Provincie Zeeland Discussie over intensieve veehouderij Tholenaren op WK vissen wel plezier, maar geen prijs Aanpakken geblazen in 1998 «Officiële Mededelingen Donderdag 23 oktober 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 i 1 J t K 1 Met onder meer landbouw- en milieuorganisaties willen Gedeputeerde Staten (GS) een discussie aangaan over de intensieve veehouderij in Zeeland. Eerder dit jaar gingen provincie en landbouworganisaties er nog van uit dat onder strakke milieuafspraken enige mate van groei mogelijk zou zijn. Commissies In beroep Milieu Grondwateronttrekking 4 m Diversen Voorontwerp begrenzingenplan Schouwen West Twee jeugdteams van Emergo zijn kampioen D. Geuze clubkampioen Ondermaats Nederlandse selecties boeken teleurstellend resultaat Ondergewaardeerd Abdij T*"* iff Mb S 2 V - :n N r t 1 V4*V« te* i* Als er in een bepaald gebied iets moet gebeuren, maatregelen bij voorbeeld voor het beschermen van een waardevol natuurgebied, het aanleggen van een industrie terrein, aanleggen of verbeteren van wegen, tegengaan van vervui ling etc., kijk dan ook eens wat er nu of in de toekomst nog meer voor die streek op de rol staat. Niet alleen bij de provincie, maar ook bij andere overheden als rijk, gemeenten en waterschappen. Wellicht dat je elkaar kunt vinden. En dan is er een planning te ma ken om het hele gebied in een keer aan te pakken. Gebieden be leid heet dat in het ambtelijk jar gon. Voordeliger, efficiënter en alles bij elkaar opgeteld wellicht in minder tijd en met minder overlast voor mensen die er wonen. Gebiedenbeleid neemt dan ook een vooraanstaande plaats in in het jaarprogramma 1998 van de provincie voor ruimte, milieu en water. In de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan- deren gaat het onder meer om het oplossen van knelpunten tussen werken en wonen. In Schouwen- West is er een complete herschik king aan de gang van allerlei func ties in de regio waardoor nieuwe kansen moeten ontstaan voor ogen schijnlijk tegenstrijdige zaken als natuur, recreatie, landbouw, milieu, waterhuishouding en verkeer en vervoer. In de Sloerand gaat het vooral om de terreinuitgifte op industrieterreinen, infrastructuur en groene afscherming. Andere gebieden waarvoor een gebiedsgerichte aanpak geldt, zijn: Zuidkust Schouwen, Kreken Zeeuwsch-Vlaanderen, WCL-Zak van Zuid-Beveland, Walcheren en de Deltawateren. Ook landinrich tingsprojecten lenen zich prima voor een dergelijke aanpak. Thema's Zowel in het gebiedenbeleid als bij andere manieren van uitvoeren van plannen houdt de provincie steeds het voorgenomen beleid rond een aantal belangrijke thema's goed in de gaten. Die thema's zijn: ruimte, milieu- en waterkwali teit, waterkwantiteit en natuur. Bij het thema ruimte speelt het streekplan vanzelfsprekend een belangrijke rol. Verder gaat het om intergemeentelijke structuurvi sies op stads- en dorpsontwikke ling, duurzaam bouwen, bedrijvig heid, recreatie en toerisme en lan delijk gebied. Bij milieu- en waterkwaliteit gaat het onder meer om verstoring, verzuring, vermesting en verzil- ting. Bij de waterkwantiteit gaat de aandacht vooral uit naar ver droging, grondwater en waterke ringen. Bij de natuur tenslotte draait het vooral om bescherming en veiligstelling en beheer en ont wikkeling. Instrumenten Om de doelstellingen van het beleid waar te maken, hanteert de provincie een aantal instrumen ten. Om te beginnen samenwer king en stimulering. Ook het al dan niet verlenen van vergunnin gen is een belangrijk middel om iets voor elkaar te krijgen. En wie vergunningen afgeeft zal ook moeten nagaan of wordt voldaan aan de voorwaarden waaronder de vergunningen zijn verstrekt: handhaven dus. c Gratis Wie het naadje van de kous wil weten kan dat nalezen in het jaar programma 1998 ruimte, milieu