Zingend duo presentje Maartenshof Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 oktober 1997 Beroepen Levende wasstraat en horrorshow bij Thjos Molenhoek bouwrijp Cv-ketel en isolatie Verkoping Dorcas Klaverjassen Keuringsdienst Inspectie Puk en Muk Van Dijk wint bij de Pieterman Plankenkoorts GRIEPVACCINATIE Dokter de Looze 0166-672400 Biljarten Glasvezelkabel Aanhanger gestolen Meer EHBO'ers op school Adoptie meisje Haïti Bijbelclub Bedankt Opa- en omamorgen Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland j.a, Geilings, Tholen Verkoping Tryfosa Afsluiting tennis Medewerkster van het jaar Kampweek Juliana van Stolbergschool Links rijden Verkoping zendingskrans Klaverjassen Meestoof Verkoping Waakt en Bidt Bedankt Hobbytentoonstelling Door slik van weg PTT-kabel Kunstwerk Zuiddijk Verkoop grond Drukte Oesterdam wordt nog bekeken Gehandicapten Brandwonden DAG EN NACHT Tholen De Nederlandse Hervormde Ge meente heeft een beroep uitge bracht op kandidaat N. den Ouden uit Nederhemert. Den Ouden zal zondag in de morgendienst (om half tien) op beroep preken in plaats van kandidaat Teeuw. Den Ouden die zaterdag 28 jaar wordt, getrouwd is en één kind heeft, ver richt momenteel pastoraal werk in Breukelen en geeft catechisaties in Lekkerkerk. Zaterdag vormen de jongeren van de jeugdsoos Thjos voor de tweede keer een levende wasstraat op het parkeerterrein bij gemeenschaps centrum Meulvliet. Iedereen kan zijn auto een grondige wasbeurt la ten geven. De geringe vergoeding die hiervoor wordt betaald, is be stemd voor het uitwisselingsproject van Thjos met een groep jongeren uit het Zweedse Malmberget (in Lapland). Tien leden van Thjos gaan in het komende voorjaar naar Zweden als tegenbezoek voor het verblijf van een groep Zweden in Tholen in augustus. De uitwisseling staat in het teken van het alcohol en drugsbeleid in Nederland en Zweden. De helft van de kosten voor deze uitwisseling wordt be taald door Jeugd voor Europa, een commissie van de Europese Unie. De andere helft moeten de jongeren zelf bij elkaar sp\rokkelen. Dat kan door bijvoorbeeld acties te organi seren. De levende wasstraat is daar een voorbeeld van. Gezien de druk te en positieve reacties van de vori ge keer, is besloten dit evenement te herhalen. Men kan voor de was- actie van negen uur tot half één en van één tot drie uur terecht bij Meulvliet. Terwijl de auto gewas sen wordt, kunnen de bestuurders even iets drinken in jeugdhonk On yx. Thjos organiseert zaterdagavond ook nog een 'horrorparty'. Het jeugdhonk zal omgebouwd worden tot een enge griezelgrot en er staan volgens de organisatie 'afgrijselijk spannende dingen' te gebeuren. De gene die het engste verkleed is, wordt uitgeroepen tot griezel van de avond en wint daarmee een 'hui veringwekkende' prijs. De horror party duurt van tien tot twaalf uur. Het gemeentebestuur heeft de offer te van DHV Zuid-Nederland geac cepteerd. Dat bureau wil voor 21.500 gulden (exclusief btw) het bouwrijp maken van de tweede fase van het bestemmingsplan Molen hoek voorbereiden. DHV zal een tweeledig plan opstellen, bestaande uit het aanbrengen van voorbelas ting om voldoende zetting in de on dergrond te krijgen én de aanleg van riolering en bouwstraten. De grond voor deze tweede fase komt op 1 december beschikbaar. Er kun nen 33 huizen gebouwd worden. Met de winter weer voor de deur organiseert Delta nutsbedrijven twee informatiedagen over cv-ke- tels en isolatie in gemeenschaps centrum Meulvliet. Tegelijk