Tweede leidster zondagsschool getrouwd Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 november 1997 Lampionoptocht Bruidsbeurs Weglopen na botsing Rit aütomobielclub LIKKERBEKJES 7,95 VERSE STOOFSCHOTEL BROODJE MET VIS Vishandel «ffh Frans jmmL Bout Banden lek gestoken Klaverjassen Orgelconcert Intocht sinterklaas Biljarten Taxibedrijf uitgebreid Jeugddienst Ambtsdragerverkiezing Sterk vervuilde bodem in de Suzannapolder Ruit vernield Biljarten Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Q. Slager, St. Annaland ƒ5700,- voor Tryfosa Geschiedenis in de molen Vlees in de kuip Terugkomdag VBK Bodemsanering Struik Goede verkoping kerk Auto gestolen Verkoping oliebollen Klaverjassen Meer taxi's Ouderling erbij Beheer gebouw Calvijn F2-pupillen genieten i 4 Glaasje op Verkoop levert 9 mille op Vervuilde grond Aardige vangst Zeebaars DAG EN NACHT Tholen De stichting christelijk jeugdwerk Tholen organiseert op zaterdag 15 november een lampionoptocht voor de jeugd. De start is om zeven uur in de Doelweg. De optocht, die al leen bij redelijk tot goed weer door gaat, duurt ongeveer tot acht uur. De optocht eindigt in de voormali ge oesterputten waar een kampvuur wordt gemaakt. De route van de op tocht is: Doelweg, Verbrandestraat, door 't bosje, Vossemeersëpoort, Molenvlietsedijk, Molenvlietsestraat, Markt, Paulinastraat en Bosstraat. De stichting Thoolse evenementen en promotie (Step) organiseert op zaterdag 15 november een bruids beurs in gemeenschapscentrum Meulvliet. Diverse bedrijven pre senteren zich met onder meer bruidsmode, sieraden, schoonheids producten, fotografie en bruidssui kers. Er zijn diverse demonstraties en modeshows. Voorafgaande aan deze shows (om één, drie, vijf en zeven uur) wordt er een diapresen tatie gehouden. Ook 's avonds is er dus een bruidsmodeshow om men sen die overdag nog moeten werken ook de gelegenheid te geven een blik op deze gelegenheidskleding te werpen. Er zullen op deze dag ook op ambachtelijke wijze enkele bruidstaarten worden gemaakt. De 15-jarige W. uit Oud-Vossemeer werd zaterdag door de politie aan gehouden nadat hij weggelopen was van de plaats van een ongeval. De jongen veroorzaakte omstreeks kwart voor drie op zijn bromfiets een botsing op de kruising van de Koningin Julianastraat en de Simon Lindhoutstraat. Hij gaf geen voor rang aan de van rechts komende 25- jarige automobilist B. Bij de aanrij ding raakte niemand gewond, maar de jongen ging er als een haas van door. Omstanders wisten hem ech ter in de kraag te vatten. Tegen de bromfietser is proces-verbaal opge maakt wegens het niet verlenen van voorrang, het rijden op een on verzekerde bromfiets, het rijden op een bromfiets terwijl hij nog geen zestien jaar is en het verlaten van de plaats van een ongeval. M. Vinjé heeft zaterdag de puzzel- en oriëntatierit van motor- en automo bielclub Tholen gewonnen. Vinjé kreeg slechts één strafpunt in de klas se A. J. Huige en J. Hage jr. volgden met drie strafpunten. In de B-klasse won J. Lensen met 120 strafpunten. De uitslag was in de klasse A: 1 M. Vinjé 1 strafpunt; 2 J. Huige en J. Ha- ge jr. 3 p; 4 C. de Jonge 7 p; 5 J. Ha- ge 8 p; 6 J. van Vossen 9 p; 7 N. de Kok 35 p; 8 J. Overbeeke 36 p; 9 A.J. Hage 37 p; 10 C. Droogers 61 p. In de B-klasse waren de uitslagen: 1 J. Lensen 120 p; 2 H. Jansen 155 p; 3 J. van Dijke 186 p; 4 G. Fase en P. Deurloo 211 p. 3 gebakken 250 gram KIBBELINGEN MET SAUS 4,95 3 gebakken PANHARINGEN 5,00 