'Boulevard' aan de Philipsdam heeft een nieuw, luxe 'gluurhok' Met herkansing staatsexamen Frans net over de streep Kernbezoeken zijn meer klachtenuurtjes Kees Slager schrijf boekenweekgeschenk AL 52 JAAR DÉ THOOLSE COURANT imabo Zomertijd is weer voorbij De Kaper niet op ontwerp-lijst voor de VVD Roze loper uitgerold door Varkens Nee Het Zeeuwse Landschap opent observatiehut voor vogelaars Speeltuin te Sint-Annaland in voorjaar vol Donderdag 23 oktober 1997 53e jaargang no. 4S ^jwsE BBT/o/J Buslijnen en -haltes staan onder druk Daar kun je op bouwen Zeeland is weer een vogelhut rijker. De stichting Het Zeeuwse Landschap opende donderdag een splinter nieuw gluurhok voor vogelliefhebbers aan de Philips dam. Tegelijk werd een adoptiecontract getekend door de stichting Het Zeeuwse Landschap en Zeelandia uit Zierikzee, een bedrijf dat bakkerijgrondstoffen maakt. Bijzonder Geadopteerd Leefbaar B. en w. laten ontmoeting met burgers vallen Na evaluatie van de laatste kernbezoeken hebben b. en w. van Tholen voorlopig besloten om het avonddeel te laten vervallen. Alleen 's middags zal het college knel punten in bepaalde kernen nog bekijken. Wanneer de nieuwe gemeenteraad volgend voorjaar aantreedt, staat de al jaren gebruikelijke ontmoeting met de inwoners van de acht woonkernen niet meer op het programma. Deze week Amanda op den Brouw haalt toch nog vwo-diploma Pas slagen voor je middelbare schooldiploma in oktober terwijl je al aan een andere school bent begonnen. Het gebeurt maar zelden maar het overkwam ook Amanda op den Brouw uit Sint-Maartensdijk. Vrijdag na het staatsexamen Frans in Den Haag, hoorde ze dat ze ge slaagd was voor het vwo-diploma. Eindelijk kwam er na maanden een einde aan de spanning en onzekerheid voor de 18-jarige scholiere aan 't Rijks in Bergen op Zoom. Rommelig 1 Eendrachlbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 26,40 per halfjaar, 48,25 p.j., per post 64,15 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,00. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,48 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. De BBA komt met een visie welke buslijnen en -haltes in de gemeente Tholen gehandhaafd worden. Dit vloeit voort uit het nieuwe beleid, dat het rijk voor het openbaar ver voer heeft uitgestippeld, waarbij er flink op subsidies bezuinigd zal worden. De provincie krijgt een grotere rol toebedeeld. Er zal sprake zijn van een prestatie-afhankelijke opzet. Voor plattelandsgebieden met een gering reizigersaanbod voorzien b. en w. van Tholen daarom nog geen verbetering in de toch al beperkte dienstverlening, zo zegt het college in antwoord op vragen van de CDA-raadsfractie. Het weren van busverkeer uit de woonkernen in verband met de overlast voor de in woners, waarom de VVD had ge vraagd, komt volgens b. en w. auto matisch in de visie van de BBA aan de orde. Bij het zoeken naar opti male buslijnen zullen factoren als omrijden en wachten geweerd wor den. De naam van A.M. de Kaper uit Sint-Maartensdijk komt niet voor op de ontwerp-kandidatenlijst van de VVD voor de Tweede-Kamer verkiezingen volgend jaar. De Tho- lenaar was één van de vier Zeeu wen die op de groslijst stonden. Ook L.N. Hanse uit Zierikzee valt af. Het zittende kamerlid A.J. te Veldhuis uit Middelburg staat num mer 25 op de lijst. Hij maakt, als enige Zeeuw, al vier perioden deel uit van de VVD-kamerfractie. Op de ontwerp-lijst is wél een tweede Zeeuw op een verkiesbare plaats gekomen: oud-statenlid J. Geluk uit Schuddebeurs op nummer 29. De liberale fractie telt op dit moment 31 leden en zal volgens de peilin gen op 40 zetels uitkomen. De Kaper, die vice-voorzitter is van de Kamercentrale Zeeland van zijn partij en - evenals Geluk - lid van de partijraad, had zich in Den Haag sterk