Provincie Zeeland Zilt en zoet De kringloop Eerste nederlaag maar kampioenskans Smash nog aanwezig IF Zeeuws gezicht Niet scherp AVC verliest Stremming ïOfficiële Mededelingen Donderdag 6 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Zeeland heeft een rijk en roemrucht verleden. De sporen daarvan zijn vaak te zien in landschap en bebouwing. In de Zeeuwse bodem bevindt zich een cultuurhistorische schat, die het waard is om te bekijken en te belichten. Regeling interlokaal openbaar vervoer Zeeland Milieu Saneringsplan Kalisbuurt 53 Oud-Vossemeer WHS 3 gestaakt Sterk Noad 2 blij met mooie overwinning Scoop is nieuw steunpunt welzijn Suzanne Reinerman twee keer 1ste prijs Thoolse darters laten een klein steekje vallen Smash 3 bezorgt Markie- zaat eerste nederlaag Jeugd "MEULVUET" THOLEN Meulvliet/Verhoeven blijft in de top Verkeer en Vervoer Abd Hedendaags Zeeuws in Oostburg. Huizen, gebouwen, straatmeu- bilair, bouwprojecten voor stad of dorp, landschapsbouw; het heeft allemaal met architectuur te maken en kan in aanmerking komen voor een prijs. Voorwaarde is wel dat de projec ten moeten zijn opgeleverd tus sen 1 januari 1993 en 1 januari 1997. Een tweede voorwaarde is dat een kandidaat voor de prijs een waardevolle bijdrage moet hebben geleverd aan 'het gezicht van Zeeland'. Wat waardevol is, maakt degene uit die een project voordraagt, ledereen tón dat doen. Een jury van deskundigen, verenigd in de Stichting Het Zeeuwse Gezicht, bepaalt de winnende inzending. Stimulans De prijs is bedoeld als een stimu lans voor mensen die een waar devolle toevoeging hebben ge daan aan bebouwing of landschap in Zeeland. Met het instellen van de prijs willen onder meer de provincie en de Stichting Het Zeeuwse Gezicht prijswinnaars en genomineerden ertoe aanzetten het hoge niveau te behouden. En verder is het de bedoeling ande ren een duwtje in de rug te geven projecten van eveneens" hoge kwaliteit op te zetten. Zeeland heeft behalve een rijke architectonische traditie een bij zonder landschap, allemaal meer dan de moeite waard om zorg vuldig te koesteren. Aandacht voor kwaliteit en archi tectuur is daarbij onmisbaar. Om goede kwaliteit te behouden is samenwerking tussen alle disci plines die te maken hebben met het vormgeven van 'het Zeeuwse gezicht' van groot belang. Vanwege dat belang van samen werking en voor het verkrijgen van een breed draagvlak is de Stichting Het Zeeuwse Gezicht opgericht. De aangetrokken bestuurders hebben vanuit verschillende invalshoeken te maken met architectuur: rijks-, provinciale en gemeentelijke over heden, architecten en landschaps ontwerpers, financiers, project ontwikkelaars en makelaars. De stichting wil onder meer pro beren bij anderen de aandacht te vestigen op ontwikkelingen die plaatsvinden in de Zeeuwse bebouwde kom en daar buiten. Aanmelden en inlichtingen Wie meer wil weten over het werk van de stichting^kan terecht bij het projectsecretariaat. Daar is ook een aanmeldingsformulier verkrijgbaar voor het opgeven van kandidaten voor de architectuur prijs. Het telefoonnummer van het secretariaat is 0118 - 631940. Dinsdag 2 december is de draai brug in Souburg in het Kanaal door Walcheren gestremd voor het scheepvaartverkeer. De stremming duurt van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Ook voetgangers en (brom)- fietsers zullen hinder ondervinden van de werkzaamheden aan de brug. Delen van het wegdek moeten opengelegd worden om bij de bewegende delen van de brug te kunnen komen. