We moeten politiek Den Haag laten weten dat we er zijn' Stichting Andersom krijgt geen subsidie Jongerenkoor Clarity in Sint-Maartensdijk Eerste prijs voor fanfare Accelerando L. van der Lugt van stichting zoekt het hogerop Plaatselijk nieuws Thjos zamelt lege flessen in 0166 - 612435 Ssst...Stultiens Motie over de varkenshouderij Automobilist ondersteboven Donderdag 6 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Bedreiging met een mes Examen hartreanimatie Geslaagd Taxibedrijf De Jonge Wij staan 7 dagen per week voor u klaar, voor al uw personen-, rolstoel- en groepsvervoer. Noad gaat beregenings- installatie aanschaffen Kap over voetbalkantine Bodem Rijksweg vuil Ambtsdragers Kaarten Unicef Ruime winst Van Oeveren Acht dozen Aantallen handtekeningen per plaats Proefproces In Sint-Maartensdijk is onlangs een nieuw jongerenkoor opgericht. De Thoolse zanggroep met als naam Clarity is interkerkelijk. Binnen twee weken was de oprichting een feit. Als dirigent werd Mario Riedijk uit Sint-Phi- lipsland aangetrokken. Niet Smurdieks Nog geen optredens Brandwondenstichting VERVOLG VAN VOORPAGINA Dijke ambieert dat niet meer, zodat er drie overblijven: Kersbergen, Heijboer en Klippel. We hopen na tuurlijk weer een wethouder te kun nen leveren en als we opnieuw de grootste partij worden, kunnen we daarbij het voortouw nemen. Maar de politiek is grillig, zodat we eerst de verkiezingen maar eens moeten afwachten", aldus Duvekot. Het feit dat de zittende fractievoor zitter Dijke op de vierde plaats staat, wil niet zeggen dat hij die functie niet zou kunnen voortzetten. Van Kersbergen mag het. Of de nieuwe nummer twee, Heijboer - die vice-fractievoorzitter is - de SGP volgend jaar gaat leiden, is nog onduidelijk. SGP-raadslid A. Kersbergen. Ook het kandidaat-wethouderschap is nog open. „Over drie weken zal er meer helderheid en duidelijkheid zijn", verwacht Kersbergen. „Het is niet speciaal een eis dat de lijst trekker ook de kandidaat-wethou der is, hoewel dat meestal gebruike lijk is. Er kan van afgeweken wor den, hoewel er met mijn plaatsing als nummer 1 nu wel een beroep op me gedaan wordt. Bij de hele kan didaatstelling heb ik me terughou dend opgesteld. Ik vind dat zoiets spontaan van de leden moet komen en dat is gebeurd. Een eventueel wethouderschap moet je echter van alle kanten bekijken en bespreken. Intern met de fractieleden en thuis, mede in verband met je baan. Vol gend jaar hoop ik 25 jaar bij Akzo Resins in dienst te zijn en daar werk ik met heel veel plézier als as sistent sectorchef personeel en or ganisatie. Ik heb daar met werving en selectie van personeel te maken, opleidingen, ziekteverzuim-begelei ding en functiewaardering. Werk naar mijn zin, zodat het kandidaat- wethouderschap een weloverwo gen, persoonlijke keuze, vraagt. Oriënterend is er wel over het wet houderschap gesproken, maar nog nooit zo definitief als het nu gaat gebeuren. Het is echter altijd maar afwachten hoe de verkiezingen uit pakken. We hopen op 6, maar mis schien halen we wel 7 zetels" zegt de beoogde lijsttrekker en kandi daat-wethouder van de SGP opti mistisch. VERVOLG VAN PAGINA 2 Poortvliet Een 21-jarige inwoner is zaterdag avond door de politie aangehouden wegens bedreiging. De jongeman trok na een uit de hand gelopen ru zie in een plaatselijk café een mes. Na het verlaten van het café ver nielde hij ook nog drie bromfietsen en een auto. De man werd aange houden en zijn mes is in beslag ge nomen. Hij moet zich voor de rech ter verantwoorden. Dertien