willen maken voor het onder steunen en versterken van de regio- politiek. De inwoner van de smal- stad is de tweede Tholenaar die buiten de boot valt bij het samen stellen van ontwerp-kandidatenlijs- ten. Bij het CDA kwam oud-gede puteerde J.A. de Boe uit Poortvliet evenmin op de lijst terecht. Het overhandigen van de handteke ningen die de stichting Varkens Nee op Tholen en Sint-Philipsland heeft ingezameld aan burgemeester Van der Munnik wordt vrijdagmiddag 31 oktober aangeboden een ware happening. De actiegroep rolt op de Markt voor het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk een roze loper uit en ook wordt een podium opgesteld. Voorzitter Van der Lugt van Var kens Nee, gestoken in een bijzon dere uitmonstering, zal de naar schatting 6600 handtekeningen (ze zijn nog niet precies geteld) aan de burgemeester overhandigen. Het Smalstads mannenkoor treedt ook op en brengt een speciaal lied ten gehore. Vanaf de Thoolse brug tot aan het gemeentehuis wordt een 'roze route' uitgezet. De stichting, die actie voert tegen de komst van grootschalige var- kensmesterijen, is tevreden over het verloop van de handtekeningenac tie. Er zijn zelfs steunbetuigingen ontvangen van elders studerende jonge Tholenaren. Voor de actie zijn Tholenaren vanaf 18 jaar bena derd, dus die kiesgerechtigd zijn. Drie jaar geleden mochten ruim 16.000 inwoners gaan stemmen; zo'n 6600 handtekeningen betekent dat ongeveer 40% van de kiezers Varkens Nee steunt. een klasse apart SHOWROOM Geopend Ma. 13.00-17.30 uur Di. t/m Do.: 08.30- 17.30 uur Vrijdag 08.30 - 21.00 uur Zaterdag 09.30 -17.00 uur BOUWMATERIALEN Geopend: Ma. t/mVr.: 07.30 - 17.30 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom Tel. 0164-27150 Advertentie I.M. Na de opening van de vogelhut gingen de mensen van Het Zeeuwse Landschap en Zeelandia het gebied wat nader verkennen. In het mid den (met bril op de borst) voorzitter C. Kostense van Het Zeeuwse Landschap en achter hem directeur H.J. Doeleman van Zeelandia. Het zonnetje schijnt deze donder dag, wat de voorgaande dagen een zeldzaamheid was. Alsof het zo ge pland is. Op het parkeerterrein bij de uitkijktoren op de Philipsdam verzamelen zich langzaam maar ze ker de kopstukken Van de stichting en van Zeelandia. Als enige Tholenaar loopt beheer der Ron Brouwer uit Anna Jacoba- polder rond. Hij woont daar bij de eendenkooi die hij ook beheert. Zijn kleine kooikershondje loopt als nerveus detail tussen de aanwe zigen door. Het is naarstig op zoek naar iets onbekends en pikt er met gematigd enthousiasme de mede werkers van Het Zeeuwse Land schap uit. De stichting zorgde op deze wat tochtige plek, tussen de informatieborden over de Kram mersluizen en het natuurgebied er rondomheen, zelfs voor koffie en een bolus voor haar gasten. De vo gelhut wordt op steenworp afstand alvast ingewijd door enkele 'voge laars'. Ron Brouwer vindt het natuurge bied bij de Philipsdam een bijzon dere plaats. „Het heeft hier de naam van 'vogelboulevard van Nederland' gekregen. Je ziet hier veel vogels komen. Ook bijzondere exemplaren zoals de lepelaar en de visarend", zegt Brouwer. „Vandaar dat er hier ook veel mensen komen kijken. En de echte fanaten komen niet zomaar voor ieder vogeltje. We hebben hier vlakbij, op de Slikken van de Heen, in de wandelroute al een heel sim pel vogelkijkscherm ingericht. Maar we wilden toch een goede kijkhut bouwen. Dat heeft behalve dat het een mooi, rustig punt voor vogelliefhebbers is, namelijk ook nog een positief effect op het betre den van het gebied. Het klinkt gek, maar op plaatsen met een vogel- kijkhut wordt er minder in het ge bied zelf rondgelopen. En dat is hier ook niet de bedoe ling. Vanuit de hut kun je alles pri ma overzien." Nederland schakelt komend week einde