wordt de actie 'cv-ketelvervanging en mi lieu' gelanceerd. De actie bestaat uit informatie en een tentoonstelling. Delta laat onder meer zien wat er mogelijk is op het gebied van (mi lieuvriendelijke) verwarming, warmwatervoorziening en isolatie. De onderwerpen waarover informa tie wordt gegeven zijn: cv-ketels en de diverse typen, verhuur van cv- ketels, soorten verwarming, alterna tieve energie, combi-ketels, ener giezuinige verlichting, isolatie, re geltechnieken en waterbesparing. De informatiedagen worden gehou den op woensdag 29 en donderdag 30 oktober. De openingstijden zijn van drie uur tot half zes en van ze ven uur tot half tien. Er is ook een diavoorstelling. De Christelijk Gereformeerde vrou wenvereniging Dorcas houdt woensdag een verkoping in het ver enigingsgebouw aan de Visstraat. Er is van alles te koop zoals hand werken, gebak en oliebollen. Voor de kinderen zijn er spelletjes en een grabbelton. De verkoping duurt van half drie tot vijf uur. Gert-Jan van Sierenberg heeft don derdag met 5177 punten de wed strijd van klaverjasclub stad Tholen gewonnen. Als eerste vijf eindigden: 1 Gert- Jan van Sierenberg 5177 p; 2 Jo Jansen 5048 p; 3 Piet Swarthoff 4967 p; 4 Carlo Hage 4947 p; 5 Anita Aarnoudse 4863 p. Een wed strijd eerder werd Stoffel Schot winnaar met het hoge puntenaantal van 5708. Hier was de stand bij de eerste vijf: 1 Stoffel Schot 5708 p; 2 Michel van Oers 5130 p; 3 Jo Jansen 4994 p; 4 Conja Schot 4764 p; 5 Carlo Hage 4687 p. De keuringsdienst van waren stond maandagavond in het middelpunt van de belangstelling bij de platte landsvrouwen. Mevr. M. den Toom uit Goes, medewerkster van de dienst, vertelde aan de hand van een diapresentatie iets over de werkzaamheden van de dienst die onder meer als taken heeft: het af- f handelen van klachten van consu menten op het gebied van levens middelen en speelgoed, het steek proefsgewijs controleren van de hy giëne in winkels, horeca-gelegenhe- den en keukens en kantines van ge zondheidsinstellingen en bedrijven. Mevr. Den Toom beantwoordde na afloop van haar verhaal nog veel vragen. Voorzitter mevr. M.J. Hoogedeure-Kievit bedankte de in- leidster met een attentie. De GGD gaat jaarlijks de hygiëne en de veiligheid inspecteren in het kinderdagverblijf Puk en Muk. Dat is het gemeentebestuur met de GGD overeengekomen. De direc teur van de stichting kinderopvang Tholen stelt de controle op prijs, omdat dit naar de ouders toe een te ken is van kwaliteit. Op grond van het 'tijdelijk besluit kwaliteitsregels kinderopvang' moet de gemeente een verorening hebben waarin eisen zijn opgenomen. Op grond daarvan kan een kinderdagverblijf een ver gunning krijgen en dient de ge meente te controleren. Puk en Muk had al een vergunning vóór het be sluit in werking trad. A. van Dijk heeft de zesde en laat ste competitiewedstrijd van hengel sportvereniging de Pieterman ge wonnen. Van Dijk behaalde 357 punten. De grootste vis, een bot van 42 cm, werd door A. Spapen gevan gen die daarmee op de tweede plaats kwam. De 27 deelnemers visten 's morgens ter hoogte van Wemeldinge en 's middags bij het Dortse Sas. De dames Berrevoets en Van de Berge noteerden de ge wichten en maten van de gevangen vissen. De uitslag was: 1 A. van Dijk 357 p; 2 A. Spapen 209 p; 3 R. Kok 168 p; 4 H. Kikkert 158 p; 5 H. Kok 154 p; 6 P. Stokkers 151 p; 7 E. van Rijsem 124 p; 8 R. van Laar 124 p; 9 Jos van Elzakker 120 p; 10 mevr. L. Spapen 109 p. Oud- Vossemeer Op de Die Heenetrechtschool