Visfilet, zalmfilet, groenten kant en klaar voor in de oven per 500 gram 6,50 ƒ2,95, 4voor/10,- Liter verse VISSOEP 7,95 HARINGEN 5 voor ƒ10,- ioo gr. Noordzeesalade 2,95 Eendrachtsweg 154691 EK Tholen Advertentie I.M. Een 40-jarige inwoner werd vrijdag het slachtoffer van vandalisme. Hij ontdekte dat twee banden van zijn auto - die voor zijn woning gepar keerd stond - waren lekgestoken. Een 18-jarige inwoner kreeg maan dag te maken met autokrakers. Hij had zijn auto omstreeks kwart over zeven 's morgens geparkeerd op de carpoolplaats aan de Nieuwe Post weg. Toen hij om vijf uur terug kwam, bleek de wagen opengebro ken te zijn. De dieven waren ervan door gegaan met de autoradio en diverse cd's. De totale schade be draagt honderden guldens. De poli tie verzoekt eventuele getuigen contact op te nemen met het politie bureau. Joke van Gink heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Ze behaalde 4980 punten. Niet ver daaronder volgde Coby Leijdekkers met 4938 punten. De dames waren sowieso goed op dreef, want van de eerste vijf spe lers waren er vier dames. Dat rijtje van vijf werd gevormd door: 1 Joke van Gink 4980 p; 2 Coby Leijdekkers 4938p;3Aad Vol werk 4827 p; 4 Marie Leijdekkers 4773 p; 5 Conja Schot 4733 p. Zaterdag 15 november organiseert de activiteitencommissie van de Nederlandse Hervormde Kerk een orgelconcert in de Grote Kerk. Everhard Zwart bespeelt dan het monumentale Van Dam-orgel. Het concert begint om acht uur. Oud- Vossemeet Sinterklaas zet dit jaar al vroeg voet op Thoolse bodem. Zaterdag 15 no vember komt hij aan, nog voor de andere plaatsen in de gemeente. Om kwart over één verzamelen de kinderen en andere belangstellen den zich bij dorpshuis de Vossen- kuil vanwaar men samen met mu ziekvereniging OVM op zoek gaat naar de sint en zijn knechten. Om half drie - na de intocht - wordt het feest voor de kinderen tot en met groep 6 van de basisscholen voort gezet in de Vossenkuil. In de pauze kunnen kinderen kiezen om met een snoepzak naar huis te gaan of ze kunnen nog blijven om het tradi tionele optreden van de zwarte pie ten bij te wonen. Om kwart voor vijf wordt de middag besloten met het uitdelen van snoepgoed. De kin deren krijgen op school of op de peuterspeelzaal allemaal een gratis toegangsbewijs voor het sinter klaasfeest. Kinderen die buiten het dorp een school bezoeken, kunnen bij de Die Heenetrechtschool een toegangsbewijs afhalen. De jeugd van de groepen 7 en 8 van de basisscholen mag niet meedoen aan het sinterklaasfeest in de Vos senkuil. Voor hen organiseert jeugdsoos Jong Vosmaer een kin derdisco om drie uur op de zolder van de Vossenkuil. Ook jeugd van groep 6 mag hieraan meedoen. Uitslagen van team A van biljart vereniging KOT: A. Havermans-C. Timmermans 2-0; M. Klijnsmit-J. Burgers 0-2; H. van Daalen-D. Va ders 2-0; M. v.d. Mark-J. Vergeer 0- 2; W. Heijboer-M. van Hees 0-2. De kortste partij werd gespeeld door J. Vergeer met 14 beurten. De hoogste serie van 14 caramboles werd gemaakt door D. Vaders en J. Burgers kwam met 2,78 uit op het beste gemiddelde. In team B waren de uitslagen: D. Vroegop-P. de Ja ger 2-0; A. van Daalen-M. Potappel 0-2; D. Vroegop-A. Goedegebuure 0-2; C. v an Daalen-A. Hommel 2- 0. C. van Daalen speelde de kortste partij van 23 beurten, terwijl de hoogste serie van 15 caramboles en het beste gemiddelde van 1,92 op naam van A. Goedegebuure kwa men te staan. Ook De Treffers kwam weer in ac tie. De uitslagen bij deze vereni ging waren: