Verburgh JÉP Tien Stavenissenaars vernederen favoriet Smerdiek in streekduel WHS heeft veruit zwakste defensie Nieuw tenue voor jeugd Smerdiek Noad laat de winst liggen Teleurstelling voor Thol.Boys JlSpp Koersballen Trainer Jan Verreijen:Wij speelden zonder bezieling SPS draagt rode lantaarn over Donderdag 6 november 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat - Hi-end audio, (speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Met neergebogen hoofden verlieten de spelers van Smerdiek het voetbalveld in Stavenisse. De 0-3 ne derlaag tegen de streek- club kwam hard aan. In plaats van het veroveren van de tweede plaats op de ranglijst leden de blauw zwarten een smadelijk ver lies. Tien Stavenissenaars revancheerden zich voor de 9-1 klop bij de Tholen-' cup en legden met veel strijdlust Smerdiek over de knie. De cijfers waren minder overtuigend dan tijdens de voorbereiding, maar de nederlaag zal bij het team van Jan Verreijen meer pijn doen. In de lift Geen overtuiging Rode kaart Vuurwerk Met 22 doelpunten tegen heeft WHS veruit de meest ge passeerde verdediging in de tweede klas. Zaterdag kre gen de St. Annalanders weer met 3-5 voor de broek van de nummer twee, 's Heer Arendskerke. Aangezien SPS er bij Kapelle in slaagde om een 1-1 gelijkspel af te dwingen, heeft de Poortvlietse ploeg de laatste plaats overgedragen aan WHS. Ziekenhuis-ballen Aantrekkelijk IIP &§9 SPS geeft voorsprong prijs Door de gelijkmaker tegen FSV te sco ren, heeft Piet de Graaff zijn koppositie in het Eendrachtbode-topscorerklasse- ment verstevigd. De Thoolse spits bracht zijn totaal op tien doelpunten. Ronald Post van Stavenisse neemt de tweede plaats op de ranglijst in. In het streekduel tegen Smerdiek maakte hij zijn zevende treffer. Hij moet zijn posi tie delen met Patrick Ketting van WHS, René v.d. Berge van Tholense Boys en Alex van der Reest van Smerdiek, die zaterdag niet tot scoren kwamen. Remy Potappel van Smerdiek en Kees van Tiggele volgen met zes seizoenstreffers. Arie Fase (WHS), Harm Moerland (WHS), Jacco Jansen (SPS) en Sander Kot (Noad '67) plaatsten voor het eerst in dit seizoen de bal tussen de palen. 0 Voetbal programma Zaterdag 8 november uur SPS-'s Heer Arendsk.(Stange) 14.30 WC '68-WHS(v.d. Walt) 14.30 Thol.Boys-BVC(Gabriëls) 14.30 DFS-Smerdiek(Koeijvoets) 14.30 Waarde-Stavenisse(Breker) 14.30 Noad-DFC(v. Stel) 14.30 AZVV 2-WHS 2 (Nieuwenhuijzen) 15.00 Seolto 2-Thol.Boys 2(v.d. Velde) 14.30 Serooskerke 2-SPS 2(Arrebout) 14.30 WHS 3-Zwaluwe 3(v.d. Horst) 14.30 FSV 2-Noad 2(Bosters) 14.30 Smerdiek 2-Wemeldinge 2 (d.Rond) 14.30 WHS 4-Good Luck 3(Nuijtemans)13.30 's H-Arendsk.3-Stavenissë 2 14.30 Tholense Boys 3-Nieuwland 2 14.30 Alliance 2-Tholense Boys 4 15.00 Smerdiek 3-Chrislandia 2 14.30 Tholense Boys 5-Rillandia 4 12.30 SPS 3-Stavenisse 3 12.30 WHS 5-Yerseke 5 12.30 Noad 4-ZPR 3 13.30 SPS 4-Halsteren 2 14.30 Veere-Noad dames 10.00 Zondag 9 november uur Welberg-Vosmeer(Colsters) 14.30 Halsteren 5-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Moc 11 12.30 Vosmeer 4-Noordhoek 3 10.00 - i Voetbal v1**! Uitslagen Tweede klasse: Kapelle-SPS 1-1, WHS-'s Heer Arendskerke 3-5. Derde kl.: FSV-Thol.Boys 1-1. Vierde kl.: Stavenisse-Smerdiek 3-0, Vrederust-Noad 1-1. Zesde kl.: Vosmeer-Ouwerkerk 1-2. Eerste klasse reserve: Thol.Boys 2- Veere 2 2-3, WHS 2-Klundert 2 2-3.. Tweede kl. res.: SPS 2-Meeuwen 3 4-4, Noad 2-Wieldrecht 2 3-1, DVO '2-WHS 3 gestaakt bij een 2-2 stand. Derde kl. res.: SSV 2-Smerdiek 2 3-1, WC 3-WHS 4, Stavenisse 2-Nieuw- land 