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen er wel langs, maar alleen met uiterste voorzichtigheid. Nieuws i mmÊÊm. ■- - Om meer bekendheid te ge ven aan het Zeeuwse verle den, werkt de provincie aan een serie boekjes over de cultuurhistorie, leder jaar verschijnt er wel een. Onlangs is het vijfde boekje van de serie van de persen gerold. Zilt en zoet, heet het. Over de betekenis van het water dus. Water bepaalt Water is alomtegenwoordig. Zelfs ons eigen lichaam bestaat voor een aanzienlijk deel uit water. Water bepaalt in sterke mate flora en fauna van de streek en van het landschap, wat er wel wil groeien en wat niet. Wat er groeit is weer bepalend voor de diersoorten die er zijn te vinden. Voor een provin cie met de naam Zeeland moet water dan toch wel heel belangrijk zijn. Vanouds zijn menselijke aanwe zigheid en bedrijvigheid sterk afhankelijk van water en van de plaatsen waar dat voorhanden is Allereerst moet er drinkwater zijn voor mens en dier, water voor bevloeiing van de akkers, voor de hygiëne en voor de productie van goederen. Stromen en zeeën zijn onontbeerlijk voor het transport van handelswaar. En verder dient het water vaak, in ieder geval in het verleden, voor de verdediging van een woonplaats. De sfeer van vroeger voor Veere. Zeeuwen te water De vorige aflevering in de reeks boekjes heette Zeeuwen te water, sporen van een maritiem verle den. Het boekje was gewijd aan de maritieme geschiedenis in engere zin: scheepvaart en alles wat daarbij hoort: havens, pakhui zen, organisaties en ondememirE gen, visserij, koopvaardij en marine. Zilt en zoet De nu uitgekomen uitgave heet Zilt en zoet. Het heeft als onder titel Sporen van watergebruik in Zeeland. Het dagelijks gebruik van water en de oudheidkundige (archeologische) en landschap pelijke sporen daarvan staan nu meer centraal. In het boekje staat beschreven hoe oude en minder oude Zeeuwen dagelijks met water omgaan. Het eerste hoofdstuk neemt het voornaamste gebruik van water onder de loep: water als drink water voor mens en dier. Water als levensmiddel dus. Verkeer te water Het boekje gaat verder met een beschrijving van het gebruik van water als verkeers- en verdedi gingsmiddel. Water als verkeers weg gaat natuurlijk opnieuw over scheepvaart. Maar in tegenstel ling tot Zeeuwen te water, gaat dit deel vooral over de samenhang van de verschillende Zeeuwse scheepstypen (onder meer hoog aarzen, hengsten, schouwen en ponen), tijhavens en werven, op de beurt- en overige binnenvaart. Natuurlijk gaat het ook over het varen 'binnen de eilanden': niet de verre tochten over zee dus, maar het dagelijkse varen dicht bij huis. Verwante zaken als hygiëne, watervoorziening voor de land bouw, watervervuiling en derge lijke blijven achterwege of komen zijdelings aan bod. Per slot van rekening gaat het niet om een standaardwerk over water. Het boekje wil niet meer doen dan een deel belichten van de onderwer pen die verband houden met het gebruik van water en die in 'Zeeuwen te water' niet aan bod kwamen. Tocht of luie stoel Met behulp van dit boekje is het mogelijk aangename omzwervin gen te maken door Zeeland: met de fiets, per auto, met de boot, te voet of te paard. Maar gewoon achter de kachel in een luie stoel kan het ook prettig toeven zijn al mijmerend over de aanreikingen vanuit Zilt en zoet. Serie Zilt en zoet is het vijfde deel van de serie. Eerdere delen zijn: 'Karolingische burchten in Zee land', 'Hoog van de toren', over kerken in Zeeland tot 1900, 'Zeeland in de prehistorie', en 'Zeeuwen te water', over sporen van een maritiem verleden. De serie vormt een onderdeel van het thema recreatie en cultuurhistorie van het provinciaal beleidsplan 'Recreatie en toerisme in even wicht' dat in december 1992 van kracht werd. De uitgaven moeten aan een aantal criteria voldoen: uitgaan van de laatst beschikbare gegevehs, wetenschappelijk onderbouwd en toegankelijk voor een groot publiek. Ondertussen is ook het boekje De Romeinen in Nederland, onder de hoede van Nehalennia, afgeleverd door de drukker. Het is al ver krijgbaar en dus te bestellen. Maar wie iets meer over de in houd wil weten, doet er goed aan de volgende AbdijNieuws af te wachten.