over op de Midden-Europese tijd. De zomertijd is in de nacht van zaterdag op zondag voorbij. Om drie uur gaat de klok een uur terug, waardoor iedereen een uurtje langer kan slapen. De duisternis valt vanaf volgende week 's avonds vroeger in. Dit jaar werd de zomertijd voor de tweede keer zeven in plaats van zes maanden gehanteerd. In het laatste weekeinde van maart 1998 mag de klok opnieuw een uur voor uit. De nieuwe observatiehut is een bij zonder ding. Van boven moet het op een vogel lijken. Dat is overi gens alleen te controleren door de genen die een vliegtochtje maken of de moeite nemen om de hoge uitkijktoren te beklimmen. Het ge bouwtje is geheel gemaakt van hout en heeft rondom diverse kijkluikjes. Daardoor kan de bezoeker aan alle kanten naar vogels speuren. Daar naast zit er onder de luikjes een soort vensterbankje op zo'n hoogte, dat men er bij het spieden door een verrekijker of fototoestel met de el lebogen op kan rusten. Het gebouwtje, waarin zo'n twintig mensen tegelijk kunnen zitten, is neergezet aan de waterkant vlakbij het parkeerterreintje bij de uitkijk toren. Dichtbij liggen ook de Kram mersluizen. Is het qua verkeer geen erg druk punt om vogels te kijken? „Nee, de vogels storen zich er blijkbaar niet veel aan. Bovendien is het gebied wat afgeschermd met wallen en bosjes. Het is er heel rus tig", zegt Ron Brouwer. „Er is voor deze plek gekozen omdat er al een parkeerterrein is en ook een hoge uitkijktoren vanwaar je het hele ge bied kunt overzien." De observatiehut aan de Philipsdam is 'geadopteerd' door Zeelandia. Deze Zierikzeese international die bakkerijgrondstoffen maakt, sloot een driejarig contract met Het Zeeuwse Landschap voor spon soring van het beheer van de na tuurgebieden in het Krammer-Vol kerak, waarin ook de vogelhut staat. Voorzitter C. Kostense van Het Zeeuwse Landschap is er blij mee: „Het adopteren van natuurge bieden werkt goed. Saeftinge en Het Zwin zijn bijvoorbeeld ook al door bedrijven geadopteerd. De subsidies van de overheid lopen terug en dan levert steun uit het be drijfsleven - naast onze 10.000 do nateurs - toch een aardige stroom geld op. Dat is ook nodig, want we hebben wel tien beheerders in dienst die allemaal een salaris moe ten krijgen. Het is ook meer dan al leen maar de portomonnee trekken. Het gaat erom het bedrijf (het per soneel) meer betrokken te maken bij de natuur. Dat kun je doen door het bijvoorbeeld voorrang te geven bij excursies door het gebied dat het bedrijf geadopteerd heeft." Het Zeeuwse Landschap is één van de drie natuurbeschermingsorgani saties die in Zeeland gebieden in beheer hebben. De overige twee zijn Staatsbosbeheer dat voorname lijk op Tholen opereert en Natuur monumenten. De schorren rond Sint-Philipsland, de eendenkooi in Anna Jacobapolder, de Slikken van De Heen en De Plaat van de Vliet zijn van Het Zeeuwse Landschap. Veel gebieden in Zeeland zijn al onder beheer van een natuurorgani satie gebracht. „Toch valt er nog genoeg te doen. Er zijn nog veel gebieden die aangewezen zijn als mogelijke natuurgebieden om aan te kopen. Ook krijgen we nog al eens stukken natuur via ruilverka veling in handen", zegt voorzitter Kostense, die vindt dat het gebied bij de Philipsdam een belangrijk deel van het bezit van Het Zeeuwse Landschap vormt. „We hebben in totaal 7000 hectare in beheer. Saeftinge is daarvan met 3000 hectare het grootste gebied. Maar dit bij de Philipsdam is een jong gebied met een snelle ontwik keling. En het is nu al prachtig", meent de voorzitter met een blik over de eilandjes, vegetatie, plassen en zandruggen. Het gezelschap loopt, nadat ook di recteur H.J. Doeleman van Zeelan dia is gearriveerd, naar de vogelob servatiehut. Daar opent Kostense de deur en gaat samen met Doeleman als eerste naar