plattelandsvrouwen legden het examen van de cursus hartreani matie met goed gevolg af. De cur sus werd in 't Ouwe Raed'uus ge geven door mevr. J. de Neeff van het Rode Kruis Tholen. De geslaag den zijn: Han van Nieuwenhuijzen, Corrie van Kempen, Ineke Keste- loo, Maddy Niemantsverdriet, Ra chel Jansen, Corrie Jansen, Tina v.d. Slikke, Riet Hage, Saar Scher- penisse, Els v.d. Plicht, Corrie de Bruin, Jos Balk en Nelly Steketee. Piet Hofland is geslaagd aan de He ao in Breda voor het examen be drijfseconomie. Advertentie I.M. Sint- Philipsland Voetbalvereniging Noad '67 gaat een beregenigingsinstallatie aan schaffen. Dat werd vrijdag besloten op de jaarvergadering van de club. Het komende jaar wordt het hoofd- veld gerenoveerd en tegelijkertijd wil Noad dan een beregeningsin- stallatie aanbrengen. De voetbalver eniging kan deze uitgave doen, om dat ze vrij van schulden is. In 1991 (onder de toenmalige gemeente Sint-Philipsland) legde Noad op ei gen kosten een tweede veld aan. In 1995 werd de schuldenlast hiervan door de nieuwe gemeente Tholen overgenomen. Daarom vindt de club dat er nu wel een investering gedaan kan worden voor een bere- geningsinstallatie. De aanschaf van dergelijke apparatuur kwam eerder ook al aan de orde in de Thoolse voetbalfederatie. Een belangrijk punt is de toevoer van water naar de voetbalvelden. Voorzitter Adrie van Dijke zegde de leden toe het plan voor 1998 nader uit te werken in overleg met de andere Thoolse voetbalclubs. In de jaarvergadering van Noad '67 werd vrijdag het plan besproken voor de overkapping van de kantine. De supportersvereniging van de club be kostigt de aanleg van deze overkap ping die ervoor moet zorgen dat het publiek ook bij minder goed weer droog van de wedstrijden kan genie ten. De vergunningen van de gemeen te zijn inmiddels binnen. Binnenkort worden de betonnen poeren voor de overkapping gestort en in het vooijaar hoopt men met de aanleg klaar te zijn. Bram de Raat gaf een toelichting op de bouwactiviteiten waarvoor het geld al gereserveerd is. Secretaris Gerard Noorthoek kwam in zijn jaarverslag terug op de sportieve prestaties. Het eerste elftal van Noad degradeerde. Noorthoek verklaarde dat door aan te voeren dat er een veijonging in het team heeft plaatsgevonden. De ploeg knokte wel door tot het einde. Noad 2 werd voor de tweede achtereenvol gende keer kampioen en ook de meis jes van Noad A/B pakten de titel.In het bestuur van Noad trad Marco Ver- kerke af. Hij werd door voorzitter Adrie van Dijke bedankt en als zijn opvolger werd Rien Mol gekozen. Penningmeester Jaap van Oudenaarde was eveneens aftredend en hij werd herkozen. Jan Zuidweg werd in de bloemetjes gezet omdat hij al tien jaar jeugdsecretaris is. In die periode groeide de jeugdafdeling .van Noad flink. Met name de aanwas uit Anna Jacobapolder - in het laatste jaar - was volgens het bestuur opvallend. De provincie heeft L. Boudeling opdracht gegeven om een nader bo demonderzoek te laten uitvoeren op een perceel grond van de agrariër aan de Rijksweg bij Anna Jacoba polder. De gemeente meldde in sep tember bij de provincie dat de grond er verontreinigd zou zijn. Eerder, in 1995, heeft J. Nell al een verkennend bodemonderzoek laten verrichten door SGS Ecocare. Daaruit bleek dat de grond op het perceel plaatselijk sterk verhoogde concentraties zink, matig verhoog de hoeveelheden cadmium en lood en licht verhoogde concentraties chroom en koper vertoonde. Daar om willen gedeputeerde staten nu dat er een nader onderzoek wordt ingesteld naar