werd vrijdagmiddag - als afsluiting voor de herfstvakantie - een voordracht middag gehouden voor en door de leerlingen. Het thema was 'Planken- koprts'. Veel kinderen zijn na schooltijd bezig met activeiten in verenigingsverband waarvan hun medeleerlingen nauwelijks weet hebben. Op deze middag kregen al le leerlingen de gelegenheid om hun hobby aan de anderen te laten zien. Er waren bijvoorbeeld demon straties van gymnasten van Spido, judoka's van JOV, voetballers van Vosmeer en majorettes van OVM. Maar ook muzikaal werd er opge treden met solo's op gitaar, trommel en hoorn. Er was een playback-act van de Spice Girls en de groepen 2 en 4 zongen een mooi lied. Een flinke groep blokfluitspelers sloot de middag af. Na afloop werden de leerlingen getrakteerd en konden ze de herfstvakantie in. in Oud-Vossemeer op afspraak in de praktijk Advertentie I.M. Uitslagen van het B-team van bil jartvereniging KOT: A. Goedege- buure-C. Burgers 0-2; A. van Daal- en-H. van Herpen 2-0; D. Vroegop- D. Hommel 0-2; P. de Jager-M. Po- tappel 0-2; K. Wessel-J. Vroegop 0- 2. C. Burgers speelde met zeventien beurten de kortste partij. De hoog ste serie van zeven caramboles werd gespeeld door A. van Daalen. Er werd ook voor de beker ge speeld. Daarbij waren de uitslagen: D. Vaders-D. Vroegop 0-2; M. Goudzwaard-C. Burgers 0-2; J. Vroegop-P. Moerland 0-2. Uitsla gen team A: A. Havermans-D. Va ders 0-2; M. Goudzwaard-J. Bur gers 2-0; K. Timmermans-M. Kleinsmit 0-2. De kortste partij werd gespeeld door C. Burgers met 23 beurten. M. Goudzwaard speel de zeven caramboles achter elkaar en had daarmee de hoogste serie en D. Vaders claimde het hoogste ge middelde van 2,46. Ook De Treffers was weer actief. Hier waren de uitslagen: D. den Hollander-K. Hommel 6,9-10; H. Hommel-L. van Wezel 10-3,33; J. Etiënne-P. de Leeuw 10-7,17; P. Hommel-D. van Driel 8,33-10; M. Hendrikse-B. den Hollander 10- 7,17. Zowel de kortste partij van negentien beurten als de hoogste serie van veertien caramboles én het beste gemiddelde van 2,89 kwa men op naam van H. Hommel. Delta nutsbedrijven heeft van gede puteerde staten vergunning gekre gen om een wegboring uit te voeren in de Oud-Vossemeersedijk tussen de afslag met de Groene- of Hokse- weg en die met de Leguitseweg. Deze boring is nodig om een glas vezelkabel aan te leggen. Delta is bezig om heel de provincie te voor zien van glasvezelkabel ten behoe ve van radio- en televisiesignalen. Een 48-jarige inwoner werd be roofd van zijn aanhangwagen. De man heeft het vermoeden dat het ding in de nacht van dinsdag op woensdag vorige week is gestolen. Op de avond dat hij aangifte deed (woensdagavond) kwam er ook een melding binnen van een poging tot inbraak bij een 43-jarige inwoner. De inbrekers probeerden diens schuur binnen te komen. Wellicht hadden ze het voorzien op de daar in gestalde scooter, maar de inbraak lukte niet. Sint- An na land In het kader van de veiligheid op school moet er per 50 mensen een hulpverlener zijn. Daar er verschil lende leerkrachten regelmatig niet in het gebouw zijn (o.a. bij gymles in de Wellevaete) en er bovendien nog een splitsing van gebouwen is (hoofdgebouw en kleuterschool zijn gescheiden) heeft de School met de Bijbel besloten om de hulpverle ning zo breed mogelijk aan te pak ken. De juffrouwen Aarnoudse en De Korte en meester Den Ouden heb ben een geldig EHBO-bewijs. Meester Troost en de juffen Den Braven en Den Deugd zijn inge schreven voor een cursus ter plaat se. De juffen Van