2 5-5, Yerseke 5-Stavenisse 3 5-2. Vijfde kl. res.: Noad dames-Bevelan ders 1-3, Smerdiek dames-DFS dames 7-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Moc 10 2-2, NVS 5-Vosmeer 3 3-8, Oudemolen 2- Vosmeer4 1-3. Jeugd: Vosmeer A-VVC '68 A 2-7, Halsteren C-Vosmeer C 3-2, Vosmeer D-Tholense Boys D2 3-4, Vosmeer E- Lepelstraatse Boys E 1-3, SPS F1-Vo smeer F1 12-0, SPS E-WHS E 1-2, Sta venisse BC-Moerstraten 0-5, Welberg- Stavenisse E 0-9, Smerdiek F2-WHS 4-0. Noad '67 heeft verzuimd om in de vierde klas B de koppositie te vero veren. Tegen Vrederust bleven de St. Philipslanders steken op een 1-1 gelijkspel. Noad was de betere ploeg, maar kwam in Halsteren moeilijk tot scoren. Zonder Erik Fontijne en Menno Fonteijne begon Noad aan de wed strijd tegen Vrederust, waar onlangs Dick Soomers opstapte. De trainer uit St. Maartensdijk lijkt geen am bities meer te hebben om elders aan de slag te gaan. In een reactie in het Brabants Nieuwsblad zegt hij ,zijn buik vol te hebben van de voetbal lerij.' Soomers besloot ondanks de vrij goede prestaties bij Vrederust te stoppen. De Halsterse club maakte het ook Noad '67 lastig. Ondanks het veld- overwicht van de St. Philipslanders werd er een gelijkspel uit het tref fen gesleept, terwijl Vrederust in de slotfase door een rode kaart en 2x geel met negen spelers verder moest spelen. De Thoolse doelman Alex Opree verdedigde zijn doel echter met verve en hielp diverse kansen van Noad '67 om zeep. Nadat Noad diverse mogelijkheden onbenut had gelaten, leek halver wege de eerste helft Leo Polderman zijn team op voorsprong te bren gen. Door een overtreding die doel man Alex Opree op Leo Polderman beging, kreeg Noad een strafschop toegewezen. Polderman wilde zelf de klus klaren, maar zag zijn inzet op de paal belanden. Na bijna een halfuur viel eindelijk de verdiende treffer. Sander Kot, die in plaats van Erik Fonteyne in de voorhoede speelde, tekende de 0-1 ruststand aan. In de tweede helft lieten de St. Phi lipslanders zich te veel terugzak ken, waardoor Vrederust meer het initiatief kon nemen. Noad zorgde nog wel verschillende keren voor gevaar, maar sprong onzorgvuldig met de kansen om. Na een klein kwartier kwam Vrederust langszij. De Halsterse ploeg ging felle duels aan, wat resulteerde in een serie ge le kaarten voor Vrederust en twee spelers die voortijdig het veld moesten verlaten. Ondanks het veldoverwicht slaagde Noad er niet in om de winnende treffer te sco ren. „Wij hebben twee punten laten liggen", concludeert Leo Polder man. „In deze competitie weten wij veel kansen af te dwingen, maar wij benutten er nog te weinig. Toch vind ik dat Noad met de huidige in stelling mee moet gaan doen voor het kampioenschap in deze klasse." DFC 7 ZPR '84 7 Noad '67 7 Chrislandia 8 Vrederust 7 DSE 8 WVO 7 Unitas '30 8 DHV Alliance 7 Halsteren 7 15 15 14 14 13 12 9 9 5 3 2 24-10 17-08 22-08 21-21 15-15 15-13 16-18 14-25 19-24 13-24 12-23 Door een teleurstellend 1-1 gelijk spel tegen FSV staat Tholense Boys nu vijf punten achter op koploper Kogelvangers. Voor de Tholenaren had er in Fijnaart veel meer ingeze ten, maar er werd verzuimd om uit de vele kansen te scoren. Een over tuigende start van Tholense Boys leverde geen rendement op. In de eerste tien minuten kreeg het team van trainer Paul van Buuren drie opgelegde doelkansen, maar de spitsen faalden in de afwerking. Naarmate het duel vorderde, groei de FSV in de wedstrijd en zakte Tholense Boys sterk terug. In de tweede helft namen de Tholenaren weer het initiatief. Routinier