binnen. De luikjes worden opengedaan en eerst onder tekenen de directeur van Zeelandia en de voorzitter van Het Zeeuwse Landschap het sponsorcontract. „Het gaat hierbij niet alleen om het •geld. Wij willen als bedrijf meer doen dan produceren. Je werkt na melijk in een woon- en leefomge ving. Daar moet je oog voor hebben en we vinden dat we daar ook wat aan moeten bijdragen om het leef baar te houden", zegt Doeleman, die nog opmerkte dat het toch wel bijzonder was dat de groep nu kon lopen op vaste bodem die ruim tien jaar geleden nog niet bestond. Be heerder Ron Brouwer legt aan het gezelschap nog iets uit over de hut. „Er zitten gaten op twee niveaus. De onderste kijken vlak over het water. Het was aanvankelijk onze bedoeling om het gedeelte van de wand (die nu van beton gemaakt is) dat onder water steekt, van glas te maken. Dan zou men zowel onder als boven water kunnen kijken. Maar ja, dat werd toch wat te duur", vertelt Brouwer. „Je hebt vanuit deze hut een prach tig uitzicht naar alle kanten. Ook de achterkant is te zien. Daar willen we op zo'n twintig meter een steile wand gaan aanleggen voor oever zwaluwen. Het is echt een mooi project." „Het is meer een soort klachtenuur tje voor individuen en groepen ge worden, dan een gedachtenwisse- ling tussen gemeente en burgerij over belangrijke, kernbrede onder werpen", antwoordt het college op vragen van de WD-fractie. „We vinden het effectiever voor belang rijke zaken afzonderlijke hoorzittin gen en informatie-avonden te blij ven beleggen voor belanghebbende burgers." B. en w. hebben hierover in april al van gedachten gewisseld met de fractievoorzitters, waarbij werd af gesproken. dat een definitief stand punt bepaald zou worden na het ge reedkomen van een beleidsnota. Dat stuk verschijnt nog dit jaar en het college zal daarin mogelijkhe den noemen tot versterking van de relatie tussen bestuur en bestuurde. Op vragen van de PvdA zegt het college, dat de lange procedures en het informeren van de burger daar over, een punt van voortdurende aandacht is, ook binnen de ambte lijke organisatie. „Vanzelfsprekend zijn wij er voorstander van, dat de burger zo snel mogelijk antwoord krijgt op een verzoek. En is dat niet mogelijk, dan moet hij of zij daar over geïnformeerd worden." De gemeente krijgt in het kader van de decentralisatie steeds meer ta ken. Rijk, provincies en gemeenten hebben al afspraken gemaakt over de taakverdeling op de terreinen welzijn, zorg en milieu. Dit jaar ko men daar volkshuisvesting en ruim telijke ordening nog bij, zo ant woordt het college op vragen van het CDA. B. en w. wuiven de vraagtekens die de RPF/GPV-fractie en de PvdA hebben gezet bij de informatievers trekking aan de pers, volledig weg. De gemeente vindt vaste afspraken met de pers ongewenst omdat dit ten koste zou kunnen gaan van een flexibele aanpassing van de pers voorlichting aan de eisen van de tijd. Het college concludeert, dat de pers voldoende stukken krijgt en als men meer wil .boven normaal', dan hangt daar een prijskaartje aan. „Wij moeten de pers niet ongebrei deld en kosteloos informatie ver schaffen", aldus b. en w. van Tho len. Oud-Scherpenissenaar Kees Slager, tegenwoordig woonachtig in Zuid- Beveland, heeft het boekenweekgeschenk geschreven voor de week van het Zeeuwse boek (29 oktober t/m 8 november). Wie voor meer dan 25 gulden aan boeken koopt bij één van de deelnemende boekhandels, krijgt 'Sakke, de zee-ratte' er gratis bij. Met deze provinciale boeken week willen boekverkopers in Zeeland het belang van het regionale boek benadrukken. Het boekje 'Sakke de zee-ratte' is een verzameling van interviews die Sla ger had met de oudste tien bewoners van het bejaardenhuis Huize Emmaüs in het Zeeuws-Vlaamse IJzendijke. Hij vroeg hen naar hun leven