C. Burgers-J. Hommel 10-8,9; H. Hommel-P. de Leeuw 8,54-10; D. den Hollander-M. Hendrikse 10-10; C. Burgers-L. van Wezel 10-5; P. Hommel-K. Hom mel 9,37-10. De kortste partij van veertien beurten kwam op naam van P. de Leeuw. K. Hommel en D. den Hollander speelden de hoogste series van achttien caramboles, ter wijl Hommel ook het beste gemid delde van 3,72 boekte. Ook voor de beker wérd er een wedstrijd afge werkt tussen J. Etiënne en L. van Wezel. Etiënne won met 10-3,33. Autoverhuur- en autobedrijf Van Daalen verandert zijn naam in Au toverhuur- en taxibedrijf Van Daalen. Het bedrijf mag van gede puteerde staten tevens het aantal auto's uitbreiden van twee naar drie. Dit omdat Van Daalen nu al regelmatig drie auto's in moet zet ten om het werk gedaan te krijgen. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zondag een jeugddienst ge houden van de Hervormde Ge meente en de Gereformeerde Kerk. De dienst begint om half zeven en voorganger is M. Jansen uit Oud- Gastel, pastoraal medewerker van de Gereformeerde Kerk. Het thema van de jeugddienst is 'Toekomst muziek' en het interkerkelijk jeugd koor Polyhymnia verleent zijn me dewerking. De collecte is bestemd voor een project van de stichting Jaffa ten behoeve van vakantiekam pen voor kansarme Joodse en Pale stijnse kinderen. In de Hervormde Gemeente worden er op maandag 24 november ambts dragerverkiezingen gehouden. Ou derling C.H. Troost treedt af en is niet meer herkiesbaar. De diakenen J.M. van Dijke en M. Nagtegaal en de ouderling-kerkvoogden G. Plad- det en J.A. Krijger zijn aftredend en wel herkiesbaar. Tevens is er al sinds 1992 een onvervulde vacature voor ouderling. Gemeenteleden mogen nog tot en met zaterdag na men indienen voor deze vacatures. Uit die namen wordt er dan op 24 november gekozen. Deze bijeen komst wordt in het verenigingsge- bohw van de kerk gehouden. Sint- An na land De bodem in de Kleine Suzanna polder is sterk verontreinigd en moet binnen tien jaar gesaneerd worden. Dat heeft de provincie be slist op een aanvraag van de ge meente. Er moeten woningen ge bouwd gaan worden in de polder, maar dat kan niet zolang er nog verontreinigingen in de grond zit ten. Tot 1950 werd het perceel in de Kleine Suzannapolder gebruikt als stortplaats voor afval. Daardoor zijn er allerlei giftige stoffen in de bodem beland. Er zit teveel arseen, koper, lood en zink in de grond van de voormalige stortplaats. Van ars een en hier en daar ook van koper zit er zelfs zoveel in de grond dat er van gevaarlijk afval gesproken wordt. De verontreinging met zwa re metalen en aromaten zit tot circa een meter diep. In een groot aantal boormonsters zijn ook sintels en kolengruis aangetroffen. Ook de bodems van (voormalige) sloten bij het perceel zijn sterk verontreinigd. Al met al moet de grond op de plek van de voormalige vuilnisbelt tot zo'n 1,5 meter diepte worden afge graven. In totaal wordt er 800 ku bieke meter grond en 100 kubieke meter slib van de slootbodems af gevoerd. Voor twintig procent wordt deze grond voor hergebruik geschikt gemaakt door de grond bank. De rest wordt naar een stort plaats voor gevaarlijk afval ge bracht. Voor mensen is er geen direct risico, volgens de provincie, maar er zijn wel risico's voor het milieu. Omdat de Kleine Suzanna polder echter niet in de buurt van een belangrijk natuurgebied ligt, heeft de sanering geen bijzondere haast. Binnen tien jaar moet de schoonmaak af zijn. In de nacht van zaterdag op zondag