vanuit jeugd, oude ren, gehandicapten, sociale veilig heid en de aanwezige voorzienin gen. Het samenhangende beleid dat ontwikkeld gaat worden, als de ge meenteraad ermee akkoord gaat. moet ertoe leiden dat problemen naast bestreden ook voorkomen gaan worden. Preventie zal een gro tere rol gaan spelen dan tot nu toe het geval was. In de besluitvorming moet veiligheid de aandacht krijgen om te voorkomen dat de gemeente zelf ongewenste situaties creëert. Bij het in kaart brengen van de situ atie is er inzicht nodig in het aantal delicten, het aantal slachtoffers en de spreiding van de delicten over de woonkernen. Daarbij valt te denken aan verkeers veiligheid, vandalisme, diefstal en geweldsdelicten. Daarnaast zijn er De dorpsplattegrond aan de Spuistraat zal weinig mensen de weg kunnen wijzen als gevolg van vandalisme. Het naastliggende bushokje is inmiddels afgebroken omdat bet een verzamelplaats van de jeugd wjfs geworden. de gevoelens van onveiligheid bij de mensen (de subjectieve veilig heid), waarbij het gaat om zaken als verkeer, vandalisme, inbraken, hy giëne, buurt-, geluids- en milieu- overlast. De bedoeling is een pro jectmatige en zo praktisch mogelij ke aanpak. Daarbij kan geprofiteerd worden van de ervaringen die opge daan zijn bij de verbetering van de leefomgeving in de Kotterstraat in Tholen, in het kader van de sociale vernieuwing. Gegevens over de veiligheid kun nen, aldus de notitie, verkregen worden van de politie terwijl ook de uitkomsten van de door het Vrouwennetwerk gehouden enquê te van belang kunnen zijn. De poli tie meldt zelf dat van meer dan de helft van het aantal misdrijven in Zeeland geen melding bij de politie wordt gedaan. Ook wordt niet elke melding omge zet in een aangifte. Dus zal nage gaan moeten worden of op een an dere manier gegevens verzameld kunnen worden. Informatie over subjectieve veilig heid zou via bewonersbijeenkom sten verkregen kunnen worden. Dan ontstaat duidelijkheid over de plaatsen waar mensen zich onveilig voelen. Bij de gemeente komen regelmatig klachten binnen over jongeren die rondhangen op pleinen, bij horeca gelegenheden, sporthallen en dorpshuizen. Ook worden er ver nielingen gepleegd aan bijvoor beeld speelterreintjes of wordt er gevoetbald op straat of tegen zijge vels van huizen. Door de bewonersbijeenkomsten zou de leefbaarheid verbeterd moe ten worden. Daarnaast kunnen ze ertoe leiden dat bewoners zich meer verant woordelijk gaan voelen voor hun leefomgeving, de sociale samen hang in de buurt en tussen de men sen onderling toeneemt, het duide lijk wordt dat een veilige leefomge ving te realiseren is maar dat een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van burgers en overheid, en dat er minder klachten komen met betrek king tot de leefomgeving. Na het verzamelen worden de gege vens geanalyseerd en dat leidt even tueel tot actie. In de begroting 1998 heeft de gemeente 50.000 gulden opgenomen voor een project in het kader van de integrale veiligheid. Oktober gedroeg zich klimatolo gisch waarvoor deze maand be kend staat: wisselvallig en onbe trouwbaar. Er waren onstuimige dagen, maar ook kwamen er fraaie herfstdagen voor. Wat de neerslag betreft, viel er van 7 tot en met 15 oktober 80,7 mm van de totale som van 82,3 mm. De laatste decade was koud, maar heel zonnig. Drie dagen achter el kaar vroor het in de weerhut van Leen van Driel, wat een nieuw re cord voor oktober opleverde. De laagste temperatuur van -2,8 graden in St. Maartensdijk stelt ze ker niet veel voor als men dat ver gelijkt met de -5,5 in het KNMI- weerstation Westdorpe in het ooste lijk gedeelte van Zeeuws-Vlaande ren, kort tegen de Belgische grens. De nog vrij hoge temperatuur van de Oosterschelde speelt een belang rijke rol, maar heeft daar geen in vloed. Ook in de winter, als het vriest, ziet men de vrij grote ver schillen in temperatuur in onze re gio en het midden, zuid-oosten, noorden en