en water. Het jaar programma is gratis verkrijgbaar bij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 632400. En wie wil weten wat er vorig jaar precies is gebeurd kan tegelijkertijd het jaarverslag 1996 opvragen. Nieuws Recent onderzoek maakt duidelijk dat de grenswaarden voor het oppervlaktewater alleen worden gehaald als er geen import is van dierlijke mest en als alle mest die in Zeeland wordt geproduceerd in het voorjaar wordt uitgereden. Maar ook dan zullen in delen van het afwateringstelsel, met name de kavelsloten, de normen wor den overschreden. De uitkomsten van het onderzoek maken dui delijk dat groei van de veestapel, waar eerder sprake van zou zijn, niet haalbaar lijkt. Huidig beleid Bij de vaststelling van het streekplan Zeeland in het begin van het jaar was ook de intensieve veehouderij onderwerp van discussie. Provinciale Staten hebben toen besloten een soort pas op de plaats te maken. Ener zijds in afwachting van nieuwe landelijke richtlijnen, anderzijds om in Zeeland grondig onderzoek te doen naar de stand van zaken rond het milieu. De pas op de plaats, interimbeleid in de vaktaal, betekende dat er tijdelijk een stop zou komen op de vestiging van nieuwe bedrijven voor intensieve veehouderij in de provincie. Boeren die hun inkomsten willen baseren op een bredere basis mogen als neventak intensieve veehouderij erbij gaan doen. Voorwaarde is wel dat niet verder gegaan mag worden dan bouw blokken tot 1000 m2. Bestaande bedrijven voor intensieve veehou derij moeten wel reële ontwikke lingsmogelijkheden blijven behou den. En verder is er veelal sprake van een zogeheten m.e.r.-plicht (milieu effectrapportage). De provincie toetst de bestem mingsplannen voor het buiten gebied, een verantwoordelijkheid van de gemeenten, aan de uit gangspunten van dit interimbeleid. Stimuleringsbeleid Met steun van de provincie en de landbouworganisaties heeft het Mestbureau West ondertussen een projectvoorstel ingediend bij het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Doel van dat project is dat minder stik stof uit mest uitspoelt. Met ander woorden het benutten van stikstof in dierlijke mest op de akkerbouw gronden kan omhoog door: het geven van een stimule ringspremie aan akkerbou wers die mest in het voorjaar aanwenden of bewerkte mest in het najaar; het aanleggen van demonstra tiepercelen, zodat boeren in de praktijk kunnen zien hoe zaken op een andere manier zijn aan te pakken; het organiseren van studiebij eenkomsten, demonstratieda- gen en open dagen en het ont wikkelen van informatiemateri aal. Opnieuw bekijken Ondertussen zijn er ook landelijk ontwikkelingen om rekening mee te gaan houden. Zo is er een nieuwe herstrureringswet in de maak en wordt het Structuur schema Groene Ruimte herzien. Wat de provincie betreft, krijgt dat landelijk beleid vorm in een uitwer king van het streekplan en in het verlengde daar weer van, herzie ning van de bestemmingsplannen buitengebied. Aandachtspunten voor de toe komst, en dus gespreksonderwer pen met belanghebbenden, zullen onder meer zijn: heroverweging van de omvang van intensieve vee houderij als neventak; waarbij overigens de rentabiliteit van het bedrijf wel in de gaten moet worden gehouden; het oordeel van experts van buiten de provincie over het verminderen van de uitspoe ling van stikstof ofwel de omvang van de maximale milieuverantwoorde veestapel; ruimtelijke mogelijkheden voor 'bedrijven van de toekomst'en de landschappelijke inpassing daarvan; zonering rond gebieden die gevoelig zijn voor verzuring. Donderdag 30 oktober, aanvang 10.00 uur, vergadert de Provin ciale Planologische Commissie. Na de stukken die ter kennisne ming staan vermeld (onder meer streekplanuitwerking Axelse Vlakte Autrichepolder; ontwerp woningbouwprogramma; onder