Bouw van kantoren en winkel in bejaardenhuis Ten Anker SGP wil ruimte voor principe naast collegeprogramma Anbo kijkt wel eens achterom maar meer naar de toekomst Twijfel over evenwichtige evaluatie van de politiewet Thools zorgcentrum komt goed uit tevredenheidsonderzoek Afdeling Tholen viert gouden jubileum met 68 van de 124 leden Extra subsidies samen 58 mille Geldboete voor zagerspitters Belangstelling voor bouwgrond steeds voldoende Levensbeschrijving A. Gunter Van der Heijden nieuwe huisarts voor Ten Anker Donderdag 23 oktober 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Er wordt lustig getimmerd, geboord en gezaagd in zorg centrum Ten Anker in Tholen. Een verbouwing is op drie punten in volle gang. Het winkeltje wordt ver plaatst, er zijn kantoren bijgebouwd en recreatiezaal De Klipper heeft een extra raam gekregen. De bewoners van Ten Anker kunnen vanaf half november boodschap pen doen in een veel grotere winkel met een uitgebrei der assortiment. Overigens blijkt uit een tevredenheids- onderzoek van Ten Anker dat de bewoners in het alge meen heel tevreden zijn over het zorgcentrum. Toch valt er volgens directeur F. Bordui nog wel het een en ander te verbeteren. Mini-supermarkt Burgemeester: Raad niet in vrijheid beknot Het SGP-raadslid L. Walpot heeft als enige tegen de no titie gestemd die als uitgangspunt moet dienen voor een nieuwe - meer bedrijfsmatige - opzet van de organisatie van de gemeente Tholen. De rest van de gemeenteraad ging ermee akkoord. Iemand die lid is van de algemene Nederlandse bond voor ouderen (Anbo) kijkt wel eens een keer over zijn schouder naar het verleden, maar kijkt het meest naar de toekomst en ontdekt steeds nieuwe mogelijkheden. Zo kenschetste voorzitter J.H. van Huizen van de Anbo-af- deling Tholen-stad het karakter van de leden vrijdag middag tijdens de viering van het 50-jarig bestaan in Het Visnet. Niets verbieden Wethouders representatie Geen open venster Krappe 8 Onzekerheid over St. Philipslandse haven duurt voort Nooit 100 procent Volgende week zal D.V. verschijnen: Om de genade des ouden tijds brieven met en voorwoord van ds. F. Mallan Gebonden in een vierkleuren band, 274 pagina's dik met 35 foto's, prijs 39,90. Al snel na de oplevering van het nieuwe zorgcentrum Ten Anker in 1993 bleek dat er een tekort was aan met name kantoorruimten. „In de praktijk bleek dat er met name voor vergaderingen en dergelijke vaak ruimte ontbrak. Ook konden we niet iedereen een eigen kantoor geven, er moest worden gedeeld", zegt coördinatrice mevr. H. Win ters. Nu, na ruim vier jaar, is daar veran dering in gebracht. In de gang van het verzorgingshuis naar de ver- pleegafdeling stond voorheen één kantoor, van afdelingshoofd mevr. R. van Kuijk van het verpleeghuis. Deze ruimte is in de tuin een paar meter uitgebouwd zodat het achter ste deel als berging gebruikt kon worden. „We hebben hier namelijk niet zo veel bergruimte", zegt mevr. Win ters. „Sommige oudere tehuizen hebben een flinke kelder. Wij zou den ook wel zoveel bergingsruimte willen, maar die moeten we dus in het tehuis zelf zien te vinden." Naast het kantoor van mevr. Van Kuijk zijn in de tuin nog twee nieu we kantoorruimten gebouwd die bestemd zijn voor T. Gulden (baas over de zorg in Ten Anker) en me vr. Winters (directiesecretaresse en coördinatrice administratie en re ceptie). De huidige kantoren van deze twee worden dan ingenomen door directeur F. Bordui, perso neelsfunctionaris mevr. A. Baron en maatschappelijk werkster mevr. H. Pons. In de recreatiezaal van Ten Anker (De Klipper) is ook wat veranderd. Voorheen werd een hoek van de zaal door twee schuifwanden afge scheiden tot het zogenoemde 'kerk- zaaltje'. Er waren echter teveel mensen om nog kerkdiensten in te houden, zodat