Johan Schot, die met gekneusde ribben aan het duel was begonnen, werd vervangen door Jan Groènewegen, die weer hersteld is van zijn bles sure. Tholense Boys voerde de druk op, maar moest voortdurend waak zaam zijn voor de counters van FSV. De thuisploeg zorgde ook met vrije trappen voor gevaar, maar doelman Alex Hogendoorn voor kwam met mooie reddingen een doelpunt. Na bijna een kwartier spelen, moest echter ook hij het antwoord schuldig blijven op een bal, die via de lat in doel verdween. Een domper voor de Tholenaren, die tegen de verhouding in op ach terstand kwamen. Tholense Boys wist de achterstand snel ongedaan te maken. In de 25ste minuut werd een voorzet van Jan Groenwegen door René v.d. Berge in het doelge bied gekopt, waarna spits Piet de Graaff uit een moeilijke positie de gelijkmaker scoorde; zijn tiende Derde klasse seizoenstreffer. Tholense Boys drong in de slotfase sterk aan, maar kon de winnende goal niet forceren. Een kopkans van René v.d. Berge werd door de doelman gered, ter wijl Piet den Boef met zijn af standsschoten niet gelukkig was. Na het laatste fluitsignaal was de teleurstelling bij de Tholenaren groot. Speler Hassan El Jilali is on langs vrij gesproken van zijn schor sing van twee wedstrijden, die hij kreeg naar aanleiding van de rode kaart in de wedstrijd tegen Kogel vangers. Hij kreeg de straf wegens commentaar op de scheidsrechter. Bij de loting voor de derde ronde van de districtsbeker is Tholense Boys gekoppeld aan tweedeklasser SKNWK. Op 20 december wordt het bekerduel in Tholen gespeeld. De winnaars van deze ronde plaat sen zich voor een tussenronde, die op 17 en 18 januari wordt afge werkt. Vervolgens strijden nog 32 teams om de beker. Kogelvangers Rillandia Tholense Boys Olympia '60 Baronie Klundert 's-Gravendeel FSV Neo '25 BVC '54 Wik '57 Brouwershaven 0 22 32-05 0 19 23-07 1 17 23-12 16 22-12 12 21-22 11 21-21 15-17 13-21 6-16 9-18 10-24 11-31 voor>"en Crusio Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Advertentie I.M. Elmar v.d. Griek(rechts) van Smerdiek aan de bal met vlakbij hem verdediger Nico Nooy van Stavenisse. Op de achtergrond links Jerey Gierman - die later met een rode kaart het veld moest verlaten - en Niels Hage. De trainer van Smerdiek zat zich in de slotfase van de wedstrijd aan de kant te verbijten. Machteloos moest hi_f toezien hoe zijn team de oren werden gewassen. Ondanks dat Sta venisse ruim een half uur met tien spelers optrad, kon de thuisploeg moeiteloos de 1-0 voorsprong ver dedigen en zelfs in de slotfase de knock-out uitdelen. Het eindsignaal van de scheidsrechter kwam voor de bezoekers als een verlossing van de martelgang. „Een totale off-day", concludeerde een bitter teleurgestelde Jan Verrei jen. „Dit is de slechtste wedstrijd die Smerdiek heeft gespeeld. Er zijn geen geen excuses voor. Als je zonder bezieling speelt, kun je het wel schudden. Het was in één woord waardeloos", aldus de trai ner van Smerdiek, die zijn woorden met een wegwerpgebaar kracht bij zette. Even verder op kwamen supporters van Stavenisse superlatieven tekort om de prestatie van hun ploeg te verwoorden. Trainer Jaap Knop, die wegens een schorsing van doelman Jaap de Vos, het doel verdedigde, werd bedolven onder de compli menten. „Klasse; schitterend; nu zal Smerdiek wel een toontje lager zingen", klonk het. Trainer Jaap Knop uit Anna Jacobapolder genoot zichtbaar van het succes. „De jongens waren goed gemoti veerd voor dit duel. De strijdlust geeft bij zulke wedstrijden vaak de doorslag", aldus de