zoek kansen voor regiodistributie in Zeeland; uitvoering Vinexaf- spraken stadsgewest Vlissingen Middelburg) gaat de commissie praten over de notitie vestigings beleid veehouderij. De vergadering is openbaar en vindt plaats in het kantoor van de provincie aan Het Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Woensdag 29 oktober, aanvang 14.00 uur, houdt de Hoorcom- missie bestemmingsplannen een openbare zitting. Tijdens de zit ting krijgen belanghebbenden (bezwaarmakers en betrokken gemeente) de gelegenheid hun standpunten mondeling toe te lich ten. Rozeboom Tegen het bestemmingsplan Rozeboom Krabbendijke van de gemeente Reimerswaal zijn een aantal bedenkingingen ingebracht. De gemeente wil volgens het voorgenomen bestemmingsplan ruim honderd woningen bouwen. De bezwaarmakers zijn van mening dat door de voorgenomen wijziging in de bestemming van het gebied het niet meer mogelijk is een fruitteelt bedrijf te laten voortbestaan en geven aan dat door het verminderen van de grond waarop geteeld kan worden een belangrijk deel van de norma le omzet wordt gemist. De hoorzitting is in het kantoor van de provincie op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben aan J.H.J.M. Roefs, Brandevoort 13b, Mierlo en maatschap A.C. en I. Geluk, Annavosdijk- seweg 2, Sint-Annaland een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwater betrokken belangen verleend voor het ont trekken van grondwater voor het koelen van varkensmest. De vergunningen liggen van 23 oktober tot en met 3 december 1997 ter inzage bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Tholen en Sint- Philipsland,.Markt 1-5, Sint Maartensdijk, werkdagen van 9- 12 en 13.30-15 uur en na telefo nische afspraak (0166-668200, tst.313) woensdag van 17-20 uur Zij die bedenkingen hebben inge bracht tegen (een van) de ont- werp-vergunningen, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over (een van) de ontwerp-vergun- ningen en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen (een van) de ontwerp-vergunningen kunnen tot en met 3 december 1997 tegen de (desbetreffende) vergunning(en) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De vergunningen worden op 4 december 1997 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot E.J. Lere (tel. 0118-631189). Het voorontwerp begrenzingen plan Schouwen West ligt met ingang van 27 oktober 1997 gedurende 4 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren (na telefonische afspraak De jeugdafdeling van korfbalvereniging Emergo heeft in de veldcompetitie goe de resultaten behaald. Zowel de D-pupil- len als de F-pupillen zijn in hun klasse kampioen geworden. Beide teams heb ben in poules van vier teams gestreden om de titel. Emergo D bleef in de laatste competitiewedstrijd ongeslagen. De korfballers hadden minimaal een gelijk spel nodig om de titel veilig te stellen, maar zorgden met een 5-0 overwinning op Springfield voor extra feestvreugde. Bij rust stond Emergo al op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Gerdie Dorst en Walter Geuze. In de tweede helft maakten Karina Meijer, Bas Vroeg- op en Joyce v.d. Ree de andere treffers voor hel kampioensteam. Emergo D be haalde tien punten uit zes wedstrijden en had een doelsaldo van 18 vtxir en 6 te gen. Ook bij de F-pupillcn veroverde Emergo de titel. De spelers uit Sint- Maartensdijk speelden tegen hel nog puntloze Springfield hun laatste partij. Emergo was de betere ploeg, maar door de zenuwen kwamen de jonge spelers moeilijk tot scoren. Toen Dominic v.d. Berg vlak voor rust scoorde was de ban echter gebroken. In dc tweede helft liep Emergo simpel uit naar een 6-0 over winning. Dominic v.d. Berg scoorde nog twee keer, terwijl Harmen van Heems kerk drie keer in de korf mikte. Met één punt meer dan Juliana werd het