dat nu gewoon in De Klipper zelf gebeurt. De schuifwan den zijn verdwenen, maar er bleef een wat donker hoekje over omdat er geen raam in zat. Dat is nu ver anderd en het licht kan nu de hele Klipper binnenstromen. Voor de be woners is misschien wel de meest ingrijpende verandering de ver plaatsing en uitbreiding van het winkeltje. Het kleine hokje met dranken en kleine dagelijkse bood schappen staat nu bij de ingang te genover de receptie. Maar het werd toch wat te klein naar moderne maatstaven. Daarom wordt een deel van het huidige magazijn, vlakbij de keuken aan de achterzijde van het gebouw, omgevormd tot een nieuwe winkel. Deze is ongeveer vier keer zo groot als de huidige en is een echte kleine supermarkt. Het assortiment gaat bestaan uit onder meer kruidenierswaren, brood, be leg, wenskaarten, fruit, verpleegar- tikelen, tijdschriften, bloemen en drogisterij-artikelen. Er worden zo wel duurdere als goedkopere mer ken verkocht. Het oude winkeltje wordt een opslagruimte waarbij de ramen tot vitrinekasten omgetoverd worden. Daarin kunnen handwer ken van bewoners tentoongesteld worden of bijvoorbeeld cadeau-arti- Nu is er nog niet veel meer te zien dan een kale ruimte, maar er wordt hard aan gewerkt om de winkel van Ten Anker half november klaar te hebben. Leden van de Anbo Tholen tijdens de jubilumviering in Het Visnet. In de notitie wordt gesteld, dat na een raadsverkiezing door de partij en die een wethouder gaan leveren een collegeprogramma wordt opge steld en aan de hand daarvan een meetjarenbeleidsplan ontwikkeld. Het collegeprogramma staat voor vier jaar vast. Walpot is daar tegen. „Op grond van ervaring ga ik ervanuit dat in zo'n programma zaken zullen staan die voor mij principieel onaan vaardbaar zijn. Daarom stem ik te gen de notitie", zei het raadslid. De rest van de SGP-fractie (K.A. He- ijboer ontbrak maandag, evenals CDA'er De Jager en VVD'er Ra- vensteijn) kon wel met de voorne mens instemmen. Maar niet dan na dat fractievoorzitter M. Dijke had gezegd, dat er ruimte moet blijven om principieel tegen bepaalde za ken te stemmen. Namens de VVD-fractie sprak E. Frigge-Hogesteeger haar bezorgd heid uit over het beknotten van de vrijheid van de gemeenteraad. "Kunnen we niet meer op details in gaan?" Ook Dijke was bang dat de raad meer op afstand gezet wordt. Het nieuwe model gaat ervanuit, dat de gemeenteraad op hoofdlijnen bestuurt. Burgemeester Van der Munnik weersprak dat de raad in zijn vrijheid beknot wordt. „De no titie wil aangeven hoe een modern bestuur optreedt. Door ermee in te stemmen, aan vaard je een bepaalde ontwikkeling in het besturen." Maar niets houdt de fracties tegen om 'af te dalen in details', noch om tegen zaken uit het collegeprogramma te stemmen. „Ik kan u niets verbieden, maar het is een zaak van de partijen", aldus de burgemeester. Door in te stem men met de notitie gaan de fracties akkoord met het opstellen van een collegeprogramma dat door de col legepartijen ondersteund wordt, hield Van der Munnik de raad voor. Voor de RPF/GPV-fractie was zo'n programma in principe acceptabel, mits alle partijen erin kunnen parti ciperen. Door een beleidsplan op te stellen, weet het ambtelijk apparaat wat het wel en niet kan doen. De nieuwe werkwijze zou gestalte moeten krijgen op het moment dat volgend jaar de nieuwe gemeente raad aantreedt. Verschillende woordvoerders pleit ten ervoor, dat bijsturing van het model mogelijk moet zijn als blijkt dat zaken niet lopen zoals was ge dacht. „We moeten niet bang zijn dat iets zou mislukken. En bijsturen zal ongetwijfeld nodig zijn", zei de burgemeester. De PvdA brak een lans voor het aanstellen van een afzonderlijke 'controller' (een soort interne ac countant) in plaats van het sector- hoofd middelen als zodanig