-Daarin verschijnt een uitvoerige toelichting. Verkrijgbaar Zilt en zoet is tegen betaling van 7,50 verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Vanzelfsprekend is het boekje ook telefonisch aan te vragen. Zonder meerkosten krijgt de besteller het dan met een rekening thuis gestuurd: 0118 - 631400. De concept Provinciale regeling interlokaal openbaar vervoer Zee land ligt ter inzage van 7 novem ber tot én met 5 december 1997 bij de Directie infrastructuur en vervoer, kamer C 208, Abdij 6, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. De provincie is door een wijziging van de Wet personenvervoer per 1 januari 1998 verantwoordelijk voor het interlokaal openbaar ver voer (het streekvervoer) in Zee land. De formele bevoegdheden van de provincie ten aanzien van het openbaar vervoer, die nu nog bij het rijk berusten, zijn te onder scheiden in: het vaststellen van de dienstre geling van het openbaar vervoer (incl. behandeling bezwaarschrif ten); het verlenen van financiële bij dragen voor de exploitatie van het openbaar vervoer; het verlenen van vergunningen aan nieuwe toetreders tot de vervoersmarkt. De concept regeling voorziet onder andere in: eisen waaraan het voorzienin genniveau dient te voldoen; procedures voor de vaststelling van de dienstregeling; financiële bepalingen; een regeling voor klachten van de reizigers. Provinciale Staten stellen de eisen die aan het voorzieningenniveau worden gesteld vast en Gedepu teerde Staten stellen de aanvullen de regels vast. Voor het eerstvolgende dienstre gelingsjaar wordt zoveel mogelijk aangesloten bij de voor 1997 gel dende ministeriële regeling. In de komende tijd wordt het provincia le beleid op het gebied van het collectief personenvervoer nader ingevuld en wordt de provinciale'1 regeling hierop afgestemd. Belanghebbenden kunnen tot uiterlijk 5 december schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de concept-regeling naar voren brengen bii Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg (tel. 0118- 631616, de heer C. Lindenberg). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging op de locatie Kalisbuurt 53 te Oud-Vossemeer ernstig is en hebben het sane ringsplan (art. 39 Wet bodembe scherming) van de Stichting Uitvoering Bodemsanering Amovering Tankstations te Rot terdam goedgekeurd. De beschikking ligt van 6 novem ber tot en met 1 ft Herpmh.pr 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in gemeentehuis Tholen, Markt 1-5, Sint Maartensdijk, werk dagen van 9-12 uur, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst. 13). Belanghebbenden kunnen tot en met 18 december 1997 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Paardensport Reserve tweede klasse In Roosendaal werd de wedstrijd tussen DVO 2 en WHS 3 gestaakt wegens het onwel worden van de aanvoerder van DVO. De Roosendaler zakte een half uur voor het einde van de wedstrijd in elkaar. Even werd er gevreesd voor een hartaanval, maar de GGD constateerde anders. De speler maakt het inmiddels goed. Beide partijen besloten niet verder te spelen, zodat de wedstrijd bij een 2-2 stand werd gestaakt. Ondanks dat de Roosendalers op