en met de verhalen komt tegelijk een stuk streekhistorie mee dat Slager zelf 'omge vingsgeschiedenis' noemt. De titel van zijn boekje is ontleend aan de naam Izak, één van de geïnterviewden, die in zijn woonplaats Sakke genoemd werd en ontzettend graag in zee zwom. De verhalen van de tien bewoners zijn verhalen van armoede en schrapen voor de kost. Maar ook over de schoonheid van de Zeeuwse natuur en over de eenvoud van het leven. Dra ma en komedie wisselen elkaar af. Slager is in het dagelijks leven eindre dacteur van het Vpro-radioprogramma Onvoltooid Verleden Tijd. „Als je de geschiedenis van je eigen omgeving wilt leren kennen, hoef je maar een bejaardenhuis binnen te stappen en met de bewoners te praten. Want een bejaardenhuis is meer dan een opbergplaats van oude, afgeleefde mensen die geen enkele functie meer hebben", schrijft Slager in zijn voorwoord. „Elk mens draagt een stukje geschiedenis met zich mee en dus is een be jaardenhuis een bron; een bron van geschiedenis. De bewoners zijn van be lang voor wie geïnteresseerd is in 20e eeuwse omgevingsgeschiedenis. Zij hebben immers herinneringen aan het verleden van de streek. Herinnerin gen die de officiële geschiedenis kleur en diepte kunnen geven en invoel baarder maken." Om dat principe in de praktijk te brengen stapte Slager de ze zomer Huize Emmaüs binnen. Zoals hij zelf zegt, lijken de verhalen in 'Sakke de zee-ratte' voor diegenen die na de Tweede Wereldoorlog geboren zijn wel uit een andere wereld te komen en uit een heel ver verleden. „Toch zijn het authentieke herinneringen van nog levende mensen, die het zélf meemaakten. In ónze provincie, in ónze eeuw", zegt Slager. Zijn boek je (inmiddels alweer het zesde) is behalve als boekenweekgeschenk ook gewoon te koop voor ƒ14,95. Dialect spreken is niet dom, maar behoud van stuk cultureel erfgoed Sluipwegen omgeving rondweg Poortvliet afgesloten Gemeentebestuur wil bomen in Burg. Van der Hoevenstraat niet rooien Nieuw bestemmingsplan voor uitbreiding gemeentehuis Disco jeugdsoos Jong Vosmaer is trekpleister Beter samenwerken dan elkaar bestrijden in strijd tegen drei gende varkensinvasie Bouw van kantoren en winkel in bejaardenhuis Ten Anker Tholenaren op w.k. kustvissen wel plezier, maar geen prijzen Tholense Boys klasse beter dan SPS in onderlinge bekerstrijd ER IS MAAR EEN SCHATTIG KIND IN DE WERELD EN ELKE MOEDER HEEFT HET Dit nummer bestaat uit 18 pagina's „In het voorjaar van 1998 zal onze speeltuin weer compleet zijn." Dat zegt voorzitter L. Hage van Vrij en Blij uit St. Annaland na de huis- aan-huis collecte die onder de in woners gehouden is. De opbrengst van ƒ4475,30 stemde het bestuur tevreden. „Onze bestuursleden en vrijwilligers die zich voor de inza meling hebben ingezet, hebben veel positieve reacties gekregen." De le den van buiten St. Annaland en ver schillende bedrijven zijn verzocht om per bank een bijdrage over te maken. Dat loopt nog, evenals ge sprekken met een paar grote spon sors. "We zitten nu in een bijzonder goede positie om de zaak volledig in te passen", concludeert Hage. Het bestuur zal in de loop van no vember een beslissing nemen, wel ke toestellen er komen. Er wordt gedacht aan een glijbaan en een klimraket, alsmede enkele bewe gende, draaiende toestellen. Totaal zo'n vijf nieuwe toestellen voor de wat grotere jeugd. De speeltoestel len voor de allerkleinsten voldeden namelijk nog aan de nieuwe veilig heidseisen. Van de totale investe ring van zo'n 125.000 gulden is door b. en w. van Tholen 50.000 gulden toegezegd, wanneer Vrij en Blij eenzelfde bedrag investeert. De commissie welzijn heeft daar in middels een positief advies over uitgebracht, zodat voorzitter Hage ervan overtuigd is, dat in 1998 de gaten in de St. Annalandse speel tuin gedicht