trainer. „Dit succes is een leuke ruggesteun voor ons team. Wij zitten in de lift en hebben al verschillende aardige re sultaten behaald." Zonder problemen hield de doel man van Stavenisse de nul vast. Zijn ervaring als keeper bij Bruse Boys, waar hij ruim 20 jaar het doel verdedigde, komt de trainer goed van pas nu Jaap de Vos voor vier wedstrijden is geschorst. De Vos nam nu plaats in de dug-out en leek met zijn verschillende aanwijzingen de rol van trainer over te nemen. Dat Smerdiek niet tot scoren kwam, was een verdienste van Stavenisse, maar toonde tevens de zwakte aan van het team van trainer Jan Verrei jen. Stavenisse vreesde vooraf voor de spitsen Niels Hage en Alex van der Reest. maar deze spelers kon den geen stempel op de wedstrijd drukken, zoals ook de overige Smerdiekenaars beneden peil ble ven. In de openingsfase kwam er nog enkele keren dreiging uit de aanvallen van de bezoekers, maar Stavenisse bleef op de been. De manier waarop de thuisploeg de te genstander bestreed, verdiende niet altijd de schoonheidsprijs. Met veel fysieke kracht werden er pittige du els uitgevochten,* waarbij de scheidsrechter niet consequent opt rad. Onverwacht opende Stavenisse in de twaalfde minuut de score. Een aanval over rechts werd met een prachtig doelpunt door Ronald Post bekroond. Hij draaide de bal van afstand net langs de vingertoppen van doelman Corné van Haaften in de bovenhoek. Stavenisse verdedigde met man en macht de 1-0 voorsprong. Na twin tig minuten trok de scheidsrechter voor het eerst de gele kaart na een overtreding van Stavenissenaar Ce- rylle Steendijk en later ging verde diger Jerey Gierman wegens een overtreding op Niels Hage even eens op de bon. Smerdiek probeer de een voetballende oplossing te vinden, maar liep zich stuk op de stugge verdediging van Stavenisse. Een onterechte corner deed de thuisploeg bijna de das om. Voor ie dereen was het duidelijk dat de bal gewoon achter ging, maar de scheidsrechter liet ook tot verba zing van de spelers van Smerdiek een hoekschop nemen. Een boze Nico Nooij bood de scheidsrechter zijn bril aan, maar de leidsman bleef het anders zien. Met een scherp genomen indraaiende corner zorgde Alex van der Reest bijna voor de gelijkmaker, maar de vin gertoppen van Jaap Knop en de lat voorkwamen een treffer. Enkele minuten later zorgde Kees van Putte, die voor de geblesseerd geraakte Bernard de Rijke was in gevallen, met een mooie kopstoot voor gevaar, maar doelman Corné van Haaften voorkwam een tweede treffer. Smerdiek drong aan om nog voor rust langszij te komen, maar de bezoekers misten de overtuiging en waren niet gelukkig in de afwer king. Op slag van rust kopte Niels Hage een vrije trap van Alex van der Reest tegen de dwarsligger, zo dat Stavenisse met de schrik vrij kwam. Tevreden zochten de supporters de warme kantine op, in de overtui Vierde klasse ging dat Stavenisse nog een lastige tweede helft zou krijgen. Ook de aanhangers van Smerdiek geloof den nog in een ommekeer van de wedstrijd. In de beginfase van de tweede helft leek er inderdaad een omwenteling in de wedstrijd te ko men, toen Jerey Gierman opnieuw werd bestraft met een gele kaart en Stavenisse gedwongen was om met tien man verder te spelen. Smer diek, waar William de Bie in het veld was gekomen voor Elmar v.d. Griek, wist zich met de man meer situatie echter geen raad. Nauwe lijks slaagden de bezoekers er in om kansen te creëren. Vooral Wim Marinissen groeide in de wedstrijd en was-de aanvallers van Smerdiek vaak te snel af. Voor het slotkwar- tier