werd in de Voorstraat een ruit van een woning vernield. Van de daders ontbreekt vooralsnog ieder spoor. Maandag 10 november a.s. haalt de koninklijke fanfare Acceleran do oud papier op. Advertentie I.M. Bij biljartverening De Hoop is niet véél veranderd, twee man gingen en er kwam er één voor terug namelijk John Vorstenbosch. Hij speelde af gelopen vrijdag twee partijen en verloor ze beide. De eerste verloor hij van Els van Poortvliet die in een gelijk opgaande strijd de partij uit maakte met een serie van acht car amboles. Vorstenbosch behaalde acht punten. Zijn tweede partij tegen Gerard Rijnberg verliep ook niet best. Rijnberg behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen en Vor stenbosch behaalde wederom acht punten. Ook Kees Smits speelde twee wed strijden. De eerste tegen Danny Bult werd uit de nabeurt 10-10 en dit was tevens de kortste partij van de avond met 25 beurten. Zijn tweede partij won Smits nipt van Jaap Keur die net drie caramboles te kort kwam om er ook een gelijk spel van te maken. Nu had Jaap 9,09 punten. Ook de wedstrijd van Witte van Ou denaarde tegen Theo van Poortvliet was spannend, waar Van Poortvliet de laatste drie beurten niet uitmaak te, deed Van Oudenaarde dat wel, zodat deze de tien punten pakte. Van Poortvliet bleef op 9,86 steken. In deze partij had hij wel het beste ge middelde van 2,48 en ook de hoog ste serie van achttien caramboles. Ronnie Keur verloor na vier winst- partijen flink van Henk Keur met 4.85-10. Donderdag, vrijdag en zaterdag 6, 7 en 8 november HAMLAPPEN 1 kg12,40 SCHNITZEL 100 gram1,90 NASI-VLEES 400 gram5,00 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,15 BOTERHAMWORST 100 gram1,15 CASSELERRIB 100 gram2,50 RAUWKOSTSALADE 150 gram 1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 10,11 en 12 november VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 GEHAKT 1 kgƒ10,50 VERSE WORST 1 kg8,50 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. De verkoping van Hervormde vrou wenvereniging Tryfosa heeft ƒ5779,70 opgebracht. Op de zolder van verenigingsgebouw 'Het Tref punt waren er spelletjes opgesteld en beneden werden er allerlei arti kelen verkocht. De vereniging ont ving ook diverse giften. De leerlingen uit groep 5 van de School met de Bijbel bekeken hun dorp eens met andere ogen in het kader van "De geschiedenis van Sint-Annaland'. Onder andere de Nederlandse Hervormde kerk, de twee molens en diverse huizen in het dorp hebben een hele geschie denis achter de rug. De kerk aan de Ring herinnert aan de school van vroeger en het gedicht boven de deur van het Nonnetjeshuis verwijst naar de brand van 1692. De molens herinneren aan het beroep van mo lenaar dat zeldzaam geworden is. De leerlingen hebben wandelend en fietsend verschillènde jaartallen op gebouwen gevonden. Aan de hand van oude kaarten ontdekten ze dat het Havenplein vroeger werkelijk een haven was. En op het wapen bord in het museum is te zien wie Sint Anna was. Als afsluiting van deze lessenserie brachten de leerlingen bezoek aan de molen op de Molendijk. Mole naar Maris Kodde stond al op hen te wachten. De molen staat op Het heuveltje', de vroegere zeedijk. De leerlingen hebben gezien waar het graan bewaard wordt, onder in de molen tussen al die dikke balken waar de molen op rust. M' zagen hoe het graan omhoog werd gehe sen en mochten het zelf ook probe ren. En ook de molensteen zagen de leerlingen in werking. Van iedere balk en van elk rad kon