noord-oosten van het land. Nog behoorlijk groter zijn de verschillen als men kijkt naar het KNMI-station Vlissingen, vlak aan de Noordzee. Concluderend kunnen we zeggen, dat oktober zeker niet is tegengevallen. De temperatuur was tot het eind van de tweede decade nog ruim boven het langjarig ge middelde. Door de laatste koude elf dagen duikelde deze toch nog onder dat gemiddelde. De laatste decade leverde ook veel uren aan zonne schijn op: 72. Er waren 4 van de 11 dagen bij, dat er een zonnige dag genoteerd kon worden; 2 zonloze dagen tegenover normaal 6. De neerslag van 82,3 mm is bijna 10 mm meer dan het langjarig gemid delde van 73 mm. Bij Jan Stouten in St. Philipsland was er maar wei nig verschil met Leen van Driel in St. Maartensdijk. De eerste dag van de maand was er weinig zon. In de loop van de mor gen was er een toename van de wind en in de middag was er even wat licht gedruppel, maar de tem peratuur blijkt een meevaller en be reikt nog ruim de 20 graden. Van 2 tot en met 5 oktober is het wissel vallig. Vooral de 2de staat er een stevige wind. In de nacht van 2 op 3 oktober neemt de wind echter sterk af. Die dag is er veel bewol king en in de morgen valt er nu en dan wat motregen, maar de hoe veelheid bedraagt nog geen tiende millimeter. Zaterdag de 4de is een redelijke dag. In de morgen is het zwaar bewolkt, maar in de middag is er volop zon en een temperatuur die oploopt tot 19,6 graden. Zondag de 5de valt wat tegen. De eerste uren zijn nog volop zonnig, maar voor de middag is het al zwaar be wolkt en de zon laat zich niet meer zien. De temperatuur wordt slechts 16,4 graden. Maandag 6 oktober stroomde zeer zachte lucht over on ze regio. Een koufront boven de Britse Eilanden deed een zuiden wind opsteken, die de warme lucht van boven Frankrijk naar onze stre ken voerde. Er was weinig bewol king. Alleen in de namiddag was er even wat meer bewolking, maar de ze verdween vlot, zodat de zon de ze dag de hoofdrol vertolkte en de temperatuur deed stijgen naar 21,8 graden. In de late avond zagen we opkomende bewolking en voor middernacht was er een onweers bui, die wat lichte ontladingen te weeg bracht, maar die niet meer dan 1 mm regen opleverde. De 7de oktober vallen er nog een paar buien met windstoten tot 8 beaufort. Woensdag de 8ste is een zonloze dag met van tijd tot tijd re gen met veel wind: hard tot stor machtig. Van 19.30 tot 20.00 uur is er een gemiddelde windsnelheid van 14,3 meter per seconde. Dat is 8 beaufort uit het zuid-westen, in de loop van de avond afnemend naar krachtig. Om 20.00 uur valt er 5 mm neerslag. Ook in de nacht van de 9de blijft het stevig waaien en daarbij vallen er nogal wat buien. Tegen de ochtend wakkert de wind weer aan van hard tot stormachtig met een maximum windstoot van 21 meter per seconde: net 9 beau fort. De zon schijnt slechts 0,6 uur. Bij de avondaftapping registreren we 11,3 mm aan neerslag. De wind weet van geen wijken. In de nacht van vrijdag de 10de staat er nog steeds een krachtige tot harde wind en vallen er nogal wat buien. In de vroege ochtend levert zo'n bui in minder dan een halfuur 18 mm af. Het blijft de hele dag stevig waaien, maar op enkele druppels na, hou den we het droog. Met 27,1 mm vandaag is er al flink wat gevallen tegenover de eerste zes dagen min der dan 0,1 mm en in de laatste vier van deze eerste tien dagen 47,3 mm. Goed om de grondwaterstand wat op te krikken. Gedurende het weekeinde van 11 en 12 oktober bleef het herfstachtig en buiig weer en de temperatuur ging langzaam naar beneden door aanvoer van lucht van noordelijke breedten. Van 13 tot en met 15 ok tober was er een gestaag dalende temperatuur met vrij veel wind en tamelijk veel buien. Tussen de bui en door waren er perioden met wat zon. Van 11 tot en met 15 oktober valt er ruim 33 mm regen. De 15de is een zonloze dag met een maxi mum temperatuur van 9 graden. De 16de is een droge en vrij zonnige dag. In