te be noemen uit financiële overwegin gen. Het kan in de toekomst beke ken worden. P. van Belzen (RPF/GPV) herhaal de zijn standpunt uit de commissie financiën dat de burgemeester een deel van het takenpakket van het college moet houden. Volgens hem is dat ook nodig omdat de wethou ders meer representatieve taken zullen overnemen. In de nieuwe op zet zullen burgemeester en secreta ris namelijk coördinerend optreden tussen bestuur en staf. In die functie kunnen ze ook weieens een keer ongelijk krijgen, stelde Van Belzen vast. Hij kreeg steun van het CDA ten aanzien van de burgemeester. „Als de burgemeester anders te weinig werk zou hebben, dan móet hij een collegetaak hebben", vond W.C. van Kempen. „De portefeuillever deling moeten de collegepartijen uitmaken", reageerde Van der Mun nik. „Met klanten wordt op een meer open manier omgegaan en er vindt een modernisering van ons bedrijf plaats", vatte M.A.J. van der Linde (PvdA) de uitgangspunten van de notitie samen. Hoewel hij er in gro te lijnen mee uit de voeten kon, bleef hij vraagtekens houden. Het open venster naar de samenleving, dat in het stuk gepropageerd wordt, blijkt allerminst uit de schriftelijke reactie van het college op de alge mene beschouwingen, concludeer de de PvdA'er. „Maar dat is begrij pelijk. Zo'n verandering komt niet zomaar tot stand", troostte hij zich zelf. Tijdens de feestelijke bijeenkomst, die door 68 leden werd bijge woond, stond Van Huizen even stil bij de geschiedenis van de afdeling. Naar aanleiding van wat hij in de notulen vond, kwam hij tot 'zes menselijke eigenschappen' die in de Anbo steeds terugkomen: emoties, doorzettingsvermogen, teleurstel ling, dankbaarheid, het Zeeuwse karakter en reis- en eetlust. Bij de emoties noemde hij het feit dat er op de jaarvergaderingen een minuut stilte in acht wordt geno men voor de mensen die in het voorgaande jaar waren overleden. Het doorzettingsvermogen slaat op het bestuur dat soms zwaar onder- Zorgcentrum Ten Anker in Tholen kreeg onlangs een nieuwe verpleeg huisarts. G.H.C. van der Heijden uit Bergen op Zoom volgde mevr. H. Soethoudt-Barends uit Halsteren op. De in Delft geboren Van der Heijden studeerde na het gymnasi um geneeskunde in Rotterdam. Drie maanden werkte hij in de arm ste regio van Tunesië en vervolgens deed hij in 1989 artsexamen. Na een dienstplicht als militair arts in Den Haag hield Van der Heijden bezet was. „Te weinig bestuursle den moesten te •veel doen. Toch wa ren er altijd één of twee die de kar in beweging hielden. Aan deze be stuurders hebben wij het te danken dat we hier zitten." De teleurstelling die bestuurders er voeren wanneer er bij een activiteit geen mens of weinig mensen ko men opdagen. „Je bent dan als be stuurder zo stom om te denken dat je gefaald hebt." Dankbaarheid voor de inzet van het bestuur werd volgens Van Huizen niet direct geuit, maar kwam via een omweg. „Daar moet een be stuurder mee leren leven. Als een bestuurder ziet dat een lid geniet. zich in Rotterdam bezig met kin dergeneeskunde waarvan het laatste jaar in het Sophia kinderziekenhuis. In 1992 begon hij met de tweejari ge huisartsenopleiding in Leiden. Daarna was hij in vele plaatsen waarnemend huisarts. Van der He ijden kwam met zijn vrouw (revali- datie-arts) naar Bergen og Zoom op dan pas kan een bestuurder dank baar zijn." Huizen was ook het Zeeuwse ka rakter tegengekomen: „Als het be stuur met voorstellen komt, dan willen gezagsgetrouwe Zeeuwen best volgen. Maar als je over con tributieverhoging begint, dan is de boot aan." Voor reisjes is altijd veel animo. De bussen zaten altijd vol, zo memo reerde de voorzitter. „Het was ook stik gezellig en als je je buik niet vol had, dan lag dat aan jezelf, want er was genoeg." De jubilerende afdeling verwel