het voorkomen van zware metalen in de bodem. De aangetroffen hoeveelheden metalen kunnen namelijk niet door natuur lijke oorzaken ontstaan zijn, vindt de provincie. Boudeling moet het bodemonderzoek zelf betalen. In de kerkenraad van de Hervormde Gemeente worden op 4 december ambtsdragerverkiezingen gehou den. Diaken W.L. de Haan is aftre dend en niet herkiesbaar. Ouder ling-kerkvoogd J.A. Duine en ou derling S.J.J. Everaers zijn aftre dend en wel herkiesbaar. Gemeen teleden kunnen tot en met zaterdag namen indienen voor deze vacatu res. De kerkenraad stelt vervolgens dubbeltallen samen die op zondag 23 november aan de gemeente be kend worden gemaakt. Op 4 de cember kunnen de gemeenteleden dan kiezen. Ook dit jaar worden er weer Uni- cef-wenskaarten en cadeau-artike len verkocht. Ze zijn verkrijgbaar bij mevr. Van der Vlies tel. 572336. Vrijdag 14 en zaterdag 15 novem ber zijn de artikelen ook te koop in een stand bij Albert Heijn. A. van Oeveren heeft zaterdag de wedstrijd van zeehengelclub De Makreel ruimschoots gewonnen. Van Oeveren behaalde 1190 pun ten. Op afstand volgde T. Geuze met 870 punten. De uitslag van de wedstrijd is: 1 A. van Oeveren 1190 p; 2 T. Geuze 870 p; 3 L. v.d. Male 845 p; 4 A.M. den Braber 785 p; 5 J.M. Geense 580 p; 6 L. Quist 570 p; 7 K. v.d. Berg 510 p; 8 J. van Moort 480 p; 9 J.P. Kaashoek 370 p. Bij de jeugd werd Jaco van Kolt- hoorn eerste met 425 punten. Pieter Verwijs volgde met 410 punten en derde werd Hans van Kolthoorn met 230 punten. De volgende wed strijd om het kampioenschap van De Makreel wordt zaterdag 15 no vember van één tot vier uur aan het Zijpe. Voorzitter L. van der Lugt van de stichting Varkens Nee voert het woord, met een grote knijper op zijn neus ('tegen de stank j, bril ('tegen het dierenleed en de verzieking van het landschap'), oorbeschermers ('tegen de geluidsoverlast') en laarzen ('tegen het mestoverschot'). Naast hem burgemeester H.A. van der Munnik. VERVOLG VAN VOORPAGINA Ze gingen langs de deur om handte keningen op te halen. „Dan maak je mee dat 95 tot 97 procent van de mensen waar je komt, tekent. We hebben ruim 6800 handtekeningen onder de stemgerechtigden verza meld, dus van mensen van 18 jaar en ouder. Dat geeft aan hoe de Thoolse bevolking erover denkt. Er zijn nu zeven stallen. Straks komen er zo'n dertig bij. Dat is bedrei gend. Binnen Zeeland is Tholen str aks het grootste concentratiegebied. Mensen wordt wakker. Protesteer. Uit uw bedenkingen." En tegen de burgemeester en de raadsleden: „Wij verwachten een concreet, eendrachtig beleid en een goede controle om te voorkomen dat verdere verzieking van onze prachtige omgeving toeneemt. Deze handtekeningen zijn een signaal dat u kunt opvatten als een ondersteu ning van het toekomstige effectieve anti-varkensbeleid van b. en w. waarbij u blijkens de motie inten sieve veehouderij', door alle frac ties ondersteund, van ons de nodige steun kunt verwachten." Van der Lugt overhandigde de acht dozen met handtekeningen één voor één aan de burgemeester met het verzoek de handtekeningen te over handigen aan de commissaris van de koningin in Zeeland. Sommigen inwoners zetten volgens M. Dijke van de stichting niet al leen hun handtekening, maar schre ven ook een kort commentaar op het formulier, zoals: ,Naar Siberië met die troep.' Of: ,De stank op 24- 09-1997 niet te harden, het gehele huis is vergeven.' En: ,Ik begrijp E niet dat dit mogelijk is. Een zo mooi woon- en leefgebied wordt opgeofferd in verband met werkge legenheid.' Een totale