bracht Stavenisse met Sander Smits een verse en jonge kracht in het veld en werd doelpuntenmaker Ronald Post naar de kant gehaald. Een verdedigingsfout van Peter de Rijke werd bijna door Niels Hage afgestraft, maar de doelpoging van de spits van Smerdiek werd door de doelman gekeerd. Het was de laatste mogelijkheid voor Smerdiek, want het slotak koord was volledig voor Stavenisse. Met nog een kleine tien minuten te spelen stelde Martin Neele de winst voor de thuisploeg veilig. Een vrije trap werd in het strafschopgebied niet goed weggewerkt. Martin Nee le wist tussen een kluw van spelers de bal te veroveren en het leer in het doel te prikken. Na de tweede treffer kwam er frustatie bij Smerdiek, wat resul teerde in totaal onnodige overtre dingen. Arjan Brinkman werd hier voor bestraft met een gele kaart en vervolgens ook door zijn trainer aan de kant gehaald en vervangen door Gert Jan van Ham. Voor Smer diek was het leed echter nog niet voorbij. Een tot op dat moment on zichtbare Adrie Smits liet een knap staaltje voetbal zien. De aanvoerder en spits van Stavenisse soleerde door de defensie en tekende de 3-0 aan; tot grote vreugde van de aan hangers van Stavenisse. Met vuur werk werden de treffers door de jeugdige supporters begroet. Corné Hout probeerde met een afstands schot de score verder op te voeren, maar Smerdiek werd bespaard voor een nog grotere afgang. „Dat wij zo gemakkelijk onze voor sprong met 'tien man konden verde digen, had ik niet verwacht", zei trainer Jaap Knop na afloop. „Door deze winst nemen wij meer afstand van de onderste regionen en kunnen wij ontspannender spelen. Tegen Smerdiek lag er veel spanning op de spelers; dat was ook zichtbaar bij de soms stevige duels die wer den uitgevochten. Stavenisse moet in staat zijn om deze positie te handhaven, ondanks de smalle se lectie die wij hebben. Strijdlust moet wat wij soms voetballend te kort komen, compenseren", aldus de trainer uit Anna Jacobapolder. Opstelling Stavenisse: Jaap Knop, Wim Marinissen, Nico Nooij, Jerey Gierman, Peter de Rijke, Martin Neele, Cerylle Steendijk, Bernard de Rijke (Kees van Putten), Ronald Post (Sander Smits), Corné Hout en Adrie Smits Opstelling Smerdiek: Corné van Haaften, Johnny Potappel, Jordy Hage, Marco Knuist, Elmar v.d. Griek (William de Bie), Carlo Op ree, Arjan Brinkman (Gert Jan van Ham), Remy Potappel, Niels Hage en Alex van der Reest. Apollo '69 8 7 0 1 21 21-09 Krabbendijke 8 6 1 1 19 25-08 Nieuwdorp 8 5 1 2 16 24-12 ZSC '62 8 5 0 3 15 32*18 Smerdiek 8 5 0 3 15 23-19 Waarde 8 4 0 4 12 17-17 Stavenisse 8 3 2 3 11 25-26 Zaamslag 8 2 3 3 9 11-14 Duiveland 8 3 0 5 9 18-26 DFS 8 2 1 5 7 11-20 Borssele 8 1 1 6 4 16-31 SVD 8 0 1 7 1 5-28 De toeschouwers die het 2x45 mi nuten uithielden in St. Annaland, zagen open voetbal met acht doel punten. Het resultaat voor de thuis club was echter opnieuw slecht. De vijfde nederlaag werd een feit. Te gen de nummer twee leek er voor WHS meer in te zitten, maar toen de aansluitingstreffer uitbleef, was het tij niet meer te keren. Dat er snel wat kan veranderen, bleek overduidelijk in de laatste twintig minuten, toen er maar liefst zes doelpunten gemaakt werden, waar van drie door WHS. Een hard werkende thuisclub was gespitst op een beter resultaat. De inzet was er volop, maar 's Heer Arendskerke ontpopte zich toch als de technisch betere ploeg, die niet voor niets afgetekend op de tweede plaats staat. WHS miste Leon de Witte door een schorsing. Danny Moerland nam zijn plaats in, bijge staan door twee jonge