komde twee nieuwe gezichten en komt daarmee op 124 leden. Ook feliciteerde hij twee jarige leden, N. Bijl (79) en M. Engelvaart-Beuke laar (80), die overigens niet aanwe zig \yaren. De lange tafels waren versierd met bloemstukjes gemaakt door de bewoners van De Stelberg, het verpleeghuis van zorgcentrum Ten Anker. Anbo-lid M. Tichem verleende daar haar medewerking zoek naar een huisartsenpraktijk. Die vond hij ook, maar de overna me is pas over een paar jaar ge pland. Tot die tijd werkt Van der Heijden in Ten Anker. Van der He ijden vindt het een kenmerk van de huisartsgeneeskunde dat die alle facetten van de gezondheidszorg in zich heeft. aan, wat met een applaus werd ge waardeerd. Omdat het een feestelijke bijeen komst was, werd er veel gezongen onder accordeonbegeleiding van J.W. van Elsacker. Natuurlijk het Lang zal ze leven, maar ook het Zeeuws volkslied, In een rijtuigje, Piet Hein en Er wonen twee motte. Ook werden er een paar rondjes bingo gespeeld o.l.v. C.P. Nooij, die 'de sponsors bedankte voor de prij zen. Mevrouw M. Deurloo, M. van der Kooy en P. Ottevanger voerden een sketchje op, o.a. de dames Kwebbelaar, wat veel succes had. Mevr. A. Lindhout-Vermeulen uit Sint-Maartensdijk zong een aantal liedjes playback van de Zangeres zonder naam en Jantje Smit. Over de belevenissen tijdens de busreis naar Heidelberg in Duits land eind augustus verhaalde M. Ti chem, in dialect. De hoogtepunten van de middag werden door W. Schot op video vastgelegd. De film wordt vertoond op de ledenverga dering in het vooijaar. De Bergenaar vindt het dan ook een nuttige ervaring om in een ver pleeghuis te werken, ook omdat huisartsen door de vergrijzing steeds meer met bejaarden te ma ken krijgen. Daarnaast vindt Van der Heijden het naar eigen zeggen leuk om met oudere mensen om te gaan. Ook het werken in een team lijkt hem erg leuk aangezien een huisarts vaak juist alleen werkt, al dus Van der Heijden in het huisblad Rommetom van Ten Anker, Maar- tenshof en De Rozeboom. kelen van de nieuwe winkel. In de mini-supermarkt kunnen zowel be woners als personeel inkopen doen. Ook de benodigdheden voor de af delingen worden zoveel mogelijk via de winkel gekocht. De nieuwe winkel is de hele week de hele dag geopend, behalve op woensdag morgen. Ook op zaterdag kan men er terecht. In de nieuwe winkel zal geen nieuw personeel komen wer ken. Vertrouwde gezichten blijven aanwezig: magazijnmedewerker J. Giljam en de huidige winkelbeheer sters mevr. W. van 't Hof, mevr. S. Meijer en mevr. G. IJzerman. De winkel wordt half november offi cieel geopend. In Ten Anker is dit jaar ook voor het eerst een tevredenheidsonder zoek gehouden onder de bewoners van het verzorgingshuis en de fami lieleden van bewoners van de ver- pleegafdelingen Vliedberg en Stel berg. De uitkomst is heel bevredi gend voor Ten Anker dat gemiddeld een krappe 8 kreeg. „Het is in prin cipe de bedoeling om dit onderzoek ongeveer eens in de twee jaar te houden", zegt directeur F. Bordui. „Dat gebeurt in het kader van het kwaliteitsbeleid. Maar het is er slechts een onderdeel van. We vra gen natuurlijk ook tussendoor aan mensen wat hun ervaringen zijn en tips kunnen we altijd gebruiken. Het onderzoek is een algemene en quête die ontworpen is door het te huis Mariahoeve uit Den Haag." Volgens Bordui is de respons op de enquête zo'n zeventig procent en dat is hoog. „Daar zijn we heel blij mee. Overigens is onze ervaring dat wij bij al onze onderzoeken goede medewerking krijgen van de men sen. De uitkomst is ook best goed. In het algemeen is men tevreden over Ten Anker, maar er zijn nog wel wat punten die verbeterd moe ten worden", zegt Bordui. „In het verzorgingshuis hadden toch rela tief veel bewoners wat klachten over de schoonmaak. Er zou wel