der Steen en Möhlmann en meester Baaij volgen een verkorte opleiding levensred dende eerste hulp. Coördinator hulpverlening meester Den Ouden verdiept zich in een ontruimings plan en andere veiligheidsaspecten binnep de school. De School met de Bijbel telde per 1 oktober 188 leer lingen. Voor het schooljaar 1998- 1999 zal daardoor dezelfde perso nele bezetting gewaarborgd zijn. Leerlingen van de School met de Bijbel adopteren via de stichting re formatorische hulpactie Woord en Daad een zevenjarig meisje uit Haï ti. Marietha - zoals het meisje heet - woont met haar vader en moeder, twee broertjes en twee zusjes in een uit golfplaten opgetrokken armoe dig boerderijtje. De leerlingen zul len de kosten van haar school, een voudige maaltijden en kleding be kostigen. De school van Marietha ligt op vijftien minuten lopen van haar huis. Thuis is er geen stro mend water. Daarvoor moet ze tien minuten lopen. Eerder steunde de School met de Bijbel een ander kind uit Haïti, maar dat is inmiddels van school zodat er via Woord en Daad een ander adoptiekind ge zocht is. Vanaf het begin van het schooljaar tot de herfstvakantie is 954 gulden bijeengebracht voor Woord en Daad. Vandaag (donderdag) en ^morgen zijn de laatste twee dagen van de vakantie bijbelclub. In Hervormd verenigingsgebouw Het Trefpunt worden allerlei activiteiten georga niseerd voor kinderen van de groe pen drie tot en met 8 van de basis scholen. Ds. M. Karens uit Werkendam heeft bedankt voor het beroep dat de Ge reformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. De School met de Bijbel heeft woensdag de jaarlijkse opa- en om amorgen gehouden. Vanaf half tien mochten grootouders een kijkje ko men nemen op school. De lokalen waren snel gevuld en onder het ge not van een kopje koffie volgden ze de lessen van hun kleinkinderen. „Het is anders dan vroeger, maar de Donderdag, vrijdag en zaterdag 23, 24 en 25 oktober HAASKARBOMADE RIBKARB0NADE KIPFILET SNIJW0RST MOSTERD-ROLLADE GEKOOKTE LEVER 10 FRIKADELLEN 1 kiloƒ11,95 1 kiloƒ10,95 500 gram7,25 100 gram1,29 100 gram2,00 100 gram1,10 4,50 Maandag, dinsdag en woensdag 27, 28 en 29 oktober MAGERE SPEKLAPPEN GEHAKT MAGERE ST00FLAPPEN HAMBURGERS 1 kilo7,95 1 kilo10,50 1 kilo15,00 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. kinderen leren nu ook nog veel", was de mening van de ouderen. Na hier en daar nog een aai over een bol gingen de grootouders weer naar huis. De verkoping van de Hervormde vrouwenvereniging Tryfosa heeft ƒ5779,70 opgebracht. Het geld is bestemd voor de zending. Het be stuur van Tryfosa was heel verguld met dit hoge bedrag. De jeugd van tennisclub Sint Anna land heeft woensdagmiddag het zo merseizoen afgesloten met een spelletjesmiddag. Ondanks de ge ringe deelname hadden de jonge tennissers een gezellige middag. Ze werden in twee groepen verdeeld: FC Knudde en De Winners. Op de kunstgrasbaan werd er eerst gehoc keyd. FC Knudde won met 8-2. Daarna werden er in de kantine di verse spelletjes gedaan zoals sjoe len, blikken gooien en darts. Op de tennisbaan werd een ongebruikelijk potje tennis gespeeld: vier tegen vier. Tot slot moest elke deelnemer tien vragen beantwoorden. Aan het eind van de middag bleek FC Knudde de winnaar te zijn. Ieder een kreeg echter een ijsje en een zakje snoep mee naar huis. Arjenne Gunter is één van de tien genomineerden voor prijs 'mede werkster van het jaar' bij de ABC- drogisterijen. Aijenne Gunter werkt bij drogisterij Maja. De landelijke prijs wordt