bevolking met overlast ten aanzien van be perkte economische impulsen. On begrijpelijk!!!.' Behalve deze reac ties ontving de stichting ook schrif telijke adhesiebetuigingen ,uit on verwachte hoeken van het land' en daarbuiten. Van Thoolse studenten bijvoorbeeld uit Rotterdam, Breda, Den Haag en Nijmegen. Er reageer den Thoolse schippers die in Duits land, Zwitserland en Tsjechië ver bleven. Tholen 915 Poortvliet 610 Scherpenisse 645 Sint-Maartensdijk 1383 Stavenisse 620 Sint-Annaland 1145 Oud-Vossemeer 598 Sint-Philipsland en AJP 972 Totaal 6888 Daarna is het de beurt aan het Smalstads mannenkoor dat vlak bij het podium in een halve cirkel staat opgesteld. Het koor begint met hetzelfde intro als bij het afscheid van de koningin, maar nu is er een gebaar extra bij: het dichtknijpen van de neus. Op de tekst van Jan Fondse zingt Kees van Dis: Hooggeëerd bestuur, U willen wij verzoeken op dit uur laat stank en mest verdwijnen vooruit met de geit en weg met de zwijnen. Het intermezzo wordt met een groot applaus gehonoreerd. Burge meester Van der Munnik gaat in op het rijksbeleid, dat bepaalde dat er in concentratiegebieden geen ruimte meer is voor nieuwe inten sieve veehouderijen. „Maar het verplaatsen van deze bedrijven van Oost-Brabant naar andere delen van het land is het afschuiven van de problemen. Zeeland dreigt daardoor verknoeid te worden." Volgens Van der Munnik heeft mi nister De Boer van VROM te lang gewacht om maatregelen te ne men. „Ze beweert wel dat er niet meer gebouwd mag worden in de kleine kernen in Zeeland, maar ze legt geen stro in de weg bij het bouwen van varkensstallen die niet in het open landschap passen." Van der Munnik zegt met spanning af te wachten met welke maatregelen het rijk komt om een en ander in goede banen te leiden. De burge meester toont zich bereid de hand tekeningen persoonlijk te overhan digen aan de commissaris van de koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder, maar ook de betrokken mi nisteries en het parlement ervan op de hoogte te stellen. Tot slot zegt hij dat het gemeentebestuur het signaal uit de bevolking goed heeft verstaan. „In een democratie heb ben burgers nog wat te zeggen." Na het officiële gedeelte biedt de 5-jarige Aurora Engelgeer uit Scherpenisse de burgemeester een tekening aan. Een spontaan ge baar. Van der Lugt trekt met zijn stich ting, enkele raadsleden en het mannenkoor naar café Smerdiek om na te praten. Hij is tevreden over de actie. Terwijl het mannen koor nog enige liederen aanheft, zegt hij: „Ik ben blij, dat er zoveel mensen op af gekomen zijn. Het was echt druk op de Markt. De re actie van de burgemeester was ook positief. Hij geeft duidelijk aan wat hij wil. We zijn ook blij met de motie die vorige week door de gemeenteraad is aangenomen. Het geeft aan dat er op landelijk ni veau wat gebeuren moet en dat men ook landelijk steun zoekt." Voor de stichting was de ludieke actie een voorlopig hoogtepunt, zo laat Van der Lugt weten. „Ik ga de commissaris schriftelijk verzoeken of hij de handtekeningen van de burgemeester in ontvangst wil ne men. En hem ook vragen of hij minister De Boer en Van Aartsen (van landbouw -red.) in politiek Den Haag ervan op de hoogte wil stellen dat de bevolking van Tho len dit niet wil. We moeten laten weten dat we er zijn." Verder denkt de stichting steun te zoeken bij de milieufederatie en de stichting miliedefensie, 'om te kijken of we iets op het milieuge bied kunnen doen.' Ook het voeren van een proefpro ces tegen een varkensboer sluit