meer en op een betere manier schoongemaakt kunnen worden. Een aantal organisaties kan volgend jaar alsnog rekenen op meer subsi die van de gemeente dan aanvanke lijk was toegezegd. Voor de meeste is dat echter niet het volledige be drag dat ze hadden gevraagd. Al leen de jeugdsoos Sint-Annaland en het WAO-platform Zeeland krijgen respectievelijk de gevraagde 2400 en 470 gulden. Aanvankelijk was de jeugdsoos 1800 gulden toebe dacht en het platform geen cent. Overigens moet de gemeenteraad maandag de subsidiebedragen nog goedkeuren; instemming betekent een extra uitgaaf van 58.160 gul den. Het voorstel is om de stichting jeugd- en jongerenwerk 108.750 gulden te geven in plaats van Twee zagerspitters uit St. Maartens dijk hebben elk een boete gekregen van 250 gulden voor het spitten in een beschermd natuurgebied. De mannen, 35 en 19 jaar, waren vorig jaar oktober in de Oosterschelde bezig, ten westen van Gorishoek. Ze beschikten wel over een vergun ning, maar de daarbij behorende kaartjes met de spitvakken gaven volgens de mannen onvoldoende duidelijkheid. Omdat er vlakbij op het strandje nogal eens kinderen spelen, dachten de twee mannen dat spitten ook wel toegestaan was. Volgens de econo mische politierechter in Middelburg hadden ze niet goed op de kaart ge keken en wel degelijk in verboden gebied gespit. De haven van St. Philipsland is on der druk van de schippers en de in woners nog behouden, maar de on zekerheid is nog steeds niet gewe ken, zo blijkt uit de antwoorden van b. en w. op vragen van D66 en de VVD. Het college wijst erop, dat rijkswa terstaat alleen vergunning verleent voor het baggeren en storten van slib uit de haven, als maatregelen zijn getroffen om verontreiniging van de waterbodem in de toekomst te voorkomen. Een afgiftepunt voor scheepsafvalstoffen in de vorm van een havenontvanginstallatie (HOI) is dan noodzakelijk. Dat schippers hun afvalproducten ook elders kwijt kunnen, is volgens b. en w. niet van belang. Daarom is een HOI bij de St. Philipslandse haven op de investeringsplanning gehandhaafd. Overigens wil het college nagaan of rijkswaterstaat onverkort vasthoudt aan de noodzaak van de HOI bij de haven van St. Philipsland. „Wij willen hiermee geen overspannen verwachtingen wekken, want tot nu toe is niet gebleken, dat er bij rijks waterstaat sprake is van wijziging van inzichten op dit punt", aldus b. en w. De D66-fractie betreurt het dat, vooruitlopend op het onderzoek naar de diverse onderhoudsvarian- ten voor de St. Philipslandse haven, de zate nog niet is afgevlakt. Het college geeft er de voorkeur aan om de raad een totaalplan voor te leg gen. Dan kunnen ook de financiële gevolgen worden geraamd. De re sultaten van het door derden uitge voerde waterbodemonderzoek moet de gemeente nog beoordelen. Verder is de behandeling van de was een punt van aandacht. De was is soms lang weg, er raakt wel eens iets kwijt en het wasgoed is niet al tijd even goed schoon. Daar gaan we nu aan werken." In de verpleegafdelingen was geen klacht die er echt uitsprong. Er wa ren-wel wat punten van kritiek op het gebied van bijvoorbeeld de mo gelijkheden tot privacy, inspraak en de behandeling van de kleding. „We zullen daar intern over spre ken en proberen oplossingen te vin den. Overigens moeten we natuur lijk ook op de punten waarop het wél goed gaat blijven letten", zegt Bordui. „Ik heb daar ervaring mee in Ter Valcke (het tehuis in Goes waarvan Bordui eveneens directeur is - red.). Daar werd dit jaar voor de tweede keer een tevredenheidson derzoek gehouden. En we zagen dat we op veel punten vooruitgang hadden geboekt, maar ook dat we op andere punten ach teruit waren gegaan. Wat dat betreft denk ik aan het voorbeeld van een tienkamper. Als die erg hard traint op één punt, kan