door de organisatie uit gereikt om medewerkers te belonen voor hun inzet. Morgen, vrijdag, wordt in Flevoland een bijeenkomst gehouden waarop de winnaar be kend wordt gemaakt. Sint- Maartensdijk De groepen 7 en 8 van de Juliana van Stolbergschool vertrokken woensdag richting Sleeuwijk voor een kampweek. Na vijf kwartier rij den werd de Rokende Turf bereikt. Uitpakken, kennismaken en instruc tie volgden. In bokken (schepen) voer men naar de overkant van het nabijgelegen water en daar werd hout gezaagd en gekapt. Stokken voor hengels hield men apart. De rest werd naar een eilandje in het water gebracht. Na de lunch volgde instructie bij de grundels (bootjes). Alle onderdelen passeerden de re vue en ook het principe van het roeien. Ondanks de harde wind en af en toe regen werd met de nodige problemen het midden van de plas opgezocht. Slechts één groepje kwam (mede door de straffe wind) aan zeilen toe. Na het eten wandel den de leerlingen naar de oudheid kundige kamer waar een woonhuis met kamers uit vroeger tijden werd bekeken. De groep zag hoe men vroeger vogels lokte en hoe turf werd gestoken en gestapeld. Daarna volgde een diapresentatie over de turfwinning. De volgende dag moest men er bijtijds uit. Het thema van de kampweek was 'overleven'. Na afgeleverd te zijn op een eiland je moesten de leerlingen zichzelf zien te redden met slechts een paar basisbenodigdheden. De kinderen bouwden hutten om droog en uit de wind te zitten. De lunchpakketten werden met zelfgemaakte thee ge nuttigd. Daarna ging men varen met een praam. De roeiers bewogen de praam met z'n achten voort. De wind was echter zo hard, dat de bootjes soms niet vooruitkwamen. Donderdagavond kwam er bezoek uit Sint-Maartensdijk en de groep zat rond het kampvuur en luisterde naar een verhaal. De volgende dag moest alles weer schoongemaakt en opgeruimd worden. Na een wande ling werd de tocht per bok naar het sluisje van Gouda voortgezet. In het winkelcentrum werd het laatste geld nog opgemaakt en om vier uur arriveerde het gezelschap weer bij school. Een 21-jarige man uit Lepelstraat kreeg woensdagmiddag een boete wegens 'Engels' rijgedrag. De man reed over de Provincialeweg rich ting Tholen. Hij was op weg van zijn werk naar huis en een politie agent constateerde dat de man bij het inhalen regelmatig hele stukken links reed. De politieman kon de verdachte niet meer inhalen vanwe ge de hoge snelheid, maar via het kenteken werd de eigenaar achter haald'en die kreeg een proces-ver- baal. De Hervormde zendingskrans houdt dinsdag een verkoping in ge bouw Calvijn. Van half drie tot half acht zijn er allerlei zaken te koop zoals planten, cadeau-artikelen en zelfgebakken lekkernijen. Bij klaverjasvereniging De Pende laars is M. den Haan vrijdag win naar van de competitiewedstrijd ge worden met 4989 punten. Op ruim honderd punten achterstand volgde P. van Bloppoel. De uitslag van de wedstrijd is: 1 M. den Haan 4989 p; 2 P. van Bloppoel 4885 p; 3 J. van der Werf 4853 p; 4 J. van Splunter 4823 p; 5 A. Koetsier 4642 p; 6 C. Weeland 4621 p; 7 J. van Gorsel 4618 p; 8 C. Meijer 4601 p; 9 H. Christiaan 4432 p; 10 K. van de Hoek 4387 p; 11 J. van Zetten 4329 p; 12 A. Arts 4257 p. Scherpenisse De plattelandsvrouwen brachten woensdag een bezoek aan streek museum De Meestoof in Sint-An- naland. Tijdens de koffie met cake in de schoolbanken van het oude klaslokaaltje, vonden sommige da mes hun naam terug in de banken. Deze zijn namelijk afkomstig uit de school van