Van der Lugt niet uit. „Als één van hen de regels aan de laars lapt, dan zou dat één van de mogelijkheden zijn." Van der Lugt verwijst hierbij naar de foto's die de stichting vo rige week zondag heeft gemaakt aan de Bram Groenewegeweg bij Van Balkom, waar een aantal dode biggen en wat grotere dieren langs de weg lagen. De stichting meldde dat bij de politie en de algemene inspectiedienst. De dieren zouden er tot dinsdagmiddag hebben gele gen voordat ze werden opgeruimd. Dit groepje kinderen reed na de manifestatie op de Markt door het dorp, beplakt met roze stickers tegen de 'varkensinvasie'. Francois Bent- schap Knook (midden) was bijna niet meer te herkennen. De onlangs opgerichte stichting Andersom, die uitgeprocedeerde vluchtelingen menswaardig wil opvangen en helpen, hoeft niet te rekenen op subsidie van de ge meente Tholen. Andersom heeft een eenmalige bijdrage gevraagd en daarnaast een jaarlijkse subsi die. De begroting van de eenmali ge kosten vertoont een gat van 7500 gulden, de exploitatiebegro ting sluit met een tekort van 19.550 gulden. Het gemeentebe stuur vindt dat het Nederlandse rechtssysteem op dit terrein vol doet en ziet het daarom niet a\ X zijn taak om zich met uitgeproce deerde asielzoekers te bemoeien. De wèlzijnscommissie wordt dan ook geadviseerd om geen bijdra ge te verlenen. Tien jaar geleden zijn op Tholen de eerste asielzoe kers opgevangen. In Oud-Vosse- meer werden toen Tamils uit Sri Lanka ondergebracht. Vanuit de bevolking werd een begeleidings groep gevormd. Vervolgens kwa men dergelijke groepen ook in Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland tot stand. Het ge meentebestuur heeft het tweede lustrum aangegrepen om alle vrij willigers die bij de opvang be trokken zijn (geweest) te bedan ken. In De Wellevaete te Sint-An- naland is hen onlangs een koud buffet aangeboden. Ook kreeg ie dereen een boekje met daarin 150 punten hoe met Nederlanders om te gaan. De burgemeester, wet houder J. Versluys en ambtenaar mevr. L. Maas waren op de bij eenkomst aanwezig. In tien jaar tijd is er best wat veranderd. Want aanvankelijk werden hier vluchtelingen ondergebracht in afwachting van hun procedure. Tegenwoordig gaat het om men sen die al een verblijfsvergunning hebben gekregen. Het jongerenkoor is ontstaan uit het idee van drie leden van de Her vormde Gemeente Rehoboth uit Sint-Maartensdijk. Lian van den Berg, Janine Zwalua en Frans Lind- hout dachten dat er wel animo zou zijn om een jongerenkoor op te richten. „We hebben eerst eens ge polst en daaruit bleek dat er wel een aantal mensen voor voelden", zegt secretaris Lindhout uit Sint-Maar tensdijk. „Daarom hebben we eind september briefjes verstuurd met de uitnodiging om lid te worden van het koor. Daarvoor kon een ant- woordstrookje worden opgestuurd. We kregen er 35terug. Veel meer dan we verwacht hadden." Hoewel het idee voor het koor is verzonnen door drie leden van Re hoboth, is Clarity beslist geen kerk koor van deze gemeente. „Die schijn willen we echt vermijden", zegt voorzitter Ditty Oppelaar uit Scherpenisse. „We zijn niet aan een kerk verbonden en ook niet aan Sint-Maartensdijk." Clarity bestaat uit elf heren en 24 dames. Een goe de start qua aantal leden dus. „Maar het niveau is nog nul", zegt voor zitter mevr. Oppelaar. „Vrijwel nie mand van de leden heeft ooit ge zongen. Dus dan moet je van de grond af beginnen. Maar het koor is heel enthousiast en er is grote saamhorigheid." Clarity betekent in het Engels 'hel derheid'. De naam staat dan ook