kam pioenschap behaald. Het kampioensteam behaalde negen punten uit zes wedstrij den en een doelsaldo van 21 voor en 4 tegen. Ook de B-jeugd van Emergo maakt met nog één speelronde voor de boeg kans op de titel. Wanneer 1 novem ber in Sint-Maartensdijk tegenstander ELKV wordt geklopt, dan eindigt dit team op een gedeelde eerste plaats. Za terdag werd tegen het laag geklasseerde Juliana een 4-0 overwinning behaald. Ondanks dat Emergo met een jongen te weinig speelde, kon het driemans aan- valsvak veel kansen creëren. Maar in de afwerking was Emergo minder gelukkig, zodat in de eerste helft alleen Linda He- ijboer wist te scoren. Na rust werd het veldoverwicht beter tot uitdrukking ge bracht door doelpunten van Linda He- ijboer, Licsbeth Dam en een strafworp van Patrick Durieux. In het voorjaar wil Emergo ook/net een welpenteam aan de competitie deelnemen. Deze kinderen van 6 t/m 8 jaar worden nu iedere woensdagmiddag vanaf vier uur in Ha- cstinge getraind. Voor deze nieuwe groep kunnen leden zich aanmelden bij Dicky v.d. Linden (lel. 662985). Ook voor de andere leeftijdscategorieën kan de enige Thoolse korfbalvereniging spe lers gebruiken. Op 15 november start Emfcrgo de zaalcompclilic met drie seni- orentcams en drie jeugdteams. met J.K. Wandel tel. 0118-631787), de gemeente Schouwen Duive- land, Hatfieldpark 3, Zierikzee, werkdagen van 9-16 uur, het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77, Goes, werkda gen van 8-17 uur. Het voorontwerp begrenzingen plan betreft de voorgenomen begrenzing van natuurontwikke lingsgebieden in Schouwen West. Op 11 november 1997 om 19.30 uur wordt in het dorps huis Renesse, Zeeanemoon- weg 1, Renesse voor grondeige naren, grondgebruikers en andere belanghebbenden binnen de begrensde gebieden een voor lichtingsbijeenkomst gehouden over het voorontwerp plan. Op de voorlichtingsbijeenkomst wordt het plan nader toegelicht en is er gelegenheid om vragen te stellen. Een ieder kan tot uiterlijk 8 december 1997, bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, zijn/haar zienswijze ten aanzien van het voorontwerp begrenzin genplan naar voren brengen. Het voorontwerp plan en nadere informatie is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Provinciale Commissie voor de Groene Ruimte (J.K. Wandel, telefoon 0118-631787) en bij de Dienst Landelijk Gebied te Goes (Mw. J. van Roekei, telefoon 0113- 237241-) s*_ Gymnastiek Dianne Geuze is clubkampioen gewor den bij gymvereniging Olympia uit Tho len. In sporthal Meulvliet was het woensdag een drukte van belang. Aan de jaarlijkse clubkampioenschappen van Olympia deden leden mee uit de groepen 4 t/m 8 van de basisscholen, het voortge zet onderwijs en uit de trainingsklas. Ju ryleden van Olympia zelf beoordeelden de deelnemers. Er werd op de volgende onderdelen geturnd: brug met ongelijke leggers, lange mat. evenwichtsbalk en sprong. Elke groep had zijn eigen prijs winnaars en kampioen. Bij de hoogste categorie werd Dianne Geuze winnares. De uitslagen waren: Trainingsklas: I Dianne Geuze 34,85 p; 2 Berdi Pekelsma 33,95 p; 3 Annelies van Broekhoven 33,7 p; 4 Johanna Verkamman 33,2 p. Voortgezet onderwijs: I. Tatjana Hanser 33,1 p. Groep 8: 1 Erika Burger 31,55 p. Groep 7: I Clarissa Dons 33,65 p; 2 Co- lette Deurloo 32,15 p: 3 Romy Schuur- biers 31,45 p. Groep 6: I Evi Pollie 32.6 p; 2 Marlocs Veld 32,15 p; 3 Joëlle Lock 31 p; Groep 5: I Anita Walpot en Lesley Jansen 29,8 p; 3 l.ydia Burger 29,1 p; 4 Debby Rijnberg 28,6 p. Groep 4: I Ma- lissa Rijnberg 29.4 p; 2 Justine de Groen 29.05 p. 3 MariëHa van Zetten 27.8 p. Wel plezier, maar geen prijs en een toch wel wat teleurstellend re sultaat. Dat was de oogst voor de Nederlandse delegatie op het we reldkampioenschap kustvissen in het Engelse Dover. De heren be haalden een