Scherpenisse. Mevr. E. de Jonge-Everaert vertelde over het ontstaan van de Meestoof en de teelt van de meekrap (een plant waarvan de wortels gebruikt wer den om rode verfstof uit te winnen). Daarna werd de tentoonstelling 'Wittebroodsweken en bruidssui kers' bekeken. Menigeen zag ou ders, familie of kennissen op de ve le foto's. Rond tien uur werd mevr. De Jonge door voorzitter mevr. B. Hage bedankt voor haar in- en rondleiding. Zij kreeg een bloeme tje, evenals mevr. C. Weijler die voor de inwendige mens zorgde. De vrouwenvereniging Waakt en Bidt van de Gereformeerde Ge meente houdt woensdag haar jaar lijkse verkoping in het verenigings gebouw'van de Gereformeerde Ge meente aan de Schoolstraat. Ds. E. Venema opent de verkoping die 's middags duurt van drie tot vijf uur en 's avonds van zeven tot negen uur. Er is vanalles te koop waaron der zelfgemaakte artikelen. Dhr. Kleppe is met een boekenstand aan wezig. Poortvliet Ds. A. Bac uit Bodegraven heeft bedankt voor het beroep dat de Ge reformeerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. De beheerscommissie van 't Ouwe Raed'uus organiseert zaterdag een hobbytentoonstelling. Zo'n twintig hobbyisten demonstreren hun lief hebberij en tonen de resultaten hier van. Men kan op de hobbybeurs te recht vanaf half twee. Slik op de weg was woensdag de oorzaak van een ongeval op de Snabbeweg. Een 41-jarige inwoner reed omstreeks kwart óver vier over deze weg toen hij op een gedeelte kwam waar het wegdek besmeurd was met slik. De bestuurder kon zijn voertuig niet meer onder con trole houden en reed van de weg in de sloot. Hij liep daarbij verwon dingen op en werd ter controle per ambulance naar ziekenhuis Lie- vensberg in Bergen op Zoom afge voerd. Tegen de 51-jarige boer die de vervuiling veroorzaakte, is pro ces-verbaal opgemaakt omdat hij de weg niet heeft schoongemaakt. PTT Telecom heeft van gedeputeer de staten toestemming gekregen om een nieuwe telefoonkabel aan te leggen in de noordelijke berm van de provinciale weg ter hoogte van Bewoners van het nieuwe Maartenshof in Sint-Maartensdijk hadden nog een cadeautje te goed van het verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Maartenshof en Ter Valcke vallen heiden onder de paraplu van de stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ). Het werd geen stoffelijk presentje maar een muzikaal gebaar. De activiteitenbegeleidster Gidia Bal en Elma Borcheld met gitaar) kwamen woensdagmiddag zin gen. Een Nederlands repertoire met vele bekende liedjes uit de oude doos maar ook enkele nummers van recentere datum. Voor de ruim dertig bewoners die naar de recreatiezaal waren gekomen was het een feest van herkenning. Er werd dan ook spontaan mee gezongen. Aan het eind van het optreden was er gelegenheid verzoeknummers in te dienen. Die kwamen er: de Zuiderzeeballade, Ik zou wel eens willen weten en De blanke top.der duinen. Het duo was zeer te spreken over het publiek dat goed meezong. Na afloop bedankte mevrouw A. Hage-Jansen het duo namens de bewoners voor de gezellige middag en het originele cadeau en overhandigde een bloemetje. I i de Paasdijkweg. Het werk moet binnen een half jaar voltooid zijn. Sint- Philipsland Burgemeéster en wethouders heb ben besloten dat Sint-Philipsland het volgende dorp in de gemeente is waar een kunstwerk geplaatst zal worden. Het zal volgend jaar aan het einde van de Voorstraat tegen de Zuiddijk geplaatst worden en als thema hebben 'Sint-Philipsland, land van wind en