voor helderheid in zang, maar ook in 'Godswoord en geloof', aldus de bestuursleden. Het koor oefent vooralsnog één keer in de week in een kantoorpand van Potter keu kens aan de Nijverheidsweg in Sint-Maartensdijk. „Dat staat nu te huur, dus we mochten erin oefenen, maar we zijn nog op zoek naar een permanente oefenruimte", zegt Lindhout. Het bestuur van Clarity - dat op 16 oktober werd opgericht en dat woensdag voor het eerst oefende - bestaat uit: voorzitter Ditty Oppe laar, secretaris Frans Lindhout, pen ningmeester Jan-Willem van der Graaf, Henk Zwalua en Lian van den Berg. Als dirigent werd Mario Riedijk uit Sint-Philipsland aange trokken. Die heeft daarmee een fors deel van de Thoolse jongerenkoren onder zich. want hij geef ook al lei ding aan Rejoice uit Anna Jacoba polder en aan The Young Voices uit Sint-Annaland. Momenteel wordt het koor begeleid op elektrische gi taar en op keyboard. „Maar we zijn nog op zoek naar een drummer", zegt Lindhout. Voorlopig zal Clari ty alleen nog maar in de repetitie ruimte te horen zijn, want optreden is pas na de zomervakantie volgend jaar aan de orde. Leden van de Thoolse jongerensoos Thjos zamelen zaterdag lege statie- geldflessen in om de kas te spekken voor een uitwisselingsproject met Zweden. Vanaf 9 uur 's morgens komen de jongeren in Oud-Vosse- meer langs de deur met grote bood schappentassen bij zich. Daarna gaan ze in Tholen verder en als er nog tijd over blijft, wordt ook Poortvliet nog bezocht. De andere plaatsen komen later aan de beurt. Gevraagd wordt om de lege flessen gereed te zetten aan de deur. Thjos kreeg enkele maanden gele den een groep Zweedse jongeren op bezoek. De bedoeling is om in fe bruari een tegenbezoek te brengen en daarvoor is nog veel geld nodig. Bart Stultiens en Belinda Vos komen op 14 november naar Oud-Vossemeer met hun programma 'SssstStul tiens!' Anderhalf uur conferences, overpeinzingen en vooral liedjes zijn te horen in dorpshuis De Vossenkuil. Van jazz tot klassiek en van smartlap tot pop. Belinda Vos trad jarenlang op als zangeres in en om het Haagse popcircuit en maakte de afgelopen twee jaar deel uit van een cabaret/muziekgroep. Bart Stultiens heeft al vijf solo-theaterprogramma's op zijn naam staan. Hij was ook al eerder te gast bij Uit op Tholen. Stul tiens paart fantasie en taalgevoel aan muzikale kwaliteiten, met een voor liefde voor klassiek. Stultiens en Vos. De één blikt met weemoed terug, de ander kijkt met vertrouwen vooruit. De voorstelling begint om kwart over acht. De gemeenteraad nam vorige week een motie aan met betrekking tot de intensieve veehouderij. Wij publi ceerden de letterlijke tekst, waarbij met cursieve en vette tekst werd aangegeven welk deel van de motie van welke partij kwam. Daarbij is iets misgegaan. Het laatste deel van de motie komt niet - zoals gesugge reerd door de cursivering - uit de PvdA-koker, maar van het CDA. Het betreffende fragment van de motie luidt als volgt:...dat het door onderstaande fracties voorgestane beleid in dezen het meest con creet verwoordt wat het overgrote deel van de inwoners van de ge meente Tholen verwacht, en tevens weergeeft hetgeen bij de raad der gemeente Tholen leeft;nodigen het college van burgemeester en wet houders indringend uit bovenge noemde punten te hanteren als uit gangspunten voor het te voeren be leid dienaangaande ;besluiten voorts deze motie ter kennis te brengen van de ministers van LNV, VROM, de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, het college van gedeputeerde staten van