de ranglijst een ach terstand hebben van tien-punten op de St. Annalanders had WHS het bijzonder lastig. DVO was in de eerste helft de be tere ploeg en kwam na een misverstand in de verdediging van WHS op een ver diende voorsprong. De verdediging on der leiding van gelegenheids laatste man Peter Wielaard bleef onder druk staan. WHS werd zelfs genoodzaakt om een spits terug te laten zakken op het mid denveld, waar DVO te sterk bleek. Wilco Elenbaas kreeg een goede kans op de gelijkmaker, maar zijn schot werd door een verdediger gekeerd. Op het randje van buitenspel forceerde Jan Fase 1-1. De vreugde was echter van korte duur, want nog voor rust kwam DVO weer op voorsprong: 2-1. In de rust pepte leider Chris van 't Hof zijn manschappen op, zodat WHS sterk aan de tweede helft be gon. Patrick Quist bleef in de kleedka mer achter en werd vervangen door Ad de Keizer. DVO werd nu onder druk ge zet en moest de voorsprong prijs geven. Leo Mosselman maakte de gelijkmaker (2-2), waarna WHS haar kansen rook voor de overwinning. Door het onwel worden van de aanvoerder zullen de St. Annalanders later moeten proberen om in de resterende minuten nog de volle buit binnen te halen. Het reserveteam van Noad behaalde in een aantrekkelijke wedstrijd een 3-1 overwinning tegen Wieldrecht 2, dat te gen de St. Philipslanders de eerste ne derlaag in deze competitie leed. De te genstander beschikte over een jong en technisch team, dat goed voetbal op de mat bracht. Na twintig minuut brak de wedstrijd echt open, toen Joop Quist vier spelers op rij passeerde en een goe de voorzet op Ronald den Braber gaf. Zijn inzet werd echter door de keeper gekeerd, maar Reinie Reijngoudt re ageerde alert en prikte de bal alsnog in doel. Enkele minuten later rukte Roland Walpot sterk op en schoot Jaco de Jonge uit zijn voorzet net naast. Ook Wield recht probeerde druk uit te oefenen op het doel van Noad, maar de verdediging onder aanvoering van de sterk spelende Bram Filius gaf nauwelijks kansen weg. Vlak voor rust brak Wieldrecht wel door de verdediging, maar doelman Corné de Frel voorkwam met een knappe redding een doelpunt. In de rust werd een ge blesseerd geraakte Wilco van Herk ver vangen door Harm Verwijs. Het tempo werd in de tweede helft nog verder op geschroefd. Na een sterke actie van in valler Verwijs kreeg Ronald den Braber een goede kans, maar hij miste de bal. Aan de andere kant haalde doelman Corné de Frel een afstandsschot van Wieldrecht uit de bovenhoek. Uit een mooie aanval, waarbij Ronald Walpot, Jaco de Jonge en Ronald den Braber voor het voorbereidend werk zorgden, maakte Frans Quist 2-0. Kort hierna ging een speler van Wieldrecht alleen op de doelman af, maar weer keerde de jeugdige De Frel de inzet. Enkele minu ten later moest hij opnieuw gestrekt naar de hoek om een afstandsschot te keren. Het spel golfde op en neer met kansen voor beide partijen. Bij Noad werd een geblesseerd geraakte Hans de Jonge vervangen door Anthonie Ver wijs. Na een mooie aanval via Joop Quist en Frans Quist bracht Jaco de Jon ge Noad op een 3-0 voorsprong. Bij de ze stand werd Ronald den Braber gewis seld voor Dion Kik. Kort voor het einde maakte Wieldrecht 3-1, tot ongenoegen van de St. Philipslanders, die van me ning waren dat r duidelijk sprake was van buitenspel. Bij het eindsignaal was Noad blij met deze mooie overwinning en zeer tevreden over het eigen spel. Er komt een Zeeuws steunpunt voor zorg, welzijn en cultuur onder de naam stichting Scoop. Daarin wordt een deel van de welzijnssec tor opnieuw georganiseerd, wat re sulteert in een jaarlijkse besparing van twee ton aan