de mole naar vertellen waarvoor het diende. Van het uitzicht genoten de kinde ren eveneens, maar die steile trap naar beneden viel toch wel een beetje tegen. Kodde vertelde de kinderen dat hij op hun leeftijd nooit in de molen mocht komen, omdat hij dan maar in de weg liep. Later móest hij echter de molen in om te werken. Kodde nodigde ie dereen uit om ook eens op zaterdag op bezoek te komen als de molen werkt. De plattelandsvrouwen leerden dinsdagavond wat voor vlees ze in de kuiphadden. Rundveefokker Han van 't Hof vertelde de 43 aan wezigen namelijk alles over vlees. Nadat mevr. Breure iedereen had verwelkomd, stak Van 't Hof van wal. Hij vertelde dat het Nederland se vlees kwalitatief hoogstaand is. Van 't Hof had een adviesfunctie in de vleesindustrie in België en werk te ook bij de voorlichting voor vlees in Limburg. Jong rundvlees kun je herkennen aan de smaak. Ook het vlees van oude stieren haal je er gemakkelijk uit, want het is te vet. Het hormoongebruik is bij de vlees industrie een in het oog springende zaak. Men herinnert zich nog wel het vlees uit Schotland dat besmet was met BSE (gekke koeienziekte). Er zijn landen, zoals Brazilië, Ame rika en Argentinië waar de runderen ingespoten worden met hormonen. Dat is daar toegestaan. In Neder land is de controle op het gebruik van medicijnen streng. Het KCR neemt bij de koeien urine af en con troleert die op verboden stoffen. Ook de AID (algemene inspectie dienst) controleert dit. Ze vinden soms nog afwijkingen van 0,3 pro- cent.Belangrijk is dat een fokker nooit mag weigeren als er een steekproef moet worden genomen. Anders komt de keuringsinstantie terug met de politie en dan wordt de hele medicijnkast gecontroleerd. Na de uitleg van Van 't Hof proef den de dames balletjes tartaar, klaargemaakt met Chinese kruiden. Van 't Hof vroeg de aanwezigen ook nog waar men op let als men vlees koopt. Belangrijk zijn daarbij kleur (er wordt vaak kleurstof ge bruikt), houdbaarheid en kwaliteit. Vervolgens werd er stokbrood met ragout geproefd. Van 't Hof deelde ook nog mee dat men gemiddeld 14,5 kilo vlees per jaar eet. Mevr. Breure bedankt de rundveefokker voor zijn inleiding en overhandig de hem een attentie. De vakantiebijbelclub organiseert woensdag een terugkomdag in ver engingsgebouw Het Trefpunt. Be halve de kinderen kunnen ook ou ders en andere belangstellenden een kijkje komen nemen. Tijdens de bijeenkomst wordt een videofilm vertoond over de activiteiten die in de kerstvakantie zijn gehouden. Verder worden er liederen gezon gen en het thema 'Hou je vast' wordt nader uitgewerkt. Deze te- rugkomavond begint om zeven uur. Stavenisse Gedeputeerde staten hebben defini tief vergunning verleend voor de bodemsanering bij autogarage Struik aan de Kerkstraat. Tegen de vergunningverlenging zijn geen be zwaren ingebracht. De bodem bij de garage is jzwaar verontreinigd met aromaten, ben zeen, xylenen en minerale olie. De ondergrondse tanks moeten ook worden uitgegraven en verschroot. De vervuilde grond wordt afgegra ven en naar een zuiveringsinstalla tie gebracht. De verkoping ten bate van de Her vormde Gemeente is goed verlo pen. Er werd uiteindelijk ƒ7560,- opgehaald en dat was meer dan vo rig jaar. Sint- Maartensdijk Een 38-jarige inwoner werd van za terdag op zondag beroofd van zijn auto. Het voertuig - een zwarte Volkswagen Corrado - stond gepar keerd bij de woning van de eige naar. De dagwaarde van de auto was ongeveer 15.000 gulden. De