water'. Over de plaats en het thema zal het gemeen tebestuur nog de stichting Dorpsbe langen horen. B. en w. vinden deze stichting, die dorpshuis De Wimpel exploiteert en wordt gevormd door vertegenwoordigers van verenigin gen, een geschikt orgaan om te pei len hoe de bevolking over de ge noemde plaats en het thema denkt. Het gemeentebestuur heeft besloten een perceel grond op het bedrijven terrein te verkopen aan Van Os Me dical, dat daar al gevestigd is. De problemen in de zomer rondom de Bergsediepsluis bij de Oester- dam worden nog bekeken, zo ant woordt het college van b. en w. op vragen van de Thoolse VVD-raads- fractie. Er is een werkgroep handhaving Oesterdam in het leven geroepen met vertegenwoordigers van de po litie, rijkswaterstaat, provincie en gemeente. Afgelopen zomer is een reeks maat regelen getroffen om de situatie in het hoogseizoen voor een ieder aan vaardbaar te maken: extra parkeer plaatsen, extra afvalbakken, andere slagbomen. Als de ervaringen in de werkgroep besproken worden, zul len waar nodig en financieel moge lijk, aanpassingen worden verricht. De collecte voor de verstandelijk gehandicapten heeft in Sint-Philips land en Anna Jacobapolder ƒ1173,25 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk be dankt. Volgende week wordt de nationale collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting gehouden. De stichting denkt dit jaar meer dan 4 miljoen gulden op te halen. De opbrengst wordt besteed aan het onderzoek naar brandwonden, de verbetering van behandelmethoden, het voorkomen van brandwonden en het instandhouden van de huid- bank. Ook in de gemeente Tholen wordt er gecollecteerd, in Oud-Vos semeer gebeurt dat voor de eerste keer. Predikbeurten Zondag 26 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Den Ouden, Nederhe mert. 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. Braakman. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. prof. Hofman, Apel doorn. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Droogers, Rotterdam- Hillegersberg. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. prof. Hofman, Apeldoorn. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. wo 29/10 19.30 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Fekkes, Nijkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Rijssen. wo 29/10 19.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Voortman, Den Bosch. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Hoek, Arnemuiden. Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 25 en zondag 26 okto ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Kaemmerer, Halsteren, tel. 0164-686388. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/10 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 t/m vrijdag 31 okt. donderdag 23 9.12 - 21.42 vrijdag 24 10.07 - 22.52 zaterdag 25 11.27 - zondag 26 0.17- 11.52 maandag 27 0.32 - 13.02 dinsdag 28 1.32 - 13.52 woensdag 29 2.12 - 14.27 donderdag 30 2.47 - 15.02 vrijdag 31 3.22 - 15.37 do 23/10 6.50 u. LK vr 31/10 11.02 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. 14.30 u. ds. Meeuse, Sint-Anna- land. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Peene, Arnemuiden. 18 u. ds. Van der Kraan, Bleskens- graaf. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. (H.A.) ds. Van Krim pen, Dordrecht. GEREF. GEM. 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Ginkel, Goes. 17 u. kand. De Mots, Putten. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2