de provin cie Zeeland en de leden van provin ciale staten van Zeeland. Een 23-jarige automobilist is giste renmorgen op de Oesterdam van de weg geraakt en ondersteboven in de berm terecht gekomen. De man kwam er zonder verwondingen van af, maar zijn auto moest wegge sleept worden. Volgens de politie was het wegdek glad en raakte de man de macht over het stuur kwijt. De koninklijke fanfare Accele rando uit St. Annaland heeft za terdag in de afdeling uitmuntend heid een eerste prijs behaald op het KNF-bondsconcours te Beu- ningen. De jury gaf 82,22 punten. Ten op zichte van drie jaar geleden was dat een vooruitgang, want toen slaagde Accelerando er maar net in om zich in de afdeling uitmuntendheid te handhaven. „Die stijgende lijn moeten we vasthouden", aldus diri gent Pierre van Broekhoven, die de groei van de vereniging en de ster ke daling van de gemiddelde leef tijd als redenen voor de betere re sultaten ziet. De dirigent noemde verder de grondige voorbereiding, inclusief de recente concerten met zusterverenigingen uit Lepelstraat en Schijf. Voorzitter C. Vroegop greep de eerste prijs aan om de le den te stimuleren tot een trouw be zoek van de repetities. Rob Goorhuis, Kees Vlak en Ger Jansen beoordeelden het verplichte werk Knoxville 1800 van James Curnow en het keuzewerk Seagate ouverture van James Swearingen in een arrangement van Jan Bosveld, waarbij Accelerando met het ver plichte werk meer punten verover de. De jury was het niet op alle punten eens. Zo vond de één de opening van de ouverture goed, maar de ander achtte die te hoekig. Gemeenschappelijk stelden ze vast, dat de zuiverheid een punt van aan dacht moet zijn, hoewel ze vonden dat de twee werken heel goed ver zorgd waren uitgevoerd. De diri gent sprak over ,een mooie eerste plaats.' „Alle muzikanten hebben naar hun beste kunnen gespeeld." Volgens bestuurslid J. Westdorp staan de 82,22 (in de oüde punten telling zou dat 296 zijn geweest) voor ,een ruime 8.' De stemming zat er dan ook goed in op de terug reis vanuit Gelderland. De muzi kanten en supporters waren 's mor gens om kwart over negen al met een dubbeldeks bus en bagagewa gen vertrokken. In het Ulto muziek centrum te Winssen werd inge speeld, waarna rond de klok van twee in de sporthal Tinnegieter te Beuningen het concoursoptreden plaatsvond. Accelerando was de eerste vereniging na de middagpau ze en moest tot half zeven wachten op de uitslagen. De eerste prijs ver goedde die tijd. Accelerando ont ving telefonische en schriftelijke felicitaties van andere muziekver enigingen, ereleden en bescherm vrouwe mevr. M. Boogaard-Bolier. De muzikanten die het Zwartepie- tenorkest vormen, halen zaterdag 22 november Sinterklaas in, zowel in St. Annaland als in Scherpenisse. Het voltallige Accelerando geeft za terdagavond 20 december in de Sakofahal het kerstconcert. De collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting werd dit jaar in Oud-Vossemeer voor het eerst gehouden. Het is meteen een succes geworden, want de collectanten J. Aarnoudse, A. Droogers, M. van Galen, L. de Gast, C. van Leeuwis, C. van Mierlo, J. Nagtegaal, N. Priem, C. Trouw, T. v.d. Zande, A. Heijdra, D. Quist en B. Vaders haal den ƒ1025,- op. Met het geld werkt de brandwondenstichting aan ver betering van de behandeling van brandwondpatiënten, stimulering van wetenschappelijk onderzoek, het voorkomen van brandwonden en het in stand houden van de huid- bank. Gevers en collectanten harte lijk bedankt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3