provinciale subsi die. Via zogenoemde netwerkfunc tionarissen moet de communicatie tussen de nieuwe organisatie en de identiteisgebonden achterban (ka tholieken, gereformeerden, her vormden, Humanitas en scouting) gewaarborgd worden. Een beleids vormend bestuur staat aan het roer. Scoop krijgt een eenhoofdige direc tie en valt in vier sectoren uiteen: cultuur, zorg, maatschappelijke par ticipatie en middelen en ondersteu ning. De organisatie, die beleidson dersteunend gaat werken, lever 51 volledige banen op. De (subsidië)relatie van de provin cie met een aantal organisaties wordt per 1 januari beëindigd als gevolg van de vorming van Scoop. Bij de reorganisatie betrokken zijn de stichtingen VMC Zeeland, Im puls Zeeland, Oecumenisch cen trum voor jeugd- en jongerenwerk Zeeland, Ondersteuning kinderop vang Zeeland, Katholiek maat schappelijk activeringswerk Zee land, Gereformeerd sociaal centrum voor Zeeland en de stichting voor Surinamers, Antillianen, Arubanen en Molukkers. Alsmede Scouting Zeeland, de provinciale diaconale commissie der Nederlands Her vormde Kerk in Zeeland, Humani tas gewest Zeeland en Emancipatie bureau Zeeland. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Suzanne Reinerman uit Oua-Vossemeer kwam met Nomar voor het eerst in ac tie in de Z2-dressuur en veroverde ge lijk twee winstpunten en twee eerste prijzen met 174 en 193 punten. Ze reed de proeven zondag bij ruitervereniging Beatrix in Oude Tonge, waar ook Nat halie van' As uit Scherpenisse uitkwam. In de Z1-dressuur behaalde ze 174 en 169 punten, goed voor twee derde prij zen. Het was haar laatste concours met Caesar in deze categorie, want in ver band met het bereiken van de 18-jarige leeftijd mag ze niet meer uitkomen in de pony-rubrieken. Carmen van den Hoek uit St. Maartens dijk kwam met Mister Jackson uit in de L-dressuur. Ze kwam ruim op tijd in de losrijdbak, maar aangezien de volgorde werd veranderd, moest Carmen al na vijf minuten haard eerste proef aan de jury tonen. Hoewel dat niet slecht ging, bleek het losrijden toch te kort te zijn geweest. Ze behaalde 154 punten, een zesde plaats en een paars rozet. Bij de tweede proef, een halfuur later, stonden de puntjes wel op de i. Dat bleek uit de 165 punten, een tweede plaats, een winstpunt, een rood rozet en een beker. Liesbeth Bevelander uit Scherpenisse reed in Oude Tonge met haar nieuwe paard Kasparov in de B-dressuur een derde en vierde prijs bij elkaar met 150 en 157 punten, goed voor een winst punt. Haar dochter Lieke slaagde daar op Torca niet in. Zij behaalde 148 en 147 punten, wat twee vijfde prijzen op leverde. Stemmen van lezers Het is gedaan, naakt staat de boom ontdaan van zijn stralenkrans. Zijn tooi gedrapeerd op de grond, 'n laatsje glans van voorbije glorie. Verstild is de symfonie der vogels die in zijn statige kroon musiceerden. 't Geluid waarmee zij door het luchtruim scheerden is vervangen door stilte. De greep der kilte, omfloerst door zilverige herfstdraden, brengt huivering teweeg. Schaduwen verraden het beeld van vergankelijkheid, alles heeft zijn tijd. In het verschiet ligt veilig opgeborgen de kiem van 't leven. Een nieuwe morgen, terugkeer van het licht. Het wonder wordt verricht als knoppen aan de boom verschijnen. Restanten van de winternacht verdwijnen. De vogels keren terug, en vliegensvlug schenken zij ons hun wonderschone klanken. Met jubeltonen de Schepper van dit al bedanken, de Bron van het bestaan. W.B. van Osch Kon. Wilhelminastraat 1, Tholen. Volleybal In de derde vijfsetter van de competitie was het dit keer Intraco AVC dat aan het kortste eind trok. De