tiende plek en de da mes een zesde. Een groot deel van de Nederlandse selectie bestond uit Tholenaren. Die geven als re den voor de lage klassering op: pech. Zes Tholenaren maakten deel uit van de nationale selectie van negen mannen en negen vrouwen. Maar slechts vijf visten er actief mee om dat Rien Vermaas uit Sint-Maar tensdijk tijdens het openingsfeest zijn been op twee plaatsen brak. Bij de dames kwamen Fien Lindhout uit Sint-Maartensdijk en Truus Rijnberg en Miranda Koop uit Oud- Vóssemeer in actie. In de heren- ploeg van Nederland zaten Sjaak Lindhout en zijn zoon Remi Lind hout uit Sint-Maartensdijk. In een aantal opzichten was het een bijzon dere samenstelling. Ten eerste om dat aan dit WK zowel vader, moe der als zoon Lindhout meededen. Daarnaast deed Remi Lindhout in middels voor de derde keer mee en dat is nog maar één andere Neder lander ooit gelukt. Twee weken ge leden reisde de visser naar Dover. De Engelse organisatoren van het WK beloofden een grote vangst, maar dat viel tegen. Er werd op maat gevist en dat wil zeggen dat er voor elke vissoort een minimum lengte werd vastgesteld. „Er werd heel veel ondermaatse vis gevangen en die kun je dan teruggooien, want die tellen niet mee. En als jij net de pech hebt dat je vijftien ondermaat se vissen pakt, terwijl je buurvrouw van een ander land er vier boven maatse uithaalt, hang je al", zegt Ook bij de heren ging het bepaald plaats bij de eerste zes. Maar da maatse uithaalt, hang je al", zegt mevr. Rijnberg uit Oud-Vossemeer. Persoonlijk begon ze met een slech te dag aan het WK. „Ik ving de eer ste dag te weinig. Het was een plaats met veel wier en dan heb je meteen een hoop klassementspun- ten aan je broek. Later ging het wel wat beter, maar ja, niet goed ge noeg. Toch hebben we het met z'n allen uitstekend naar onze zin ge had." De sfeer onder de dames (en heren) was prima, ondanks het feit dat er drie van de vier dagen in de stromende regen werd gevist. Qua resultaat had Nederland echter veel pech. Het damesteam stond na de derde dag op een gedeelde derde plaats. De laatste dag kon dus een wereldtitel óf de zesde plaats ople veren. Het werd het laatste. „En echt niet omdat we slecht visten. Er zat genoeg vis en we vingen ook voldoende, maar gewoon niet boven de maat. En dan is het best frustre rend om een halve centimeter te kort te komen", zegt mevr. Rijnberg. Zij eindigde in het individuele klas sement op de dertigste plaats. Mevr. Lindhout werd negentiende, maar de meeste pech was er voor mevr. Koop. Zij stond op de laatste dag nog op een derde plaats in het indi viduele klassement. Maar die vierde dag ving ze heel slecht en kelderde naar de tiende plek. De eerste drie plaatsen op het WK waren bij de dames voor respectievelijk Frank rijk, Engeland en Wales. Ook bij de heren ging het bepaald niet van een leien dakje. Op het openingsfeest verstapte de Smur- diekse visser Rien Vermaas zich bij het dansen. Aanvankelijk dacht men dat het wel mee zou vallen, maar toen hij de volgende morgen wak ker werd, kon hij niet meer opstaan. Hij bleek zijn been op twee plaatsen gebroken te hebben. En met een been in het gips is het slecht vissen, dus mocht de reserveman aan de slag en waren de druiven voor Ver maas zuur. Als Tholenaren bleven dus alleen vader en zoon Lindhout over. De proefwedstrijd verliep heel gunstig voor het Nederlandse team, dat won. Deze wedstrijd zou mee tellen als één van de andere moest worden afgelast. Remi Lindhout werd hier individueel derde en Sjaak Lindhout elfde. Nederland zakte echter op de eerste wedstrijd dag naar een zevende plaats en daalde elke dag een plaatsje verder tot uiteindelijk de tiende plek werd bereikt. Er deden bij de heren twaalf landen mee (aanvankelijk ne gentien, maar zeven lieten het afwe ten). Wales