Jeroen's: Fa se en Moerland. Een kritische trai ner Theo Moerland stuurde zijn ploeg voortdurend bij. De eerste kans was er voor Leon v.d. Ouden, die een voorzet van Arthur de Jonge naast schoot. De bezoekers namen echter na 20 minuten een voor sprong met een afstandsschot uit een afgeslagen hoekschop: 0-1. „Eerder inschuiven, geen corners weggeven en niet allemaal van die ziekenhuis-ballen", mopperde de WHS-trainer. De gelijkmaker was echter binnen bereik, nadat William Vroegop zich goed had vrijge- speeld. Tot wanhoop van de St. An- nalandse aanhang schoot hij echter naast. Dat overkwam even later ook 's Heer Arendskerke bij een uit braak: van dichtbij werd nog hoog over geschoten. Het vizier van Le on v.d. Ouden stond evenmin goed, maar WHS bleef jagen op de gelijk maker. Michel Mosselman werd binnen het strafschopgebied omver geduwd, maar scheidsrechter Ne- derlof zag er geen penalty in. WHS kreeg een paar kansen op een rij via William Vroegop en Leon v.d. Ou den. De Bevelandse keeper keerde echter prima. De bezoekers bleven scherp en een vrije trap, na een overtreding van Arthur de Jonge die gemakkelijk geel had kunnen ople veren, ging maar net naast. Toen 's Heer Arendskerke alleen voor de keeper verscheen, leek een doel punt onvermijdelijk, maar de goed uitgelopen Arné van Vossen keerde de bal met zijn benen. In de tweede helft was de wedstrijd nog geheel open. De bezoekers wa ren af en toe wat geïrriteerd dat de voorsprong zo beperkt was geble ven en dat leverde na de hervatting een gele kaart op. Leon v.d. Ouden werkte met een voorzet aan de ge lijkmaker, maar William Vroegop schoot naast. Daarentegen liep 's Heer Arendskerke in de 20ste mi nuut uit tot 0-2, toen Jeroen Fase de bal verspeelde en de bezoekers van dichtbij raak schoten. Als verse in valler kwam Arie Fase binnen de lijnen voor Jeroen Moerland. WHS bleef het proberen. Een vrije trap van Leon v.d. Ouden had de goede richting, maar miste kracht om de keeper te kunnen passeren. Een op gerukte Danny Moerland waagde het met een afstandsschot, maar de bal ging naast. Een mooie solo van 's Heer Arendskerke door de WHS- defensie zorgde na een halfuur voor 0-3. Diverse supporters hielden het ■- - Wi il De jeugdspelers van s. v. Smerdiek spelen sinds zaterdag in een nieuw tenue dat beschikbaar is gesteld door Prodelta b.v. uit Tholen, een uitzendbureau voor personeel in de metaal- en bouwnijverheid. Prodelta is een onderdeel van de Detache-groep. De B-spelers onder lei ding van trainer en begeleider Jan van Pieterson en Erik van Haaften (rechts) wonnen alle wedstrijden in de eerste serie van vijf. Zaterdag triomfeerde het elftal ook in de eerste wedstrijd van de tweede serie. Links directeur J. Priem van Prodelta, die op 11 november een vesti ging van het uitzendbureau in Tilburg opent. (Advertentie LM.) Tweede klasse 1 V 1 toen voor gezien, maar ze misten nog heel wat. In de volgende mi nuut verkleinde Johan v.d. Repe met een vallende kopbal de achters tand tot 1 -3. Trainer Moerland rook nog kansen en gooide zijn zoon Harm in de strijd in plaats van Mi chel Mosselman. Toen de verdedi ging echter opnieuw steken liet val len, verhoogde de gasten hun voor sprong tot 1-4. Arie Fase deed WHS na een mooie combinatie op links met 2-4 weer wat dichterbij komen. Aanval op aanval volgde er en met twee hoekschoppen op rij, bleef het aantrekkelijk. Ook 's Heer Arendskerke profiteerde van de ruimte en maakte er in een. leeg doel (Arné van Vossen was al ge passeerd) 2-5 van. Daarmee was de eindstand nog