kunnen worden. Ze had al veel eerder klaar kunnen zijn. Gewoon eind mei, samen met haar andere klasgenoten. Geslaagd of niet geslaagd. Maar Amanda werd tijdens de tweede 'leerweek' die voorafgaat aan de examenweek in mei ziek. „Het was een virus ziekte. Ik was ontzettend moe, kon geen rust nemen en was ook ge spannen natuurlijk. De dokter had gezegd dat ik rust moest nemen." De eerste twee dagen van de exa mens miste ze dan ook. „Ik heb zondagavond naar de directeur Pe- termeijer gebeld om te zeggen dat ik niet kon. De examens Neder lands (samenvatting), geschiedenis en economie gingen aan Amanda voorbij. Ze lag thuis met koorts ziek op bed. Wel kon ze de dagen daarop Nederlands (opstel) Duits, Engels, Frans en aardrijkskunde doen. Maar echt fit was ze nog niet. Het jaar was echter voor haar nog niet verloren want er zijn in het on derwijs mogelijkheden voor her kansing. Bijvoorbeeld door aan te schuiven bij leerlingen diie een vak opnieuw doen. Op 17 juni kon ze op 't Rijks meedoen bij de groep die herexamens moest doen: ge schiedenis en Nederlands (samen vatting). Terwijl haar klasgenoten volop vakantie vierden, nam Aman da haar leerboeken mee naar de zeedijk. Op 21 augustus kon ze op het Roncalli deelnemen aan het examen voor economie 2. De cij fers voor haar examenvakken drup pelden binnen. Ze waren redelijk maar niet allemaal voldoende. Voor drie vakken had ze een vijf: ge schiedenis, Engels en Frans. En dat zou betekenen dat ze geen vwo-di ploma kon halen want drie vijven is er eentje te veel. Er was nog een lichtpuntje en dat was om in een van de drie staats examen te doen. „Ik heb voor Frans gekozen. Bij het schoolonderzoek had ik een 6. Ik had aan een vijfje voldoende omdat het cijfer naar bo ven wordt afgerond. Het is een beetje gokken. Iedereen zei dat ik het moest doen. Ik werd regelmatig gebeld door de directeur en itje- vrouw Petermeijer die zeiden steeds: je kan het makkelijk." Die stimulans van docenten en van haar ouders en haar broer Wiliam had ze wel nodig want vertrouwen in een goede afloop had ze zelf niet. Zeker niet nadat ze een dag voop het staatsexamen een herexamen Frans oefende waar ze 30 vragen kreeg te beantwoorden in 2_ uur en waarbij ze 15 fouten maakte. Vrijdag ging ze al vroeg op pad om naar Den Haag te reizen naar het Internationaal College Edith Stein aan het Louis Couperusplein in het centrum van de stad. Met nog ze ven andere leerlingen uit heel Ne derland zat ze in een overblijflo kaal. „Het was moeilijk. Ik had de opdrachten niet allemaal af. Er lie pen steeds mensen rond. De kerk klokken begonnen te luiden. Het was erg rommelig." In 2_ uur moest ze 50 vragen beantwoorden. Om kwart over een wist ze dat ze een voldoende had: 5,5. En dat was ge noeg voor het vwo-diploma. „Ik was heel blij. Ik ben meteen naar huis gereisd om het mijn ouders te vertellen. Dat ik het toch nog ge haald heb, hè." Amanda had zich al ingeschreven bij het Ichtus College, een hoger beroepsopleiding voor communica tie in Rotterdam, maar omdat ze nog geen middelbare school diplo ma bezat, kon ze daar niet terecht. Amanda op den Brouw krijgt deze week haar diploma en doet het nu een jaartje rustig aan op het Zoomvlietcollege waar ze de hoog ste cijfers haalt. Amanda koos voor een middelbare beroepsopleiding (economisch en administratief) aan het Zoomvliet college in Roosendaal. En kon me teen in de tweede klas beginnen. Ze haalt er de hoogste cijfers. „Dit is nu wel erg makkelijk. Ik kan vol gend jaar altijd nog naar het hbo. Ik doe het maar een jaartje rustig aan. Dan heb ik ook de tijd om eens te bedenken hoe ik verder wil." Maar eerst verheugt ze zich op het diplo ma dat deze week klaar is. „Ik heb toch het papier. Toch nog."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 1