Thoolse vol leyballers verloren met 2-3 van AKS I: 15-13, 15-6, 13-15, 13-15, 6-15. De gasten speelden fanatiek, verdedigden goed en vielen slim aan, maar het Thoolse team was toch vooral zelf schuldig aan de nederlaag. AVC was niet scherp genoeg, waardoor er vooral aanvallend te veel fouten werden ge maakt. De eerste set werd moeizaam met 15- 13 gewonnen, de tweede gemakkelijk met 15-6 en dat suste de Tholenaren in slaap. En hoewel er zowel in de derde als in de vierde set bij 13-11 en 13-12 nog volop winstkansen waren, werden deze toch weggegeven, mede omdat de service in die fase de tegenstander niet onder druk kon zetten. De vijfde set ging moeiteloos naar de Bredase ploeg. De Tholenaren zakten volkomen weg en leden verdiende nederlaag. Het is wel niet desastreus voor de stand, maar wel een waarschuwing dat de Thoolse volleyballers altijd gemotiveerd en scherp moeten zijn. Het tweede heren team van AVC leed opnieuw geen set- verlies en won met 3-0 van Gavók II, hoewel het er in de derde set bij een 1- 9 achterstand even moeilijk uitzag. De Tholenaren hebben na vier wedstrijden met de volledige winst een prima prima geleverd. Ook de dames I zijn nog steeds ongeslagen. Tegen Gavok I wa ren ze oppermachtig. AVC bewees niet voor niets in deze klasse een topploeg te zijn. Hoewel het derde damesteam voldoende spelvreugde uitstraalt, is dat nog niet genoeg om de punten te beha len. AVC 3 verloor met 0-3 van Micro Elektro. In de West-Brabantse dartscompe titie hebben de Thoolse teams een steekje laten vallen. In de eerste divisie zag The Pub de achters tand op de nummer twee groeien naar vijf punten. The Pub versloeg De Kroeg 3 met 6-4. Daarmee ko men de Tholenaren op 35 punten en handhaven zich op de derde plek. Naaste concurrent De Spi- nooltjes uit Halsteren volgt met vier punten achterstand. Het Wa pen van Nassau 2 Rucphen bezet de tweede plaats met veertig pun ten. In de tweede divisie staat het Thoolse Flyzone nog steeds bo venaan, maar de voorsprong op Het Wapen van Nassau 3 is mini maal geworden. Flyzone kwam op 49 punten doorheen 4-6 overwin ning op DVW 3 uit Woensdrecht. Het Wapen van Nassau heeft 48 punten. The Pub 2 speelde 5-5 ge lijk tegen De Kroeg 4 uit Bergen op Zoom en blijft daarmee op de negende plaats staan met 27 pun ten. Fender Bulls uit Fijnaart volgt met 21 punten en de achterstand van The Pub op de nummer 8 Kopke 1 uit Bergen op Zoom be draagt vijf punten. Het eerste seniorenteam van Smash leed tegen de nummer twee, Waalwijk 1, zijn eerste ne derlaag van deze competitie: 7-3. De St. Annalanders staan echter nog steeds op kop met vijf punten voorsprong op de Brabanders. Met nog vier wedstrijden te spe len, is de spanning echter terug in de tweede klas A. Volgens secreta ris Chris Hage gaat het Smash '76 voor de wind met promotie kansen voor het eerste en derde seniorenteam en eveneens titel- mogelijkheden voor team 1, 2 en 5 van de jeugd, waarbij het eerste juniorenteam zelfs landelijk kan gaan spelen. „De training van Gerard Rens gaat zijn vruchten afwerpen. We hopen dit jaar ver schillende teams in de bloemetjes te kunnen zetten." Smash I keek donderdagavond in Waal wijk steeds tegen een achterstand aan: 4-2 en 5-3. De eindstand werd uiteinde lijk 7-3, waarbij maar liefst 7 van de 10 partijen in drie games beslist moesten worden. Christian van 't Hof liep tegen zijn eerste nederlaag in deze competitie op. Hij verloor met 30-28, 18-21 en 22- 20. Ad Verhage en Marco Saarloos knokten hard, maar bleven op een nul steken. Christian van 't Hof won twee enkelspelen en samen met Ad Verhage het dubbelspel. Smash 3 had