werd kampioen, ge volgd door Engeland en Schotland. Remi Lindhout plaatste zich indivi dueel als 41e en zijn vader als 37e. Het was toch wel teleurstellend voor Remi Lindhout, een ervaren en goed visser. „Ik doe nu voor de der de keer mee en wij zijn toch een land dat in de top goed mee kan ko men, zodat ik had gerekend op een plaats bij de eerste zes. Maar dat viel dus erg tegen. Ook wij vingen veel ondermaatse vis. Het is aan de organisatie van de wereldkampioen schappen om te bepalen of er op maat of op centimeters gevist wordt. Volgend jaar in Duitsland wordt er bijvoorbeeld op centime ters gevist. Dan telt elke vis mee. Maar nu moest je per se boven de maat zitten", zegt Remi Lindhout. Toch heeft ook hij het naar zijn zin gehad. Vissen zit hem in het bloed. De Smurdiekenaar maakt deel uit van het team dat gesponsord wordt door de Japanse (lakenfabrikant Spro Gamakatsu. „Zonder zo'n sponsor zou ik niet zo intensief mijn hobby kunnen beoefenen", zegt Lindhout, wiens vrouw er wel eens aan twijfelt of het nog wel een hobby is. „Je bent er dag en' uur mee bezig. Vijftig wedstrijden per jaar en dan nog eens wat los werk voor jezelf. Het materiaal is voor mensen zoals ik, die écht vissen, heel duur. Een klosje nylon kost je al gauw 45 gulden. En wij moeten de spullen veel sneller vervangen om mee te kunnen blijven doen. Een hengelstok is na twee jaar op. Je gooit er wel 185 meter mee, dus dat materiaal verliest zijn rek ge woon." De Sint-Maartensdijkse sportvisser vindt dat zijn sport in Nederland be hoorlijk ondergewaardeerd wordt. „Als je ziet op welk niveau wij be zig zijn en wat we ervoor moeten doen. Uren ben je met je materiaal bezig. En zoals wij vissen, is het echt niet alleen maar een lijntje uit gooien", zegt Lindhout. „En als je drie keer naar het WK bent geweest, is dat toch ook geen kleinigheid. Men is bezig om een hengellijn met mijn naam uit te brengen. Dat is na tuurlijk hartstikke leuk. Je naam staat in de visbladen en je raakt toch wat bekend. Maar profvisser kun je in Nederland niet worden. In Enge land wel. Een lid van het nationale team verdient daar ook zo'n 50.000 tot 60.000 gulden per jaar en de rest moeten ze er met prijzengeld bij vissen. Ik zou er wel best mijn werk van willen maken, maar dan in de vertegenwoordigerssfeer." De viskalender is voor de fanaten tot de jaarwisseling helemaal ge vuld. Zaterdag wordt in Rockanje van half twaalf tot half vier het Ne derlands kampioenschap gevist. Daaraan doen ook Tholenaren mee. Van 't Scharretje uit Oud-Vossemeer gaat het tweede korps mee: F. v.d. Zande, J. Gorissen, J. Burgers, C. Boogaard en mevr. T. Rijnberg. In dividueel doen J. Verhees, T. Bos- ters en M. Bostere mee. A. Rijnberg uit Oud-Vossemeer komt uit voor het DAM-team (ook gesponsord). Van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk gaat het eerste korps naar het NK: 1. Lindhout. R. Buijs, A. Aarden, S. Quist en een nog onbekende vervanger van M. Vermaas. Individueel gaan B. Bo- gert, J. Verwijs en J. Noont mee. De verwachtingen over de vangst zijn niet erg hoog gespannen. ..Ik denk dat het veelal kleine visjes zullen zijn. Er staat een oostenwind en het seizoen voor de grote botten is nog niet aangebroken", voorspelt Remi Lindhout. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 25 okt. Expositie schilderwerk van Alexander Vachrameev uit Wit- Rusland, galerie 't Huis Tijdver drijf. 