hij soms op een ander onderdeel weer terugzakken. We moeten proberen het op alle punten zo goed mogelijk te doen. Maar ik maak me geen illusies dat we de 100 procent zullen halen. Dat kan alleen al niet vanwege de be perkte financiële middelen die we beschikbaar hebben." Bordui is met de waardering voor Ten Anker heel verguld. „Natuurlijk ben ik er trots op dat Ten Anker er zelfs op landelijk ni veau gunstig uitspringt. Dat komt mede doordat we wat kleiner zijn en dus ook iets overzichtelijker. Er is moderne klimaatbeheersing en ook wat de verdeling van 1- en 2- persoonskamers betreft zijn we bij de tijd. Bovendien hebben we een sterke groep medewerkers die ook nog eens regiogebonden is. Per soonlijke aandacht en betrokken heid zijn toch belangrijke punten", aldus Bordui. 92.500 gulden. Welzijn voor oude ren moet 103.725 gulden krijgen (was ƒ102.667,-) en de openbare bibliotheek 929.168 gulden (was ƒ908.420,-). De bijdrage voor de warme-maaltijdvoorziening blijft 79.400 gulden en die voor Slacht offerhulp 9987,50 gulden. Het maatschappelijk werk kan op 342.389 gulden rekenen (was ƒ323.365,-). Het Seniorenorkest Zeeland hoeft niet op een Thoolse bijdrage te re kenen omdat het geen Thoolse deelnemers kent. Het is nog niet nodig geweest dat de gemeente voor nieuwe bestem mingsplannen aan de inwoners ken baar maakte dat ze in konden schrijven voor een bouwkavel. „We hanteren een lijst en meestal staan daarop al meer gegadigden dan er kavels beschikbaar zijn", zei de bur gemeester maandag in de gemeen teraad. VVD-raadslid E. Frigge-Ho- gesteeger stelde vragen over de grondverkoop in het plan Lange- weg in Scherpenisse naar aanlei ding van een brief van C. van de Velde metselwerken te Sint-Maar tensdijk. Deze heeft in februari zijn belangstelling kenbaar gemaakt, maar niets meer van de gemeente vernomen. Daarentegen zijn wethouder J. Ver- sluys en aannemer M.J. van Houte al aan het bouwen. „Beide aanvra gen dateren uit 1995, terwijl de ge meenteraad pas in augustus van dit jaar de grondprijzen heeft vastge steld. Kan er voor die datum al ger- serveerd worden?" wilde mevrouw Frigge weten. Ze wilde iedereen ge lijke kansen geven bij de toewijzing van een kavel. De burgemeester legde uit dat bij het uitgeven van bouwgrond een lijst van belangstel lenden wordt aangelegd op volgor de van binnenkomst van de verzoe ken. „Soms informeren mensen al drie of vier jaar vantevoren naar een perceel dat ze willen hebben. Ze hebben dan in de pers gelezen dat een plan ontwikkeld wordt. Mensen die een huis willen bou wen, zijn daarop bedacht", aldus de burgemeester. Het CDA Tholen is bang dat de evaluatie van de vier jaar geleden doorgevoerde reorganisatie van de politie (politiewet 1993) een one venwichtig beeld te zien zal geven. Fractievoorzitter W.C. van Kempen merkte maandag in de gemeente raad op, dat voor die evaluatie door de minister alleen dichtbevolkte ge bieden zijn aangewezen. Juist in de dunbevolkte streken zoals Zeeland wordt sinds de reorganisatie ge klaagd over een achteruitgang in de politiezorg. Burgemeester Van der Munnik zei dat de geselecteerde ge bieden op advies van het korpsbe- heerdersoverleg en de korpschefs zijn uitgezocht en dat er buiten de randstad ook Twente en zuidoost- Brabant in worden meegenomen. „Maar ook in die gebieden zijn gro te bevolkingsconcentraties aanwe zig, zoals Eindhoven en Enschede", aldus Van Kempen. SGP-fractie- voorzitter M. Dijke vulde nog aan, dat Zeeland evenmin betrokken is bij een zogenaamd diepteonderzoek aangaande de politie. Bestel het nu bij Kleppe's boekhandel en binderij Hoge Markt 5, Scherpenisse, tel. 662529, fax 664477. Voor Stavenisse fa. L. Priem, Wilhelminastraat 13, tel. 692514. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3