zendingskrans van de Hervorm de Gemeente houdt dinsdag haar oliebollen-verkoopactie. De lekker nij wordt klaargemaakt in de garage naast de pastorie. Daar kan men van negen tot drie uur terecht om de oliebollen te kopen. De op brengst is bestemd voor de kerk en voor de zending. M. den Haan heeft vrijdag de com petitiewedstrijd van klaveijasvereni- ging De Pendelaars gewonnen met 4924 punten. De uitslag was: 1 M. den Haan 4924 p; 2 J. Guiljam 4917 p; 3 G. de Hond 4916 p; 4 P. van Bloppoel 4872 p; 5 J. van Gorsel 4776 p; 6 J. van Splunter 4679 p; 7 A. Arts 4532 p; 8 C. Meijer 4496 p; 9 J. van Zetten 4361 p; 10 J. van der Werf 4308 p; 11 R. Waasdorp 4146 p; 12 L. Kampman 4068 p. Taxibedrijf J. van Haaften mag van gedeputeerde staten alweer uit gaan breiden. Onlangs nog kreeg het be drijf toestemming om in plaats van met zes, met acht taxi's te gaan werken tot aan het einde van het schooljaar 1997/1998. Nu is er weer een aanvraag tot uitbreiding gedaan. Er moet een extra busje in gezet worden. Dat mag dus nu, voorlopig eveneens tot aan het ein de van dit schooljaar. De Hervormde Gemeente heeft er een ouderling bij. D. Mol heeft zijn benoeming aangenomen. Als er geen wettige bezwaren worden in gediend, wordt Mol samen met de herkozen ouderling Janssen en dia ken Deurloo in het ambt bevestigd. De tot diaken benoemde I. Franke heeft bedankt. Er is nog steeds een vacature voor diaken. Het verenigingsgebouw Calvijn van de Nederlandse Hervormde kerk heeft een nieuwe beheerder. B. Franke' heeft bedankt voor de func tie. Franke moet in het ziekenhuis worden opgenomen en daarom vroeg de kerkenraad aan de schoon maakster, mevr. A.C. Meeuwissen- Dorst, of zij het beheer over wilde nemen. Daarin heeft ze toegestemd. De F2-pupillen van Smerdiek be leefden zaterdag een hele leuke morgen. Ze wonnen met 4-0 van ri vaal WHS, waartegen ze eerder met 2-2m gelijk hadden gespeeld. Ste fan (3) en Martijn Lindhout maak ten de doelpunten, waarvan drie voor rust. Na een douche gingen de jongste pupillen van de vereniging naar caff Smerdiek, waar de be heerders patates-frites met fricand- ellen aanboden. De begeleiders Jo- landa Dorst en Cor van de Weeland voegden daar nog een limonade- tractatie aan toe. De F2-pupillen staan er goed voor: van de 6 wed strijden deze competitie hebben ze er nog maar 1 verloren. I Voor de tweede keer in oktober trouwde er een leidster van de zondagsschool in St. Annaland. Na Joke Meeuse volgde Ilse Polderman, in het dagelijks leven kraamverzorgster, vrijdagmiddag haar voorbeeld, zodat de kinderen weer naar de N.H.Kerk gingen om juf Ilse en haar bruidegom Henk Gunter hulde te betonen. Ds W. C. Meeuse leidde de huwelijksbevestiging aan de hand van Psalm 46:2. Kees Lemsom, een oom van de bruid, was organist. De kinderen zongen nog een lied, waarna ze bij het verenigingsgebouw het Trefpunt de erebogen op stelden om vervolgens van de tractatie, te genieten. Zondag 9 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) ds. Van Dijk, Ridder kerk. 18.30 u. kand. Van de Wind, Waar der. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter. 17 u. ds. De Goei. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. 18.30 u. ds. Boogaard, Schiedam. GEREF. GEM, 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel, jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Dalen, Halsteren. 