niet bereikt. Invaller Harm Moerland zorgde met een kopbal voor 3-5 en daarmee waren alle drie WHS-doelpunten precies in dezelfde linker beneden hoek ge vallen. Met een betere verdediging en scorende spitsen was een gelijk spel haalbaar geweest. Door een 1-1 gelijkspel tegen Ka pelle heeft SPS de St. Annalandse zustervereniging op de ranglijst ge passeerd. Voor het eerst in deze competitie heeft de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse af stand genomen van de laatste plaats in de tweede klasse. Aangezien de nummers laatst en voorlaatst direct degraderen en de derde ploeg on deraan nog degradatie-wedstrijden moet spelen, ziet het er voor zowel WHS als SPS nog somber uit. De verschillen tussen de laatste zes teams in deze klasse zijn echter nog bijzónder klein, zodat het in de staart van de tweede klas een span nende strijd lijkt te worden. Debutant SPS behaalde op de acht ste speeldag haar zesde punt in de tweede klas. In Kapelle werd er een sterke wedstrijd gespeeld. SPS be gon opnieuw met een gesloten ver dediging, maar rukte diverse keren sterk op. In de eerste helft kwam dan ook het meeste gevaar van de Thoolse tweedeklasser. De beste kans kreeg Sjaak Quist, toen hij al leen op doel kon afgaan. De spits van SPS zag echter zijn inzet naast gaan. Op slag van rust sloeg echter de Poortvlietse ploeg wel toe. Carlo Heijboer stuurde Sjaak Quist de diepte in. De voorhoedespeler trok de bal goed voor op Jacco Jansen, die met een kopbal de aanval fraai afrondde. Met de 0-1 voorsprong gingen de spelers van SPS tevreden de kleedkamer in. Trainer Mark de Weerd voorspelde een lastige twee de helft en probeerde zijn spelers extra gemotiveerd het veld in te stu ren. Binnen vijf minuten gaf SPS de voorsprong prijs. Doelman René Uijl moest hét antwoord schuldig blijven op een afstandsschot. Ka pelle stelde zich niet tevreden met een puntendeling en drong aan voor de overwinning. De defensie van SPS bleef echter op de been. Het spelniveau vam de eerste helft kon den de SPS'ers echter niet meer ha len. Met man en macht moest er verdedigd worden, terwijl de aan vallers van SPS geen moment nicer voor gevaar konden zorgen. Halver wege de tweede helft werd bij SPS Carlo Heijboer vervangen door Corné Schaart, die herstellende is van een blessure. SPS hield stand en veroverde opnieuw een punt in de tweede klas en kon na het verne men van de nederlaag van WHS de rode lantaarn overdragen aan de streekvereniging, die volgende week zaterdag in Poortvliet de strijd mag aanbinden tegen SPS. Dauwendaele Hr. Arendskerke Kruiningen Yerseke SKNWK Middelburg Bruse Boys AZVV Kapelle WC '68 SPS WHS 1 1 19 18-12 2 18 19-12 1 15 22-10 1 15 12-06 11 15-15 11 12-12 9 17-17 7 12-15 7 9-14 7 8-14 6 5-13 5 13-22 St. Maartensdijk. Uitslagen 3 no vember: 1. L. v.d. Klooster-C. van Gorsel 30; 2. G. Verwijs-C. van Haaften 21; 3. T. Goode-C. van Sp- lunter 30; 4. C. Free-C. van Mierlo 31; 5. M. Dane-W. Bijl 19; 6. W. Luth-A. van Splunter 21; 7. J. v.d. Klooster 11 Tholen 30 oktober. 1 .mevr. C. Praat-L. Soomers 20 punten 2. me vr. R. Nagtegaal-D. Schellinger.19 p. 3/4 mevr. R. Burrows-N. Moer kerken 13 p. 3/4 mevr. Y. Verkam man-C. Wilsing 13 p. 5/6 mevr. F. Schellinger-A. Verkamman 10 p. 5/6 J. Moerkerken-J. Geuze 10 p. Meulvliet 29 oktober. 1. mevr. L. van Bale 24 p. 2. mevr. D. Linden- berg 21 p. 3. J. Vroegop en mevr. Vroegop elk 17 p. 4. F. Leemreijze 13 p. 5. mevr. T. Goode 12 p. 6. mevr. C. v.d. Ree en W. van Bale 11 P- V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11