vrijdagavond in Bergen op Zoom wat recht te zetten voor de 0-10 nederlaag tegen Markiezaat 8 en dat de den de St. Annalanders ook met een 3-7 zege. Deze eerste nederlaag van deze competitie kwam hard aan bij de Berge- naren, die met 43 punten in de zevende klas nog wel bovenaan staan, maar Smash volgt hen met 40 punten op de hielen. Met nog 4 wedstrijden voor de boeg is er nog volop spanning rond het kampioenschap. Johan Geluk opende de wedstrijd en won, gevolgd door Tos Bakker. Chris Hage verloor echter zijn eerste en twee de wedstrijd. De dubbel was voor Geluk en Bakker en de eerste werd de man van de wedstrijd met een 100% score. Chris Hage won zijn derde wedstrijd in drie games: 14-21. 21-16, 14-21. Bakker ging daarentegen in zijn laatste wed strijd onderuit: 21-17,7-2125-23. Trai- Tafeltennis ner Gerard Rens en medespeler Piet van Dijke noteerden drie overwinningen van Geluk, twee van Bakker en één van Ha ge. Smash 2 verloor na een eerdere 10-0 ne derlaag met 3-7 van kampioenskandi daat Tanaka 3. Rafaël Fructuoso won twee wedstrijden, David van Driel één en Kees van Poortvliet bleef op nul ste ken. Het eerste jeugdteam van Smash stevent op het kampioenschap af. Belcrum 3, de nummer twee op de ranglijst, liet met een 2-3 voorsprong een sterke indruk achter, maar de thuisclub nam het initia tief tijdig over en won met 7-3. Matthijs Bruijnzeel en Gabriël Gunter speelden sterk met een 100% score. Peter Bazen won 1 wedstrijd. Eenzelfde uitslag was er bij Smash 2- TCO 1Peter Dieleman en Johan Gun ter Jzn. haalden 100% binnen, maar Jo han Gunter Mzn. verloor al zijn wed strijden. De dubbel was voor Smash, dat de koppositie verstevigde en fier boven aan staat in de vierde klas junioren. Het derde jeugdteam van Smash won met 3-7 van het eigen vierde team. Co lin Bolier was de man van de match met drie overwinningen. Hubert Bruijnzeel won er twee, Rudi Hage één. Van het vierde team behaalden Harm Westdorp, E. Goedegebuure en Rob v.d. Klooster elk 1 punt. Smash 5 was veel sterker dan Smash 6. Remco Vroegop, Arno Bruijnzeel en Jo han Ketting maken zich na hun 0-10 overwinning op voor het kampioen schap. Arno en Remco wonnen het dub bel. Voor Bram Gunter, David Ketting en Martijn v.d. Sande wapen de ploegge noten een maat te groot. Smash 7 passeerde Witac 2 met 9-1. Diana Heijboer en Jantien Vroegop wonnen hun drie wedstrijden. Andreas Prins werkte er twee met succes af. Dia na en Jantien wonnen het dubbelspel. Smash 7, dat voor het eerst uitkomt in de NTTB-competitie, staat op een mooie tweede plaats in de beginners klasse A. Programma: Zaterdag 8 november de Wellevaete 14.00 u Smash I-Back Hands 5, Smash 3-TSC 7, jeugd Smash 3-Weike 1Smash 5-Weike 2 en Smash 7-Tanaka 10. De vijf overige teams spe len uit. Zaalvoetbal De zaalvoetballers van MeulvlietA'erhoeven blijven goed presteren en handhaven zich in de top van hun klasse. Maandagavond werd in Tholen een 12-7 overwin ning behaald op De Driesprong. Door een slechte start stonden de Tholenaren binnen tien minuten op een 0-3 achterstand. Pas in de tweede helft kwam het zaalvoetbalteam van Meulvliet voor het eerst op voorsprong. Toen één van de Brabantse spelers twee strafminuten kreeg, werd dit door de Tholenaren goed uitgebuit. Meulvliet liep uit naar 10-7 en be paalde met twee treffers in de slotfa se de eindstand op 12-7. Met vier doelpunten had leider Mar co v.d. Wielen het grootste aandeel in de overwinning. De overige treffers werden gescoord door John Nieuwkoop (3x). Bas Ver duit (2x). Frank Tazelaar. Michael de Jong en Erik Nieuwkoop.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17