de daaropvolgende nacht daalt de temperatuur naar 4,2 gra den en op klomphoogte tot 2,4 gra den. Een zuidelijke stroming voer de de dag erna zachtere lucht naar onze omgeving. De temperatuur steeg tot 17,9 graden. De dag daar voor werd het maar 12,2 graden. Zaterdag 18 en zondag 19 oktober waren twee hele mooie herfstdagen met respectievelijk 19,0 en 19,3 graden. Vooral zondag was prachtig met heel weinig wind en vrijwel onbewolkt. De zon speelt de hoof drol. Aan zonuren leverde zaterdag 9,4 en zondag 9,1 uren op. Na het weekeinde was het voorbij met dit mooie herfstweer. Het hogedrukge- bied vertrok van zijn positie boven Oost Europa, waardoor de bovens- troming naar het noorden draaide en er belangrijk koudere lucht naar onze streken werd getransporteerd. Maandag 20 oktober was het zwaar bewolkt met vrijwel geen zon en een vrij krachtige tot krachtige wind uit het noord-oosten. De tem peratuur lag 4 graden lager dan in het weekeinde. Het bleef wel droog. De dagen hierna deed de temperatuur een flinke stap terug: het kwam onder het langjarig ge middelde. Woensdag 24 en donder dag 25 oktober daalde de tempera tuur in de weerhut tot 0,2 graden onder nul. Op 10 cm boven het maaiveld vroor het -1,2 en -1,6 gra den. Woensdag was er geen wolkje te zien, wat resulteerde in 9,6 uren zonneschijn. De dagen na de 25ste blijven we in de vrij koude lucht. Perioden met zon worden afgewis seld door wolkenvelden en enkele lichte buitjes, die niet meer dan 1,5 mm opleveren. Vanaf maandag de 27ste werd het droog en flink koud met een vrij stevige o.n.o. wind. In de daaropvolgende nacht daalde de temperatuur tot -1,5 graden in de weerhut. Overdag was er onafge broken zonneschijn, maar de tem peratuur bleef bij 6,9 graden steken en dat is 6 graden beneden het lang jarig gemiddelde. De laatste drie dagen van de maand is er weinig verandering. Een fors hogedrukge- -bied in onze omgeving bleef het weer bepalen met overdag meest stralend, zonnig weer, maar koud. De 29ste is er nog vrij veel wind bij een maximum temperatuur van 7,6 graden. Voor het gevoel is dat ver van aangenaam. Het nachtminimum was -2,6 graden in de hut en -3,4 graden op 10 cm hoogte. De 30ste nam de wind sterk af en de tempe ratuur steeg naar 12,3 graden. Er was wat hogere sluierbewolking, maar de zon scheen hier gemakke lijk doorheen. De minimum tempe ratuur van de afgelopen nacht bleef in de weerhut wat hoger met 2,0. Op klomphoogte was het juist om gekeerd met het laagste grasmini mum van de maand: -3,8 graden. De laatste dag van oktober bleven de temperaturen boven nul; overdag werd het nog 11,7 graden. Er was geen wolkje te zien bij een matige wind, zodat oktober fris, maar fraai afscheid nam. St. Maartensdijk St. Philipsland Temperatuur Gemiddelde temperatuur 10.4 10.7 Gemiddelde maximum temperatuur 14.4 14.8 Gemiddelde minimum temperatuur 7,2 7,1 Hoogste maximum temperatuur 21,8 (6) 21.9 (6) Laagste maximum temperatuur 6,9 (28) 7.7 (2.8) Hoogste minimum temperatuur 16.3(1) 15.9(1) Laagste minimum temperatuur -2.6 (29) -2.6 (29) Laagste grasminimum temperatuur -3.8 (30) Hoogste etmaalgemiddelde 17.5(1) Laagste etmaalgemiddelde 1.7 (29) Warme dagen 20 graden 2 3 Aantal uren 18 graden 28 37 Aantal uren zonneschijn 146 123 Aantal zonnige dagen 6 Aantal zonloze dagen 2 Aantal vorstdagen 5 4 Aantal vorsturen 27 26 Lichte vorst 0 tot -5 graden 5 4 Neerslag Aantal dagen met neeslag 14 14 Aantal dagen met hagel 1(13) Aantal dagen met neerslag van 10 mm 2 3 Hoogste etmaalsom 27.1 (10) 14.4(10) Totaalsom 82.3 78.6 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1018 1017 Hoogste luchtdruk 1039 (28-29) 1039 Laagste luchtdruk 997(11-12) 99,6 Laagste luchtvochtigheid 34 (28) 44(27) Dagen met onweer Aantal dagen met mist 3 2(6:7) Gemiddelde windsnelheid 3.2 4.1 Hoogste windsnelheid 21.0 (9) 21.5 De getallen tussen haakjes zijn de data

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5