18.30 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel, jeugddienst in Ned.Herv. kerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van de Wind, Nieuwer- brug. 18 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Kansen-Brasz, Burg- Haamstede. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. di 11/11 19.30 u. ds. Kort, Putten. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Blankers, Montfoort. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Lamme, Delft. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borssele. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk. Scherpenlsse Een 24-jarige inwoner werd in de nacht van zaterdag op zondag door de politie te Zierikzee aangehouden omdat hij teveel gedronken had. De man liep in de Hertsbekestraat te gen de lamp toen hij zijn auto wilde parkeren. De man blies op het bu reau in Zierikzee 400 pg/1 (0,92 promille). De jaarlijkse verkoping van vrou wenvereniging Waakt en Bidt van de Gereformeerde Gemeente is een succes geworden. De dames haal den een netto opbrengst van ƒ9072,-. Ds. E. Venema sprak 'het openingswoord en hield een korte meditatie. Na een drukke dag maakte de presidente verguld het eindbedrag bekend. In het nieuwe bestemmingsplan oost zijn drie gedempte sloten afge graven. De waterlopen zijn nog voor de herindeling gedempt door er huisvuil in te storten. De afge graven verontreinigde grond is door de gemeente afgevoerd. Hengelsportvereniging De Zee baars organiseerde twee activitei ten. Aan de boottocht werd door 22 vissers deelgenomen. De beker die beschikbaar was gesteld voor het vangen van de grootste vis, werd gewonnen door J. Bijl die een gul letje wist te verschalken. Zaterdag werd er gevist aan de Moggershil- polder. De 35 deelnemers haalden in totaal zo'n 9,5 kilo vis boven wa ter. De uitbater van het clubhuis en tevens fanatiek sportvisser L. Poot werd winnaar van deze wedstrijd Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 8 en zondag 9 novem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland. Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Groot, Bergen op Zoom, tel. 0164-235849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie- advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577.. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 nov. donderdag 6 6.37-19.07 vrijdag 7 7.22-20.02 zaterdag 8 8.22-21.07 zondag 9 9.32-22.32 maandag 10 10.52-23.47 dinsdag 11 12.12--.- woensdag 12 1.02-13.17 donderdag 13 2.02-14.12 vrijdag 14 2.52-15.12 vr 7/11 22.44 u. EK vr 14/11 15.12 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. met 1390 punten. De uitslag was: 1 L. Poot 1390 p; 2 M. Hage 1165 p; 3 R. van Tiggele 995 p; 4 Robert van Vossen (jeugd) 850 p; 5 Hans van Popering (jeugd) 695 p; 6 A. Munter 615 p; 7 H. Dijke 595 p; 8 mevr. A. Bijl-Janssens 445 p; 9 J. van As 430 p; 10 A. Faber 385 p; 11 J. Bijl 370 p; 12 P. v.d. Werff 350 p; 13 G. Boogerd 345 p; 14 G. Bijl 315 p. De laatste wedstrijd voor het kampioenschap staat ge pland op zaterdag 15 november. Op 28 november worden op de jaarlijk se feestavond de kampioenen be kend gemaakt. ZIE VERDER PAGINA 3 Koekjesactie. De koekjes actie van de christelijke scholengemeen schap Prins Maurits te Middelhar- nis is een succes geworden. De koekjes werden door de leerlingen onder meer ook op Tholen en Sint- Philipsland aan de man gebracht. De opbrengst was elfduizend gul den. Het geld is bestemd voor de financiële adoptie van 28 kinderen uit de landen Haïti, India en Guate mala.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2