24 okt. Kindervoorstelling 'Prins Hugo en de tijdmachine', Meulvliet 14 u. 25 okt. Puzzel-oriëntatierit MAC, start Zoekweg 19.30 u. 5 nov. NCVB-avond over 'Vrouw en economie', Visnet 19.30 u. 4 nov. Najaarsbingo Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 15 nov. Orgelconcert Everhard Zwart, N.H. kerk 20 u. 18 nov. Themamiddag Anbo met dia's over Kenia, zaal Schuttershof 14 u. 18 nov. Avond plattelandsvrouwen over brandpreventie, brandweerka zerne 20 u. OUD-VOSSEMEER 23 okt. Kinderbingo Jong Vosmaer voor basisschooljeugd, Vossenkuil 14-16 u. 28 okt. Avond AVB met uitleg van 'i GGD over baarmoederhalskanker, Vossenkuil 20 u. 29 okt. Najaarsvergadering Anbo, Vossenkuil 14 u. 1 nov. Voorstelling 'Amanda' door Ingeborg Elzevier, Vossenkuil 20.15 u. 7 en 8 nov. Regionale vogelten toonstelling, Vossenkuil. 14 nov. Cabaret 'Sssstt...Stultiens' door Bart Stultiens, Vossenkuil 20.15 u. 21 en 22 nov. Tentoonstelling De Zwaluw, Hof van Holland 14-23 u. 22 nov. Intocht sinterklaas. 28 nov. Concert Rowwen Hèze, Haestinge 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m oktober Tentoonstelling streek museum Meestoof over fotografie en bruiloften, di t/m za 14.15-16.45 u. t/m 24 okt. Vakantiebijbelclub, ver.gebouw Het Trefpunt 9.30 u. 28 okt. Lezing H. van 't Hof voor plattelandsvrouwen over 'Waarom Nederlands rundvlees?', Wellevaete 20 u. 31 okt. Spelregelavond WHS, kan tine 20 u. 12 nov. Terugkomavond vakantie bijbelclub voor kinderen en groot ouders, ver.gebouw Het Trefpunt 19-20 u. 18 nov. Lezing mevr. Boxhoorn voor plattelandsvrouwen over ko ningin Emma. SINT-MAARTENSDIJK 31 okt. Ledenvergadering en bingo Smerdiekse aquajoggingvereniging, Haestinge 19 u. 8 nov. Gezinsconcert Rabobank Ed win Rutten, Haestinge 14 u. SCHERPENISSE 29 okt. Forumdiscussie werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen, Hol land Huis 19.30 u. 12 nov. Doe-avond plattelandsvrou wen. Holland Huis. POORTVLIET 23 okt. Lezing brandwondenstich ting voor plattelandsvrouwen, 't Ouwe Raed'uus 20 u. 25 okt. Hobbytentoonstelling, 't Ouwe Raed'uus 13.30 u. 14 nov. Optreden Zeeuwse trouba dour Engel Reinhoudt. 't Ouwe Ra ed'uus 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 7 nov. Doe-ochtend plattelands vrouwen, vertrek Voorstraat 8.30 u. 28 nov. Ge/.insavond plattelands vrouwen en VAB. BERGEN OP ZOOM t/m 9 dec. Expositie 'Vrouwen vreugde' van Jenny van Herwijnen, Markiezenhof. t/m 1 feb. Expositie 'Zwarte Fara o's, koninkrijken aan de Nijl', Mar kiezenhof. 23 okt. Cabaret 'Dorrestijn viert oud en nieuw - Onvervuld verlan gen' door Hans Dorrestijn, De Maagd 20.15 u. 24 t/m 26 okt. Vogeltenoonstelling Gekleurde Edelzanger, Kastanje laan 164 vr 20-22 u.. za 10-20 u. en zo 10-17 u. 24 okt. Opera 'Die Zauberflöte' door de Nationale Opera van het Hongaarse Szeged, De Maagd 20.15 u. 28 okt. Toneelstuk 'Gek van liefde' met Rob Engelkes en Frédérique Huydts, De Maagd 20.15 u. 31 okt. Folkloreshow door Brasil Tropical. De Maagd 20.15 u. film+-H-film-i-i-+film+-i-+film ROXY 1: The Lost World: Jurassic Park - do en wo 14 en 20 u.. vr 14. 18.45 en 21.30 u.. za 14. 16.30. 19. 21.45 u.. zo 14. 16.30 en 20 u.. ma en di 20 u. ROXY 2: My Best Friend's Wed- ding - do en ma t/m wo 20 u.. vr 18.45 en 21.30 u„ za 16.30. 19 en 21.45 u.. zo 14, 16.30 en 20 u. 101 Dalmatiërs - do t/m za en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1: Airforce One - do 21.30 u.. vr en za 18.45 en 21.30 u.. zo 16.15 en 21.30 u.. ma t/m wo 20 u. George of the Jungle - do t/m za 14 en 18.45 u.. zo 14. 16:15 en 18.45 u.. wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 2: The Lost World: Jurassic Park - do t/m za 14. 18.45 en 21.30 u.. zo 13.30. 16.15. 18.45 en 21.30 u.. ma en di 20 u.. wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 3: Copland do 18.45 u.. vr en za 21.30 u.. zo 18.45 en 21.30 u.. wo 20 u. Lady en de Vagebond - do t/m zo en wo 14 u. Verrassings-voorpremière - do 20.30 u. Cinema Paradiso: A Time To Kill - ma 20.30 u. Life Is Sweet - di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106.5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de KM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17